بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

دوچرخهاي با چرخهاي الكترونيكي+تصاوير

«ژئواُربيتا» چرخهايي است كه بر روي يك دوچرخه استاندارد معمولي نصب ميشود و آن را به يك دوچرخه الكتريكي تبديل ميكند. به گفته سازندگان اين دوچرخه، قيمت متوسط يك دوچرخه 1500 يورو است، اين چرخها براي كاربر كمتر از 500 دلار تمام ميشود كه واقعاً مقرون به صرفه است؛ كافي است اين چرخها روي بدنه دوچرخه نصب شود؛ چرخها مجهز به يك باتري قابل شارژ و يك موتور الكتريكي 350 وات است كه ميتواند حتي 30 كيلومتر را بدون تلاش بپيمايد. تمام اجزاء دوچرخه در حال حركت ثابت است و فقط تايرها حركت ميكنند؛ در طول سفر كاربر ميتواند دوچرخه الكتريكي خود را با استفاده از يك شتاب دهنده كه در فرمان است كنترل كند؛ اين چرخ الكتريكي توسط يك تيم از دوچرخه سواران، مهندسان، طراحان و دانشمندان توسعه داده شده است. گام بعدي اين گروه براي توسعه يك مدل سبكتر با تركيب يك آداپتور برقي است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۱:۴۶ توسط:sana موضوع:

فروشگاهي ديدني در زير آب+تصاوير

توليد كننده گوشيهاي هوشمند سوني براي اثبات مقاوم بودن گوشيهاي خود در آب يك فروشگاه داخل آب راهاندازي كرده است؛ اين كمپاني در امارات است و فروشگاه آن به شكل يك حباب در زيرآب ساخته شده است.

اين حباب به سيستم واي فاي متصل است تا بازديد كنندگان بتوانند تصاوير گرفته شده در زير آب را به اشتراك بگذارند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۱:۳۳ توسط:sana موضوع:

فوايد چاي زردچوبه و رمز و راز اين ادويه

سايت فرانسوي سلامت و زنان در مقالهاي نوشته است: همه ما نياز به كمي درمان داريم كه به نظر ما درمانهاي طبيعي بسيار مفيد و سودمندترند؛ البته اين درمانها بايد قبل از وقوع بيماري صورت گيرد تا از بيمار شدن و شدت مريضي پيشگيري شود اما در موقع بيماري هم استفاده آنها مفيد است و باعث جلوگيري از پيشرفت بيماري مي شوند.

براي شروع روز يك فنجان چاي با زردچوبه خواصي باورنكردني دارد؛ اين ادويه به غير از خوش طعم و رنگ كردن غذا در چاي هم ميتوان از آن استفاده كرد.

بهتر است اين گزارش را كه از چندين سايت فرانسوي سلامت، بهداشت و سلامت، تغذيه درماني و درمان طبيعي و سايت پزشكي جمع آوري شده است را بخوانيد.

خواص زردچوبه:

*ضدعفوني كننده و ضد باكتريهاي طبيعي است و براي سوختگي مفيد است.

*مخلوط زردچوبه با گل كلم ضد سرطان پروستات است و از رشد سرطان پروستات جلوگيري ميكند.

*باعث جلوگيري از گسترش سرطان سينه به ريهها ميشود (نتيجه آزمايشي بر روي موشها).

*قادر به پيشگيري ملانوم است و سلولهاي ملانوم موجود را از بين ميبرد. (ملانوم نوعي سرطان پوست است كه در سلولهاي موجود در پوست به نام ملانوسيت شروع ميشود).

*كاهش ابتلا به سرطان خون در دوران كودكي را كاهش ميدهد.

*كبد را سم زدايي ميكند.

*قادر به جلوگيري و كاهش سرعت پيشرفت بيماري آلزايمر و باعث از بين رفتن تجمع پلاكهاي آميلوئيد در مغز ميشود.

*در بسياري از سرطانها از توليد متاستاز (مهاجرت سلولهاي سرطاني از يك بافت به بافتهاي ديگر) جلوگيري ميكند.

*ضد التهاب است و مانند داروهاي ضدالتهابي عمل ميكند، منتها بدون عوارض جانبي است.

*بيماري اسكلروز را كند ميكند و از پيشرفت آن جلوگيري ميكند؛ (اين بيماري يك بيماري نورونهاي حركتي است كه موجب تخريب پيشرونده و غير قابل ترميم در دستگاه عصبي مركزي و دستگاه عصبي محيطي ميشود).

*ضد درد و مهار كننده درد است.

*براي كنترل و كاهش وزن مفيد است.

*مدت طولاني است كه در طب چيني براي درمان افسردگي استفاده ميشود.

*درماني طبيعي براي آرتريت و آرتريت روماتوئيد است. (آرتريت روماتوئيد يك بيماري طولاني مدت است كه طي آن مفصل به همراه عضلات، عشاهاي پوشاننده و غضروف متاثر ميشوند و گاهي چشم و رگهاي خوني نيز درگير ميشوند. اين بيماري سه برابر در زنان شايعتر است و معمولاً بين سنين 20 تا 60 سالگي رخ ميدهد و حداكثر بروز آن در سنين 35 تا 50 سالگي است).

*اثر پاكليتاكسل دارو ضد سرطان را افزايش ميدهد و عوارض جانبي آن را كاهش ميدهد.

*در مطالعاتي ديگر نتايج اميدوار كننده اثرات زردچوبه بر روي سرطان لوزالمعده مشخص شد.

*استفاده از زردچوبه اثرات مثبتي در ميلوم مولتيپل دارد. ( مليوم مولتيپل شايعترين تومور استخوان است كه منشاء آن از خود استخوان بوده و به تومورهايي كه منشا آنها سلولهاي خود استخوان است تومور اوليه استخوان ميگويند؛ سن شيوع اين تومور بالاي 40 سالگي است و در مردان بيشتر است).

*در مطالعاتي مشخص شده است زردچوبه رشد عروق خوني جديد در تومورها را از بين ميبرد.

*پوست آسيب ديده را به سرعت ترميم ميكند تا به حالت اوليه برگردد.

*براي درمان پسوريازيس و ساير اختلالات التهابي پوست مفيد است. (پسوريازيس يك بيماري شايع پوستي است كه لزوماً خارش دار نيست و با پلاك هاي قرمز رنگ همراه با پوسته ريزي مشخص ميشود؛ اين بيماري اشكال گوناگون با شدت هاي متفاوت دارد و مسري هم نيست).

به گفته دكتر «اندرو ويل» پزشك آمريكايي، استاد دانشگاه و مدير دانشگاه آريزونا، تحقيقات و مطالعات تجربي مقدماتي اخير دانشگاه علوم پزشكي گراتس در اتريش نشان دادند زردچوبه و كوركومين بسيار مفيد هستند. زردچوبه صدمات احتمالي به كبد مانند سيروز كبدي را به تعويق مياندازد.

پژوهشي در دانشگاه ايالتي كانزاس نشان داد اضافه كردن زردچوبه به غذاها ميتواند سطح آمينهاي هتروسيكليك تركيبات سرطاني را 40 درصد كاهش دهد.

مطالعاتي نيز در دانشگاه تگزاس نشان داد كوركومين از رشد سرطان پوست جلوگيري ميكند، ملانم و همچنين گسترش سرطان سينه به ريه را كند ميكند و محققان دانشگاه داكوتاي جنوبي نشان داد پيش درماني با كوركومين باعث ميشود سلولهاي سرطاني در شيمي درماني و پرتو درماني آسيب پذير شوند.

اپيدميولوژيستها گفتند: بر فرض اينكه بخشي از ادويه كاري داراي زردچوبه است و مردم هند در غذاهاي خود مصرف ميكنند به همين دليل بيماري آلزايمر در اين كشور كمتر است؛ در ميان هنديها بين سنين 70 تا 79 ساله و كمتر از يك چهارم آنها مبتلا به آلزايمر هستند كه نسبت به كشور آمريكا بسيار كم است.

يك مطالعه جديد ديگر نيز توسط محققان انجام شد كه نشان ميدهد كوركومين در درمان آرتريت موثر است و نتايج جالب توجهي در اين تحقيقات بدست آمده است.

در سايت فرانسوي تغذيه درماني و درمان طبيعي طرز درست كردن يك قوري چاي ادويه جات را اينگونه نوشته است:

مواد لازم و طرز تهيه چاي ادويه جات:

دارچين يك دوم قاشق چاي خوري

زردچوبه يك دوم قاشق چاي خوري

عسل يك قاشق چاي خوري براي هر فنجان

پس از اينكه آب جوش آمد، زردچوبه و دارچين را به آن اضافه كنيد مانند چاي بگذاريد بجوشد وقتي دم كشيد در فنجان خود بريزيد و عسل را به آن اضافه كنيد؛ پس از هم زدن آن ميتوانيد ميل كنيد.

بد نيست بدانيد در بخش ديگر اين سايت نوشته شده است عسل، زردچوبه و دارچين باعث كاهش وزن نيز ميشوند و ضد سرطان، ضد عفونت و ضد درد هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۱:۲۲ توسط:sana موضوع:

اژدهايي كه قادر به تقليد است+تصاوير

فقط انسان نيست كه ميتواند حركاتي را تقليد كند برخي از حيوانات نيز قادر به تقليد از ديگران هستند اما جالب است بدانيد داشنمندان براي اولين بار متوجه شدند كه مارمولك يا اژدهاي ريشدار نيز قادر به تقليد از ديگران است.

اژدهاي ريشدار ماده داناتر از آني است كه فكر كنيم زيرا به تنهايي و بدون كمك از اژدهاي نر توانست در كشويي قفس خود را باز كند؛ اين اژدها مدت سه سال آموزش ديده است؛ محققان طي آموزش ويدئو و تصاويري از همنوعان اين حيوان به آن نشان داند سپس طعمهاي به خزنده نشان دادند و حيوان را تحت فشار قرار دادند و دوباره تصويري به خزنده نشان دادند و با كمال تعجب مشاهده كردند مارمولك ماده قادر به باز كردن در كشويي قفس شد، در مقابل خزنده ديگر حتي 11 ثانيه هم به تصوير نگاه نكرد و تلاشي براي يادگرفتن هم نداشت.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۱:۱۱ توسط:sana موضوع:

چمدان مفقودشده مسافر هواپيما بعد از ۲۰ سال پيدا شد

«ماريا ديلاس» اهل آمريكا و مدير يك فروشگاه تجهيزات صنايع دستي، در سفري چمدان خود را در فرودگاه گم كرد و پيگيريهايش براي يافتن آن ثمري نداشت؛ جالب اينكه 20 سال بعد در يك سفر كاري پس از بازگشت از نمايشگاهي در لاسوگاس دوباره چمدان را پيدا كرد.

ماريا يك تماس از آژانس امنيتي حمل و نقل داشت و تماس گيرنده به او گفت: اين چمدان حاوي سندي نامدار و اشياء مختلف هنري است كه در فرودگاه بين المللي توسكان پيدا شده است.

نكته حائز اهميت اين است كه اشياء داخل اين چمدان حدود 600 دلار ارزش داشتند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۰:۵۹ توسط:sana موضوع:

پيمودن ۱۰۰ كيلومتر با چاقويي در سر

Juacelo Nunes 39 ساله اهل برزيل با چاقويي كه در سر داشت فاصله 100 كيلومتر تا بيمارستان را با تمام دردي كه ميكشيد تحمل كرد. به گفته دكتر «گيلبرتو آلبوكرك» پزشك معالج در بيمارستان ترسينا، چاقو 30 سانتيمتر در سر مرد فرو رفته بود در واقع چاقو از بالاي چشم چپ وارد سر شده و از دهان و فك راست خارج شده بود؛ در اين مسير چاقو از چندين عصب و رگ گذشته بود و ميتوانست باعث مرگ اين مرد شود. وي اضافه كرد: زنده ماندن و سرعت بهبودي بيمار مرا شگفت زده كرده است؛ علاوه بر چاقويي كه در سروي فرو رفته بود سه زخم چاقو به قفسه سينه و شانه وي زده بودند. اين حادثه در شمال شرقي برزيل در شهر آگوبرانسا 100 كيلومتر تا ترسينا اتفاق افتاده است؛ بيمار دوساعت طول كشيده تا به بيمارستان رسيده است و به محض رسيدن تحت عمل جراحي قرار گرفت اما بايد دو سه روز ديگر در بيمارستان بماند چون يكي از ضربههاي چاقو كه به سينه وي وارد شده به ريه مرد آسيب رسانده است و بايد تحت مراقبت باشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۰:۴۷ توسط:sana موضوع:

كشف ماهي ناشناخته

يك گروه تحقيق با كشتي فولكور مؤسسه «اقيانوس اشميت» به اعماق آبها رفتند؛ اين كشتي يك ربات زيردريايي است و براي اكتشاف به اعماق مختلف بين 5 هزار و 10 هزار متري اقيانوس ساخته شده است. دانشمندان در حال بررسي گودال ماريان كه در حال حاضر عميقترين گودال است، به يك كشف جديد دست يافتند؛ آنها گونه جديدي از يك ماهي سفيد و شفاف ناشناخته را مشاهده كردند كه در عمق 8 هزارمتري اقيانوس زندگي ميكند. به گفته دانشمندان، اين ماهي سفيد كه در عمق 8 هزار متري زندگي ميكند يك ركورد جديد است چون تا كنون در برخي از مناطق اقيانوس ماهيها در عمق 7700 متر ديده شده بودند؛ يافتن يك ماهي در اين عمق تعجب برانگيز است و اين در حالي است كه مطالعات قبلي نيز نشان داده بود ماهي قادر به زندگي در عمق 8200 متر است. دكتر «آلن جميسون» از دانشگاه آبردين در انگلستان گفت: اين ماهي دقيقاً در عمق 8 هزار و 143 متري شناسايي شده است. دانشمندان به سرعت متوجه شدند اين ماهي يك گونه جديد ماهي است و فوقالعاده ظريف و شكننده، سفيد و شفاف است و داراي يك سر بزرگ، چشم كوچك و بدون فلس است، ضمن اينكه باله و دم آن شبيه به مارماهي است و اندازه آن كمي بزرگتر از دست يك انسان است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۰:۳۴ توسط:sana موضوع:

شارژ باتري گوشي همراه با خورشيد

تا كنون هزاران شارژر تلفن همراه ساخته شده است كه با طراحي و مدلهاي ابتكاري براي ساده كردن كار كاربر در شارژ گوشي همراه بوده است. اين بار دو طراح به نام «هيوسانگ پاك» و «دونگوسئونگ جي اونگ» با الهام از طبيعت و فتوسنتز و توانايي برگ به توليد مواد آلي، دستگاهي به شكل برگ طراحي كردهاند كه با قرار دادن گوشي همراه روي آن شارژ ميشود. اين شارژر خورشيدي الكترونيكي به راحتي گوشي همراه را شارژ ميكند، فقط كافي است گوشي روي ترمينال قرار گيرد و دستگاه را ميتوان بر روي پنجره چسباند تا انرژي خورشيدي دريافت كند و به انرژي الكتريكي مبدل شود. اين انرژي در گوشي ذخيره ميشود. كاربر قادر است اين شارژر سبك را همه جا با خود داشته باشد و گوشي خود را شارژ كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۰:۲۰ توسط:sana موضوع:

باتري جاودانه

«پيلو» باتري است كه تنها با حركت جنبشي شارژ ميشود، عمري جاودانه دارد و در فرانسه راهاندازي شده است. اين باتري تنها با حركت جنبشي قادر به توليد برق است؛ اطراف آن يك آهن ربا قرار داد كه توليد انرژي ميكند و كافي است به مدت سه ثانيه تكان داده شود تا دوباره شارژ شود. در حال حاضر نميتوان اين باتري را به علت بزرگ بودن آن، براي دستگاهي استفاده كرد اما در آينده قالب آن به AA – 1.5V تبديل ميشود؛ اين باتري يك نمونه اوليه است و 100 درصد قابل بازيافت است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۵۰:۰۷ توسط:sana موضوع:

درخت باد

ك پروژه بلند پروازانه براي توليد برق و براي هماهنگ كردن تكنولوژي و طبيعت در فرانسه راهاندازي شده است؛ در واقع يك سيستم زيبا و كم سروصداست كه به عنوان يك توربين بادي استفاده ميشود. اين توربين به عنوان «درخت باد» نامگذاري شده و ارتفاع آن 11 متر است و از طريق برگهاي خود قادر به توليد انرژي است؛ اين توربين از يك تنه، شاخه و برگ تشكيل شده است و تنه آن از فولاد سخت ساخته شده، برگها به رنگ سبز روشن و از پلاستيك هستند. اين توربين بادي با 2 متر در ثانيه كار ميكند، علاوه بر جمعآوري باد از تمام جهات، مجهز به تكنولوژي Aeroleaf است و قادر به توليد انرژي بين 2.5 و 4 كيلووات در ساعت است و براي يك خانواده 4 نفري برق توليد ميكند. نسخه اول اين توربين در ماه آوريل گذشته مورد آزمايش قرار گرفت.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۷:۴۹:۵۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم