بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

اين عنكبوت با زيباي اش همه را مي ترساند (عكس)

به گزارش ايران ناز:نيكي بي، عكاسي است كه در سنگاپور زندگي و كار مي كند. تنوع زيستي نامحدود جزاير مختلف اين كشور شامل حشرات و عنكبوتيان نيز مي شود و نيكي بي با تلاش فراوان توانسته با كمك عكاسي ماكرو، تصاوير آنها را مستند كرده و در صفحه فليكر خود بگذارد.
با آنكه اين عنكبوت ها بسيار ترسناك هستند، ولي نمي تواند آفرينش فوق العاده و شگفت انگيز آنها را انكار كرد. باورش سخت است كه اين گونه هاي جانوري همه متعلق به يك سياره باشند، چه رسد به اينكه همه در يك كشور جمع شده باشند. براي مثال عنكبوت آينه اي، روي شكمش پانل هاي انعكاسي دارد كه مي درخشند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۲:۴۷ توسط:sana موضوع:

رقابت شگفت انگيز مادر و دختر براي شايسته شدن (عكس)


يك مدل اهل ولز در رقابت هاي دختر زيباي بين المللي شركت كرد و درست 32 سال پيش مادرش نيز در اين رقابت ها شركت كرده بود.

ويكتوريا توبي ، با شكست 71 رقيب در بريتانيا توانست به عنوان دختر زيباي بين المللي 2014 از انگلستان، وارد رقابت با دختراني از ساير كشورها شود.

دختر زيباي ولز اسبق يعني كارولين 52 ساله كه اكنون حسابدار است در سال 1982 و در سن 21 سالگي در اين رقابت ها شركت كرده بود.

سايز لباس هر دو مادر و دختر هنگام شركت در اين رقابت ها يكي است ، ويكتوريا تقريبا همان هيكل مشابه مادرش را در 32 سال پيش دارد.

پس از آنكه ويكتوريا در اين رقابت ها كه در هتل قصر منچستر در شمال ولز برگزار شده بود ،برنده شد، بايد به ژاپن برود تا براي دختر شايسته بين المللي سال 2014 كه در ماه نوامبر برگزار مي شود با دختران ديگر كشورها رقابت كند.

پس از بازگشت به انگلستان ، او به دانشگاه خواهد رفت تا به هدفش كه همانا تحصيل در رشته وكالت است جامه عمل بپوشاند.

اگرچه او از شركت در اين رقابت هاي زيبايي لذت مي برد ولي او با مطالعه زبان انگليسي، نمايش و تئاتر و تاريخ در دبيرستانش توانسته است در دانشكده حقوق آكسفورد بروك قبول شود و هدف او وكيل شدن است.كارولين ، مادر ويكتوريا كه اكنون صاحب سه فرزند است پس از آنكه به عنوان دختر شايسته ولز انتخاب شد توانست در سال 1982 در رقابت هاي دختر شايسته بين المللي شركت كند.

كارولين مي گويد اگر دخترش بتواند جايزه برتر اين رقابت را كه خودش 32 سال پيش از دست داد را به دست آورد شبيه رويايي است كه واقعيت پيدا كرده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۲:۳۶ توسط:sana موضوع:

پرورش كدو تنبلي به وزن 950 كيلو در سوئيس (عكس)

تا چند روز ديگر تخمه هاي اين كدو به مزايده گذاشته مي شود!
يك كشاورز سوئيسي به نام Beni Meier، سنگينوزنترين كدوحلوايي دنيا را پرورش داده است. وزن اين كدوحلوايي با يك ماشين كوچك برابري مي كند.
به گزارش ايران ناز: اين كشاورز ۳۰ ساله براي حمل اين كدو مجبور به استفاده از ماشين شد تا بتواند اين كدوي ۹۵۰ كيلوگرمي را جابهجا كند. اين كدوحلوايي، ركورد سال گذشته را كه براي يك زوج كاليفرنيايي بود شكست.
براي پرورش چنين كدوحلوايي بزرگي بايد به موقع به آن آب بدهيد و مراقب هاي لازم را انجام دهيد. اين كدو تا تاريخ ۲ نوامبر در آلمان در محل مسابقه باقي مي ماند تا بريده و از آن غذاو سوپ خوشمزه تهيه شود. احتمالا تخمه اين كدو متقاضيان بسياري خواهد داشت و شايد براي فروش، به مزايده گذاشته شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۲:۲۵ توسط:sana موضوع:

رفتار ديدني و شوكه كننده ميمون هنگام ديدن روزنامه (عكس)

اين ميمون هندي، در باغ گياهشناسي Ladbagh در جنوب هند، زماني كه مشغول غذا خوردن است نگاهي به روزنامه مي اندازد و ظاهرا بعد از خواندن آخرين اخبار بازار سهام بهت زده مي شود.

او به طرزي هوشمندانه اداي آن را در مي آورد كه از شنيدن آخرين اخبار بازار سهام شوكه شده است! عكاس 21 ساله كه موفق به شكار اين صحنه خنده دار مي شود، معتقد است ميمون ها شخصيت هاي بسيار جالبي دارند.

او مي گويد بازديد كنندگان، معمولا ميوه هايي در روزنامه پيچيده و به اين ميمون ها مي دهند اما هيچوقت چنين واكنش خنده داري نسبت به روزنامه، از ميمون ها نديده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۲:۱۵ توسط:sana موضوع:

در اين مكاني براي خنديدن از شما پول مي گيرند (عكس)

خنده بر هر درد بي درماني دواست، اين جمله را بارها شنيده ايم و بي جهت هم گفته نشده است. خنديدن باعث مي شود انسان حالت شادي داشته باشد و زندگي راحت تري را تجربه كند. يك كافي شاپ اسپانيايي براي آنكه مهمانانش هميشه شاد باشند نمايش هاي كمدي برپا كرده است اما نمايش هاي اين كافي شاپ بسيار عجيب هستند و يك نكته خاصي دارند زيرا شما بايد براي هر لبخند پول بپردازيد.

صاحب اين رستوران براي آنكه اهميت خنده را نشان دهد دست به اين كار زده و در مقابل ورودي كافي شاپ را صفر كرده است. همه مي توانند در اين كافي شاپ سفارشات خود را بدهند اما به ازاي هر لبخند از آن ها 0.3 يورو پول گرفته مي شود.

هر صندلي در اين رستوران به يك دوربين تشخيص لبخند مجهز شده است و همه رفتارهاي صورت شما را ضبط مي كند. اين كافي شاپ توانسته است 28 هزار يورو بيشتر از درآمد معمولي خود از اين راه بدست آورد و مشتريان نيز راضي تر هستند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۲:۰۴ توسط:sana موضوع:

كشيدن نقاشي با زبان+عكس

به جرات مي توان گفت تنها كسي كه در دنيا طعم واقعي هنر را چشيده است كسي نيست جز “هان ژيامينگ”. اين هنرمند براي آنكه سبك كاري خاصي را ابداع كرده باشد از قلمو استفاده نمي كند و به جاي آن با زبانش نقاشي مي كشد. اين مرد ۳۵ ساله مي گويد:« چند سال پيش در حال تمرين هنر نقاشي چيني با استفاده از شكر مايع بودم كه تصميم گرفتم كمي از نقاشي ها را با زبان بكشم و اين روش را بيشتر براي نقاشي كردن پسنديدم. حالا من كمي رنگ را با شكر مايع تركيب مي كنم و نقاشي ها را مي كشم»
اين مرد در شهرهاي مختلف چين نمايش هايي را برپا مي كند و هر بار چند نقاشي را در مدت يك يا دوساعت مي كشد و همان موقع آن ها را به مزايده مي گذارد. از آنجايي كه او در تمام چين شناخته شده است نقاشي هايش خيلي سريع به فروش مي روند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۱:۵۲ توسط:sana موضوع:

دلايل اصلي مرگ انسانها در قرن بيستم

دلايل اصلي مرگ انسانها در قرن بيستمايران مطلب : سايت Coolinfographics يك اينفوگرافي آموزنده را منتشر كرده است. در اين اينفوگرافي تلاش شده با اتكا به آمارهاي دقيق و مناسب، دلايل اصلي مرگ انسانها در قرن بيستم، نمايش داده شود.

به گزارش سايت متمم (محل توسعه مهارتهاي من)، بزرگي و كوچكي هر دايره، مرگ و مير ناشي از آن علت خاص را نشان ميدهد.

اعداد و ارقام مطرح شده در اين گزارش تصويري، ميتوانند بسيار الهامبخش باشند.

حدود 194 ميليون نفر در قرن گذشته قرباني بيماري مالاريا شدهاند.

كمتر از 13 ميليون نفر در قرني كه گذشت قرباني بيماري ايدز شدند.

هپاتيت B و C، حدود 19 ميليون نفر قرباني گرفتند.

82 ميليون نفر قرباني بيماريهاي ذهني - روحي، مانند آلزايمر و اسكيزوفرني و افسردگي و … شدند.

59 ميليون نفر به خاطر رژيم نامطلوب غذايي جان دادند.

5 ميليون نفر به دليل بيماريهاي پوستي دنيا را ترك كردند...

در ادامه اين گزارش كه عصر ايران آن را بازنشر كرده آمده است: آمارهاي اين نمودار بسيار فراتر از اين چند نمونه است اما شايد تأملبرانگيزترين عامل مرگ در اين نمودار، «انسانها» باشند.

980 ميليون نفر، به صورت مستقيم و نزديك به مستقيم، توسط خود انسانها قرباني شدند.

177 ميليون قتل در قرن گذشته اتفاق افتاد كه 89 ميليون آن خودكشي و 58 ميليون آن قتل ديگران بود.

مواد مخدر حدود 155 ميليون نفر قرباني گرفتند.

131 ميليون نفر در جنگها كشته شدند.

20 ميليون نفر در جنگ داخلي كشته شدند. به عبارتي انسانها توسط همنوعان هموطن خود به قتل رسيدند.

142 نفر قرباني ايدئولوژيها شدند (كمونيسم، دموكراسي، فاشيسم و …). 65 ميليون نفر به بهانههاي ايدئولوژيك، تنها در چين كشته شدند...

در تمام يك قرن گذشته، مارها، كه سمبل و نماد خطر در ادبيات انسانها هستند، فقط توانستند جان 9 ميليون انسان را بگيرند و عقربها نيم ميليون انسان را كشتند.

انسان اما موجود شگفتي است؛ او هنوز از ويروسهاي سرماخوردگي ميترسد، از زلزله و آتشسوزي و مار و عقرب هراس دارد اما كمتر به اين ميانديشد كه در قرنهاي اخير، بيش از هر چيز، خود به كشتن خود، برخاسته است.

منبع : isna.ir

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۱:۴۰ توسط:sana موضوع:

فلش مموري قارچي گرانقيمت (عكس)


ايران مطلب : براي استفاده از اين فلش، كاربر بايد پوشش قارچگونه آنرا بردارد؛ ظرفيت اين حافظه فلش كه به شكل قارچ طراحي و ساخته شده است، 32 گيگا بايت اعلام شد.

قيمت تقريبي اين فلش مموري حدود 37 هزار دلار است كه كمتر كسي مي تواند آن را خريداري و از آن استفاده كند

به گفته طراحان اين فلش گرانقيمت، روي پوشش آن 18٫9 قيراط الماس و 34٫11 قيراط ياقوت كار شده است، گفتني است جنس اين حافظه فلش از طلاي سفيد است.

طراح گران قيمتترين فلش جهان درباره آن ميگويد: براي ساخت آن از زمرد، ياقوت سرخ و كبود نيز استفاده كردم تا مطمئن شوم هيچ همتايي در دنيا نخواهد داشت.

گفتني است براي استفاده از اين فلش كاربر بايد پوشش قارچگونه آن را بردارد؛ ظرفيت اين حافظه فلش كه به شكل قارچ طراحي و ساخته شده است32 گيگا بايت اعلام شد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۱:۲۷ توسط:sana موضوع:

كشف يخ در سياره عطارد
كشف يخ در سياره عطارد


ايران مطلب : پيدا كردن يخ بر روي نزديكترين سياره به خورشيد با دمايي معادل ۸۰۰ درجه فارنهايت، مانند پيدا كردن يك دانه برف در يك كوره داغ است. اما به نظر همگي در اشتباه بوده ايم و ناسا حالا با استفاده از تصاوير ثبت شده جديد مدركي براي اين واقعيت متناقض دارد.

حدود ۲۰ سال پيش ثبت تصويري متعلق به قطب شمالي عطارد از روي زمين، ادعاي وجود يخ را در اين سياره مطرح كرده بود. دانشمندان سپس در سال ۲۰۱۲ با استفاده از دادههاي دريافت شده از دستگاههاي پيشرفته فضاپيماي مسنجر موفق به شبيه سازي يخ بر روي اين سياره شدند.

اما آخرين تصويري كه فضاپيماي مسنجر ناسا ارسال كرده حفره سايه افتاده ۷۰ مايلي پروكوفيف واقع در قطب شمالي اين سياره را اين بار در قالب تصويري اپتيكال نشان ميدهد.
اين تصوير شايد با دانش كم ما نتواند ثابت كننده چيز به خصوصي باشد، اما ظاهرا دانشمندان ناسا را مجاب كرده كه يخهايي تقريبا تازه توليدشده (و نه در زمان تشكيل سياره) در اين حفره نشست كردهاند.

بدون شك اطلاعات بيشتر با تصاوير جديدتري كه مسنجر به زمين مخابره ميكند ميتواند پرده از راز داغترين سياره نزديك به خورشيد بردارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۱:۱۵ توسط:sana موضوع:

سوپرماركت پارچه اي جالب (عكس)سوپرماركت پارچه اي جالب
ايران مطلب : دختري 20 ساله در لندن به نام Kickstarter در يك اقدام جالب و عجيب مغازه كوچك خودش رو تبديل به يك فروشگاه جالب براي بازديدكنندگان كرد او 1 سال زمان صرف كرده تا توانسته اين فروشگاه كوچك


رو راه اندازي كنه . اما اين فروشگا و سوپرماركت با بقيه سوپرماركت ها فرق داره و اون هم اينه كه تمام وسايل اين فروشگاه با پارچه ساخته و دوخته شده و بسيار جال رنگ آميزي و تهيه شد . اين دختر جوان انگليسي. تمام


وسايل موجود در اين فوشگاه رو ديققا مانند اصل اون ساخته و هر كسي از دور وارد اين فروشگاه بشه متوجه پارچه اي بودن اقلام اون ميشه . شما در ادامه عكس هاي اين سوپرماركت پارچه اي رو مشاهده مي كنيدبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۱:۰۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم