بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

۱۰ فناوري تخيلي كه واقعي شدند

تخيل از يك سو و بلند پروازي از سوي ديگر، هميشه انسان را به ساخت وسايلي هدايت كرده كه اگرچه در ابتدا شايد عملياتي به نظر نمي رسيدند اما به تدريج خلاقيت بشر آنها را به طور واقعي وارد زندگي كرده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، انسان كه هميشه در تلاش براي بهبود زندگي و جستجوي رفاه بوده، با خيال پردازي بخشي از اين نياز را پاسخ گفته است، خيال پردازي هايي كه شايد تحققان غيرممكن و محال به نظر مي رسيده اما به تدريج عينيت يافته و وارد زندگي روزمره شده اند. هنر سينما به انسان كمك كرد اين خيال پردازي ها را با ديگران سهيم شود و با ساخت فيلم هاي علمي تخيلي به دانشمندان ايده عرضه فناوري هايي را بدهد كه زندگي انسان را متحول كنند؛ از جمله اين خيال پردازي ها مي توان به تلفن همراه، اسكن بدن، روباتهاي كارگر و شايد جالب تر از بقيه سفر و زندگي در فضا اشاره كرد. در اين گزارش به ۱۰ فناوري اشاره مي شود كه پيش از اين در فيلم هاي علمي تخيلي ديده مي شدند اما امروزه در زندگي روزمره تحقق يافته اند. صفحه نمايش هاي لمسي

صفحه نمايش هاي لمسي كه در فيلم تخيلي پيشتازان فضا (Star Trek) بسيار بعيد و آينده نگرانه تلقي مي شد، امروزه به يك ابزار روزمره بر روي تلفن هاي همراه و رايانه هاي ما تبديل شده است.
اين فناوري امروزه به طور وسيعي در تلفن هاي هوشمند، لپ تاپ و ديگر وسايل الكترونيكي كاربرد دارد. روبات هاي خدمتكار

در فيلم انيميشني The Jetsons يك روبات خدمتكار كارهاي خانه از جمله تميز كردن را انجام مي دهد و به كارهاي صاحبخانه مي پردازد.
در سال ۲۰۰۲ محققان آمريكايي روباتي به نام Roomba ساخته و با قيمتي معادل ۱۹۹.۹۵ دلار وارد بازار كردند. اين روبات مي توانست به صورت هوشمند و اتوماتيك كف اتاق را جارو بكشد. بعدها در ساير نسخه ها اين روبات توسعه داده شد و قابليت شستشو نيز به آن اضافه شد. اسكنر بدن

در فيلمي با عنوان “يادآوري كامل” محصول ۱۹۹۰ دستگاهي نمايش داده مي شود كه مي تواند بدن انسان را اسكن كند. اكنوناين فناوري البته بسيار پيشرفته تر واقعيت يافته و در زمينه هاي مختلف پزشكي و امنيتي از آن استفاده مي شود.
ساعت موبايلي

انتشار يك كتاب كميك در سال ۱۹۴۶ زمينه ساز ساخت يك فيلم علمي تخيلي در سال ۱۹۹۰ شد كه در آن شخصيت داستان به نام “ديك تريسي” ساعتي به دست داشت كه به كمك آن مي توانست با ديگران ارتباط برقرار كند.
در سال ۲۰۰۹، شركت ال جي ساعتي رونمايي كرد كه نه تنها ساعت بود بلكه با داشتن صفحه نمايش لمسي، دوربين عكاسي و اسپيكر امكان برقراري تماس تلفني را نيز فراهم مي كرد. شبيه سازي موجودات زنده

نويسندگان داستان هاي علمي و تخيلي هميشه شبيه سازي موجودات زنده را پيش بيني كرده اند؛ موضوعي كه طي سالهاي اخير به ثمر نشسته است.
تا به امروز دانشمندان بيش از ۲۰ نوع حيوان را از گوسفند گرفته تا موش شبيه سازي كرده اند. اما بر خلاف فيلم هاي تخيلي، شبيه سازي انسان بنا به دلايل اخلاقي آن محقق نشده است. تماس هاي هولوگرافيك

به تصاوير سه بعدي تحت شرايط خاصي هولوگرام گفته مي شود. ارتباطات هولوگرافيك در خيلي از فيلم ها از جمله جنگ ستارگان ۱۹۷۷ شده است. سال ۲۰۰۸ شركت استراليايي Telstra براي اولين بار و به صورت عمومي، ارتباط ميان مهندس ارشد خود در همايشي را به صورت هولوگرافيك برقرار كرد. اين همايش ۴۶۰ مايل با مهندس ارشد فاصله داشت.
همچنين در انتخاب رياست جمهوري آمريكا در سال ۲۰۰۹ شبكه CNN از يك سيستم پيچيده دوربين براي نمايش مهمان هاي خود به صورت هولوگرافيك استفاده كرد. در اين سيستم از ۳۵ دوربين پيشرفته به طور همزمان استفاده مي شد. خودروهاي خودران و بدون راننده

شايد يكي از مهمترين ويژگي هاي فيلم هاي علمي و تخيلي هيجان انگيز، وجود خودروهايي باشد كه بدون نياز به راننده حركت مي كنند.
اكنون شركت هاي خودرو ساز برتر و شركت هاي فناوري خود را معطوف ساخت خودروهاي خودران كرده اند تا با كاهش خطاي انساني امنيت جاده ها، سرنشينان خودرو و عابرين پياده را افزايش دهند. شنل نامرئي كننده

شنل نامرئي كننده براي تماشاچيان فيلم هاي “هري پاتر” از جذابيت خاصي برخوردار است و در پردازش شخصيت اين داستان ها به خوبي مفيد واقع مي شود.
اكنون اين شنل ها در آستانه تحقق يافتن هستند و دانشمندان به پيشرفت هايي در دست يابي به اين پوشش هاي نامرئي كننده دست يافته اند. كليدهاي با قفل اثر انگشتي

ايده استفاده از اثر انگشت براي قفل كردن و يا باز كردن قفل در فيلم (Predator ( 1987 مطرح شد. موجودات فرازميني و بيگانه در اين فيلم براي فعال كردن ابزاري كه به مچ دست خود بسته بودند بايد اثر انگشت خود را روي صفحه دستگاه مي گذاشتند.
اكنون قفل بسياري فناوري ها با استفاده از اثر انگشت باز مي شود كه از جمله آنها مي تواند به گجت هاي لمسي شركت اپل اشاره كرد. رشد عضو يدكي براي بدن

انسان هميشه توليد عضو يدكي براي بدن را در تخيل خود پرورانده تا بتواند عضوهاي خراب شده بدن را جايگزين كند.
اين بلندپروازي اكنون به لطف تلاش دانشمندان طي سالهاي اخير به واقعيت رسيده و ساخت عضو يدكي براي برخي ازاعضاي بدن از جمله ناي، لاله گوش و بيني تحقق يافته است. كنترل رايانه ها از راه دور

يكي از جديدترين تخيلات انسان در فيلم هاي علمي و تخيلي مربوط به سال ۲۰۰۲ و فيلم “گزارش يك اقليت” با بازي تام كروز است. در آن سالها كمتر كسي تصور مي كرد چنين فناوري به سرعت تحقق بيابد و بتوان رايانه ها را از راه دور كنترل كرد.
اين خيال پردازي انسان توسط شركت مايكروسافت و با عرضه كينكت محقق شد. رايانه هاي هوشمند

در فيلم “۲۰۰۱، يك اديسه فضايي” رايانه بسيار هوشمندي به نام Hal 9000 به تصوير كشيده مي شود كه هوش بشري را به چالش مي كشد. دانشمندان علوم رايانه تلاش هاي خود بر روي ساخت رايانه هاي هوشمند معطوف كرده و سال ۱۹۹۷ شركت IBM موفق شد رايانه هوشمندي به نام deep Blue طراحي كند كه گري كاسپاروف قهرمان شطرنج دنيا را شكست دهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۵:۰۹ توسط:sana موضوع:

اين خانم خواهر ليدي گاگا خواننده جنجالي است! +عكس

ليدي گاگا يكي از موفق ترين زنان دنيا در عرصه هنر و خوانندگي است و در عرصه موسيقي بين المللي بسيار شناخته شده و معروف است.البته گاهش مواقع باآرايش و تيپ هاي عجيبش موجب تعجب طرفداران و سوژه طرفدارانش مي شود!
در زير عكس خواهر ليدي گاگا را مشاهده مي كنيد كه برعكس خواهرش ظاهر و تيپي ساده دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۴:۵۸ توسط:sana موضوع:

ويلاي قهرمان فيلم مرد آهني + عكس

شايد از ديدن اين ويلا متعجب شويد اما بدانيد اين دومين بار است كه ويلاي قهرمان فيلم مرد آهني «توني استارك»، قرار است فروخته شود چون در سال ۲۰۱۱ هم براي فروش گذاشته شد.
اين ويلا توسط يكي از بهترين معماران جهان به نام «والاس كانينگهام» طراحي و ساخته شده است؛ اين عمارت لوكس در «سن ديه گو» واقع شده و داراي سه طبقه، ۸ خواب، ۱۰ حمام، ۳ پاركينگ با سقف شيشه*اي است كه گنجايش يكي، دوجين ماشين را دارد؛ ضمن اينكه اتاق كار و مطالعه، امكانات رفاهي و كف كاشي و سنگ و ديد اقيانوس هم دارد. اين ويلا به وسعت ۲۵ هزار فوت مربع است و در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است و در حال حاضر به قيمت ۲۵ ميليون دلار براي فروش گذاشته شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۴:۴۸ توسط:sana موضوع:

اقدام عجيب زنان ژاپني براي زيباتر شدن! +عكس

اقدام خانم هاي ژاپني براي زيبا شدن يك سايت ژاپني به نام Trend Shop اخيرا دست به عرضه وسايل زيبايي براي خانم ها نموده كه در نوع خود عجيب و غريب است.براي استفاده از اين ابزار الات نياز به استفاده از كرم و امثالهم نيست.خانم ها مي توانند به جاي استفاده از كرم از اين ابزار بهره ببرند.برخي از اين ابزار الات براي سفت

كردن گونه ها و برخي براي از بين بردن چين و چروك صورت و همچنين وسيله ديگري نيز براي راست كردن بيني خانم ها طراحي شده است.به مشتريان توصيه مي گردد روزانه سه دقيقه از اين لوازم استفاده نمايند تا به سايز دلخواه و زيبايي مورد نظر خود برسند.پوپكو Pupeko ضد پيري است و افراد مي توانند با تمرين نفس كشيدن آثار چين و چروك پيري را از گونه هاي خود برطرف نمايند
اين ماسك غير معمول ضد پيري و براي كشيدگي صورت استفاده مي شود اين ماسك براي سفت كردن صورت و گونه ها كاربرد دارد اگر مي خواهيد گونه هاي نرم و لطيف داشته باشيد از ماسك كشي گونه استفاده نماييد Hourei ابزراري است كه به راحتي چين هاي خندان صورت را از بين مي برد اگر از دماغ خود راضي نيستيد و تصميم داريد دماغي كشيده داشته باشيد از Tsun استفاده نماييد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۴:۳۸ توسط:sana موضوع:

دوچرخه تصفيه*كننده هوا + عكس

گروهي از طراحان براي مقابله با آلودگي هوا كه در مناطق شهري وجود دارد، طرحي جديد از يك دوچرخه تصفيه*كننده هوا ارائه داده*اند؛ آنها دوچرخه*اي طراحي و ساخته*اند كه براي سفرهاي شهري به دليل رفتن سركار يا به عنوان ورزش يا تفريحي استفاده مي*شود و به غير از تسهيل سفر شهري، توليد اكسيژن مي*كند و به نوعي فيلتركننده هوا است.

در قاب اين دوچرخه يك سيستم مخزن آب وجود دارد و مجهز به يك فيلتر هوا است كه مسئول جاروي گرد و غبار و آلودگي*هاي زيست محيطي است و به روش مكانيسم فتوسنتز هواي خالص و تصفيه شده به سمت دوچرخه*سوار و همچنين عابريني كه از كنار دوچرخه مي*گذرند مي*فرستد. تمام اين عملكرد با يك موتور الكتريكي و باتري شارژي انجام مي*شود. در حال حاضر اين دوچرخه ضدآلودگي در مرحله طراحي است اما اين روند مي*تواند عملي شود حتي اگر از دوچرخه استفاده نشود. طراحان اين دوچرخه «سيلوات ويراكول» و «تورساكول كوزاليكول» و «سواروج پور سريوونگاوانيد» هستند.
دوچرخه تصفيه هوا

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۴:۲۸ توسط:sana موضوع:

همسريابي با تبليغات روي ديوار در چين / عكس

همسريابي يكي از مشكلاتي است كه در تمام دنيا ديده مي شود. در كشورهايي كه جمعيت آن ها بسيار زياد است اين مشكل بيش از ديگر نقاط دنيا ديده مي شود. يكي از اين كشورها كه جمعيت آن هميشه ركوردشكن بوده است “چين” نام دارد!
چيني ها براي حل مشكلات همسريابي حركتي عجيب انجام داده اند. در اين روش جديد والديني كه فرزندان دم بخت دارند آگهي هايي را تنظيم كرده و به يكي از پارك هاي بزرگ شانگهاي مي روند تا مراسم همسريابي با آگهي را انجام دهند. هر شنبه و يكشنبه و تحت هر شرايطي كه باشد والدين به اين پارك مي آيند و اگهي فرزندشان كه شامل اسم و نام خانوادگي به همراه ميزان در آمد است روي ديوار مي چسبانند تا والدين ديگر يا افرادي كه خواهان ازدواج هستند آن را خوانده و براي ازدواج تصميم گيري كنند. در آخر هفته ها اين پارك مملو از كاغذهاي تبليغاتي است كه جوانان دم بخت را نشان مي دهد. به هركجاي اين پارك كه نگاه كنيد از درختان تا ديوارها پوشيده از كاغذهاي مختلف است كه با اعداد واسامي پر شده اند. اين مكان به “بازارهمسريابي” هم معروف شده است و جالب اينجاست كه تا به حال زوج هاي بسياري به همين صورت با هم ملاقات كرده و زندگي تشكيل داده اند. والدين چيني اعتقاد دارند فرزندانشان بيش از حد سرگرم كار هستند و زمان براي يافتن بهترين همسر ندارند.
ديوار همسريابي در چين

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۴:۱۸ توسط:sana موضوع:

مصاحبه با مرتضي پاشايي در مورد بيماري اش +عكس


مرتضي پاشايي: به عشق هوادارانم با بيماري*ام مي**جنگم
خبر فوت*اش بارها در فضاي مجازي دست به دست شد. از او به عنوان يك بيمار سرطاني نام برده شد. صحبت*هايي تلخي كه باعث شد خيلي از طرفدارانش دوران سختي را سپري كنند. اما اصل ماجرا چه بود؟ سكوت اين خواننده چه دليلي داشت؟
خواننده آلبوم «يكي هست» در ادامه تور كنسرت*هاي خود در شهرستان*ها، در روزهاي مياني ارديبهشت*ماه سال جاري در كرمانشاه به اجراي برنامه پرداخت.
مرتضي پاشايي در روزهاي ۱۴، ۱۵ و ۱۶ ارديبهشت*ماه در سالن «انتظار» شهرستان كرمانشاه روي صحنه رفت تا پذيراي دوستدارانش در اين خطه از كشور باشد. اين خواننده كه در ماه*هاي گذشته حواشي و شايعات زيادي را پشت سر گذاشته، در حالي در اين شهر غربي به اجراي برنامه پرداخت كه به دليل استقبال قابل*توجه از اين برنامه، او مجبور شد به جاري ۴ سانس، ۷ سانس در اين شهر كنسرت برگزار كند و تمام بليت*هاي اين كنسرت*ها ظرف ۴۸ ساعت به فروش رسيد.
از نكات قابل*توجه اين برنامه، اجراي ساعت ۱۰ صبح اين خواننده در روز دوم اين برنامه بود كه باعث شد او در يك روز در ۳ سانس (۱۰ صبح و ۶ و ۹ شب) روي صحنه برود. برگزاري منظم و به دور از هرگونه حاشيه و بي*نظمي از جمله نكات مثبت اين برنامه بود تا بسياري از اهالي رسانه كه براي پوشش خبري اين برنامه در محل كنسرت*ها حضور داشتند، اين برنامه*ها را جزو منظم*ترين برنامه*هايي بدانند كه تاكنون براي پوشش رسانه*اي به آنجا اعزام شده*اند. «فريدون معتمديان» تهيه*كننده و برگزاركننده اين كنسرت*ها بود كه خود نيز جزو روزنامه*نگاران و اهالي رسانه قديمي در استان كرمانشاه است.
اين تهيه*كننده درباره كليت اين برنامه توضيح داد: «استان كرمانشاه از جمله استان*هاي فرهنگي با سابقه*اي كهن در زمينه فرهنگ و هنر است و استقبال از اين برنامه نشان داد كه چقدر مردم اين خطه از كشور پيگير مسائل فرهنگي در كشورند.»
وي افزود: «در ماه*هاي آينده و با توجه به بازتر شدن فضاي فرهنگي كشور پس از روي كار آمدن دولت تدبير و اميد، قصد داريم با ترويج اين*گونه برنامه*هاي فرهنگي در كرمانشاه، مردم اين استان را بيش از پيش در چنين برنامه*هايي دخيل كنيم و اميدواريم بتوانيم سهم اندكي در پر كردن اوقات فراغت جوانان اين استان داشته باشيم.»
مرتضي پاشايي در اين اجرا با اركستر كامل و به سرپرستي «پيمان عيسي*زاده» و رهبري «حامد طاهري» به اجراي برنامه پرداخت و همچون هميشه «مهدي كُرد» مديريت اجرايي كنسرت را بر عهده داشت.
اين خواننده با قطعه «بايد كاري كني» روي صحنه آمد و در ادامه قطعات پُرطرفدارش از آلبوم «يكي هست» و ساير تك*قطعاتش را به اجرا در آورد و در اواسط اجرايش رو به حاضرين گفت: «من كلا دو بار به شهر شما سفر كرده*ام. اولين سفر من به دوران سربازي*ام برمي*گردد و مطمئن*ام كه نمي*دانستيد من در كرمانشاه سرباز بوده*ام! از آن سال*ها خيلي گذشته و حالا اولين كنسرت*ام را در اين شهر برگزار مي*كنم و از اين بابت خوشحالم.»
پاشايي در ادامه برنامه*اش نيز با اجراي قطعاتي چون «جاده يكطرفه» و «ستايش» توانست لحظات بااحساسي را براي دوستدارانش خلق كند تا همين فضاي مثبت و صميمي باعث شود در اواخر برنامه رو به حاضرين بگويد: «اين برنامه يكي از بهترين برنامه*هايي بود كه تاكنون روي صحنه برده*ام و بابت اين انرژي خوب و ويژه از شما ممنونم.»
***
گفتگوي «موسيقي ما» با مدير برنامه*ها و مدير اجرايي كنسرت*هاي مرتضي پاشايي
مهدي كُرد: مرتضي پاشايي يك انسان باشرف است
مدير برنامه*هاي «مرتضي پاشايي» معمولاً تعامل خوبي با برنامه*گزارهاي شهرستان دارد و همواره سعي دارد بهترين فضا را براي اهالي رسانه فراهم كند. وي در حاشيه برگزاري كنسرت كرمانشاه اين خواننده درباره برخي مسائل كه هرگز حاضر به سخن گفتن درباره آنها نبود، صحبت كرد:

* يكي از اتفاقاتي كه خيلي در ماه*هاي گذشته مورد توجه رسانه*ها قرار گرفت، تراشيدن موهاي سر شما و اعضاي گروه بود تا از اين طريق به نوعي سعي در روحيه دادن به مرتضي پاشايي كنيد.
به*هرحال زندگي ما در مقاطع مختلف فراز و نشيب*هاي زيادي داشته و دارد و در اين مقطع هم تصميم به اين كار گرفتيم. مرتضي خيلي جاها در كنار ما بوده و مشكلات*مان را با هم حل مي*كنيم. ما به دوستي*هايمان بيشتر از كار اهميت مي*دهيم و همين باعث شده برخي تصميمات*مان هم تحت*الشعاع اين دوستي*ها قرار بگيرد.
* تو در همه اين مدت كه شايعه*هاي زيادي درباره مرتضي گفته شد، در كنارش بودي. فكر مي*كني روحيه بالاي مرتضي در مبارزه با اين مشكلات از كجا آمد كه او توانست به مشكلات جسمي*اش فائق بيايد؟
مرتضي آنقدر از مواجهه با دوستدارانش انرژي مي*گرفت كه حتي به ما هم انرژي مي*داد. او در اين مبارزه زندگي*اش را انتخاب كرده بود و براي آن جنگيد، با انرژي تمام و قدرتي كه خدا به او داده بود.

* در سال*هايي كه با مرتضي بوده*اي، قطعاً فراز و نشيب*هاي زيادي را طي كرده*اي. تلخ*ترين و بهترين اتفاق دوران مشترك كاري تو و مرتضي كدام بوده است؟
بدترين اتفاق اجراي اروميه بود. با يكي از دوستان روي صحنه ايستاده بوديم و فشار جمعيت را مي ديديم. همان لحظه به آن دوست گفتم اگر اين در بشكند، چه اتفاقي ممكن است در سالن بيفتد؟ همان لحظه درب بزرگ ورودي سالن از فشار جمعيت شكسته شد و سيل مردم وارد سالن شدند. چيزي حدود ۶ هزار نفر. تهيه*كننده و برنامه*گذار همه فرار كردند. من و مرتضي و گروه مانديم با ۶ هزار نفر آدم. واقعاً آن برنامه وحشتناك بود. ولي خدا را شكر به خير گذشت.
* و بهترين خاطره؟
اجراي بندرعباس. مرتضي اصلاً اوضاع جسمي مناسبي نداشت. در اوج بيماري*اش بود و حتي كار به جايي رسيد كه تصميم گرفتيم برنامه را كنسل كنيم. ولي اصرار خود مرتضي باعث شد برنامه را نگه داريم. مرتضي مثل تيرخورده*ها بود. در آنتراكت برنامه به پشت*صحنه مي*آمد و فقط از شدت درد دراز مي*كشيد. ولي باز هم كوتاه نيامد و تا ته برنامه ايستاد و خواند و سالن را به بهترين نحو ممكن مديريت كرد. در طول آن دو سانس اجرا من اشك شوق مي*ريختم كه چطور يك نفر مي*تواند به عشق هوادارانش تا اين حد از خود گذشتگي داشته باشد. آن روز را هرگز فراموش نمي*كنم. اين اولين بار است كه درباره آن روز حرف مي*زنم.
* سوال آخر. سقف آرزوهاي تو به عنوان يك مدير برنامه چيست؟ دوست داري خواننده*ات به كجا برسد؟
آرزو مي*كنم مرتضي هر جا كه هست با قدرت تمام همين كيفيت را در اجراهايش حفظ كند و هميشه بهترين باشد. مرتضي پاشايي يك انسان باشرف است و لياقت*اش خيلي بيشتر از اينهاست. بارها شده كه برنامه*اي لغو شده و طبق قرارداد ما مي*توانستيم مبالغ كلان را كه به عنوان دستمزد به ما تعلق مي*گرفت، درخواست كنيم. ولي مرتضي مي*گفت: «اين پول را برگردانيم. اخلاقي نيست.» اين اتفاق بارها افتاده و به*خاطر همين چيزهاست كه اعتقاد دارم مرتضي سواي همه قابليت*هاي هنري*اش، انسان بزرگي است. شايد همين بزرگي روح اوست كه باعث شد خدا كمك*اش كند و بتواند با اين قدرت با بيماري*اش مباررزه كند.
***
اولين گفتگوي خواننده آلبوم «يكي هست» بعد از شايعه*هاي تمام*نشدني درباره بيماري*اش:
مرتضي پاشايي: فقط به عشق هوادارانم مبارزه مي*كنم
حالا از يك اجراي موفق برگشته و ساعت يك صبح است. اينجا لابي هتل «پارسيان» كرمانشاه است. به جز چند خدمه هتل كسي بيدار نيست و «مرتضي پاشايي» رو*به*روي من نشسته و مي*خواهد براي اولين بار درباره همه شايعه*هاي چند ماه گذشته صحبت كند. كدام حاشيه*ها و شايعات؟ صحبت*ها و روايت*هاي مختلفي درباره او سر زبان*ها افتاد. خبر فوت*اش بارها در فضاي مجازي دست به دست شد. از او به عنوان يك بيمار سرطاني نام برده شد و خيلي*ها حتي اوايل ارديبهشت را آخرين روزهاي فرصتي دانستند كه پزشكان به او داده*اند! صحبت*هايي تلخ و ناراحت*كننده كه باعث شد خيلي از طرفدارانش دوران سختي را سپري كنند. اما اصل ماجرا چه بود؟ چرا هيچوقت درباره*اش صحبتي نشد؟ سكوت اين خواننده چه دليلي داشت؟
اين گفتگو را تا انتها بخوانيد تا پاسخ همه سوال*هايتان را بگيريد.
* سوال اولم را مي خواهم درباره خودت بپرسم. «مرتضي پاشايي» از كجا شروع شد؟
خدا خواست. اين جواب كليشه*اي است، ولي واقعاً جواب ديگري برايش ندارم. ملودي*هايي داشتم و ساختم و منتشر شد. مردم دوست*شان داشتند. براي خودم جالب بود. مي*خواهي يك اعتراف بكنم؟

* بگو.
بعضي وقت*ها به اين فكر مي*كنم كه اين ملودي از كائنات به من رسيده. با خودم مي*گويم خدايا اين از كجا آمد؟
* امشب روي سن گفتي كه در كرمانشاه سرباز بوده*اي و امشب براي بار دوم به اين شهر آمدي. چه احساسي در اين دو بار حضور متقاوت در اين شهر داشتي؟
دو حس متفاوت. دوران سربازي فقط احساس غربت داشتم. حس بدي بود. امشب ولي همه*چيز پر از انرژي بود. حالم خوب شد از انرژي مثبتي كه گرفتم.
* برويم سر اصل موضوع؟
(مي*خندد). برويم.
* مرتضي! در ماه*هاي گذشته به قدري در مورد تو صحبت و روايت*هاي مختلفي منتشر شده كه همه دچار يك سردرگمي پيچيده در مورد احوالات جسمي تو شده*اند. لطفاً يك بار براي هميشه درباره اين صحبت*ها و بيماري و مشكلات جسمي*ات شفاف و صريح حرف بزن؟
همه آدم*ها در زندگي*شان دچار برخي اتفاقات و مشكلات مي*شوند. خبر بيماري*ام به يك*باره به من داده شد، ولي اين موضوع آنقدرها هم تلخ و مهم نبود كه خيلي*ها حتي ماجراي فوت من را هم پيش كشيدند!

* خُب اين بيماري تا چه حد جدي و خطرناك بود؟
من آدمي هستم كه در هر شرايطي سعي مي*كنم از زندگي لذت ببرم. هر مشكلي هر چقدر هم كه بزرگ و سخت باشد، حل شدن*اش دست خود آدم*هاست.
* خُب بعد از اينكه فهميدي مشكل جسمي*ات جدي است، چه تغييري در زندگي*ات رخ داد؟ نگاهت به دنيا و زندگي تغيير كرد؟ هدف*گذاري*ات براي آينده*ات چطور؟
ببين من دچار يك بيماري شده بودم كه بايد دوران نقاهت*اش را پشت سر مي*گذراندم. تحت نظر بودم و هيچ تغييري در زندگي من رخ نداد. زندگي من طوري است كه هميشه سعي دارم آن را به بهترين شكل بگذرانم. انرژي*اي كه در اين مدت از طرف هوادارانم به سمت*ام آمد، باعث شد خيلي روحيه بگيرم. اگر آنها نبودند، باور كنيد خودم را مي*باختم. فقط به عشق هوادارانم مبارزه مي*كنم. همه*چيز هم تحت كنترل است. خدا را شكر مي*كنم بابت اين اتفاق و تغيير كه باعث شد از اين به بعد حواسم به خودم و و ضعيت سلامتي*ام باشد.
* اين ماجرا تغييري در رويه كاري*ات به*وجود آورد؟
نه. من تور كنسرت*هايم را داشتم و مراحل درماني*ام را در اين مدت طي كردم. دكترها هم وقتي مي*ديدند كه تا اين حد انرژي دارم، كارشان را بهتر پيش مي*بردند. همزمان روي آلبوم هم زوم كرده بودم. قرار بود تابستان منتشر شود كه حتماً اين اتفاق خواهد افتاد. منظورم اين است كه بيماري اصلاً باعث نشده از كارهايم عقب بيفتم.
* در مورد آينده چه فكري داري؟ در هر شرايطي باز هم قرار است از زندگي*ات لذت ببري و در پي آرزوهايت باشي؟
ما ايراني*ها عادت داريم به شايعات دامن بزنيم. من كنسرت*هايم را دارم و آلبومم را هم با قدرت منتشر مي*كنم. عمر دست خداست. من همه*چيزم را از خدا دارم و باقي را هم به خودش سپرده*ام. ولي باز هم تأكيد مي*كنم. لطف طرفدارانم را در اين اوضاع مساعد روحي و جسمي*ام هرگز از ياد نمي*برم. آنها باعث شدند كه بتوانم سرپا بايستم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۴:۰۷ توسط:sana موضوع:

لحظه عاشقانه براي شكيرا در روز مادر +تصاوير

” شكيرا ” خواننده ۳۷ ساله سرشناس كه حدود ۱ سال است مادر شده است تصويري به مناسبت روز جهاني مادر از خود و فرزندش در اينستاگرام منتشر كرده است. در اين تصوير او پسرش ” ميلان ” را در آغوش دارد و او را مي بوسد. وي بارها تاكيد كرده است كه فرزندش بزرگترين موهبت زندگي اوست و احساس مادري را خيلي دوست دارد. او حتي اعلام كرده بود در صورتي كه كارهايش كمتر باشد دوست دارد فرزندان بيشتري داشته باشد.

شكيرا” بعد از يك ارتباط عاشقانه ۱۰ ساله ناموفق با پسر يكي از وكلاي نامي كلمبيا ، در سال ۲۰۱۰ در حال ضبط موسيقي رسمي جام جهاني فوتبال با ” ژرارد پيكه ” فوتباليست اسپانيايي آشنا شد و اين رابطه ادامه پيدا كرد، بعد از تاييد رسمي رابطه عاشقانه اين دو نفر، “شكيرا” خيلي زود صاحب فرزند شد. فرزند وي در حال حاضر داراي دو گذرنامه اسپانيايي و كلمبيايي است و شهروند هر دو كشور محسوب ميشود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۳:۵۴ توسط:sana موضوع:

عكسي غم انگيز كه بنيامين از همسرش منتشر كرد

چند ماهي از مرگ دردناك همسربنيامين بهادري ” در اثر سانحه تصادف ميگذرد. به نظر ميرسد اين خواننده بزرگ و محبوب كشورمان روزهاي سختي را ميگذراند. او از هر چند گاهي در صفحه هاي شخصي اش در دنياي مجازي تصاويري از همسر مرحومش به اشتراك ميگذارد كه نشان از آشوب روحي وي دارد. بنيامين به تازگي در صفحه شخصي اش در فيس بوك عكسي از دختر و همسرش منتشر كرده است كه ديدني است. او در اين عكس خودش ، دخترش بارانا و همسر از دست رفته اش نسيم حشمتي را در آينه آسانسور ثبت كرده است. بنيامين در پاي اين عكس نوشته است : دست كشيدن از عشقي كه كار توئه، نه اين كار منه، نه اين كار توئه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۳:۴۵ توسط:sana موضوع:

علي دايي از اين دختر حساب مي برد! +عكس

علي دايي به عنوان مربي اي شناخته مي شود كه نه نقد پذير است نه با كسي مشورت مي كند اما در زندگي شخصي خود انعطاف بيشتري دارد و بسيار خوش اخلاق است.

اوج خوش خلقي دايي را مي توان در برابر دختر سه ساله اش نورا به تماشا نشست. علي دايي كه تا يك سال پس از تولد دخترش اجازه نمي داد كسي عكس دخترش را در رسانه ها منتشر كند اكنون ابايي از منتشر شدن عكس نورا در رسانه هاي مختلف ندارد.
علي دايي در زير جديدترين عكسي كه از دخترش در صفحات اجتماعي منتشر شده نوشته: « نورا گل هميشه بهار من است. در برابر هر كس فرمانده باشم در برابر او فقط يك فرمانبرم و بس. فرشته كوچولويم را با هيچ چيز عوض نمي كنم.»
نورا داي دختر علي دايي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۱۳:۳۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم