بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پيش فرض اطلاعات جالبي درباره كفشدوزك ها


500 گونه مختلف كفشدوزك در آمريكا و بيش از ۵۰۰۰ گونه در كل جهان وجود دارد. اكثر كفشدوزك ها گوشتخوار هستند. جوانترها و حشره هاي نوزاد وقتي كه دما ۵۵ درج فارنهايت يا پايينتر باشد، نمي توانند پرواز كنند. كفشدوزك ها براي شكارچيانشان بسيار بد مزه هستند. بعضي از آنها بوي بسيار بدي از طريق مفصل هاي پايشان ايجاد مي كنند. وقتي كه احساس خطر مي كنند خودشان را به مردن مي زنند و اكثر شكارچيان، حشراتي را كه تكان نمي خورند يا مرده اند را نمي خوردند. اين يكي از روش هاي اين حشره براي دفاع از خود در برابر دشمن است.
حتما شما هم در طبيعت يا احتمالا در باغچه خانه.تان كفشدوزك..ها را روي گياهان مختلف ديده.ايد. همين حشره كوچك و دوست.داشتني با آن پشت كروي قرمز رنگ كه معمولا چندتايي خال سياه هم رويش هست؛ درست مثل يك بانوي قرمزپوش با يك رداي خال.خالي. اگر با دقت به ظاهرشان نگاه كنيد متوجه مي.شويد كه تعداد اين خال.ها در كفشدوزك..هاي مختلف، متفاوت است؛ حشره.شناسان از روي همين ويژگي، گونه كفشدوزك. را تشخيص مي.دهند.

حتي گاهي رداي اين حشرات به جاي قرمز، در بعضي گونه.ها زرد هم مي.تواند باشد. اين حشرات در فرهنگ بسياري از كشورها نماد خوشبختي هستند و در ادبيات برايشان افسانه.ها و ترانه.هاي كودكانه ساخته.اند. جالب اينكه باغبان.ها هم اين حشرات را دوست دارند،زيرا در كار از بين بردن آفت.هاي باغ و مزرعه با آنها همكاري مي.كنند.
به هرحال كفشدوزك..ها حسابي جاي خود را بين مردمان جهان، چه در ادبيات و فرهنگ و چه در مزارع باز كرده.اند. بد نيست ما هم سري به زندگي آنها بزنيم و با اين آفريده.هاي جالب بيشتر آشنا شويم. زندگي اين حشرات مانند همه حشرات از يك تخم شروع مي.شود و پس از طي مرحله لارو و شفيره، بالاخره حشره بالغ ظاهر مي.شود. اما آنچه جالب.تر است، حقايق خواندني.اي است كه درباره اين سوسك.هاي زيبا وجود دارد؛ حقيقت.هايي كه شايد شما تاكنون چيزي از آن نشنيده باشيد. پس براي دانستن آنها تا انتهاي اين مطلب دانستنيها همراه ما باشيد.

Ladybird يا Ladybug، مساله اين است!
اولين نكته درمورد نام اين حشرات است. در زبان انگليسي كفشدوزك..ها را با دو نام Ladybug و Ladybird صدا مي.زنند. اين مساله حشره.شناسان را بر آن داشته تا توضيح دهند كه اين حشرات از نظر علم حشره.شناسي نوعي «سوسك» هستند و نه «ساس.» در واقع حشره.شناسان مي.گويند كفشدوزك..ها از راسته «قاب.بالان» يعني Coleoptera هستند و بايد به عنوان Beetle ناميده شوند و نه Bug كه از راسته Hemiptera محسوب مي.شود. اروپاييان بيش از ۵۰۰ سال است كه كلمه Lady bird beetle را براي آنها به.كار مي.برند و به دنبال آن در آمريكا هم براي ناميدن كفشدوزك..ها از Ladybird به جاي Ladybug استفاده شد. البته دانشمندان ترجيح مي.دهند اين حشرات را Lady beetle بنامند.

حالا چرا Lady؟
اينكه چرا كفشدوزك..ها را «بانو» خطاب مي.كنند، داستان جالبي دارد. اين موضوع برمي.گردد به دوران قرون وسطي، زماني كه مردم هنوز علت پديده.ها را نمي.دانستند. در آن زمان در مزارع كشاورزي اروپا آفتي شايع شد كه بسيار به محصولات كشاورزي آسيب مي.زد. اين آفت و راه.هاي كنترل آن براي كشاورزان آن دوران ناشناخته بود. به همين دليل آنها براي حفظ محصولات خود شروع به دعا و نيايش به درگاه بانو مريم مقدس كردند. كشاورزان با اين دعاها به زودي كفشدوزك..ها را در مزارع خود ديدند و مشاهده كردند كه محصولاتشان به طرز معجزه.آسايي از نابودي نجات يافته است. آنها تصور كردند اين حشرات در پاسخ به دعاهايشان و از سوي مريم مقدس براي كمك به آنها فرستاده شده.اند.
براي همين هم، اين سوسك.هاي قرمز و سياه را به نام «بانويمان مريم» ناميدند. در آلمان نيز كفشدوزك..ها را Marienkafer به معني «سوسك.هاي مريم مقدس» مي.نامند. ميان انواع كفشدوزك..ها، براي اولين بار كفشدوزك. هفت نقطه.اي به نام مريم مقدس ناميده شده است. در تصاويري كه از مريم مقدس در كليساها ديده مي.شود، ايشان همواره رداي قرمزي بر تن دارند و به همين دليل رنگ قرمز كفشدوزك..ها نمادي از رداي بانو و نيز خال.هاي سياه نماد اندوه.هاي ايشان تصور مي.شود.

دفاع عجيب از خود
كفشدوزك..ها براي دفاع از خود در زمان تهديد شدن، روش عجيبي دارند. اگر مزاحم يك كفشدوزك. شويد – مثلا از روي گياهي برشان داريد يا وقتي آنها با يك موجود شكارچي روبه.رو شوند – از مفصل زانوي پاهاي خود خون ترشح مي.كنند. البته خون حشرات با خون مهره.داران متفاوت است. در علم حشره.شناسي به خون حشرات «همولنف» گفته مي.شود كه برخلاف مهره.داران نقش همولنف در تنفس و رساندن اكسيژن به بافت.ها بسيار ناچيز است. ضمنا رنگ خون يا همولنف حشرات هميشه قرمزرنگ نيست و بسته به رنگدانه.اي كه در مايع همولنف وجود دارد، مي.تواند زرد، قهوه.اي، نارنجي و حتي بي.رنگ باشد. در كفشدوزك..ها همولنف يك مايع سمي و بدبو به رنگ زرد است.
شايد ديده باشيد كه كفشدوزكي كه روي دستان شما راه مي.رود، در مسير خود اثر زردرنگي به جا مي.گذارد، اين همان خون حشره است كه در شرايط خطر از زانوهايش ترشح مي.شود. كفشدوزك. با اين.كار در نظر شكارچيانش حشره.اي مريض و مردني جلوه مي.كند و غالبا شكارچيان خوردن اين.گونه حشرات را ترجيح نمي.دهند.رنگ براق كفشدوزك.: ايست
رنگ تند و براق كفشدوزك..ها مثل رنگ در بعضي ديگر از حشرات يك هشدار جدي براي دشمنانش است كه قصد حمله به او را دارند. پرنده.هاي حشره.خوار و ديگر جانوران در طول زندگي ياد گرفته.اند كه حشرات به رنگ قرمز و سياه وعده غذايي مناسبي نيستند و بايد از خوردن آنها صرف.نظر كنند.

كفشدوزك..هاي پرخور!
كفشدوزك..ها عمدتا حشراتي مثل شته.ها، مگس سفيد، شپشك.ها و كنه.ها را كه بدني نرم و بدون پوشش دارند، مي.خورند. از بين اين غذاها هم بيشتر از همه، شته.ها برايشان خوشمزه.اند. اين سليقه غذايي آنها باعث شده كه به عنوان شكارچي آفت.هاي مزارع و باغ.ها به كمك كشاورزان بيايند. باغداران و زارعان هميشه با آغوش باز پذيراي اين حشرات مفيد در كشتزارهاي خود هستند.
كفشدوزك..هاي بالغ و نوزادانشان، هر دو از آفت.هاي گياهان تغذيه مي.كنند. نوزادها صدها شته را در طول زندگي مي.خورند و يك كفشدوزك. بالغ گرسنه روزانه تا بيش از ۵۰ حشره آفت را مي.بلعد! بنابراين مي.شود گفت يك كفشدوزك. 5 هزار عدد حشره در طول عمرش مي.خورد.

تخم.هاي بارور؛ تخم.هاي نابارور
دانشمندان مي.گويند كفشدوزك..ها علاوه بر تخم.هاي بارور، تخم.هايي مي.گذارند كه نابارور هستند و تبديل به نوزاد نمي.شوند. اما چرا يك كفشدوزك. بايد انرژي خود را براي توليد چنين تخم.هايي كه حاصلي در ادامه نسل حشره ندارد صرف كند؟ جواب اينجاست؛ اين تخم.هاي نابارور غذاي نوزاداني هستند كه تازه به دنيا مي.آيند. دورانديشي اين حشره باعث مي.شود در شرايط خاصي ـ مثل كمبود غذا ـ كفشدوزك. مادر تعداد قابل توجهي تخم نابارور نيز توليد كند تا نوزادانش پس از تولد، غذاي آماده براي خوردن داشته باشند تا شانس بيشتري براي ادامه زندگي پيدا كنند.

زمستان.ها در خواب
كفشدوزك..هاي بالغ زمستان.ها غيرفعال مي.شوند و نوعي از خواب زمستاني را تجربه مي.كنند. گروهي از آنها در ابتداي زمستان با كوتاه.تر شدن روزها و كاهش دما به دنبال يك پناهگاه امن، مثلا در پاي درختان و يا زير برگ.هاي ريخته شده روي زمين مي.گردند تا در آنجا دور هم جمع شوند و به صورت يك گروه بزرگ از كفشدوزك..ها به خواب زمستاني بروند.
در اين تجمع زمستاني، حتي ممكن است هزاران كفشدوزك. در يك محل جمع شوند تا بتوانند گرماي لازم براي زنده ماندن را در كلوني خود ايجاد كنند. جالب اينكه بعضي از انواع اين حشرات – مثل كفشدوزك..هاي آسيايي – داخل خانه.هاي مسكوني را براي گذراندن زمستان انتخاب و با اين.كار براي ساكنان خانه ايجاد مزاحمت مي.كنند و در نتيجه لقب «حشره مزاحم» را براي خود كسب مي.كنند.


همنوع خواري؟!
شايد باور نكنيد اما واقعيت دارد. كفشدوزك..ها مانند بعضي گونه.هاي عنكبوت در شرايطي همديگر را مي.خورند! اگر غذا به اندازه كافي در دسترس كفشدوزك..ها نباشد، آنها براي زنده ماندن هر كاري لازم باشد انجام مي.دهند، حتي اگر اينكار، خوردن همديگر باشد! يك كفشدوزك. گرسنه حتي به برادر و خواهرش هم رحم نمي.كند و از آنها هم لقمه.اي چرب و نرم براي خودش مي.سازد.
حشرات بالغ جوان كه تازه از شفيره ظاهر شده.اند و همين.طور نوزاداني كه تازه شفيره شده.اند، بدن نرمي دارند و مي.توانند لقمه لذيذي براي همنوعان گرسنه.شان باشند. ناگفته نماند كه تخم.ها و لاروها هم منبع خوبي از پروتئين هستند. كفشدوزكي كه از خوردن شته دلزده شده باشد، آنها را هم امتحان مي.كند.

رداي قرمز با خال.هاي سياه
حتما شما هم وقتي كفشدوزكي را ديده.ايد، خال.هايش را شمرده.ايد. به احتمال زياد آنهايي كه شما در طبيعت اطرافتان پيدا مي.كنيد، هفت نقطه دارند. حشره.شناسان به اين گونه از كفشدوزك..ها، كفشدوزك. هفت- نقطه.اي مي.گويند. اينها همان.هايي هستند كه گوشتخوارند و دوست ما محسوب مي.شوند.
اما بعضي كفشدوزك..ها گياهخوارند و خود آفت محصولات كشاورزي هستند كه معمولا ۱۲ يا تعداد بيشتري از خال.هاي سياه را مي.شود روي بدن آنها شمرد. البته اين كفشدوزك..هاي گياهخوار را بيشتر در مزارع مي.توان ديد تا در طبيعت شهر. برخلاف تصور بعضي افراد، از روي تعداد خال.هاي كفشدوزك. نمي.توان سن اين حشره را حدس زد، تعداد اين خال.ها و موقعيت آنها، در كنار رنگ قاب بال، فقط در رده.بندي و شناسايي آنها به دانشمندان كمك مي.كند؛ مثلا كفشدوزك

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۲:۳۴ توسط:sana موضوع:

عقايد بسيار جالب اما غلط انسان درباره حيوانات

هنوز هم افسانه ها و عقايد بسيار زيادي در رابطه با حيوانات وجود دارد. در اين مطلب سعي كرده ايم تا شما را با چند اشتباه بزرگ انسان ها درباره حيوانات آشنا كنيم. خرگوش ها هويج و موش ها پنير دوست دارند بسياري از ما تصور مي كنيم كه هويج غذاي مورد علاقه خرگوش است و همچنين اين مسئله كه غذاي مورد علاقه موش پنير است .
بسيار ما تصوري از خرگوش و غذاي مورد علاقه آن را با نگاهي به كارتون معروف باگزباني داريم. اين در حالي است كه اگر سري به سايت هاي مربوط به خرگوش ها بزنيد با اين نكته رو به رو مي شويد:

هرگز به خرگوش ها هويچ ندهيد!!!
در حقيقت اين به مانند اين است كه به يك انسان آبنبات كتاني بدهيم. غذاي اصلي خرگوش علف هاي خشك و سبزيجات برگ دار مثل كاهو هستند.نكته جالب درباره موش ها نيز اين است كه اين موجودات داراي شامه قوي بوده و از مواد غذايي با بو و طعم تند مثل پنير خوشش نمي آيد.

در عوض موش كشش عجيبي به مواد غذايي شيرين مثل شكلات و يا حتي ميوه ها دارند. اما در مورد اين مسئله كه اين داستان از كجا آغاز شد بايستي گفت كه سازندگان كارتون باگزباني با الگو برداري از يك كمدي رمانتيك محبوب دهه 30 ميلادي با نام"يك شب اتفاق مي افتد" كه در آن كاركتر اصلي هويج را دست خود حركت مي داد و مي خورد الهام گرفتند. در مورد داستان موش و پنير نيز بايد گفت كه بر اساس داستان ها در زمان قرون وسطي در انبارهاي غذا در بسياري از موارد ديده مي شد كه موش ها در حال خوردن پنير هستند. البته به دليل اينكه ساير مواد غذايي از دسترس آنها به دور بوده است.

تحريك شدن گاو ها با رنگ قرمز
براي بسياري از ما تصوير يك گاو باز اسپانيايي كه در وسط ميداني ايستاده است و با تكان دادن يك پارچه قرمز گاو را تحريك كرده و به سمت خود مي كشاند يك تصوير آشنا است. بسياري از ما تصور مي كنيم كه علت عصباني شدن گاوها رنگ قرمز به كار رفته در پارچه مي باشد ولي در حقيقت بر اساس تحقيقات به عمل آمده گاوها به طور كامل كور رنگ هستند.

اين حركت دادن پارچه است كه باعث تحريك و عصباني شدن گاو ها مي شود. اما اين افسانه و يا به عبارتي باور از كجا آمده است؟ در حقيقت اين نمايش 3 مرحله دارد كه در دو مرحله اول گاو باز با استفاده از يك پارچه، كه معمولا زرد رنگ است گاو را به آستانه خشم خود مي رساند. در مرحله آخر نيز با استفاده از شنل قرمز گاو را تحريك و وادار به حمله مي كند. در حقيقت در اين مرحله گاو به وسيله حركات شنل تحريك شده و رنگ شنل هر چه باشد براي گاو تفاوتي ندارد. گاو مي خواهد كه به آن حمله كند.

ذخيره آب در كوهان شتر همه ما در زمان كودكي در خانه يا مدرسه وقتي از والدين خود در رابطه با دو كوهان روي كمر شتر سوال مي كرديم به ما پاسخ مي دادند كه اين كوهان محل ذخيره آب شتر است و به همين دليل است كه شتر مي تواند مسافت هاي طولاني را در كوير طي كند. اما حقيقت اين است كه كوهان شتر به هيچ وجه آب ذخيره نمي كند و در كوهان خود تنها چربي ذخيره مي كند. فراموش نكنيد كه غذا نيز در كوير به راحتي يافت نمي شود.

چربي ذخيره شده در بدن شتر تجزيه شده و علاوه بر توليد انرژي لازم براي شتر آب مورد نياز شتر را نيز تامين مي كند. البته اين آب در بدن شتر استفاده شده و براي خنك كردن شتر به كار نمي رود. شايد اين سوال براي شما اين سوال پيش آيد كه آيا شتر ها بي نياز آب هستند؟ البته كه خير،آنها نيز به آب نياز دارند اما اصولا بدن شترها از بدن انسان متفاوت است. بدن شتر مي تواند براي مدت زماني طولاني و بدون مشكلي بدن شتر را خنك نگاه دارد.در ضمن سلولهاي خاصي در بدن شتر وجود دارد كه اجازه نمي دهد فشار خون شتر در زمان كاهش وزن كاهش يابد.

ريشه اين باور به زمان روم باستان در زمان متخصص تغذيه و فليسوف رومي پلني برمي گردد كه اعتقاد داشت كه اين دو كوهان دو شكم شتر هستند كه در يكي آب و در ديگري غذا قرار مي گيرد.البته داستان ديگر هم اين بود كه نيروهاي ارتش مسلمانان زماني كه با كمبود آب در كوير رو به رو مي شدند با باز كردن شكم شتر آب بدست مي آوردند. يك كرم خاكي را نصف كنيد و دو كرم جديد داشته باشيد بسياري از ما تصور مي كنيم كه در صورتي كه يك كرم خاكي را از وسط نصف كنيم دو كرم جديد خواهيم داشت و هر كدام از بخش هاي كرم مجددا رشد خواهد كرد.اما اين تصور اشتباه است.

كرم يك موجود كامل مثل ساير موجودات است كه داراي سر ، دم ،قلب و سيستم تنفسي و تغذيه است. علت اين تصور غلط اين است كه در بسياري از موارد ما مي بينيم كه پس از جدا شدن يك كرم از وسط دو بخش همچنان حركت مي كند اما بايستي بدانيم كه اين واكنش اين كرم به درد است.

پس فراموش نكنيم كه هيچ وقت يك كرم خاكي را نصف نكنيم. زماني يك پرنده مادر، فرزند خود را رها مي كند بسياري بر اين عقيده اند كه در صورتي كه شما به يك پرنده كوچك كه از لانه خود بيرون افتاده است دست بزنيد و آن را به لانه بازگردانيدن باعث مي شويد تا مادر اين پرنده با احساس كردن بوي انسان ها فرزند خود را طرد كند.البته اين نظر بنا بر دلايلي غلط مي باشد. ابتدا بايستي گفت كه در پرنده ها خيلي از حس بويايي خود استفاده نمي كنند و خيلي بعيد است كه بتوانند به اين مسئله پي ببرند.

در عين حال پرنده ها خيلي درباره لمس فرزندانشان توسط انسان ها حساس نيستند و همچنان به مراقبت از فرزندان خود مي پردازند. اما در توضيح اين نظريه و منشاء آن بايد گفت كه گروهاي طرفدار پرندگان در گذشته سعي داشتند با القاي اين مسئله جلوي انسان هايي كه سعي مي كردند به پرنده هاي كوچك كمك كنند را بگيرند،چون در اين سن پرنده در حال آموزش است و بايد سعي كند با شيوه والدين خود آموزش ببيند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۲:۲۱ توسط:sana موضوع:

افسانه هاي شهري ترسناك درباره آينه!

چه كسي تاكنون يك يا دو تا از اين داستان هاي ترسناك شهري را نشنيده است؟ هر افسانه اي، مي تواند كمي حقيقت را درون خود داشته باشد. حتّي اگر نمي توانيد يك افسانه را به طور كامل باور كنيد، آن را خوانده و امتحان كنيد، و دقّت كنيد كه آيا موهاي بدنتان سيخ نمي شود. برخي از افسانه هاي شهري پشت درهاي بسته و جلوي آينه ها و در تاريكي كامل ساخته شده اند.

افسانه شهري: نوزاد آبي
براي آنكه اين افسانه را به مرحله اجرا در آوريم، بايد به درون حمام رويد، در را ببنديد، و چراغ ها را خاموش كنيد. براي آغاز يك افسانه ترسناك، اين فاكتورها كافي است. البتّه اين بستگي به اندازه حمام شما و كوچك بودن آن و اينكه شما تا چه حدّ از مكان هاي بسته مي ترسيد. گام بعدي اين است كه وانمود كنيد، در حال تكان دادن يك عروسك هستيد، در حاليكه سيزده بار عبارت نوزاد آبي را زير لب زمزمه مي كنيد. با اين كار، يك نوزاد ظاهر شده و شما را خراش مي دهد. هنگامي كه اين اتفاق افتاد، شما بايد عروسك را انداخته و فرار كنيد. زيرا اگر اين كار را انجام ندهيد، زني ظاهر خواهد شد و چنان فريادي خواهد زد كه بر اثرش، تمام شيشه ها مي شكنند. "نوزاد را به من بده!" اگر نوزاد را به او پس ندهيد، به دست او كشته خواهيد شد. حال، آيا جرات تكان دادن يك عروسك را داريد؟
افسانه شهري: ماري خون آلود
گفته مي شود كه دو نوع از اين افسانه شهري وجود دارد. مطمئنم هر يك از اين دو، به اندازه كافي قدرت ترساندن شما را دارد. خوب است شب هنگام و زماني كه تنها در خانه نشسته ايد، آن را امتحان كرده و ميزان ترس دروني خود را بسنجيد.
اين داستان نيز به مانند قبلي، از پايه مشابهي برخوردار است. داستان دختري است كه مرده به خاكش مي سپارند، امّا در واقع زنده است. او تلاش مي كند تا خود را از درون تابوت بيرون كشيده و فرار كند، امّا نمي تواند. هنگامي كه پدر و مادر او حس مي كنند كه ممكن است دخترشان را زنده به خاك سپرده باشند، قبر را حفر كرده و جاي خراش هاي ناخن هاي دختر را بر جاي جاي تابوت ديدند. خراش هايي كه نشان از تلاش دختر براي رهايي داشت.
اولين روشي كه مي توانيد ماري را ظاهر كرده و با او ملاقات كنيد:
هنگامي كه سيزدهم يك ماه در روز جمعه افتاد، تمام چراغ ها را در خانه خود خاموش كنيد. به سمت حمام برويد، آب را باز كرده، و وان را بشوييد. سپس، پنج بار به آينه و پنج بار به "ماري خون آلود" نگاه كنيد. او ممكن است تنها در آينه ظاهر شود و سعي كنيد چراغ ها را سريعا روشن نماييد، زيرا شايد ماري از پشت به شما نزديك شده و با چاقو زخمي تان نمايد.
در روش دوم مي توانيد از ماري التماس كنيد كه به ديدارتان بيايد:
بايد به تنهايي و در تاريكي جلوي آينه بايستيد. هنگامي كه سه بار عبارت "ماري خون آلود" را زير لب زمزمه كرديد، در محلي كه قرار داريد بچرخيد. پس از اين كه سه بار اين كار را انجام داديد، ماري خون آلود در پشت شما و در آينه ظاهر خواهد شد و شما را تا حدّ مرگ خواهد ترساند.
من فكر مي كنم بيش از يك روش براي ديدن ماري خون آلود وجود دارد.افسانه شهري: مرد آب نباتي
هنگامي كه خواستيد با مرد آبنباتي ملاقاتي را كنيد، بسيار مراقب باشيد. زيرا اگر كسي بتواند اين كار را انجام دهد، مرد آبنباتي مي تواند هر كاري را انجام دهد.
هنگامي كه در حمام هستيد، حتما تمامي چراغ را خاموش كنيد. به درون آينه نگاه كنيد و نام "مرد آبنباتي" را پنج بار صدا بزنيد. سپس، يك جفت، چشم هاي قرمز درخشان خواهيد ديد كه از پشت نظاره گر شما هستند. به محض آنكه آن چشم هاي هراسناك را ديديد، چراغ ها را روشن كرده و به روشن ترين نقطه اتاق برويد. زيرا اگر اين كار را نكنيد، او از درون آينه بيرون آمده و شما را خواهد كشت.

افسانه شهري: بانوي سپيدپوش
آيا به تازگي يكي از كساني را كه دوست داشته ايد، از دست داده ايد؟ بانوي سپيدپوش به شما روشي را نشان مي دهد تا بتوانيد آنها را ببينيد.
به تنهايي داخل حمام شده و چراغ ها را خاموش كنيد. پنج بار بچرخيد و عبارت بانوي سپيدپوش را تكرار كنيد. به سمت مخالف چرخيده و پنج بار نام كسي را كه از دست داده ايد و آرزوي ديدنش را داريد، تكرار كنيد. پس از اينكه نام آنها را صدا زديد، در آينه آنها را خواهيد ديد.
روش بدي نيست تا با دوران قديم ارتباط برقرار كنيم؟
حال كه با روش هاي مناسب براي ديدن اين افراد آشنا شديد. يك بار امتحان كنيد. ببينيد تا چه حدّ ممكن است ترس وجودتان را فرا بگيرد.
منبع:seemorgh.com

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۲:۱۰ توسط:sana موضوع:

مطالب جالب و خواندني درباره ي عدد 7

عدد هفت عددي است كه شايد مثل همه ي عدد هاي ديگر در نظر ما عادي جلوه كند اما نگرش ما وقتي متبلور مي شود كه خواص عدد هفت را بدانيم و ببينيم چه «هفت» هايي در زندگي ما وجود دارند و ما در گير و دار زندگي ماشيني و با بي تفاوتي از كنار آن ها رد مي شويم مثلا شايد جالب باشد كه بدانيم، رنگين كمان داراي هفت رنگ است .


عجايب جهان، هفت تا هستند.(كه به عجايب هفت گانه معروفند ) يا در يونان باستان، اسطوره اي با نام هفت خداي، در ذهن مردم نقش بسته است، ويا شهر عشق، كه دراشعار عطار آمده است، هفت شهر مي باشد، سوره ي مباركه حمد، كه اوّلين سوره ي قرآن كريم است، هفت آيه دارد. آسمان داراي هفت طبقه است. بهشت وجهنم هر كدام داراي هفت طبقه و درجه هستند و طواف خانه خدا هفت دور است، موسيقي ايران و يونان هفت دستگاه داد، هفت نوع ساز بادي وجود دارد و علاوه بر اين هفت نت موسيقي وجود دارد(دو، ر، مي، فا، سل، لا، سي) و…تاريخچه:
در سال ۱۸۸۹ ميلادي كتابي ار يك جهان گرد منتشر شد كه، از جمله روش شمردن را در ميان قبيله اي از تورس شرح داده است. اينها براي شمردن تنها از دو واژه استفاده مي كردند: يك و دو. براي عدد سه مي گفتند «دو و يك » براي چهار «دو و دو»، براي پنج «دو و دو يك » و براي شش «دو و دو و دو» ولي براي عددهاي بزرگ تر از ۶، هر قدر بود، مي گفتند «خيلي ». گرچه اين آگاهي مربوط به پايان سده ي نوزدهم است ولي مي تواند گواهي بر شيوه ي شمردن در آغاز شكل گيري مفهوم عدد در ميان انسان هاي نخستين باشد.

بعد ها كه براي عددهاي بزرگتر هم نامي در نظر گرفتند به احتمالي براي عدد «هفت» از همان واژه ي قبلي «خيلي» يا «بسيار» استفاده كردند. عدد هفت كه سده هاي متوالي براي آنها نا شناخته بود، اندك اندك به صورت عددي مقدس در آمد. وقتي كه مصري ها، بابلي ها و ديگر امت ها توانستند پنج سياره ي نزديك تر به خورشيد را بشناسند، با اضافه كردن ماه و خورشيد، به عدد هفت رسيدند و اين بر تقدس عدد ۷ افزود وقتي در قصه هاي كهن تر، كه تا زمان ما هم ادامه پيدا كرده است، صحبت از شهري مي شود كه هفت برج و هفت بارو داشت، به معناي آن است كه اين شهر برج و باروهاي بسيار داشت. هفت آسمان و هفت دريا و هفت كشور، به معناي آسمان ها و كشور ها و درياهاي بزرگ است نه هفت آسمان و هفت دريا (نه كم و نه زياد ).

هنوز در زبان فارسي اندرز مي دهند « هفت بار گز كن يك بار پارچه كن ». اين جمله به معناي آن نيست كه براي دقت كار و كم كردن اشتباه در اندازه گيري يا هر كار ديگري بايد درست ۷ بار آزمايش كرد، نه شش يا هشت بار. در اينجا هم هفت به معني «بسيار» است. عدد۱۳ هم چنين سرنوشتي دارد….تعدادي از مشهورترين 7 هاي جهان عبارتند از:

هفت طبقه بهشت:
بر اساس آيات قرآن و مفسران احاديث، بالاترين درجه سعادت معنوي، ورود به طبقه هفتم بهشت است. مسلمانان به وجود هفت طبقه يا مرحله آمرزش و بهشتي شدن اعتقاد دارند. اين طبقات هفتگانه همانهايي هستند كه طي شده است.

هفت گناه كبيره:
هفت گناه كبيره گناهاني هستند كه در زمان تاريخ بسيار قديم رهبانيت مسيحي مشخص شده و در قرن ششم ميلادي توسط پاپ گرگوري اول يا گرگوري كبير در يك دسته قرار گرفته اند. اين گناهان عبارتند از: تكبر، طمعكاري، شهوت در معناي تمايل بيش از حد يا نامشروع جنسي، حسادت، شكم پرستي كه معمولا مستي نيز در آن منظور ميشود و تنبلي. همف گناه كبيره از موضوعات مورد علاقه در وعظ و خطابه ها، نمايشنامه هاي اخلاقي و هنر اروپاي قرون وسطي بوده است.


هفت كلمه آخر:
هفت كلمه آخر، به آخرين جمله حضرت عيسي بر صليب اشاره دارد. اين كلمات از اين قرارند:
خداي من، چرا مرا به خود واگذاشتي؟


هفت علم انساني ( علوم سبعه ):
طبقه بندي آزاد موضوعاتي كه از قرن پنجم ميلادي به بعد، دربرگيرنده برنامه آموزشي غرب در قرون وسطا بود. به نظر ميرسد كه نام "علوم انساني" برگرفته از رساله "سياست" ارسطو باشد كه در آن از "شاخه هايي از دانش كه شايسته انسان آزاد است" ، يعني دانش اوليه اي كه براي يك شهروند با تحصيلات مناسب لازم است، سخن گفته است. اين علوم عبارتند از علوم سه گانه: دستور زبان ( ادبيات ) ، علم بيان و ديالكتيك ( مباحثه و مكالمه ) و علوم چهارگانه كه پيشرفته تر بوده و از اين قرارند: حساب، هندسه، موسيقي و نجوم.


عجايب هفتگانه طبيعي:
كوه اورست در مرز نپال و چين، آبشار ويكتوريا در آفريقا، گرند كنيون Grand Canyon آمريكا، ساحل مرجان بزرگ استراليا، سپيده دم شمالي قطب شمال، آتشفشان و پاريكوتين Paricutin در مكزيك و بندر ريو دوژانيرو برزيل.


هفت مرد فرزانه:
نامي كه در سنت يوناني به هفت تن از سياستمداران، قانونگذاران و فيلسوفان قرن 7 و 6 قبل از ميلاد داده شد. اين فرزانگان عبارتند از: "سولون" قانونگذار يوناني، "تالس" فيلسوف اهل ميلتوس، "پيتاكوس" فرمانده نظامي اهل ميتيلن، "كلئوبولوس" فيلسوف اهل رودس، "شيلون اسپارتي" از ناظران شاه، "بياس" فرزانه ترين هفت فرزانه، اهل پري ين و"پرياندر" حاكم مستبد كورنتي.


هفت دريا:
شامل درياهاي قطب شمال و قطب جنوب، اقيانوس آرام شمالي و جنوبي، اقيانوس اطلس شمالي و جنوبي و اقيانوس هند.


هفت حس:
بر اساس تعليمات باستاني، روح انسان يا "بدن مقدس درون" او مركب از هفت خاصيت است كه هر يك تحت تاثير يكي از سيارات هفتگانه اند. "آتش" موجب زندگي، "خام" به وجود آورنده توانايي احساس كردن، "آب" موجب قدرت بيان، "هوا" حس چشايي، "مه" موجد حس بينايي، "گلها" به وجود آورنده حس شنوايي و " باد جنوب" به وجود آورنده حس بويايي.


هفتمين پسر از هفتمين پسر:
همانطور كه گفتيم هفت جادويي ترين اعداد است و در معرفت قومي، هفتمين فرزند پسر از هفتمين پسر يك خانواده با نيروهاي قدرتمند جادويي و شفادهندگي متولد ميشود. او پيشگو است و از قدرت هاي عجيبي برخوردار است.


عجايب هفتگانه قرون وسطي:
آمفي تئاتر روم، كاتاكومبهاي (سرداب) اسكندريه مصر، ديوار بزرگ چين، استون هنج در ويلتشاير انگلستان، برج كج پيزا، برج چيني (از جنس چيني) نانكينگ، مسجد اياصوفيه در استانبول.

هفت و…
نزد بسياري از اقوام عهد باستان «هفت» عدد ويژه اي بود. در فلسفه و نجوم مصريان و بابلي ها، عدد هفت به عنوان مجموع هر دو زندگي، سه و چهار، جايگاه ويژه اي داشت.(پدر و مادر و فرزند؛ يعني سه انسان، پايه و اساس زندگي هستند و عدد چهار مجموع چهار جهت آسمان و باد است.)

ايرانيان قديم در آيين زرتشت، اهورامزدا را مظهر پاكي ميدانستند و براي او هفت صفت را بر مي شمردند و در مقابل او اهريمن را پديد آورنده ي پليديها مي دانستند و مي گفتند در پيرامون اهورامزدا فرشتگاني هستند كه مظاهر صفات حسنه هستند و براي احترام به آن ها كه اول هركدامشان سين بود هنگام سال تحويل سفره مي گستراندند و هفت قسم خوراكي كه نام هريك با سين شروع مي شود: سير، سركه، سيب، سماق، سمنو، سنجد، سكه، و سبزي را سر سفره مي گذاردند كه به سفره ي هفت سين معروف بود.

براي فيلسوف و رياضيدان يوناني«فيثاغورث» نيز عدد هفت، مفهموم ويژه ي خود را داشت كه از مجموع دو عدد سه و چهار تشكيل مي شود: مثلث و مربع نزد رياضيدانان عهد باستان اشكال هندسي كامل محسوب مي شدند، از اين رو عدد هفت به عنوان مجموع سه و چهار براي آن ها عدد مقدسي بود. علاوه بر اين در يونان هر هفت سياره را خدايي ميدانستند : سلن، هيليوس،آرس،هرمس، زئوس، آفروديت و كرونوس.
يهوديان قديم نيز براي عدد هفت معناي ويژه اي قايل بودند. در كتاب اول عهد عتيق (تورات) آمده است كه خداوند جهان را در شش روز خلق كرد، در روز هفتم خالق به استراحت پرداخت. موسي در ده فرمان خود از پيروانش مي خواهد كه اين روز آرامش را مقدس بدارند(روز شنبه و روز تعطيل يهوديان). علاوه بر اين در آن كتاب مقدس هفت با عنوان عدد تام و كامل نيز استعمال شده است. از آن زمان عدد هفت نزد يهوديان و بعد ها نيز نزد مسيحيان كه عهد عتيق را قبول كردند، به عنوان عددي مقدس محسوب مي شد.

به اين ترتيب بود كه از دوران باستان هفتگانه هاي بيشماري تشكيل شدند: يونانيان باستان همه ساله هفت تن از بهترين هنرپيشگان نقش هاي سنگين و غمناك و نقش هاي طنز و كمدي را انتخاب ميكردند. آن ها مانند رومي هاي باستان به هفت هنر احترام ميگذاشتند. روم بر روي هفت تپه بنا شده بود. در تعليمات كليساي كاتوليك هفت گناه كبيره(غرور، آزمندي، بي عفتي، حسد، افراط، خشم و كاهلي) و هفت پيمان مقدس(غسل تعميد، تسليم و تصديق، تقديس و بلوغ، ازدواج، استغفار و توبه، غسل قبل از مرگ با روغن مقدس، در آمدن به لباس روحانيون مسيحي) وجود دارد.

براي پيروان محمد(ص) آخرين مكان عروج، آسمان هفتم محسوب مي شود. در بيست و هفتم ژوئن هر سال، روز «هفت انسان خوابيده » مسيحيان ياد آن هفت برادري را كه در سال ۲۵۱ بعد از ميلاد، براي عقيده و ايمان خود، زنده زنده لاي ديوار نهاده شده و شهيد شدند، گرامي مي دارند؛ مردم عامه مي گويند كه اگر در اين روز باران ببارد، به مدت هفت هفته بعد از آن هوا بد خواهد بود، آن گاه انسان بايد هفت وسيله ي مورد نيازش را بسته بندي كند و با چكمه هاي هفت فرسخي خود به آن دورها سفر كند.

صور فلكي خوشه ي پروين يا ثريا به عنوان «هفت ستاره» معروف است، در حالي كه حتي با چشم هاي غير مسلح ميتوان در اين صورت فلكي تا يازده ستاره را ديد. عرفاي بزرگ عشق و وصال را در هفت مرحله و هفت وادي نشان داده اند و فاصله ي بين هستي و تباهي را پنچ مرحله دانسته اند.

در افسانه ها نيز با هفت سحر آميز برخورد مي كنيم: هفت هري پاتر (قسمت هفتم)،سوار ريش آبي هفت همسر داشت، سفيد برفي با هفت كوتوله پشت هفت كوه زندگي مي گرد و افسانه ي اژدهاي هفت سر…

علاوه بر اين مي توان به هفت پلكان مقبره كورش بزگ،هقت اقليم، هفت اورنگ، هفت دفتر شاهنامه، هفت پيكر، هفت هيكل، هفت گناه كبيره، هفت خان رستم، هفت الوان، هفت گنج، هفت ركن نماز،هفت تحليل و هفت طواف (در اعمال حج)، هفت قبله(مكه، مدينه،نجف،كربلا،كاظمين،سا مرا،مشهد) و… اشاره كرد و به اين ترتيب بود كه تعداد بيشماري هفتگانه در دنيا بوجود آمد و به عدد هفت تقدس خاصي بخشيد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۱:۵۷ توسط:sana موضوع:

زنداني كه اجازه خودكشي دارد!+عكس

در پي حكم دادگاه، يك مرد بلژيكي كه به خاطر تجاوز و قتل به حبس ابد محكوم شده، اجازه يافته با كمك پزشكان به زندگي خود پايان دهد.
«فرانك ون دن بليكن» كه اكنون 50 سال دارد اعتراف كرده كه قادر به كنترل تمايلات بيمارگونه و خشن جنسي خود نيست و هرگز آزاد نخواهد شد. تصميم دادگاه پس از سه سال نبرد قانوني از سوي اين زنداني كه در دهه 1980 ميلادي محكوم شناخته شد، گرفته مي*شود. وكيل ون دن بليكن به خبرنگاران گفت كه او به زودي به يك بيمارستان منتقل خواهد شد تا روند پزشكي كمك به خودكشي اجرا شود. وي افزود كه نمي*داند اين كار دقيقا چه زماني و كجا انجام خواهد شد.بليكن ابتدا در سال 2011 ميلادي با ذكر «رنج جانكاه رواني» درخواست كرده بود پزشكان براي خودكشي به او كمك كنند اما كميسيون ويژه «مرگ ياري*شده» در بلژيك خواهان بررسي راه هاي درمان اين زنداني پيش از توسل به چنين راهي بود. دادگاه حقوق بشر اروپا چندين بار از بلژيك به خاطر ناكامي در درمان مناسب بيماران مبتلا به مشكلات رواني انتقاد كرده است.

به گزارش بي*بي*سي، شمار موارد خودكشي*هاي ياري*شده از سال 2002 ميلادي در بلژيك به تدريج در حال افزايش بوده و اكنون اكثر اين خودكشي*ها غيرجنجالي است و شامل افراد پير يا كساني مي*شود كه به بيماري*هاي مهلك مبتلا هستند اما گاه در مواردي اين خودكشي*ها با اعتراضات و انتقاداتي روبرو شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۱:۴۴ توسط:sana موضوع:

توجه توجه ......مطالب براي ترم اولي هااااااي دانشگاه

آقابون و خانمهاي ترم اولي دانشگاه :

گوش كنيد يه بار ميگم .....
خدمت ورودي هاي 93 عرض ميكنم كه .....

1) سركلاس حتما گوشي هاتونو سايلنت كنيد بقيه خوابن ......

2) واسه توالت رفتن اجازه لازم نيست .....

3) استاد رو خانم يا آقا صدا نكنين اينجا دبيرستان نست ......

4) دروس انتخابي همه شون براي پاس شدن نيست اگه افتادين نگران نباشيد......عاديه

5) تا 2 هفته اول عاشق نشيد شاخا از بعد اين مدت ميان ........

6) كلا عاشق نشيد مورداي بهتر هميشه وجود دارن .......

7) جزوه نوشتن مال دختراست آخر ترم كُپي كنيد ..........

8) خودكار اضافي بياريد واسه ترم بالايي ها .........

9) اگ حين جزوه نوشتن جا مونديد ديگ بي خيال شيد و آخر كلاس از بقيه بگيرين .... استاد ديگ نميگه بنويسين ........

10 ) اگ جلسه قبلي روي يه صندلي نشستي دليل نميشه جلسه ي بعدهم اون صندلي مال خودت باشه ......

11) آخرين و مهم ترين مورد موقع انتخاب واحده: اگ ديديد يه كلاس ظرفيت خالي زياد داره خوشحال نشيد ... خوشحال نشيد كه كلاس خالي پيدا كرديد استاداي بوققق هميشه ظرفيت خالي دارن ..

12 ) اگ استاد كتاب معرفي كرد دليل نميشه طبق كتاب در بده ...... كلا جزوه جواب ميده ......

13) تا ميشه تو طول ترم درس نخونيد .....همه زورتون رو جمع كنيد براي شب امتحان ......دوستان اگ موردي هست ك از قلم افتاده بگيد........

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۱:۳۴ توسط:sana موضوع:

دعاهاي مازندراني!!!!!!

دعاهاي مازندراني !!!!


دعاهاي مازندراني:
خدا ته ره خوارِ تن هده
ته خنابدور
الهي وچه مار باوّي
ايشالا عاروسي حموم
ايشالله پير باوي
ايشالله قِشَنگه پِسِرِ مار باوّي
ايشالله جميع عزبونِ عروسي باوّه
الهي پير بوي وچه
ته خسته تن بلاره
ته بلا مه سر
خدا تره نيره
خدا تره بِهِله
الهي شه جووني جا خير بوري
ايشالله خير بهره بوري
ايشالله مقبولِ عاروس باوّي
الهي شه پر و مار دامن گت باوّيد


اگه متوجه نشديد من درخدمتتونم دوستان

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۱:۲۳ توسط:sana موضوع:

نكته ي روزامت فاكس، نويسنده و فيلسوف معاصر، هنگامي كه براي نخستين بار به آمريكا رفته بود براي صرف غذا به رستوراني رفت. او كه تا آن زمان، هرگز به چنين رستوراني نرفته بود در گوشه اي به انتظار نشست با اين نيت كه از او پذيرايي شود. اما هر چه لحظات بيشتري سپري مي شد ناشكيبايي او از اين كه مي ديد پيشخدمت ها كوچكترين توجهي به او ندارند، شدت مي گرفت. از همه بدتر اين كه مشاهده مي كرد كساني پس از او وارد شده بودند و در مقابل بشقاب هاي پر از غذا نشسته و مشغول خوردن بودند.
او با ناراحتي به مردي كه بر سر ميز مجاور نشسته بود نزديك شد و گفت: «من حدود بيست دقيقه است كه در اين جا نشسته ام بدون آنكه كسي كوچكترين توجهي به من نشان دهد. حالا مي بينم شما كه پنج دقيقه پيش وارد شديد با بشقابي پر از غذا در مقابلتان اين جا نشسته ايد! موضوع چيست؟ مردم اين كشور چگونه پذيرايي مي شوند؟»
مرد با تعجب گفت: «ولي اين جا سلف سرويس است.» سپس به قسمت انتهايي رستوران جايي كه غذاها به مقدار فراوان چيده شده بود، اشاره كرد و ادامه داد: «به آنجا برويد، يك سيني برداريد و هر چه مي خواهيد، انتخاب كنيد، پول آن را بپردازيد، بعد اينجا بنشينيد و آن را ميل كنيد!»
امت فاكس، كه قدري احساس حماقت مي كرد، دستورات مرد را پي گرفت. اما وقتي غذا را روي ميز گذاشت ناگهان به ذهنش رسيد كه زندگي هم در حكم سلف سرويس است. همه نوع رخدادها، فرصت ها، موقعيت ها، شادي ها، سرورها و غم ها در برابر ما قرار دارد. در حالي كه اغلب ما بي حركت به صندلي خود چسبيده ايم و آن چنان محو اين هستيم كه ديگران در بشقاب خود چه دارند و دچار شگفتي شده ايم كه چرا او سهم بيشتري دارد؟ و هرگز به ذهنمان نمي رسد خيلي ساده از جاي خود برخيزيم و ببينيم چه چيزهايي فراهم است. سپس آنچه مي خواهيم برگزينيم.

گردآوري : پايگاه اينترنتي تكناز

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۱:۰۹ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين قوانين دنيا1- جويدن آدامس در سنگاپور ممنوع است .
۲- تقلب كردن در مدارس بنگلادش غير قانوني است و افراد بالاي ۱۵ سال براي تقلب به زندان فرستاده مي شوند .
۳- مشاهده فيلم هاي كاراته اي تا سال ۷۹ در عراق ممنوع بود .
۴- در ايسلند زماني داشتن سگ خانگي ممنوع بود .
۵- در آريزوناي آمريكا ، كشتن و شكار شتر ممنوع است .
۶- در تايلند همه افراد حاضر در سينما مجبورند هنگام پخش سرود ملي قبل از شروع فيلم قيام كنند .
۷- در دانمارك روشن كردن ماشين قبل از چك كردن اينكه بچه اي زير آن خوابيده است يا نه ، ممنوع است .
۸- در تايلند انداختن آدامس جويده شده تان ۵۰۰ دلار جريمه دارد و قبل از خارج شدن از خانه حتما بايد لباس زير پوشيده باشيد .
۹- در سال ۱۸۸۸ در بريتانيا قانوني تصويب شده كه دوچرخه سواران را موظف مي كرد تا زمان رد شدن ماشين از كنارشان ، زنگ دوچرخه هايشان را بطور پيوسته به صدا درآورند .
۱۰- در قرن ۱۶ و ۱۷ ميلادي نوشيدن قهوه در تركيه ممنوع بود و اگر كسي در حين خوردن قهوه دستگير مي شد ، به اعدام محكوم مي شد .
۱۱- در فنلاند زماني پخش كارتون دونالد داك به علت شلوار نپوشيدن شخصيت اصلي سريال ممنوع بود .
۱۲- تا سال ۱۹۸۴ ، بلژيكي ها مجبور بودند نام فرزندشان را از يك ليست ۱۵۰۰ نفري در روزهاي ناپلئون بطور رندوم انتخاب كنند .
۱۳- در برمه دسترسي به اينترنت غير قانوني است . اگر فردي با اتهام داشتن مودم دستگير شود ، به زندان محكوم مي شود .
۱۴- اتريش اولين كشوري بود كه مجازات مرگ را در سال ۱۷۸۷ حذف كرد .
۱۵- صدها سال پيش هر فردي كه قصد داشت از كشور خارج شود ، به سرعت اعدام مي شد .
۱۶- در زمان حكومت طالبان در افعانستان ، پوشيدن جوراب سفيد براي زنان به علت تحريك آميز بودن آن براي مردان ممنوع بود . در ضمن ماموران پليس دستور داشتند پنجره خانه ها را با رنگ سياه بپوشانند تا زنان حاضر در خانه ها ديده نشوند .
۱۷- در ايالت ميسوري بخش سنت لوئيس ، هنوز هم نجات دادن زنان با لباس خواب ، براي ماموران آتش نشاني ممنوع است .
۱۸- در انگلستان ، سر لاشه هر نهنگي كه پيدا شود متعلق به پادشاه است و دم آن متعلق به ملكه .
۱۹- در فرانسه صدا زدن خوك با نام ناپلئون ممنوع است .
۲۰- در ويكتورياي استراليا پوشيدن شلوارك هاي صورتي تحريك آميز در غروب هاي شنبه ممنوع است .
۲۱- در ويكتورياي استراليا ، تنها متخصصان برق اجازه تعويض لامپ برق را دارند .
۲۲- در انگلستان چسباندن برعكس تمبر حاوي عكس ملكه ، نشانگر خيانت و پيمان شكني با سلطنت است .
۲۳- در ورمونت ، زنان تنها با اجازه كتبي همسرانشان حق استفاده از دندان مصنوعي را دارند .
۲۴- در واشنگتون ، وانمود كردن به داشتن خانواده پولدار ممنوع است .
۲۵- در اوهايو آمريكا ، ماهيگيري در زمان مستي ممنوع است .
۲۶- در بخش اروكاي ايالت نوادا ، بوسيدن زنان توسط مردان سيبيلو ممنوع است .
۲۷- در ميامي آمريكا ، تقليد كردن رفتار جانوران ممنوع است .
۲۸- در لواي آمريكا ، بوسيدن بيش از ۵ دقيقه مجاز نيست .
۲۹- زماني در كشور سوئيس ، محكم بستن در خودرو جرم به حساب مي آمد .
۳۰- در روآتاي ايتاليا ، عبور افراد غير مسيحي از ۲۰ متري كليسا ممنوع است . اما عبور بزرگراهي از فاصله ۱۵ متري كليساي آن منطقه موجب دردسر پليس شده بود ، زيرا امكان توقف خودروها در آن منطقه بزرگراه براي چك كردن مسيحي بودن يا نبودن شان وجود نداشت .
۳۱- در سوئيس داشتن يك پناهگاه براي شهروند الزامي است .
۳۲- در لينوئيس آمريكا ، دادن سيگار روشن به حيوانات ممنوع است .


منبع : بيتوته

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۰:۵۹ توسط:sana موضوع:

زيباترين و بزرگترين لوستر جهان!+تصاوير

اين لوستر جالب و غول پيكر توسط هنرمند معاصر كره اي Do Ho Suh طراحي و ساخته شده است و داراي ۴۲ هزار قطعه است كه در نوع خود كم نظير است.
به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران،در فروشگاه Louis Vuitton در منطقه Shinjuku كره شما شاهد لوستري رنگارنگ و بسيار بزرگ در وسط فروشگاه خواهيد بود.اين لوستر جالب و غول پيكر توسط هنرمند معاصر كره اي Do Ho Suh طراحي و ساخته شده است و داراي ۴۲ هزار قطعه است كه در نوع خود كم نظير است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۰:۴۸ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم