بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پولدارترين ايراني كيست؟

مجله فوربس كه هرساله ليست پولدارترين افراد دنيا منتشر مي كند، امسال در يك اقدام جالب، با معادل سازي ارزش دارايي افراد در مقاطع زماني مختلف تا كنون، براي اولين بار ليستي را منتشر كرده است كه در آن 200 نفر كه در طول تاريخ بيشترين ثروت را داشته اند معرفي شده اند. اولين نفر در اين ليست كه به عنوان پولدارترين فرد در تاريخ معرفي شده، چنگيز خان با 417 ميليارد دارايي است!

نكته جالبي كه در اين ليست به چشم مي خورد، وجود تنها يك ايراني در اين ليست 200 نفره است، كه در اين رده بندي جايگاه 193 را به خود اختصاص داده است.

بر خلاف تصور اكثر ايرانيان در مورد پولدارترين فرد ايراني! اين عنوان به پير اميديار، مدير سايت ebay اختصاص دارد.

اميديار در سال 1967 در كشور فرانسه- پاريس به دنيا آمد. پدر او ايراني و مادرش فرانسويست. وي در 6سالگي به همراه خانواده خود به امريكا مي رود و در كالج نافتز در رشته علوم رايانه تحصيل ميكند.

اميديار در سال 1995 سايت ebay را تنها از روي سرگرمي راهاندازي مي كند ولي پس از گذشت اندكي اين سايت به يكي از بزرگترين و پردرآمد ترين سايت هاي اينترنتي تبديل مي شود.


Ebay به عنوان اولين سايت حراجي اينترنتي لقب گرفته است. اين سايت در حال حاضر تعداد 6000 كارمند دارد و در سال 2005 ميلادي معادل 441 ميليون دلار سود داشته است.


ebay در حال حاضر 144 ميليون عضو دارد و روزانه ميليون ها معامله بصورت مجازي در آن صورت مي گيرد.

اميديار در ليست ثروتمندان حال حاضر دنيا در رتبه 17 قرار دارد و ثروت او حدود 8 ميليارد دلار برآورد شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۶:۱۶ توسط:sana موضوع:

خارج كردن 78 قاشق و چنگال از بدن انسان

گاهي اوقات بر اثر حوادث مختلف اشيايي وارد بدن انسان مي شود و همانچا مي ماند. براي مثال جانبازار 8 سال دفاع مقدس هر روز با چندين تركش كه در بدنشان وجود دارد زندگي مي كنند و گاهي به دليل همان تركش هاي يادگاري راهي بيمارستان مي شوند. اگر جانبازان گرانقدر را كنار بگذاريم افرادي در دنيا هستند كه چيزهاي عجيبي از بدنشان خارج شده است.


در سال 2009 "رون سودن" با اورژانس به بيمارستان منتقل شد و پزشكان سريعا مشغول احياي وي شدند. اين مرد از گذشته هر روز چندين نخ سيگار مي كشيد و احتمال آن مي رفت تا دچار سرطان ريه شده باشد اما عكس هاي اشعه ايكس چيزديگري را نشان مي داد. پزشكان با بررسي تصاوير گرفته شده متوجه شدند كه يك نخود در ريه اين مرد وجود دارد كه جوانه زده و در حال رشد كردن است. پس از مشخص شدن علت سريعا بيمار به اتاق عمل منتقل شد و طي يك عمل جراحي گياهي كه 2 سانتي متر رشد كرده بود خارج شد.بچه سنگي
9 ماه زمان زيادي براي حمل بچه در رحم است اما نظر شما در مورد 60 سال چيست؟ "هوآنگ يجين" خانم 92 ساله اي است كه پزشكان چيني را متحير كرد. اين خانم پس از 60 سال تصميم گرفت بچه اي كه در شكم دارد را خارج كند. اين خانم در جواني صاحب فرزند شد اما از ترس آنكه هنگام زايمان جانش را از دست ندهد تصميم گرفت هيچوقت بچه را از بدنش خارج نكند. اين بچه پس از نيم قرن تبديل به سنگ شده بود ولي بدن اين خانم آن را به عنوان يك شي خارجي نمي شناخت از اين رو توانسته بود به زندگي خود ادامه دهد.

بمب منفجر نشده

"چنينگ موس" يكي از خوش شانس ترين افرادي است كه در جنگ افغانستان شركت داشته است. اين سرباز در حال حركت در يكي از مناطق اين كشور بود كه مورد حمله راكت هاي انفجاري قرار گرفتند. اين راكت ها به راحتي مي توانست چندين سرباز را از پا در بياورد اما بمبي كه به موس اصابت كرد فعال نشد ولي در لگن او جا خوش كرد. پس از پايان حمله يك بالگرد براي نجات وي عازم منطقه شد و سريعا او رابه بيمارستان رساندند اما خون زيادي از وي رفته بود. به طور اتفاقي يك خنثي كننده بمب هم در بيمارستان حضور داشت و پس از خنثي شدن راكت پزشكان مشغول به جراحي وي شدند.

78 قاشق و چنگال


"مارگارت دالمن" عادت عجيبي هنگام خوردن غذا داشت، او به پزشكان گفت زماني كه براي غذا خوردن به سر سفره مي روم بيشتر ترغيب مي شوم تا قاشق و چنگال را بخورم و معمولا از خوردن غذا لذت زيادي نمي برم. اين خانم زماني كه به پزشك مراجعه كرد 78 قاشق و چنگال در شكمش داشت. پزشكان پس از يك عمل سخت سرويس قاشق هاي شكم او را خالي كردند و وي پس از چند هفته استراحت توانست به خانه بازگردد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۶:۰۵ توسط:sana موضوع:

جراحي ماهي قرمز ؛ عجيب*ترين جراحي مغز در دنيا +عكسهمه روزه بيماراني كه مشكلات مغزي و نخاعي دارند تحت عمل جراحي قرار مي گيرند. از آنجايي كه اين اتفاق هميشه در حال رخ دادن است نكته عجيبي در عمل جراحي مغز ديده نمي شود اما اگر بيمار يك ماهي قرمز كوچك باشد همه چيز عوض خواهد شد. “جرج” ماهي قرمز كوچكي است كه چند ماهي بود يك تومور بزرگ را در سرش نگه داشته بود. اين ماهي قرمز كه تا چند هفته پيش يك ماهي رو به مرگ بود حالا تبديل به يك ماهي قرمز استثنايي و ويژه شده است.اين ماهي قرمز چند روز پيش تحت يك عمل جراحي دو ساعته قرار گرفت و پزشكان توانستند بدون پيش آمدن مشكلي اين تومور را از مغز او خارج كنند. به گفته صاحب اين ماهي قرمز، تومور باعث شده بود تا وي نتواند به درستي شنا كند. براي عمل اين ماهي تمامي پزشكان متخصص حضور داشتند و به گفته دكتر جراح، عمل اين ماهي قرمز بسيار سخت تر از برداشتن تومور از سر يك انسان بوده است. اين ماهي قرمز حالا به خانه برگشته و مي تواند چند سالي بيشتر زنده بماند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۵:۵۲ توسط:sana موضوع:

دريافت پيامك مرگ در برنامه زنده تلويزيوني

" حسين مبروك عبدالنبي " هنگام حضور در يك برنامه تلويزيوني براي انتقاد از رسيدگي نشدن به وضعيت همسر بيمارش در يكي از بيمارستانهاي قاهره ، خبر مرگ او را با پيامك دريافت كرد و با اعلام آن صحنه دردناكي براي فرزندانش ايجاد شد كه در برنامه حضور داشتند.
عبدالنبي كه به همراه دختر و پسرش در برنامه مانشيت به مجري گري " جابر القرموطي" در شبكه تلويزيوني "ان.تي.وي" مصر حضور يافت، درحالي كه در حال توضيح وضعيت همسرش بود گفت كه پيامكي تلفني حاوي خبرمرگ همسرش دريافت كرد.


اعلام خبر مرگ زن از سوي همسرش موجب تاثر و ناراحتي شديد فرزندان او شد كه در برنامه حضور داشتند.

مجري برنامه درصدد دلداري دادن به كودكان برآمد و مهمان برنامه نيز علت فوت همسرش را اهمال و سهل انگاري مسئولان بيمارستان دولتي دانست كه همسرش درآن جا بستري بود.
اين شهروند مصري گفت كه با هدف رساندن اعتراضش به گوش مسئولان مصري به همراه فرزندانش در اين برنامه حاضر شد تا درخواست كند همسرش كه بر اثر سهل انگاري بيمارستان حالش رو به وخامت بوده ، به بيمارستاني بهترومجهز منتقل شود؛ اما به گفته وي ، اجل مهلت نداد و با مرگ زنش ، فرصت نجات او از دست رفت.
العالم

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۵:۴۱ توسط:sana موضوع:

بـــــــــــــزرگترين وچاق ترين گربـــــــه

بـــــــــــــزرگترين وچاق ترين گربـــــــه


درست چند روز پيش، يك گربه از نژاد تام جينجر به نام باب اسفنجي با وزن باور نكردني 15 كيلوگرم بعنوان چاق ترين گربه جهان شناخته شد،
حالا يك پيشي چاق ديگر به نام گارفيلد، ساكن نيويورك و با حدود 18 كيلوگرم وزن مدعي كسب اين عنوان است.
گارفيلد، درست شبيه شخصيت كارتوني تنبل هم اسمش، هيچ چيزي را بيشتر از پرسه زدن و خوردن هر غذايي كه بتواند پيداكند، دوست ندارد.اين گربه هنوز نسبتا سالم است، اما به سختي حركت مي كند و احتمال بروز مشكلات جدي جسماني اون رو تهديد مي كند.
اين گربه بعد از مرگ صاحبش، به ليگ حيوانات نورس شور آمريكا در پورت واشينگتن، جزيره لانگ، آورده شد.
كاركنان با حذف تمام غذاي خشكي كه اين گربه مي خورد در تلاش هستند تا آن را براي رقابت با باب اسفنجي كه 3 پوند از وزنش را فقط طي چند ماه از دست داده، آماده كنند و به همين منظور اون رو در يك رژيم غذايي كم كالري قرار دادند.
آنها اميدوارند گارفيلد بتواند حدود 2 پوند از وزنش را طي يك ماه از دست بدهد، و دنبال يك صاحب جديد براي اون مي گردند تا كمك كند اون دوباره سالم و فعال شود.
دامپزشك نورس شوير، جرارد لهيني، گفت: “اين چاق ترين گربه اي است كه من تاكنون ديده ام. با ديدن اون كاملا جا خوردم.”


اين مركز هشدار داده است كه چاقي در گربه ها بسيار خطرناك است و مي تواند آنها را دچار بيماري هايي چون ديابت، بيماري هاي قلبي، آسيب مفاصل، استخوان، افزايش فشار خون و گرما زدگي كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۵:۳۱ توسط:sana موضوع:

خلاقيت جالب مادر براي اشتهاي كودكش (عكس)

خلاقيت جالب مادر براي اشتهاي كودكش (عكس)

اين مادر دندان پزشك اهل برزيل براي اين*كه بيشتر هواي كودك خردسالش را داشته باشد كارش را رها كرد تا براي دخترش غذاهاي خوشمزه و زيباي خلاقانه درست كند.

غذاهاي خوشمزه و عروسكي با شكلك هاي كارتوني كه مي تواند دل هركسي را آب كند. همه اين غذاها دستپخت « نيوه*آ سالگادو» است كه مي خواهد دختر كوچكش «كاترينا» با رغبت و ميل بيشتري غذاهايش را بخورد.

خانم سالگادو وقتي ديد دخترش خوب غذا نمي خورد. كارش را تعطيل كرد و شبانه روز به اين فكر مي كرد كه چگونه مي تواند اين مشكل را حل كند.

اين مادر برزيلي به فكر غذاهايي افتاد كه هم براي دخترش مفيد باشد و هم آن*قدر زيبا باشد كه كاترينا نتواند در مقابل آنها مقاومت كند. حالا كاتريناي كوچولو علاوه بر سيب ،كلي ميوه و سبزيجات مفيد ديگر هم مي خورد و حتما وقتي بزرگ شد به داشتن چنين مادري به خودش افتخار خواهد كرد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۵:۱۹ توسط:sana موضوع:

انگشت كوچك اين مرد قدرت فيل را دارد!!انگشت كوچك اين مرد قدرت فيل را دارد. اين مرد چيني پس از سال ها تمرين انگشت كوچك خود را قدرتمند كرده است كه حالا اين انگشت قدرت يك فيل را دارد!!

شايد در بدن ما عضوي مانند انگشت كوچك آنچنان قدرتي نداشته باشد و نتوانيم كار خاصي با كمك آن انجام دهيم اما با تلاش و تمرين مي توانيم هر كدام از اعضاي بدن را بهبود بخشيده و قوي كنيم.

مايتام ايتومبو يك ورزشكار هندي است كه پس از 14 سال تلاش حالا قوي ترين انگشت كوچك دنيا را در اختيار دارد. اين مرد در طول سال هاي گذشته به دنبال آن بود تا ركورد انجام بارفيكس با انگشت كوچك را بشكند كه به تازگي به اين موفقيت دست يافت.ين مرد در 30 ثانيه توانست شانزده بارفيكس تنها با استفاده از انگشت كوچكش برود و نامش وارد كتاب گينس شد. اين ركورد پيش از اين در دست يك وزنه بردار آمريكايي بود كه 16 بارفيكس در يك دقيقه رفته بود.

اين مرد در تمرينات 14 ساله اش توانسته به ركورد 28 عدد در يك دقيقه برسد و مي تواند آن را ثبت كند اما با كمال بدشانسي در طول ثبت ركورد آسيب ديد و تنها 16 بارفيكس را به پايان رساند تا مصدوميتش بيشتر نشود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۵:۰۹ توسط:sana موضوع:

جالبترين حراج هاي اينترنتي جهان !! + تصاوير

حراج و حراجي از زمان قديم به عنوان شكلي از تجارت و خريد و فروش كالا شناخته ميشده است و تا به امروز نيز ادامه پيدا كرده است. اين نوع از خريد و فروش حتي به فضاي مجازي نيز وارد شده است و امروزه سايتهاي فراواني در اين فضا به حراج كالاهاي مختلف مي پردازند. يكي از معروفترين سايتهاي حراجي در فضاي مجازي " ebay " نام دارد و هر روزه كالاهاي مختلفي در اين سايت به حراج گذاشته مي شود. اما گاهي اقلام به حراج گذاشته شده در اين سايت بسيار عجيب هستند. در اين مطلب نگاهي به بعضي از اين اقلام عجيب خواهيم داشت.يك تكه از مريخ

در سال 1962 ميلادي يك تكه از سياره مريخ در كشور نيجريه به زمين برخورد كرد. اين تكه سنگ براي سالها در يك مجموعه خصوصي نگاه داري مي شد تا اين كه اين سنگ 1 كيلو و 800 گرمي در سال 2005 ميلادي در سايت eBay به حراج گذاشته شد. در نهايت اين تكه از سياره مريخ به قيمت 450 هزار دلار فروخته شد.قايقي براي آبراموويچ

رومن آبراموويچ، مرد ثروتمند روسي و مالك باشگاه فوتبال چلسي در انگلستان در فوريه 2006 ميلادي موفق شد تا يك قايق تفريحي بسيار مدرن را در سايت " eBay " خريداري كند. اين قايق 170 متري با يك پد فرود هلي كوپتر، 8 كابين ويژه مهمانان، 10 اتاق پذيرايي درجه يك، سالن ورزشي، سينما و دفتر كار به قيمت 168 ميليون دلار توسط اين ميليارد روس خريداري شد. براي انجام اين معامله لازم بود تا 50 درصد از مبلغ معامله از قبل در حساب خريدار وجود داشته باشد.پنجره انبار كتاب


جان اف كندي يكي از مشهورترين روساي جمهور در تاريخ آمريكا بوده است . ترور او در سال 1963 و موارد به وجود آمده پس از آن هنوز هم يكي از بزرگترين مسائل لاينحل تاريخ آمريكا است. اما در اين ميان مسئولين انبار كتابهاي آموزشي در شهر " دالاس " در ايالت تگزاس آمريكا كه از آنجا به كندي شليك شد در اقدامي عجيب پنجره اي مورد نظر را در سايت " eBay " به حراج گذاشتند. اين پنجره كه در فوريه 2007 ميلادي به حراج گذاشته شد به قيمت 3 ميليون دلار به فروش رفت.ماموت 50 هزار ساله

اين ماموت 50 هزار ساله يكي از كاملترين فسيلهاي بدست آمده از اين جانوران عظيم الجثه عصر قبل از يخبندان است. بسياري معتقد هستند كه با توجه به پيشرفتهاي حاصل شده در علوم " دي ان اي " و شبيه سازي امكان دوباره به وجود آوردن اين موجودات عظيم الجثه وجود دارد. در سال 2004 ميلادي اين فسيل عظيم در سايت " eBay " به حراج گذاشته شده و به قيمت 95 هزار دلار فروخته شد.نمونه شاتل روسي

شايد بتوان عجيب ترين مورد به حراج گذاشته شده در اين سايت را يك نمونه قابل پرواز از شاتل روسي " بوران " دانست. اين نمونه از شاتل بوران كه " BOR-5 " نام داشت در سال 2002 ميلادي در سايت eBay براي فروش قرار داد. اين شاتل بين سالهاي 1983 تا 1988 تست هاي پروازي زيادي را پشت سر گذاشته بود. بالاترين قيمت پيشنهادي براي اين شاتل نمونه 98 هزار دلار بود كه رضايت فروشنده را جلب نكرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۴:۵۳ توسط:sana موضوع:

گران قيمت ترين ساعت هاي 2014

نگاهي به گرانقيمت ترين ساعت هاي مچي و جيبي جهان مي اندازيم. در اين ميان، از بسياري از اين ساعت ها فقط يك نمونه ساخته شده و مالك آنها ثروتمندترين افراد جهان هستند. ساعت، نمادي از ثروت است و داشتن ساعتي گرانقيمت، قطعا آنها را از ميلياردرهاي ديگر جدا خواهد كرد. خب، به نظر شما دليل گرانقيمت بودن اين ساعت ها دقيقا چيست؟اين موضوع، به سه فاكتور زير برمي گردد:

1- بخش هاي گرانقيمت مانند الماس هاي نادر، طلا، پلاتين، سنگ هاي آسماني، استخوان دايناسور و ...

2- مقدار زماني كه براي ساخت آن ساعت صرف شده و جزييات و كاركردهاي آن است.

3- منحصر به فرد بودن يا ارزش ناملموسي كه مي توان به آن ساعت نسبت داد. هر كدام از اين ساعت ها، داستاني در پسِ خود دارد و شما را به اين فكر فرو مي برد كه داشتن چنين ساعتي، چه حسي دارد!

1- BREGUET GRANDE COMPLICATION MARIE-ANTOINETTE
قيمت: 30,000,000$

اين ساعت با قيمت 30 ميليون دلار، گرانقيمت ساعت جهان در سال 2014 است. به نظر شما چه چيزي اين ساعت را اينقدر گرانقيمت كرده است؟ اين ساعت متعلق به ملكه فرانسه، ماري آنتوانت است. كار ساخت اين ساعت در سال 1782 توسط آبراهام لوئيس برگوئت آغاز شد و 4 سال بعد از مرگ او در سال 1827 توسط پسرش به پايان رسيد. ماري آنتوانت هرگز اين ساعت را نديد، چرا كه 34 سال بعد از قتل او، كار ساخت اين ساعت به اتمام رسيد. اين ساعت در اواخر دهه 1900 دزديده شده بود كه در سال 2007 پيدا شد. در سال 2014 قيمت اين ساعت حداقل 30 ميليون دلار تخمين زده شد. در حال حاضر اين ساعت در موزه L.A.Mayer نگهداري مي شود.

2- CHOPARD 201-CARAT WATCH
قيمت: 25,000,000$

با 874 قطعه الماس نادر، اين ساعت 201 قيراط سابقا گرانقيمت ترين ساعت جهان بود و هنوز هم گرانقيمت ترين ساعت جواهر بازار است. اين ساعت كه صفحه بسيار كوچكي دارد، در سال 2000 با قيمت باورنكردني 25 ميليون دلار به فروش رسيد و در زمان خودش سروصداي بسياري در نشريات مربوط به كالاهاي لوكس به راه انداخت.

در مقايسه با ساعت شماره 4 همين فهرست، اين الماس هاي هيچگونه نظم و ترتيب خاص يا الگوي مشخصي ندارند و اين سوال را مطرح مي كنند كه چرا كسي بايد چنين وسيله بزرگي را به دست كند؟

3- PATEK PHILIPPE HENRY GRAVES POCKET WATCH
قيمت: 11,000,000$

اين ساعت كه با 18 قيراط طلا ساخته شده است، سابقا گرانقيمت ترين ساعت جيبي جهان بود! اين ساعت در سال 1999 به قيمت 11 ميليون دلار فروخته شد كه با احتساب تورم و شرايط اقتصادي و همچنين فاكتورهاي بعديش، به سادگي به قيمتي بالاي 15 دلار فروخته خواهد شد؛ البته اگر مالك فعلي تصميم به فروش آن بگيرد. اين ساعت در سال 1933 براي هنري گريوز ساخته شد و ساخت آن 5 سال به طول انجاميد. اين يكي از پيچيده ترين ساعت هاي جيبي جهان است كه داراي 24 كاركرد است.

4- HUBLOT - BIG BANG
قيمت: 5,000,000$


اگر ساعت هاي قبلي به خاطر نادر بودن اجزاي به كار رفتته شان برجسته بودند، اين ساعت فقط روي يك ماده تمركز كرده است: الماس! و البته الماس هاي بسيار. اما چه تعداد الماس را مي توان روي يك ساعت مچي جاي داد: آنها در مجموع 1280 الماس را در ساخت اين ساعت مورد استفاده قرار دادند كه وزن هر كدام از الماس ها حداقل 3 قيراط بود. فقط يك سال طول كشيد تا الماس هاي مورد نظرشان را پيدا كنند و آنها را به دفتر مركزي انتقال دهند اما نتيجه نهايي كاملا ارزش اين زحمت را داشت!

احتمالا از خودتان مي پرسيد چه كسي 5 ميليون دلار را براي يك ساعت تماما الماس مي پردازد؟ خواننده معروف، بيانسه، براي تولد 43 سالگي همسرش جي زي، اين ساعت را به عنوان كادوي تولد به او هديه داد.

5- LOUIS MOINET METEORIS WATCH
قيمت: 4,600,000$


در ساخت اين ساعت بسيار نادر، از سنگ هاي موجود در ماه استفاده شده است. تنها چهار نمونه از اين ساعت در جهان وجود دارد كه صرفنظر از ساختار زيباي شان، هر كدام داراي ويژگي هاي بسيار استثنايي هستند كه اشخاص ديگر هرگز در طول زندگي شان با آن روبرو نخواهند شد. اين چهار ساعت از كلكسيون متئوريس متعلق به لوييز موينت هستند و همه آنها در رده پنجم گرانقيمت ترين ساعت هاي دنيا قرار دارند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۴:۴۱ توسط:sana موضوع:

شكلات را تقسيم كنيد تا خوشمزه*تر شود!

پژوهش محققان دانشگاه ييل حاكي از آن است كه خوردن شكلات آن هم زماني كه با شخص ديگري قسمت كرده باشيد، لذت بسيار زيادي را برايتان به ارمغان مي*آورد و طعم آن را خوشمزه*تر مي*كند!
، مردم معمولا براي مشاهده يك غروب زيبا، مسابقه فوتبال، يك منظره حيرت*آور و يا فيلم*هاي كمدي همديگر را دعوت به ديدن مي*كنند و به گونه*اي دوست دارند كه تجربه خود را با ديگران قسمت كنند.

ايسنا نوشت: به منظور اين پژوهش محققان از گروهي خواستند تا شكلات خوش طعمي را با ديگري قسمت كرده و در يك آنِ واحد آن را مصرف كنند و هدف اين بود تا درك كنند كه آيا پديده اشتراك*گذاري خوردني*ها نيز مي*تواند بر روي رفتار و طعم تاثير بگذارد يا خير.

تمامي شركت كنندگان ادعا كردند حتي با وجودي كه با شريك شكلاتي خود كلمه*اي صحبت نكردند، حس خوردن شكلات برايشان تشديد شده و طعم آن را قوي*تر احساس كردند!

در همين تحقيق، پژوهشگران از گروهي ديگر خواستند تا همين تجربه مشابه را با شكلاتي بد طعم داشته باشند؛ تمامي اين افراد نيز عنوان كردند كه بد طعمي شكلات هنگامي كه با كسي شريك شده بودند برايشان بيشتر شده بود.

محققان مي*گويند علت بروز اين امر مي*تواند اين باشد كه زماني كه فرد ديگري كاري را در عين واحد با ما تجربه مي*كند، تمركزها بر روي محرك بيشتر شده و به هين علت فزوني تاثير واقعه بر تجربه*گرها بيشتر مي*شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۰۴:۳۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا