بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

خانه درختي ۵۵هزار يورويي / عكس

پناهگاهي كه به شكل تنه درخت در جنگل*هاي بوردو فرانسه ساخته شده، مكاني خارج از شهر براي تمدد اعصاب است.

«فريگو» يك استوديوي فرانسوي با الهام از تنه قطع شده درختان كه اغلب پناهگاه براي حيوانات كوچك است خانه و پناهگاهي براي انسان طراحي كرده است.
اين پناهگاه به شكل تنه درختي افتاده در جنگل*هاي بوردو در فرانسه با هزينه*اي معادل ۵۵ هزار يورو ساخته شده است.
لازم به توضيح است كه اين خانه و پناهگاه چوبي قابل حمل و نقل به هر نقطه*اي است.
پناهگاه از يك قاب فلزي با ويژگي هاي عايق و مقاوم در برابر آب ساخته شده است. داخل اين تنه پله فلزي قرار دارد. فضاي داخل كاملا آرام و مناسب براي استراحت اما بدون برق و آب است. تنه چوبي در سكوت و آرامش چشم انداز بوردو واقع شده است. مجهز به سه تخت در بالا و چهار تخت تك نفره در پايين، يك ميز تاشو، دريچه*هاي كوچك به عنوان پنجره هستند، البته توالت آن بيرون از تنه درختي است. به نظر مي*رسد از بيرون مي*توان تنه را به راحتي جا به جا كرد اما امكان جابه*جايي تنه بدون كمك ماشين*هاي بزرگ وجود ندارد. مكعب*هاي سياه و سفيد كوچك بر روي تنه محل خوبي براي بازي بچه*ها است. هزينه ساخت اين پناهگاه جنگلي ۵۵ هزار يورو معادل با ۷۳.۵۶۰ دلار شده است. اگر ميل به پياده روي و كوهنوردي داشتيد قبل از راه افتادن براي اقامت در پناهگاه جا رزرو كنيد. البته يك شب رايگان است و بايد كيسه خواب خودتان را همراه ببريد. بهتر است شمع و مواد غذايي هم به همراه ببريد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۹:۴۵ توسط:sana موضوع:

تفريح سوپراستارهاي ايراني چيست؟

افراد مشهور خصوصا بازيگران و خواننده*ها جدا از زندگي هنري*شان علايقي دارند كه سعي مي*كنند در اوقات فراغت*شان به آنها بپردازند و برخي از آنها در اين تفريح و سرگرمي*ها اينقدر تبحر پيدا مي*كنند كه در آن حرفه هم مشهور مي*شوند. مثال اين موارد به قدري زياد است كه مي*توان به جرات گفت كه به اندازه همه هنرمندان اين فهرست ادامه خواهد داشت اما ما فقط سوپراستارهايي را مد نظر قرار داده*ايم كه در سرگرمي و تفريح مورد نظرشان هم به شدت موفق و يكي از بهترين*ها در آن مورد هستند هرچند همه قبول دارند كه اگر شما مشهور باشيد و به*ويژه اگر سوپر استار يا هنرمند و بعد به رشته*اي ديگر بپردازيد، شهرت حتما در پيشبرد بهتر آن تاثير چشم‎گيري دارد و حتي مي*توان گفت شهرت پله*اي است براي موفقيت در رشته*هاي ديگر البته برخي مي*گويند پرداختن به كارهاي ديگر، بازيگران را چند بعدي مي*كند، به آنها اين اطمينان را مي*دهد كه خودشان را محك بزنند حتي اگر اين كار يك تفريح ساده باشد كه قرار نيست از آن پول دربياورند.

سيامك انصاري
بولينگ*بازي روي فرش


سيامك انصاري درست مثل شخصيت*هايي كه بازي مي*كند علايق عجيب و غريبي دارد. او كه از بچگي به واسطه كار پدرش به كار فرش علاقه داشته هر وقت بتواند به بازار فرش مي*رود و فرش مي*خرد البته او با فرش كارهاي هنري جديد انجام مي*دهد كه نامش «پچ ورك» يا همان هنر تكه*دوزي است.

البته سيامك انصاري به بولينگ هم علاقه زيادي دارد و به گفته خودش مدت*هاست تمرين مي*كند. او حتي در برنامه «گپ» رامبد جوان هم وقتي قرار شد از علاقه*مندي**هايش بگويد بولينگ را درجاي اول چيزهايي كه دوست دارد، قرار داد.
رضا كيانيان
مجسمه*هاي چوبي

رضا كيانيان، عاشق مجسمه*سازي با چوب است و اين مجسمه*ها تمام سرگرمي رضا كيانيان است و به گفته خودش اگر هر وقت كار نداشته باشد در كارگاهش با چوب*هايي كه خودش از جنگل پيدا كرده كار مي*كند و يك مجسمه يا يك طرح از آنها درست مي*كند.
نگار جواهريان
عشق سريال
نگار جواهريان هم از بازيگراني است كه علايق بامزه*اي دارد. او چند وقت پيش در مصاحبه با ما گفته بود كه تنها تفريحش در زندگي ديدن سريال است و حتي سريال*هاي آلماني را هم مي*بيند.
سيروان و زانيازخسروي
قهرمانان پلي*استيشن

به غير از اينكه همه سيروان خسروي را به عنوان يك تنظيم*كننده حرفه*اي مي*شناسند، همه مي*دانند كه سيروان به صورت ديوانه*كننده*اي پلي*استيشن بازي مي*كند و حتي چند وقت پيش در مسابقات پلي*استيشن كه در تهران برگزار شد به مقام اول رسيد. او و برادرش زانيار خسروي خودشان را از بهترين پلي*استيشن*بازهاي ايران مي*دانند و حتي گفته بود اگر پلي*استيشن تيم ملي داشت ما بايد به تيم ملي دعوت مي*شديم.
الناز شاكردوست
قهرمان موتورسواري
الناز شاكر دوست اصولا آدم اكتيوي است و خيلي از تفريحاتش پسرانه است. خــودش مي*گويد به «داش الناز» معروف است. چند وقت پيش در مصاحبه*اي برادرش فاش كرد كه او يكي از بهترين موتورسوارهاي باشگاه بانوان تهران است.
عليرضا عصار و مهران مديري
كل*كل*هاي بيلياردي


بازيگران عشق بيليارد كم نيستند و شايد اين سرگرمي بسياري از آنها باشد از جمله محمدرضا گلزار و علي دايي* اما شايد كل كل بيليارد عليرضا عصار و مهران مديري از همه معروف*تر باشد. عليرضا عصار درباره رفاقتش با مديري و بيلياردبازي*شان مي*گويد: «چند سال پيش من و مهران همديگر را در يك جمع دوستانه ديديم. آنجا من به اوگفتم كه كارت را خيلي دوست دارم دست بر قضا او هم به من اين را گفت.

البته ممكن است هر دو نفر تعارف كرده باشيم يا اينكه راست گفته باشيم. تلفن*هاي*مان را به هم داديم. پس از آن روز تا همين الان حتي مواقعي كه خيلي گرفتار بوده*ايم تقريبا هر روز همديگر را ديده*ايم. بيليارد جزو تفريحات هر دوي ماست.

هر دفعه كه مهران مديري احساس مي*كند بازي*اش خيلي خوب است به باشگاه مي*برمش و متوجه*اش مي*كنم كه اينطور نيست. البته گاهي وقت*ها هر شب اين اتفاق مي*افتد. بازي مهران عالي است ولي من از او بهترم.
ليلا بلوكات
سواركار و واليباليست حرفه*اي
ليلا بلوكات كارشناسي فرش دارد و سواركاري را حرفه*اي دنبال مي*كند. بلوكات دراين باره گفته: «من از بچگي واليبال دوست داشتم. الان دو، سه سالي است كه بخش بانوان باشگاه هنرمندان راه افتاده و من با اين تيم شروع به همكاري و بازي كردم. در واقع شروع با تيم واليبال هنرمندان بوده اما در سه، چهار تيم ديگر هم توپ مي*زنم.
بهنوش بختياري
عاشق واقعي فوتبال


بهنوش بختياري يكي از فوتبال*دوست*ترين بازيگران ايران است و شايد در ميان همكاران مرد هم رقيبي نداشته باشد. اين علاقه باعث شده كار گزارشگري در فوتبال البته براي بازي*هاي كامپيوتري براي اولين*بار در ايران به نام او ثبت شود. بختياري مي*گويد: عاشق فوتبال و تيم پرسپوليس هستم حتي مي*خواهم يك باشگاه فوتبال براي خانم*ها درست كنم و تمام علايق من در زندگي در فوتبال خلاصه مي*شود. برنامه نود را خيلي خيلي دوست دارم و با آن خيلي زندگي كرده*ام.
حامد كميلي
به عشق جت اسكي در جزيره
عاشق جت اسكي است و هميشه براي اينكه بتواند ورزش و تفريح مورد علاقه*اش را انجام دهد، مجبور است به كيش برود. او كه در يكي از برنامه*هاي جشنواره كيش روي سن رفته بود، گفت:«هر وقت بتوانم به كيش مي*آيم و اين قدر به اين جزيره آمده*ام كه فكر مي*كنم خانه*ام اينجاست.»
مهدي هاشمي
تنها رانندگي كردن در جاده
مهدي هاشمي و گلاب آدينه زوج محبوبي هستند. آنها خيلي اهل مصاحبه و تعريف از خودشان و زندگي خصوصي*شان نيستند اما خانم آدينه چند وقت پيش در گفت*وگو با ما از علاقه عجيب مهدي هاشمي پرده برداشته بود:« يكي از بهترين تفريح*هاي آقاي هاشمي، رانندگي در جاده، آن هم تنهايي است»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۹:۳۴ توسط:sana موضوع:

قوي*ترين زن جهان +عكس

«ليا گريمانيس» با كشيدن كاميوني به وزن ۷۷۱۸ كيلوگرم تا مسافت ۳۰٫۴۸ متري ركورد اين عنوان را از آن خود كرد.

يك زن كانادايي ركورد كشيدن سنگين*ترين خودرو تا مسافت ۳۰٫۴۸ متري را در كتاب گينس به دست آورد. به گزارش ايسنا، «ليا گريمانيس» با كشيدن كاميوني به وزن ۷۷۱۸ كيلوگرم تا مسافت ۳۰٫۴۸ متري ركورد اين عنوان را از آن خود كرد.
اين زن كانادايي با اقدام خود نه تنها صاحب يك ركورد گينسي شد بلكه به گفته خودش هدفش از اين ركوردزني افزايش اطلاع*رساني عمومي درباره خطرات احتمالي پيشروي زنان و دختران جهان و نيز رساندن اين پيغام به گوش زنان است كه خيلي قوي*تر از آن هستند كه تصور مي*كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع*رساني ثبت ركوردهاي جهاني گينس، اين ركورد در دسامبر سال جاري ميلادي (۲۰۱۳) در كانادا به دست آمد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۹:۲۲ توسط:sana موضوع:

بيماري سلنا گومز سوژه خبري رسانه ها +تصاوير

حدود يك هفته از زمانيكه “سلنا گومز” اعلام كرد برنامه اجراهاي زنده او در استراليا و آسيا كنسل شده است ميگذرد كه صحبت از بيماري صعب العلاج او به ميان آمده و بار ديگر او را به يك سوژه خبري تبديل كرده است. يك منبع نزديك به اين خواننده ۲۱ ساله اعلام كرده است وي از بيماري به نام ” لوپوس ” رنج ميبرد.

اين منبع ميگويد چند سالي است كه ”سلنا گومز” از بيماري لوپوس رنج ميبرد و اين بار دوره بيماري با شدت بيشتري آغاز شده است. لوپوس نوعي بيماري مربوط به سيستم ايمني بدن است كه در پوست، كليه ها، سلول هاي خوني و قلب و ريه ها تاثير ميگذارد و مهمترين علائم آن ورم صورت و درد مفاصل است. سابقا ستاره هاي ديگري چون مايكل جكسون و نيك كانون نيز به اين بيماري مبتلا شده اند. اين منبع نزديك به خواننده ۲۱ ساله هاليوودي اعلام كرد سلنا به خوبي با بيماري خود آشناست و به همين دليل تصميم گرفته است مدتي به خود استراحت بدهد، او ميخواهد صحيح و سلامت زندگي كند. چندي قبل نيز ”سلنا گومز” تصويري از خود در حالي آشپزي در شب كريسمس در اينستاگرام قرار داد كه او را در حاليكه خواهر ۶ ماهه اش را در آغوش دارد در حال آشپزي نشان ميدهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۹:۱۱ توسط:sana موضوع:

هداياي ميلياردي همسر ايراني ابرو به وي!!برخي رسانه*ها در ادامه داستان فساد مالي تركيه و رضا ضراب متهم اصلي در آن، از هداياي*ميلياردي ضراب به همسرش «ابرو» نوشته*اند.
در بخشي از رسانه*ها از «ويلاهاي*ميلياردي تا خودروهاي گرانقيمت به*عنوان هداياي رضا ضراب به ابرو گوندش» نام برده* و آورده*اند «ابرو چنان از هدايا سرمست شده كه در مصاحبه*اي گفته بود، هديه بعدي آقاي ضراب براي من، سياره مشتري خواهد بود.»
سايت تركي «سوزجو» نوشته كه رضا ضراب تنها در يك مورد، يك*ميليون لير بابت تابلويي براي هديه به همسرش ابرو گوندش پول داده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۸:۵۶ توسط:sana موضوع:

جاستين بيبر رسما بازنشسته شد

جاستين بيبر به تازگي با مستند «باور» (Believe) روي پرده سينماها رفته است.


«جاستين بيبر» ثروتمندترين ستاره زير ۳۰ سال همزمان با عيد كريسمس در پيامي كوتاه رسما اعلام بازنشستگي كرد.
اين خواننده ۱۹ ساله كه در حال حاضر بيش از ۵۰ ميليون دنبال كننده در توييتر دارد با انتشار پستي كوتاه اعلام كرد كه قصد بازنشستگي دارد.
او هفته گذشته نيز با حضور در برنامه راديويي اعلام كرده كه پس از انتشار آلبوم جديد (Complete My Journals) قصد كناره گيري از اين حرفه را دارد.
با اين وجود به نظر مي رسد اين نيز يكي ديگر از حقه هاي «بيبر» براي جلب نظر طرفدارانش است.
«بيبر» به تازگي با مستند «باور» (Believe) روي پرده سينماها رفته است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۸:۴۵ توسط:sana موضوع:

پيشنهاد ازدواج وزير اسبق دادگستري فرانسه به ليونل مسي

رشيدا داتي كه در گذشته پست وزارت دادگستري اين كشور اروپايي را در اختيار داشت، عنوان كرد حاضر است با ليونل مسي پيمان* زناشويي ببندد.
اين خانم كه اصل و نصبي مراكشي دارد، در بخشي از گفت*وگويي با رسانه*ها گفت: مسي، شخصيتي قوي*تر نسبت به ديويدبكام، اسطوره انگليسي*ها داشته و از شجاعت كافي در زندگي برخوردار است. بطوريكه مي*توان با او زندگي زناشويي را آغاز كرد.
داتي كه ۴۷ ساله است، در سال ۲۰۰۷ سخنگوي گروه انتخاباتي نيكولا ساركوزي بود. وي از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ وزير دادگستري فرانسه بود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۸:۳۵ توسط:sana موضوع:

عكس غم انگيز بيوۀ ۹۴ ساله‏ كه باقيمانده هاي همسر خود را دريافت كرد

بعد از شش دهه، بالاخره انتظار كلارا گانت ۹۴ ساله براي بازديد دوباره با همسرش به سر رسيد. اما جاي آنكه همسرش با آغوشي باز به او خوشامد بگويد، با تابوتي به سراغ او آمد كه پرچمي بدور آن كشيده بودند. به نقل از Time ؛ گروهبان رده اول ارتش، جوزف گرانت در سال ۱۹۵۱ به عنوان يك اسير جنگي در جنگ كره كشته شده بود. براي بيش از ۶۰ سال او را مرده تلقي مي كردند تا وقتي كه موفق شدند باقيمانده هاي او را شناسايي كنند.
او گفت كه با وجود درد بي اندازه، خوشحال است كه دوباره با يكديگر هستند. “من خيلي خوشحال هستم كه زنده ماندم تا او را بپذيرم.”

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۸:۲۶ توسط:sana موضوع:

تغييرات جالب خواننده زيباي هاليوودي پس از ازدواج +عكس

“آوريل لاوين ” خواننده مشهور هاليوودي به خاطر آرايش عجيب و زياد چشمهايش به شهرت رسيده است. آرايش مشكي و ضخيم اطراف چشمان او باعث شد تا به او لقب ” چشم پاندا ” داده شود، اما اين ستاره ۲۹ ساله بعد از ازدواجش تغييرات ظاهري زيادي داشته است كه يكي از آنها كم شدن آرايش صورتش ميباشد.
تصويري از اين خواننده هاليوودي پر طرفدار روي جلد مجله ” آلور” به چاپ رسيد كه صورت او را با آرايش بسيار ملايم و معمولي نشان ميدهد. او در مورد نوع خاص آرايش كردنش ميگويد: من هر روز از اين نوع آرايش استفاده ميكردم و حتي زمانيكه تمام روز در خانه بودم بازهم چشمهايم را سياه ميكردم. من خيلي دوست دارم چيزهاي جديدي را امتحان كنم و از اينكه آنطور كه دوست دارم زندگي كنم اصلا هراسي ندارم.
اما بعد از ازدواج تصميم گرفته ام بيشتر يك زن عادي باشم. شايد گاهي به خاطر حرفه ام آرايش هاي عجيب و يا لباسهاي متفاوتي بپوشم اما به عنوان يك زن دوست دارم براي شوهرم جذاب باشم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۸:۱۴ توسط:sana موضوع:

حل معماي قديمي خطوط پوست گورخرها


دانشمندان با استفاده از مدل*هاي رايانه*اي، كاركرد خطوط موجود بر روي پوست گورخر را توضيح دادند. به نقل از ايسنا، محققان نشان دادند كه اين خطوط به هنگام حركت حيوان، توهمات بصري خلق مي*كنند.
آنها بر اين باورند اين توهم موجب حفاظت از گورخرها در مقابل گربه*سانان بزرگ و حشرات ريز مي*شود. دكتر مارتين هاو از دانشگاه كوينزلند استراليا و نويسنده ارشد اين مقاله، گفت: گورخرها همواره زيست*شناسان تكاملي را از زمان داروين سردرگم* كرده*اند؛ نظريه*هاي پيشين در مورد كاركرد اين خطوط راه راه، شامل علائم ارتباط اجتماعي به هنگام غروب يا صبح زود در زيستگاه*هاي چمنزار و همچنين «تاثير خيره*سازي» به هنگام قرارگرفتن در مقابل درندگان يا حشرات خونخوار است. به منظور آزمايش اثر خيره*سازي كه بر اساس آن، اين الگوها شكارچيان را سردرگم مي*كنند، دكتر هاو و همكارش پروفسور يوهانز زانكر از دانشگاه لندن، تصاوير و فيلم*هاي گورخرها را تحليل كردند. مدل*هاي رايانه*اي از طريق رهگيري ظاهر اين الگوها نشان دادند كه خطوط براي خلق توهمات بصري جهت ارائه “اطلاعات منحرف*كننده” عمل مي*كنند. انسان*ها و طيفي از حيوانات در آنچه كه دانشمندان “مكانيسم*هاي تشخيص حركت” مي*نامند، سهيم*اند. اين مكانيسم*ها مدارهاي عصبي هستند كه جهت يك مولفه* متحرك را بر اساس چگونگي ظاهرشدن حد فاصل*هايش پردازش مي*كنند. يكي از بهترين نمونه*هاي توهمي كه اين مكانيسم را درهم مي*كند، اثر barber-pole است كه در آن به نظر مي*رسد مارپيچي از خطوط بر روي ميله عمودي، به هنگام چرخش ميله، به سمت بالا حركت مي*كند. اثر چرخ واگن نمونه ديگري است كه در آن يك چرخ واگن به صورت ساعت*گرد مي*چرخد اما زماني كه به سرعت خاصي مي*رسد، طوري به نظر مي*رسد، گويي خلاف عقربه*هاي ساعت حركت مي*كند. به گفته دكتر هاو، خطوط تشخيصي عريض بر روي پهلو و خطوط عمودي باريك*تر در قسمت پشت و گردن يك گورخر، سيگنال*هاي حركتي غيرمنتظره*اي را توليد مي*كنند كه تماشاگران را به ويژه در گله*اي از گورخرها سردرگم مي*كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۸:۰۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا