بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بدون شرح....حتما بخونيداا

تو ميتواني روسري نصفه نيمه ات را هي برداري و دوباره بزاري

ميتواني گاهي بادبزنش كني

ميتواني مانتوي سفيد كوتاه نازك چسبان بپوشي تا گرمت نشود

ميتواني شلواري بپوشي كه دمپايش تا صندل ات 20 سانتيمتر فاصله داشته باشد

ميتواني جوراب هم نپوشي

لاك هم لابد خنك كننده است

بستني هم ليس بزن روي نيمكت پارك

بوي ادكلنت هم ميتواند تا 10 متر پشت سرت تعقيبت كند

فرض كن اينها بلد نيستند مثل تو باشند

فرض كن اينها عادت كرده اند به اين پارچه ي سياه در اين گرما

فرض كن گرمشان نميشود

فرض كن تو روشنفكري و اينها امل

آخر تو چه ميداني چادر ترنم عطر ياس در فضاي غبار آلود دنياست

آخر تو چه ميداني حجاب خنكا و زيبايي به وجود هر دختر مينشاند

تو ميتواني خوش باشي به عرق نكردن در دنيا

خنكاي بهشت گوارايتان دختران چادري..

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۸:۰۵ توسط:sana موضوع:

محبوب ترين ورزشكاران ايراني در اينستاگرام


محبوبيت برخي از ورزشكاران فضاي شبكه هاي اجتماعي را هم در برمي گيرد.

بيشتر افراد سرشناس و معروف هنري و ورزشي عضو اينستاگرام هستند و طرفدارانشان هم صفحه اجتماعي آنها را دنبال مي كنند. اما پرطرفدارترين ورزشكاران ايراني در اينستاگرام از واليبالي ها و فوتبالي ها هستند.

در اين گزارش قصد بررسي اينستاگرام محبوب ترين چهره هاي ورزشي، خصوصا فوتبالي را داريم كه در ادامه ميبينيد.

سيد محمد موسوي

Followers ٣١٧k

اين مدافع بلندقامت تيم ملي واليبال يك مورد استثنايي است! موسوي با ركوردي بسيار جالب در صدر داشتن مخاطبان در بين ورزشكاران است و به نظر مي رسد به محبوبيت بسيار ويژه اي دست پيدا كرده است. در چند روزي كه اينستاگرام موسوي را چك مي كرديم، ركورد او از ٣١٧ هزار افزايش پيدا كرده است و اين يعني در هر روز هزار نفر به تعداد كساني كه مي خواهند فعاليت هاي اين ملي پوش واليبال را دنبال كنند افزوده مي شود. موسوي به غير از پيچ اصلي خودش، شش، هفت صفحه هواداري هم دارد تا به اين ترتيب در اينستاگرام بسيار ديده شود.

عليرضا حقيقي

Followers ٢٥٧k

سال 93، سال شانس عليرضا حقيقي بود. دروازه باني كه به يكباره و با تصميم كارلوس كي روش دروازه بان اصلي تيم ملي در جام جهاني شد و در برزيل هم مورد توجه قرار گرفت تا جايي كه پيشنهاد بازيگري در هاليوود يا مدل بودن در ايتاليا را دريافت كرد. حقيقي 257 هزار بازديد كننده در صفحه خود دارد تا از اين جهت از تمام فوتباليست هاي ايراني بالاتر باشد.

سعيد معروف

Followers ٢١٩k

نفر سوم هم يك واليباليست ديگر يعني سعيد معروف كاپيتان تيم ملي واليبال است. اين بازيكن معروف با ١٥٦ هزار فالوئر در رده سوم ايستاده است. البته معروف هم طي چند روز گذشته دو سه هزار مخاطب بيشتر جذب كرده و بعيد نيست طي روزهاي آينده، نفراتي كه صفحه او را دنبال مي كنند بيشتر و بيشتر شود.

علي كريمي

Followers ٢٠٤k

كريمي يكي ديگر از اهالي فوتبال است كه 204 هزار مخاطب دارد. كريمي پيش از اين فعاليت زيادي در اينستاگرام داشت و اولين نفري در ايران بود كه بحث چالش سطل آب يخ را باب كرد و علي دايي را در اينستاگرام خود به اين چالش فرا خواند. وي پس از اينكه به عنوان مربي تيم ملي انتخاب شد، تمام عكس ها و مطالب خود را كه مربوط به پرسپوليس و اتفاقات ديگر بود از روي صفحه اينستاگرامش برداشت تا به نوعي بيطرفي خود را نشان دهد.

پژمان جمشيدي

Followers ١٩٢k

بازيكن سابق پرسپوليس و تيم ملي كه با بازي در نقش خود در مجموعه «پژمان» وارد عرصه بازيگري شد حالا بسيار در اين عرصه فعال شده و پشت سر هم فيلم و سريال و تئاتر بازي مي كند. پژمان بازيگر از پژمان فوتباليست بسيار محبوب تر شده، به طوري كه 192 هزار تعقيب كننده را در صفحه اينستاگرام خود مي بيند و عكس هاي مختلفي از فعاليت هاي هنري و فوتبالي اش را براي آنها به اشتراك مي گذارد.

فرهاد مجيدي

Followers ١٧١k

نفر پنجم اما كسي نيست جز شماره هفت محبوب آبي ها. فرهاد مجيدي كه حالا يك سالي است از فوتبال خداحافظي كرده و بيشتر وقت خود را در كنار خانواده اش مي گذراند و براي همين عكس هايي هم كه در اينستاگرامش مي گذارد بيشتر مربوط به تفريحاتي است كه دارد و عكس هايي كه از فرزندانش به اشتراك مي گذارد تا 171 هزار نفري كه او را فالو كرده اند، بتوانند فعاليت هاي او را دنبال كنند.

پيام صادقيان

Followers ١٥٧k

اين ستاره جوان پرسپوليس، يكي از فوتباليست هاي اينستاگرام است. او كه بيش از 157 هزار بازديد كننده دارد، چند وقت پيش با انتشار عكسي از خود در اردوي كيش در نيمه هاي شب حسابي خبرساز شد و چندين هفته پيش هم پس از اينكه ماجراي تعويض شدنش در بازي با پيكان حاشيه ساز شد در همين صفحه اعلام كرد كه از پرسپوليس خداحافظي مي كند. او دوباره برگشت و صفحه اينستاگرامش همچنان خبرساز است!

حسين ماهيني

Folowers ١٣٢k

بعد از اين شش نفر كه بالاي صد هزار فالوئر دارند، به ورزشكاراني مي رسيم كه بيشتر از 132 هزار بازديد كننده دارند. جالب است بدانيد كه در صدر آنها حسين ماهيني با 132 هزار تعقيب كننده قرار دارد كه حالا بنا بر اعلام سازمان نظام وظيفه عمومي، سرباز است و بايد دوران خدمت را سپري كند. البته عكس هاي صفحه او همچنان مربوط به دوران حضورش در پرسپوليس است.

حنيف عمران زاده

Followers ١٢٩k

اين مدافع استقلال اگرچه مصدوم بود و بازي نمي كرد و در بازي با تراكتورسازي براي اولين بار در فصل جديد به ميدان رفت اما در اينستاگرام حضوري فعال دارد و عكس هاي مختلفي از خودش و استقلالي ها به اشتراك مي گذارد تا 129 هزار بازديد كننده اي كه صفحه او را رصد مي كنند، بتوانند بازي او را ببينند.

آرش برهاني

Followers ١٢٠k

ديگر بازيكن استقلالي كه با 120 هزار بازديد كننده در تعقيب بچه غول است و عكس هايي از خودش و استقلالي ها در صفحه اش به اشتراك گذاشته است، به نظر مي رسد آرش در اين بخش هم به دنبال آقاي گلي است اما كار سختي را در پيش دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۷:۵۳ توسط:sana موضوع:

دلفينها هم عزاداري ميكنند+تصوير

مطالعات محققان دانشگاه پورتو در پرتغال كه توسط «فيليپ آلوز» و همكاران وي انجام شد نشان داد دلفينها براي نزديكان خود عزاداري ميكنند. اين محققان در موقعيتهاي مختلف مشاهده كردند اجساد دلفينها توسط خود دلفينها به سطح آب آورده ميشود.

مقالهاي از يكي از زيست شناسان دريايي در مجله scientifique Acta Ethologica در مورد مشاهده تشيع جسد يك دلفين نوزاد توسط جمعي از دلفينها منتشر شد.

در ساحل جزيره ماديرا، افرادي كه در يك قايق توريستي بودند به مدت نيم ساعت تشيع يك نوزاد دلفين را توسط دلفينهاي ديگر مشاهده كردند، در اين تشيع چهار دلفين با سر خود بدن مرده يك دلفين نوزاد را به سطح آب آوردند.

محققان پرتغالي گفتند: ما در اقيانوس اطلس اجساد مختلف دلفينها را كه به مرگ طبيعي مرده بودند را مشاهده كرديم، درست چند دقيقه تا نيم ساعت پس از مرگ يك دلفين، دلفينهاي ديگر آن را تشيع ميكردند اما ساير گونههاي دلفينها جسد دلفين مرده را پس از چند روز كه شروع به تجزيه شدن ميكند از آب خارج ميكنند.

«فيليپ آلوز» گفت: سيستم زندگي دلفينها مانند نهنگها و فيلها مادرسالاري است، اين گونهها حداقل 60 سال با هم زندگي ميكنند و به همين دليل يك وابستگي عاطفي شديد بين آنها به وجود ميآيد و براي همتايان خود عزاداري ميكنند. دلفينها موجوداتي حساس، با نشاط و اجتماعي هستند كه از فوت بستگان خود متاثر ميشوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۷:۴۱ توسط:sana موضوع:

گوسفندي كه به سگ گله تبديل شده است (عكس)مدتي پيش يك فيلم هيجان انگيز در شبكه هاي اجتماعي به صورت گسترده منتشر شد كه در آن گوسفندي حركات سگ هاي گله را تقليد مي كرد.


اين ويديو باعث شد تا خيلي زود اين گوسفند كوچك و 10 ماهه معروف شود.“مايري مكنزي” صاحب اين گوسفند است و مي گويد:”اين گوسفند بامزه از همان بدو تولد بسيار كوچك بود و همه فكر مي كردند كه به خطار جثه كوچكش زنده نماند


اما سگ گله از او محافظت كرد و هميشه مراقبش بود . به همين دليل اين گوسفند خودش را بيشتر به سگ ها نزديك مي داند”
اين گوسفند به مانند سگ ها به دنبال جمع كردن گوسفندان درون طويله است و هيچوقت در جمع آن ها رويت نمي شود در مقابل او هميشه نزديك سگ گله مي چرخد و حتي چند باري سعي كرده است كه صداي ان ها را نيز تقليد كند.صاحب 51 ساله اين گوسفند درادامه آورده است:” اين موضوع بسيار عجيب است و به مانند آن را من تا به حال نديده بودم

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۷:۲۹ توسط:sana موضوع:

ازدواج مرد چهل و پنج ساله با دختر چهار ساله!!ماموران پاكستاني، 12 نفر از اقوام يك دختر 4 ساله و مرد ميانسالي را كه شرايط ازدواج آنها را فراهم آورده بودند، دستگير كردند.اين ازدواج قبيله اي در يكي از نقاط دورافتاده در «دارالاسماعيل خان» پاكستان صورت گرفت و اقوام اين زوج بي آن كه شرايط سني ازدواج آنها را در نظر گرفته باشند، آنها را به عقد هم درآورده و مراسمي را برايشان برگزار كرده بودند.


به دنبال اين ماجرا، فعالان حقوق بشر كه متوجه اين موضوع شدند، ماجرا را به پليس اطلاع دادند و با حضور ماموران در اين جشن ازدواج ، 12نفر از اقوام آنها كه قوانين ازدواج كودكان را زير پا گذاشته بودند، دستگير شدند.در ادامه تحقيقات پليسي معلوم شد كه اين ازدواج جنبه تنبيهي داشته است، چراكه دايي دختر خردسال با برادرزاده داماد براي اين كه خانواده هايشان مخالف ازدواجشان بودند، از روستا گريخته بودند، لذا اين ازدواج به پيشنهاد بزرگان طايفه شكل گرفته است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۷:۱۸ توسط:sana موضوع:

روز ولنتاين چه روزي است؟ | تاريخ روز ولنتاين 2015

تاريخ روز ولنتاين – ولنتاين ۲۰۱۵ و سپندارمذگان (روز عشق ايراني)
– ۲۵ بهمن (۱۴ فوريه ) مصادف با روز ولنتاين
– ۲۹ بهمن مصادف با جشن سپندارمذگان، روز عشق ايراني
روز ولنتاين – چهاردهم فوريه در كشورهاي غربي روز ابراز عشق به افرادي است كه دوستشان دارند.داستان اين روز (روز ولنتاين) مربوط به يك كشيش جوان رومي به نام “ولنتاين” است كه به طور كاملاً مخفيانه براي سربازهاي “كلوديوس” كه ازدواج براي آنها ممنوع بود، مراسم عقد ميگرفت.
اين قانون از طرف شاه كلوديوس براي اين كه ممكن است سربازان پس از ازدواج نتوانند برامور جنگي و نظامي تمركز داشته باشند وضع شده بود. “كشيش ولنتاين” در روز چهاردهم فوريه سال ۲۷۰ پس از ميلاد مسيح به خاطر اين اقداماتش به دار آويخته شد و پس از آن اين روز هر ساله جشن گرفته ميشود.
زماني كه “كشيش ولنتاين” در زندان نامهاي به آخرين معشوقه خود با اين امضا «از طرف ولنتاين تو» نوشت، در روم باستان مراسم جشني با عنوان “لوپركاليا” به افتخار بزرگداشت ملكه و خدايان رومي در تاريخ پانزدهم فوريه برگزار ميشد، در اين مراسم زوج هاي جوان علاقهمند به يكديگر ازدواج ميكردند، “كشيش ولنتاين” با وجود ممنوعيت از جانب شاه هميشه به طور مخفيانه در برگزار كردن مراسم عقد كمك ميكرد كه البته اين تاريخ مقدس نيز به افتخار “كشيش ولنتاين” به چهاردهم فوريه تغيير داده شد وهم چنين از سال ۱۵۷۳ اين روز درانگلستان تعطيل رسمي اعلام شد.
گفته مي شود كه در ايران باستان،نيز بيست قرن پيش از ميلاد روزي موسوم به روز عشق بوده است. اين روز در تقويم جديد ايراني دقيقا مصادف است با ۲۹ بهمن، يعني تنها ۴ روز پس از ولنتاين غربي است. اين روز «سپندارمذگان» يا «اسفندارمذگان» نام دارد.
ولنتاين۲۰۱۵,تاريخ ولنتاين ۲۰۱۵,ولنتاين ايراني
نكتههايي جالب درمورد روز ولنتاين
۱- در قرون وسطي دختران غذاهاي عجيب وغريب ميخوردند با اين اعتقاد كه همسر روياهاي خود را پيدا خواهند كرد و همچنين اگر دوستي نزديكي بين دو طرف وجود داشت همديگر را ولنتاين صدا ميكردند.
۲- بهترين تعطيلات براي گلفروشان در سرتاسر جهان شناخته شده است و ارزش مادي برابر ۱۵ ميليارد دلار در اين روز صرف تهيه كادو براي ابراز عشق ميشود.
۳- سالانه حدود ۱۸۹ ميليون شاخه گل دراين روز درامريكا فروخته ميشود كه ۱۱۰ ميليون شاخه آن رُز قرمز ميباشد، جالب است بدانيد، امريكا به طور خاص براي روز ولنتاين ازكلمبيا و اكوادور گل رُز وارد ميكند.
۴- ۷۳درصد از آقايان وتنها ۲۷درصد از خانمها دراين روز شاخه گل ميخرند، جدا از ۱۵ درصد از خانمها كه دراين روز براي خودشان، مادر و يا دخترانشان گُل ميخرند.
۵- در اواخر سال ۱۸۰۰ ميلادي اولين بسته شكلات مخصوص براي روز ولنتاين توسط كمپاني Cadbury به بازار عرضه شد. سالانه حدود ۳۵ ميليون جعبه شكلاتي قلب شكل در اين روز خريداري ميشود و تنها درامريكا حدوداً يك ميليارد دلار شكلات فروخته ميشود.
۶- حدود ۱۰ درصد ازازدواج هايي كه درطول سال انجام ميشود يعني حدود ۰۰۰، ۲۲۰ ازدواج تنها دراين روز صورت ميگيرد.
۷- جالب است بدانيد حدود نه ميليون نفر كه حيوانات خانگي نگهداري ميكنند هم براي حيوانات خود كادو تهيه ميكنند.
۸- در تايلند هر دسته گل ۱۲ تايي از گل رُز قرمز با نرخ ۴۸۷ دلار به فروش ميرسد و هر تك شاخه قيمتي معادل ۴۵ دلار دارد و در امريكا قيمت هر دسته گل رُز قرمز ۷۵ دلار است.
۹- تعداد شاخه گل رُز قرمز در روز ولنتاين معنايي خاص دارد. ۱ شاخه گل به معني عشق در نگاه اول و ۱۰۸ شاخه پيشنهاد ازدواج را منتقل ميكند وهم چنين رنگها معاني خاص خود را دارند براي مثال رُز قرمز به معناي عشق و احترام، شاخه گل صورتي به معناي اين است كه اوقات خوشي را با هم داريد. رُز سفيد به معناي قدرداني است.
۱۰- حدود ۸ ميليارد عدد شكلات سالانه به مناسبت روز ولنتاين در سرتاسر جهان توليد ميشود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۷:۰۴ توسط:sana موضوع:

فردوسيپور آيفون 6 خريدعادل فردوسيپور سرانجام به تكنولوژي تن داد.
تا همين چند روز پيش تنها حضور عادل فردوسيپور در دنياي مجازي، آدرس ايميلش در ياهو بود. او نه سايت يا وبلاگ داشت، نه فيس بوك، نه اينستاگرام و نه از وايبر و لاين و وي چت و ديگر امكانات اسمارتفون استفاده ميكرد. در واقع او به خاطر مدل گوشياش امكان استفاده از اين برنامه ها را نداشت.

اما از هفته پيش او با خريد يك گوشي آيفون6 به فضاي مجازي نزديك شد. انتظار ميرود فردوسي پور اگر كمي محافطهكارياش را كنار بگذارد، به زودي وارد دنياي تازهاي از ارتباطات شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۶:۵۰ توسط:sana موضوع:

رستوراني كه تماما با اسكناس تزئين شده است

رستوراني با نام ” سالتي داوگ ” در منطقه هومر اسپيت ايالت آلاسكا، يكي از متفاوت و جالب ترين رستوران ها دردنيا مي باشد.

وجه تمايز اين رستوران با ساير رستوران ها اين بوده كه نماي داخلي آن با اسكناس هاي واقعي تزئين شده است.

در ادامه تصاويري از اين رستوران را مشاهده خواهيد كرد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۶:۳۹ توسط:sana موضوع:

زني كه با پاهايش موهاي همسرش را اصلاح مي كند

يك زن روستايي با استفاده از توانايي جالبش نشان داده است كه بدون دست هم مي توان كارهاي سخت را انجام داد.

اين زن روستاي از دوران قديم دست هايش را به دوران بازنشستگي فرستاده است و اكنون با پاهايش كارهاي شخصي خود و شوهرش را انجام مي دهد. خانم 49 ساله چيني به نام باي آيسايان كنترل دست هايش را از دوران كودكي از دست داده است و ياد گرفته كه از پاهايش استفاده كند. به گزارش پورتال تفريحي سماتك، مهارت او به حدي رسيده كه با پاهايش سر همسرش را نيز اصلاح ميكند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۶:۲۸ توسط:sana موضوع:

توليد نوشابه با طعم سير!! + عكس


سير يكي از مقوي ترين خوراكي هايي است كه روز زمين پيدا مي شود و پزشكان هميشه به خوردن آن توصيه مي كنند اما بوي نا چندان خوشايند اين ماده خوراكي مي تواند نظر هركسي را نسبت به خوردنش عوض كند...

سير يكي از مقوي ترين خوراكي هايي است كه روز زمين پيدا مي شود و پزشكان هميشه به خوردن آن توصيه مي كنند اما بوي نا چندان خوشايند اين ماده خوراكي مي تواند نظر هركسي را نسبت به خوردنش عوض كند.

چندي پيش در ژاپن يك شركت توليد كننده نوشابه، طعم جديد را با رايحه سير وارد بازار كرده كه بوي سير بسيار وحشتناكي مي دهد. اين شركت در شهري بنا شده است كه به نام "شهر سير" در ژاپن شناحته مي شود.محصولات عجيبي در اين شهر با طعم سير يافت مي شود كه از مهمترين آن ها مي توان به ژله سير و بستني سير اشاره كرد. اما نوشابه با طعم سير دقيقا عجيب ترين آن هاست زيرا براي نوشيدن يك مايع شما نياز داريد آن را بو كنيد و بوي خوب حال را خوب مي كند.

در اين نوشابه تكه هاي سير تازه و خام هم پيدا مي شود و افراد متخصص پيشنهاد مي كنند براي خوردنش عجله نكنيد تا كاملا رايحه سير درون نوشابه حل شده و طعم آن را بهتر كند. اين شركت يك كلك هم به مشتريان زده است زيرا هيچ اخطاري مبني بر وجود سير در اين نوشابه روي برچسب شيشه وجود ندارد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۰۶:۱۸ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم