بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

اين پسر 50 عمل كرده كه شبيه به كيم كارداشيان شود! +عكس

عكس هاي پسري كه 50 عمل زيبايي انجام داده تا شبيه به كيم كارداشيان Kim Kardashian شود!
همانطور كه خانم كيم كارداشيان با تصاوير مختلف خود فضاي مجازي را به هم ريخته است اخيرا يكي از طرفداران مذكر او شروع به ريخت و پاش هاي عجيبي كرده است.او با صرف هزينه هنگفت تلاش نموده صورتي شبيه كيم بسازد

به گزارش ديلي خبر، اخيرا پسر 23 ساله با صرف هزينه هاي هنگفت خود را به شبيه كيم كارداشيان نموده است.جوردن جيمز پاركي با هزينه نمودن 150 هزار دلار لبان عجيبي براي خود ساخته است.ارايشگر بريتانيايي با انجام بيش از 50 عمل جراحي روي لب و ابروهايش سعي نموده جلوه خاصي به صورت خود ببخشد.

او در سخناني به روزنامه سان مي گويد:”دوست دارم همه چيزم شبيه خانم كيم باشد.او با شكوه ترين خانمي است كه تا كنون ديده ام.پوستش بي عيب است.از موهايش گرفته تا هر چيزي كه به ذهنتان مي رسد همگي در نهايت كمال است
به گزارش ديلي خبر، وي مي افزايد هنگامي كه افراد به من مي گويند صورت زشتي دارم من تنها از گفته انها به خنده مي افتم.ايا انها فكر مي كنند من دنبال صورت طبيعي بوده ام خوب اگر اينجور فكر مي كنند بهتر است بروم پولهايم را پس بگيرم.اما من عاشق صورتم هستم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۱۰:۳۶ توسط:sana موضوع:

بلايي ك موبايل برسرتان مي آورد

گوشيها و تبلتهاي هوشمند بسياري از چيزها را در زندگي و سبك زندگي ما تغيير دادهاند يكي از آنها فرم بدن ما است كه مطمئنا اين تغيير در جهت مثبت نيست!

اين روزها به هر جا كه نگاه ميكني در گوشهاي انساني با محبوب هوشمند خود سرگرم است و اين همان چيزي است كه پيش از اين در تصاويري آن را نشان داديم كه انسانها حتي در جمع نيز تنها شدهاند!

حالا ظاهرا اوضاع وخيمتر است و اين هوشمندها جدا از تاثير روي اخلاق و تنها كردن ما روي ظاهر بدن ما هم تاثيرگذار شدهاند. به گفته يك جراح ستون فقرات، وقتي به سمت پايين و به دستگاهتان نگاه ميكنيد مثل اين است كه وزني معادل ۲۷٫۲۱ كيلوگرم را روي گردنتان تحمل كنيد اين يعني زماني كه سعي ميكنيد يك پيامك را بخوانيد انگار كودكي هشت ساله روي گردنتان نشسته باشد.

دكتر Kenneth K. Hansraj رئيس بيمارستان مركز توانبخشي و جراحي ستون فقرات در نيويورك مدل كامپيوتري كه در عكس ميبينيد را ايجاد كرده است.

همانطور كه شايد انتظار داشته باشيد حركت دادن گردنتان به سمت جلو و تحمل آن مقدار نيرو روي گردن براي سلامتي مفيد نيست و به طور ميانگين يك فرد بين دو تا چهار ساعت از روز را در اين وضعيت به سر ميبرد.

در مقالهاي كه از دكتر Hansraj در روزنامه Surgical Technology International به چاپ رسيد، به اين نكته اشاره كرد براي داشتن وضعيت مناسب بايد گوشها با شانهها در يك رديف قرار بگيرند و شانهها به سمت عقب باشند. به اين نحو فشار بر بدن كمتر ميشود و سطح هورمون Cortisol كاهش پيدا ميكند. از طرف ديگر داشتن وضعيت نامناسب و ضعيف به ستون فقرات فشار وارد كرده و موجب فرسودگي و گسستن زودرس و حتي جراحي ميشود. اما راهحل چيست؟

اولين راهحل اين است كه به جاي حالاتي كه در تصوير بالا ميبينيد، به جاي خم كردن سر به سمت پايين، گوشي را مقابل صورتتان نگه داريد. در هنگام تايپ با تبلت، آن را در زاويه ۳۰ درجه قرار دهيد (اين زاويه براي مچهايتان هم خوب است) و حتي عموديتر اگر فقط ميخواهيد بخوانيد و نهايتا گاهي اوقات سرتان را به عقب بكشيد تا نگه داشتن گردن به سمت جلو عادتتان نشود
.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۱۰:۲۳ توسط:sana موضوع:

تزيين خودروهاي گرانقيمت با پارچه!+عكس

استفاده از پارچه بهجاي رنگ بدنه خودروها در لندن، توجه بسياري را به خود جلب كرده است.
روزنامه انگليسي “ديلي ميل” تأكيد كرد كه اين نوع جديد پوشش خودروها، اين روزها به روش جديدي براي تزيين خودروهاي گران قيمت تبديل شده است.هزينه اين نوع پوشش حدود ۵ هزار دلار است، اما ظاهرا در مقايسه با رنگهاي روغني جلوهاي زيباتر به خودروها مي دهد.
ماشين پارچه اي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۱۰:۱۲ توسط:sana موضوع:

مجللترين كشتي تفريحي+عكس

طراحان در صنعت كشتي سازي توانسته اند كشتي تفريحي بسازند كه ميتوان از آن براي برگزاري ميهماني هاي مهم استفاده كرد.

طراحان كشتي مجللي ساخته اند كه ميتوان از آن براي برگزاري جشنها و ميهماني ها روي دريا استفاده كرد.

كشتي تفريحي Nedship Xhibitionist به كمك برترين طراحان قايق سازي، موتور سيكلت سازي و خودرو سازي طراحي و ساخته شده است و ميتواند تا ظرفيت 600 نفر مسافر را پشتيباني نمايد.

اين كشتي 70 متر طول دارد، سيستم آن برقي و ديزلي است. همچنين داراي باتري هاي شارژي قدرتمندي است كه ميتوان از اين باتري ها بدون استفاده از سيستم برقي و يا ديزيلي استفاده كرد.

از امكانات كشتي Nedship Xhibitionist شامل يك رستوران براي 220 تا 350 نفر، سالن كنفرانس، سالنهاي ارائه محصولات مشتريان و همچنين باند فرود هليكوپتر و ... اشاره كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۱۰:۰۱ توسط:sana موضوع:

مطالب طنز

شما هم قبل از خاموش كردن لامپ
واميستين مسير برگشت به جاي خوابتون و جاي گوشيتون رو از حفظ ميكنين
يا فقط من اينجوريم !؟

دقت كردين درست وقتي كه عجله داري يا هوا سرده يا جيش داري
كليدت تو غير قابل دسترس ترين سوراخ كيف و جيبت مدفون شده !؟

شايد دل من عروسكي از چوب است ، مثل قصه ي پينوكيو محبوب است
اما چه دماغي داره اين بيچاره ، از بس كه نوشته ” حال من هم خوب است ” !

در پاك بودن فوتبال ما همين بس كه:
يكي به يكي ميگه كيسه كش ! اونم به اون يكي ميگه لنگي !
كه هردو مظهر پاكي و نظافت هستن !

يه كشف جديد:
شما ميتوانيد با زدن راهنما سرعت ماشين كناريتون را تا چندين برابر افزايش دهيد!

همه را صدا زدم جز خدا
هيچ كس جوابم را نداد جز خدا . . .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۹:۴۹ توسط:sana موضوع:

دوست دختر رضايا+عكس

دوست دختر رضايا+عكس
عكس هايي از دوست دختر رضايا در اينستاگرامش كه خواننده محبوب اين روزها با جمله هاي عاشقانه ابراز عشق مي كند.

با كمال شهامت نه تنها به تو بلكه به تمام آدما نشون ميدم شدت عاشق بودن و حرارت آتشفشان قلبمو.
بزار بگن ديوونم،بزار بگن كمبود محبت دارم.اعتناء نميكنم.تفاوت هاي تو جليقه ضد گلوله ي منه در برابر
سرعت ترور شخصيتي آدما. مثل يه مرد مثل يه كوه مثل يه درخت صدساله “دوست دارم”چون دارم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۹:۳۸ توسط:sana موضوع:

آيفون۶ نوشابه پز شد! +تصاوير

آيفون۶ و ۶ پلاس از زمان رونمايي شدن مورد شكنجههاي سختي قرار گرفتند تا جاييكه ويدئويي از خم شدن اين گوشيها، آبروي كمپاني آمريكايي اپل را در معرض خطر قرار داد.

انفجار آيفون6 با ديناميت، چكشكاري كردن، پرتاب آن و مورد شليك مستقيم قرار دادن با گلوله شكاري از جمله آزمايشاتي بوده كه روي اين گوشي انجام و اتفاقا منجر به خلق ويدئوهايي جذاب براي مخاطبان جهاني شده است.

بعد از خم شدن آيفون، تقريبا نگاهها از آن برداشته و همين موجب استراحت اين گوشي برند شد.

تسنيم نوشت: اما اخيرا يكي از كاربران اپل اقدام به آزمايشي جالب روي آيفون6 كرده كه شايد به ذهن كسي خطور نكند.

اين شخص كه بايد از جمله افراد متمول باشد كه حاضر ميشود گوشي خود را نوشابهپز كند، با سرنوشت عجيبي روبرو ميشود.

اين فرد، نوشابه را جوشانده و آن را به محلولي غليط كه رنگي مايل به قهوهاي مسي دارد، تبديل كرده است.

غلظت كه ناشي از شكر موجود در نوشابه است به اندازهاي است كه وقتي با قاشق تفت داده ميشود به سنگيني حركت ميكند.

لحظهاي كه محلول به نقطه جوش ميرسد، اين فرد آيفون6 را تست ميكند تا از سلامت آن، مخاطبان را آگاه سازد.

بعد دوربين آن را روشن و ضبط فيلم را فعال ميكند و با آيفون وداع ميكند.

همانطور كه تصاوير گوياي امر است، چيزي از آيفون نمانده و بلكه بدنه آن نيز جدا شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۹:۲۸ توسط:sana موضوع:

دختر شايسته انگليس مرد بود! +عكس

دختر شايسته كشور انگليس پسر تغيير جنسيت داده از آب در آمد!
مجله «لها» ويژه زنان به نقل از روزنامه بريتانيايي ميرور گزارش داد كه يك شركت كننده در مسابقه ملكه زيبايي زنان در بريتانيا، در مرحله فينال مرد از آب درآمد.
بر اساس اين گزارش«بامي روز» 22 ساله، كه تا مرحله پاياني اين مسابقه پيش رفت و اين حقيقت را كه در نوجواني تغيير جنسيت داده در دور مقدماتي مسابقه، از داوران پنهان كرد.
روزنامه ميرور مي گويد كه بامي در سن چهار سالگي به مادرش گفته كه دوست دارد يك دختر باشد نه پسر. او در چهارده سالگي موهاي خود را رنگ كرد، لباس هاي دخترانه به تن كرد و صورت خود را همچون دختران آرايش كرد. بامي در سن شانزده سالگي به همراه مادرش نزد پزشك رفت و عمل زيبايي تغيير جنسيت را آغاز كرد. از آن هنگام نامش را از پل به بامي تغيير داد.
او از بيست سالگي، خوردن قرص هاي هورمون زنانه را آغاز و سپس به كمك يكي از دوستانش در مسابقه زيبايي زنان در باشگاه سندرلاند انگليس، شركت كرد. بامي در اين باره گفت:« برگزار كنندگان مسابقه متوجه تغيير جنسيتم نشدند، من به آنها گفتم. به برگزار كنندگان گفتم تا تشويقي باشد براي شركت كردن پسراني كه تغيير جنسيت داده اند.»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۹:۱۶ توسط:sana موضوع:

ركورد حل مكعب روبيك با چشمان بسته

«مارسين كوالسزيك» لهستاني در مسابقات سرعت حل مكعب روبيك موفق شد با چشمان بسته ضمن حل مكعب روبيك، ركورد خود را مجددا جابهجا كند.
مسابقات سرعت حل مكعب روبيك در شهر «شچچين» لهستان برگزار شد. در اين مسابقات، «مارسين كوالسزيك» توانست با چشمان بسته يك مكعب روبيك را ظرف مدت تنها 21 ثانيه و 17 صدم ثانيه در حالي كه چشمانش بسته بود حل كند. وي بدين ترتيب ركورد قبلي كه با 23 ثانيه و 19 صدم ثانيه در اختيار خودش بود را دوباره بهبود بخشيد.

به گزارش ايسنا، كوالسزيك پيش از بستن چشمانش محل مكعبهاي رنگي را در ذهنش حفظ كرده و سپس با كمك حافظه قوي مكعب روبيك را حل ميكند. وي سابقه حضور در 33 دوره از مسابقات مكعب روبيك را در كارنامه خود دارد كه توانسته در اين مسابقات عناوين متعددي را نيز به دست آورد. در يكي از اين عناوين، وي ضمن به خاطر سپردن الگوهاي 41 مكعب روبيك توانست ظرف مدت 54 دقيقه و 14 ثانيه با چشمان بسته همه آنها را كامل كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۹:۰۴ توسط:sana موضوع:

آشنايي با نورو-موسيقي

بالا بردن بهره وري كارمندان با موسيقي
همراهاني كه كتاب نوروماركتينگ را مطالعه كرده باشند و يا از طريق اين وبسايت در جريان جديدترين مباحث و موضوعات اين شاخهي نوين علمي قرار گرفته باشند، با اصول و كاربردهاي فراوان علم عصبشناسي (نوروساينس) در ساير رشتههاي علمي آشنا هستند.راجر دولي يكي از بزرگان نوروماركتينگ است كه وبلاگ او در زمرهي منابع پر بازديد اين علم پويا ميباشد. وي به تازگي مطلبي را در وبلاگ خود عنوان كرده است كه به بررسي رابطهي علم عصبشناسي با موسيقي ميپردازد؛ شاخهاي كه دولي نام آن را نورو-موسيقي نهاده است.
موسيقي تمركز كارمندان را از بين ميبرد

محققان بسياري دربارهي نقش موسيقي در بالا بردن بهرهوري كاركنان در محيط كار مطالعاتي انجام دادهاند و به نتايج مختلف و بعضاً متناقضي نيز دست يافتهاند.

عدهاي معتقدند كه گوش دادن به موسيقي نه تنها كمكي به بالا رفتن بهرهوري كاركنان نميكند بلكه موجب حواسپرتي آنها نيز ميشود.

براي نمونه ماريا كنيكووا اخيراً در مقالهاي در مجله نيويوركر نوشته است كه دفترهاي كار باز (open offices) عامل بزرگي در از بين بردن تمركز كارمندان هستند.

مطالعهاي ديگر اثرات محيطهاي باز را به عنوان ” آسيبرسان به تمركز، بهرهوري، تفكرخلاق و رضايت كاركنان” توصيف كرده است. يكي از اثرات محيطهاي كاري باز اين است كه بسياري از كاركنان در هنگام كار هدفون به گوش دارند و از موسيقي به منظور تمركز بيشتر استفاده ميكنند.

بنابراين موسيقي لزوماً اكسيري براي افزايش بهرهوري نيست، بلكه خود ميتواند باعث حواسپرتي شود. خانم كنيكووا به مطالعهاي از روانشناس نيك پلهام اشاره ميكند كه نشان داده است موسيقي در عملكرد افراد استفادهكننده اختلال ايجاد ميكند.

راهحل نورو-موسيقي چيست؟

با اين وجود نورو-موسيقي ادعا ميكند كه ميتوان موسيقي را به عاملي براي تمركز بيشتر در محيط كار تبديل كرد. شركتي به نام فوكساتويل (focus@will) اعلام كرده است كه راهحلي براي اين مشكل دارد. آنها قطعات موسيقي توليد ميكنند كه به شنونده اجازه تمركز و توجه بهينه را ميدهد.

اين شركت ميگويد كه موسيقياش آهنگ و جريان خاصي دارد كه شنونده را به “جريان تمركز ميرساند” و با ايجاد تغييرات زمانبنديشده از يكنواختي جلوگيري ميكند. اين شركت در وبسايت خود ميگويد:

“ما متوجه شدهايم كه حدود 20 دقيقه طول ميكشد تا افراد در حال كار يا مطالعه به محيط خود به قدري عادت كنند كه بتوانند بروي آن كار يا مطلب تمركز كنند. مدت زماني طول ميكشد كه مغز به يك محرك عادت كند و نسبت به آن واكنش نشان ندهد، اين شروع فرايند “خوگيري” ميباشد.

هر قطعه از ترتيب موسيقي فوكساتويل نقش خاصي در براي بالا بردن تمركز و كاهش حواسپرتي و تاثيرگذاري بر نحوه خوگيري مغز دارد. ويژگيهايي مانند كليد هاي موسيقي، شدت، ترتيب، سرعت، ارزش عاطفي، سبك ضبط و بسياري ويژگيهاي ديگر تعيين ميكند چه چيزي و در كجا نواخته شود.”

گوش دادن به موسيقي آرامشدهنده كه در هر دقيقه 60 ضربه مينوازد، ميتواند فعاليت عصبي را افزايش دهد و منجر به حالتي آرام اما هوشيار شود كه حالت آلفا نام دارد،
حالت آلفا حالتي است كه در آن امواج مغزي آلفا افزايش مييابند و امواج فعاليتي بالاتر بتا كاهش مييابند . افزايش امواج آلفا بستگي دارد به وضعيتي روحي رواني كه در آن خودآگاهي، بي زماني ، و انگيزشي كه به عنوان “جريان” شناخته ميشود، كاهش مييابد. آهنگسازان، نوازندگان، نويسندگان، ورزشكاران و متفكران همه به طور جداگانه تجربه يكساني را از حالت جريان توصيف ميكنند.

به نظر ميرسد در آيندهي نه چندان دور شاهد پيشرفتهاي بيشتري در زمينهي نورو-موسيقي خواهيم بود. گوش دادن به قطعاتي از موسيقي كه نورو-موسيقي تجويز ميكند از طرفي ميتواند بهرهوري كارمندان در محيط كار را بالا ببرد و از طرف ديگر ميتواند خيال مديران را راحت كند كه تمركز كارمندانشان در نتيجهي گوش دادن به موسيقي دچار اختلال نميشود.

علم عصبشناسي توانسته با تركيب با ساير شاخههاي علمي گسترهي دانش بشري را روز به روز وسيعتر نمايد. نوروماركتينگ، نورو-موسيقي، نورو ادورتايزينگ و بسياري از رشتههاي نوپاي ديگر نتيجهي پژوهشهاي انديشمنداني هستند كه راه پيمودهشدهي ديگران را بار ديگر نپيمودند بلكه از آن به عنوان تجربهاي براي گام نهادن در راههاي جديد استفاده كردند.

ويليام بليك، شاعر بزرگ انگليسي ميگويد: «يا سيستمي خواهم ساخت يا بردهي سيستم فرد ديگري خواهم بود.» نوروماركتينگ و نوروموسيقي فرصتي براي عالمان عامل عاشقي هستند كه ميخواهند طرحي نو دراندازند./ درگي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۰۸:۵۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل