بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

يه پسرايي هم هستن........


يه پسرايي هستن كه . . .

صداي خنده هاشون تو خيابون ميپيچه

شلواراشون نه خيلي براشون بزرگه نه خيلي كوچيك

ابروهاشون فابريك خودشونه

همونايي كه نه لكسوز دارن

نه كمـري...

اما مـرام دارن

چشمشون همه جا كار نمي كنه

و دنبال موي بلوند و چشم آبي نيست

پسرايي كه موزيكـ هاي خارجي رو بدون معني كردن حفظ نميكنن

پُــــز نميـــــــدن

پاتوق شون مهموني و شيشه و انواع مشروبي جات نيست

آره رفيـق . . .

اونايي كه تكيه كلامشون معرفته

بي ريا، با خدا، مهـربون و با مسئوليتن

آدم ميتــونه بهشون تكيه كنه

كنارشـون آرامش داري

كنـارش باشي يا نباشي حواسش به بقيه دخترا نيست

و آدم ها رو مثل هـم نمي بينن

اين جور پسرا خيلي مـردن

خيلي تكن، خيلي خاصن ...

خيلي شوخن و جنگولكـ بازي در ميـارن

ولي احساس شون قويه

آه كه بكشن خدا دنيا رو واسشون زير و رو ميكنه . . .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۴۰:۰۴ توسط:sana موضوع:

طراحي جالب عروسك باربي باحجاب!+عكس

عروسك فولا طوري طراحي شده است كه بر خلاف باربي نماد يك زن مسلمان باشد كه زندگي اش بر محور خانه و خانواده مي چرخد اما برخي معتقدند فولا تنها يك باربي محجبه است.

نام عروسك «فولا»، با تلفظ عربي فُلَه، برگرفته از نوعي گل ياس عربي است كه بيشتر در منطقه شامات مي رويد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۹:۵۳ توسط:sana موضوع:

بي مسئوليت ترين كارمند دنيا بالاخره اخراج شد

آ كي ورما ، كارمند شهرداري در هندوستان پس از 24 سال به خاطر بيمسئوليتي و غيب در محل كار بالاخره اخراج شد. اين مرد از سال 1990 ديگر در محل كارش ديده نشد ولي همچنان حقوق و مزاياي خود را دريافت ميكرد.

«آ كي ورما» مردي است كه در سال 1990 به خاطر بيماري يك روز به محل كارش نرفت و از همان روز تصميم گرفت ديگر به اداره برنگردد. او هميشه به دنبال راهي بود تا مرخصي و طول درمانش را افزايش دهد.

در سال 1992 كار بر روي پرونده اخراج وي از شهرداري آغاز شد ولي به خاطر قانونهاي بيهوده و مسخره اين كار عقب افتاد و در سال 2007 دوباره پرونده وي باز شد اما در نهايت به امضاي شهردار كل وي ماه گذشته رسماً اخراج شد.

آمار نشان ميدهد كه هنديها سابقه خرابي در اين عرصه دارند و به طور معمول هميشه دير به محل كار ميروند و غيبتهاي طولاني مدت دارند. سال گذشته نيز يك معلم كه 23 سال كلاسهاي درس را پيچانده بود اخراج شد!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۹:۴۱ توسط:sana موضوع:

فهرست پايتختهاي ايران در طول تاريخ :

در ايران در طول ادوار تاريخي در هر يك از دوران حكومتي يكي از شهرهاي آن به عنوان پايتخت و مركز قدرت بوده است كه ما در اين بخش آسموني بر اساس دوران هاي مختلف پايتخت هاي ايران در طول تاريخ را قرار داده ايم.

فهرست پايتختهاي ايران در طول تاريخ :

ايلاميان : آوان و ايذه و شوش

مادها : هگمتانه

هخامنشيان : هگمتانه، شوش، تخت جمشيد و پاسارگاد

سلوكيان : سلوكيه و انطاكيه

اشكانيان : صددروازه و ايذه و تيسفون

ساسانيان : بيشاپور، تيسفون، شوشتر، كرمانشاه، كازرون

طاهريان : مرو و نيشابور

صفاريان : زرنج

علويان : آمل

سامانيان : بخارا

زياريان : گرگان

بوييان : شيراز

غزنويان : غزنين و لاهور

سلجوقيان : نيشابور، مرو، اصفهان، كرمان و همدان

اتابكان آذربايجان : تبريز

اتابكان فارس : شيراز

اتابكان لر : ايذه و خرمآباد

قراختاييان : كرمان

خوارزمشاهيان : گرگانج

ايلخانان : مراغه، سلطانيه و تبريز

كرتيان : هرات

مظفريان : يزد، كرمان

سربداران : سبزوار

چوپانيان : تبريز

جلايريان : تبريز و بغداد

تيموريان : سمرقند و هرات

اسماعيليه : قزوين و الموت

قراقويونلوها : تبريز

آققويونلوها : تبريز

صفويان : تبريز، قزوين و اصفهان

افشاريان : مشهد

زنديان : شيراز، ملاير ،كرمان

قاجاريان : ساري، تهران

پهلويها : تهران

جمهوري اسلامي : تهران- منبع، پورتال آسموني

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۹:۲۸ توسط:sana موضوع:

عوامل آلودگي محيط زيست

آسموني : مسأله آلودگي يكي از مهمترين و حادترين مسائل ناشي از تمدن انساني در جهان امروز به شمار مي رود چرا كه از اعماق چند هزار متري زمين گرفته تا معادن ، آبهاي تحت الارضي، بيوسفر، تروپوسفر و حتي در داخل هواپيماهاي بلند پرواز و جو خارجي زمين، چرخه و سيستم حيات را مورد تهديدقرارداده است .مولكول آلاينده اي كه امروز از كارخانه يا منبع آلوده كننده ديگري مثلاَ در اروپا، وارد محيط مي شود اگر تجزيه نشود يا تغيير شكل ندهد احتمالاَ بعد از چندي مي تواند در ريه انسانهايي كه در قلب جنگلهاي آفريقا يا دشتهاي وسيع آسيا زندگي مي كنند وارد شود .تعريف آلودگي محيط زيست :

آلودگي براي افراد مختلف مفهوم و معني متفاوتي دارد . مردم معمولي ممكن است تحريك چشم ناشي از يك گاز يا آب آلوده را آلودگي به حساب آورند . براي كشاورزي كه يك عامل به گياهان يا حيواناتش آسيب مي رساند آلودگي محسوب مي شود اما هر گاه بخواهيم تعريف جامع و كلي براي آلودگي محيط زيست در نظر بگيريم چنين مي توان گفت كه آلودگي محيط عبارت است از «وجود يك يا چند ماده آلوده كنند در محيط زيست به مقدار و مدتي كه كيفيت يا چرخه طبيعي را بطوري كه مضر به حال انسان يا حيوان، گياه و يا اثار و ابنيه باشد تغيير دهد . به بيان ساده تر هر گاه ماده يا موادي بيگانه با غلظتي خاص وارد عناصر محيطي شوند و تعادل طبيعي آنها را بر هم بزنند صحبت از آلودگي مي شود.

سه عامل مهم در طبيعت وجود دارد كه مي تواند آثارمخربي روي محيط زيست ايجاد كند :

۱- آلودگي هوا

۲- آلودگي آب

۳- آلودگي خاك

environmental-factors(3)

منابع آلودگي هوا

بطور كلي منابع الوده كننده هوا عبارتند از منابع طبيعي و منابع غيرطبيعي يا مصنوعي با توجه به تأثيرات مثبت فعل و انفعالات عناصر طبيعي در دراز مدت مانند طوفانها – گرد و غبار صحراها – دود و خاكسترهاي آتش سوزي هاي جنگلي ، املاح موجود در جو، فعاليتهاي آشتفشاني ، شهاب هاي آسماني و منابع گياهي و حيواني ، بعضي عقيده دارند كه در كوتاه مدت ، اينگونه منابع در اثر بر هم زدن تعادل ظاهري در محيط زيست ، موجب آلودگي مي شوند . بدان جهت اينگونه فعل و انفعالات طبيعي را در گروه آلاينده هاي طبيعي قرار مي دهند .منابع غيرطبيعي يا مصنوعي ، بر عكس به دست انسان بوجود آمده و آلودگيهاي ناشي از آن حاصل فعاليتهاي آدمي است . از جمله وسايل نقليه – صنايع – منابع تجاري و خانگي و …
مطالعات و اندازه گيريهاي انجام يافته بر روي غلظت آلاينده ها در نقاط مختلف شهرهاي پرترافيك نشان داده است كه در خيلي از موارد هوايي كه تنفس مي كنيم از نقطه نظر مونواكسيد كربن و هيدروكربوهاي نسوخته به مراتب از حد مجاز آلوده تر است . اگرچه صنعت و تكنولوژي ، عامل رشد اقتصادي كشورها هستند ولي آلودگي هوا نيز ره آورد آنهاست. يعني اگر توجه نكنيم به همان اندازه كه پيشرفت و توليد خوش ايند به نظر ميايد تبعات منفي هم دارد واز اثر توليد بي رويه »واد آلوده كننده ذيل بوجود ميايد. كه عبارتند از مونواكسيد كربن – اكسيدهاي گوگرد – اكسيدهاي ازت – اكسيد كننده هاي فتوشيميايي – هيدروكربورها – ذرات معلق در هوا و مواد راديو اكتيو .

مونوكسيدكربن

گازي است بي رنگ، بي بو و بي مزه كه قسمت اعظم آن از احتراق ناقص مواد كربن دار ايجاد مي شود . منبع اصلي توليد مونواكسيد در شهرها، وسايط نقليه موتوري است . البته فعاليتهاي صنعتي و احتراق ناقص سوخت در تأسيسات تجاري و دستگاههاي حرارتي و سوختن زباله نيز در توليد اين گاز سهيم هستند ولي ميزان توليد اين گاز از طريق اين منابع در درجات بعدي اهميت قرار دارد .شايد در شهر ما مسائل چون توليد كم باشد واما نسبت خالي بودن دشت ها از ساحه سبز توليد كمي اين مواد براي تخريب محيط زيست كافيست.هيدروكربورها

توليد ذخيره و پخش مواد نفتي سوزاندن ضايعات و زغال چوب و همچنين تبخير و احتراق ناقص سوختها در موتور وسايط نقليه – همگي از عوامل موثر پخش هيدروكربورها در هوا مي باشند معادن زغال سنگ ، گاز طبيعي و نواحي نفت خيز نيز مقاديري از اين گاز را در هوا پخش مي كنند وما در اينده شاهد كشف معادن در محيط وسر زمين خود هستيم وبايد از همين حال متوجه عواقب آن نيز باشيم كه منافع وضرر را طور درست محاسبه وترازوئي كنيم.ذرات معلق درهوا

ذرات از منابع مختلف وارد هوا مي شوند كه احتراق مواد سوختي، ذوب فلزات ، كارخانجات مواد كيميائي ، عمليات خرد كردن و ساييدن و كارخانجات توليد مصالح ساختماني از آنجمله اند .
تأثيرات: مطالعات زيست محيطي نشان داده اند كه ذرات معلق هوا در انتقال و ورود بسياري از گازهاي آلوده كننده به قسمتهاي مختلف دستگاه تنفس نقش عمده اي دارند زيرا نفوذ آنها در مجاري تنفسي به تنهايي و بدون كمك ذرات امكان پذير نيست . ضمناَ از اثرات نامطلوب ذرات و گرد و غبار در هوا، كاهش ميدان ديد قابل بررسي است كه بروز مشكلاتي در حمل و نقل زميني از آنجمله اند .موادراديواكتيو

بعد از جنگ جهاني دوم، استخراج كانه هاي مواد راديو اكتيو طبيعي ، انفجارهاي اتمي ، راكتورهاي جديد و صنعت انرژي اتمي ، مصرف مواد راديو اكتبو در كشاورزي. صنعت ، طب و ساير امور سبب آلودگي هوا با مواد راديو اكتيو گرديده است . استرنسيوم ، سزيوم ، يد ، اورانيوم، كربن ، پلوتونيوم ، فسفر ، سديم و كلسيم نمونه هايي از اين مواد راديواكتبواند . سالانه مقداري راديواكتيو نيز بطور طبيعي در اثر تشعشعات كيهاني، رادون و تورون موجود در هوا و غيره بوجود مي آيند كه ميزان و اثرات آنها در مقايسه با مواد راديواكتيو ناشي از فعاليتهاي انساني بسيار ناچيز است .

environmental-factors(2)

آلودگي آب

از نظر مقدار و حجم، ۲/۹۷ درصد از آبهاي موجود در سياره زمين در اقيانوسها و درياها انباشته شده اند . حجم آبهاي شيرين در جهان بسيار كم و فقط ۸/۲ درصد آبها است از اين ميزان نيز، مقدار زيادي به شكل يخ در يخچالهاي قطبي و كوهستاني (۱۵/۲ درصد ) و ابهاي زيرزميني (۶۲/۰ درصد) قرار دارد و تنها ۰۰۰۱/درصد از كل حجم آبهاي جهان در دسترس انسان است . اين ميزان نيز با توجه به عوامل زير در معرض آلودگي قرار دارند .

ضايعات تقاضا كننده اكسيژن :

اين ضايعات مواد آلي هستند كه بوسيله باكتريها اكسيده شده و مبدل به دي اكسيد كربن و اب گرديده اند منابع توليد كننده اين ضايعات مصارف محلي، صنعتي و كشاورزي مي باشند كه موجبات كمبود اكسيژن در آب را فراهم مي كنند اين خصيصه به بي . اُ . دي (B.O.D) معروف است . افزايش بي . اُ . دي نشانگر كاهش ميزان اكسيژن در آب و در نتيجه تهديد حيات آبي و اختلال در فتوسنتز در آب است اصولاَ مي بايست در نظر داشت كه در يك جامعه زنده ، تعدادي از موجبات زنده مي ميرند و جسدشان به آب وارد گرديده و با خود عوامل چرك زا را نيز به آن وارد مي كنند . بعلاوه بيمارستان ها نيز مقدار زيادي ضايعات توليدي را به راه هاي ابي و سيستم هاي آب زيرزميني وارد مي سازند اين مواد اكثراَ توسط باكتري ها تجزيه گرديده و به نيترات ها – فسفات ها و دي اكسيد كربن تبديل مي شوند و بدين طريق حيات آبي را مورد تهديد قرار مي دهند .

مواد غذايي گياهي :

فسفر و ازت و ساير عناصر تشكيل دهنده مواد غذايي گياهان بتدريج با وارد شدن به سيستم آبهاي شيرين، اوتروفيكشين موجود را تسريع مي كنند . اينگونه مواد معمولاَ در آبهاي زير زميني جمع ميگردند ضمن اينكه آبهاي زير زميني را نيز كه به آبهاي سطحي مي پيوندند تحت تأثير قرار مي دهند، مواد ذخيره شده نيز به سطح آمده و در اختيار مصرف كنندگان قرار مي گيرند . وفور مواد غذايي در آبهاي سطحي توازن فسفر و ازت را بهم زده و بر مقدار رشد گياهي نيز تأثير مي گذارد . وقتي كه گياهان مي ميرند بقاياي آن ها در ته جريانات آب قرار گرفته و شروع به تجزيه مي كنند به اينوسيله بي . اُ. دي محيط آبي بالا مي رود .

مواد شيميايي آلي :

موادي هستند كه در ساختمان شيميايي آنان، يك يا دو اتم كربن وجود دارد . مواد آلي كه به آبها وارد مي شوند از نوع سمهاي گياهي ، پاك كننده ها و هيدروكربن ها هستند . سمهاي گياهي ، دسته اي از مواد معدني هستند كه كشنده آفتهاي گياهي ، جلبكي و جوندگان مي باشند

مواد راديواكتيو :

همچنانكه در قبل اشاره گرديد مواد راديواكتيو در غلظتهاي بسيار كم هم كشنده بوده و در كمترين زمان بالاترين مقدار آلودگي را ايجاد مي كنند بالاترين موارد آلودگي مواد راديو اكتيو از جانب آزمايشات اتمي ، كارخانجات توليد برق هسته اي ، كارخانجات تهيه مواد اوليه اتمي ، آزمايشگاههاي تحقيقات اتمي و بيمارستانهايي كه از مواد راديو اكتيو بهره گيري مي نمايند متوجه محيط زيست است . امروزه، توجه بشر در اين مورد برر روي يد راديو اكتيو و استرانسيوم راديو اكتيو كه در انتهاي زنجيره غذايي جمع مي گردد تمركز يافته است .

حرارت :

مهمترين عامل ايجاد آلودگي حرارتي آبها، كارخانه هاي توليد كننده انرژي الكتريكي بصورت حرارتي هستند كه از آب بعنوان سرد كننده بمقدار بسيار زياد استفاده مي كنند . اب گرم شده به سيستمهاي آبي وارد و باعث گرم شدن آبهاي مسيرش مي شود . زماني اين نوع آلودگي اثرات سوء را نشان مي دهد كه اب گرم شده به ابهائي كه مورد تصفيه دقيق قرار نگرفته اند وارد شود . پس از مدتي درجه حرارت اب مورد بحث افزايش يافته و در نتيجه قابليت حل اكسيژن كاهش مي يابد . در درياچه ها ، اشكالات از اين هم فراتر رفته و باعث بوجود آمدن دوران قطحي مواد غذايي و توزيع دوباره مواد غذايي مي شود
يكي از آثار و نتايج آلودگي هوا باران اسيدي است دردودهه اخيردربرخي ازنواحي صنعتي و بر اثر فعاليتهاي كارخانهها ميزان دياكسيد گوگرد و دياكسيد ازت در هوا افزايش يافته است بخار آب بااكسيژن اين دوماده در اتمسفرو به صورت اسيد نيتريك و اسيد سولفوريك در ميآيد. اين ذرات اسيدي مسافتهاي طولاني را بوسيله باد طي ميكنند و به صورت باران اسيدي بر سطح زمين فرو ميريزند. چنين بارشهايي ممكن است به صورت برف يا باران يا مه نيز در بيايد.
پيامدهاي باران اسيدي باران اسيدي باعث از بين رفتن بناها و آثار تاريخي بخصوص در ساختمانهايي كه از سنگ مرمر يا آهك ساخته شده باشند، ميشود باران اسيدي ميزان حاصلخيزي خاك را كاهش ميدهد و حتي ممكن است موادسمي را وارد خاكها كند .باران اسيدي موجب نابودي درختان و كاهش مقاومت آنها بخصوص در برابر سرما ميشود .

environmental-factors

آلودگي خاك

آلودگي خاك حاصل تجمع سالانه ميليونها زباله ، قوطي هاي كنسرو ، آهن اسقاطي ، كاغذ ، شيشه ، پلاستيك و ….. در محيط زيست است. چون اغلب اين مواد توسط باكتريها تجزيه ناپذيرند ياسرعت تجزيه ي آنها بسيار كم است ، آثار آنها همچنان در خاك باقي مي ماند و آلودگي خاك را سبب مي شود . در حال حاضر ، روشهايي براي تهييه بيوگاز (گازي است كه براثر انجام فرآيند هاي زيست شيميايي باكتريها بر روي زباله ها بوجود مي آيد و درصد زيادي آن را گاز متان تشكيل مي دهد.)از زباله ، بازيافت آهن از آهن اسقاطي ، بازيافت كاغذ از زباله هاي كاغذي و ….در حال تحقيق و اجراست كه تاحدي از شدت اين الودگي مي كاهد.عامل مهم ديگر در آلودگي خاك ، اضافي كودهاي شيميايي ، مواد حشره كش ، قارچ كش و علف كش است كه برروي گياهان يا زمين مي پاشند. اغلب، اغلب اين مواد تركيب هاي سمي و كلر دارند كه خود به خود تجزيه نمي شوند. .
اشخاص بزرگ و با همت به كوه مانند، هر چه به ايشان نزديك شوي عظمت و ابهت آنان بر تو معلوم شود و مردم پست و دون همانند سراب مانند كه چون كمي به آنان نزديك شوي به زودي پستي و ناچيزي خود را بر تو آشكار سازند.
تأثير لايه ازنها بر محيط زيست.
لايه ازن پديده مفيدي است كه زمين را در برابراشعه هاي مضر خورشيد بخصوص اشعه ماوراء بنفش(UV)ساطع شده ازخورشيد محافظت مي كند.

طبق تحقيقات انجام شده پس از سال۱۹۷۰لايه ازن شروع به نازك شدن كرده است . بطوري كه درسال۱۹۸۵سوراخ ايجاد شده درلايه ازن قابل مشاهده يوديكي از مهمترين عوامل تخريب لايه ازن استفا ده از گاز كلروفلوئور كربن(CFC)است . از عوامل ديگر ميتوان به نقش گازهاي گلخانه اي . بخارآب . لكه هاي خورشيدو پرواز هوا پيماهاي بلند پرواز اشاره كرد با تخريب تدريجي لايه ازن كره زمين در معرض دريافت اشعه ما وراءبنفش خواهد بود.كه در نتيجه آن ســـرطان پوست، بيماريهاي چشمي وآب مرواريد وتضعيف سيستم ايمني بدن برروي انسانها، تاثير بر اكو سيستم آبي وكاهش تعداد ماهيها، تاثير بر روي حلقه زنجـــيره غذايي تاثير بر اكوسيستم خشكي وكاهش بازده وكيفيت محصولات كشاورزي از جمله غلات مي باشد. اگر تخريب لايه ازن ادامه يابد سلامتي تمام موجودات زنده به خطر مي افتد. دراين مقاله عوامل تخريب لايه ازن وخسارات ناشي از تخريب لايه به طور مختصر بيان شده است. ودر انتها پيشنهاداتي براي جلوگيري ازتخريب لايه ازن ارايه شده است.- منبع، پورتال آسموني

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۹:۱۵ توسط:sana موضوع:

دانستنيهايي در مورد كره زمين

۱- خورشيد را ۹ سياره احاطه كردهاند كه در بين آنها كره زمين از نظر فاصله با خورشيد، سومين كره است و از چهار سياره داخلي بزرگتر است.از پنج سياره بيروني، چهار تاي آنها از كره زمين بزرگتر هستند. زمين در مداري گردش ميكند كه هيچ وقت از ۵/۹۱ ميليون مايل به خورشيد نزديكتر نميشود و از ۵/۹۴ ميليون مايل دورتر نميشود.

جالبتر اينجا است كه اين مدار تقريباً دايره مانند است و اگر غير از اين بود زندگي روي كره زمين غير ممكن ميشد زيرا حيوانات و گياهان در زمستان از سرما يخ ميزنند و در تابستان از گرما كباب ميشدند. ‏

۲- زمين در مقايسه با كائنات يك كره جوان و جديد است با اين حال زمين حدود ۵/۴ هزار ميليون سال عمر دارد. كشف اين موضوع از بررسيهاي انجام شده توسط راديواكتيو كه در تعيين عمر سنگها از آن استفاده ميشود، به دست آمده است.تمامي عناصر راديواكتيو همانند اورانيوم كه براي عكس العمل تعيين شده به كار ميرود، به عناصر مختلف در ميزان ثابتي، تغيير شكل ميدهند.

به وسيله اندازه گرفتن اين دو، يعني مقدار عنصر راديواكتيو اصلي و عنصر راديواكتيو تغيير شكل يافته، ميتوان عمر تشكيل سنگ را حساب كرد. قديميترين سنگهايي كه تا كنون به دست آمدهاند حدود ۳ هزار ميليون سال عمر داشتهاند ولي به طور يقين زمين سالهاي طولاني قبل از اين كه سطح سنگها شروع به تشكيل يافتن كنند، وجود داشته است. ‏

۳- داگر چه ستاره شناسان و سياره شناسان چندين تئوري درباره چگونگي بوجود آمدن زمين و بقيه سيارات منظومه شمسي ارائه دادهاند ولي هنوز شك و ترديد فراواني در رابطه با مبدأ تشكيل زمين وجود دارد.

هر كدام از اين تئوري ها بايد شامل اين واقعيت باشد كه تمامي سيارههاي بزرگتر در مدار دايره مانندي در اطراف خورشيد گردش ميكنند و اين مدارها تقريباً در يك سطح نزديك هم قرار ميگيرند. حقيقت ديگري كه بايد توضيح داده شود اين است كه تمامي كرات در يك جهت به دور خورشيد ميچرخند و آن در جهتي است كه خورشيد به تناوب دور ميزند.

۴- حتي عجيبتر اين كه فاصله كرات مختلف از خورشيد از نظر رياضي به وسيله يك معادله ساده با هم نسبت دارند و به نام قانون «باد» ناميده ميشود. البته ممكن است اين فقط يك تصادف و اتفاق باشد يا احتمال دارد رابطه با مبدأ اصلي منظومه شمسي داشته باشد.

۵- در اينجا دو تئوري اصلي به وجود ميآيد يكي اين كه يك رشته طولاني از بخار داغ به وسيله نيروي جاذبه سياره ديگري كه از نزديكي خورشيد ميگذشته از خورشيد جدا شده و پايين افتاده است سپس به تدريج بخار داغ، خنك و منقبض شده و تبديل به گلولههاي جامدي شده است كه همان كرات هستند.

تئوري ديگر كه احتمال بيشتري دارد عبارت است از اين كه در اصل يك توده بخار و غبار وجود داشته كه در حال چرخش دايره مانند بوده است.چرخشها و گردبادهاي اين توده تكامل حاصل كرده و هستههاي مركزي كرات ايجاد شده است.

هر كدام از اين هستهها به تدريج بزرگتر شدند زيرا نيروي جاذبه آنها هر زمان بيشتر و بيشتر اجسامي را كه در فضاي لايتناهي اطرافشان پراكنده بودند به طرف خود جذب ميكردند.خورشيد در مركز اين دايرهاي كه بخار و غبار به صورت ابر تيره در آمده واقع شده بود، زمين يكي از گرد بادها بوده است.‏

earth(1)

۶- كره زمين با سرعت ۵/۱۸ مايل در ثانيه به دور خورشيد در حال حركت است. همانند تمامي اجسام ديگري كه در مدارهاي هيأت، حركت و راهشان از قوه ميل به مركز پيروي ميكنند درست همانند پوست حلزون بسيار بزرگي كه روي يك نخ نامريي قرار داشته باشد.همان طور كه كره دور ميشود نيروي ميل به مركز به وسيله كشش نيروي جاذبه زمين بين خورشيد و كره زمين ايجاد ميشود. اگر كره زمين از دور زدن باز بايستد روي خورشيد سقوط خواهد كرد. ‏

خوشبختانه در فضا بخار آن قدر وجود ندارد كه گردش زمين را آهسته كند و فقط از اندازه مدار زمين به طور بسيار ملايمي كاسته ميشود.‏

۷- زمين در فضا به شكل مارپيچ در حال حركت است به علاوه اين كه كره زمين از مغرب به مشرق روي محور خودش هر بيست و چهار ساعت يك بار ميچرخد.‏‎ ‎اندازه گيريهاي جديد صورت گرفته نشان ميدهند كه محور شمالي جنوبي كره زمين جنبش نسبتاً مختصر و نامنظمي دارد.

همچنين ساعتهاي بسيار دقيق نشان ميدهند كه طول روزها به طور بسيار ملايمي تغيير ميكند.

البته به عقيده بسياري از صاحب نظران اين طولاني شدن ملايم روزها به دليل زياد شدن جزر و مدهاي انرژي محرك گردش زمين است. البته اساس جزر و مدهاي دريا به واسطه كشش نيروي جاذبه ماه است.‏خوشبختي بشري كه روي زمين زندگي ميكند در اين است كه زمين تندتر نميچرخد وگرنه وقتي كه نيروي گريز از مركز از نيروي جاذبه بيشتر ميشد زمين و تمامي متعلقاتش در فضا پخش ميشدند. ‏

۸- يك نكته جالب در مورد زمين اين است كسي كه روي خط استوا زندگي ميكند در واقع از كسي كه در هر يك از قطبهاي زمين است تندتر حركت ميكند. حركت زمين در خط استوا تندتر از دو قطب است.‏

اندازه گيريهايي كه روي حركت و جنبش ستارههاي كوچك مصنوعي كه به وسيله راكت به فضا پرتاب شدهاند نشان ميدهند كه نه فقط زمين در دو قطب كمي پهنتر است بلكه كمي هم به شكل گلابي است.

۹- زمين يگانه كرهاي است كه روي آن اقيانوس وجود دارد و داراي هوايي به نسبت چهار پنجم ازت و يك پنجم اكسيژن است. همچنين زمين شامل هسته مركزي مذابي است به قطر ۳ هزار مايل و به طور قطع حرارت مركز آن چندين هزار درجه سانتي گراد است.به احتمال زياد قسمت بزرگي از اين حرارت از راديواكتيو معادن داخل زمين حاصل ميشود.‏

۱۰- قشر زمين يا ورقه رويي آن حدود ۲۵ مايل ضخامت دارد. فاصله بين قله اورست تا «مارياناز ترانش» گودترين نقطه اقيانوس آرام، حدود ۱۲ مايل است و نيز تقريباً ۷۸ درصد سطح زمين از آب پوشيده شده است.‏- منبع، پورتال آسموني

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۹:۰۰ توسط:sana موضوع:

بيوگرافي مجتبي ميرزاجانپور

فايل پيوست 4483


نام و نام خانوادگي : مجتبي ميرزاجانپور

متولد : ۱۵ مهر ۱۳۷۰

سمت : واليباليست

قد : ۱۹۸

mojtaba-mirzajanpour(4)

زندگي

مجتبي ميرزاجانپور زاده ۱۵ مهر ۱۳۷۰ در بابل واليباليست ايراني كه عضو تيم هاي ملي بزرگسالان و زير ۲۳ سال ايران است.

او به تيم ملي بزرگسالان براي مسابقات انتخابي ليگ جهاني واليبال ۲۰۱۳ دعوت شد، ميرزاجانپور در مسابقات زير ۲۳ سال جهان ۲۰۱۳ ، تصويرش بر روي كاور اصلي فدراسيون جهاني واليبال قرار گرفت و در آن مسابقات درخشيد. مرزاجانپور توسط ولاسكو به تيم ملي واليبال براي مسابقات جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ دعوت شد و در سه بازي خود بازي هاي قابل توجه اي به نمايش گذاشت.

mojtaba-mirzajanpour(6)

باشگاهي

ميرزاجانپور سابقه بازي در شهرداري كهنوج، اتكا تهران، دانشگاه آزاد تهران، پرسپوليس تهران، پيكان تهران و متين ورامين را دارد. ميرزاجانپور پس از حضور در متين ورامين با پيشنهاد تيم هاي هالك بانك و فنرباغچه تركيه روبرو شد و در نهايت با باشگاه فنرباغچه به توافق رسيد و قراردادي يك ساله با اين تيم به امضا رساند.

mojtaba-mirzajanpour(7)

افتخارات

نايب قهرماني جوانان آسيا

سومي ليگ برتر ايران همراه با پيكان

mojtaba-mirzajanpour(3)

نايب قهرماني ليگ برتر ايران با متين

قهرماني ليگ برتر ايران با متين

mojtaba-mirzajanpour(1)

راهيابي به ليگ جهاني همراه با تيـم ملي بزرگسالان ۲۰۱۳

جزو هشت بازيكن برتر سال ۱۳۹۰ واليبال ايران

بهترين اسپك زن بيستمين دوره مسابقات بينالمللي جام رياست جمهوري قزاقستان
- منبع، پورتال آسموني http://www.asemooni.com/biography/at...#ixzz3OmPhOG4k

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۸:۴۹ توسط:sana موضوع:

در اين بخش ميخواهيم بگوييم چطور مي توانيم به كسي كه علاقه داريم بگوييم دوستش داريم

در اين بخش آسموني ميخواهيم بگوييم چطور مي توانيم به كسي كه علاقه داريم بگوييم دوستش داريم

فرقي نمي كند ابراز دوست داشتن و علاقه چه مردها با زن ها، چه زن ها به مردها، چه زن ها با زن ها و چه مردها با مردها

ما پنج راه ارتباط انسانها را برايتان ياد آور مي شويم كه همه ي ما كم و بيش از اون ها استفاده مي كنيم و در روابط تازمون سعي مي كنيم تمام اين كار ها رو انجام بديم، اما نكته اين جاست كه هر كس تنها يكي از اين به اصطلاح زبان ها رو ملكه ي وجودي خودش كرده و ما بايد بفهميم و بدونيم براي طرف مقابلمون كدوم يك از اون ها مهمتره و از اون استفاده كنيم اما اين بدين معنا نيست كه از بقيه ي اون ها استفاده نكنيم.
تنها كسي هم كه مي تونه به شما بگه زبان عشقتون چيه خودتونيد وقتي فهميديد اون رو به بقيه هم بگيد تا در روابطتون پيشرفت كنيد.how-to-tell-someone-to-understand-and-love-himزبان ها:

۱- كلام تأييد آميز
۲- وقت گذاشتن
۳- هديه دادن
۴- خدمت كردن
۵- تماس فيزيكي۱- كلام تأييد آميز:

كلام تأييد آميز فقط يك چيزه اونم اين كه كاري رو كه طرف مقابل مي كنه با كلامتون تأييد كنيد و نشون بديد كه اين كار واستون داراي اهميته زياديه.

مثال:
اگر همسرتون زباله رو بيرون برد تنها بگيد، متشكر كه اين كار رو كردي.
فقط همين. شما بايد نشون بدين كه كار هاي طرف مقابل رو مي بينيد و واسه اون ها ارزش قائل مي شيد.۲- وقت گذاشتن:

وقت گذاشتن در كنار هم بودن نيست، ما ممكنه ساعت ها در كنار هم بشينيم و به يه برنامه ي تلويزيوني نگاه كنيم اما براي هم وقت نذاريم و يا حتي كيلومتر ها از هم دور باشيم و با يه تلفن براي هم وقت بذاريم. وقت گذاشتن كار سختيه اما اگه عادت كنيد كه حضور طرف مقابل رو درك كنيد واستون مثل آب خوردن مي شه.۳- هديه دادن:

يك اصل اساسي هست و اونم اينه كه كسي كه هديه مي ده، هديه هم مي خواد و اين يعني اينكه اونهايي كه زبان عشقشون هديه دادنه بسيار هم هديه مي دن.
هديه نبايد يه چيز گرون باشه، هديه مي تونه يه شاخه گل، يه يادگاري و حتي يه دست نوشته باشه.۴- خدمت كردن:

در مورد داستاني برايتان بگوييم كه راجع به زني است كه به شوهرش بسيار مي رسيد و انواع غذا ها رو درست مي كرد و وقتي شوهر غذا نمي خورد زن عصباني مي شد و با او قهر مي كرد. همه فكر مي كردن عشق زن در غذاست اما اشتباه مي كردن، زن خدمت مي كرد و انتظار داشت خدمتش مورد تأييد قرار بگيره و صد البته كه در مقابل خدمي كه مي كرد انتظار خدمت از طرف مقابل رو داشت.۵- تماس فيزيكي:

“تماس فيزيكي شامل برخورد شانه هاست يا در آغوش گرفتن و فشردن دست” اما تماس فيزيكي با رابطه فرق داره.
آدمايي كه خودشون رو به ديگران مي چسبونن و دوست دارن كه ديگران رو لمس كنن داراي اين زبان سخت و جالب هستند.

- منبع، پورتال آسموني

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۸:۳۸ توسط:sana موضوع:

شيوه زندگي چيست؟

شيوه زندگي چيست؟

انديشمندان در حوزه هاي مختلف ،تعابير و تعاريف متعددي از سبك زندگي ارائه كرده اند.
شيوه زندگي (به انگليسي:( Life Style)‏ (به عربي: السنّه)‏ واژه ايست كه براي معرفي نحوه و شرايط زندگي انسان استفاده مي گردد . معناي لغوي واژه “زندگي” در Life Style روشن است اما تعريف واژه “شيوه” يا “سبك” معاني گوناگوني دارد ودليل ان هم رويكرد هاي مختلف علوم و مذاهب است.

سه رويكرد در تعاريف ارائه شده از “شيوه” يا “سبك” عبارتند از:

۱- رويكرد زيبا شناختي : مثل شكل دادن يا طراحي چيزي

۲- رويكرد تمايز بخشي : سبك يا شيوه را ويژگي براي نشان دادن برتري مي دانند

۳- رويكرد تجملي زندگي مانند مد و تجملشيوه زندگي سالم:

منبعي ارزشمند براي كاهش شيوع و تاثير مشكلات بهداشتي،ارتقاي سلامت تطا بق با عوامل استرس زاي زندگي و بهبود كيفيت زندگي است و وقتي كه در ارتباط با رفتارهاي مخاطره اميز نظير استعمال سيگار و عدم تحرك جسماني مطرح مي شود، بعنوان عملكردي ارادي تجسم مي شود.

طبق تعريف سازمان جهاني بهداشت،سبك زندگي تركيبي از الگوهاي رفتاري و عادات فردي در سراسر زندگي شامل تغذيه تحرك بدني،استرس،مصرف دخانيات و كيفيت خواب است كه در پي اجتماعي شدن بوجود امده است.شيوه زندگي پديده اي چند وجهي است كه تمام جنبه هاي زندگي روزمره ،خواب ،غذا،بهدا شت،اداب و رسوم،كار،بازي ،سرگرمي،وقت گذراني،روابط اجماعي،طرز تفكر،رفتار،احساسات و عواطف مي باشد.

به عقيده وبر شيوه زندگي روشهاي است كه طبقات و گروهاي هم رتبه از نوعي از زندگي پديد مي ا ورند و شامل الگوهاي فرهنگي رفتار و مجموعه اي از باورهاست.عوامل موثر بر شيوه زندگي:

همانطور كه اشاره شد شيوه زندگي پديدهاي چند وجهي است كه تحت تاثير عوامل مختلفي از قبيل: عوامل جسمي،عوامل اجتماعي،عوامل روحي و رواني ، عوامل فرهنگي و عوامل معنوي مي باشد.

بر همين اساس صاحبنظران،طبقه و عوامل اقتصادي،ارزش ها و تحول ارزشي،تحصيلات ،جنسيت،سن و دوره عمر،سرمايه اجتماعي و سرمايه فرهنگي را بعنوان مهمترين عوامل موثر برسبك زندگي برشمرده اند.آيا ميدانيد سه ركن اصلي زندگي سالم چيست؟

آيا ميدانيد سه ركن اصلي زندگي سالم چيست؟بسياري از جوان ها رسيدن به سن خاص ويا دارا بودن شرايط متعارف مادي را، براي ازدواج كافي مي دانند، در حالي كه در كنار رشد جسمي، رسيدن به رشداجتماعي، اخلاقي و عاطفي از شروط لازم براي ازدواج است كه به آن اشاره مي كنيم:

۱- رشد اجتماعي

رشد اجتماعي، سازگاري خوب اجتماعي با همه‎ي آدم ها و از جمله با همسري است كه قرار است عمري با او زندگي كنيم. افرادي كه در زندگي مشتركشان رعايت حقوق همسر را مي‎كنند، احترام مي‎گذارند و حق تصميم‎گيري براي همسر قائل مي شوند از رشد اجتماعي برخوردارند. يكي ديگر از مشخصه‎هاي رشد اجتماعي، داشتن استقلال فكري است. افراد مستقل توانايي‎ها و محدوديت هايشان را به خوبي مي شناسند و اين شناخت به تصميم گيري صحيح كمك مي كند، آنها در مورد مسائل مختلف خوب مي انديشند و ارزيابي مي كنند و پيامدها و نتايج كارهاي خود را بر عهده مي گيرند. در بسياري از ازدواج ها عدم استقلال يكي از زوجين باعث بروز اختلافات بسياري مي شود. افرادي كه استقلال ندارند، وابسته‎اند و توجهشان بيشتر معطوف به ديگران است تا خودشان ، اهل فكر كردن و انديشيدن نيستند وچون خود را قبول ندارند دائماً دنبال كسي هستند تا به جاي آنها تصميم بگيرد و مسئوليت را از گردن آنها سلب كند. گاهي حتي براي امور ساده اي مثل انتخاب رنگ پارچه دچار تزلزل مي‎شوند. افرادي كه روحيه استقلال طلبانه ندارند زندگي مشترك ناموفقي خواهند داشت.

The-definition-of-education-and-a-healthy-lifestyle2
استقلال فكري از دو راه به دست مي آيد:

۱- يكي از طريق مطالعه ( درسي، متفرقه و آزاد ) در مورد چگونگي رفتارهاي اجتماعي و ديگري از طريق تجربه ؛ به اين معنا كه تجربه اي كه از كارهاي گذشته داريم درمورد كارهاي آتي در نظر بگيريم . در اينجا ذكر اين نكته لازم است كه مستقل بودن به معناي مشورت نكردن نيست، استقلال فكري وقتي تحقق پيدا مي‎‎كند كه هدفي را كه شخص دنبال مي كند تنها به واسطه صحبت ديگران زير پا نگذارد بلكه براي رسيدن به آن اهداف از مشورت كردن با ديگران استفاده كند.

۲- يكي ديگر از فاكتورهاي رشد اجتماعي اعتماد به نفس است. يعني باور داشتن توانايي ها و شناخت محدوديت ها و اين كه فرد بداند، مي‎تواند از عهده ي مسئوليت هاي خود برآيد. مي توان اعتماد به نفس را نوعي واقع بيني نيز دانست؛ زيرا افرادي كه داراي اعتماد به نفس هستند، تصوير درستي ازخود دارند و افرادي كه اعتماد به نفس ندارند مردد و دودل هستند، كاري را شروع كرد ه ولي به آخر نمي رسانند و بيشتر منفي بافند. ” من نمي توانم ” ،” غير ممكن است” ،” نمي توانم تصميم بگيرم ” جملاتي هستند كه اين افراد زياد به كار مي برند و تحت تأثير ديگران قرار گرفته، تصميم‎گيري شان سست مي شود. نقطه مقابل اين افراد، افراد مغرورند كه توانايي هاي خود را بيش از اندازه مي پندارند و در ارزيابي خود دچار اشتباهند.
براي تقويت اعتماد به نفس بايد شناخت واقع‎بينانه‎اي از توانايي‎ها و نقاط مثبت خود داشته باشيم و آنها را تقويت كنيم. به كار بردن عبارات مثبت نيز در تقويت اعتماد به نفس نقش مؤثري دارد. بايد هدف‎هايي را كه انتخاب مي‎كنيم در حد توانايي‎هايمان باشد تا هر بار كه كاري را با موفقيت به اتمام مي‎رسانيم يك لايه به اعتماد به نفس ما اضافه شود.۲- رشد اخلاقي

رشد اخلاقي يعني كنترل داشتن روي رفتار، عادات و خلق و خوي خود ؛ به طوري كه هم حقوق خود و هم رفاه و حقوق ديگران رعايت شود. كسي كه رشد اخلاقي دارد خصوصيات زير را داراست: هميشه پيامدهاي اجتماعي و رفتار و اخلاقش را در نظر مي گيرد، حتي در حين عصبانيت آنقدر كنترل دارد كه حرفي نزند تا بعد احساس گناه كند و يا باعث قطع روابط شود و به طور كلي پيامد بدي داشته باشد. يكي از فوائد داشتن رشد اخلاقي اين است كه انسان احساس آرامش مي‎كند چرا كه وقتي كسي كنترل رفتار و گفتارش را داشته باشد، بيشتر از همه خودش احساس آرامش مي‎كند. رشد اخلاقي باعث نزديكي دلهاست و در يك تعريف جامع مي توان گفت كه:
‹‹ واقعيت آن چيزي است كه هست و اخلاق آن چيزي است كه بايد باشد.››۳- رشد عاطفي

رشد عاطفي به معناي داشتن كنترل روي عواطف مثبت و منفي است. يكي از نشانه هاي رشد عاطفي داشتن اعتدال است؛ همانطور كه پرخاشگري محض غلط است، مطيع بودن محض نيزغلط مي باشد. مطلب ديگري كه در رشد عاطفي هر فرد بايد مورد توجه قرار بگيرد حس وظيفه شناسي است . به شخصي وظيفه شناس گفته مي شود كه وظايف نقشي را كه ايفا مي كند به خوبي بشناسد و انجام دهد. به طور كلي وظيفه شناسي در نقشها بيان مي شود؛ افراد وظيفه شناس احساس مطبوعي از زندگي دارند و از آن راضي هستند.
افرادي كه از رشد عاطفي برخوردارند در زندگي احساس آرامش مي‎كنند و به ديگران هم آرامش مي‎دهند. ذكر يك نكته در اينجا ضروري به نظر مي رسد و آن نقشي است كه والدين در تربيت فرزندان خود دارند، چرا كه دختر يا پسر بايد از جنسيت خويش راضي باشد در غير اين صورت رشد عاطفي با اختلال روبرو مي‎شود. والدين بايد بدانند كه دختر و پسر فرقي ندارند. تفاوت در نقشي است كه آنها در آينده ايفا مي‎كنند. بايد آنها را با صداقت، قاطع و دلسوز و مهربان تربيت كرد.

تا اينجا به ذكر مسائلي پرداختيم كه قبل از ازدواج بايد مورد توجه قرار بگيرد اما بسياري ازنكات هست كه بعد از ازدواج بايد مد نظر داشت و براي رسيدن به حد مطلوب آن تلاش كرد.
قطعاً از هر دختر يا پسر جواني كه سؤال شود معيار خوشبختي بعد از ازدواج را چه مي داند ؛ يكي از معيارهايش را به داشتن تفاهم اختصاص مي دهد. بسياري تفاهم را شبيه هم بودن و اختلاف نظر نداشتن مي پندارند در حالي كه زن و شوهر بايد مكمل هم باشند نه اين كه مثل هم شوند. براي دستيابي به تفاهم بايد بتوانيم شرايط يكديگر را درك كنيم و خود را درجاي ديگري ببينيم وهم احساس شويم. چيزي كه هر زوج جواني بايد بداند اين است كه هيچ رفتاري به خودي خود، سر نمي‎زند . زن ومرد بايد بتوانند از دريچه چشم هم به مسائل بنگرند نه اين كه مقابل هم قرار بگيرند.

The-definition-of-education-and-a-healthy-lifestyle1

يكي ديگر از راه هاي رسيدن به تفاهم، داشتن صبر و شكيبايي و گذشت است

اما گذشت و شكيبايي بايد دوطرفه باشد. گذشت يك طرفه باعث بدتر شدن و تقويت رفتار نامطلوب طرف مقابل مي شود. گذشت منطقي و آگاهانه گذشتي است كه طرف مقابل از آن اطلاع پيدا كند و خود نيز پشيمان و متنبه (تنيبه، آگاه) شود و در نتيجه، تغيير رفتار ايجاد شود. در غير اين صورت گذشت يك طرفه امري بيهوده است. براي ايجاد تفاهم نبايد به منزلت و ارزش انساني خود ضربه زد.هنر گوش دادن

عامل ديگري كه درزندگي زناشويي بسيار حائز اهميت است ولي كمتر به آن پرداخته مي شود؛ هنرگوش دادن و چگونگي سخن گفتن است.
دقت و توجه به صحبت ديگران و مفاهيم آن، به موقع صحبت كردن و سخن مفيد و نه بيهوده گفتن يكي از عواملي است كه به درك متقابل زوجين كمك بسزايي مي كند. بايد به صحبت هاي طرف مقابل به خوبي گوش داد. به خصوص در زمان بحث و گفتگو كه آن نيز زمان مخصوصي دارد . اين امر باعث مي‎شود كه بحث به مشاجره كشيده نشود. مطلب ديگر با ملاطفت صحبت كردن است چرا كه گاهي نحوه و چگونگي سخن گفتن مقدم بر محتوا و به عبارتي “چه گفتن” است.صداقت

در انتهاي اين مبحث آسموني به ” صداقت ” در زندگي زناشويي مي پردازيم . بسياري از مردم با نظر يكي از بزرگان موافقند كه گفته است ” ترجيج مي دهم از شنيدن حقيقت غمگين شوم تا از شنيدن دروغ خوشحال گردم” . چرا كه عدم صداقت باعث مي شود تمامي صحبت هاي شخص زير سؤال رود و در تمام آنها شك و ترديد به وجود آيد. هيچ چيز به اندازه عدم صداقت باعث بي اعتمادي در زوجين نمي‎شود در عين حال سبب كينه نيز مي شود و فضاي مسمومي را ايجاد مي كند.- منبع، پورتال آسموني http://www.asemooni.com/lifestyle/li...#ixzz3OmMiLLyj

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۸:۲۷ توسط:sana موضوع:

راه هاي تقويت روابط اجتماعي

امروزه ما در دنيايي زندگي مي كنيم كه ناگزيرازارتباط وبرخورد با ديگران هستيم آنچه مسلم است كه هيچ كس قادر نيست بدون كمك ومساعدت وارتباط با ديگران ، نيازهاي معمولي خود را برطرف سازد .حال سئوالي كه اينجا مطرح مي شود اين است كه چگونه بايد با ديگران ارتباط برقرار كنيم وجهت افزايش اين ارتباط چه كارهايي بايد انجام دهيم يا اينكه چه كارهايي نبايد انجام دهيم.

در معاشرت بايد با روي گشاده ونرمي ومهرباني با همه رفتار نمود وتند خويي با هركس كه باشد بد است .اگر خود را در سطح ديگران قرار دهيم واز زبان آنها براي انتقال نقطه نظرهاي خود استفاده كنيم ،اغلب به نتيجه دلخواه مي رسيم وبا ديگران در سطح خود آنها ظاهر شدن همان برقراري ارتباط موثرمي باشد .بعضي ها گمان مي كند كه ارتباط فقط شامل حرف زدن ،نوشتن ويا بحث كردن است ، اينها از عناصر مهم ارتباطي هستند ولي در واقع ارتباط را رفتاري مي گوييم كه پيامي در خود دارد كه توسط طرف مقابل ما درك مي شود، خواه شفاهي باشد يا غير شفاهي ،آگاهانه يا ناآگاهانه ، عمدي و…. ولي اگر ادراك شود ،جنبه پيام ارتباطي پيدامي كندوهمين عدم درك پيام رابطه رامختل،معشوق ونارسامي سازد. ارتباطات عامل ومنشا بسياري از شاديها وغصه ها و رنجها زندگي است ، زندگي شاد ، زندگي سرشار از دوستي است . روشن است كه با افراد متفاوت ، رفتارهاي متفاوتي خواهيم داشت تاكيد بر خصوصيات مشترك ارتباط را موثر مي كند ، ما انسانها با يكديگر مشتركات فراوان داريم ،با كمي تمرين مي توان خود را همراه ديگران بيابيم و با آنها دوست وهم راي شويم.در اين مطلب آسموني روش هايي را براي شما گردآوري كرده ايم كه در ادمه ميتوانيد ملاحظه فرماييد.۱- صريح وصادق بودن:

سعي كنيم در روابط خود با ديگران صريح وصادق باشيم ، در گفته هاي خود صريح وصميمي باشيم واز هر نوع ابهامي اجتناب كنيم ، چون اگر منظور خود را با صراحت بيان نكنيم طرف مقابل ما به اشتباه مي افتد وبه حدس وگمان متوسل مي شود واز واقعيت دور مي گردد.۲- احساسات خود را بيان كردن:

بااحساس خود روراست باشيم ، سعي كنيم مشكلات زندگي واحساساتي كه داريم،باهمسر وشريك وباطرف مقابل خوددر ميان بگذاريم .حتي اگر گمان كنيم كه باعث ناراحتي آنها ميشود اگر مي خواهيم با طرف مقابل خود ارتباطي معقول ومنطقي بر پايه تفاهم داشته باشيم ، بهترين روش روراست بودن است واحساس خود را باوي در ميان گذاشتن است .اگر مشكلي را حل نشده باقي بگذاريم ويا موضوعي را كه مداقه وگفتگو در باره آن الزامي است به ميان نكشيم ، مثل اين است كه دمل چركين ودردناكي را سرجايش گذاشته وبه حال خود رها كرده باشيم .۳- زمينه مشترك ونكات مشابه را يافتن :

درجست وجوي زمينه هاي مشترك باشيم، سعي كنيم در ارتباطمان بيشتر ا نكات مشترك ومشابه را بيابيم . اهداف ونيازها ونگرانيها را از نظر او نگاه كنيم وبراي اينكه شرايط طرف مقابل را درك كنيم بايد اموراو را از ديد ونظر او ببينيم وبا پرس وجو ، از اموري كه نگراني او باعث شده ، متوجه گرديم ،همين نكات مشترك زمينه هاي مساعدي هستند كه شالوده همدلي ووحدت وتفاهم را برروي آن مي توان بنا كرد ، عبارتي مثل : (من وتو هردو همين را مي خواهيم) را مي توان بيان نمود.۴- همدلي وهمدردي كردن:

سعي كنيم با شخص احساس مشترك داشته باشيم . شادي وغم خود به حساب آوريم وموقعي كه او احساس غم مي كند ما نيز با او همدرد وهم غم شويم وبالعكس مساعي ما اين باشد كه سيستم حسي فردارتباط برقرار كنيم .

ways-to-strengthen-social-relationships(2)

۵- شنونده خوبي بودن:

شنونده خوبي باشيم وگوش كردن را ياد بگيريم .گوش كردن به سخن وكلام ديگري موجب مي شود تا او در نهايت آرامش خيال ، به طور واقع ، منويات قلبي واحساسات خود را با ما در ميان بگذارد وبرايمان احترام قائل شود وآماده شنيدن نظرات ما شود.۶- سيستم روحي افراد را شناختن وتقليد از آنها:

براي اين كار بايد به دقت به افراد چشم بدوزيم وبه سخنان آنها به دقت گوش فرا دهيم وببينيم غالبا” از چه نوع كلماتي استفاده مي كنند آنگاه با استفاده از همان نوع كلمات ، تقليد از لحن صدا،حالات وحركات چشم ها به گونه اي با آنها نحوه فكر وعملكرد ذهني شان مطابق باشد.۷- شخصيت افراد را در نظر گرفتن:

بايد ببينيم طرف مقابل ما چه شخصيتي دارد ، برون گراست يا درون گرا ، براي صميميت با درون گرايان بايد ببينيم چه ايده ها وارزشهاي براي آنها اهميت دارد و آنگاه بكوشيم تا با توجه به چارچوبهاي ذهني شان با آنها رفتار كنيم وصحبت كنيم وبالعكس ، براي همدلي با برون گرايان به آنها نشان دهيم كه آنچه مي گويند وعمل مي كنند با انديشه ورفتار مردم هماهنگ است.۸- تقويت نمودن عزت نفس :

براي تقويت عزت نفس خودبايد با تعمق در ژرفاي وجود از دنياي پيچيده درون خود آگاه شويم ، به كاستي هايمان پي ببريم ، جهت گيري هايمان را در قبال رويدادهاي مردم وشرايط گوناگون بشناسيم وبه فكر اصلاحشان باشيم وبا كمك حرمت نفس وارزشي كه براي خودمان قائل هستيم حق انتخابمان چندبرابرميشود وارتباطمان با ديگران به نحو چشمگيري بهبود مي يابد .۹- محترم شمردن احساس طرف مقابل :

همواره رفتاري احترام آميزداشته باشيم واحساس طرف مقابلمان رامحترم بشماريم،كوچك كردن همديگر،به خصوص درحضور ديگران درمناسبات وروابط ،اثرتخريبي دارد،رفتار توام باظرافت وملايمت نه فقط شامل رفتار مودبانه مي شود،بلكه صفا وصداقت واقعي واعتمادكامل نيز در بردارد.

ways-to-strengthen-social-relationships

۱۰- سكونت نمودن :

سكوت پيامي اعجاز گر در امر ارتباط است ويكي از جنبه هاي مهم ارتباط است ، مشروط بر اينكه حاوي پيامي باشد، سكوت مي تواند در مناسبات انسان عشق ورضايت وخشنودي وتفاهم دوگانه واحساسها را منتقل سازد.۱۱- عدم افراط در موعظه:

منظورمان را به صورت سخنراني ونصيحت خشك تو خالي بيان نكنيم . موعظه مي تواند جنبه افراطي ومخرب درروابط داشته باشدومابايدسعي كنيم حداعتدال رانگاه داريم وبراي سخنانمان ارزش قائل شويم وجايي كه ازمانظرمي خواهند ، نظر بدهيم .۱۲- وقت وموفقيت شناس بودن :

يادبگيريم كه چه وقت شوخي وچه وقت جدي باشي،هيچگاه طرف مقابلمان رادست نيدازيم ،ازگفتن جملات وكلماتي كه باراخلاقي وفرهنگي مناسبي ندارنددربيان منظورمان ، خوداري نماييم ،شوخي كردن بايدباتوجه به موقعيت وزمان خاصي باشد .۱۳- مخالف نمودن به شيوه مناسب :

ياد بگيريم كه چگونه بدون بحث وجدلهاي مخرب ، مخالفت خود را نشان دهيم ، جرو بحثها غالبا” بابلند كردن صدا ، دادوفرياد ، خشم وغضب ، همراه است . بحث وجدلها تا حدود زيادي تحت تاثير گرايشات وخلق وخوي افراد درگير مباحثه قرار مي گيرد .اكثريت مردم فاقد روحيه خود پسندانه افراطي هستند ، به اين علت با تسلطي كه بر نفس خود دارند مي توانند از درگيري واهانت خود داري كنند .كسي كه مي خواهد شمارا خشمگين كندتاازكوره در برويدبهترين راه مقابله باآن برگزيدن روشن سازنده به جاي عكس العمل وروش مخرب ومنفي است كه اوبه آن توسل جسته است .۱۴- يكي بودن قول وعمل :

سعي كنيم قول وعملمان يكي باشد .هنگامي كه خودمان براي گفته هاي خود ارزش قايل نيستيم ، چه انتظاري مي توان داشت كه ديگران قولها وسخنان ما را محترم بشمارند .هنگامي كه ما قول مي دهيم كاري را انجام دهيم سعي كنيم آن را به مرحله عمل برسانيم واگر ناتوان در انجام آن هستيم هرگز خود مكلف به وعده اي كه از عهده آن بر نمي آييم ، نكنيم روراست وصادقانه بگوييم نمي توانيم .پس براي اينكه ديگران را به خوبي درك كنيم بايد بتوانيم اطلاعات را به خوبي از آنها كسب كنيم واين امر منوط به توانايي ما در دقيق گوش كردن ، دقت نظر ، همدلي ، طرح سئوالات مفيد وسودمند واحترام متقابل است . احترام با سيستم حسي فرد ديگر ، مشاهده همه چيز از نگاه او وسر در آوردن از نيازها وعلايقش به ما كمك مي كند كه اطلاعات را به نحوي دريافت كنيم كه به سهولت قايل فهم وهضم باشد . دو عامل اساسي ارتباط ، همان درك شدن ودرك كردن است . زندگي يك مسابقه صرف نيست،مي توانيدبا اشخاص به گونه اي رفتار كنيد كه هركس خودرا يك برنده در نظر بگيرد واحساس پيروزي كند.

شرايط پيروز شدن يكي وباختن ديگري هرگز به نفع كل نيست. همگام شدن نه تنها روي ديگران ، بلكه روي ما نيز تاثير قابل ملاحظه اي بر جاي مي گذارد .وقتي با ديگران همگام مي شويم در واقع به دورن آنها مي رويم ودر ذهن آنهاجا مي گيريم ودر ارتباطمان بايد سعي مان در افزايش وارتفاء بيش ازبيش اين رفتارهاباشدودرنتيجه تجربه اي از آنها پيدا كنيم.همگام شدن موثربه ماامكان مي دهد با ديگران برخورد همدلانه وبه ياد ماندني داشته باشيم- منبع، پورتال آسموني

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۳۸:۱۴ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم