بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

5 اختراع بلااستفاده و عجيب+ تصاوير

با خواندن مطلب زير حتما از خود خواهيد پرسيد كه واقعا چرا؟ در زير با 5 اختراع بلا استفاده آشنا ميشويد كه تنها در حد دانستن از وجودشان جالبند.

دوش افقيدنيا روز به روز مطلوب تنبلها ميشود، اين هم يك نمونه بارز از اين جنبش تنبل پروري كه واقعا به اوج رسيده است. يك دوش افقي كه تنها كافيست زيرش دراز كشيده و باقي كار را به آن بسپاريد. قيمت اين اختراع 35000 دلار است. البته اين اختراع گرانقيمت چندان هم كاربردي نيست، زيرا فقط بدن را شسته و موها آنطور كه بايد تميز نميشوند.

دوچرخه Fliz


برعكس اختراع قبلي استفاده از اين يكي واقعا همت ميخواهد. اين دوچرخه كه ساخت آلمانيهاست، پدال ندارد و خود دوچرخه سوار بايد زحمت به حركت درآوردنش را بكشد. اين اختراع فقط در حد يك طرح باقي ماند.

لگد زن


اين لگد زن آمريكايي است. با كمك اين كفشها كه متشكل از چهار پدال است، تنها ميتوانيد لگد بزنيد.

هدفون براي سگها


هدفوني براي سگها كه در آمريكا اختراع شده است. اين هدفون ويژه سگهايي با گوشهاي بلند است و از آنها در برابر كثيفي محافظت ميكند.

زنگ خطر در پوشك بچه


اين زنگ خطر مسئوليت اعلام ميزان رطوبت در پوشك بچه را دارد. اين يعني اگر بچه خودش را خيس كند، آلارمي براي پدر و مادر به صدا در ميآيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۰:۴۹ توسط:sana موضوع:

بيوگرافي و عكس هاي پويا بياتي


امير مسعود بياتي فر ملقب به پويا بياتي ، سوم آبان سال هزار و سيصد و شصت و پنج در كنگاور از توابع استان كرمانشاه ديده به جهان گشود

او فرزند دوم خانواده اي شش نفره است و دو برادر و يك خواهر دارد، اصالت پدري و مادري اش خطه سرسبز و
ادب پرور تويسركان از توابع استان همدان مي باشد ، پدر بزرگي خوش آوا دارد و شايد صداي خوش در نسل بياتي ها پديده اي موروثياست


علاوه بر پويا ، برادرش احسان هم دستي بر آتش آواز دارد و استعداد خود را وقف دستگاه اهل بيت (ع) نموده
است پويا بياتي از دوران دبستان با تكخواني و هنر نمايي در گروههاي سرود ، به پرورش استعداد خدا داديش پرداخت و در دوران تحصيلات دبيرستان علاوه بر خوانندگي ، ترانه سرايي را هم آغاز كرد و اين روند را با منحني رو به رشد ادامه داد


در اين باره خودش مي گويد : ” هيچوقت و در هيچ زماني ، نه در شعر و نه در آواز استاد و الگويي نداشته ام هر چه بوده اول لطف خدا و بعد تلاش ، پيگيري و اراده خودم بوده ، در ابتدا حتي هيچ حامي و مشوقي براي شروع فعاليت حرفه اي نداشتم و خيلي اوقات خيلي ها در برابر تلاشهاي بي پشتوانه ي من نقش سد را بازي كردند اما من از هدف بزرگي كه داشتم دست نكشيدم.”شروع نيمه حرفه اي فعاليت هاي هنري پويا بياتي از سال 84 و با ترانه خاطرخواه بود و بعد از انتشار چندين تك
آهنگ در فضاي مجازي در سال هزار و سيصد و هشتاد و پنج با انتشار آلبوم اينترنتي شناسنامه جعلي حضور خود را به طور رسمي در موسيقي پاپ ايران اعلام كرد

با انتشار اين آلبوم ، موسيقي پاپ ستاره غير مجاز تازه اي را در حال درخشش مي ديد و به نوعي مي توان گفت
پويا بياتي با آلبوم شناسنامه جعلي و ارائه قطعات خاطره انگيزي مثل تقويم بي بهار ، راه بهشت ، تنفس آزاد (گم شدم) در اين آلبوم توانست دايره مخاطبان خاص خود را پيدا كند


يكسال بعد 86 آلبومي از او در فضاي مجازي منتشر شد با نام مثل ديونه ها كه به پيروي از موسيقي پاپ كشورمان در آن چند سال ، كليه قطعات كاور آهنگهاي استانبولي بود و به لحاظ ميكس و مستر نمايشي ضعيف داشت اما سه قطغه پر طرفدار پيدا كرد :
ارديجهنم ، من خط فاصله تو و اگه گريه بذاره
سال هشتاد و هفت سال توليد سومين آلبوم اينترنتي پويا بياتي با نام يه استكان لبخند بود ، آلبومي كه يك قطعه فراموش نشدني با نام منو باور كن داشت قطعه اي كه هنوز هم شنيدني است و چندين بار توسط ساير خوانندگان باز سازي و باز خواني شد ، آلبوم يه استكان لبخند نقطه عطفي در آثار اينترنتي پويا بياتي است
پويا بياتي با پشتوانه هواداران پر تعدادي كه در اين مدت كسب كرده بود ، سال هشتاد و هشت آلبوم مادون سبز را منتشر كرد اين آلبوم هم مانند آلبوم مثل ديونه ها روايتي پارسي به قلم پويا بياتي روي كاورهاي استانبولي بود اما اينبار به لحاظ ميكس و مستر نمايش متوسط رو به خوب داشت و به لحاظ احساسي آلبوم جذابي بود در اين آلبوم عاشقانه – عارفانه ، هفت قطعه گنجانده شده بود كه در اين بين مي توان به قطعات باشكوهي مثل مادون سبز ، يكسال گذشت و محبوبترين اشاره كرد.سال هشتاد و نه را براي هواداران پويا بياتي مي توان سال دركم كن معرفي كرد ، در اين سال آلبومي از پويا ارائه نشد اما متفاوت ترين اثرش تا آن سال با نام دركم كن با تنظيم عابد بسطامي خلق شد و همين اثر دايره هواداران پويا بياتي را وسيع تر كرد ، در اين سال مجموعه دكلمه هاي پويا بياتي با نام هرشب تنهايي منتشر شد سال نود ، سالي پر كار و پر از اتفاق براي پويا بياتي و هوادارانش بود ، در اين سال همكاري پويا بياتي با يك تنظيم كننده با استعداد به نام فريبرز خاتمي به خلق آثار شنيدني و پر مخاطبي منتهي شد ، آثاري مثل خرافاتي ، دنياي من ، گريه نكن و داري پير ميشي …

سال نود رو به پايان بود كه بي هيچ مقدمه اي پويا بياتي از منحصر به فرد ترين آلبوم موسيقي پاپ به نام كشتي نوح كه با موضوع انتظار امام زمان توليد شده بود رو نمايي كرد ، آلبومي با هفت قطعه آسماني كه پويا بياتي توليد اين آلبوم را يكي از هدف هاي بزرگش در موسيقي و از آرزوهاي هميشگي اش مي دانست …
آرزويي كه محقق شد و به بار نشست و تحسين خيلي ها را برانگيخت و ثابت كرد كه مي شود آلبوم صرفا مذهبي ساخت و قلب جوانها را فتح كرد.


به فاصله دو هفته پس از انتشار اين آلبوم دموي آلبوم مجاز پويا بياتي با نام بگو سيب منتشر شد و علاوه بر هواداران پويا بياتي ، موسيقي پاپ را مشتاق شنيدن خود كرد ارديبهشت سال 91 مجموعه همكاري هاي سال نود پويا بياتي و فريبرز خاتمي تحت يك كالكشن ريتميك با نام ارديبهشت منتشر شد كه چند قطعه جديد و شنيدني هم در آن جاي گرفته بود ، كمتر كسي پيدا مي شود كه آهنگهاي برو خوشبخت بشي ، ارديبهشت و اشكمو در نيار را از اين كالكشن نشنيده باشد ، به نوعي مي توان گفت تمامي قطعات اين كالكشن مورد توجه قرار گرفت و بازتاب فوق العاده اي در بين مردم از خود به نمايش گذاشت ، گرچه چند قطعه مثل ارديبهشت ، حلالم كن و اگه خاكم و حتي علاقه ، از سازي آثار محبوب و قديمي پويا بياتي بود اما همين قطعات بازسازي شده هم دوستداران تازه اي را به هواداران پويا بياتي اضافه كرد.

پويا بياتي كه قول داده بود پس از كشتي نوح ، زكات هنرش را هر سال با ارائه يك آلبوم مذهبي بپردازد ، در محرم
سال نود و يك آلبومي با شش قطعه توليد كرد كه تحت عنوان شش گوشه منتشر شد ، در اين آلبوم نيز همكاري با فريبرز خاتمي اتفاق هاي اشك آلودي را رقم زد موضوع ترانه ها از يكسو ، فضاي غم آلود ماه محرم و صفر از و صداي حزن آلود و تبحر خاص پويا بياتي در اجراي ترانه هاي مذهبي ، زيبايي اين آلبوم را چند برابر كرد ، آلبوم شش گوشه با استقبال فوق العاده هواداران پويا بياتي رو به رو شد ، گرچه مثل كشتي نوح اين آلبوم هم بي مقدمه منتشر شد.اما در تمام طول اين سالها ، هواداران پويا بياتي منتظر مجاز شدن مجاز ترين خواننده غير مجاز ايران بودند ، خواننده اي كه خط قرمزها را پر رنگ تر ديد و ترويج اخلاق را در موسيقي وظيفه هنري خود مي دانست و مي داند و همه ي تلاش خود را صرف موسيقي پاك كرده و مي كند.
شانزدهم اسفند ماه سال هزار و سيصد و نود و يك پس از هفت سال تلاش در عرصه موسيقي و دو سال انتظار ستودني هواداران اولين آلبوم رسمي پويا بياتي با نام بگوسيب با سيزده قطعه ، توسط كمپاني سلفا به بازار موسيقي عرضه شد.


از ابتداي سال نود و دو فصل متفاوت ، تازه و به ياري خدا روشني از فعاليتهاي پويا بياتي با انعقاد قرار داد همكاري مشترك با مجيد طوسي و شركت آوا و نواي سلفا آغاز شده و منتظريم شاهد اتفاقهاي بزرگتري در كارنامه هنري پويا بياتي باشيم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۰:۳۸ توسط:sana موضوع:

ترسناكترين خانه دنيا + عكس

اگر همه كابوسها، ترسهاي بچگي و ترس از مكانهاي مختلفي را كه تا به حال تجربه كردهايد كنار هم بگذاريد، باز هم ذرهاي از ترسي كه در ترسناكترين خانه دنيا تجربه خواهيد كرد، نميشود.
«خانه اربابي مك كامي» در كاليفرنيا محلي است كه بسياري با اعتماد به نفس وارد ميشوند و از سمت ديگر با داد و فرياد و در حالي كه گريه ميكنند و مادرشان را صدا ميزنند خارج خواهند شد. اين خانه همه را در هر شرايطي به بدترين شكل ممكن ميترساند.

داستان اين خانه اينگونه تعريف ميشود كه در گذشته اين مكان يك تيمارستان رواني بوده است و صاحبش تيمارستان بيماران را تكه تكه ميكرده و اندامهاي آنها را به فروش ميرسانده است حالا هركه وارد اين مكان شود شايد دچار نفرين بيماران آن شود.در كل فردي كه ميخواهد ترس واقعي را تجربه كند 4 تا 7 ساعت در اين خانه ميشود و در اين ميان همه چيز مملو از خون بوده و ممكن است هر اتفاقي رخ دهد. ممكن است گروهي با لباسهاي خوني و چهرههاي وحشتناك ظاهر شده و او را دستگير كنند. با دستگير كردنش به سمت محلي ميروند كه اعضاي بدنش را در بياورند و اين مسير مملو از حسهاي ترسناك است.نكته جالب در مورد اين خانه، دوربينهايي است كه در هر نقطهاي نصب شده است. اين دوربينها كل فيلم فرار و ترس را ضبط ميكند و در انتهاي مسير شما يك فيلم ترسناك در اختيار داريد كه نقش اول آن را نيز خودتان بازي كردهايد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۰:۲۳ توسط:sana موضوع:

اين دختر روزي فقط 2 ساعت بيدار است! +عكس

جوانان علاقه خاصي به خوابيدن دارند و قدرت آن را دارند تا ساعت ها بيش از اندازه عادي بخوابند و از آن لذت ببرند ولي يك نوجوان انگليسي به طور عجيبي روزانه تنها 2 ساعت از خواب بيدار مي شود.
«بث گودير» دختر 20 ساله اي است كه دچار سندروم «كلين لوين» شده است. اين بيماري باعث مي شود تا اون بيش از حد عادي به خواب برود. اين بيماري كه به نام «زيباي خفته» هم شهرت دارد مي تواند زندگي يك انسان را از بين ببرد.
اين بيماري از سنين نوجواني شروع مي شود و معمولا در سن 15 يا 16 سالگي بيمار روزي 18 ساعت خواب را هم تجربه مي كند. اين بيماري به صورت حمله هاي ناگهاني رخ مي دهد و ممكن است تا سه هفته ادامه داشته باشد.
در شرايط حساس بايد مراقبت 24 ساعته از بيمار انجام شود تا مشكل ديگري براي او رخ ندهد چرا كه ممكن است بيمار بيش از يك روز كامل هم در خواب باشد و در زمان بيداري فرق واقعيت و خيال را نمي فهمد.
در سراسر دنيا نزديك به 1000 نفر به اين بيماري نادر دچار هستند كه از اين ميان 70 درصد را آقايان تشكيل مي دهند. هنوز دليل و درمان درستي براي اين بيماري پيدا نشده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۰:۱۲ توسط:sana موضوع:

دست فروشي كنار خيابان با پورشه+عكس

معمولا افرادي كه خودروهاي زيبا و گران قيمت سوار مي شوند پول براي تهيه بنزين آن هم دارند و از اين نظر مشكلي ندارند. پس براي تهيه بنزين دست به هر كاري نمي زنند تا سوژه رسانه ها شوند. چندي پيش در چين يك دختر ثروتمند دست به كاري عجيب زد كه به گفته خودش به مقصود تهيه پول بنزين اين كار را انجام داده است. اين دختر جوان در حالي كه خودروي پورشه آخرين مدل خود را كنار خيابان پارك كرده بود شروع به دستفروشي تعدادي شال گردن و روسري كرد.
اين دختر جوان جواب خبرنگاران را اينگونه مي دهد: ” من براي روز تولدم خودروي گران قيمتي را به عنوان كادو دريافت كردم اما حالا نمي توانم براي پول بنزين آن هم از پدرم درخواست كنم به همين دليل تصميم گرفتم تعدادي از لباس هايم را اينگونه به فروش برسانم تا پول بنزين چند روز آينده را داشته باشم.” برعكس ديگر دستفروشان اين دختر با استفاده از خودروي بي نظيرش توانست توجه بسياري را سمت شال هاي خود جلب كند و آن ها را طي مدت زمان كمي به فروش برساند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۰:۰۰ توسط:sana موضوع:

روشي عجيب براي گدايي در چين؛استفاده از شتر +عكس


متكديان و گداها در همه شهرهاي دنيا ديده مي شوند ولي در چين ورژن هاي مختلفي از اين افراد وجود دارد و آن ها براي خالي كردن جيب عابران پياده به هر كاري دست مي زنند حتي آزار و اذيت حيوانات بي گناه. به تازگي در چين روشي عجيب براي گدايي پيدا شده است. هر متكدي كه مي خواهد با احساسات عابران بازي كند يك شتر به همراه خود دارد. اين شترها با چهره خاص خود در كنار گدا زانو مي زنند و حالت ملتمسانه به خود مي گيرند.
اين كار جواب هم داده است به طوري كه پليس اعلام كرده است كه درآمد اين گدايان نسبت به گذشته چندين برابر شده است و آن ها دست بردار از اين كار عجيب نيستند. نكته مهم در اينجا از بين رفتن و آزار و اذيتي است كه به حيوان وارد مي شود. هر كدام از اين شترها براي آنكه رام شده و وارد شهر بشوند به شدت كتك مي خورند به طوري كه مي توان جاي زخم هاي مختلف را روي بدن آن ها ديد. پليس نيز چندين شتر زخمي و رها شده در خيابان را در شهرهاي مختلف چين كشف كرده است. نكته تاسف بار اين است كه پليس نمي تواند جلوي هيچكدام از اين متكديان را بگيرد چرا كه آن ها هيچ كار غير قانوني انجام نمي دهند و فعلا نمي توان با آن ها برخورد كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۹:۴۹ توسط:sana موضوع:

اگر به تكنولوژي معتاد هستيد بخوانيد

اگر به استفاده افراطي از تكنولوژيهاي جديد وابسته شدهايد بايد هرچهزودتر براي درمان اين اعتياد اقدام كنيد.
امكان اعتياد به استفاده از تكنولوژيهاي جديد براي هر فردي وجود دارد اما اين موضوع سلامت فرد را به خطر انداخته و به خصوص احتمال ابتلا به افسردگي را افزايش ميدهد. اعتياد به ابزارهاي تكنولوژيك ميتواند اشكال مختلفي به خود بگيرد كه از سوءاستفاده از شبكههاي اجتماعي گرفته تا افراط در بازيهاي آنلاين اينترنتي را شامل ميشود. كارشناسان پيشنهاد ميكنند به منظور مقابله با اين اعتياد، افراد ميتوانند روزهايي بدون تكنولوژي را براي خود در نظر بگيرند يا از نرم افزارهايي استفاده كنند كه زمان آنها را در انجام اين فعاليتها محدود كند.
به گزارش «گيزمورا»، زماني كه لغت «اعتياد» شنيده ميشود معمولا مردم مواردي مثل الكل، مواد مخدر و دخانيات را به خاطر ميآورند. اما در سالهاي اخير كارشناسان سلامت به نوع جديدي از اعتياد اشاره ميكنند كه زياد جنبه آشكاري ندارد و آن «اعتياد به تكنولوژي» است. آمارهاي اخير از مركز آمار آمريكا نشان ميدهد حدود 75 درصد از خانوادههاي آمريكايي در حال حاضر به اينترنت دسترسي دارند و 85 درصد بزرگسالان اين كشور تلفنهاي هوشمند دارند.

انواع اعتياد به تكنولوژي
اعتياد به تكنولوژي هنوز در ليست اختلالات و بيماريهاي رواني قرار نگرفته و بنابراين هنوز طبقه بندي رسمي براي آن وجود ندارد اما به اعتقاد «ديويد گرينفيلد»، روانشناس مركز اعتياد به تكنولوژي در شهر هارتفورد آمريكا، اين اختلال در شكلهاي زير خود را نشان ميدهد:

اعتياد اينترنتي

اين نوع اعتياد به وابستگي بيش از حد به وسايل متصل به اينترنت مربوط ميشود. اين افراد ساعتهاي زيادي را براي جستجو در اينترنت، سايتهاي خريد و فروش آنلاين، بازيهاي آنلاين و ... صرف ميكنند.

اعتياد به شبكههاي اجتماعي

اين نوع اعتياد در بين كاربران شبكههاي اجتماعي ديده ميشود و حتي اگر فرد هم بخواهد نميتواند از آنها جدا شود. همين موضوع نيز موجب عملكرد ضعيف افراد در محيطهاي دانشگاهي و كاري و غيره به دليل صرف وقت زياد در اين فضاهاي مجازي ميشود. بنابراين اگر شما هم يك يا چند نشانه زير را داريد، احتمالا معتاد به تكنولوژي هستيد.

علائم اعتياد به تكنولوژي
- كمبود وقت به دنبال استفاده زياد از وسايل تكنولوژي

- ناديده گرفتن اطرافيان

- اثرات منفي بر روابط كاري و زندگي

- تحمل زياد تكنولوژي (براي مثال بازيهاي پياپي)

هركسي ميتواند دچار اعتياد به تكنولوژي شود اما افرادي كه دچار مشكلات افسردگي، استرس و اختلالات دو قطبي هستند احتمال وابستگي زياد به اينترنت در آنها بيشتر از ديگران است. حتي در برخي موارد اعتياد به تكنولوژي منجر به اين مشكلات رواني ميشود.

آنچه به دنبال اين اعتياد پيش ميآيد بر سلامت جسمي افراد نيز تاثير ميگذارد. با توجه به يافتههاي تحقيقات جديد اعتياد اينترنتي، سطح ترشح دوپامين را در مغز كاهش ميدهد. با ترشح اين انتقالدهنده عصبي در مغز، احساس لذت را در افراد بوجود ميآورد.

علاوه بر اين، اين دسته افراد دچار مشكلات بينايي ناشي از استفاده زياد از اينترنت و نگاه به مونيتور كامپيوتر ميشوند. در واقع ديد تار، سردرد و خستگي چشم مشكلاتي است كه با اين موضوع در ارتباط است. همچنين صرف وقت زياد روي بازيهاي آنلاين موجب كاهش فعاليتهاي فيزيكي شده و در نتيجه افزايش خطر ابتلا به بيماريهاي ديابت، مشكلات قلبي و سرطان را به همراه دارد.

درمان اعتيادهاي تكنولوژي با تغيير عادتهاي زندگي به منظور كاهش استفاده از آنها شروع ميشود. پس از آن برنامههايي به منظور تغيير رفتار و كاهش ميزان كاربري صورت ميگيرد. در اعتيادهاي شديد داروهاي شيميايي نيز تجويز ميشود. در واقع داروهايي وجود دارند كه رفتارهاي اعتيادآور را از بين ميبرند.

اگر شما هم نگران دچار شدن به اين اختلال هستيد ميتوانيد تغييرات كوچكي را در زندگي خود بوجود آوريد.

چند توصيه براي مقابله با اعتياد به تكنولوژي
1. روزهاي بدون تكنولوژي را در نظر بگيريد. در هر هفته روزهايي را دور از تلفنهاي همراه و كامپيوتر بگذرانيد. يا اگر شغلتان به اين وسايل وابسته است استفاده از آنها را فقط و فقط به كار محدود كنيد و از پر كردن وقت اضافي روز با بازي اينترنتي يا مراجعه به شبكههاي اجتماعي خودداري كنيد.

2. وقتي به اين وسايل احتياج نداريد از آنها فاصله بگيريد. ورزش كنيد و اوقاتي را با دوستانتان بگذرانيد.

3. زمان استفاده خود از اين وسايل را اندازهگيري كنيد تا در كنترل ميزان كاربري آنها موفقتر شويد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۹:۳۹ توسط:sana موضوع:

حراج عجيب يك دست انسان در انگليس

اين دست موميايي شده كه برخي آن را متعلق به ملكه مشهور تمدن مصر باستان؛ «كلوپاترا» ميدانند در شهر نيوكاسل انگليس تا كمتر از سه هفته ديگر، به حراج ميرسد.به گزارش شبكه ايران، يك دست موميايي شده كه برخي آن را متعلق به ملكه مشهور تمدن مصر باستان؛ «كلوپاترا» ميدانند در يك حراجي با قيمت پايه 1000 پوند در شهر نيوكاسل انگليس تا كمتر از سه هفته ديگر، چكش حراج ميخورد.

به گزارش ايسنا، دست موميايي شده در جعبهاي ساخته شده از چوب گياه «ماهون» قرار داشته و در كنار آن نيز يادداشتي وجود دارد كه در آن به تعلق اين دست به كلوپاترا اشاره شده، هرچند برخي از كارشناسان در تعلق دست موميايي شده به ملكه مشهور تمدن مصر باستان ترديد دارند.

با اين حال، مسوولان «خانه حراج نيوكاسل» تاريخ حراج اين دست را هشتم دسامبر تعيين كردهاند.
از ماه ژوئن، 150 اثر تاريخي شامل وسائل شخصي كلوپاترا، آثار برجاي مانده از سالهاي حكومت وي و آثاري كه در مسير تحقق روياي كشف مقبره گمشده وي كشف شده، در انستيتو فرانكلين شهر فيلادلفيا آمريكا به نمايش در آمدهاند.


از آثار شاخص به نمايش درآمده ميتوان به دو پاپيروس كه مطالبي توسط كلوپاترا روي آنها نوشته شده، مجسمه كلوپاترا، مجسمه پسر كلوپاترا و جواهرات او شامل گردنبند، دستبند و گوشواره اشاره كرد.

همچنين باستانشناسان در پي كشف مقبره كلوپاترا، در آوريل سال گذشته ميلادي اعلام كردند كه در محوطهاي تاريخي در منطقهي ابوسير در نزديكي مرز ليبي در شمال مصر، موفق به كشف يك صخره سنگي شدند كه براساس متون تاريخي ميتواند مقبره او و مارك آنتوني باشد كه ميتواند بزرگترين كشف باستانشناسي قرن لقب بگيرد.

طبق متون تاريخي، مقبره كلوپاترا و مارك آنتوني در منطقهي اسكندريه و مشرف به درياي مديترانه است و گنجينههاي ارزشمندي دارد. اين در حالي است، كه تلاشها براي كشف مقبره كلوپاترا از زمان تصرف مصر توسط ناپلئون بناپارت و حدود يك قرن پيش آغاز شده است.

در ماه مي نيز يك تيم بينالمللي از باستانشناسان در جريان كاوشهاي خود در اعماق سواحل منطقه اسكندريه كشور مصر، موفق به كشف بقاياي كاخ و مجموعهاي از معابد شدند كه در هزاران سال قبل، كلوپاترا از آنها فرمانروايي ميكرده و در 1600 سال قبل بر اثر زلزله و سونامي به زير آب رفتهاند.

باستانشناسان بر اين باورند كه كشف مقبرهي كلوپاترا و مارك آنتوني ميتواند بزرگترين كشف تاريخي كشور مصر پس از كشف مقبرهي توتانخامون در سال 1922 ميلادي لقب بگيرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۹:۲۸ توسط:sana موضوع:

اشتباه ۶۸۰ هزار دلاري در ساخت يك ويلا + عكس

خريد زمين در يك منطقه ساحلي و ساخت ويلا در آن يكي از خواسته هاي خانواده ها در تمام دنياست تا در زمان هاي خاصي از سال از آن استفاده كنند و كمي سختي و استرس ها را به دل دريا بسپارند اما ساخت ويلا گاهي مي تواند تبديل به كابوس هم بشود.
“مارك ووس” سال ۲۰۱۲ زميني را در يكي از شهرهاي ساحلي آمريكا خريد تا روزي در آن يك ويلا بسازد. او به همراه همسرش سال گذشته شركتي را مامور به ساخت يك خانه رويايي در اين زمين كردند ولي حالا با ساخته شدن خانه متوجه يك اتفاق وحشتناك شده اند.
آن ها زمين با پلاك ۲۳ را خريداري كرده بودند و حالا خانه آن ها در زمين با پلاك ۲۱ ساخته شده است! اين يعني خانه ۳ طبقه آن ها با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع دقيقا در زمين بغلي ساخته شده است. اين خانواده نزديك به ۶۸۰ هزار دلار معادل با دو ميليارد و ۴۰ ميليون تومان را صرف ساخت خانه در زمين يك خانواده ديگر كرده اند و اگر آن ها راضي به تعويض زمين نشوند اين يعني ضرر دوميلياردي براي خانواده”ووس” . اين خانواده يك وكيل را مامور رسيدگي به اينكار كرده است و احتمالا تمام اشتباهات گريبان آن ها يا شركت سازنده خانه را خواهد گرفت.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۹:۱۶ توسط:sana موضوع:

هنرنمايي يك زن در نقاشي كشيدن روي ماشين ! + عكس

هميشه لازم نيست تا ميليون ها دلار خرج يك ماشين شود تا از حالت اوليه به يك شكل دلربا تبديل گردد. برخي مواقعي يك هنر ساده مانند نقاشي هم مي تواند به كمك افرادي بيايد كه از چهره ماشين خود خسته شده اند.
“كولن كلتن” اوايل امسال از همسرش خواست كه نقاشي هاي كوچكي را روي سپر خودرو قديميشان بكشد تا از چهره يكنواختش خارج شود ولي اين نقاشي ها به قدري زيبابود كه او از همسرش خواست تا در اوقات فراغت وقت بيشتري براي نقاشي كل خودرو بگذارد.
اين خانم خانه دار پس از ۱۰۰ ساعت كار بر روي اين ماشين توانست آن را از حالت قديمي و بدشكلش خارج كند و حالا تبديل به خودرويي شده است كه همه در خيابان به آن نگاه مي كنند و آرزوي داشتنش را دارند. اين خانم تنها با استفاده از ماژيك مشكي نقاشي هاي جالبي را روي خودرو كشيده است كه شايد آدم را به ياد نقاشي كادر بندي يا نقاشي هاي حاشيه اي بياندازد. اين زوج حالا كمتر خودروي خود را از خانه خارج مي كنند تا مبادا دچار آسيب ديدگي يا كثيفي شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۹:۰۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا