بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

كاهوهاي مصرف شده را دور نيندازيد! بسيار جالب

نقل قول: مطلب امروز مختص خانم هاي خانه دار خوش سليقه، پرمحبت و ايثارگر ايراني است (باز بگيد شما مردا قدرشناس نيستيد)… در اين مطلب خواهيد ديد كه چگونه مي توان يك كاهو را بعد از مصرف دوباره رشد داده و كاهو جديدي برداشت كرد (هر چند كه مي دونم خانم هاي ايران چيزي از كاهو باقي نميذارند كه بشه دوباره رشدش داد و تخصص تا بحدي است كه قادرند آخرين اتم هاي كاهو را با چاقو برش زده و در سالاد قرار دهند!) خوب برگرديم سر اصل موضوع:


1. انتهاي كاهو را از برگ ها جدا كنيد و مطابق شكل در ظرفي كه انتهاي آب ريخته ايد بگذاريد.

2. ظرف را پشت پنجره، جايي كه در معرض آفتاب باشد قرار دهيد.
3. منتظر باشيد تا طبيعت كار خود را انجام دهد، كاهو ها دوباره رشد خواهند كرد.

شاد باشيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۲:۳۶ توسط:sana موضوع:

عكس/ درختي كه ۳۸۳ سال سن دارد

نقل قول: يكي از اولين درختان ميوه كاشته شده در كشور آمريكا هنوز زنده است و ۳۸۳ سال سن دارد.

اين درخت گلابي يكي از نخستين درختان ميوه اي است كه توسط جان انديكوت، اولين فرماندار مستعمره نشين ماساچوست در سال ۱۶۳۰ ميلادي در اين منطقه كاشته شده است.در سال ۱۷۶۳ ميلادي، به اين درخت كه در آن زمان هم بسيار پير و رو به زوال بوده اما كماكان ميوه مي داده است ، لقب درخت گلابي انديكوت داده شد.

در سال ۱۸۵۲ ميلادي، مردم اين منطقه اين درخت را به عنوان قديمي ترين درخت ميوه موجود در آمريكا شناسايي كردند.

اكنون در قرن بيست و يكم ، اين درخت كه تقريبا به اندازه كشور آمريكا سن دارد، هنوز به رشد و ميوه دهي خود ادامه مي دهد. اين گياه قوي چندين طوفان سخت و يك آتش سوزي را در سال ۱۹۶۰ پشت سر گذاشته است.

ميوه اين درخت از نوع متوسط ، غيرجذاب و درشت بافت است.

خزانه ملي ژرم پلاسم آمريكا (USDA) كه نوعي بانك بذر است، با موفقيت دانه اين گياه را همانند سازي كرده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۲:۲۲ توسط:sana موضوع:

دانشجويان قزوين بلندترين سازه ماكاروني جهان را ساختند (+عكس)

نقل قول: بلندترين و سبك ترين سازه ماكاروني جهان توسط يك گروه 30 نفره از دانشجويان رشته هاي معماري، عمران، مكانيك، حسابداري و شيمي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در محل پارك علم و فناوري دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) قزوين رونمايي شد.وحيد كشن فلاح سرپرست گروه دانشجويي سازه پارسيان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اين سازه گفت: هدف ما از ساخت اين سازه اين بود كه بتوانيم اين سازه ها را صنعتي كنيم تا كاربرد اجرايي داشته باشد تا مشكلات اين بخش برطرف شود.

وي افزود: معمولا دكل هاي برق در ارتفاع 10 متري تاب دارند و كج هستند و از آنجا كه خواص ماكاروني شبيه فولاد است مي توانيم اين سازه را به گونه اي طراحي و آزمايش كنيم و تحويل شركت هاي "خرپاساز" بدهيم تا در سازه هاي فلزي استفاده شود.سرپرست گروه دانشجويي سازه پارسيان تصريح كرد: دانشجويان اين تيم دومين تجربه كاري خود را پشت سر مي گذارند كه در اولين طراحي توانستيم بلندترين و سبك ترين سازه ماكاروني خاورميانه را بسازيم كه تيرماه امسال رونمايي شد.

وي افزود: اولين سازه ماكاروني توسط اين گروه به ارتفاع سه متر و 66 سانتيمتر و عرض و طول 50 سانتيمتر در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين ساخته شد.

فلاح بيان كرد: دومين سازه كه امروز رونمايي تخصصي آن در پارك علم و فنآوري دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) قزوين انجام شده است به ارتفاع شش متر و 15 سانتيمتر ساخته شده و طول و عرض آن 109 سانتيمتر و وزن آن 9 كيلوگرم است.

فلاح كه دانشجوي كارداني رشته معماري دانشگاه آزاد اسلامي قزوين است در ادامه اظهارداشت: در ساخت اين سازه بيش از چهار هزار متر ماكاروني و يك هزار قطعه خرپا بكار رفته و دو ميليون تومان هزينه ساخت آن توسط دانشجويان تامين شده است.

اين دانشجو يادآورشد: مر احل مقدماتي ثبت اين سازه در كتاب گينس فراهم شده كه با توجه به هزينه آن در صورت داشتن اسپانسر مي توان اين سازه ر ا ثبت جهاني كرد.

صنعتي سازي ماكاروني طرح بعدي دانشجويان

فلاح گفت: در برنامه آينده اين گروه صنعتي شدن سازه هاي ماكاروني پيش بيني شده و شركت در مسابقات زيبايي خرپا در آذر ماه و انتقال دستاوردهاي آموزشي سازه به مراكز آموزشي و پژوهشي كشور پيش بيني شده است.

وي اضافه كرد: در رزو جهاني قزوين رونمايي رسمي از اين سازه انجام مي شود و مردم نيز مي تواند از آن ديدن كنند.

اين دانشجو يادآورشد: تنها گروهي هستيم كه بدون استاد راهنما كار كرده ايم و همه فعاليتها به صورت دانشجويي انجام شده است.

وي از همكاري دكتر رجب پور رئيس مركز علم و فناوري دانشگاه بين المللي، حامد كبودوند معاون مركز، دكتر موسي خاني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي قزوين هم تقدير كرد.حسين دهقانپور، علي اكبر رضايي، ابوالفضل ازلگيني، امين جهاني اديب، مرضيه مددخاني، محمود ترابي، امير بابايي خماركي، حسن ملكي، بهناز نوروزي، مهدي تيمورنيا، مرضيه قانعي، نيلوفر نمازي فرد، حميده عنايت، يزدان ارجمند، مينو وثيق نيا، مهيا علي اكبر بيگ، آرمينا معصومي، وحيد كشن فلاح، امير كريمي، آرمين صعيفي، فرزاد فرجي، خليل باقرزاده، ماندانا كاكاوند، معصومه مرادي، پدرام اميري سازندگان بلندترين و سبك ترين سازه ماكاروني جهان در قزوين هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۲:۰۷ توسط:sana موضوع:

ركورد گينسي سريع‌ترين زمان سفر به 245 كشور جهان

نقل قول: ركورد گينسي سريع‌ترين زمان سفر به 245 كشور جهانركورد سريع‌ترين زمان سفر به 245 كشور جهان در كتاب جهاني گينس به ثبت رسيد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يك مرد هندي در مدت زمان شش سال و شش ماه و 22 روز به 245 كشور جهان سفر كرد و اين ركورد را از آن خود ساخت.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي ثبت ركوردهاي جهاني گينس، اين ركورد در ماه ژانويه سال 2011 ميلادي بدست آمد.امضا كاربر


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۱:۵۳ توسط:sana موضوع:

تصاوير جالب از همزماني شفق قطبي و ابرهاي شب‌تاب در آسمان شب


يك ستاره‌شناس لهستاني در تجربه‌اي جالب، فيلم مروز زمان از يك نمايش نادر آسماني را ثبت كرده كه در آسمان شب جلوه‌نمايي مي‌كند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين تصاوير يك منظره كمياب از ابرهاي شب‌تاب در حال چرخش و رقص شفق قطبي در طول افق را به نمايش مي‌گذارند.

ماكيج وينيارزيك 41 ساله توانسته در يك شب دو پديده نسبتا نادر شفق قطبي و ابرهاي شب‌تاب را در كنار هم در آسمان اسكاتلند مشاهده كند.

ابرهاي شب‌تاب از بلورهاي يخ بازتابنده نور خورشيد ساخته شده و معمولا بسيار كمرنگ‌تر از آن هستند كه از زمين قابل مشاهده باشند.

اين ابرها در بالاترين جاي جو قرار گرفته و حدود 80 كيلومتر در بالاي سطح زمين هستند.

اغلب از روي هواپيما و يا ايستگاه فضايي بين‌المللي به ثبت اين پديده پرداخته مي‌شود اما وينيارزيك كمي پس از غروب آفتاب اين نمايش نور را ثبت كرده بود.

تصاوير اين ستاره‌شناس هم به نمايش انواع ابر شب‌تاب و هم چگونگي تغيير ساختار آنها در طول زمان پرداخته است.

ابرهاي پايين‌تر تيره‌تر يا با سرعت بيشتر به نظر مي‌آيند و در اواسط فيلم شفق قطبي نيز به آنها مي‌پيوندد.

شفق قطبي يك نمايش نور طبيعي در نواحي با عرض جغرافيايي بالا بوده كه در اثر برخورد ذرات باردار با اتمهاي جو ايجاد مي‌شود.

در عرضهاي جغرافيايي شمالي اين پديده با عنوان شفق قطبي و در بخش جنوبي به عنوان شفق جنوبي شناخته شده است.

انتهاي پيام


همزماني شفق قطبي و ابرهاي شب‌تاب در آسمان شب اسكاتلندهمزماني شفق قطبي و ابرهاي شب‌تاب در آسمان شب اسكاتلندهمزماني شفق قطبي و ابرهاي شب‌تاب در آسمان شب اسكاتلندهمزماني شفق قطبي و ابرهاي شب‌تاب در آسمان شب اسكاتلند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۱:۴۰ توسط:sana موضوع:

شناسايي گياهان مهاجم از فضا براي بررس تغييرات آب‌وهوايي

شناسايي گياهان مهاجم از فضا براي بررس تغييرات آب‌وهوايي


در نگاه اول اين تصوير ماهواره‌اي جالب شبيه يك منظره بيگانه است اما به گفته دانشمندان آلماني اين تصوير به همراه نمونه‌هاي ديگر مي‌توانند كليد سنجش دقيق تاثير تغييرات آب‌وهوايي باشند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محققان دانشگاه فني مونيخ با استفاده از رنگهاي درخشان، شيوه جديدي را براي انتشار گياهان دريايي در بركه‌ها ايجاد كرده‌اند و آنها را يك نشانگر كليدي تاثير تغييرات آب‌وهوايي خوانده‌اند كه مي‌تواند براي بررسي سريع تصاوير ماهواره‌اي از سراسر كره زمين مورد استفاده قرار بگيرد.

در حال حاضر غواصان براي شناسايي گياهان مهاجم كه در پي تغييرات دمايي رشد مي‌كنند، بايد بازرسي‌هاي بصري انجام دهند.

براي مثال گياهان ماندابي كانادايي(Elodea nuttallii) و تيزك(Najas marina) كه با عنوان علفهاي دريايي غربي و نيلوفر آبي خاردار نيز شناخته شده‌اند، در سالهاي اخير با سرعت زيادي در آبهاي آلمان گسترش يافته‌اند.

كارشناسان زيست محيطي مي‌توانند از آنها به عنوان گياهان نشانگر استفاده كنند. ازدياد آنها به محققان اجازه مي‌دهد در مورد كيفيت آب اطلاعاتي بدست بياورند. گياهان ماندابي كانادايي و تيزك در بركه‌هاي با دماي رو به افزايش آب مي‌رويند. رويش سريع اين گياهان در يك منطقه گسترده مي‌تواند تعادل اكوسيستم‌هاي حساس درياچه را به هم بزند.

اكنون محققان آلماني برنامه‌اي را طراحي كرده‌اند كه مي‌تواند اين گياهان مهاجم را از فضا شناسايي كند.

محققان براي نتيجه‌گيري در مورد رشد گياهان در تصاوير توليد شده كه جمع‌آوري آنها از روي قايق دو سال به طول انجاميد، به سنجش بازتاب مي‌پردازند. هر گونه گياهي نور تابشي را بسته به رنگدانه و ساختار آن، به شيوه خاصي منعكس مي‌كند. آنها دريافتند كه هر درياچه از ويژگيهاي بازتابي خاص خود برخوردار بوده و كتابخانه‌اي از گياهان را ايجاد كرده‌اند.

انتهاي پيام


گياه ماندابي كانادايي(Elodea nuttallii)گياه تيزك(Najas marina)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۱:۲۷ توسط:sana موضوع:

شهر هنگ كنگ و آسمان خراش هايش

هنـگ ‌كنـگ شهر آسمانخـراش‌ها و بـرج هاي مـدرن
هنگ كنگ (Hong Kong) شهري است جزيره‌اي در چين و در شرقي‌ترين قسمت آسيا كه نماد تمدن معاصر انسان است. منطقه هنگ كنگ يكي از دو منطقه تقسيماتي ويژه در جمهوري خلق چين است. منطقه ديگر ماكائو است. منطقه هنگ كنگ در شرق دلتاي رودخانه مرواريد قرار گرفته و از سوي شمال با استان گوآنگ‌دونگ و از سوي جنوب يا درياي چين جنوبي هم‌مرز است.

هنگ كنگ از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ جزو مستعمرات پادشاهي بريتانيا بود و در سال ۱۹۹۷ و پس از پايان يافتن پيمان پيشين به جمهوري خلق چين پيوست. هنگ كنگ كه در سدهٔ نوزدهم همچون يك بندر بازرگاني عمل مي‌كرد امروزه به صورت يك مركز اصلي امور مالي در جهان درآمده است. هنگ‌كنگ شهري با 39ساختمان بلند كه ارتفاع هر يك بيش از 200متر است به شهر آسمانخراش‌ها معروف شده و اگرچه براي خود استقلال قائل است اما به دليل جاذبه‌هاي وسوسه‌انگيزش، هنوز نتوانسته سايه چين را از خود دور كند. بر پايه توافق بين بريتانيا و چين، قرار است هنگ كنگ تا سال ۲۰۴۷ از درجه بالايي از خودمختاري برخوردار باشد.

اگرچه اين شهر افسانه‌اي به هيأت زيباترين و مدرن‌ترين شهرهاي جهان درآمده و تعداد 4 برج بلند از مجموع 15برج مرتفع دنيا را در خود جاي داده است اما تمام شكوه و زيبايي‌اش را مرهون بناهاي مدرنش نيست. هنگ‌كنگ از ديرباز به دليل موقعيت جغرافيايي خاصش همواره مورد توجه گردشگران و به ويژه سرمايه‌گذاران بوده است و شايد همين امر باعث شده كه اين منطقه جداافتاده از چين، خيلي زود به قامتي نو برآيد و سيمايي افسانه‌اي به خود بگيرد.

مساحت هنگ كنگ 1092 كيلومتر مربع و جمعيت آن نزديك به 8 ميليون نفر است كه بيش از 90% آنها چيني مي باشند. نژاد 94 درصد جمعيت هنگ كنگ، چيني و 2 درصد فيليپيني مي باشد، همچنين 90 % هنگ كنگي ها بي دين و 10 % مسيحي هستند. زبان رسمي هنگ كنگي ها، چيني (كانتوني) است، ساير لهجه هاي چيني و انگليسي نيز در آن رايج است. در حال حاضر چين، هنگ كنگ را جزء لاينفك خاك خود مي داند و داشتن پرچم مجزا دليل بر استقلال كامل منطقه ي هنگ كنگ نيست و اهميت هنگ كنگ نيز به دليل منطقه ي آزاد اداري، تجاري و بازرگاني بودن آن است.

واحد پول هنگ كنگ، دلار با واحد جزء (سنت) نام دارد. در حال حاضر هنگ كنگ يكي از قطب هاي اقتصادي بزرگ دنياست. هنگ كنگ از بزرگ ترين مصرف كنندگان برق در دنياست بطوريكه اين منطقه ي كوچك سالانه 38 ميليارد كيلو وات ساعت برق مصرف مي كند. اقتصاد هنگ كنگ يك اقتصاد پوياست، از مهمترين صادرات هنگ كنگ مي توان به گوشت خوك، ماكيان، ماهي تازه، منسوجات، پوشاك، لوازم الكرونيكي، صنايع پلاستيكي، اسباب بازي و انواع ساعت اشاره كرد. از مهمترين صنايع هنگ كنگ نيز توريسم، بانكداري و كشتيراني را مي توان نام برد.

خط افق هنگ‌كنگ انتخاب گسترده‌اي از برج‌هاي آسمان‌ساي مجزا با روشنايي و انعكاس زيباي شبانه را به نمايش مي‌گذارد. اين شهر يك مثال روشن براي آسمانخراش‌ها و افق پست‌مدرن است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۱:۱۳ توسط:sana موضوع:

خانوماي ايراني همه ملكه هستن ...

يه روﺯ ﯾﻪ ﭘﺴﺮ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﻣﯿﺎﺩ ﺑﺎ ﻃﻌﻨﻪ ﺑه
ﯾﻚ ﭘﺴﺮ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻣﯿﮕﻪ:
ﭼﺮﺍ ﺧﺎﻧﻮﻣﺎﺗﻮﻥ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﻦ ﺑﺎ ﻣﺮﺩﺍ ﺩﺳﺖ
ﺑﺪﻥ ﯾﺎ ﻟﻤﺴﺸﻮﻥ ﻛﻨﻦ؟؟؟؟
ﯾﻌﻨﯽ ﻣﺮﺩﺍﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺷﻬﻮﺕ ﭘﺮﺳﺘﻦ
ﻛﻪ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﻦ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺭﻭ ﮐﻨﺘﺮﻝ
ﻛﻨﻦ؟؟.....
ﭘﺴﺮﻩ ﻟﺒﺨﻨﺪﯼ ﻣﯿﺰﻧﻪ ﻭ ﻣﯿﮕﻪ:
ﻣﻠﻜﻪ ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻥ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﺎ ﻫﺮ ﻣﺮﺩﯼ ﺩﺳﺖ
ﺑﺪﻩ؟ ﻭ ﻫﺮ ﻣﺮﺩﯼ ﻣﻠﻜﻪ ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻧﻮ ﻟﻤﺲ
ﻛﻨﻪ؟!
ﭘﺴﺮﻩ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺑﺎ ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ ﻣﯿﮕﻪ... : ﻧﻪ!
ﻣﮕﻪ ﻓﺮﺩ ﻋﺎﺩﯾﻪ؟!! ﻓﻘﻂ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺧﺎﺻﯽ
ﻣﯿﺘﻮﻥ ﺑﺎ ﺍﯾﺸﻮﻥ ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎﺷﻦ!!!
ﭘﺴﺮ ﻣﯿﮕﻪ: ﺧﺎﻧﻮﻣﺎﯼ ﻣﺎ ﻫﻤﻪ ﻣﻠﻜﻪ
ﻫﺴﺘﻦ...


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۱:۰۰ توسط:sana موضوع:

براي سلامتي هرچه زودتر كودكان معصوم بگو آمين

گاهي خسته ميشود...خسته از سرنگ هاي بي رحم هميشگي
خسته از انتظار برروي تخت
خسته از تهوع هاي بي وقت....خسته از نگاه ديگران
خسته از جمله تكراري " خدايا شفاش بده"
خسته از اينكه صداي بازي بچه ها هميشه آنسوي پنجره است.
گاهي با خود ميگويد." كي تمام ميشود"..
بدون اينكه معني تمام برايش معلوم باشد
خــــدايا....
هنوز به تو اميدوار است.. وهنوز از اين اميد خسته نشده!!!
به فكرش باش بي گناهترين است...
براي سلامتي هرچه زودتر كودكان معصوم بگو آمين

آپلود <a href=عكس رايگان و دائمي" />


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۰:۴۷ توسط:sana موضوع:

خوابي رويايي روي بالش نوري+عكس

نقل قول:
خوابي رويايي روي بالش نوري/عكس


جديدا بالش نوري طراحي شده كه داراي سطحي منعطف است و خوابي لذت بخش را براي شما به ارمغان مي آورد. اين بالش با اين قابليت روشن كردن اتاق را ماند يك چراغ خواب دارد اما به هيچ وجه شكننده نيست.
آفتاب: در واقع حس نرم يا سخت بودن نور را رنگ آن منتقل مي كند ما در محيط اتاق نياز به نور گرم داريم تا خوابي با آرامش داشته باشيم.

جديدا بالش نوري طراحي شده كه داراي سطحي منعطف است و خوابي لذت بخش را براي شما به ارمغان مي آورد. اين بالش با اين قابليت روشن كردن اتاق را ماند يك چراغ خواب دارد اما به هيچ وجه شكننده نيست.به گزارش باشگاه خبرنگاران،در ساخت اين لامپ نرم به نكات پزشكي هم توجه شده و خصوصيات آن با يك متخصص ماموگرافي چك شده تا خطراتي براي افراد نداشته باشد و همچنين فضاي اتاق را به ميزان لازم روشن نگه دارد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۰:۳۴ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا