بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

خانواده*اي كه روي چهاردست وپا راه ميروند +عكس

راه رفتن روي چهار دست و پا براي كودكان امري عادي است و گاهي اوقات در بزرگسالي هم مي تواند جذاب باشد اما اين مورد براي اعضاي يك خانواده تركيه اي ديگر جذاب نيست و آن ها سال هاست كه به همين صورت زندگي مي كنند. 5 نفر از اعضاي خانواده “اولاس” از يك مشكل خاص رنج مي برند كه باعث شده است هيچوقت توانايي ايستادن روي دو پا را نداشته باشند و هميشه بايد روي دست و پاهاي خود حركت كنند. مشكل اين خانواده براي اولين بار در سال 2005 بيان شد و آزمايشات مختلفي روي اين افراد و ديگر اعضاي خانواده انجام شد كه احتمال مي داد يك سري بهم خوردگي هاي ژنتيكي باعث به وجود آمدن اين مشكل شده است.
تا به حال از اين خانواده عجيب چند مستند هم ساخته شده است و دانشمندان و پزشكان بسياري آن ها را معاينه كرده اند كه تقريبا تمامي آن ها بي نتيجه بوده است. اين مشكل براي خانواده آن ها نيز سخت شده است جرا كه هميشه يكي بايد از آن ها مراقبت كند. نكته مهم در مورد اين خانواده حل نشدن و پيدا نشدن ريشه بيماري است. در حال نزديك به 9 سال از كشف بيماري آن ها ميگذرد اما علم دانشمندان توانايي اثبات اين مشكلات را ندارد. به تازگي تحقيقاتي انجام شده است كه فرضيه جديد را وارد كار مي كند. اين فرضيه بر اين اساس بنا شده است كه مشكلات مخچه و اختلالات ناشي از آسيب هاي اين قسمت باعث بروز بيماري شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۸:۳۰ توسط:sana موضوع:

دختر ساده ايراني كه شاهزاده گوگل است/ عكسفعاليت در عرصه تكنولوژي سايبري چيزي نبوده كه پريسا تبريز از همان كودكي در مسيرش گام برداشته باشد. او كه تازه در زمان كالج براي نخستين بار با كامپيوتر كار كرده، حالا در ۳۱ سالگي “شاهزاده امنيت”…

فعاليت در عرصه تكنولوژي سايبري چيزي نبوده كه پريسا تبريز از همان كودكي در مسيرش گام برداشته باشد. او كه تازه در زمان كالج براي نخستين بار با كامپيوتر كار كرده، حالا در ۳۱ سالگي “شاهزاده امنيت” كمپاني گوگل لقب گرفته است. “شاهزاده امنيت” لقب رسمي پريسا تبريز، مسئول امنيت اطلاعات بنگاه گوگل است. او زياد اهل مصاحبه نيست و شمار عكس*هايي كه از او در اينترنت پيدا مي*شود، كمتر از انگشتان يك دست است. نشريه معتبر فوربس، سال گذشته پريسا تبريز را در ميان يكي از ۳۰ چهره*موفق زير ۳۰ سال در عرصه فناوري در كنار مارك زوكربرگ، پايه*گذار فيس*بوك، جاي داد.به تازگي خبرنگار مجله “ELLE” به ديدار اين كارمند ارشد گوگل، در مقر اين كمپاني در كاليفرنيا رفته و با وي گفت*وگويي انجام داده است. گفت*وگو در سالن كنفرانس گوگل انجام شده، چون طبق قوانين گوگل خبرنگاران اجازه ورود به ساختماني را كه پريسا تبريز در آن كار مي*كند، ندارند.
در تمام مدت گفت*وگو نيز يك محافظ اين خبرنگار را همراهي مي*كرده؛ حتي هنگام رفتن به دستشويي. پريسا تبريز، ۳۱ ساله، در حومه شهر شيكاگو بزرگ شده است؛ مادرش پرستاري آمريكايي − لهستاني و پدرش يك پزشك مهاجر ايراني است.او در سال ۲۰۰۷ به استخدام گوگل درآمد و دهمين عضو تيم كوچكي از هكرها در اين كمپاني شد. وظيفه اين تيم در يك كلام تأمين امنيت نرم*افزارهاي گوگل بود. اما اكنون اين تيم گسترش يافته و بيش از ۲۵۰ متخصص امنيتي در گوگل مشغول به كار هستند.
خبرنگار مجله “ELLE” مي*نويسد، پريسا تبريز براي گفت*وگو در لباسي به رنگ هميشگي، سياه، با چهره*اي صميمي و بدون آرايش ظاهر مي*شود و با لبخند مي*گويد: «اين رنگ لاغر نشان مي*دهد.» پريسا تبريز آن طور كه خود مي*گويد، در دوران كالج براي نخستين بار با كامپيوتر كار كرده و تا آن موقع وقتش را با هنر، ورزش و رقابت با دو برادرش سپري مي*كرده است. او كه در رياضي و علوم استعداد داشته، سپس وارد دانشگاه ايلي*نوي شده و اندكي بعد نيز علاقه به امور كامپيوتري در او بيدار مي*شود.

پريسا تبريز به گروه هكرهاي “كلاه سفيد” تعلق دارد كه در مقابل هكرهاي “كلاه سياه” قرار دارند. كلاه سفيد*ها به سيستم*ها نفوذ مي*كنند، اما از اين نفوذ نيت بدي ندارند و هدفشان بررسي امنيت سيستم، شناسايي خلاء*هاي امنيتي و ارتقاي استحكام سيستم است. او توضيح مي*دهد كه براي استخدام به دنبال *آنهايي بايد باشند كه توانايي رخنه به بهترين*سيستم*ها را داشته باشند، اما در عين حال اينقدر از نظر شخصيتي قوي باشند كه بتوانند در مقابل وسوسه پول مقاومت كنند و خريدني نباشند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۸:۱۷ توسط:sana موضوع:

شخصيت*شناسي افراد از روي لباس* آنها

يك روانشناس گفت: دوران نوجواني و جواني دوراني است كه بيش از هر زمان ديگري به لباس و پوشش توجه مي*شود، اما آيا تاكنون توجه كرده*ايد موقعي كه لباس مورد علاقه*تان را مي پوشيد، خلقتان تغيير مي كند؟به گزارش رزپاتوق به نقل از افكارنيوز، محمد ملكي در اين زمينه اضافه كرد: شايد تجربه كرده*ايد كه در يك جفت كفش شيك احساس اعتماد به نفس بيشتري داريد يا ممكن است با پوشيدن يك لباس رسمي در محل كارتان احساس كنيد در شغلتان مهارت بيشتري داريد. گاهي اوقات نيز به دليل پوشيدن لباس خاصي احساس راحتي و آسودگي مي كنيد. واقعيت اين است كه لباس شما مي تواند تاثير روانشناختي بر شما بگذارد، همچنين قادر است كه همان احساس را در اطرافيانتان برانگيزد.

وي در ادامه گفت: مدل*هايي كه ما مي پوشيم نه تنها به ديگران مي گويد كه ما كه هستيم، بلكه همانطور كه اشاره شد احساس خوب يا بدي نيز به ما مي*دهند. لباسي كه ما مي پوشيم – خواه حزن انگيز باشد يا شاد يا چيزي بين اين دو – بر اينكه ما چگونه خودمان را ببينيم و ديگران چه نگاهي به ما داشته باشند، تاثير مي گذارد.

اين روانشناس با بيان اينكه نوع لباس نقش مهمي را در كار، روابط و حتي در عزت نفس ما دارد، توصيه كرد: قبل از اينكه انتخاب كنيد چه نوع لباسي را مي خواهيد براي بيرون رفتن بپوشيد، به اين مسئله فكر كنيد كه تمايل داريد ديگران شما را چگونه ببينند و شخصيت*تان را تفسير كنند. يادتان باشد لباس*هاي شما بسيار بيشتر از آنچه فكر مي*كنيد حرف براي گفتن دارند. در ذيل به برخي از انواع رايج پوشش كه هر كدام از نظر اطرافيان نشانه ويژگي*هاي شخصيتي خاصي است، اشاره مي*شود.

شخصيت شناسي آدم*ها از روي لباس

وي با اشاره به شخصيت شلخته گفت: اگر لباس*هاي شما اغلب اوقات چروكيده و ناهماهنگ باشند، ديگران اين را به مفهوم شلخته بودن شما مي*دانند. لباس پوشيدن به طرز شلخته به ديگران اين پيام را مي*دهد كه شما مراقب ظاهرتان، كارتان، آينده تان و … نيستيد و نبايد به شما اعتماد كرد.

ملكي درباره شخصيت*هاي به دنبال مد اظهار كرد: در هر لباسي كه اين شخصيت*ها مي*پوشند، يك مارك معروف برجسته است. آنان بسيار تمايل دارند كه ديگران اين مارك*ها را ببينند. افراد مختلفي هستند كه اين نوع لباس پوشيدن را به معناي موفقيت مي*دانند، اما برخي از افراد نيز ممكن است فكر كنند كه با يك آدم مادي*گرا يا با اعتماد به نفس پايين روبرو هستند كه مي*خواهد با اين نوع لباس پوشيدن، آن را جبران كند.

اين روانشناس در مورد شخصيت*هاي خسيس گفت: شخصيت*هاي خسيس اغلب لباس*هاي كوتاه و تنگ را انتخاب مي*كنند. پوشش آنها اغلب نشان*دهنده يك نوع ناايمني رواني است. آنها تلاش مي*كنند تا تمامي تمركزشان را بر بدنشان متمركز كنند.

وي افزود: افراد داراي شخصيت نمايشي به طور معمول كفش*ها و لباس*هايي با رنگ*هاي تند و غيرمعمول مي*پوشند، البته اين نوع پوشش ممكن است گاهي اوقات مطابق مد باشد. اين افراد اغلب تمايل دارند به ديگران نشان دهند كه از آنها مجزا هستند و دوست دارند به چشم بيايند و ديده شوند.

ملكي درباره شخصيت پيرو و همرنگ جماعت گفت: آيا شما هميشه از لباس*هايي با رنگ*ها و مدل*هاي خنثي استفاده مي كنيد و هرگز نوع ديگري لباس نمي پوشيد؟ اگر پاسخ مثبت است مي تواند نشانه*اي باشد از اينكه شما تمايل داريد كه در جامعه و گروه*هاي مختلف تركيب شويد و از هرگونه مورد توجه واقع شدن پرهيز كنيد.

اين روانشناس با اشاره به پوشش شخصيت ورزشكاري اظهار كرد: استفاده از لباس*ها و كفش*هاي ورزشي به ديگران نشان مي دهد كه شما ورزشكار هستيد و مراقب بدنتان هستيد. البته اين شخصيت*ها مي توانند به*سادگي شلخته شوند به* ويژه پس از تمريناتشان.

وي افزود: افرادي كه در بيرون از خانه هرگز لباسي به جز لباس رسمي نمي*پوشند، در طي زمان در نظر ديگران انساني يك بعدي يا فاقد خلاقيت به نظر مي*آيند.

ملكي تصريح كرد: بيشتر افراد از تركيبي از اين سبك*هاي لباس پوشيدن استفاده مي*كنند. يك روز لباس رسمي مي پوشند و روز بعد لباس اسپرت. تنها عده معدودي هستند كه هميشه يا اغلب اوقات از يك نوع پوشش استفاده مي كنند.

وي اضافه كرد:* اگر مي خواهيد با استفاده از لباس، امتيازات و ويژگي هايتان را نشان دهيد بايد در هر موقعيتي لباسي بپوشيد كه اطرافيان شما متوجه احساسي كه در آن زمان داريد، بشوند. در حقيقت، روانشناسان دريافته*اند كه چنين پوششي تاثير واقعي بر خلق*تان و ديدگاه ديگران نسبت به شما و فعاليت*تان دارد.براي مثال، پوشيدن يك لباس زيباي ورزشي، افرادي كه شما را مي بينند برمي انگيزد كه به فكر ورزش كردن بيفتند. بنابراين پيش از انتخاب لباس از خود سوال كنيد كه آيا آنچه مي پوشيد، احساسات و ويژگي هايي كه در آن موقعيت مي خواهيد ديگران متوجه آن شوند را نشان مي دهد؟

اين روانشناس توصيه كرد: لباسي را بپوشيد كه براي ظاهر شما مناسب است. برخي از لباس*ها براي برخي از چهره*ها و اندام*ها مناسب*تر است. رعايت اين تناسب يكي از مهم*ترين ويژگي*هايي است كه مي*تواند شما را خوش*تيپ جلوه دهد.

ملكي تاكيد كرد: نيازي نيست لباسي كه شما را زيبا نشان مي*دهد، عجيب و غريب و خاص باشد. برخي از لباس*ها تصوري جادويي و غيرواقع*بينانه دارند. به همين علت لباس مورد علاقه اين افراد در تن شخصيت*هاي افسانه*اي و داستاني است و هنگام انتخاب و خريد لباس هم خودشان و هم فروشنده را به دردسر مي*اندازند و سرانجام نيز از خريدشان ناراضي هستند.

وي ادامه داد: متناسب با فضايي كه در آن قرار داريد، نوع لباستان را انتخاب كنيد. براي مثال، پوشيدن كت و شلوار براي يك ميهماني خودماني يا يك گردش تفريحي مي*تواند عذاب*آور باشد. از سوي ديگر گاهي اوقات لباسي با مدلي خارج از آنچه هميشه مي*پوشيد را بپوشيد. اگر عادت داريد كه اغلب اوقات از لباس*هاي رسمي يا اسپرت استفاده كنيد، تصميم بگيريد برخي اوقات از مدل*هاي ديگري نيز استفاده كنيد. اين كار مي*تواند به تسهيل ارتباط شما با ديگران كمك كند.

اين روانشناس تاكيد كرد: تلاش كنيد نوع و رنگ لباس*تان خيلي عبوس و جدي نباشد. استفاده مكرر از لباس*هاي با رنگ*هاي تيره سبب برداشت*هاي نامناسب ديگران نسبت به شما مي*شود. آنها ممكن است به اشتباه گمان كنند كه شما فردي عبوس، افسرده و مشكل*دار هستيد.

وي افزود: تنها لباس*هايي را بپوشيد كه در آنها احساس خوبي داريد. به هيچ عنوان زيربار پوشيدن لباس*هايي كه در آنها احساس خوبي نداريد، نرويد. پوشيدن لباسي كه باب ميل*تان نيست، بدون عوارض نيست. يكي از مشخص*ترين عوارض آن كه مي*تواند آسيب جدي به كار و موقعيت حرفه*اي*تان بزند، كاهش اعتماد به* نفس است.

اين روانشناس با بيان اينكه لباس*هاي تداعي*كننده موارد و خاطرات منفي را نپوشيد، گفت: لباس*هايي كه در دوران يك بيماري سخت يا زمان مرگ يكي از عزيزانتان پوشيده*ايد را دوباره نپوشيد و دور بريزيد. حتي ديدن اين لباس*ها نيز مي*تواند به طور ناخودآگاه يادآور خاطرات بد شما باشد.

ملكي كه با مجله سپيده دانايي گفت و گو كرده است، درپايان تاكيد كرد: نگران حرف و قضاوت ديگران نباشيد. به طور منظم لباس*هايتان را براساس موقعيتي كه در آن قرار مي*گيريد، عوض كنيد. برخي از افراد بدين علت نسبت به تغيير لباس*شان اقدام نمي*كنند كه مي*ترسند ديگران آنان را با اين لباس*ها نپذيرند و در مجموع نگران حرف ديگران هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۸:۰۴ توسط:sana موضوع:

جديدترين عطرهاي زنانه و مردانه بازار+عكس

آيا مي*دانيد عطري كه انتخاب مي كنيد، مي تواند نشاني از شخصيت شما و حال و احوال دروني*تان باشد. عطرها فقط رايحه*اي خوشايند نيستند، اگر دقت كنيد مي توانيد حس و حالي را از ميان رايحه*ها بيرون بكشيد.
مجله زندگي ايده آل: آيا مي*دانيد عطري كه انتخاب مي كنيد، مي تواند نشاني از شخصيت شما و حال و احوال دروني*تان باشد. عطرها فقط رايحه*اي خوشايند نيستند، اگر دقت كنيد مي توانيد حس و حالي را از ميان رايحه*ها بيرون بكشيد. به همين منظور، اگر تا امروز از روانشناسي عطرها بي*خبر بوديد و بدون توجه به اين موضوع انتخاب مي كرديد، اين مسئله را در انتخاب*هاي خود مورد توجه قرار دهيد. در اين صفحه جديدترين عطرهايي كه براي تابستان امسال به بازار عرضه شده*اند را به شما معرفي مي*كنيم:Issey Miyake L’Eau D’Isseyشركت « ايزي مياكي» شركتي خوش*نام در توليد عطرهاي مختلف زنانه و مردانه است. اغلب عطرهاي زنانه و مردانه*اي كه توسط اين شركت طراحي و توليد شده*اند، رايحه سبكي دارند و پيشنهاد خوبي براي استفاده روزانه محسوب مي*شوند. شركت ايزي مياكي، تابستان گذشته يك ست عطر زنانه و مردانه روانه بازار كرد كه با استقبال خوبي روبه*رو شد و براي تابستان امسال با محصولي تازه آمده است؛ ست زنانه و مردانه ديگري كه رايحه ميوه*ها و خنكاي دريا هم به آن اضافه شده است.صاحبان شركت ايزي مياكي مي*گويند:«زدن عطر جديد مياكي، مثل اين است كه نفس عميق بكشيد و در آب*هاي اقيانوس شيرجه بزنيد.» در توليد نسخه زنانه اين عطر از گريپ فروت، ميوه*هاي استوايي و.. استفاده شده است و در نمونه مردانه عصاره چوب اضافه شده كه باعث مي*شود، علاوه بر خنكي، كمي سبكي هم داشته باشد. عطرهاي معروف به عطر ميوه*اي مانند همين ست، بوي خنك و شيريني دارند و براي روزهاي تابستان توصيه مي*شوند. افرادي كه از اين عطرها استفاده مي*كنند، اغلب افراد خوش*رو و خوش*برخوردي هستند كه سطحي از صميميت در رفتارشان وجود دارد. چنين رايحه*اي بيشتر براي خانم*ها توصيه مي*شود، مگر اينكه مثل اين نمونه رايحه چوب به آن اضافه شده باشد.

DKNY Summer 2014 Donna Karan for womenطراح معروف، دونا كارن و صاحب شركت DKNY با يك ست زنانه و مردانه در بازار عطر و ادكلن تابستان امسال حضور دارد. مجموعه*اي با شيشه صورتي براي خانم*ها و شيشه آبي براي آقايان؛ درحالي*كه روي هر دو شيشه تصوير آسمان*خراش*هاي نيويورك ديده مي*شود. در توليد نسخه زنانه اين عطر از رايحه شكوفه*هاي بهاري و گل*ها استفاده شده و به همين دليل در دسته عطرهاي شيرين و سنگين با رايحه گل محسوب مي*شود، اين عطر موردپسند خانم*هايي واقع مي*شود كه احساساتي هستند و روحيه*اي بسيار لطيف و حساس دارند. در توليد نمونه مردانه اين عطر از بوي گل*ها استفاده شده اما با وجود عصاره ليمو، چوب و چرم، از يك رايحه لطيف به بويي تلخ و شيرين تبديل شده كه آقايان خوش*مشرب و با روابط عمومي بالا از اين رايحه استقبال مي*كنند.

Escada Born in Paradiseشركت اسكادا هم پيشنهاد تازه*اي براي خانم*ها دارد: « متولد پارادايز». در توليد اين عطر از تركيب عصاره گل و ميوه*هاي استوايي استفاده شده و به همين دليل رايحه تركيب بوي گل و ميوه است كه انتخاب خوبي براي شب*هاي تابستاني محسوب مي*شوند. خانم*هايي كه به چنين رايحه*اي علاقه دارند، افرادي مهربان، آرام و صبور هستند كه مي*توانيد به رفاقت و همراهي آنها اعتماد كنيد. اسكادا اين عطر را در سه اندازه، ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ ميلي*ليتر همراه با لوسيون بدن توليد كرده است.

CK One Summer 2014 Calvin Kleinاگر به عطر و ادكلن علاقه داريد، حتما با CK One آشنايي داريد، عطري محبوب از شركت كلوين كلاين كه همچنان در روزهاي تابستان محبوبيت و فروش بالايي دارد. امسال كلوين كلاين نسخه جديدي از اين عطر را عرضه كرده كه خانم*ها و آقايان مي*توانند به صورت مشترك از آن استفاده كنند و مرزبندي زنانه و مردانه ندارد. در توليد اين عطر بيش از هر چيز از عصاره ليمو استفاده شده و به همين دليل بويي كاملا خنك و نشاط*آور دارد. كساني كه روحيه شاد و سرزنده*اي دارند، بي*شك با امتحان اين عطر جديد، شيفته آن مي*شوند. شادابي، سرخوشي و نشاط، اولين حس هر كسي از استشمام اين عطر خواهد بود؛ نشاطي كه مرز زنانه و مردانه ندارد. اين عطر براي خانم*ها و آقايان زير ۳۰ سال توصيه مي*شود و فقط در يك سايز ۱۰۰ ميلي*ليتر توليد شده است. شركت كلوين كلاين، طرح شيشه را تغيير نداده ولي از رنگ سبز و زرد استفاده كرده كه هم حال و هواي تابستاني دارد و هم يادآور مهم*ترين اتفاق تابستان امسال است؛ جام جهاني فوتبال در برزيل.

Hermes Terre d’Hermes Eau Tres Fraiche Hermes for menآقايان خوش*سليقه و سخت*گير در انتخاب عطر، بي*شك با محصولي خاص از هرمس فرانسوي آشنايي دارند : «تقه». عطر تلخ و سنگين مردانه كه مطلوب همه نيست. شركت هرمس براي تابستان امسال نسخه جديدي از اين عطر را توليد كرده كه تلخي آن نسبت به نمونه قبلي كمتر است و براي استفاده از تابستان انتخاب بهتري است. در توليد اين عطر از عصاره مركبات با چوب و سدر استفاده شده است. آقاياني كه رايحه «تقه» را براي ادكلن خود انتخاب مي*كنند، اغلب مردان جدي ومتمركز روي حرفه خود هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۷:۵۲ توسط:sana موضوع:

خانه*هايي كه مي*توان اوقات خوشي را در آنها سپري كرد

شايد هر كسي مايل باشد سري به اين ويلاهاي كوچك بزند، مجموعه*اي متشكل از پنج خانه*ي پرت و مناسب براي يك خانوار كه در مكان*هايي دورافتاده با دسترسي نسبتاً مشكل واقع شده*اند، مناطقي كه در عين متروك بودن بسيار زيبا هستند. خالق اين مجموعه استوديوي ايتاليايي LAD است. براي آشنايي بيشتر ما را در ادامه*ي اين مطلب همراهي كنيد.ويلاهايي ديدني كه حتي تصور اقامت در آنها آرامش بخش است. تنها تصور كنيد در حال نوشيدن فنجاني قهوه يا نوشيدني خنك هستيد و در عين حال به تماشاي منظره*ي آرامش بخش دريا، مزرعه*اي سرسبز يا كوهستاني خوش منظره مشغوليد. اين ويلاها دقيقا مناسب با چنين محيط*هايي طراحي شده*اند، نواحي به دور از ازدحام و شلوغي و مكاني مناسب براي انديشيدن به زندگي.

نقطه*ي اشتراك تمامي طرح*ها در خلق سازه*اي آرماني و تحريك كننده است. همه*ي پروژه*ها بر مبناي دستكاري اشكال ساده هندسي شكل گرفته*اند، هر تغيير در راستاي برقراري ارتباط بين چشم انداز محيط اطراف و قاب بندي مناسب آن از بخش دروني خانه صورت گرفته و اجازه مي*دهد نظاره گري كه در منزل سكني دارد، آزادانه پيرامون طبيعت اطراف خود به تعمق و تفكر بپردازد. اين مشخصه در طراحي هر پنج سازه مد نظر قرار داشته و هدف غايي در نهايت برقراري ارتباطي مناسب و تنگاتنگ بين طبيعت و ساختمان است.

اين ويلاهاي ديدني شامل دو اتاق خواب و يك فضاي كوچك دروني هستند و همانگونه كه گفتيم مناسب براي اقامت يك خانواده طراحي شده*اند، از سوي ديگر طراحي آنها به شكلي است كه به وضوح از ما در خواست مي*كند به آنها به شكل آثاري هنري و يا در نهايت مكان*هايي براي مشاهده*ي مناظر طبيعي و چشم اندازهاي محيط اطراف بيانديشيم.طراحي هر سازه در هماهنگي كامل با محيطي كه در آن واقع شده صورت گرفته است و مي*توان به آن همچون بخشي از يك تصوير كلي نگريست. متأسفانه اين ويلاها هنوز در حد طرح*هاي مفهومي باقي مانده*اند، به همين جهت روياي مزه مزه كردن نوشيدني خنك و لذت بردن از چشم انداز سرگرم كننده محيط اطراف، فعلاً جنبه*ي واقعيت به خود نخواهد گرفت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۷:۴۰ توسط:sana موضوع:

هندوانه هاي ۱۸ ميليون توماني+عكس

اين هندوانه كه به “هندوانه دانسوكه” مشهور است تنها در بخش هاي شمالي ژاپن به بار مي نشيند و داراي خواص منحصر به فرد خود است. تنها مشكل اين نوع هندوانه قيمت بسيار بالاي آن است كه مي تواند بر حسب مرغوبيت و ورنش قيمت حيرت آور ۶ هزار دلار (حدود ۱۸ ميليون تومان) داشته باشد.
نوعي هندوانه كه بيشتر در شمال كشور ژاپن مي رويد داراي قيمتي بسيار بالا است اين هندوانه كه به “هندوانه دانسوكه” مشهور است تنها در بخش هاي شمالي ژاپن به بار مي نشيند و داراي خواص منحصر به فرد خود است. تنها مشكل اين نوع هندوانه قيمت بسيار بالاي آن است كه مي تواند بر حسب مرغوبيت و ورنش قيمت حيرت آور ۶ هزار دلار (حدود ۱۸ ميليون تومان) داشته باشد. از جمله خواص ويژه اين هندوانه رنگ شديدا قرمز آن همچنين طعم شيرين و خاص، تيره بودن پوست آن وكمياب بودن آن به نسبت ديگر هندوانه ها است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۷:۲۹ توسط:sana موضوع:

آدمايي كه كنارمونن!

ماهي مون هي مي خواست ي چي بهم بگه،تا دهنشو وا مي كرد آب مي رفت تو دهنش نمي تونست بگه.....
دست كردم تو آكواريوم درش آوردم.
شروع كرد از خوشحالي بالا و پايين پريدن...دلم نيومد دوباره بندازمش اون تو!!!
اينقده بالا و پايين پريد كه خسته شد و خوابيد!
ديدم بهترين موقعست تا خوابه دوباره بندازمش تو آب...
الان چن ساعته بيدار نشده،يعني فك كنم بيدار شده ديده انداختمش اون تو،قهر كرده خودشو زده به خواب!!!
اين داستان رفتار بعضي آدماييه كه كنارمونن!دوسمون دارن!دوسشون داريم!ولي مارو نمي فهمن و تو دنياي خودشون دارن بهترين رفتارو با ما مي كنن!!!!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۷:۱۷ توسط:sana موضوع:

7 تمرين براي يك رابطه عاشقانه سادهفكر نكنيد تمام راهكارهاي مربوط به بهبود روابط، مختص زوج*هايي است كه با هم مشكل دارند؛ حتي اگر در نهايت تفاهم با همسرتان زندگي مي*كنيد باز هم نياز است براي حفظ عشق و آرامش زندگي*تان كارهايي را به صورت مداوم انجام دهيد چرا كه حتي شديدترين و مستحكم*ترين عشق و علاقه*ها هم اگر تغذيه و شارژ نشود، قطعا روزي به آخر خواهد رسيد! در اين مطلب شما را با 7 راهكار بسيار ساده كه به راحتي مي*توانيد انجام دهيد و با نتيجه باورنكردني*اش روبرو شويد، آشنا مي*كنيم:

1) تكنيك شستشو

با لباس*هاي كثيفتان چه كار مي*كنيد؟ تا چند وقت مي*توانيد آنها را به حال خودشان رها كنيد؟ جز اين است كه بالاخره پس از يك يا نهايتا 2 هفته ناچار به شستن آنها هستيد؟! چرا كه بعد از مدتي بوي آزاردهنده آنها كمدتان را پر مي*كند! رابطه بين افراد (خصوصا همسران) هم از اين قاعده مستثني نيست. پس همانطور كه لباس*هاي?تان را هر چند وقت يكبار مي*شوييد، هفته*اي يك?بار رابطه*تان را غبارروبي كنيد! آخر هر هفته، ترجيحا در يك شرايط آرام و عاشقانه، در حالي كه هيچ كدام?تان خسته، گرسنه يا عصبي نيستيد، از همسرتان با مهرباني بپرسيد: «من در هفته گذشته چه كارهايي انجام دادم كه احتمالا باعث شده از من نااميد شوي يا برنجي؟» پس از گفتن اين جمله، اولين واكنش*هايي كه دريافت مي*كنيد عبارتند از: يك لبخند عاشقانه، يك نگاه متعجب يا جملاتي مثل «اين ديگر چه حرفي است عزيزم؟!، مگر اتفاقي افتاده» و... اما رك و راست بگوييم: هيچ*كدام از آنها را باور نكنيد! اصرار كنيد تا يك جواب درست و واضح بگيريد.

به همسرتان توضيح دهيد كه منظورتان حتي مسائل در ظاهر كوچك و پيش*پاافتاده*اي است كه احيانا باعث رنجش*خاطر او شده است. در مرحله بعدي (وقتي جواب را شنيديد) خيلي مراقب واكنش?تان باشيد؛ كاري نكنيد كه همسرتان را از گفته*اش پشيمان كنيد! مثلا از او طلبكار نشويد كه تو چرا از فلان رفتار من چنين برداشتي كردي يا اينكه چطور با خودت فكر كردي كه اگر من شيشه سس را برايت نياوردم يعني به اندازه كافي دوستت ندارم و از اين قبيل حرف*ها. فقط سعي كنيد عميقا به حرف*هايش گوش كنيد و با تمام وجود احساسي را كه در آن لحظه تجربه كرده، درك كنيد. اين كار نه*تنها صميميت بين شما را دوچندان مي*كند، بلكه به شما اين امكان را مي*دهد كه پيش از وقوع يك جنجال بزرگ، مستقيما با مشكل روبرو شويد و براي حل آن پيش*دستي كنيد.

2) ساعت صداقت

اينكه گفته مي*شود خواسته*ها و علايق همسرتان را در اولويت قرار دهيد، يك ايده وحشتناك است چون وقتي يكي از زوجين اين كار را مي*كند، متقابلا انتظار دارد همسرش هم همين فداكاري را در حق او انجام دهد ولي متاسفانه در اكثر مواقع چنين بده و بستاني شكل نمي*گيرد در نتيجه فقط يكي از آن دو هميشه ناچار است خواسته*هايش را قرباني كند. براي جلوگيري از اين مشكل، هر از چندگاهي، راجع به علايق و نظرات واقعي*تان با هم صحبت كنيد - بدون هيچ*گونه رودر بايستي يا خودسانسوري- اين تمرين كمك مي*كند واقعيت را در مورد همه چيز با هم به اشتراك بگذاريد، بدون اينكه موضوعي را بيش از حد براي خود شخصي و خودخوري كنيد.

3)حل و فصل مشاجره*ها قبل از خواب

دعواهايي كه فقط ظاهرا رويشان سرپوش گذاشته مي*شود، در حقيقت از زير ريشه مي*دوانند و همچنان زنده مي*مانند، در گوشه*اي از ذهن پنهان مي*شوند و نهايتا مثل يك آتشفشان، فاجعه به بار مي*آورند! پس بهترين كار اين است كه اجازه ندهيد هيچ كدورتي كهنه شود، هر موضوعي را در همان موقع خودش به نتيجه برسانيد؛ اگر زماني با هم دعوايتان شد، قبل از اتمام همان روز و پيش از اينكه به تختخواب برويد، مشكلتان را كاملا حل كنيد. اگر موضوع دعوا خيلي جدي و گسترده است طوري كه بعد از يك جنجال طاقت*فرسا همچنان به نتيجه نرسيده، موقتا بحث را كنار بگذاريد ولي حتما با هم توافق كنيد كه در يك زمان مشخص راجع به آن صحبت كنيد و هرطور شده موضوع را به نتيجه برسانيد.

4)تهيه فهرست سرگرمي

10 تفريحي كه براي هر دو نفرتان سرگرم*كننده است كدام*اند؟ از آنها فهرستي تهيه كنيد و بعد مطمئن شويد در هر ماه حداقل يكي از اين كارها انجام شده و از فهرستتان خط خورده است.

5) خوردن شام دونفره

غذا خوردن در كنار يكديگر، يكي از راه*هاي به*وجود آوردن رشته*هاي الفت و محبت بين همسران است كه قدمتي به درازاي تاريخ جوامع بشري دارد! پس زماني را براي اين كار در نظر بگيريد و حين غذا خوردن، راجع به علايق، اهداف و آرزوهايتان صحبت كنيد. اگر احيانا وسط يك مشاجره هستيد يا رابطه*تان در تنش است، بگذاريد زمان صرف غذا، به مثابه يك زنگ تفريح برايتان باشد و سعي كنيد در آن لحظات فقط از همراهي كردن هم لذت ببريد.

6) تفريح و شوخي*هاي كودكانه

قبل از اينكه شروع به تفريح كنيد، كارهاي زيادي هست كه بايد انجام شود؛ مثل دوران كودكي كه تا وقتي تكاليفمان را تمام نمي*كرديم، اجازه بازي كردن نداشتيم. حالا هم قبل از اينكه تفريح و سرگرمي را شروع كنيد، بايد اول اوقات تلخي*ها و دلخوري*ها را برطرف كنيد. وقتي اين كار را تمام و كمال به انجام رسانديد، راجع به يك نوع تفريح خلاقانه، هيجاني، سرگرم*كننده و تا حد امكان خارج از چارچوب مسئوليت، نظم و... فكر كنيد. مثلا آب بازي يا بازي*هاي دويدني! ترجيحا چيزي كه تا قبل از اين هرگز امتحانش نكرده*ايد. اصلا لازم نيست يك تفريح عادي و متعارف مثل پياده*روي، سينما رفتن و... باشد، بلكه فقط بايد به اندازه كافي سرگرم*كننده، شادي*آور و البته در حد بضاعت مالي*تان باشد.

7) براي خودتان دلسوزي كنيد

اگر نتوانيد نسبت به خودتان مهربان باشيد، كار خيلي سختي است كه بخواهيد با همسرتان مهربان باشيد و نسبت به او دلسوزي كنيد. به عنوان تمرين براي اين كار، در مواقع سختي، به خودتان توجه كنيد و نسبت به خود بي*اعتنا نباشيد. از مشكلات، يك فاجعه در ذهنتان نسازيد يا برعكس، آنها را زيادي كوچك فرض نكنيد. سعي كنيد فكر كنيد ببينيد به چه چيزهايي نياز داريد. يك فهرست از برنامه*هايي كه مي*توانيد براي حفظ سلامتتان انجام بدهيد تهيه كنيد.

مهم*تر از همه اينكه يادتان باشد كاستي*ها و اشتباهات بخشي از وجود بشر هستند و كاملا اجتناب*ناپذيرند، پس خودتان را به خاطر آنها سرزنش نكنيد و تصور نكنيد از بقيه كمتريد.

منبع : زندگي مثبت

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۷:۰۷ توسط:sana موضوع:

دلنوشته مهناز افشار براي كودكان غزه: جام جهاني تمام شد شما تمام نمي شوي

به گزارش كافه، مهناز افشار بازيگر سينما و تلويزيون در يادداشتي در روزنامه اعتماد نوشت؛


اين روزها به هر رسانه*يي نزديك شدم، بوي خون مي*داد. همين تلويزيوني كه هيجان جهاني فوتبال را مهمان*مان مي*كرد، بوي خون داغ مي*داد. همين تلويزيوني كه هر فرياد «گلي» كه در آن كشيده مي*شد، به يادمان مي*آورد با هر فريادي يك گلوله در سينه كودكي مي*نشيند. اين را فراموش نكرديم و اين جام با همه شگفتي*هايش، با همه ركودزني*هايش نتوانست تكه*يي از خاك خونين فلسطين را زير چتر خود بگيرد، چنان كه نتوانيم ببينيمش. به هر رسانه*يي نزديك شدم همين بود. عكس كودكاني كه در آغوش مادران*شان آخرين نفس را سردتر، سنگين*تر و عميق*تر از اندازه ريه*هاي كوچك*شان كشيدند. زني كه همراه با شوهر و فرزندانش در هشدار يك دقيقه*يي نتوانست خانه را ترك كند و همه به يك بمب، در كنار هم، در خانه خود، در خاك خونين خود جان دادند و فقط يك نفر را باقي گذاشتند. يك دختربچه 10 ساله را كه نمي*توانم تجسم كنم فكرهاي امروزش را. آن كودك چگونه و با چه بندي بايد دوباره خود را به زندگي، به خانه و به سرزمينش پيوند بزند؟جام*جهاني 2014 تمام شد اما قصه طولاني غزه برگ ديگري خورده و پاياني ندارد گويا. ما اينجا نشسته*ايم و هر روز خبري، از زني، از كودكي، از سربازي در آن سرزمين مقاومت مي*شنويم و سال*هاست با خود فكر مي*كنيم چرا اين قصه پاياني نگرفته، قصه ديگري در دلش شروع مي*شود. با خود فكر مي*كنيم چگونه جهان نشست و تماشا كرد كه يك سرزمين يكدست در 50 سال اشغال شد و از آن هيچ نماند جز سرزميني محصور. از يك*سو دريا و يك ارتش، از يك*سو يك ديوار بلند، تانك و سپر. آسمان فلسطين هم اشغال شده و نيروي هوايي اشغالگر مي*تواند آسمانش را چنان بپوشاند كه زور خورشيد هم به آن نرسد و فلسطين تاريك شود... چطور همه ما همه اين سال*ها نتوانستيم قصه ديگري از آن سرزمين اشغال شده بشنويم؟

نه مي*شود پاي رسانه*ها ماند، نه مي*شود چشم بست و دور شد. هزار بار با خودم گفتم باور نكن، فراموش كن، اين عكس را نبين... اما چطور بايد فراموش كنيم، چطور از جهان بخواهيم فراموش كند كه همنوعان*مان در عيشي شبانه به تماشاي مرگ ده*ها كودك نشسته*اند. برق گلوله و بمب برق شادي از چشمان*شان مي*پراند و به وجد كف مي*زنند. به هر «گلي» كه زده مي*شود شاد مي*شوند، هر گلي نه در برزيل كه در غزه. گل*هاي خونين غزه، گل*هايي با بوي گوشت سوخته، بوي آوار، بوي خون تازه، بوي خاك سرخ و خيس... جام*جهاني تمام شد با همه شادي*هايش و باز جهان ماند و اين اندوه كهنه و اين بوي سرخ جاري.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۶:۵۵ توسط:sana موضوع:

حمام نرفتن راز طول عمر پيرمرد برزيلي!+عكس

پيرمرد 126 ساله برزيلي مدعي است كه عنوان مسن*ترين فرد در قيد حيات جهان به او اختصاص دارد. جوز آگوئينلو كه در سال 1888 ميلادي متولد شده هيچ وقت ازدواج نكرده و صاحب فرزند نيست و مي تواند بدون استفاده از عصا راه برود و هيچ مشكل جسمي او را تهديد نمي كند. اين پيرمرد 126 ساله به بيماري هاي ديابت، فشارخون بالا و كلسترول مبتلا نيست و تنها از قرص هاي ويتامين و اشتهاآور استفاده مي كند. آگوئينلو تمام طول عمرش را بدون داشتن شناسنامه گذرانده و ماه گذشته بود كه توانست شناسنامه خود را تحويل بگيرد. وي كه به آواز خواندن و گفتن لطيفه علاقه دارد از خوردن روزانه برنج و لوبيا غفلت نكرده و راز طول عمر خود را حمام نكردن مي داند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۲۶:۴۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل