بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

عكس از چهره وحشتناك دختري كه قبلا زيبا بود!

عكس هاي دختري زيبا كه به دليل سوختگي چهره اي وحشتناك پيدا كرد!
“توريا پيت” دختر زيباروي استراليايي در سن 23 سالگي آروزهاي زيادي داشت. او علاوه بر كار در يك شركت مهندسي, فعاليت هاي خود را به عنوان يك مانكن نيز شروع كرده بود اما سرنوشت براي او پايان تلخي را رقم زده بود!

“توريا پيت” در سال 2011 در يك مسابقه دو ماراتن 100 كيلومتري شركت مي كند اما در هنگام طي كردن بخشي از مسير بخاطر نشت گاز در بخشي از مسير مسابقه, انفجار مهيبي رخ مي دهد و تعدادي از شركت كنندگان دچار سوختگي مي شوند كه اين دختر نيز جز اين افراد بود. در بين افراد آسيب ديده وضعيت جسماني توريا بدتر از بقيه بود چرا كه بيش از 60 درصد بدنش دچار سوختگي شديد شده بود و همين امر موجب شد كه انگشتان دست راستش را از دست بدهد!

اين دختر بخت برگشته پس از اين حادثه به مدت 5 ماه در بيمارستان بستري بود و عمل هاي متعددي برروي او انجام گرفت تا بتواند ظاهر مناسب تري پيدا و در اجتماع حضور پيدا كند. دولت استراليا بخاطر وقوع اين حادثه مبغلي در حدود 450 هزار دلار به وي به عنوان غرامت پرداخت كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۱:۲۹ توسط:sana موضوع:

سنگين ترين كودك جهان وبه دنيا آمدن نوزادان 11قلويي در نيم ساعت

سنگين ترين كودك جهان وبه دنيا آمدن نوزادان 11قلويي در نيم ساعت

يك نوزاد 11 ماهه كلمبيايي كه به هنگام تولد مانند ساير نوزاد از وزن طبيعي برخوردار بوده است، اكنون از افزايش وزن غير طبيعي خود رنج مي برد.

اين نوزاد كه در حال حاضر 28 كيلوگرم وزن دارد سنگين ترين نوزاد جهان محسوب مي شود.

مادر اين كودك گفت: فرزندم با وزن طبيعي به دنيا آمد، اما در عرض چند ماه به صورت ناگهاني به شدت افزايش وزن پيدا كرد.

وي در ادامه به نقل از پزشك نوزاد تاكيد كرد: اين كودك از نقص در غده تيروئيد رنج مي برد

و علاوه بر آن معاينات پزشكي نشان مي دهد كه حجم و بزرگي استخوانهاي اين نوزاد 11 ماهه به اندازه يك كودك شش ساله استNormal 0 false false false EN-US X-NONE FA
به دنيا آمدن نوزادان 11 قلويي در نيم ساعت!!

سايت هاي اينترنتي تصاوير اين 11 نوزاد و مادر آنها را تحت عنوان زن هندي كه تيم ملي متشكل از 11 بازيكن به دنيا مي آورد را منتشر كردند.

رسانه هاي هندي با سوژه قرار دادن اين اتفاق جالب افزودند كه؛ اين زن هندي از يك خانواده فقيري است و همسر وي يك كارگر مي باشد.

بنابراين گزارش، پس از زايمان اين زن هندي، با افزايش تماشاگراني كه براي ديدن نوزادن به بيمارستان آمده بودند، بيمارستان به محلي براي گردشگري تبديل شده بود

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۱:۱۹ توسط:sana موضوع:

گلي كه تشنگي و گرسنگي را از بين ميبرد +عكس

پس از قرن ها خاموشي يك دارو و گياه سنتي در حال بازگشت به بازار است. جديدترين اكتشافات باستان شناسان در اسكاتلند نشان مي دهد كه يك گياه فراموش شده مي تواند براي هفته ها انسان را از گرسنگي و تشنگي نجات دهد. نخود سلامت يك گياه بنفش است طبق مقالات كشف شده در گذشته براي نجات از گرسنگي و قحطي از آن استفاده مي شده است. اين گياه در قرن ۱۸ براي درمان چاقي نيز استفاده مي شد و بيشترين مشتريان آن ها فقيران بوده اند.
طبق نوشته هاي باستاني اين گياه در قرن ۱۷ قوت كشاورزان بوده است و آن ها مي توانستند با انرژي چندين ساعت در زمين ها كار كنند. همچنين در گذشته بسيار دور ريشه اين گل توسط سربازان ژوليو سزار براي آمادگي بيشتر هنگام جنگ استفاده مي شده است. با خوردن اين گل روزها و شايد هفته ها ديگر به فكر غذا خوردن نيافتيد و زندگي را با كمي آب بگذرانيد. اين گل ۳۰۰ برابر شيرين تر از شكر است و انرژي بسياري را وارد بدن مي كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۱:۰۹ توسط:sana موضوع:

كافي شاپي با يك قانون جالب

ابتكار جالب يك كافي شاپ در استراليا باعث شد تا مشتريانش تصميم بگيرند مودب تر برخورد كنند و بدين ترتيب از تخفيف بيشتري برخوردار شوند.
به نقل از مهر ؛ هفت مايلي ساحلي در شهر «گروآ» استرليا كافي شاپي وجود دارد كه نه تنها براي مشتريانش بهترين خدمات و قهوه ها را ارائه مي كند. بلكه به آنها درس ادب و احترام نيز مي دهد. صاحبان اين كافه تصميم گرفتند براي تقويت ادب و احترام براي قهوه هاي خود نرخ هاي مختلفي تعيين كنند. به اين صورت كه با توجه به ادب و نوع كلمان مشتري قيمت هر قهوه تفاوت دارد. آنها تابلوي جالبي روي در ورودي كافي شاپ نصب كرده اند كه روي آن تفاوت قيمت ها نوشته شده است. حالا انتخاب با مشتري است كه چه عبارتي را براي سفارش قهوه انتخاب كند.
اگر كسي با كلمه « يك قهوه» (A coffe…) قهوه بخواهد بايد ۵ دلار پرداخت كند. اما اگر كسي قهوه اش را با عبارت « لطفا يك قهوه» بخواهد ۵۰ سنت تخفيف مي گيرد و ۴دلار ۵۰ سنت پرداخت خواهد كرد و در بهترين حالت اگر كسي از صاحب كافي شاپ با گفتن جمله صميمانه و مودبانه « صبح بخير، يك قهوه لطفا» قهوه سفارش دهد فقط ۴ دلار پرداخت خواهد كرد. با اين حساب مشتري هاي كافه «كيوسك» ترجيح مي دهند در ازاي يك جمله مودبانه يك دلار تخفيف بگيرند و پول كمتري پرداخت كنند. صاحبان كافه هم ترجيح مي دهند يك دلار كمتر دريافت كنند اما مشتري هايشان مودبانه تر صحبت كنند. اين ابتكار كمتر از سه ماه است كه در اين كافي شاپ اجرا شده است و آقاي « كيو چيور» مالك كافي شاپ و همسرش «كايلي» از ابتكارشان بسيار راضي هستند چون تغيير در رفتار مشتري هايشان را به وضوح ميبينند. آنها بعد از اين كار، ابتكارشان را در فروشگاه ديگري هم ديدند كه برايشان تعجب آورد بود. مالك آن فروشگاه نيز مانند آقاي چيور بعد از استفاده از اين ابتكار از تغيير رفتار مشتريانش بسيار راضي است. آقاي چيور و همسرش تصميم دارند با اين كار رفتار مودبانه و محترمانه را ترويج كنند. اما مشتري هاي كافي شاپ كيوسك واقعا به دلخواه خودشان مودبانه برخورد ميكنند يا به خاطر تخفيف بيشتر؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۰:۵۷ توسط:sana موضوع:

× اعــتـــمــاد ×

روزها يكي پس از ديگري به پايانمي رسند...و در پي روزهاعمر من...خسته نباشي سرنوشت....!مي بيني؟!دست در دستان توتمام راه را بيراهه رفتمشنيدم كسي ميگفت:چشمانت را ببند!اعتماد كن...به قيمت تمام روزهاي رفتهچشم هايــم را بستم...اعتماد كردم...!بهاي سنگيني داشت اعتماد !روزي...چشمانم را باز كردم؛چيزي به نام " عشـــــق "
در راهِ همپا شدنِ با توبه تاراج رفته بود!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۰:۴۶ توسط:sana موضوع:

ميلياردري كه فقط يك لباس ميپوشد+ عكس

مارك زاكربرگ بنيانگذار فيسبوك علاقه وافري به يك نوع تيشرت دارد.
در عمده تصاوير منتشره از اين پولدار جوان، وي با يك تيشرت خاص ديده ميشود؛ تيشرتي كه لقب مارك زاكربرگ به خود گرفته است.

در سال ۲۰۰۸، مجله فوربس او را جوانترين ميلياردر كه ثروتش را شخصا كسب كرده معرفي كرد و ثروت او را يك و نيم ميليارد دلار تخمين زد. هماكنون وبگاه فوربس، داراييهاي وي را 6.9 ميليارد دلار اعلام كرده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۰:۳۶ توسط:sana موضوع:

شغلهاييجالب با درآمد باورنكردني +تصاوير

بدون شك حقوق يكي از مهمترين فاكتورهاي انتخاب شغل براي افراد است. حال اگر يك شغل دلخواه و سرگرمكننده را انتخاب كنيد اما حقوق مناسبي نداشته باشيد چه مقدار ميتوانيد دوام بياوريد؟
، بسياري از افراد مي گويند " به سراغ شغلي برو كه به آن علاقه داري تا ديگر مجبور نباشي يك روز هم كار كني". در نگاه اول شايد اين جمله خيلي ايده آل به نظر برسد اما در واقع تا حد زيادي حقيقت دارد.

بازار خبر نوشت: هنگامي كه افراد به سراغ شغلي ميروند كه واقعاً به آن علاقه دارند ديگر مشكلات و دردسرهاي آن شغل موجب آزرده خاطر شدن آنها نميشود و خيلي راحت تر با آن كنار ميآيند در غير اين صورت كوچكترين مسائل و مشكلاتي در محل كار باعث ناراحتي فرد خواهد شد.

حال تصور كنيد در اين شرايط فرد شاغل حقوق خوبي هم نداشته باشد، در اين صورت شرايط بدتر هم خواهد شد.

بدون شك حقوق يكي از مهمترين فاكتورهاي انتخاب شغل براي افراد است.

حال اگر يك شغل دلخواه و سرگرمكننده را انتخاب كنيد اما حقوق مناسبي نداشته باشيد چه مقدار ميتوانيد دوام بياوريد؟

در ادامه قصد داريم برخي مشاغل را معرفي كنيم كه شايد در نگاه اول تنها يك سرگرمي باشد كمتر كسي به سراغ آنها ميرود اما حقوق قابل بسيار قابل توجهي دارند.

شيريني پز حرفهاي
درآمد: تا بيش از 100 هزار دلار در سال

شيريني پزهاي حرفه اي كه بيشتر در رستورانهاي بزرگ مشغول به كار هستند در واقع به كمك هنر خود انواع دسرها و شيرينيهاي جذاب را با طرحهآ و تزئينات مختلف براي مشتريان آماده ميكنند. باوجوداينكه چنين شغلي ممكن است ساعتهاي منظمي نداشته باشد و حتي فرد مجبور باشد برخي اوقات در روزهاي تعطيل هم مشغول به كار باشد با اين وجود حرفه اي جذاب و خوشمزه به نظر ميرسد. آمارها نشان ميدهد كه يك شيريني پز حرفه اي بسته به ميزان تحصيلات، هنر و مهارتهاي خود ميتواند به طور متوسط 40 هزار دلار درآمد داشته باشد كه اين رقم ميتواند تا بيش از 100 هزار دلار نيز در برخي رستورانها برسد.شعبده باز
درآمد: 50 هزار دلار در سال

شعبده بازي از آن دسته شغلهايي است كه تحصيلات آكادميك خاصي براي آن وجود ندارد و حتي يك مسير مشخصي نيز براي آن تعيين شده است اما كساني كه بتوانند استعدادهاي خود را در اين زمينه نشان دهند و حضار را سرگرم كنند ميتوانند درآمد مناسبي از اين راه داشته باشند. اجراي برنامههاي شعبده بازي ميتواند از مهماني جشن توليد گرفته تا برگزاري تردستي در مقابل جمعيت زيادي در يك جشن بزرگ تنوع داشته باشد. كساني كه بتوانند به صورت تمام وقت مشغول اين حرفه شوند به طور متوسط ميتوانند سالانه در حدود 50 هزار دلار درآمد داشته باشند.تستر غذا
درآمد: 58 هزار دلار در سال

تا به حال به اين نكته توجه كردهايد كه چرا غذاهاي بستهبندي شدهاي كه در فروشگاهها به فروش ميرسد همگي به نوعي خوشمزه هستند؟ مهمترين دليل آن اين است كه شركتها و كارخانههاي توليدكننده در هنگام تهيه يك محصول تحقيقات كاملي را در مورد آن انجام داده و همه موارد را با يك تيم حرفهاي تستر غذا برسي ميكنند. وظيفه تسترهاي غذا اين است كه در محل كار حاضر شوند و انواع مواد غذايي را بچشند و در مورد مزه آنها نظر دهند. از شركتهاي توليد كننده بستني گرفته تا كنسروهاي غذاي آماده، همگي از تيم تسترهاي غذاي خود براي رسيدن به يك مزه مناسب براي همه ذائقهها استفاده ميكنند.برنامهريز مراسم عروسي و همايشها و...
درآمد: 57 هزار دلار در سال

افرادي كه از كارهاي روزمره و تكراري بيزارند و به سرعت كسل ميشوند، برنامه ريزي براي مجالس و مراسم ميتواند يك گزينه جالب و هبجانانگيز باشد. برنامه ريز مراسم عروسي و همايشها مجالس از خلاقيت و استعدادها و تواناييها و ارتباط قوي بينا فردي خود استفاده كرده تا بتوانند يك مراسم مانند يك برنامه عروسي را مديريت كنند. چنين حرفهاي به دليل مسئوليتهاي متعدد ميتواند استرسزا باشد اما بدون شك كسل كننده نخواهد بود. در نهايت افرادي كه در اين حرفه شاغل هستند مي تاوناند سالانه به طور ميانگين نزديك به 60 هزار دلار درآمد داشته باشند.طراح بازي/مهندس نرمافزار/تستر بازيهاي ويدئويي
درآمد: تا 100 هزار دلار در سال

تصور كنيد هر روز كه از خواب بيدار ميشويد و به محل كار خود ميرويد تمام مدت را مشغول انجام بازي هاي ويدئويي باشيد و در نهايت در انتهاي ماه نيز ميزان حقوق قابل توجهي نيز دريافت كنيد. اگر اهل تكنولوژي روز هستيد و به بازيهاي كامپيوتري علاقه زيادي داريد مي تاونيد به سراغ طراحي و ساخت بازيهاي ويدئويي برويد. در اين صورت ميتوانيد خودتان بازيهاي ويدئويي مورد علاقه خود را طراحي كرده و يا حتي به عنوان تستر بازيها ان را مورد برسي قرار دهيد و در نهايت حقوق مناسبي نيز دريافت كنيد.مسئول خريد شخصي
درآمد: 20 تا 40 دلار در ساعت

خريد كردن ميتواند يك سرگرمي گران قيمت باشد اما تصور كنيد كه ميتوانيد تمام روز را خريد كنيد و در نهايت بايت خريدهايتان حقوق دريافت كنيد. بسياري از افراد هستند كه به دليل مشغله كاري زياد و مشكلات متعدد فرصت خريد كردن ندارند و اين كار را به افراد ديگر ميسپارند. مسئول خريد شخصي درطول روز تمام نيارهاي خريد فرد مقابل از موارد ساده گرفته تا خريد مبلمان و تلويزيون و بسياري از موارد ديگر را بر عهده ميگيرد. البته بايد اين نكته را نيز در نظر داشت كه مسئول خريد شخصي بايد قدرت انتخاب و سليقه خوبي براي خريد كالاهاي موردنظر داشته باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۰:۲۵ توسط:sana موضوع:

خانه 8 متري در پاريس +عكس

، شركت معماري «كيتوكو» در پاريس يك فضاي 8 متري را واقعاً كاربردي ساخته است؛ اين خانه كوچكترين خانه در پاريس است.

فارس نوشت: يك ديوار اين خانه از كف تا سقف به صورت كشو و كمد ساخته شده و تمام وسايلي كه يك فرد نياز دارد را در اين فضا به وجود آورده است.

اين خانه كوچك داراي كشوهايي است كه كتابخانه هستند و پشت هر كشو به شكل راه پله است كه كاربر ميتواند از طريق آن به روي تخت خواب برود؛ ضمن اينكه داراي يك كمد لباس، يك ميز و صندلي و يك حمام است؛ در واقع معماران از هر ميليمتر اين فضا استفاده كردهاند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۰:۱۴ توسط:sana موضوع:

روروك كمري+تصاوير

، «آدام توروك» اهل مجارستان يك اسكوتر كمري مخصوص كودكان طراحي كرده است؛ اين روروك شبيه به يك تسمه است و كاربر ميتواند آن را مانند كمربند به دور كمر ببند.

اين روروك هم زيبا و هم كاربردي است، بسيار نازك و به صورت مينيماليستي طراحي شده است؛ وزن روروك 1 كيلو هفت گرم است و از تخته سه لا و فلز ساخته شده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۰:۰۲ توسط:sana موضوع:

نذريخوران خارجيها زير باران + عكس

گردشگران خارجي هم مراسم عزاداري ايرانيها در ماه محرم و خوردن قيمه نذري را دوست دارند و براي شركت در اين مراسم علاقه نشان ميدهند.
دستههاي عزاداري و غذاهاي نذري هميشه موضوع جذابي براي گردشگران خارجي است كه ماه محرم به ايران سفر ميكنند، زماني كه بيشتر سايتهاي تاريخي تعطيل و نيمه تعطيل است و اين فرصت را دست ميدهد تا آنها هم با جريان عزاداري محرم همراه شوند.

ايسنا نوشت: بازار تهران بنا به رسم قديم و دستههاي عزاداري شلوغش هميشه محل مناسبي براي اين همراهي است و ميان اين شلوغيها هميشه خارجيهايي را ميتوان ديد كه با نگاهي علاقهمند عزاداري ايرانيها را دنبال ميكنند.

خيلي اتفاقي گروهي از گردشگري هلندي را كه براي اولينبار به ايران سفر كردهاند، در روز تاسوعاي حسيني مقابل مسجد ارگ ميبينيم. آنها از اين كه موفق شدهاند مراسم عزاداري محرم را در ايران ببينند ابراز خوشحالي ميكنند و براي صحبت دربارهاش با ايرانيها ابراز تمايل نشان ميدهند.

گردشگران نزديك كاخ گلستان ايستاده بودند و با لذت قيمه نذري ميخوردند، كاخ به خاطر عاشورا و تاسوعا بسته است، از راهنماي تور دليل آمدنشان را در اين روز تعطيل به اين محوطه تاريخي جويا ميشوم كه ميگويد، به اصرار گردشگران به اينجا آمدهاند، دوست داشتند مراسم عزاداري محرم را ببينند.

گردشگران كه يك روز قبل از تاسوعا به ايران رسيده بودند، به راهنماي تورشان پيشنهاد ميدهند آنها را براي ديدن مراسم عزاداري ببرد. راهنما هم بافت قديم تهران را انتخاب ميكند تا آنها اين مراسم را در تكايا و مساجد قديمي تهران دنبال كنند.

راهنما در حالي كه درگير توزيع نذري بين گردشگران همراهش بود، ميگويد: گردشگران از ديدن مراسم عزاداري ايرانيها به هيجان ميآيند و از اينكه ميتوانند اين مراسم را از نزديك ببينند بسيار خوشحال ميشوند.

به نظر ميرسد گردشگران از اينكه زير باران غذاي نذري ايراني ميخورند، لذت ميبرند. آنها از راهنما ميخواهند در صورت امكان داخل مسجد ارگ را هم ببينند. مسوول عزاداري قول اين كار را ميدهد و آنها پس از خوردن غذاي نذري به داخل مسجد ميروند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۲۹:۵۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم