بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

ترسناك ترين ورزشكار جهان در كنار همسرش + عكس


در فهرست 10 نفره اينديپندنت بوكسور روسي به عنوان نفر اول ترسناك ترين ورزشكار جهان برگزيده شد.


بدون شك "نيكولاي والوئف" غول دو متري روسيه كه به "وحشي شرقي" مشهور است يكي از معروف ترين ورزشكاران بوكس سنگين وزن جهان است.

نكته جالب درباره نيكولاي والوئف اين است كه چند سال پيش نشريه اينيپندنت به سراغ مخوفترين ورزشكاران دنيا رفته و در يك نظر سنجي توسط خوانندگان خود در سراسر جهان فهرست 10 نفرهاي را به عنوان ترسناكترين ورزشكاران جهان منتشر كرد.

در اين فهرست اين بوكسور روسي به عنوان نفر اول ترسناك ترين ورزشكار جهان برگزيده شد. درباره او گفته مي شود: ضربات سنگينش كه با تركيب چهره مخوفش، معجون كشندهاي ساخته است، تا به حال حريفان زيادي را بيهوش از رينگ مسابقه خارج كرده است.

در خارج از رينگ هم زندگي بوكسور سرشناس روس تفاوت زيادي با مردم عادي دارد؛ از جمله تفريح معروفش كه رفتن به شكار گراز به همراهي يك چاقو است!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۶:۴۴ توسط:sana موضوع:

زن 28 ساله اي كه ناگهان 50 سال پير شد!! + عكس


"هو جوآن" يك خانم 28 ساله است كه دوفرزند دارد ولي از زندگي خود لذت زيادي نمي برد چرا كه بيماري خاصي گرفته است كه او را طي مدت كوتاهي پير و چروكيده كرده و ديگر جواني گذشته اش را ندارد...

"هو جوآن" يك خانم 28 ساله است كه دوفرزند دارد ولي از زندگي خود لذت زيادي نمي برد چرا كه بيماري خاصي گرفته است كه او را طي مدت كوتاهي پير و چروكيده كرده و ديگر جواني گذشته اش را ندارد.
اين خانم اهل چين دچار بيماري بسيار نادر " كوتيس لاكسا" شده است كه پوست بدن را چروكيده مي كند و سرعت پير شدن آن را افزايش مي دهد به طوري كه طي شش ماه "هو جوآن" از 28 ساله به سن 70 ساله رسيده است.او مي گويد پس از به دنيا آمدن فرزند دومش اين بيماري آغاز شد و طي مدت 6 ماه اثرات خود را به جاي گذاشت به طوري كه ديگر قابل شناسايي نبود و از نگاه كردن به آينه نيز ترس داشت.
اين خانم تنها نمونه از اين بيماري است كه در چين وجود دارد و يكي از 10 موردي است كه در سراسر دنيا تا به حال شناسايي شده است. او اعتقاد دارد پشتيباني همسرش باعث شده تا از پس مشكلات اين بيماري سخت برآيد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۶:۳۲ توسط:sana موضوع:

اخراج خانم مهماندار جذاب بخاطر انتشار عكس هاي نامناسب!! + عكس


در اقدامي عجيب هواپيمايي تركيه Turkish Airlines يكي از جذاب ترين مهمانداران خود را اخراج كرد...
در اقدامي عجيب هواپيمايي تركيه Turkish Airlines يكي از جذاب ترين مهمانداران خود را اخراج كرد.
طبق اعلام Turkish Airlines اين مهماندار بخاطر فعاليت هاي متعدد در دنياي مد و حضور بصورت نيمه عريان برروي مجلات ايتاليايي اخراج شده است.
طبق اعلام خطوط هواپيمايي تركيه مهمان داران نبايد آرايش غليظي داشته باشند و بايستي ظاهري اراسته داشته باشند اما نبايد هيچ گونه جذابيت جنسي را برجسته نمايند.اين مهماندار 31 سالگي از مدت ها پيش در دنياي مد فعاليت مي كرد اما بخاطر انتشار عكس هاي نامناسبش در فضاي مجازي از كارش اخراج شده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۶:۲۲ توسط:sana موضوع:

بازيكنان استقلالي هنرمند پرسپوليسي را سورپرايز كردند + عكس


وحيد طالب لو شب گذشته آرش برهاني و امين منوچهري را همراه خود كرد تا براي تبريك جشن تولد محراب قاسم خاني به خانه اش بروند. پژمان جمشيدي، اشكان نامداري و حسن رودباريان هم در اين مراسم حضور داشتند.

امين منوچهري (بازيكن سابق استقلال و كنوني راه آهن)، پژمان جمشيدي (بازيكن سابق پرسپوليس و هنرمند فعلي)، اشكان نامداري (بازيگر)، محراب قاسم خاني (هنرمند)، حسن رودباريان (گلر سابق تيم ملي)، وحيد طالب لو (گلر استقلالي راه آهن) و آرش برهاني (مهاجم استقلال)
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۶:۱۲ توسط:sana موضوع:

دانشمندان موفق به توليد صفحهي شفاف لمسي شدند

دانشمندان فنلاندي موفق به توليد صفحهي شفاف لمسي شدهاند كه ميتوان از آن براي اضافه كردن ويژگي لمسي روي انواع سطوح استفاده كرد. كمپاني كاناتو (Canatu) كه اين صفحهي لمسي را توليد كرده، نام آن را Carbon NanoBuds گذاشته است.
دانشمندان با انجام يك پروسهي پيوند، با استفاده از نانولولههاي كربني موفق شدند تا موانع پيشين موجود براي توليد چنين ساختاري را پشت سر بگذارند. نتيجهي پيوند انجام شده توليد يك صفحهي شفاف لمسي است.
با استفاده از اين صفحهي لمسي و قراردادن آن روي هر سطحي، ميتوان امكان تعامل لمسي را به آن سطح يا شي اضافه كرد. براي مثال حتي ميتوان اين صفحه را به دور يك سيم نيز بست كه با وجود خميدگي آن از نظر عملكرد تغيير چنداني در آن ايجاد نميشود. با استفاده از چنين قابليتي ميتوان هدفونهايي با سيم لمسي، خودروهايي با امكان لمس در تمام نقاط داشبورد با شكل خميده و هر سطح لمسي را كه امكان تعبيه كليد فيزيكي در آن مشكل است، توليد كرد.
با توجه به قابليت خارقالعادهي اين صفحهي لمسي، كاناتو پيشبيني ميكند تا از اين صفحهي در ساخت انواع گجتهاي پوشيدني همچون ساعتهايهوشمند استفاده شود. قابليت انعطاف صفحهي نمايش توليد شده با استفاده از نانولولههاي كربني، آن را به بهترين گزينه براي استفاده در انواع گجتها با فرم فكتور خميده تبديل كرده است.
براساس اطلاعات منتشر شده دانشمندان مدت مديدي است كه در پي توليد صفحات نمايش منعطف با استفاده از نانولولههاي كربني هستند، اما مواردي چون رسانايي ضعيف و همچنين پروسهي توليد گران قيمت از جمله دلايلي است كه باعث شده تا محققان تحقيقات در اين زمينه را متوقف كنند. كاناتو با استفاده از يك ساختار تركيبي، مشكل رسانايي را حل كرده است، ضمنا اين كمپاني روشي ارزانتر را براي ساخت اين صفحات لمسي يافته است. اين كمپاني براي اثبات ادعاي خود، بر روي توليد مقدار محدودي از اين نوع صفحهي لمسي سرمايهگذاري كرده كه در گوشيهايهوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. انتظار ميرود ميزان توليد اين صفحات لمسي در سال ۲۰۱۵ افزايش يابد.
اطلاعات منتشر شده حكايت از اين دارد كه استفاده از صفحات لمسي كه با نانولولههاي كربني توسعه يافتهاند، در گجتهايي با سايز صفحهي نمايش بزرگ مناسب نيست. علت اين موضوع، كاهش حساسيت صفحهي لمسي بهدليل افزايش مساحت است. كاناتو اطلاعاتي را در مورد همكاري با توليدكنندگان گوشيهايهوشمند ارائه نكرده است.
تَهـيـــه وَ گـرבآورے : bia2skinبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۶:۰۱ توسط:sana موضوع:

بيشتر آمريكاييها معتقدند اينترنت آنها را باهوشتر كرده است

گاهي اوقات سخت است تاثير دنياي مجازي يا اينترنت را بر روي جامعه بررسي كنيم؛ از طرفي اينترنت سرويسهاي فوقالعاده خوبي همچون جستجوي گوگل، ويكيپديا، ايميل، پيام رساني را به وجود آورده و از طرفي ديگر خطر امنيت و ديدن محتواي نامناسب در اين فضا جامعه را تهديد ميكند.
اما به صورت كلي بايد قبول كنيم كه اينترنت در واقع به باهوشتر شدن بشر كمك كرده است.

بنابر گزارشي تازه از موسسه تحقيقاتي Pew Research، نزديك به ۸۷ درصد از افراد بزرگسال در ايالت متحده آمريكا كه از اينترنت و گوشيهاي موبايل امروزي استفاده ميكنند، اعلام كردهاند كه در طول ۵ سال گذشته چيزهاي جديد و زيادي ياد گرفتهاند.
تنها يك چهارم از اين جامعه آماري مورد مطالعه معتقدند با اطلاعات بسيار زياد در محيط آنلاين اشباع شدهاند و
اكثريت قريب به اتفاق از وجود داشتن مجموعه بزرگ از دانش بشري در قالب ابزاري به نام اينترنت ابراز خوشحالي كردهاند.

بيشتر مردمي كه مورد بررسي و پرسش قرار گرفتهاند، ميگويند به وسيله اينترنت اكنون بهتر درباره خبرهاي جديد، محصولات، خدمات تازه و زندگي دوستان خود مطلع ميشوند. جالب است كه ۳۹ درصد نيز اعلام كردهاند حتي از طريق اينترنت بهتر از همسايههاي خود خبر پيدا ميكنند.
بيش از سه چهارم از مردم آمريكا ميگويند اينترنت به دانش آموزان آمريكايي راهي بهتر براي كسب اطلاعات نشان داده
در حالي كه هنوز ۸ درصد معتقدند اين مورد صحت ندارد.تَهـيـــه وَ گـرבآورے : bia2skin

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۵:۴۹ توسط:sana موضوع:

كشف فرمول حيات فرازميني

شايد اگر چند سال پيش از كسي در مورد امكان وجود حيات در جايي به غير از زمين سؤال ميكرديد با پاسخ منفي مواجه ميشديد اما اين روزها بسياري از افراد بر اين باورند كه حيات مختص زمين نيست و در اين جهان بيكران امكان حضور موجودات زنده ديگر نيز وجود دارد.
به شكل عجيبي به نظر ميرسد كه ما در اين جهان هستي تنها نيستيم. با وجود اين اصلاً جاي نگراني نيست چرا كه احتمال رويارويي ما با موجودات وحشتناك و دلهرهآور چندان زياد نيست.
امري واندل اخترزيست شناس در جستجوي توسعه دادن معادله دريك (جهت يافتن و تخمين زدن هوش فرازميني) با در نظر گرفتن اطلاعات جديدي است كه اخيراً توسط تلسكوپ فضايي كپلر به زمين مخابره شده است. كپلر نام سامانه ناسا است كه هدف از پرتاب آن به فضا يافتن سيارات فراخورشيدي است. سيارات مورد نظر بايد در كمربند حيات واقع شده باشند. منظور از كمربند حيات فاصله استاندارد و مطلوب سياره از خورشيد است كه در آن امكان وجود حيات بسيار زياد است. اينكار بدين جهت حائز اهميت است كه احتمال ميرود در چنين سياراتي بتوان حيات را در هر شكلي پيدا كرد. بر اساس تازهترين تحقيقات واندل در حال حاضر ميلياردها سياره با برخورداري از ويژگي قرار گرفتن دركمربند حيات (فاصله مناسب با خورشيد) در سراسر فضا وجود دارند. در اين بين اما تفاوت عمدهاي ميان سياراتي كه ارگانيزمها قادر به زندگي در آن هستند و سياراتي كه حيات در آنها در جريان است وجود دارد. اين يافتههاي جديد بخشي از مقاله كاملي است كه قرار است سال آينده ميلادي در ژورنال معتبر International Journal of Astrobiology منتشر شود.
با تعيين يك بازه تخميني باندل و تيماش موفق شدهاند يك نظريه در مورد ميلياردها سياره مزبور ارائه دهند كه طي آن امكان وجود حيات در سياراتي كه فاصلهشان چيزي بين ۱۰ تا ۱۰۰ سال نوري از زمين است بررسي شود. بر كسي پوشيده نيست كه منظور از حيات از بدوي ترين شكل مانند باكتريها تا پيشرفتهترين موجودات (به عنوان مثال انسان) را شامل ميشود. حتي اين امكان وجود دارد كه موجوداتي بسيار بزرگتر و هوشمندتر از انسان نيز هماكنون در جايي از اين جهان لايتناهي مشغول به زندگي باشند. با در نظر گرفتن اين موضوع كه چنانچه موجوداتي هوشمند و شايد هوشمندتر از ما در اين دنيا مشغول به فعاليت هستند بنابراين به اين نتيجه ميرسيم كه فاصله آنها با ما بسيار زياد است. واندل تخمين ميزند كه در صورت وجود تمدني مدرن در جايي از كيهان فاصله احتمالي نزديكترين آنها با زمين چيزي در حدود هزاران سال نوري است.

در اين بين چندين فرضيه مطرح است كه يكي از آنان اين است كه حيات فرازميني براي ادامه يافتن نيازمند عناصري فيزيكي است كه ما به آنها محتاجيم. اين موضوع وقتي پررنگ ميشود كه بازهي تحقيقات، محدود به نوع سيارهي ميزبان رايجترين شكل حيات يعني سيارات واقع شده در كمربند حيات شود. اين نوع از حيات در حقيقت همان چيزي است كه اكنون ما و ميلياردها موجود ديگر در اين كره خاكي در حال تجربه كردن آن هستيم. چنانچه اين محدوديت برداشته شود و حيات به معناي عام آن مد نظر قرار گيرد آنگاه ميتوان ادعا كرد كه امكان وجود جهانهايي كه اشكال گوناگون حيات در آنها وجود دارد بسيار بيشتر خواهد شد. قمرهاي پوشيده شده از يخ مانند اروپا و تيتان از جمله مواردي هستند كه احتمال پيدا شدن نوع بسيار كوچكي از حيات همانند باكتري در آنها بسيار زياد است. ممكن است متحير شويد اگر بدانيد كه تمامي اين نظريات صرفاً بر اساس تغيير يكي از پارامترهاي هشتگانه معادله دريك بدست آمدهاند. واندل با تغيير يكي از همين هشت پارامتر موفق شده اين نظريه را به وجود آورد كه ميلياردها سياره وجود دارند كه ميزبان نوعي از حيات هستند. شگفتتر آنكه بر اساس اين يافته جديد كهشكان راه شيري ميزبان ميليونها و حتي ميلياردها سيارهاي است كه احتمال ميرود شكلي از حيات در آنها وجود داشته باشد. با احتساب ويژگيهاي اين نظريه علمي همچنان جاي خالي يكي از قطعات مهم پازل حيات فرازميني احساس ميشود. اين قطعه گمشده چيزي نيست جز اعلام درصد احتمالات وجود حيات در ميلياردها سياره كشف شده. اين موضوع باعث خواهد شد تا دانشمندان نتوانند به درستي سياراتي را انتخاب و بر روي آنها تمركز كنند كه احتمال حضور جانداران در آنها بيشتر از ديگر سيارات است. همچنين نميتوان با قطعيت اعلام كرد كه نزديكترين سياره ميزبان حيات به زمين كدام است.
اما اين موضوع باعث نشده تا دانشمندان مأيوس شوند چرا كه در آينده نزديك، بررسيهاي كامل و دقيق تر از مشاهدات طيفي اتمسفر سيارات اين امكان را به وجود خواهد آورد تا بتوانيم از راه دور ردپاهاي حيات در اين مكانها را بيابيم. اضافه شدن اطلاعات حاصل از طيف سنجهاي اتمسفر در صورت اضافه شدن به فرمول واندل ميتواند باعث شود تا چند سياره كه مطمئن هستيم حيات در آنها برقرار است در اولويت تحقيقات دانشمندان قرار گيرد تا اين موضوع به طور كامل بر روي چنين سياراتي بررسي شود. به هر روي چنانچه در آينده بهترين مقصد جهت اقامت انسان شناسايي شود همچنان با يك بحران بزرگ مواجه خواهيم بود و آن چگونگي رسيدن به سياراتي است كه در نزديكترين فاصله چيزي در حدود چند ۱۰ سال نوري با ما فاصله دارند.


تَهـيـــه وَ گـرבآورے : bia2skin

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۵:۳۵ توسط:sana موضوع:

واضحترين تصوير از «اروپا»، قمر يخي مشتري توسط ناسا منتشر شد

هنوز زمان بسيار زيادي مانده تا بشريت بتواند بصورت مستقيم و از نزديك، قمر معروف مشتري يعني «اروپا» را به چشم ببيند. با اين حال لابراتوار Jet Propulsion ناسا به تازگي تصوير مهندسي شدهاي منتشر كرده كه نمايانگر ظاهر اين جرم يخزدهي آسماني در مقابل چشمان غيرمسلح است.
اروپا نام يكي از شصت و دو ماهِ سيارهٔ مشتري است كه در سال ۱۶۱۰ ميلادي توسط دانشمند نامي، گاليله كشف شد.«كاوشگر گاليله»ي ناسا بخشهاي مختلف اين تصوير را به كمك اشعهي نزديك به مادون قرمز و فيلترهاي سبز و بنفش در دههي 1990 ميلادي ثبت كرده اما به تازگي اين دادهها تحت تكنيكهاي پردازش تصويري مدرن قرار گرفتهاند كه طول موج نور مرئي را تداعي و شبيهسازي ميكند.
تَهـيـــه وَ گـرבآورے : bia2skin
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۵:۲۲ توسط:sana موضوع:

علت عدم فروپاشي جهان پس از انفجار بزرگ چيست؟

فيزيكدانان در كالج سلطنتي لندن و دانشگاههاي كپنهاك و هلينسكي معتقدند بر همكنشهاي ذرات هيگز-بوزون و جاذبه، اثري پايدار كننده بر كل جهان داشته، به طوري كه مانع فروپاشي بزرگ، اندكي پس از انفجار بزرگ شده است.جاذبه نه تنها ما را بر روي زمين نگه ميدارد و سيارات را در نظم خود محصور ميكند بلكه افتخار نجات كل جهان را نيز از آن خود كرده است. بدون حضور اين برهمكنش ميدان هيگز كه در تمام جهان حضور دارد و مسئول جرم داشتن مواد است انرژي بسيار زيادي مييافت به طوري كه جهان پس از رد كردن يك قلهي انرژي به يك چاه انرژي گرفتار ميآمد. اين بدان معنا است كه جهان در عرض چند ميكروثانيه بسيار ناپايدار ميشد و بر روي خود فروپاشي ميكرد.
اما به نظر دانشمندان انحناي فضا-زمان-جاذبه همه چيز را در كنار هم نگه داشته است و مانع تباهي جهان شده است. البته بر همكنش ذرات هيگز و جاذبه با استفاده از شتابدهندههاي ذرات قابل اندازه گيري نيست اما اين برهمكنش اثر زيادي بر روي ناپايداري هيگز در طول تورم (انبساط جهان) دارد. به گفتهي اين دانشمندان حتي مقدار اندكي از اين برهمكنش قادر به توضيح پايدار شدن جهان ما بدون نياز به هيچ فيزيك جديدي است.
اين گروه اميدوار است بتواند اين برهمكنشها را با مطالعهي دادههاي گيتيشناسي به دست آمده از ماموريتهاي آژانس فضايي اروپا اندازهگيري كند. در صورت موفقيت اين گروه در انجام چنين مهمي، آخرين عدد ناشناخته در مدل استاندارد ذرات فيزيك به دست خواهد آمد
و ما يك قدم به پاسخ اين پرسش كه ما چگونه اينجا هستيم نزديكتر ميشويم.تَهـيـــه وَ گـرבآورے : bia2skin
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۵:۱۱ توسط:sana موضوع:

متن چت يك دختر و پسر

(اين رو حتما بخونيدخيلي جالبه فقط نتيجه ي اخلاقي يادتون نره)

پسر : سلام.خوبي؟مزاحم نيستم؟

دختر: سلام. خواهش مي كنم.? asl plz

پسر : تهران/وحيد/۲۶ و شما؟

دختر : تهران/نازنين/۲۲

پسر : اِ اِ اِ چه اسم قشنگي!اسم مادر بزرگ منم نازنينه.

دختر: مرسي!شما مجردين؟

پسر : بله. شما چي؟ازدواج كردين؟

دختر : نه. منم مجردم. راستي تحصيلاتتون چيه؟

پسر : من فوق ليسانس مديريت از دانشگاه MIT اَمِريكا دارم. شما چي؟

دختر : من فارغ التحصيل رشته گرافيك از دانشگاه سُربن فرانسه هستم.

پسر : wow چه عالي!واقعا از آشناييتون خوشحالم.

دختر : مرسي. منم همين طور. راستي شما كجاي تهران هستين؟

پسر: من بچه تجريشم. شما چي؟

دختر : ما هم خونمون اونجاس. شما كجاي تجريش مي شينين؟

پسر : خيابون دربند. شما چي؟

دختر : خيابون دربند؟ كجاي خيابون دربند؟

پسر : خيابون دربند. خيابون…… كوچه……پلاك….شما چي؟

دختر : اسم فاميلي شما چيه؟

پسر : من؟ حسيني! چطور؟

دختر : چي؟وحيد تويي؟ خجالت نمي كشي چت مي كني؟تو كه گفتي امروز با زنت مي خواي بري قسطاي عقب مونده خونه رو بدي.!مكانيكي رو ول كردي نشستي چت مي كني؟

پسر : اِ عمه ملوك شمائين؟چرا از اول نگفتين؟راستش! راستش!ديشب مي خواستم بهتون بگم امروز با فريده…. آخه مي دونين………..

دختر : راستش چي؟ حالا آدرس خونه منو به آدماي توي چت ميدي؟مي دونم به فريده چي بگم!

پسر : عمه جان ! تو رو خدا نه! به فريده چيزي نگين!اگه بفهمه پوستمو ميكّنه!عوضش منم به عمو فريبرز چيزي نمي گم!

دختر : او و و و م خب! باشه چيزي بهش نميگم. ديگه اسم فريبرزو نياريا! راستي من بايد برم عمو فريبرزت اومد. باي

پسر : باشه عمه ملوك! باي……

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۴:۵۹ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا