بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

فروش شلوارهاي جين ميليوني در تهران!

فروش شلوارهاي جين ميليوني در تهران!


در كنار سايتهايي كه در حال فعاليت هستند و مردم روزانه از آنها خريد ميكنند، تعدادي سايت هم هستند كه براي افراد خاصي راهاندازي شدهاند....


فروش كالا به صورت آنلاين يك يا دو سال است كه به طور جدي در كشور پيگيري ميشود و سايتهاي مختلفي براي فروش اجناس از لوازم الكتريكي و ديجيتال گرفته تا وسايل مورد نياز خانه و حتي مواد خوراكي افتتاح شده است. قيمت كالا در سايتهاي اينترنتي معمولا متناسب با بازار و گاهي براي جذب مشتري همراه با تخفيفهاي خوب و پايينتر از نرخ مغازه است.

در كنار سايتهايي كه در حال فعاليت هستند و مردم روزانه از آنها خريد ميكنند، تعدادي سايت هم هستند كه براي افراد خاصي راهاندازي شدهاند. اين سايتها مشغول به فروش اجناس لوكس و گرانقيمت هستند كه هر خانوادهاي تمكن مالي براي خريد آنها را ندارد اما عدهاي هم هستند كه علاقه به خريد اجناس گرانقيمت دارند و به غير از كالاي برند از هيچ چيز ديگري استفاده نميكنند.

در اين سايتها قيمت كالاها گاهي سر به فلك كشيده و از حد تصور خارج است. براي مثال يكي از اين سايتها كه زيرمجموعه يكي از فروشگاههاي شهر تهران نيز فعاليت ميكند در بخش شلوارهاي جين خود قيمت پايه هر كدام از شلوارهاي موجود را حداقل 1 ميليون تومان اعلام كرده است. اين در حالي است كه قيمت يك شلوار جين با كيفيت در بازار ميانگين بين 50 الي 100 هزار تومان است!

جالب است بدانيد كه اين سايت براي مشتريان خود كه حاضرند پولهاي كلان بابت لباسهاي گرانقيمت بدهند امكاناتي از جمله تخفيفات گوناگون را در نظر گرفته است. براي مثال با خريد هر كدام از شلوارهاي جين بسته به قيمت آن از 25 تا 50 هزارتومان «بن تخفيف» در نظر گرفته شده است كه براي خريدهاي آينده از اين سايت قابل استفاده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۴:۲۵ توسط:sana موضوع:

خوشكوشك: ماجراي ريحانه را افشا ميكنم!


اگر رضايت ميدادند مردم ميگفتند كه خانوادهاش قبول كرده است كه گناه انجام شده

اكبر خوشكوشك كه از دو سال پيش در فيسبوك به نام خود فعاليت دارد، چند روز پس از قصاص ريحانه جباري در پرونده قتل مرتضي سربندي، با اشاره به مصاحبهاي كه گويا در اينباره دارد، نوشت: همه اين ماجرا را با تمام زوايا افشا خواهم كرد!

خوشكوشك در كامنتي درباره عدم رضايت خانواده سربندي و اعدام ريحانه جباري نوشت: «اگر رضايت ميدادند مردم ميگفتند كه خانوادهاش قبول كرده است كه گناه انجام شده. اين خانم دروغگويي كرد. چهار ساعت بعد از به قتل رساندن مرحوم سربندي در كلانتري نيلوفر قبول كرد و يك ساعت بعد قتل به دوست و يا نامزدش موضوع را زنگ ميزند و همان شب در مقابل دوستان صحنه را تشريح كرد.

بعدا بعضي از وكلا كه قصد اقامت خارج داشتند به ايشان گفتند كه تا آخر بگو كه قصد تجاوز داشته است. كسي كه 192 سانتيمتر قد داشت و قهرمان كاراته بود چرا از پشت چاقو خورده؟ مگر سجاده نماز خونين نبود؟ كسي كه در سجده بوده و جباري در آن حالت ايشان را به قتل رسانده است ...

در مصاحبه گفته شده است، تا به حال صبر كردم، چون هم قاتل هم مقتول، نيستند. ايشان از دوستان نزديك من و همكار من بود. ايشان بسيار اهل دين و ديانت بود. چون تا سال 72 در وزارت بود و بعد رفت دكتراي خود را گرفت، خواستند آبروي اطلاعاتيها را ببرند كه اين توطئه كشف شده و عاملان اين كار شناسايي شدند و بعد از اين ماجرا دستگير خواهند شد.

اگر آن زمان مصاحبهام پخش ميشد به نظرم بلكه تاثير بد ميگذاشت و اگر يك درصد هم امكان داشت كه رضايت بدهند، نميدادند، بعدها ميگفتند اينجانب موافق اعدام هستم. آخر از ساعت قتل اين جريان را ميدانم، تا الان به هيچكس نميگفتم.»

خوشكوشك جملهاي را طوري نوشته كه قسمت اول آن به هيچوجه مفهوم نيست: «حالا انكلس به قتل ناگوار تشريح ميكنند واقعا دردناك است و اما همه اين ماجرا را با تمام زوايا افشا خواهم كرد».

وي همچنين درباره اعتراض برخي به حكم قصاص، در كامنتي مينويسد: «جناب! حكم قصاص، در تورات و انجيل و قرآن آمده است و در همه دنيا قصاص هست، اما اكثرا تبديل به از ٣٠ سال تا ١٥سال زندان راي ميدهند. در كشور آمريكا تا عربستان قصاص هست. كسي هم دوستدار قصاص نيست، فرزند ايشان از جباري خواست كه در يك مصاحبه كوتاه در 8:30 شبكه دوم بگويد كه مساله تجاوز نبود، بعد خانواده بگذرند، اما آنان كه ميخواستند بهرهبرداري كنند گفته بودند كه تو قصاص نميشوي و ايشان باور كرد. من يك سوال از شما دارم، آيا اگر خداي نكرده براي يكي از اعضاي خانواده به هر دليل اين اتفاق افتاده بود شما ميگذشتي كه هم پدر خانواده را بكشند هم رضايت بدهند به آنها كه توضيح دادم آبروي خانواده رفته؟»
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۴:۱۴ توسط:sana موضوع:

عامل قصاص ريحانه جباري كه بود؟


اگر خودمان به جاي خانواده مقتول بوديم در چنين شرايطي چه مي كرديم؟ آيا راضي مي شديم هم خون پدر خانواده را هدر رفته بدانيم و هم ننگ و بي آبرويي را تحمل كنيم؟

محمد مهاجري: 7سال پيش دختر20ساله اي به نام ريحانه جباري دست به قتل مردي پنجاه و چند ساله زد.ماجراي حادثه پيچيده تر از قتلهاي معمولي بود و حتي با توضيحات مكرري كه در باره پرونده داده شده ،افكار عمومي ابهاماتي دارد كه برطرف نشده. هرچند كه براي دستگاه قضايي كمترين نكته مبهمي وجود نداشته كه مبادرت به صدور حكم قصاص كرده است.

شايد دليل اصلي ابهام در نزد افكار عمومي باور نكردن اين نكته است كه يك دختر 20ساله چگونه مي توانسته در چنين قتل مرموزي نقش اول را داشته باشد.

نويسنده اين سطور نه به مسائل قضايي وارد است و نه فوت و فن هاي پليسي را مي داند.بنا بر اين در اين زمينه ها ورود نمي كند؛ اما اين حق را به خود مي دهد به عنوان يك عنصر رسانه اي در اين زمينه نكته اي را مطرح كند.

از همان موقع كه حكم قصاص مطرح شد برخي رسانه ها و نيز شبكه هاي اجتماعي با بزرگنمايي نقاط ابهام و نيز مطرح كردن شغل قبلي مقتول، روال پرونده را به گونه اي منحرف كردند كه حيثيت مقتول و آبروي خانواده او دستخوش بازي رسانه اي و شايعه پردازي شد. و كار به جايي رسيد كه مقتول، مورد بدترين تهمت ها قرار گرفت.

اگر خودمان به جاي خانواده مقتول بوديم در چنين شرايطي چه مي كرديم؟ آيا راضي مي شديم هم خون پدر خانواده را هدر رفته بدانيم و هم ننگ و بي آبرويي را تحمل كنيم؟

قطعا تلاش براي نجات دادن يك خانم 20 ساله كه از سوي هنرمندان و ديگر اقشار انجام شد امري پسنديده است، اما زخمي كه بر سينه خانواده مقتول نشست ، قابل پاك كردن نبود.

بر فرض محال كه برخي تهمتهاي وارده به مقتول، درست هم بود،آيا مطرح كردن آن در فضاي رسانه اي نتيجه اي جز اصرار اولياي دم به قصاص( كه نوعي اثبات بيگناهي مقتول است) به همراه داشت؟

قصاص ريحانه براي ما رسانه اي ها يك درس است. كاش رسانه ها براي رونق بازار خودشان، كاري نمي كردند كه بر زخم يك خانواده نمك پاشيده شود و كار به جايي برسد كه حتي با تلاش مجدانه و تحسين برانگيز دستگاه قضايي، ريحانه فرصت زندگي مي يافت.

كاش ما رسانه اي از اين اتفاق، تكان بخوريم و در موارد مشابه، قلم مان را مودبانه بچرخانيم. اگر چنين كرده بوديم شايد ريحانه الان فرصت داشت باز هم به صبح و زندگي بخندد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۴:۰۳ توسط:sana موضوع:

انگيزههاي اسيدپاشان تاكنون چه بوده است؟ + جدول


سابقه 60 ساله پديده جنايتكارانه اسيدپاشي در ايران/ انگيزههاي اسيدپاشان تاكنون چه بوده است؟جرم اسيدپاشي از جرم هاي به شدت ضداجتماعي محسوب ميشود كه در كشور ما سابقهاي حدود 60 سال دارد. اولين اسيدپاشي در سال 1334 رخ داد و آن هم اسيدپاشي روي يك قاضي دادگستري بود به دليل اينكه كسي را به حبس محكوم كرده بود. همين امر باعث شد قانونگذار در سال 37 براي جرم اسيدپاشي قانون وضع كند.

محمد علي صفاريان: «يك قسمت از سر من سوراخ شده، يكي از قرنيههايم را از دست دادهام و بدنم به شدت آسيب ديده است.

من بارها سوختن دست را با بخار آب يا قابلمه و ... تجربه كردم اما اين سوختن متفاوت بود.

لباسهايم در تنم پودر شد...

مردم من را به مغازهاي بردند و سريع به صورتم آب پاشيدند.»

اين گوشهاي از بيان حادثه توسط يكي از قربانيان اسيدپاشي در اصفهان است.

حقيقتا بسيار تاسفانگيز و تاثربرانگير بود.

با نگاهي به آمار از بين 13 مورد اسيدپاشياي كه در ده سال گذشته اتفاق افتاده است و البته به صورت رسمي اعلام شده است، 10 مورد آن انگيزههاي شخصي بوده و 3 مورد هم انگيزه عامل اسيدپاشي نامعلوم بود.

انگيزههايي از قبيل جواب رد شنيدن در خواستگاري، انتقام پدر شوهر از عروسش به خاطر طلاق از پسر، تصميم جدايي از همسر، ظلم پدرانه، ازدواج همسر، تصور اشتباه درباره مزاحمت تلفني براي همسر اسيدپاش، اعتياد پدر قرباني و فروش جهاز دختر و حسادت زنانه مسير زندگي قربانيان را تغيير داد.

اگر انسان ميخواهد عمق فاجعه را درك كند در كنار شنيدن ماوقع حادثه و ديدن عكسهاي موجود بايد خود را يا خانواده خود را در چنين موقعيتي تصور كند تا ذرهاي درد و رنج قرباني و خانوادهاش را درك كند.

زيبايي، شنوايي، چشم، پوست، نقص عضو، تخريب گردن و صورت و قفسه سينه تنها گوشهاي از پيامدهاي اين حركت وحشيانه است.

در اين روزها همه فقط حرف اسيدپاشي را ميزنند و تنها به اظهار همدردي اكتفا ميكنند اما تنهايي، نگاههاي خاص مردم، گوشهگيري و شايد تغيير مسير زندگي سهم قرباني از دنيا باشد.

ديگر قرباني ميماند و آيينهاي كه حتي دلش نميخواهد در آن نگاه كند.

ديگر قرباني ميماند و پارچهاي كه نيمي از صورتش را ميپوشاند.

ديگر قرباني ميماند و قرباني...

«براي اينكه خانوادهام را كمتر آزار دهم سعي ميكنم سكوت كنم و از درد ناله نكنم.»

چقدر زندگي اين افراد سخت ميگذرد.

اين افرادي كه كم هم نيستند. در همين 10 سال پيش، در آبان ماه سال 83، آمنه بهرامي قربانياي كه در سيدخندان توسط خواستگار سابقش مورد اسيدپاشي قرار گرفت و بعد از هفت سال حكم عامل اسيدپاشياش صادر شد و در نهايت رضايت داد و يا داود روشنايي كه يكسال بعد از وي مورد اين حمله قرار گرفت و متهم هم ادعا ميكرد كه قرباني را اشتباه گرفته و به همين راحتي با زندگي يه انسان بازي كرد، اينها تنها نمونههايي از قربانيان اين حادثه هستند.

در جدول زير بخشي از قربانيان اين حادثه را با ذكر انگيزه اسيدپاش و ديگر جزئيات ميخوانيد:
قوانين موجود قدرت بازدارندگي ندارند

درباره قوانين و انگيزه اسيدپاشي با يكي از جرمشناسان صحبت كرديم و وي معتقد بود كه اصولا جرم يك پديده اجتماعي است و متاسفانه جرم اسيدپاشي از جرم هاي به شدت ضداجتماعي محسوب ميشود كه در كشور ما سابقهاي حدود 60 سال دارد.

سيد مهدي حجتي گفت: اولين اسيدپاشي در كشور ما در سال 34 رخ داد و آن هم اسيدپاشي روي يك قاضي دادگستري بود به دليل اينكه كسي را به حبس محكوم كرده بود. همين امر باعث شد قانونگذار در سال 37 بيايد و براي جرم اسيدپاشي قانوني را وضع كند.

وي ادامه داد: اما در واقع اين قانوني كه در سال 37 تصويب شد تا حال حاضر دچار تغيير و تحولي نشده و هماكنون هم دادگاه به استناد همان قانون سال 37 در قوانين مربوط به قصاص و ديه تصميم ميگيرند.

اين وكيل دادگستري اظهار داشت: از طرفي اگر بخواهيم علت را جستجو كنيم بايد بگوييم كه قوانين فعلي قابليت بازدارندگي را در برابر اسيدپاشي ندارند.

حجتي گفت: در واقع مجازات در قوانين بايد جوري باشد كه فرد مجرم با احتساب آن مجازات ديگر سمت جرم نرود. در حالي كه اين قانون اسيدپاشي فاقد اين ويژگي است و شاهد آن هم وقايع ساليان گذشته است.

دسترسي آسان به اسيد در ايران

وي ادامه داد: يكي از معضلات ما اين بحث تسهيل دسترسي به اين مايع است. اين مايع به راحتي در دسترس همگان قرار ميگيرد و هيچ گونه رهگيري آن هم امكانپذير نيست در صورتي كه در برخي از كشورهاي دنيا فروشنده مواد منفجره يا مضر برچسب و كد رهگيرياي دارد كه مشخص ميكند اين ماده را چه كسي خريده و در كجا ميخواهد استفاده كند ولي متاسفانه در كشور ما اينگونه نيست.

اين حقوقدان در خاتمه افزود: درباره انگيزه هم بايد بگويم كه اغلب آنها انگيزههاي شخصي يا انتقام از جامعه است.

اسيدپاشي اقدامي تروريستي است

حجت الاسلام پورمحمدي، وزير دادگستري با بيان اين كه نيروي انتظامي و دستگاه هاي ذيربط به دنبال شناسايي عاملان اسيدپاشي در اصفهان هستند، گفت: اين اقدامات بي قاعده اي است كه با هزينه كم، غافلگيرانه و راحت مي توان آن را انجام داد.

وزير دادگستري خاطر نشان كرد: ما خيلي نگران اين موضوع هستيم و اميدواريم عاملان آن شناسايي شده و به مجازات برسند.

پورمحمدي تصريح كرد: همه مسئولان و دست اندركاران با تمام قدرت و انگيزه در تلاش هستند تا اين افراد را شناسايي كنند و همچنين اميدوارم ديگر اجازه بروز چنين حوادثي را ندهيم.

اشد مجازات براي عاملين اسيدپاشي و رسيدگي بدون نوبت به پرونده

همچنين غلامحسين محسنياژهاي، معاون اول قوهقضاييه هم گفت: قوه قضاييه در رابطه با عاملان ماجراي اسيدپاشي اصفهان پيگير دستگيري اين افراد هستند و آمادهاند در صورت دستگيري به سرعت بازپرسي صورت گرفته و عاملان به اشد مجازات برسند.

اژهاي افزود: بسيار ناگوار است كه خانمي جوان ظاهر خود را به طور كل تا پايان عمر از دست بدهد و علاوه بر رنج بيماري براي خود و خانواده و عذاب معالجه و تبعات پس از آن از هزينه درمان نيز رنج بكشد.

وي تصريح كرد: درست است كه اين اقدام قابل قصاص است و عاملان اينگونه اقدام حتماً بايد مجازات شوند ولي بايد مجازاتي بازدارنده در اين مورد صورت گيرد تا ديگر كسي جرأت نكند دست به اينگونه اقدامات بزند.

سخنگوي قوه قضاييه گفت: در اين راستا رياست دادگستري اصفهان از دادستان اين استان و مسئولان امنيتي خواسته تا اين پرونده را پيگيري كنند و عاملان اين اقدام شناسايي شوند.

اژهاي در مورد برخي خبرها در اين زمينه در سايتها گفت: براساس اطلاعات جمعآوري شده در اين زمينه تاكنون تأييد نشده است كه اين اقدامات به علت بيحجابي افراد صورت گيرد چرا كه با توجه به ارتباطاتي كه با اين افراد گرفته شده است اين افراد جزو بيحجابها نبودهاند و اطلاعاتي كه در برخي سايتها آمده است تأييد شدني نيست.

وي اظهار داشت: اين پرونده در خارج از نوبت رسيدگي خواهد شد.

تقريبا تمام مسئولان و حتي مردم از اين اقدامات وحشيانه بيزارند و مسئولان هم قول مساعدت و پيگيري و بررسي اين موضوع را دادهاند.

اميدواريم با وضع قوانين جديتر و محكمتر ديگر شاهد اينگونه جنايات و جرم هاي اجتماعي نباشيم و با جديت دستگاه قضايي عاملان اين جريان با اشد مجازات به سزاي خود برسند و درس عبرتي براي ديگران شوند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۳:۵۳ توسط:sana موضوع:

همه چيز دربازه پل طبيعت، زيباترين پل مدرن ايران


بيشتر ما هر وقت اسم تهران را مي شنويم اغلب سروصداي ماشين ها و ترافيك هاي سنگين ساعت 7 به ذهن مان مي آيد اما وسط اين همه هياهوي اين شهر بزرگ، هستند جاهايي كه رفتن شان بدجوري حال آدم را خوب مي كند.


شهريار شكروي: چند روز پيش با حضور شهردار تهران، زيباترين پل مدرن كشور افتتاح شد. يك گزارش كامل در مورد هر چيزي كه مي خواهيد درباره پل طبيعت بدانيد .بيشتر ما هر وقت اسم تهران را مي شنويم اغلب سروصداي ماشين ها و ترافيك هاي سنگين ساعت 7 به ذهن مان مي آيد اما وسط اين همه هياهوي اين شهر بزرگ، هستند جاهايي كه رفتن شان بدجوري حال آدم را خوب مي كند. حالا خيلي فرقي نمي كند كه مقصد كوه هاي تهران باشد، يا يك پارك بزرگ و سرسبز، يا يك تئاتر درست و حسابي.
اين وسط اما شايد كمتر كسي فكر مي كرد كه يك روز، رفتن روي يك پل هم خودش تفريح محسوب شود اما از آنجايي كه براي ما ايراني ها اساسا كار نشد ندارد، به همت بر و بچه هاي شهرداري كه خيلي هايشان را آقا مهندس ها و خانم مهندس ها! (هان؟! پس چي فكر كردي؟!) جوان و هم سن و سال ما تشكيل مي دهند، هفته پيش بزرگترين پل غيرخودرويي كشور افتتاح شد.

اين پل كه مدت ها بود بدجوري توجه مردمي را كه مسيرشان از اتوبان هاي همت، حقاني يا مدرس مي گذشت جلب كرده بود، پل طبيعت نام دارد و بوستان طالقاني را به بوستان آب و آتش متصل مي كند. اگر شما هم كنجكاو شديد كه بيشتر از اين پل و ويژگي هاي منحصر به فرد آن سر در بياوريد، با ما همراه باشيد!

اگر اهل تهران باشيد يا مدتي در آن اقامت كرده باشيد، حتما با اراضي عباس آباد آشنايي داريد. اراضي بسيار وسيعي كه گستره آن از بزرگراه حقاني آغاز مي شود و تا خيابان بهشتي ادامه دارد. طبق طرح ريزي هاي كلان نظام، مقرر شده كه اين اراضي به كاربري هاي فرهنگي و طبيعي اختصاص پيدا كند.

در همين راستا شهرداري تهران اقدام به برنامه ريزي گسترده براي بخش هاي مختلف آن كرده و ثمره اين طرح ريزي ها افتتاح طرح هاي متعدد با كاربري هاي متفاوت در اين اراضي است.

از بوستان آب و آتش و بوستان بنادر تا باغ موزه دفاع مقدس و ... آخرين طرحي كه چند روز قبل در اين اراضي افتتاح شد، پل طبيعت بود كه حسابي سروصدا به پا كرد.

قصه از كجا شروع شد؟

اوايل سال 88 بود كه شهرداري تهران يك مسابقه جالب طراحي سازه ترتيب داد. موضوع اين مسابقه اين بود كه شركت كنندگان بايد در مرحله اول يك ايده براي طراحي يك پل مي دادند اما چه پلي؟ پلي كه تنها وظيفه آن ايجاد مسير عبور نباشد، پلي كه در واقع خودش وسيله اي براي تفريح مردم باشد.از بين ايده هاي مختلف ارائه شده، چهار طرح به مرحله فينال راه پيدا كرد؛ جايي كه در آن شركت كنندگان بايد طرح نهايي سازه را ارائه مي كردند. پس از بررسي كارشناسان و اساتيد مختلف، سرانجام طرح خانم ليلا عراقي به عنوان طرح برگزيده انتخاب شد و پروژه ساخت پل طبيعت آغاز شد.

بعد از آن و طي چهار سال گذشته مراحل حفاري، خاكبرداري، برش، آماده سازي و نصب قطعات با سرعت بالايي و با همت صدها نفر از مهندسان ادامه يافت تا اينكه بالاخره در روز 30 مهر و با حضور شهردار تهران، اين پل رسما افتتاح شد.

حالا چي هست كه آنقدر شلوغش كردن!

به نكته خوبي اشاره كرديد. پل طبيعت ويژگي هاي مهندسي و هنري زيادي دارد كه آن را از بسياري از سازه هاي مشابه متمايز مي كند. اولين ويژگي آن كه خيلي به چشم مي آيد، طراحي خاص و تمام فولادي آن است. در اصول مهندسي، طراحي يك سازه عظيم صرفا از فولاد امري نيست كه رايج باشد و مهندسان طرح را با با چند چالش جدي مواجه مي كند.

اول اينكه در اين حالت شما مجبوريد براي اتصال قطعات عظيم فولادي صرفا از جوشكاري استفاده كنيد. طبيعي است كه جوشكاري 14 هزار قطعه عظيم آن هم در ارتفاع و در شرايطي كه درست زير پاي مهندسين و تكنسين ها، تردد خودروهاي بزرگراه وجود داشت، چه مخاطراتي را با خود همراه مي كرد و چه ميزان از دقت بايد در اجراي عملياتي پروژه به كار گرفته مي شد.

دومين چالش پيش رو، امكان احداث تنها دو پايه براي پل به علت محيط قرارگيري آن بود. عمده وزن سازه مي بايست توسط همين دو پايه تحمل مي شد كه با توجه به طول 300 متري آن و عدم استفاده از كابل هاي نگهدارنده، نيازمند طراحي بسيار دقيق و محاسبات پيچيده استاتيك بود.

براي همين طراحان پل از نوعي فولاد مخصوص به نام فولاد D523 استفاده كردند كه در عين اينكه وزن سنگيني ندارد، مقاومت بسيار بالايي در برابر خورندگي و مشكلات جوي از خود نشان مي دهد. از ديگر ويژگي هاي اين سازه، حفاري و خاكبرداري پيشرفته آن بود. در حالي كه اين پل تنها دو پايه در زمين دارد اما براي همين دو پايه حدود 2200 متر مربع حفاري صورت گرفت و حجم كل خاكبرداري 8320 متر مكعب بود.

چي داره آن وقت اين پل؟

پل طبيعت از سه طبقه تشكيل شده است كه تركيب اين سه طبقه خوراك يك گشت و گذار درجه يك را براي همه مردم فراهم مي كند. در طبقه اول برج كه ديواره هاي شيشه اي دارد، فضاهايي مثل كافه - گالري و كافي شاپ و ... قرار گرفته كه با توجه به نماي فوق العاده آن مي تواند چند ساعت خاطره انگيز را براي شما رقم بزند.


طبقه دوم پل بيشتر براي كساني طراحي شده كه صرفا قصد عبور از روي پل را دارند و نمي خواهند خيلي در آن توقف كنند. هر چند كه در همين طبقه هم سكوهايي تعبيه شده كه از هر دو بخش شمالي و جنوبي ديد فوق العاده اي به تهران دارد كه مي تواند مورد استفاده همه به خصوص نقاشان و عكاسان قرار گيرد. از ديگر ويژگي هاي باحال اين طبقه فضاي سبز آن است كه طراحي و اجرايش با تلاش متخصصان فضاي سبز انجام شده.

طبقه سوم پل اما ويژه آن دسته از كساني است كه مي خواهند وقت شان را به مشاهده مناظر زيبا و گرفتن عكس هاي يادگاري يا يك دورهمي خانوادگي اختصاص بدهند. طبقه سوم در واقع از دو بخش تشكيل شده كه به صورت دو حلقه بر روي طبقه دوم قرار دارد و بهترين ديد را بين طبقات ديگر دارد و ظرفيت پذيرفتن تعداد زيادي از مردم را در روزهاي شلوغ دارد.

چي كار كنيم بيشتر خوش بگذره؟

پل كه خودش يك تفرجگاه كامل است اما براي اينكه عيش تان را كامل كنيد بايد خدمت تان عرض كنيم كه مسير رسيدن به پل هم خودش يك تفريح جدا محسوب مي شود.

پل طبيعت بين بوستان طالقاني و بوستان آب و آتش قرار گرفته، پس طبيعي است كه براي رسيدن به پل بايد از يكي از اين دو بوستان تشريف ببريد. اگر از سمت شرق برويد، بايد از دل بوستان طالقاني خودتان را به سر پل برسانيد. طراحان براي اين قسمت هم فكري جداگانه كرده اند؛ به طوري كه اگر از اين سمت برويد ملاحظه مي كنيد كه قسمت انتهايي بوستان طالقاني از طراحي جديد و زيبايي برخوردار شده.

اگر هم مسيرتان از غرب مي گذرد، بايد ابتدا از بوستان آب و آتش عبور كنيد و پس از گذشتن از ميان فواره هاي آب و شعله هاي آتش! خودتان را به سر غربي پل برسانيد. به اين ترتيب اگر بتوانيد چند ساعت وقت در برنامه تان خالي كنيد، امكان يك پياده روي طولاني بين اين دو بوستان و عبور از روي پل وجود دارد كه به عنوان پيشنهاد ويژه ما ارائه مي شود.

تمام مسيرهاي دسترسي به پل

چه جوري برويم؟

يك مشكلي كه شايد با آن مواجه شويد، نحوه رفتن به پل است. ما در اينجا برايتان يك راهنماي كامل براي رسيدن به پل طبيعت با هر وسيله ممكن! قرار داده ايم.

اگر مي خواهيد با مترو برويد

سر راست! خودتان را به يكي از ايستگاه هاي خط مترو يك مي رسانيد و تشريف مي بريد ايستگاه حقاني. از مترو كه پياده شديد، دو قدم آن ورتر پارك طالقاني قرار دارد و براي رسيدن به پل بايد از پارك عبور كنيد.

اگر مي خواهيد با اتوبوس برويد

بهترين راه اين است كه خودتان را به پل سيد خندان يا ميدان ونك يا ميدان رسالت برسانيد. (كه تقريبا از همه جاي تهران تاكسي به اين دو مقصد وجود دارد.) اگر ميدان رسالت رفتيد كه مستقيما سوار اتوبوس هاي ونك - رسالت شويد. اگر رفتيد پل سيد خندان هم بايد سوار اتوبوس هاي همان خط شويد كه ايستگاه شان در ضلع شمال شرقي پل قرار دارد.

اگر از اين دو ايستگاه به سمت ونك مي رويد، بايد در آخرين ايستگاه پياده شويد. از آنجا مي توانيد پياده خودتان را به بوستان آب و آتش برسانيد. اگر هم گذرتان به ميدان ونك افتاد، بايد سوار اتوبوس هاي ونك - رسالت شده و در اولين ايستگاه (ايستگاه مترو) پياده شويد.

اگر مي خواهيد با تاكسي برويد

تاكسي ها هم همان مسير اتوبوس ها را دارند، فقط با تنوع بيشتر. اگر به ميدان ونك تشريف ببريد، بايد سوار ماشين ها به مقصد مترو حقاني شويد و نرسيده به مترو و كنار بوستان آب و آتش پياده شويد. اگر هم از رسالت يا سيد خندان تشريف آورديد، بايد قبل از رسيدن به مترو، كنار پل هوايي مترو حقاني پياده شويد تا بتوانيد برويد آن دست بزرگراه.

اگر مي خواهيد با خودروي شخصي برويد

رفتنش خيلي راحت است ولي پيدا كردن جاي پاركش به خصوص در روزهاي تعطيل اشك تان را در مي آورد! دو راه اصلي وجود دارد. يكي اينكه از خيابان ميرداماد وارد خيابان آفريقا (نلسون ماندلا) شويد و به سمت شمال حركت كنيد. فقط حواستان باشد قبل از اينكه خيابان تمام شود و به آخر بزرگراه برسيد، دنبال جاي پارك باشيد چون طبيعتا در بزرگراه نمي شود پارك كرد.

راه ديگر هم اين است كه بيندازيد در اتوبان حقاني از غرب به شرق و سپس وارد خياباني كه بين بوستان طالقاني و باغ موزه دفاع مقدس قرار دارد شويد. خيابان مذكور ماشاءالله حسابي بلند است و به احتمال زياد جاي پارك گيرتان مي آيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۳:۴۱ توسط:sana موضوع:

آدمخوار انگليسي باشوك الكتريكي پليس ازپاي درآمد


به گفته پليس قرباني اين آدمخوار ولزي زني بيست و دوساله و اهل بلك وود بوده كه با قاتل آدمخوار آشنايي داشته است.
يك آدمخوار در انگليس به ضرب شوكر پليس در هتل محل اقامتش مجروح و در بيمارستان مُرد.
به گزارش مونيتورينگ اخبار خارجي واحد مركزي خبر، متيو ويليامز 34 ساله چشمها و صورت يك زن 22 ساله را در ولز جنوبي زنده زنده خورده و اين زن بر اثر شدت جراحات جان باخته است.

ماموران پليس پس از مطلع شدن از وقوع جنايت به محل اقامت آدمخوار در هتل رفتند
و با توسل به شوكر وي را مهاركردند كه پس از بي هوشي ناشي از شوك ناشي از پنجاه هزار ولت برق از پاي درآمد.

به گفته پليس قرباني اين آدمخوار ولزي زني بيست و دوساله و اهل بلك وود بوده كه با قاتل آدمخوار آشنايي داشته است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۳:۲۸ توسط:sana موضوع:

محبوبترين كشورها براي مهاجرت


بيشترين تمايل به مهاجرت در جنوب صحراي آفريقا با 38 درصد جمعيت بزرگسال و كمترين تمايل در ميان مردم آسيا با 10 درصد جمعيت بزرگسال به چشم ميخورد

وضعيت بد اقتصادي اجتماعي در يك كشور و خوب بودن آن در كشور ديگر در طول قرنهاي متمادي باعث حركت جمعيت از يك سرزمين به سرزمين ديگر شده است و در اين ميان برخي از كشورها به دليل برخورداري از فرصتها و شانسهاي بزرگ براي موفقيت اقتصادي همواره محبوب مهاجران بودهاند.

بر اساس نظرسنجي مؤسسه گالوپ در سالهاي 2007 تا 2009 از 260 هزار نفر در 135 كشور حدود 700 ميليون نفر در سراسر جهان خواستار مهاجرت به كشوري ديگر هستند. بيشترين تمايل به مهاجرت در جنوب صحراي آفريقا با 38 درصد جمعيت بزرگسال و كمترين تمايل در ميان مردم آسيا با 10 درصد جمعيت بزرگسال به چشم ميخورد.

محبوبترين كشور براي مهاجرت ايالات متحده آمريكا با 165 ميليون نفر و پس از آن بريتانيا، كانادا و فرانسه هر يك با 45 ميليون نفر هستند. اسپانيا، عربستان سعودي، آلمان و استراليا كشورهاي دلخواه بعدي مردم دنيا براي زندگي هستند.

در ميان كشورهاي دنيا آمريكا با وجود حدود 46 ميليون جمعيت مهاجر به عنوان محبوبترين مقصد مهاجران جهان شناخته ميشود؛ گرچه از نظر ضريب مهاجرت نسبت به جمعيت بومي، قطر و امارات متحده عربي و برخي ديگر از كشورهاي نفتي خليج فارس سرآمدند.

آمريكا را معمولا به عنوان كشور فرصتها ميشناسند. در اين كشور تقريبا 20 درصد مهاجران جهان زندگي ميكنند. پس از آمريكا، روسيه قرار دارد كه بعد از سال 1990 به دليل باز شدن درها و همچنين اقتصاد بازار آزاد پذيراي ۱۱ ميليون مهاجر بوده است.

آلمان نيز به دليل بهرهبرداري از پيشروترين اقتصادهاي دنيا و همچنين درصد زاد ولد كم، پذيراي حدود 10 ميليون مهاجر است. همچنين عربستان در دهه اخير با مهاجران كاري جمعيتش حدود 24 درصد افزايش يافته است و اين كشور برآن است تا مهاجرتها را محدود كند. در امارات متحده عربي نيز حدود 80 در صد جمعيت نيروي كار خارجي هستند؛ البته اين جمعيت متناوب نيز هست.

در سال 2013 بيش از 1 ميليون و 60 هزار ايراني در خارج از كشور زندگي ميكردند كه در اين ميان آمريكا با پذيرش 390 هزار نفر مقصد اول مهاجران ايراني طي دو دهه اخير محسوب ميشده و بعد از آن كشورهايي نظير؛ امارات، آلمان، كانادا، انگليس، سوئد، استراليا، هلند، فرانسه، تركيه و ... قرار دارند.

جمعيت يك ميليون و 60 هزار نفري ايرانيان مقيم خارج در سال 2013 بيش از همه در كشورهاي آمريكا 390 هزار نفر، آلمان 120 هزار نفر، كانادا110 هزار نفر، انگليس80 هزار نفر، سوئد 70 هزار نفر، استراليا 40 هزار نفر، هلند 30 هزار نفر، فرانسه، تركيه، نروژ، عراق هر كدام 20 هزار نفر، اتريش، دانمارك، ايتاليا هر كدام 10 هزار نفر، سوييس، ارمنستان، ژاپن، اسپانيا، فنلاند، بلژيك، نيوزلند، يونان، مجارستان، روسيه، بنگلادش، هند، قبرس، روماني و تاجيكستان در هر كدام كمتر از 10 هزار نفر ساكن بودهاند.

جدول زير محبوبترين كشورهاي جهان از ديد مهاجران و جمعيت ايرانيان ساكن در اين كشورها را نشان ميدهد:

كشور جمعيت مهاجر (ميليون نفر) مهاجران ايراني


روسيه كمتر از ده هزار
آلمان 120 هزار
عربستان كمتر از ده هزار
امارات 300 تا 400 هزار
انگليس 80 هزار
فرانسه 20 هزار
كانادا110 هزار
استراليا 40 هزار
اسپانيا كمتر از ده هزار

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۳:۱۷ توسط:sana موضوع:

كشف سر انسان در شكم يك كوسه


گروهي از ماهيگيران فيليپيني از كشف سر و بقاياي يك انسان در شكم يك كوسه ببري خبر دادند.«بودوي گورگود» ماهيگير 48 ساله فيليپيني بهمراه چهار نفر ديگر، حد فاصل جزاير «بوهول» و «كاميگوين» فيليپين در حال ماهيگيري بودند كه موفق شدند يك كوسه ببري عظيم الجثه به وزن بيش از 294 كيلوگرم صيد كنند.

آنها سپس شكم اين كوسه را شكافتند و در معده آن ناگهان به بقاياي يك انسان شامل سر، دست و پاهايش برخوردند كه تقريبا هضم شده بود.

«گورگود» ميگويد: صحنه منزجر كنندهاي بود بطوريكه اصلا نميشد بوي تعفن اين جسد را تحمل كرد.

وي افزود: در نهايت با ساير ماهيگيران تصميم گرفتيم بالهها و آرواره كوسه را نگه داشته و مابقي آنرا همراه با بقاياي جسد انسان دوباره به داخل آب بيندازيم.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري يونايتدپرس، برخي از افراد بومي معتقدند اين جسد متعلق به مسافر يك كشتي است كه در تاريخ 13 سپتامبر بر اثر يك طوفان حارهاي در اين منطقه غرق شد. اين كشتي 48 مسافر داشت كه دو مسافر مرد آن همچنان مفقود هستند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۳:۰۵ توسط:sana موضوع:

برخورد با شايعه سازان اسيدپاشي در تهران


استاندار تهران تاكيد كرد: در صورتي كه منبع اين شايعات مشخص شود، بايد با آنها برخورد قانوني صورت گيرد.حسين هاشمي استاندار تهران در مورد سرانجام واگذاري مديريت آلودگي هوا به شهرداري تهران مشروط به تامين منابع مالي كه پيش از اين مطرح شده بود، گفت: چنين مسالهاي هيچگاه وجود نداشته است، مديريت آلودگي هواي شهر تهران يك مساله جمعي است و بحثي است كه نيازي به همكاري شوراي شهر، شهرداري، استانداري و سازمان محيط زيست دارد كه بايد به صورت منسجم و يكپارچه در اين خصوص تصميم گيري شود.

هاشمي با بيان اينكه آلودگي هوا معضلي است كه براي سلامتي مردم بسيار خطرناك است، گفت: بايد اين معضل را تدريجي به سمت بهبود هدايت كنيم كه البته يك بخش اين كار شروع شده؛ اولين اقدام در خصوص وضعيت بنزينها بود كه با اقداماتي كه در اين زمينه صورت گرفت، شش ماه اول امسال هواي تهران نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر شده و شاخصهاي موجود وضعيت بهتري را نشان ميدهد.

وي همچنين در پاسخ به سوال ديگري در مورد شايعات مربوط به اسيدپاشي در تهران، گفت: هر گونه اسيدپاشي در تهران را تكذيب ميكنيم، چنين بحثي را هيچ گاه در تهران نداشتيم، متاسفانه اين از شايعاتي است كه تلاش ميكنند، آن را در سطح جامعه منتشر كنند.

استاندار تهران تاكيد كرد: در صورتي كه منبع اين شايعات مشخص شود، بايد با آنها برخورد قانوني صورت گيرد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۲:۵۴ توسط:sana موضوع:

چرا برادر آمنه بهرامي خودكشي كرد؟


پسر 35 ساله از طبقه بيستم برجهاي سهقلوي ستارخان خودش را به پايين پرتاب كرد. خبري كه ساعت سه بعدازظهر ديروز روي سايتهاي خبري قرار گرفت مربوط به مرگ خودخواسته برادر آمنه بهرامي قرباني اسيدپاشي سال 83 بود.روزنامه شهروند در مطلب شماره امروز خود، به جزئياتي از اين حادثه پرداخته و آورده است: از روزي كه اسيد زندگي خانواده بهرامي را سوزاند 10 سال ميگذرد اما باز هم تبعات شوم حادثهاي كه عواطف اعضاي خانواده را برانگيخته بود، دامنگير آنها شد.

وقتي آمنه مورد هجوم خواستگار اسيدپاش قرار گرفت محمد تنها 25 سال داشت. او اولين كسي بود كه بر بالين خواهر كه با صورتي سوخته روي تخت بيمارستان خوابيده بود، رفت؛ حادثهاي كه او را در شوكي عميق فرو برد و از آن روز به بعد احساسش، همراه با صورت اسيدي آمنه، تحليل رفت. سالهاي اول سختتر بود. همان زمان شيرين بهرامي - خواهر آمنه - نامهاي براي يكي از منتقدان قصاص مرد اسيدپاشي كه چشمهاي خواهرش را هم گرفته بود نوشت و در آن از آنچه بر خانواده بهرامي گذشت خبر داد.

شيرين نوشت: «شما از دور در حال تماشاي جرياني هستيد كه درك و فهمش برايتان دشوار است. فقط خواندهايد. نديدهايد. يادم ميآيد روزي كه برادرم «فرهاد» بعد از سه ماه دوري از خانه و خدمت در اطراف شيراز، بيخبر به خانه آمد تا غافلگيرمان كند، چه بد غافلگير شد. برادر ديگرم «محمد» كه در شوك و سكوت ناظر بود و ناباورانه فقط نگاه ميكرد. چه خوب كه آمنه نبود تا گريه دستهجمعي ما چهار خواهر و برادر را ببيند. او رفته بود براي پانسمان و بعد از آن گريه بود كه ما قول داديم جلوي آمنه صبور باشيم و او را بخندانيم و اميدوار كنيم.»

همين جملههاي شيرين كافي بود تا عمق روزهاي سختي كه تكتك اعضاي خانواده در اين سالها يدك كشيده بودند، تصوير شود. 10 سال و 8 روز از آتشي كه زندگيشان را خاكستر كرده بود گذشت اما اين تنها آتش زير خاكستر بود و دوباره ماه آباني فرارسيد كه شايد هيچگاه از خاطرشان نرفت. 12 آبانماه سال 83 و حالا 20 آبانماه سال 93 است.

خانواده بهرامي باز هم قرباني دادند، اما نه قرباني اسيدي. اين بار قربانيشان در پي پيامدهاي اسيدي به مرگ خودخواسته تن داد. از همان سالهاي اول كه تاب ديدن خواهرش را نداشت مشكلات عصبي به سراغ محمد آمد. چندباري به روانپزشك مراجعه كرد، قرص خورد، در بيمارستان بستري شد اما هرگز نتوانست با حادثهاي كه زندگي خواهرش را زير و رو كرده بود كنار بيايد. غمگين بود، افسردگي گرفت و پا به پاي خواهرش تحليل رفت تا اينكه ظهر روز دوشنبه دوباره بيتابيهايش شروع شد. اضطراب داشت و در چشم بر هم زدن به سمت راهروي خانهشان رفت و مرگ را در آغوش گرفت.

آمنه بهرامي كه از خودكشي برادرش شوكه است، به «شهروند» گفت: «از روزي كه آن اتفاق براي من افتاد، برادرم افسردگي گرفت. نميتوانست من را با صورت سوخته ببيند. هميشه ميگفت ميخواهم چشمهايم را به تو بدهم. امروز هم از صبح اضطراب داشت. نگرانش بوديم. ميخواستيم با خودروي برادرم او را به دكتر برسانيم كه در يك لحظه از خانه خارج شد. اما كسي او را نديده بود. اطراف را گشتيم كه ناگهان متوجه شديم محمد خودش را از داخل راهروي ساختمان به طبقه پايين پرتاب كرده است.»
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۲:۴۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم