بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بالشتتونو تويض كنيد...

هر شش ماه يكبار بالشتان را عوض كنيد....
تقريباً 70 درصد مردم ميگويند كه براي داشتن خواب خوب داشتن بالشي راحت ضروري است اما بسياري از ما وقتي دل به بالش موردعلاقهمان ميبنديم تا مدتها از آن استفاده ميكنيم.
درحاليكه به گزارش Huffington Post محققان خواب ميگويند كه بايد هر 6 ماه يكبار بالشتان را عوض كنيد. عمر تشكهاي معمولي 5 تا 10 سال است اما استفاده از يك بالش بيش از دو سال سالم نيست؛ نكتهاي كه خيلي از ما برخلاف توجه به تعويض تشكها در مورد بالش ناديده ميگيريم.
حقيقت اينجاست كه ميتوان جانور و آشغال زيادي در بالش كه دائماً صورت خود را روي آن ميگذاريد پيدا كرد. كثيفي، چربي و سلولهاي مرده پوست آنجا گير افتادهاند كه ميتواند منجر به آكنه شوند. كرمهاي خاكي كه از خانواده عنكبوتها هستند هم بدشان نميآيد در درزهاي بالش شما جا خوش كنند. درست است كه شما آنها را نميبينيد اما آنها جايي جمع ميشوند كه محل خواب ما است.
وجود اين حشرات ميتواند مشكلات بسياري را براي سلامتي ايجاد كند مثل واكنشهاي ناخوشايند افرادي كه به حشرات آلرژي دارند. تقريباً 20 درصد مردم آلرژي دارند و از اين تعداد حدود دوسوم آنها ممكن است به انواعي از كرم خاكي كه در خانه تجمع ميكنند حساس باشند. بنابراين اولين نشانه خوب آلرژي آنهم در اول صبح ميتواند بالش شما باشد.

اما خبر خوب اين است كه كرمهاي خاكي با خودشان هيچ نوع بيماري را گسترش نميدهند اما معناي اين حرف اين نيست كه شما ميتوانيد با خيال راحت ميان صدها هزارتا از آنها بخوابيد.
پوششهاي بدون منفذ برخي تشكها و بالشها ايده خوبي است چون ميتوانيد آنها را بهصورت منظم بشوييد. 30 دقيقه انداختن آنها در خشككن ماشين لباسشويي با سرعت كم به پاك كردن كثيفيهاي بالش كمك ميكند. در هنگام خريد بالش حواستان باشد كه بايد فاصله بين سر و شانههايتان را پر كند. بنابراين كساني كه به پشت يا شكم ميخوابند بايد بالش خيلي نازكتري نسبت به كساني كه عادت دارند به پهلو بخوابند انتخاب كنند. همچنين هر وقت تشك جديد استفاده ميكنيد حتماً بالشتان را هم عوض كنيد چون وضعيت خواب شما و قرارگيري سر و شانههايتان با تغيير تشك عوض ميشود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۸:۴۲ توسط:sana موضوع:

اختراعات و اكتشافات تاريخي

مرد كلمه را كشف كرد و مكالمه را اختراع كرد.
زن مكالمه را كشف كرد و شايعه اختراع شد!
مرد قمار را كشف كرد و كارتهاي بازي را اختراع كرد.
زن كارتهاي بازي را كشف كرد و جادوگري اختراع شد!
مرد كشاورزي را كشف كرد و غذا اختراع شد.
زن غذا را كشف كرد و رژيم غذايي را اختراع كرد!
مرد دوستي را كشف كرد و عشق اختراع شد .
زن عشق را كشف كرد و ازدواج را اختراع كرد!
مرد تجارت را كشف كرد و پول را اختراع كرد.
زن پول را كشف كرد و « خريد كردن » اختراع شد!
از آن به بعد مرد چيزهاي بسياري را كشف و اختراع كرد.
ولي زن همچنان مشغول خريد بود!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۸:۳۱ توسط:sana موضوع:

دفن عجيب مادر توسط فرزند ميلياردر +عكس

يك ميلياردر اهل نيجريه، مادر خود را پس از مرگ، به جاي تابوت در يك خودرو هامر جديد، به خاك سپرد.

به گزارش شبكه العالم به نقل از روزنامه البيان امارات، اين اقدام با موجي از انتقادها روبرو شد. منتقدان به اين مساله اعتراض داشتند كه بايد دفن، با استفاده از تابوت صورت مي گرفت.

بسياري از روزنامه هاي نيجريه، اين خبر را منتشر كردند اما نامي از اين ميلياردر ذكر نكردند.


سايت نيجري "امزينگ استويرز اراوند ده وورد"، با انتشار اين خبر، اين سوال را مطرح كرده كه "آيا اين عشق زياد است يا پول زياد؟"

مرد ميلياردر كه در جنوب شرق نيجريه زندگي مي كند، يك خودروي شاسي بلند مدل هامر را خريد و پيكر مادر خود را در آن قرار داد. او سپس بيش از 10 هزار دلار در داخل خودرو ريخت و آن را به همراه مادر خود به خاك سپرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۸:۲۱ توسط:sana موضوع:

لاغر شدن با يك روش شك آور! + عكس

لاغر شدن با يك روش شك آور! + عكس
راه هاي بسياري در طول سال هاي مختلف براي كاهش وزن گفته شده است كه اكثر آن ها در مورد نحوه خوردن و ورزش كردن بوده است اما اين بار يك وسيله جديد در دنياي فناوري به كمك شما خواهد آمد تا ...
راه هاي بسياري در طول سال هاي مختلف براي كاهش وزن گفته شده است كه اكثر آن ها در مورد نحوه خوردن و ورزش كردن بوده است اما اين بار يك وسيله جديد در دنياي فناوري به كمك شما خواهد آمد تا تناسب اندامتان حفظ شود.
به تازگي يك كمپاني تكنولوژي دستبندي را طراحي كرده است كه مي تواند در تناسب اندام به شما كمك به سزايي كند. اين دستگاه "پاولوك" ناميده مي شود و در زمان هاي خاص به بدن شما شك وارد مي كند.

اين دستبند را هر فردي مي تواند دور مچش ببند و به خاطر ضد آب و ضد ضربه بودن آن همه كارهاي خود را همراه با آن انجام دهد. اين دستگاه تمام اتفاقات بدن را تجزيه و تحليل مي كند و در زمان هاي مشخص شوك الكتريكي به بدنتان وارد مي كند.

اين دستبند در حال حاضر در مرحله آزمايش قرار دارد ولي به نظر مي رسد براي افرادي كه كنترلي روي خورد و خوراك خود ندارند بسيار مفيد باشد. اگر از نحوه كار اين دستبند مي خواهيد بيشتر بدانيد بايد اين نكته را يادآور بشويم كه با سنسورهاي درون اين دستبند ضربان قلب شما شناسايي مي شود همچنين لرزش هاي رگ ها هنگام جويدن غذا را هم اين دستبند حس مي كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۸:۰۸ توسط:sana موضوع:

سالن دو و ميداني علي دايي + عكس


مدير عامل شركت توسعه و نگهداري اماكن ورزشي از افتتاح نخستين سالن دو و ميداني مجموعه ورزشي علي دايي در اردبيل در صورت تامين منابع مالي تا تير ماه 95 خبر داد.

مصطفي مدبر در جريان بازديد از مجموعه ورزشي علي دايي اردبيل و سالن دووميداني اين استان گفت: خوشبختانه اين سالن در حال حاضر 77 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و تصميم داريم براي تسريع اتمام اين طرح عمليات تكميل آن در چند مرحله صورت گيرد.

مجموعه ورزشي علي دايي از يك استاديوم 20هزار نفري ، شنا ،تيراندازي و دووميداني تشكيل شده است و در حال حاضر تنها استاديوم فوتبال اين مجموعه كه در سال 86 به بهره برداري رسيده قابل استفاده است.

مدبر درعين حال افزود: متناسب با اعتبارات تخصيص داده شده براي اين طرح، تلاش خواهيم كرد تا زودتر به بهره برداري برسد.

تنها فاز باقي مانده سالن سرپوشيده دووميداني كه مراحل ساخت آن از سال 85آغاز شده پيست تارتان است كه اين بخش نيز مستلزم هزينه زياد است .

به گفته مديرعامل اين شركت معاون عمراني استاندار اردبيل براي هرگونه همكاري هاي لازم جهت تكميل اين سالن نيمه تمام و همچنين ساير طرح هاي در حال احداث اين استان قول مساعد داده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۷:۵۷ توسط:sana موضوع:

2 مجري زن تلويزيون به همراه همسران شان


مجريان تلويزيوني اين بار به اتفاق همسر هاي محترم. نيلوفر اميني فر و زهرا عاملي در كنار همسرانشان.

مجريان تلويزيوني اين بار به اتفاق همسر هاي محترم. نيلوفر اميني فر و زهرا عاملي در كنار همسرانشان.
نيلوفر اميني فر (زاده ۱۳۶۴) گوينده و مجري تلويزيون اهل ايران است.


 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۷:۴۵ توسط:sana موضوع:

زن جواني كه يك روزه پير شد! +عكسزن جواني كه در عرض يك روز چندين ساله پير شد!
اين خانم اهل چين دچار بيماري بسيار نادر ” كوتيس لاكسا” شده است كه پوست بدن را چروكيده مي كند و سرعت پير شدن آن را افزايش مي دهد به طوري كه طي شش ماه “هو جوآن” از ۲۸ ساله به سن ۷۰ ساله رسيده است.
“هو جوآن” يك خانم 28 ساله است كه دوفرزند دارد ولي از زندگي خود لذت زيادي نمي برد چرا كه بيماري خاصي گرفته است كه او را طي مدت كوتاهي پير و چروكيده كرده و ديگر جواني گذشته اش را ندارد.
اين خانم اهل چين دچار بيماري بسيار نادر ” كوتيس لاكسا” شده است كه پوست بدن را چروكيده مي كند و سرعت پير شدن آن را افزايش مي دهد به طوري كه طي شش ماه “هو جوآن” از 28 ساله به سن 70 ساله رسيده است.
او مي گويد پس از به دنيا آمدن فرزند دومش اين بيماري آغاز شد و طي مدت 6 ماه اثرات خود را به جاي گذاشت به طوري كه ديگر قابل شناسايي نبود و از نگاه كردن به آينه نيز ترس داشت.
اين خانم تنها نمونه از اين بيماري است كه در چين وجود دارد و يكي از 10 موردي است كه در سراسر دنيا تا به حال شناسايي شده است. او اعتقاد دارد پشتيباني همسرش باعث شده تا از پس مشكلات اين بيماري سخت برآيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۷:۳۲ توسط:sana موضوع:

با گربه ۱۰۰ ميليون دلاري آشنا شويد + عكس

گربه اخموي گرامپي كه نامش حدود دو سالي است بر سر زبانها افتاده، نهتنها به ستارهاي در دنياي مجازي بدل شده، بلكه از لحاظ مالي نيز گوي سبقت را از برخي ستارگان هاليوود ربوده و حدود ۱۰۰ ميليون دلار درآمد داشته است.
بسياري از ستارگان سينما به طور معمول درآمدهاي هنگفتي دارند اما برخي از آنها شايد نتوانند به گرد پاي گربه مشهور «گرامپي» برسند، دست كم از لحاظ كسب درآمد. نشريه بريتانيايي اكسپرس نوشته است كه اين گربه اخمو و عبوس طي دو سال گذشته حدود ۱۰۰ ميليون دلار درآمد داشته است. اين گربه به اين ترتيب پس از رابرت داوني جونير و دواين جانسون در رتبه سوم ستارگان پردرآمد قرار مي گيرد كه در فهرست نشريه معتبر فوربس مكان هاي اول و دوم را به خود اختصاص داده اند. حتي اگر آمار و ارقام نشريه اكسپرس كاملا دقيق هم نباشد اما نشان مي دهد كه از بركت داشتن اين گربه اخمو به چه پول هنگفتي مي توان دست يافت. سير موفقيت گربه «گامپي» به سپتامبر ۲۰۱۲ برمي گردد. برادر صاحب اين گربه، عكسي از اين حيوان اخمو را در اينترنت منتشر كرد. چهره خاص اين گربه نه تنها دنياي مجازي را فتح كرده بلكه روي كالاهاي گوناگون از تي شرت و تقويم گرفته تا ليوان و فنجان نقش بسته و براي صاحب گربه نيز درآمدهاي كلاني به همراه داشته است. صاحب گربه از جمله حق و حقوق آثار مربوط به اين گربه را فروخته و همچنين با الهام از اين گربه و عبوس بودن آن دو كتاب منتشر كرده است. به نوشته سايت نشريه اشپيگل بيش از ۱۰ هزار كالاي گوناگون با چهره اين گربه ترش رو مي توان در سايت شركت آمازون سفارش داد. دو كتابي كه صاحب اين گربه در سال ۲۰۱۳ منتشر كرده، در فهرست كتاب هاي پرفروش روز در نشريه نيويورك تايمز بوده اند. به گزارش نيويورك تايمز، بيش از ۱۰۰ هزار تي شرت با چهره اين گربه تاكنون به فروش رسيده است. گربه «گرامپي» در صفحه رسمي خود در شبكه اجتماعي فيس بوك بيش از ۷ ميليون طرفدار دارد و در شبكه توئيتر نيز حدود ۲۵۶ هزار نفر «دنبال كننده » اين گربه هستند.
واژه انگليسي «grumpy» كه به معناي بدخلق، ترشرو، اخمو و عبوس است، به سرعت به اسم هنري اين گربه بدل شد. نشريه بريتانيايي تلگراف به نقل از صاحب ۲۸ ساله اين گربه مي نويسد: «آنچه اين گربه در عرض چنين مدت كوتاهي به آن دست يافته، فوق العاده و باورنكردني است».
گربه گرامپي البته چند صباحي نيز به جمع ستارگان فيلم پيوسته و به تازگي فيلمي با همراهي اين بازيگر عبوس به نمايش درآمده است با اين عنوان: بدترين كريسمس گربه گرامپي.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۷:۲۰ توسط:sana موضوع:

بروسلي افغاني را بشناسيد+عكس

يك جوان افغان كه شباهت زيادي با بروسلي، بازيگر سرشناس هنرهاي رزمي دارد ميان كاربران افغان طوفان به پا كرده است.

كاربران افغان در شبكه هاي اجتماعي مجازي از جمله فيس بوك نوشته اند كه نام اين جوان، عباس علي زاده است كه شباهت زيادي به بروس لي دارد.
بر اساس نوشته كاربران افغان، عباس علي زاده يكي از مشهورترين كونگ فوكاران افغانستان است و فعلاً در شهر كابل زندگي مي كند.
عباس علي زاده نام خود را به «بروس هزاره» تغيير داده است. او گفته است كه كارهاي ورزشي اش را مانند بروس لي پيش مي برد تا به موفقيت هاي بيشتر دست يابد.
بروس لي، بازيگر مشهور فيلم هاي رزمي و يكي از تأثيرگذارترين رزمي كاران قرن بيستم به شمار مي رود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۷:۰۷ توسط:sana موضوع:

درياچهاي بزرگ در مريخ كشف شد

انگار كنجكاوي هاي مريخ نورد پاياني ندارد. اين روبات به تازگي موفق به كشف منطقه اي در سياره سرخ شده كه روزگاري يك درياچه بوده است. آنچه كه اين مريخ نورد به تازگي كشف كرده گرچه در ظاهر بخشي از يك منطقه كوهستاني به شمار مي آيد اما درحقيقت بازمانده درياچه اي بزرگ است. اين كشف مهم در گودال «Gale» صورت گرفته است. اين گودال به وسيله رسوبات درياچه اي بزرگي و طي ميليونها سال شكل گرفته است. مايكل مير، دانشمند ارشد برنامه اكتشافات مريخ در ناسا گفت: گودال «Gale» در گذشته هاي دور درياچه اي بزرگ در بستر خود داشته و حتي شايد يك سري درياچه. اين درياچه يا درياچه ها آنقدر بزرگ بوده اند تا ميليونها سال در سطح مريخ وجود داشته اند. البته اين نخستين بار نيست كه تيم تحقيقاتي پروژه مريخ نورد كنجكاوي به اين نتيجه مي رسد كه روزگاري در گودال Gale درياچه اي وجود داشته است. آنها سال گذشته نيز با استناد به يافته هاي مريخ نورد كنجكاوي به اين نتيجه رسيدند كه در محل فرود اين روبات در سطح سياره سرخ درياچه آب شيريني وجود داشته است البته اين درياچه به دليل تحليل اتمسفر قطور مريخ به تدريج تبخير شده است. اكنون دانشمندان ناسا تصوير ذهني روشن تري از گودال Gale در ذهن دارند. آنها به اين نتيجه رسيده اند كه احتمالا آب درياچه سرتاسر عرض ۱۵۴ كيلومتر گودال را پوشانده بوده است، فرآيندي كه گفته مي شود بيش از ۳ ميليارد سال پيش روي داده است. به عقيده اين دانشمندان نقاط برجسته اطراف اين گودال كه تا ۵ كيلومتر هم ارتفاع دارند ناشي از چرخه تكراري شكل گيري و فرسايش رسوبات بوده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۶:۵۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم