بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بي ام و m6 در جمع عضلاني ها!! + عكس


طراحي هاي اخير مثال هاي عيني هستند كه به ما چگونگي تبديل يك كوپه اسپرت با طراحي ملايم همچون بي ام و سري 6 به يك خودروي عضلاني (ماسل) را نشان ميدهند. تصويري كه شما در اينجا مشاهده ميكنيد...

طراحي هاي اخير مثال هاي عيني هستند كه به ما چگونگي تبديل يك كوپه اسپرت با طراحي ملايم همچون بي ام و سري 6 به يك خودروي عضلاني (ماسل) را نشان ميدهند. تصويري كه شما در اينجا مشاهده ميكنيد يك M6 است كه كيت بدنه آن به راحتي قابل نصب بر روي تمامي مدل هاي 6-Series Gran Coupes ميباشد.
اين كيت بدنه مجهز به سپر عقب جديد، ديفيوزر عقب، متعلقات گلگير، ركاب جانبي، بادشكن درب صندوق و كاپوت جديد است.از ديگر تجهيزات اين خودرو ميتوان به سيستم تعليق جديد H&R با ارتفاع پايين تر و رينگ هاي 20 اينچي در رنگ هاي مختلف و طراحي داخلي سفارشي اشاره كرد.
گفتني است، بر اساس گفته هاي تيونر آلماني Prior Design تنها سيستم ارتقا يافته در اين زيباي باواريايي، سيستم اگزوز اسپرت با سري سراميكي-آلومينيومي ميباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۸:۴۰ توسط:sana موضوع:

با اين كلاه بافتني موسيقي گوش كنيد و به تماسها پاسخ دهيد! + عكس


كاربران با استفاده از اين كلاه بافتني ساده و عجيب مي توانند به موسيقي گوش داده يا به تماس هاي خود پاسخ دهند...
كاربران با استفاده از اين كلاه بافتني ساده و عجيب مي توانند به موسيقي گوش داده يا به تماس هاي خود پاسخ دهند.
تاكنون كلاه هاي الكترونيك و هوشمند بسياري ساخته و روانه بازارهاي فناوري شده اند اما در اين ميان كلاه عجيبي به تازگي توسط شركتي فرانسوي ساخته شده كه توجه مخاطبان بسياري را به خود جلب كرده است. اين كلاه بافتني مي تواند به اسمارت فون، تبلت يا تلفن هاي همراه متصل شده و كاربران در عين اينكه مي توانند كلاه معمولي و عادي بر سر داشته باشند به موسيقي گوش داده يا تماس هاي خود را پاسخ دهند. همانطور كه در تصوير زير مشاهده مي كنيد، دكمه اي براي افزايش يا كاهش صدا و همينطور توقف يا شروع دوباره موسيقي قرار گرفته است.

با آغاز فصل زمستان و استفاده از كلاه هاي بافتني، گوش دادن به موسيقي مشكل مي شود اما اين كلاه جديد نه تنها در فصل زمستان مفيد بوده و مانع از سرماخوردگي مي شود بلكه قابليت هاي بسياري را نيز براي مخاطبان به ارمغان مي آورد. اين كلاه همچنين قابليت استفاده از هدست بلوتوث براي تماس هاي تلفني را نيز داراست.در زمان كثيف شدن كلاه نيز به سادگي مي توان دستگاه الكترونيكي را خارج و به شستشوي كلاه پرداخته سپس دوباره آن را نصب كرد. اين كلاه با قيمت 29 يورو از اكتبر سال جاري در رنگ هاي سفيد، سياه و آبي عرضه خواهد شد. رونمايي از اين كلاه در نمايشگاه محصولات فناوري IFA 2014 انجام شد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۸:۳۰ توسط:sana موضوع:

گردن عجيب و دراز يك پسر!! + عكس


پسر 15 ساله كه از كودكي دچار مشكل ستون فقرات بوده است،هم اكنون از بلندي گردن خود رنج مي برد...

پسر 15 ساله كه از كودكي دچار مشكل ستون فقرات بوده است،هم اكنون از بلندي گردن خود رنج مي برد.
وي كه اهل چين و ساكن پكن است، زندگي بسيار دردناكي دارد و ادامه آن را غير ممكن تصور مي كند.
گفته مي شود، او هم اكنون تحت درمان قرار گرفته و قرار است در روز هاي آينده چند عمل جراحي بر روي اين پسر جوان انجام شود.


از طرفي به دليل فقر خانواده اين پسر 15 ساله يك موسسه خيريه مستقر در پكن هزينه اين عمل را به عهده گرفته و قول پشتيباني از اين بيمار را به خانواده اش داده است.
اين پسر جوان اميدوار است با تلاش پزشكان به حالت عادي بازگردد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۸:۲۰ توسط:sana موضوع:

اسلحه اي همه كاره براي فرار از آتش سوزي! + عكس


هنگام گير كردن در يك ساختمان در حال سوختن اولين چيزي كه به ذهن انسان مي رسد پيدا كردن يك كپسول آتش نشاني است تا بتواند راه خروج را پيدا كند. همچنين بايد وسايل ديگري مانند...
هنگام گير كردن در يك ساختمان در حال سوختن اولين چيزي كه به ذهن انسان مي رسد پيدا كردن يك كپسول آتش نشاني است تا بتواند راه خروج را پيدا كند. همچنين بايد وسايل ديگري مانند ماسك و تلفن همراه و چراغ قوه را نيز به همراه داشت كه عملا نگه داشتن همه آن ها با هم غير ممكن است.

"هوآنگ جونگ جيو" دستگاهي طراحي كرده است كه مشكلات اين چنيني را از بين مي برد. اين وسيله يك اسلحه است كه همه نيازهاي ضروري در زمان آتش سوزي را در اختيار شما قرار مي دهد تا بتوانيد سريعتر و با ايمني بيشتر از محل حادثه دور شويد.اين وسيله تركيبي از ماسك، كپسول آتش نشاني، تلفن همراه و چراغ قوه است. براي فرار از آتش ماسك را روي صورتتان بگذاريد و با گفتن شماره دستگاه به صورت خودكار شما را به مركز مورد نظر متصل مي كند همچنين با قسمت دوم دستگاه مي توانيد مسير را باز كرده و از ساختمان خارج شويد.

حمل اين دستگاه بسيار آسان است و طبق بررسي هايي كه روي نمونه هاي اوليه صورت گرفته است احتمال زنده ماندن يك فرد در آتش سوزي با كمك اين دستگاه 2 برابر بيشتر خواهد بود. جشنواره هاي مختلف در مورد امنيت و ايمني اين وسيله را به عنوان يكي از برترين طرح ها اعلام كرده اند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۸:۰۹ توسط:sana موضوع:

مردي با پا هاي فيلي و غول آسا!! + عكس


مرد 66 ساله اسكاتلندي با نام " مايكل كل" با پاهايي غول آسا زندگي مي كند كه نه تنها او را از راه رفتن باز داشته بلكه با مشكلات بسياري نيز مواجه كرده است...
مرد 66 ساله اسكاتلندي با نام " مايكل كل" با پاهايي غول آسا زندگي مي كند كه نه تنها او را از راه رفتن باز داشته بلكه با مشكلات بسياري نيز مواجه كرده است.
مايكل كل 66ساله با پاهايي غول آسا و سنگين زندگي مي كند. پاي چپ مايكل بيش از وزن دو سنگ بوده و او را از راه رفتن بازداشته است. اما اكنون جراحان انگليسي به وي اميدواري داده اند كه با جراحي مي توانند او را از پاهايي عظيم و غول آسا نجات دهند.مايكل درباره زندگي با پاهاي سنگينش مي گويد:"من سال هاست كه با اين مشكل زندگي مي كنم و تنها آرزو دارم كه روزي اين كابوس به پايان برسد. متخصصان بريتانيايي به من اطمينان داده اند كه با جراحي مي توانند بافت اضافه پاي چپم را جدا كنند."

پاي مايكل "پاهاي فيلي" ناميده شده و بيماري وي lymphedema شناخته شده است. "لنفادم" به معناي تجمع مايعات در بافتهاي نرم بدن، هنگام آسيب ديدگي يا مسدود شدن سيستم لنفاوي است. مايعات در بافتهاي نرم جمع شده و باعث تورم ميشوند. لنفادم معمولاً روي دست و پا تأثير ميگذارد، ولي ميتواند قسمت هاي ديگر بدن را نيز تحت تأثير قرار دهد. لنفادم ميتواند مشكلات طولاني مدت جسمي، رواني و اجتماعي به وجود آورد. سيستم لنفاوي شبكه اي از رگهاي لنفاوي، بافتها و اندامهايي است كه لنف را به سرتاسر بدن منتقل ميكنند. لنفادم هنگامي رخ ميدهد كه لنف به گونهاي كه لازم است، نتواند در بدن جريان پيدا كند. لنف ادم كنترل نشده مي تواند سبب عفونت هايي شود كه حتي زندگي را به مخاطره بيندازد.


مايكل در ادامه افزود:"من به ندرت از منزل خارج مي شوم زيرا زماني كه از خانه خارج مي شوم، با اشاره مرا نشان مي دهند و با القابي مانند "مرد فيلي" صدايم مي زنند و اين لقب ناراحتي و افسردگيم را تشديد مي كند. من براي لباس پوشيدن نيز با مشكلات بسياري مواجه هستم به طوري كه نمي توانم جوراب يا شلوار به پا كنم.
مايكل هفته آينده براي عمل جراحي از اسكاتلند عازم انگلستان خواهد شد. اما اين سفر در حالي است كه مايكل به دليل سايز بيش از اندازه پاي چپش به چندين صندلي هواپيما نياز دارد نه يك صندلي!برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۷:۵۸ توسط:sana موضوع:

عكس هايي از مهمانداران زن قطار در ايران


اغلب تصورات ما از يك مهماندار، خانم و آقايي آراسته و خوش برخورد است كه با خوشرويي به مسافران خوش آمد ميگويد و خواسته هاي آنها را در طول سفر برآورده ميكند...

اغلب تصورات ما از يك مهماندار، خانم و آقايي آراسته و خوش برخورد است كه با خوشرويي به مسافران خوش آمد ميگويد و خواسته هاي آنها را در طول سفر برآورده ميكند.
مهمانداري يكي از آن شغلهايي است كه در مدت زمان كوتاهي پس از شناخته شدن، طرفداران زيادي پيدا كرد. مهمانداري اگرچه در ظاهر يك شغل شيك و بيدردسر به نظر ميرسد؛ اما مهمانداران چيز ديگري ميگويند و مشكلات پنهان آن را مانند نداشتن ساعت كار منظم، خسته كننده ميدانند.

البته نبايد فراموش كرد كه هر شغلي حتي شغلهاي پر زرق و برق هم مشكلات خاص خود را دارند. يكي از شاخه هاي شغل مهمانداري، مهمانداري در قطار است كه نسبت به ديگر شاخه هاي مهمانداري كمتر شناخته شده و تفاوتهاي زيادي با مهمانداري در هواپيما و هتل دارند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۷:۴۷ توسط:sana موضوع:

زني كه 18 سال با يك همسر جعلي زندگي كرد!!


سالها پيش يك زن جوان سعودي كه در مقابل دادگاه به همراه مادرش منتظر يك تاكسي بودند تا آنها را به خانه برساند، هرگز فكر نميكرد كه اين راننده تاكسي مسير زندگياش را عوض كند...

سالها پيش يك زن جوان سعودي كه در مقابل دادگاه به همراه مادرش منتظر يك تاكسي بودند تا آنها را به خانه برساند، هرگز فكر نميكرد كه اين راننده تاكسي مسير زندگياش را عوض كند.
«ام مشعري»، 18 سال پيش همراه مادرش سوار يك تاكسي شد كه راننده آن جواني خوش سيما، خوش صحبت و مودب بود و در طول مسير، سفره دلش را براي اين مادر و دختر باز ميكند و ميگويد در كمال نااميدي به دنبال يافتن يك همسر مناسب است. مادر دختر كه جذب شخصيت راننده تاكسي شده بود بلادرنگ دخترش را براي همسري به اين مرد پيشنهاد ميكند. راننده جوان كه گويا آماده اين پيشنهاد بود، با تشكر از پيشنهاد باارزش مادر با آن موافقت كرد و مادر «ام» نيز از او دعوت كرد تا فردا به منزل آنها برود.

«ام» ميگويد: اين مرد جوان فرداي آن روز همراه با دو شاهد مرد و مسن به خانه ما آمد و در حضور آنها به عقد هم درآمديم. از آنجا كه در خانه ما مردي زندگي نميكرد، مادرم از او خواست كه در خانه ما زندگي كند و او نيز پذيرفت.

مشعري در ادامه گفت: با گذشت دو سال از ازدواجمان نخستين دخترم متولد شد كه اكنون 18 سال دارد. همسرم، دخترم را به بيمارستان برد و با نام خانوادگي خود برايش شناسنامه گرفت. سالها گذشت و مادرم از دنيا رفت. ما در آن زمان صاحب سه فرزند پسر نيز شده بوديم كه همگي با نام خانوادگي همسرم شناسنامه گرفتند. همه چيز خوب پيش ميرفت كه ناگهان يك خبر زندگي ما را ويران كرد.

مشعري در ادامه گفت: يك روز مردي در خانه ما را زد و وقتي از وي خواستم خودش را معرفي كند، وي گفت: من به تازگي متوجه شدم كه دختر شما با شماره ملي من به جاي شماره ملي همسرتان خود را ثبت نام كرده است و در واقع الان دختر من محسوب ميشود.

وي گفت: اين خبر به حدي تكان دهنده بود كه نميدانستم به آن مرد يا همان همسرم چه بايد بگويم. اما در نهايت با همسرم تماس گرفتم و درباره تهمتهاي اين مرد با وي صحبت كردم و همسرم بالاخره اعتراف كرد كه شهروندي سعودي نيست بلكه يك خارجي است كه به طور غيرقانوني و با هويت جعلي در عربستان زندگي ميكند. او از من خواست ديگر با او تماس نگيرم و از آن روز تاكنون از زندگي من به طور كامل محو شده و هيچ خبري از او ندارم.

ام مشعري گفت: پس از 18 سال زندگي عاشقانه متوجه شدم كه همسرم با يك هويت جعلي با من ازدواج كرده و با همان كارت ملي براي فرزندانم شناسنامه گرفته است.
اين مسئله مشعري و فرزندانش را دچار مشكلات عديدهاي كرد به خصوص اينكه مسئولان مدرسه بارها از فرزندانش خواستهاند كه پدرشان را به مدرسه بياورند.
وي گفت: تاكنون به ادارات و سازمانهاي مختلف دولتي رفتهام اما هيچكس هيچ كاري برايم نكرده و نميكند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۷:۳۶ توسط:sana موضوع:

ماجراي عجيب زني كه مخچه ندارد!! + عكس
زن 24 ساله چيني كه به دليل مشكلات متعدد تكلم، گفتار و حركتي به بيمارستان مراجعه كرده بود، متوجه شد كه مغزش فاقد مخچه است...

زن 24 ساله چيني كه به دليل مشكلات متعدد تكلم، گفتار و حركتي به بيمارستان مراجعه كرده بود، متوجه شد كه مغزش فاقد مخچه است.
زن 24 ساله چيني كه به دليل شرايط نامناسب فيزيكي از جمله حالت تهوع، سرگيجه، عدم كنترل در حركات فيزيكي و ... به بيمارستان Shandong در غرب چين مراجعه كرده بود با اين پاسخ روبرو شد كه فاقد مخچه است.

حفره خالي مخچه زن چيني در تصوير مشخص استمخچه كه از آن به عنوان مغز كوچك نيز ياد مي شود، بخش كوچكي از پشت جمجمه را به خود اختصاص داده و نيمي از نورون هاي مغزي را در خود گنجانده است. وظيفه مخچه را مي توان در يادگيري، تلفظ كلمات و حركات دانست. پزشكان معتقدند نداشتن مخچه مي تواند با بيماري هاي بسياري مانند عقب ماندگي ذهني، حركتي يا ساير وظايف و عملكردهاي مهم مغزي روبرو شود.

خانم 24 ساله چيني در مصاحبه اي گفت از دوران كودكي همواره با مشكلات متعددي مواجه بوده اما مشكلات با او بزرگتر شدند تا جايي كه در سال هاي اخير، مشكلات تشديد شده و او را راهي بيمارستان كردند.
وي در ادامه افزود:" اطرافيانم از شيوه صحبت كردنم و اينكه نمي توانستم كلماتم را به درستي ادا كنم يا با سايرين ارتباط برقرار كنم، گلايه مي كردند."

اين خانم جوان مدت هاست كه با چنين وضعيتي به زندگي خود ادامه مي دهد و اكنون تحقيقات پزشكان براي پي بردن به چگونگي عملكرد مغز وي بدون داشتن مخچه ادامه دارد. پزشكان چيني احتمال مي دهند كه مغز عملكردهاي خود را براي جبران نبود مخچه تغيير داده يا برخي از قسمت هاي مغز وظايف مضاعفي را برعهده دارند كه اين خانم چيني توانسته تاكنون به زندگي خود ادامه دهد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۷:۲۶ توسط:sana موضوع:

چهره ترسناك يك زن كه مو بر اندامتان سيخ مي كند! + عكس


در ميان افراد جامعه حتما دوست يا اشنايي ديده ايد كه صورتشان پر از خالهاي طبيعي باشد. خوب جاي تعجب نيست يك پديده كاملا طبيعي بنظر مي رسد اما روز پنج شنبه هفته ...
در ميان افراد جامعه حتما دوست يا اشنايي ديده ايد كه صورتشان پر از خالهاي طبيعي باشد. خوب جاي تعجب نيست يك پديده كاملا طبيعي بنظر مي رسد اما روز پنج شنبه هفته گذشته طبق روال هر روز برنامه بدنهاي عجيب از شبكه تلويزيوني پخش شد كه در ان خانمي نشان داده شد كه بدنش از پر از حبابهايي به شكل تومور بود.


گويي هزاران تومور سرتاسر بدن خانم را فرا گرفته بود.خانم شارلوت هاوكينز جزو نوادر مادربزرگاني است كه مبتلا به عارضه نوروفيبروماتوسيس نوع 1 است.


خانم هاوكينز در اوان جواني بسيار زيبا بود اما براي اولين بار در سن 15 سالگي حبابي به شكل تومور در پشت او ظاهر شد.او زياد توجهي نكرد و از نتيجه وحشتناك ان بي خبر بود. كم كم حبابها زياد و زيادتر شد به طوري كه تمامي نواحي پشت، دستان و صورت خانم را فرا گرفت.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۷:۱۶ توسط:sana موضوع:

يكي از نشانه هاي مرگ را بشناسيد!


از دست دادن احساس بويايي يكي از دقيقترين نشانههاي از دست دادن سلامتي است. احتمال مرگ افراد سالمندي كه بويايي ضعيفي دارند 4 برابر سالمندان ديگر است...

از دست دادن احساس بويايي يكي از دقيقترين نشانههاي از دست دادن سلامتي است. احتمال مرگ افراد سالمندي كه بويايي ضعيفي دارند 4 برابر سالمندان ديگر است.
پژوهشي جديد نشان ميدهد كه از دست دادن حس بويايي ميتواند منادي بدخبر از دست رفتن سلامت انسان باشد.
اين تحقيق نشان ميدهد احتمال اين كه افراد سالمندتر با حس ضعيف بويايي طي 5 سال آينده بميرند، 4 برابر بيشتر از كساني است كه هنوز ميتوانند بوها را به درستي تشخيص دهند.

در اين تحقيق كه توسط گروهي از پژوهشگران دانشگاه شيكاگو انجام شده، در سالهاي 2005 / 1384 تا 2006 / 1385، سههزار نفر در سنين بين 57 تا 85 سال براي آزمايش حس بويايي ارزيابي شدند.
در اين آزمايش 5 رايحه استفاده شد كه به ترتيب سختي تشخيص توسط حس بويايي عبارتند از نعناع بياباني، ماهي، پرتقال، گل رز و چرم. اعضاي گروه در ارزيابي دوم خود در سالهاي 2010/1389 تا 2011/1390، شركت كنندگاني را كه هنوز زنده بودند بررسي كردند. در طول 5 سال فاصله زماني دو ارزيابي، 430 نفر از 3005 نفر (يعني 12.5 درصد) جان خود را از دست دادند. بيشتر از يك سوم (39 درصد) شركتكنندگاني كه در اولين آزمايش بويايي شكست خورده بودند، قبل از پژوهش دوم مرده بودند كه در مقايسه با 19 درصد جان باختگان در ميان كساني كه در ارزيابي اول بويايي متوسط داشتند و تنها 10 درصد از انهايي كه حس سالم بويايي داشتند، عدد قابل ملاحظهاي است.


زماني كه اين محققان متغيرهاي آماري افراد همانند سن، جنس، طبقه اجتماعي اقتصادي (كه بر مبناي تحصيل و درآمد تعيين شده بود)، سلامت عمومي و نژاد را در نتايج خود لحاظ كردند، دريافتند آنهايي كه در اولين آزمايش حس بويايي بيشتري را از دست داده بودند، در مقايسه با ديگران احتمال بيشتري داشتند كه طي 5 سال بعد، جان خود را از دست دهند.

پژوهشگران ميگويند كه هنوز مشخص نيست چرا حس بويايي ضعيف، بيان كننده از دست رفتن سلامتي است، اما به نظر ميرسد كه بويايي ضعيف معيار قويتري از بقيه معيارها همچون تشخيص مشكل قلبي، سرطان يا بيماري ريه باشد.

اين پژوهش نشان ميدهد كه در مقايسه با مشكل بويايي، تنها تخريب شديد كبد پيشبينيكننده قويتري براي مرگ بود.
دكتر جايان پينتو، استاد جراحي در دانشگاه شيكاگو و سرپرست اين پژوهش ميگويد: «ما فكر ميكنيم كه از دست دادن حس بويايي كاربردي همانند قناري در معدن ذغال سنگ دارد. (تا پيش از اختراع حسگرهاي كمبود اكسيژن، معدنچيان با خود قفس قناري به داخل معادن ذعال سنگ ميبردند، كه با توجه به حساستر بودن ريه پرنده به نسبت انسان، به محض كاهش سطح اكسيژن به سطوح خطرناك، پرنده از حال ميرفت و فرصت كافي براي خروج و فرار معدنچيان از معدن در اختيار آنها قرار ميداد) اين كمبود به طور مستقيم منجر به مرگ نمي شود، اما يك هشدار است، يك سيستم هشدار اوليه كه بخشي از بدن درست كار نميكند و آسيبي وارد شده است. يافتههاي ما ميتوانند يك آزمايش باليني مفيد باشند، يك راه سريع و ارزان قيمت براي تشخيص بيماراني كه خطر جدي سلامتي آنها را تهديد ميكندبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۷:۰۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم