بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

افتتاح قصابي براي گياهخواران! + عكس


اين روزها در دنيا افرادي هستند كه براي سلامت بيشتر دست از خوردن گوشت كشيده اند و خود را سبزي خوار مي دانند آن ها رستوران هاي مخصوص دارند و تنها غذايي را مي خورند كه در آن گوشت به كار نرفته باشد ...

اين روزها در دنيا افرادي هستند كه براي سلامت بيشتر دست از خوردن گوشت كشيده اند و خود را سبزي خوار مي دانند آن ها رستوران هاي مخصوص دارند و تنها غذايي را مي خورند كه در آن گوشت به كار نرفته باشد به تازگي قرار است اولين قصابي مخصوص اين افراد نيز افتتاح شود.
قصابي معمولا به جايي گفته مي شود كه گوشت مي فروشد و اين دقيقا متضاد آن چيزي است كه سبزي خوارها به آن اعتقاد دارند ولي اگر در قصابي مخصوص تنها مشتقاتي از گوشت هاي فرآوري شده با گياه وجود داشته باشد بد نيست به عنوان يك سبزي خوار سري به آن زد.اين مغازه را دو برادر افتتاح كرده اند و تمام گوشت هاي فروخته شده در آن 100 درصد گياهي هستند. اين محصولات با سيستم هاي خاصي درست مي شوند و در تمامي آن ها تنها از انواع سبزي ها استفاده شده است ولي طعم گوشت قرمز را وارد دهان مي كند.
در اين مغازه شما مي توانيد گوشت قرمز، مرغ، سوسيس، كالباس و ... را سفارش دهيد بدون آنكه ترسي از بهم خوردن رژيم غذايي تان داشته باشيد. اين مغازه مي تواند افراد بسياري را علاقمند به سبزي خوار شدن كند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۰:۳۳ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين راه آزمايش ضررهاي نوشابه +عكس

جرج پريرو" از سه ماه گذشته وارد آزمايش عجيبي شده است كه مي خواهد مضرات نوشابه را به طور كامل نشان دهد. او از سه ماه گذشته هر روز 10 قوطي نوشابه مشكي رژيمي نوشيده است تا در دراز مدت مشكلات آن مشخص شود.
باشگاه خبرنگاران: نوشابه يكي از مضرترين خوراكي هايي است كه تا به حال در تاريخ ابداع شده است و ساليانه انسان هاي فراواني را روانه بيمارستان مي كند. اين نوشيدني مضر مي تواند اثرات بدي روي بدن در دراز مدت داشته باشد.

"جرج پريرو" از سه ماه گذشته وارد آزمايش عجيبي شده است كه مي خواهد مضرات نوشابه را به طور كامل نشان دهد. او از سه ماه گذشته هر روز 10 قوطي نوشابه مشكي رژيمي نوشيده است تا در دراز مدت مشكلات آن مشخص شود.

ر هر قوطي از نوشابه هاي رژيمي 35 گرم شكر وجود دارد كه با نوشيدن 10 قوطي در روز به عبارتي 350 گرم شكر به صورت روزانه مي شود. اين ميزان به اندازه 70 قند است كه همراه چاي خورده مي شود .

اين مرد سه ماه پيش بدن خوب و سالمي شدات اما پس از اين مدت وزنش نزديك به 10 كيلوگرم وزن اضافه كرده است و فشار خونش از 12.9 به 14.5 رسيده است كه نشان از بروز بيماري هاي قلبي دارد.

او پس از اين آزمايش گفت كه مي خواهد نشان دهد و مردم ببيند كه اين نوشابه ها چقدر مشكل دارد. او ميگويد هيچ كدام از بچه ها در دنيا نبايد از نوشابه استفاده كنند مخصوصا نوشابه هاي مشكي براي سلامتي بسيار مضر هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۰:۱۷ توسط:sana موضوع:

عكس هايي از شجاعت ديدني گراز كوچك در مقابل يوزپلنگ!


"گراز زگيلداري" كه مورد حمله يك يوزپلنگ جوان قرار گرفته بود با شهامت و تصميم گيري به موقع توانست از مهلكه جان سالم به در ببرد...
"گراز زگيلداري" كه مورد حمله يك يوزپلنگ جوان قرار گرفته بود با شهامت و تصميم گيري به موقع توانست از مهلكه جان سالم به در ببرد.
"استيو پورتر" عكاس حيات وحش كه براي عكاسي به منطقه حفاظت شده پارك "كروگر" در افريقاي جنوبي رفته بود با صحنه باورنكردني از حمله يك يوزپلنگ به گراز زگيل دار مواجه شد.

گراز زگيل دار كه به گراز وحشي نيز معروف است با سر بزرگ و پاهاي كوتاه يكي از تر و فرزترين چهارپايان افريقاست كه شكار او براي يوزپلنگ هم ساده نيست. او در صورتي كه مورد حمله قرار گيرد يا احساس خطر كنند ميتوانند به خوبي از خود دفاع كنند. نرها با حركت سر خود از پايين به سمت بالا و با استفاده از دندانهاي تيز خود زخمهاي بدي به دشمن وارد ميكنند و مادهها كه دندانها بزرگ ندارند با دهان بزرگ خود گاز ميگيرند.

با اين وجود يك يوزپلنگ جوان در پارك كروگر تصميم به شكار اين حيوان گرفت و به آرامي خود را به او نزديك كرد. عكاس كه اتفاقي شاهد اين صحنه بود گفته كه در ابتدا يوزپلنگ با گام هاي بلند خود چيزي نمانده بود كه به گراز برسد اما در يك لحظه گراز حركتي چرخشي انجام داده و درست در مقابل او قرار مي گيرد. حيوان ريزنقش تصميم مي گيرد شانس خود را امتحان كند و به سمت يوزپلنگ حمله كند. يوزپلنگ كه كاملا غافلگير شده از ترس پا به فرار مي گذارد و گراز به دنبال او چند متري حركت مي كند. عكاس گفته اين يوزپلنگ خيلي زود به خود ميآيد اما ديگر دستش به گراز نمي رسد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۰:۰۵ توسط:sana موضوع:

اولين دوقلوهاي سياه و سفيد دنيا + تصويراولين دوقلوهاي سفيد و سياه جهان از يك پدر و مادر با نژادهاي متفاوت متولد شده اند


به نقل از «۲۴»، جيمز و دانيل كلي برادران دوقلوي همسان انگليسي ۱۸ سال دارند ولي يكي سفيد پوست است و ديگري رنگ پوستش سياه است. اولين دوقلوهاي همسان سياه و سفيد انگليسي حاصل ازدواج آليسون و ارول كلي دو زوج با نژادهاي مختلف هستند كه روزنامه گاردين به نقل از پزشكان، توزيع ژنهاي آنها را جدا از هم توصيف كرده است.
دكتر جيم ويلسون، متخصص ژنتيك جمعيتي در دانشگاه ادينبورگ در گفتگو با اين روزنامه علت سياه و سفيد شدن برادران كلي را ژنهاي پدر عنوان مي كند كه مسئله اي ارثي دارد. ارول كلي اصالتي جامائيكايي دارد و داراي يك ژن مربوط به پوست بدن است كه تقريباً نادر است ولي در مردم كشور بومي اش فراوان ديده مي شود.
به گفته پزشكان برادران دوقلوي انگليسي علاوه بر پوست صورت در بسياري از موارد ديگر نيز تفاوت دارند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۹:۵۲ توسط:sana موضوع:

كوچك‏ترين گربه دنيا..!مستر پيبلس (Mr. Peebles ) كوچكترين گربه جهان است.كه موسسه ركوردهاي جهاني گينس نيز اين گربه را به عنوان كوچكترين گربه جهان با ۲ سال سن،يك كيلوگرم وزن و ۱۵ سانتي متر بلندا پذيرفته است. اين گربه به طور كامل در يك ليوان ۲۰۰ ميلي گرمي جا ميشود.مستر پيبلس كوچك كه حالا يك ستاره شده در گذشته زندگي بدي داشته و صاحب قبلي اش او را دوست نداشته چون كه خيلي كوچك بوده.
مستر پيبلس :: Mr. Peebles

مستر پيبلس هم اكنون با دكتر Donna Sassman در ايالت ايلي نويز در ايالت متحده امريكا زندگي مي كند. وي ميگويد من در خانه اي در حال واكسن زدن به سگي بودم كه اين گربه با نمك را ديدم و از صاحبش پرسيدم آيا ميتونم اون را داشته باشم و اون پذيرفت و گربه را به من داد.
دكتري در كلينيك دامپزشكي مي گويد مستر پيبلس داراي اختلال ژنيتيكي ميباشد و تا مدتها انتظار ميرود بتواند عنوان كوچكترين گربه جهان را نگه دارد.زيرا مستر پيبلس از سن نرمالي كه گربه ها به رشد كامل ميرسند گذشته است.
دكتر Donna Sassman ميگويد من هنوز مجبورم روزي ۴ وعده غذا به او بدهم تا با اين كار وزنش را حفظ كنم.او ميگويد من اون را بين خودم و شوهرم گذاشته و او در بالاي بازو هاي من ميخوابد،و هنگامي كه هوا سرد است او برروي گردن من ميخوابد.و يكي از بهترين عادت هاي گربه كوچولو آمدن روي چانه من و ليسيدن و بوسه دادن به من است.
مستر پيبلس :: Mr. Peebles

جالب است بدانيد كوچك ترين نژاد گربه هاي جهان نژاد سنگاپوريست.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۹:۳۹ توسط:sana موضوع:

لبخندهاي استثنايي شادترين نوزاد جهان!! + عكس


لبخندي به پهناي صورت، اين اولين تصوير ثبت شده از نوزادي است كه حتي پيش از ورودش به اين دنيا به تمامي آن چيزي كه انتظارش را مي كشيد لبخند مي زد.اين نوزاد بريتانيايي كه "لئو" نام دارد ...
لبخندي به پهناي صورت، اين اولين تصوير ثبت شده از نوزادي است كه حتي پيش از ورودش به اين دنيا به تمامي آن چيزي كه انتظارش را مي كشيد لبخند مي زد.اين نوزاد بريتانيايي كه "لئو" نام دارد از زمان تولدش تا كنون هيچ گاه خنده از روي صورتش محو نشده است، به همين دليل والدينش اعتقاد دارند او شادترين نوزاد جهان است.
تمامي تصاويري كه از سونوگرافي هفته 31 به بعد دوران بارداري مادر لئو موجود است به نوعي اين ايده را تأييد مي كند، زيرا به طرز شگفت انگيزي جنين در رحم مادرش همواره لبخندي به لب داشته است.

اما به گفته مادرش اين سونوگرافي ها تازه شروع ماجراي عجيب و دوست داشتني و لئو است، اين نوزاد پس از تولد هميشه و همه حال حتي در زمان خواب خنده بر لب دارد. با گذشت پنج ماه از تولد لئو، نامش به عنوان شادترين نوزاد بريتانيا بر سر زبان ها افتاده و تصاويرش دست به دست شده است.
اين نوزاد خندان به چنان شهرتي دست پيدا كرده است كه بسياري از شركت هاي آرايشي و زيبايي خواستار استفاده از تصاوير او هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۹:۲۸ توسط:sana موضوع:

شگفت انگيز ترين و زيباترين گل جهان!! + عكس


دنياي گياهان بسيار بزرگتر از آن چيزي است كه ما مي دانيم. هر روز گياهاني كشف مي شوند كه باعث حيرت دانشمندان و مردم مي شود. اين گياهان معمولا نادر هستند و به سختي پيدا مي شوند...

دنياي گياهان بسيار بزرگتر از آن چيزي است كه ما مي دانيم. هر روز گياهاني كشف مي شوند كه باعث حيرت دانشمندان و مردم مي شود. اين گياهان معمولا نادر هستند و به سختي پيدا مي شوند.
"Diphylleia grayi" يكي از شگفت انگيزترين گياهان دنياست كه مي توان در آن قدرت بي كران خداوند را مشاهده كرد. اين گل سفيد رنگ است و به نظر ساده است اما زماني كه باران مي بارد گلبرگ هاي آن كريستالي و شفاف مي شود.

اين گل به "گل اسكلتي" هم معروف شده است و در زمان هاي باراني بسيار ديدني مي شوند. ارتفاع اين گل ها 0.4 متر است و تنها در سرزمين هاي كوهستاني و سرد رشد مي كند. منطقه اصلي رويش اين گل چين و ژاپن اعلام شده است.
گلبرگ هاي اين گل طوري هستند كه آب را گرفته و شفاف مي شوند سپس با خشك شدن دوباره رنگ سفيد خود را پس مي گيرند. نظر شما در مورد اين گل بي نظير چيست؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۹:۱۳ توسط:sana موضوع:

رابطه زنگ تلفن همراه با ويژگي هاي شخصيتي

با توليد گوشي هاي پيشرفته تلفن همراه، بموازات تغيير سليقه خريداران ، انتخاب زنگ نيز بسته به شخصيت افراد تغيير محسوسي يافته است.
استقبال مردم براي نصب آهنگ هاي گوناگون در گوشي هاي خود در دو سه سال اخير دو چندان شده است و هر كسي سعي مي كند فقط از موسيقي هاي مورد علاقه اش به عنوان زنگ تلفن همراه استفاده كند.
بعضي از افراد به موسيقي هاي ملايم بعنوان زنگ تلفن همراه علاقه مندند و عده اي ترجيح مي دهند از موسيقي هاي شاد استفاده كنند.
برخي افراد موسيقي هاي هيجان بر انگيز و پر صدا را براي زنگ تلفن همراه خود بر مي گزينند.
در اين ميان عده اي هم تنوع طلب هستند و هر چند وقت يكبار موسيقي زنگ تلفن خود را تغيير مي دهند.
روان شناسان معتقدند: انتخاب نوع موسيقي براي تلفن همراه بطور مستقيم با ويژگي هاي شخصيتي افراد رابطه دارد.
دكتر بدرالسادات بهرامي مي گويد: افرادي كه موسيقي هاي پر سر و صدا براي موبايل خود و يا حتي براي شنيدن در خودرو انتخاب مي كنند افرادي هيجان طلبند.
اين روانشناس معتقد است : افرادي كه موسيقي هاي ملايم و آرام بخش بر مي گزينند افرادي آرام، احساساتي و منظمند كه به جلب توجه ديگران تمايلي ندارند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۸:۵۴ توسط:sana موضوع:

بينا شدن خنده دار يك زن نابينا!! + عكس


ضربهاي سنگين باعث برگشت بينايي به يك زن نابينا شد. يك زن نيوزيلندي كه از سن ۱۱ سالگي دچار نابينايي شده بود، در اثر برخورد سر خود به يك ميز مجدداً بينايي خود را به دست آورده است...

ضربهاي سنگين باعث برگشت بينايي به يك زن نابينا شد.
يك زن نيوزيلندي كه از سن ۱۱ سالگي دچار نابينايي شده بود، در اثر برخورد سر خود به يك ميز مجدداً بينايي خود را به دست آورده است.
گفتني است، اين زن در اثر بروز يك تومور مغزي و فشار اين تومور بر عصب بينايي خود در سن ۱۱ سالگي دچار نابينايي شده بود.بررسيها نشان ميدهند، در اثر يك حادثه و ضربه به سر در سن ۳۸ سالگي اين زن كه خم شده بود با ضربهاي سخت به سرش مجدداً بينايي خود را به دست آورده است.
پزشكان اعلام كردهاند ضربه وارد شده به سر او باعث رفع فشار از روي عصب بينايي و بازگشت بينايي او شده است.
پزشكان احتمال ميدهند بينايي اين زن با درصد بالايي ماندگار بماند.
اين زن پس از اين حادثه با وضوح بالايي قادر به ديدن تمام اعضاي خانواده و مناظر اطراف شده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۸:۳۹ توسط:sana موضوع:

عادت عجيب و خاص يك ميلياردر كره اي!! + عكس


آقاي "يو" يكي ميلياردر كره اي است كه 11 سال است در بحرين زندگي مي كند. اين مرد با همه ثروتي كه دارد عادت خاصي دارد كه شايد براي بسياري عجيب باشد...

آقاي "يو" يكي ميلياردر كره اي است كه 11 سال است در بحرين زندگي مي كند. اين مرد با همه ثروتي كه دارد عادت خاصي دارد كه شايد براي بسياري عجيب باشد.
اين مرد 11 سال است كه بدون توجه به ثروتش هر روز صبح از خواب بيدار مي شود و جارو به دست خيابان هاي شهر را تميز مي كند. او در مقابل سوال خبرنگاران كه چرا اينكار را انجام مي دهد تنها مي گويد:"دوست دارم خيابان ها را تميز كنم".اين مرد لقب " سلطان تميزكاري" را بدست آورده است و حالا بسياري از مامورين شهرداري نيز او را مي شناسند. اين مرد دوست دارد كه زباله ها از شهر پاك شوند تا كسي بيمار نشود. شاهدان مي گويند او حتي از تميز كردن يك ته سيگار هم نمي گذرد و بايد همه چيز را از روي زمين جمع كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۸:۲۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم