بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

مزرعه ي عمودي

ايده ي مزرعه ي عمودي يك ايده ي جالب و خلاقانه مي باشد كه مي تواند تحولي در صنعت كشاورزي داشته باشد.
يك شركت امريكايي به دنبال افتتاح فاز نخست بزرگترين مزرعه عمودي خانگي جهان در نيوجرسي است. اين مزرعه از فناوريهاي لبه تيغ براي پرورشدادن محصولات كشاورزي استفاده ميكند و داراي مساحتي معادل 6140 متر مربع خواهد بود.

مزرعه جديد توسط شركت AeroFarms و در نيوجرسي افتتاح خواهد شد. اين مزرعه در مكاني كه پيشتر كارخانه فولاد بوده ساخته شده و انتظار ميرود تمامي سال محصولاتي با سلامتي و كيفيت بالا ارائه دهد. اين مزرعه از رويكرد aeroponics براي پرورشدادن محصولات استفاده ميكند. در اين روش، از محيطي پارچهاي براي بذرپاشي، جوانهزدن و رشددادن محصولات كشاورزي و همچنين نور الاياي براي عمل فتوسنتز آنها استفاده ميشود.

طول موجهاي خاص نور براي به حداكثررساندن كارآيي فتوسنتز و همچنين به حداقلرساندن مصرف انرژي به كار ميروند. در رويكرد aeroponics از بخار جهت ارائه آب و مواد مغذي به ريشههاي محصولات كشاورزي استفاده ميشود؛ اين موضوع موجب چرخههاي رشد سريعتر در مقايسه با رويكردهاي ديگر ميشود. مزرعه عمودي مزبور محيطي كنترلشده و ايمن ارائه ميدهد كه در آن محصولات بدون نياز به نور خورشيد يا خاك رشد ميكنند. اين نوع كشاورزي همچنين موجب حذف نياز به حشرهكشها، كاهش خطر آلودگي در نتيجه عدم استفاده از خاك، توليد محصولات تميز در زمان برداشت و اتلاف حداقلي به خاطر استفاده از نوعي سيستم آبياري چرخه بسته (سيستمي كه به طور مكرر آب را بازيافت و جاري ميكند) ميشود. علاوه بر اين، تودههاي عمودي ماژولار به كاررفته در اين مزرعه براي رشددادن محصولات كشاورزي، اين روش را مقياسپذير كرده است.

شركت AeroFarms اعلام كرده رويكرد جديد در هر متر مربع، 75 برابر حاصلخيزتر از مزارع كشاورزي سنتي است و از 95 درصد آب كمتري استفاده ميكند. قرار است فاز نخست اين مزرعه اواخر سال جاري ميلادي افتتاح شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۵:۲۸ توسط:sana موضوع:

خيابان شيب دار

اهالي يك خيابان در نيوزيلند نيازي به باشگاه رفتن و رژيم هاي غذايي سخت براي خوش هيكل ماندن ندارند چرا كه خود خيابان به خوش اندام ماندن آنها كمك مي كند.

ساكنان اين خيابان همه خوش اندام و خوش استيل هستند زندگي در خيابان هاي شيب دار هميشه دشوار است. اما اهالي يك خيابان با شيب بالا در نيوزيلند از اين موضوع بسيار راضي هستند چون معتقدند رفت و آمد در اين خيابان به زيبايي اندامشان كمك زيادي كرده است!
ساكنان خيابان «بالدوين» در شهر «داندين» نيوزيلند ادعا مي كنند كه اين خيابان تندترين شيب را ميان خيابان هاي جهان دارد و شما براي زندگي در اين خيابان به عضلات و ماهيچه هاي قوي و استقامت بالاي بدني نياز داريد.
شيب اين خيابان به قدري زياد است كه بعضي از قسمت هاي آن به جاي آسفالت بتن شده است چون در روزهاي گرم تابستان و دماهاي بالا آسفالت آن ذوب شده و به سمت پايين حركت مي كند. شيب اين خيابان ۳۵۰ متري در تندترين قسمت حدود ۳۶ درصد است. يعني شما با طي كردن هر ۲ متر و ۸۶ سانتي متر، يك متر در راستاي عمودي بالاتر مي رويد. كه اين عمل ورزش و تمرين سنگيني براي اهالي به حساب مي آيد.شايد برايتان قابل درك نباشد ولي مردمي كه در حوالي اين خيابان زندگي مي كنند اغلب داراي بهترين وضعيت تناسب اندام هستند. «كوين هانفين» يكي از ساكنين اين خيابان مي گويد در چند سالي كه در اين خيابان زندگي مي كند وضعيت تناسب اندام و قدرت بدني اش نسبت به سابق بسيار بهتر شده است. او در حال حاضر آماده است هر روز مسافت بيشتري را در اين خيابان طي كند. يكي ديگر از ساكنين اين محله آقاي «ديو كرناهان» ۶۳ ساله است. او يك روز تصميم گرفت وزن خود را كاهش بدهد و خوشبختانه لازم نبود براي اين كار در يك باشگاه گران قيمت ثبت نام كند. فقط لازم بود به سادگي روزانه اين خيابان را چندين مرتبه بالا و پايين برود. كرناهان روزانه ۳۰ دور بالديون را طي مي كند و بهترين ركوردش نيز ۱۵۰ دور در يك روز است.
اما راه رفتن در اين خيابان براي عده كمي از اهال خيلي دلپذير نيست. «سو مارشال» يكي ديگر از ساكنان اين محل مي گويد تنها فقط يكبار از اين شيب تند بالا آمده در حالي كه همسرش حتي همان يكبار را نيز نيامده است. آن ها هميشه اين مسير را با ماشين طي مي كنند و معتقدند رانندگي در اين خيابان هم چالش هاي خودش را دارد و حتي ممكن است به ماشين صدمه بزند. در بالديوين سالانه جشنواره اي نيز براي جمع آوري پول براي خيريه ها برگزار مي شود كه يكي از برنامه هاي ثابت اين جشنواره مسابقه دو ميان ورزشكاران براي طي كردن اين مسير دشوار است. بهترين ركورد نيز تا كنون ۱ دقيقه و ۵۶ ثانيه بوده است.
با اين حساب خيابان بالدوين با همه ساكنانش خيابان محبوبي به حساب مي آيد و شايد براي تناسب اندام هم كه شده ساكنان دلشان نيايد از اين خيابان به محل ديگري اثاث كشي كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۵:۱۶ توسط:sana موضوع:

جهان موازي !!!

سلام شايد اين مطلب براتون غير قابل باور يا سنگين باشه اما وقتي چند بار بخونيد مي تونيد درك خوبي ازش داشته باشيد در ضمن اگر سوالي هم داشتيد من پاسخ ميدمدنياي موازي مانند شعبهاي از دنياي ما عمل ميكند و اين دو دنيا ارتباط تنگاتنگي با يكديگر دارند. امكان دارد جنگها در هر يك از اين دنياها نتايج متفاوتي در برداشته باشد يا حيواناتي كه در دنياي ما منقرض شدهاند، در دنياي ديگر رشد و تغيير كرده و به حيات خود ادامه ميدهند. حتي اين امكان نيز وجود دارد كه در دنياي ديگر، نسل انسانها به طور كامل منقرض شده باشند.

اين ايده از سمتي نامعقول به نظر ميآيد و از سمتي ديگر كاملا قابل درك. اما چرا بايد فيزيكدان جوان و كمتجربهاي با مطرح كردن اين ايده آيندهي طولاني پيشروي خود را به خطر بياندازد؟

با نظريهي جهان چندگانه، اورت در نظر داشت تا پاسخي براي يك سوال قديمي در فيزيك بيابد. چرا مادهي كوانتومي بسيار غيرقابل پيشبيني و نامنظم رفتار ميكند. سطح كوانتوم، كوچكترين سطحي است كه علم بشريت تاكنون توانسته آن را كشف كند. تحقيقات فيزيك كوانتوم همزمان با معرفي اين مفهوم توسط مكس پلانك، آغاز شدند. تحقيقات پلانك در زمينهي تابش، نتايجي را حاصل داد كه با قوانين فيزيك كلاسيك همخواني نداشتند. اين كشفيات نشان ميدادند قوانين ديگري در طبيعت حاكم هستند كه در سطوحي كوچكتري از سطحهاي شناخته شده عمل ميكنند.

اصل عدم قطعيت هايزنبرگ


دانشمندان در دنياي كوچك و در عين حال عظيم كوانتوم، اتفاقات و رفتارهاي بسيار عجيبي مشاهده كردهاند. براي مثال، اجزاي موجود در اين سطح به صورت اجباري اشكال مختلفي به خود ميگيرند كه از آن جمله ميتوان به فوتونها اشاره كرد كه هر دو رفتار موج و ذره را از خود به نمايش ميگذارند. براي درك حد عجيب بودن اين اتفاق ميتوان از اين مثال استفاده كرد. فرض كنيد دوست خود را ميبينيد و در حالي كه با او حرف ميزنيد در يك چشم به هم زدن او فرم گازي به خود ميگيرد و در هوا پخش ميشود!

اين پديده را اصل عدم قطعيت هايزنبرگ مينامند. فيزيكدان نامي، ورنر هايزنبرگ، معتقد بود كه ما با مشاهدهي ذرات كوانتومي بر رفتار اين ذرات تاثير ميگذاريم. بنابراين ما هيچگاه نميتوانيم از اشياي كوانتومي و مشخصات آن مانند سرعت و جايگاهش، با اطمينان صحبت كنيم.

فوتون نه ذره است و نه موج بلكه هم موج است و هم ذره
اين ايده توسط موسسهي تفسير فيزيك كوانتوم كپنهاگ نيز تاييد شده است. نيلز بور به نمايندگي از اين موسسه بيان ميكند: اينگونه نيست كه اجزاي كوانتومي گاه در حالتي باشند و پس از چند لحظه حالت ديگري را تجربه كنند بلكه اين ذرات تمامي حالتهاي ممكن را در آن واحد داراست. يعني فوتون نه ذره است و نه موج بلكه هم موج است و هم ذره! مجموع تمامي حالتها براي يك ذرهي كوانتوم را تابع موج مينامند و موقعيتي كه ماده در آن تمامي حالتهاي ممكن را داراست، برهمنهي كوانتومي نام دارد.

بور بيان ميكند كه ما هنگام مشاهدهي يك ذرهي كوانتومي رفتار آن را تحت تاثير قرار ميدهيم. مشاهدهي يك ذره باعث ميشود حالت برهمنهي كوانتومي از بين برود و ذره مجبور به انتخاب يكي از حالتهاي تابع موج خود شود. اين نظريه ميتواند نتايج متفاوت بررسي يك ماده را توجيه كند چرا كه در هر يك از بررسيها ممكن است ماده حالت متفاوتي را براي خود برگزيند.

تفسير بور چه در زمان خود و چه در عصر حاضر مورد قبول و احترام دانشمندان است. اما اخيرا نظريهي دنياهاي چندگانهي اورت توجهات دانشمندان را به سمت خود جلب كرده است.

نظريهي دنياهاي چندگانه

هيو اورت جوان با اكثر مواردي كه بور مطرح كرده بود مشكلي نداشت و آنها را قبول ميكرد. او با بور در زمينهي برهمنهي كوانتومي و تابع موج موافق بود اما در يك مورد حياتي نظريهي وي را قبول نداشت.

بنابر نظر اورت، مشاهدهي اجزاي كوانتومي باعث تغيير حالت اين اجزا نميشود، اما اين مشاهده ميتواند شكافي در جهان ما ايجاد كند. جهان ما نسخههاي مختلفي به اندازهي حالتهاي موجود براي اين ذرات كوانتومي دارد. براي مثال فرض كنيد شي مورد بررسي دو حالت ممكن موج و ذره را ميتواند داشته باشد. پس بررسي نيز دو نتيجهي احتمالي دارد، شي مورد نظر يا يك ذره خواهد بود يا يك موج.

هنگامي كه يك دانشمند شيئي را مورد مشاهده قرار ميدهد، شكافي در دو جهان مجزا ايجاد ميشود. بنابراين دانشمندي در يك جهان اين شي را موج ميبيند و دانشمندي در جهاني ديگر همان شي را در حالت ذره. بنابراين با اين نظريه ميتوان حالتهاي مختلف ماده را نيز توجيه كرد.

اگر كاري را انجام دهيم كه يكي از نتايج احتمالي آن مرگ باشد، نسخهي ديگري از ما در جهاني موازي خواهد مرد
نظريهي دنياهاي چندگانه با اينكه عجيب به نظر ميرسد اما مفاهيمي وراي سطح كوانتوم دارد. اگر اين نظريه درست باشد و عملي چند نتيجهي ممكن و متفاوت داشته باشد، اگر آن عمل را انجام دهيم در واقع دنياها را جدا كرده و شكافي در آنها ايجاد ميكنيم. حتي اگر آن عمل را انجام ندهيم نيز اين اتفاق ميافتد چرا كه يكي از حالتهاي ممكن اتفاق نيفتادن آن عمل است. يعني اگر كاري را انجام دهيم كه يكي از نتايج احتمالي آن مرگ باشد، نسخهي ديگري از ما در جهاني موازي خواهد مرد! اينجا است كه بسياري اين نظريه را ناراحت كننده و عذابآور ميدانند.

همچنين اين نظريه خطي بودن زمان را زيرسوال ميبرد تاريخچهاي از جنگ ويتنام را در نظر بگيريد. در صورت صحيح بودن اين نظريه، هر عملي از اول جنگ چندين نتيجه خواهد داشت و هر نتيجهاي چندين و چند نتيجهي متفاوت ديگر. اين پيچيدگي باعث ايجاد تاريخچهاي پيچيده و عجيب در تاريخ بشريت ميشود.

اما يك فرد اطلاعي از نسخهي ديگر خود در جهانهاي موازي حتي پس از مرگ نيز نخواهد داشت، پس چگونه ميتوان اين نظريه را ثابت كرد؟ شواهدي براي وجود امكان درستي اين نظريه در حالت تئوري در حدود سالهاي ۱۹۹۰ ميلادي توسط آزمايشي بدست آمدند. به اين نوع آزمايشها، آزمايش ذهن گفته ميشود، كه به صورت تخيلي براي اثبات درستي و يا نادرستي يك نظريه، انجام ميگيرند. آزمايش مورد استفاده براي بررسي صحت اين نظريه، خودكشي كوانتومي نام داشت.

اين آزمايش بار ديگر توجهات را به سمت نظريهي اورت جلب كرد، نظريهاي كه براي ساليان دراز غلط انگاشته ميشد. چون نظريهي جهانهاي چندگانه در حالت نظري ممكن است، فيزيكدانان و رياضيدانها سعي دارند به عمق و مفهوم اين نظريه پي ببرند. اما مفهوم دنياهاي چندگانه تنها نظريهاي نيست كه سعي در توجيه جهان دارد و صد البته تنها نظريهاي نيست كه وجود جهانهاي موازي را مطرح ميكند.

دنياهاي موازي: جدا يا به هم چسبيده؟

نظريهي دنياهاي چندگانه و مفاهيم مطرح شده توسط بور تنها نظريهاي نيستند كه سعي در توضيح جهان ما دارند. در واقع حتي فيزيك كوانتوم نيز تنها زمينهاي از علم فيزيك نيست كه در اين مورد بحث ميكند. نظريههايي كه از تحقيقات فيزيك زيراتمي بدست آمدهاند نيز تا به حال رد نشدهاند. اين اتفاقات باعث شدهاند تا دنياي فيزيك نيز مانند علم روانشناسي تقسيم شود. هر يك از اين بخشها شرايط و چهارچوبهاي خاص خود را دارند همانگونه كه كارل جانگ، آلبرت اليس و سيگموند فرويد در علم روانشناسي چهارچوبهاي خاصي را جدا كردهاند.

از زمان شروع علم فيزيك، فيزيكدانها با استفاده از مهندسي معكوس سعي در درك اتفاقات داشتهاند. آنها پديدهاي را مشاهده كرده و سعي ميكنند در هر مرحله ريز و ريزتر به آن نگاه كنند و آن را مورد بررسي قرار دهند. با اين كار فيزيكدانها سعي دارند به كوچكترين جز يك پديده برسند. جزئي كه اميدوارند پاسخ تمامي سوالات خود را در آن بيابند.

پس از مطرح كردن نظريهي معروف نسبيت، آلبرت اينيشتين سعي داشت تا به يك سطح نهايي برسد كه بتوان پاسخ تمامي سوالات فيزيكي را در آن پيدا كرد. اين نظريهي فانتوم، نظريهي همهچيز نام دارد. فيزيكدانان فعال در زمينهي كوانتوم معتقدند آنها در آستانهي ارائهي نظريهي نهايي هستند اما ساير زمينههاي علم فيزيك اعتقاد دارند كوانتوم آخرين سطح ذره نيست و در نتيجه نميتواند نظريهي همهچيز را ارائه دهد.

اين فيزيكدانها توجه خود را معطوف به سطحي پايينتر از سطح كوانتوم به نام نظريهي ريسمان كردهاند و معتقدند پاسخ همهي سوالات را ميتوانند در اين سطح بيابند. آنچه كه به نظر شگفتيآور ميآيد اين مورد است كه فيزيكدانان زمينه نظريهي ريسمان در بررسيهاي نظري خود، به مانند اورت، معتقد هستند كه جهانهاي موازي واقعيت دارند.

جهان ما بر پايهي ۱۱ بعد مختلف قرار گرفته است
نظريهي ريسمان توسط فيزيكدان آمريكايي-ژاپني به نام ميشيو كاكو مطرح شده است. نظريهي او بيان ميكند كه پايهي تمامي مواد و حتي نيروها در سطحي زير سطح كوانتوم قرار دارند. اين پايهها در واقع ريسمانهايي هستند كه كواركزها را تشكيل ميدهند كه ذرات كوانتومي هستند. سطح اين ذرات بزرگ و بزرگتر شده و به سطح الكترونها، اتمها، سلولها و مولوكولها و اجزاي بزرگتر ميرسند. چه مادهاي از يك ريسمان ساخته خواهد شد و چه خواصي خواهد داشت؟ اين موارد همگي به لرزش ريسمانها بستگي خواهد داشت. اين روشي است كه جهان ما براساس آن ساخته شده و اين سازه بر پايهي ۱۱ بعد مختلف قرار گرفته است.

مانند نظريهي چندين جهان، نظريهي ريسمان نيز بيان ميكند كه جهانهاي موازي در واقعيت وجود دارند. بنابر اين نظريه، جهان ما مانند حبابي است كه در بين چندين جهان موازي قرار گرفته است. برخلاف نظريهي جهانهاي چندگانه، نظريهي ريسمان معتقد است كه اين جهانها ميتوانند با يكديگر ارتباط برقرار كنند. اين نظريه معتقد است كه نيروي جاذبه ميتواند بين جهانها جريان داشته باشد. زماني كه اين جهانها با يكديگر ارتباط برقرار كنند انفجاري مانند بيگبنگ ميتواند دوباره به وقوع بپيوندد.

در حالي كه فيزيكدانها ابزاري براي مشاهدهي ذرات كوانتومي كشف كردهاند اما تا به حال ذرات زيركوانتومي ريسماني مشاهده نشدهاند كه باعث ميشود نظريهي ريسماني در حد يك نظريه باقي بماند. اين عامل باعث ميشود بسياري آن را قبول نداشته باشند.

اما آيا جهانهاي موازي وجود دارند؟ بنابر نظريهي جهانهاي چندگانه چون ما هيچ راهي براي ارتباط با جهانهاي ديگر نداريم، نميتوانيم وجود آنها را نيز اثبات كنيم. نظريهي ريسماني نيز يكبار آزمايش شده كه نتايج منفي بودهاند اما دكتر كاكو همچنان معتقد است كه ابعاد موازي وجود دارند.

اينيشتين جهان ما به قدر كافي عمر نكرد تا بتواند نظريهي همهچيز را بسط دهد و به نتيجه برساند اما اگر نظريهي جهانهاي چندگانه صحيح باشد، اينيشتين در جهان ديگري زنده است و امكان دارد به نظريهي همهچيز نيز تا به حال دست پيدا كرده باشد!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۵:۰۴ توسط:sana موضوع:

معرفي ربات هاي تلگرام(Telegram bot)

در اين پست روبات هاي تلگرام رو معرفي ميكنيم كه هر كدوم يك كاري رو انجام ميدهند. مثلا روبات كليپي (Clippy) براي شما استيكر ميسازد…

1- Clippy@

Clippy رو ديگه همه ميشناسيم. عكس ميدي استيكر ميگيري (:

كليپي يك روباتي هست كه به صورت اتوماتيك و در كمترين زمان ممكن عكس هاي شما رو به استيكر تبديل ميكنه.

عكس هايي كه به اين روبات ميفرستيد بايد با پس زمينه يك دست باشند. مثلا بايد پس زمينه كاملا مشكي يا سفيد و يا هر رنگ ديگه اي باشه. در غير اين صورت استيكر شما زياد جالب نميشه!

براي پيدا كردن كليپي فقط كافيه يوزر(Clippy) رو در تلگرام سرچ كنيد و يا يوزر اونو به اين صورت (clippy@) در صفحه چت يكي از دوستاتون بنويسيد و روش كليك كنيد.

توجه: استيكر هايي كه كليپي براي شما ميسازه رو نميتونيد ذخيره كنيد و فقط ميتونيد فوروارد كنيد.

در سايت ما بيشتر از ۳۰۰ استيكر هست كه ميتونيد تهيه كنيد.

2- @yagobot

روباته ديگه اي هست كه قابليت هاي زير رو داره.

– وقتي لينك يه عكس يا يه عكس متحرك رو بهش ميديد،اون خودش عكس رو دان ميكنه و براي شما ميفرسته كه ميتونيد فوروارد كنيد.

– از كد هاي زير هم ميتونيد استفاده كنيد.

!img

!imdb

!gif (term)

!echo

!weather (tehran)

!google

داخل هر چي كه دوست داشتيد بنويسيد.

همچنين ميتونيد اين روبات رو توي گروه هاتون هم اد كنيد.

3- Jaconda@

Jaconda هم يك روبات هست كه عكس،عكس متحرك، فيلم، و… به صورت رندم براي شما ارسال ميكنه.

براي اين كار اول بايد روبات Jaconda رو اد كنيد بعد كد هاي زير رو براش بفرستيد.

/gif GIFs
/img tea
/g cinema
/video cats

همچنين ميتونيد اين روبات رو توي گروه هاتون هم اد كنيد.

4- @toucan

toucan اولين روبات متفكر ايرانى در تلگرام هستش.

با استفاده از اين روبات ميتونيد: نرخ ارز- نرخ سكه-وضعيت آب و هوا و… رو دريافت كنيد.

براي دريافت دريافت دستورات: help رو براش بفرستين.

بعدش اين پيامو ميده كه دستورات لازم توش نوشته شده.

دريافت نرخ سكه و طلا: sekke
دريافت نرخ ارز: arz
دريافت دستورات فوتبال: football
دريافت دستورات آب و هوا: weather
دريافت اوقات شرعي: owghat
دريافت نمونه دستورات متفرقه: other
اعتبار: credits
تماس با ما:
براي استفاده از توكان در گروه ها، آن را در گروه عضو كرده و پيام خود را با يك ! شروع كنيد.

5- @KraBot

KraBot اسم يه روبات ايراني ديگه با كلي امكانات جديد و جذاب هست.

براي دريافت دريافت دستورات: help! رو براش بفرستين.

برخي از امكانات اين روبات:

!qr تبديل متن شما به كد باركد خوان كيو آر
!۹gag تصوير تصادفي از سايت ۹گگ ✔️
!calc ماشين حساب ✔️
!dogify نوشتن متن دلخواه شما بر روي عكس سگ ✔️
!echo تكرار حرفهاي شما توسط ربات ✔️
!expand ترجمه لينك هاي كوتاه شده به نسخه اصلي ✔️
!pili كوتاه كننده لينك ✔️
!giphy دريافت تصاوير متحرك ✔️
!gif دريافت تصاوير متحرك ✔️
!google استفاده از موتور جستجوگر گوگل و ارسال نتايج به شما ✔️
!hackernews Show top 5 hacker news (ycombinator.com) ✔️
!say hello to {name} از طريق ربات به دوستان خودتون تو گروه سلام بدين ✔️
!id پيدا كردن شماره نام كاربري در تلگرام ✔️
!imdb {movie} نمايش نام فيلم و مشخصات آن در پيغام ✔️
!img جستجوي عكس از طريق سايت گوگل ✔️
!time نمايش ساعت محلي شهر مورد نظر ✔️
!translate ترجمه متن
!wiki جستجو از سايت ويكي پديا و ارسال نتيجه به شما ✔️


6- @farsijoke

farsijoke روباتي ايراني هست كه براي شما جك و داستان به صورت رندم ارسال ميكنه.

7- @hibourse

هاي بورس يك ربات ايراني ديگه كه اطلاعاتي مثل قيمت دلار،شاخص بورس ،پيشخوان روزنامه هاي كثيرالانتشار و … به شما ميده.براي شروع دستور !راهنما رو براش بفرستيد.

8- @cafechii

كافه چي يك روبات ايراني ديگه هست كه به شما يك كافه پيشنهاد ميده.(كافيه شما غذا يا نوشيدني دلخواهتون رو از ليست انتخاب كنيد تا به شما يه كافه پيشنهاد بده.)

يه قابليت ديگه كه كافه چي داره اينه كه بهش لوكيشن ميدي و اون نزديك ترين كافه رو بهتون پيشنهاد ميده.

مثال: !كافه ويونا

9- @charsoogh

چهار سوق هم يك روبات ايراني ديگه هست كه با جك ها و لطيفه هاش سرگرمتون ميكنه.ارسال فال روزانه،طالع بيني،لطيفه و جك،سخنان بزرگان و… از قابليت هاي اين روبات هست.

براي شروع دستور .help رو براش بفرستيد.

تمام دستورات چهارسوق با نقطه (dot) آغاز مي شود.

10- @Linuxbase

نام يك روبات ديگه با كلي امكانات هست.

يكي از امكانات اين روبات تبديل متن شما به عكس هست. مثلا شما براش يه نوشته فينگليش يا انگليش ارسال ميكنيد و روبات اون متن رو براتون به عكس تبديل ميكنه.

دستور اين كار !tex equation هستش كه به جاي equation كلمه مورد نظرتون رو وارد ميكنيد.

11- @ImageBot

براي اين ربات يك كلمه كليدي بفرستيد تا براتون يه عكس متناسب ارسال كنه!

12- @TriviaBot

دانش خودتون رو تست كنيد و در گروه ها با ساير دوستانتون رقابت كنيد!

13- @PollBot

براي راي گيري در گروه از اين ربات استفاده كنيد!

14- @RateStickerBot

استيكرهاي جديد پيدا كنيد و بهشون راي بديد!

15- @AlertBot

يك زمان مشخص تعيين كنيد تا اين ربات به شما يادآوري كنه!

16- @HotOrBot

رباتي جالب براي دوست يابي متناسب با شخصيت شما

17- @GithubBot

آپديت هاي GitHub رو دنبال كنيد!

18- @StoreBot

ربات هاي جديد پيدا كنيد و به آنها راي بديد! ( آموزش كامل اين ربات )

19- @BotFather

رباتي براي ساخت ربات و مديريت آن!!!! ( آموزش كامل اين ربات )

20- @HangBot

رباتي سرگرم كننده با بازي حدس كلمه! ( آموزش كامل اين ربات )

21- @emadbot

يك روبات ايراني سرگرم كننده با كلي امكانات.

22- @speechbot

يك روبات براي تبديل متن به وويس(صدا). متن رو با دستور(/speech Hello) بهش بديد و اون متن شما رو به صدا تبديل ميكنه.توجه داشته باشيد كه زبان فارسي رو پشتيباني نميكنه.

23- @strangerbot

يه روبات بامزه كه ميتونيد هر وقت حوصلتون سر رفت باهاش چت كنيد.

24- @getmusicbot

روباتي براي سرچ كردن موزيك،اسم موزيك مورد نظر رو به روبات ميديد و اون از سايت SoundCloud براي شما سرچ ميكنه و اگه خواستيد موزيك مورد نظر رو براي شما ميفرسته كه ميتونيد دانلودش كنيد.

25- @translate_bot

يك روبات براي ترجمه متون از هر زباني به هر زباني + پشتيباني از زبان فارسي.

دستور /translate_to fa رو بهش بفرستيد،بعد يه كلمه يا يه جمله انگليسي بهش بديد.

26- @movie_bot

يك روبات كه فيلم هايي بر اساس ژانر، سال انتشار و … به شما معرفي ميكنه.

27- @ratestickerbot

اين روبات به صورت رندوم به شما استيكر نشون ميده كه شما ميتونيد به اين استيكر ها امتياز بديد. همچنين ميتونيد استيكر هارو فوروارد كنيد براي هر كسي كه ميخوايد.


28- @lurakbot

يك روبات ايراني كه ليست كامل قيمت پروازهاي داخلي و پرواز هاي هواپيمايي رو بطور رايگان در اختيار كاربر قرار ميده.

براي مثال دستور لورك پرواز تهران به مشهد رو بهش بديد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۴:۵۱ توسط:sana موضوع:

آموزش ساختن سنجاق سينه خرسي با نمد!!

اين سنجاق سينه مي تواند هديه به ياد ماندني براي كودكتان باشد، و با توجه به اينكه خودتان اين سنجاق سينه را درست مي كنيد ارزش هديه چند برابر مي شود. در ضمن كودكتان را با درست كردن كاردستي آشنا مي كنيد.وسايل لازم

نمد صورتي
نمد طوسي
نمد سياه
نمد سفيد
نخ صورتي
نخ طوسي
نخ رنگي
مهره مشكي دو عدد
سنجاق قفلي
سوزن
قيچي
گچ
چسب حرارتي

مراحل ساخت

1. وسايل لازم براي شروع كار را تهيه كنيد.2. با گچ روي نمد طوسي، شكل يك خرس را بكشيد. روي نمد صورتي، لباس و دو عدد قلب و روي نمد سفيد، پوزه خرس را بكشيد. سپس با قيچي آن ها را جدا كنيد.3. لباس خرس را روي نمد طوسي كه بدن عروسك است بگذاريد و دور تا دور آن را با نخ صورتي مانند عكس بدوزيد.4. چشم هاي عروسك را با دو عدد مهره مشكي و نخ و سوزن روي نمد طوسي و سر جاي مناسب بدوزيد. روي نمد سفيد كه پوزه خرس است، با نمد مشكي براي عروسكتان بيني و با نخ مشكي دهان بگذاريد.5. دور تا دور كار را با نخ طوسي بدوزيد و فقط فضاي كوچكي براي پر كردن عروسك از پنبه باقي بگذاريد.6. با چسب حرارتي، يك تكه نخ رنگي را به دست خرس بچسبانيد و داخل خرس را از پنبه پر كنيد.7. قلب ها روي هم بگذاريد و دور تا دور آن ها را با نخ صورتي بدوزيد، فضاي كوچكي را خالي بگذاريد و داخل قلب را از پنبه پر كنيد. در مرحله قبل، به دست عروسك يك تكه نخ رنگي چسبانديم كه سر ديگرش آزاد است. سر آزاد نخ را با نخ و سوزن، به قسمت پاييني قلب بدوزيد.8. پشت خرس و پشت قلب را با چسب حرارتي، سنجاق قفلي بچسبانيد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۴:۳۹ توسط:sana موضوع:

ساخت «لامبورگيني دستساز» در مشهد!

خبر ساخت يك «لامبورگيني» وطني در مشهد آنقدر جذاب هست كه به سراغ سازنده اين ماشين برويم و پاي حرفهايش بنشينيم.ساعت ۶ عصر ماشين را جلوي كارگاه ساده آقاي ريحاني پارك ميكنم و بلافاصله با او و پسرش مواجه ميشوم. پسربچه ۹ سالهاي كه پدر معتقد است كار اصلي ساخت ماشين را او انجام داده است! سر صحبت را هم اول او باز ميكند و از نحوه ساخت ماشين ميگويد. «ايليا» آنقدر جدي و فني از مراحل ساخت لامبورگيني ميگويد تا كمكم باورم بشود كه حرفهاي پدر تعارف نيست؛ پسر هم به اندازه پدر براي ساخت اين ماشين عرق ريخته است!
از كودكي به خودرو علاقه داشتم


محمدرضا ريحاني ۴۴ ساله است و در رشته مهندسي برق تحصيل كرده. چند سالي ميشود كه ازدواج كرده و صاحب يك پسر و دو دختر است. وقتي از او مي پرسم چه شد كه به فكر ساختن لامبورگيني وطني افتاديد، ميگويد: «هميشه از كودكي به ساخت خودرو علاقه داشتهام.»

آقاي ريحاني يك سال و نيم پيش شروع به ساخت لامبورگينياش كرده و وقتي مي گويم چرا لامبورگيني؟ جواب ميدهد: «وقتي پروژهاي را شروع ميكنم و حالا كه دارم زحمتش را ميكشم، دلم مي خواهد بهترين نوعش را انتخاب كنم و به نظرم لامبورگيني بهترين بود و از نظر اقتصادي بدنهاش به شكلي است كه اگر بخواهم بازتوليدش هم بكنم برايم سود دارد.» وقتي بداني لامبورگيني با پلاك موقت براي صاحبش چيزي حدود ۲ ميليارد تومان آب مي خورد، جواب آقاي ريحاني معناي بهتري پيدا مي كند.تصاويري كه اين خودروساز ايراني از مراحل ساخت بدنه خودروي لامبورگيني ثبت كرده است

هر نوع دستگاهي را ميتوانم بسازم


تقريبا ۲ماهي ميشود كه كارش تمام شده. قبلترها از اين كارها زياده مي كرده است. مدت ۴ سال در كار ساخت دوچرخه بوده و دوچرخههاي دندهاي و كمكدار تاشو و موتوردار ساخته است: «خيلي دستگاهها را ساختهام. دستگاه تراش، دستگاه كوره رنگ، دستگاه پرس هيدروليك، ربات ساخت جوشكاري و...همه را خودم مي سازم.» بعد هم مدتي در كار ساخت ماشين آلات صنعتي بوده. آقاي ريحاني مدعي است هرنوع دستگاهي را مي تواند بسازد؛ اما با وجود امكانات بهتر كارهاي بزرگتري مي تواند انجام بدهد: «دركارگاهي كه دارم فضا مناسب نيست بايد كارگاه بزرگتري بگيرم و به فكر يك كارگاه بزرگتر هستم.» بعد هم مشغول ساخت ماشينهاي صنعتي شده و دست آخر هم علاقه زياد، او را به سمت ساخت خودرو كشيده است.لامبورگيني را به خاطر پسرم ساختم

درست است كه او علاقه زيادي به ماشين دارد؛ اما ايده ساخت مدل لامبورگيني را پسرش ايليا به او داده است. ايليا علاقه زيادي به لامبورگيني دارد. آقاي ريحاني ميگويد: «بيشتر به خاطر پسرم آن را ساختم.» در آينده هم ميخواهد تعدادي از اين ماشين توليد كند و بعد به سراغ كارهاي جديدتري برود و از كارهاي جديد تر و بهتر، نمونه سازي كند.

كپي سازي يك صنعت است

آقاي ريحاني مشكلي با كپيكاريهايش ندارد و اتفاقا معتقد است كپي سازي يك صنعت است و كسي كه كپي سازي ميكند، مي شود صنعت كار!

او مي گويد: «خود ژاپن زماني موتورهاي ايتاليايي و ماشينهاي آمريكايي را كپي مي كرده و بعد به اين حد رسيده يا مثلا همين چين! شما ميدانيد كه چين يكي از بزرگترين كپي كاران است؟ اما به چين هم مي گويند كشور صنعتي!

درصورتي كه كارشان كپي است. البته هر ماشيني بايد اول قالب و بدنه اش طراحي و ساخته شود و امكانات خاصي ميخواهد؛ اما من روش خاصي را ابداع كرده ام كه هر ماشيني را به راحتي ميتوان توليد كرد. اما نميتوانم بگويم! البته شايد جاي ديگر كسي اين كار را كرده باشد؛ اما من اطلاعي ندارم.» درست است كه اين ماشين از لحاظ ظاهري خود لامبورگيني است؛ اما از لحاظ فني با آن تفاوت دارد. لامبورگيني ۱۲ سيلندر است و ۴۰۰ كيلومتر سرعت دارد؛ اما اين ماشين ۸ سيلندري است و تنها ۲۰۰ كيلومتر در ساعت سرعت دارد.فقط با ۱۵۰ ميليون لامبورگيني ساختم

اگر كسي بخواهد در ايران لامبورگيني وارد كند و بتواند پلاك موقت آن را به پلاك دائمي تبديل كند، نزديك ۸ ميليارد تومان هزينهاش ميشود؛ اما آقاي ريحاني با كمتر از ۱۵۰ ميليون تومان آن را ساخته است: «در ساخت يك هزينه مالي داريم و يك زماني كه براي من يك سال و نيم طول كشيد؛ يعني تمام كارهايم را كنار گذاشتم و به ساخت اين ماشين چسبيدم!» آقاي ريحاني موفق شده هزينه ساخت را خيلي پايين بياورد و اين را يك موفقيت بزرگ ميداند. به نظر او مي شود خيلي ارزانتر هم اين دست ماشين ها را توليد كرد.

لامبورگيني را از روي چند تا عكس ساختم


براي ثبت اين ماشين به پارك فناوري رفته؛ اما استقبال خاصي از او نكردهاند به خاطر اينكه گفتهاند كارش اختراع محسوب نميشود و كپي است؛ اما او اعتقاد دارد كپي كاري دوحالت دارد: «زماني يك ماشين وجود دارد و يك گروه متخصص آن را دقيقا بازسازي ميكنند و قطعه به قطعه آن را ميسازند؛ اما حالت ديگرش موتور و شاسي ماشين است و بدنه تغيير ميكند؛ مثلا موتور اين ماشين موتور بيوك است؛ اما من قالب بدنه لامبورگيني را فقط از روي چند تا عكس درست كردهام.»اجراي طرح اوليه لامبورگيني با گِل!


آقاي ريحاني از اين ناراحت است كه شركت هاي خودروسازي استقبال خاصي از كارش نكردهاند. او به كانون مخترعين دانشگاه فردوسي مشهد هم رفته؛ اما براي كارش ارزشي قائل نشدهاند و نظرشان اين است كه اين كار اختراع و فناوري جديدي به حساب نميآيد؛ گرچه او فكر ميكند كه سايپا و ايران خودرو هم اينچنين دستگاهي را ندارند كه ماكت يك ماشين را بسازند. ماكتي كه او اول طرح آن را با گِل زده و بعد هم با گچ و كامپوزيت قالب ريزي كرده است.

هيچ كس از من حمايت نكرد


آقاي ريحاني مسير سختي را آمده وتوي كار نااميد هم شده؛ اما وقتي با استقبال بعضي از بازديدكنندگانش مواجه ميشود و تشويق هايشان را ميبيند، دوباره اميدوار ميشود و حتي ايده ميگيرد تا كار را به پايان برساند. خودش مي گويد :«هركس به اينجا آمده تعجب ميكرده كه چطور در يك كارگاه ساده با امكانات كم توانستهام اين كار را به پايان برسانم.»

مثل هر توليدكنندهاي آقاي ريحاني هم دلش مي خواسته حمايتش كنند تا با كيفيت بهتري كارش را به انجام ميرسانده، خط توليد راه ميانداخته و استانداردهاي بهتري را رعايت مي كرده و هنوز هم اميدوار است كه اين كار شدني بشود. ميگويد: «من انتظار داشتم حداقل يك مدرك افتخاري به من ميدادند تا لااقل تشويقي براي ديگران باشد و ايدهاي باشد براي كساني كه مي خواهند وارد اين فضا بشوند و جنبه مثبتي برايشان داشته باشد.» با همه اين گلايهها، آقاي ريحاني از كساني كه او را حمايت كردهاند، تشكر ميكند و در جاي جاي مصاحبه از من ميخواهد كه از اسپانسر او هم يادي بكنم!

نمايشگاه بين المللي خودرو و رونمايي از لامبورگيني ايراني


آقاي ريحاني هنوز هم پرانرژي و فعال است و يك لحظه هم در كارگاهش نمينشيند. پسرش ايليا هم با اينكه دانش آموز دبستاني است؛ اما اطلاعات خيلي خوبي در حوزه فني دارد و همراه پدر در گارگاه مشغول است. حالا نمايشگاه بين اللملي مشهد در بخش خودرو يك غرفه رايگان در اختيارش قرار داده تا با افتتاح آن، ماشين را به نمايش عمومي بگذارند. اين نمايشگاه ۵۰ روز ديگر در مشهد آغاز به كار خواهد كرد.

محمد رضا ريحاني قصد دارد ۱۶ شهريور سفري را از مشهد به بندرعباس آغاز كند. او مي خواهد ۳۰ شهريور روز جهاني صلح، لامبورگيني پرشين گلفش را كه نشاندهنده توانمندي ايراني است به خليج هميشگي فارس برساند و وقتي ميپرسم چرا اسم ماشين را لامبورگيني پرشين گلف گذاشته ايد؟ با لبخندي از سر شوق ميگويد: «عرق ملي!»خودروي لامبورگيني آونتادور به تعداد ۶۰۰ عدد در كل دنيا ساخته شده و نمونه ساخته شده توسط آقاي ريحاني در حال حاضر به عنوان نمونه با موتور ۸ سيلندر ۲۲۰ اسب بخار با طراحي گير بكس خود سازنده قابليت حركت و مانورهاي اساسي رانندگي را دارد و بر اساس اطلاعات ارايه شده قابليت نسب دو موتور ۸ سيلندر بر روي اين خودرو وجود دارد.

گفتني است اين خودرو كه (lamborghini persian gulf) نام گذاري شده است قرار است به صورت نمايشي با همكاري شركت ايراني «حاميان مالي دادمهر» به عنوان سفير صلح ايران از شمال كشور تا خليج فارس با شعار صلح جهاني مسير مختلفي را از شهر هاي مختلف كشور طي نمايد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۴:۲۸ توسط:sana موضوع:

خانه اي زيبا با ايده هاي خنك تابستاني !!

بالاخره روزهاي گرم تابستاني هم از راه رسيدند. آيا براي پذيرايي از اين روزهاي گرم آماده هستيد؟ شما مي توانيد با ايجاد چند تغيير كوچك دكوراسيون منزل خودتان را براي استقبال از تابستان آماده كنيد. پس بياييد با هم دست به كار شويم و مانند يك ميزبان خوب خود را براي آمدن روزهاي گرم تابستاني آماده كنيم. در اين مطلب براي شما ايده هايي براي خنك تر جلوه دادن دكوراسيون منزل تان را جمع آوري كرده ايم. پس با ما همراه باشيد تا در كنار هم اين ايده ها را در دكوراسيون داخلي خانه مان پياده كنيم.

كوسن هايي با رنگ و طرح تابستاني براي دكوراسيون منزلاگر مي خواهيد كه اين تغييرات را در كمترين زمان ممكن و با كمترين هزينه ايجاد كنيد فقط كافي است به عنصرهاي تاثير گذار در طراحي دكوراسيون داخلي منزل تان مثل كوسن ها توجه كنيد. فقط كافي است تا براي كوسن هايتان پارچه هايي جديد با طرح ها و رنگ هاي تابستاني تهيه كنيد.

رنگ زرد جلوه بخش دكوراسيون منزل شمابا رنگ زرد خورشيد تابستان را به خانه خود بياوريد. رنگ زرد مي تواند معجزه دكوراسيون داخلي منزل شما باشد. شور و هيجاني كه اين رنگ به فضاهاي داخلي خانه شما مي بخشد بي حد و اندازه است. اگر مي خواهيد از رنگ هاي ديگري نيز در كنار آن استفاده كنيد، مي توانيد به رنگ آبي و تجربه ي آرامش بخش آن در طراحي داخلي فكر كنيد. تضاد هيجان رنگ زرد و آرامش رنگ آبي در دكوراسيون منزل بسيار ديدني و جذاب است.

تزئين دكوراسيون ورودي هاي خانه را فراموش نكنيدورودي ها را مي توانيد با يگ گلدان پز از گل هاي زيبا تزئين كنيد. بهتر است گل هاي داخل اين گلدان را جوري انتخاب كنيد كه رنگ هاي آن يادآور تابستان و انرژي و حرارت اين روز ها باشد. مثل گل هايي كه رنگ نارنجي دارند. داشتن ايده هايي خلاقانه براي ورودي هايي خيره كننده مي تواند به شما كمك كند تا از همان بدو ورود به خانه با حال و هواي تابستان روبه رو شويد.

پادري هايي به شكل ميوه هاي تابستاني براي دكوراسيون منزلبه پادري هايي كه در تصوير بالا مي بينيد كمي دقت كنيد. خيلي جالب است كه وقتي مهمان هايتان به پشت در خانه شما مي رسند با چنين استقبال جالبي رو به رو شوند و خانه اي به خنكي بستني در تابستان را تجربه نمايند.

استفاده از رنگ هاي خنك براي دكوراسيون منزلاگر مي خواهيد خنكي بيشتري را در فصل تابستان مهمان خانه هاي خود كنيد مي توانيد از تناليته هاي رنگ آبي فيروزه اي استفاده كنيد، اين رنگ علاوه بر جذابيت ذاتي خود، شما را به ياد دريا مي اندازد و همين نكته باعث مي شود تا فصل تابستان اين فضا، فضاي مورد علاقه تان باشد. براي تكميل اين خنكي مي توانيد از پرده هاي حرير با رنگ هاي روشن استفاده كنيد. حتما از اهميت پرده در دكوراسيون داخلي باخبر هستيد.

نقش تابلوهاي زيبا در خنكي دكوراسيون منزل شما
همان طور كه گفتيم تركيب رنگ هاي مختلف آبي فيروزه اي مي تواند به ايجاد حس خنكي در فضا كمك كند، شما مي توانيد اين رنگ را در هر كدام از وسائل و لوازم هاي شيك دكوريخانه خود مورد استفاده قرار دهيد، به عكس بالا نگاه كنيد تا بدانيد چگونه از رنگ آبي در خانه خود استفاده كنيد.

خنكي دكوراسيون منزل را با رنگ سبز نعنايي تجربه كنيدتجربه خوردن آدامس نعنايي و حس خنكي خوبي كه به ما مي دهد را همه ما داريم، پس بياييد از همين ترفند براي خنك شدن دكوراسيون منزل مان در فصل تابستان استفاده كنيم. به طور مثال از روتختي هايي با رنگ مينت يا همان رنگ سبز نعنايي خودمان استفاده كنيد و خوابي خنك را در فصل تابستان داشته باشيد. براي اين كه نتيجه بهتري بگيريد مي توانيد نگاهي به كاربرد رنگ سبز در طراحي داخلي بياندازيد.

تابستان، تراس، دكوراسيون آبي رنگفصل تابستان فرصتي را فراهم مي كند تا از فضاي تراس ها و بالكن ها بيشتر استفاده كنيم و گرماي تابستان را در لابه لاي درختان و گياهان روي تراس و بالكن خانه مخفي كنيم. اگر مي خواهيد بعد از ظهر هاي خنك تري را تجربه كنيد از تناليته هاي رنگ آبي برايدكوراسيون فضاي تراس و بالكن تان استفاده كنيد. به شما پيشنهاد مي كنيم تا نگاهي به اين ۶ پالت رنگي خنك براي اواخر تابستان بياندازيد.

بعد ازانجام همه اين تغييرات مي توانيد خودتان را به يك نوشيدني خنك تابستاني دعوت كنيد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۴:۱۴ توسط:sana موضوع:

سواحل رنگي جهان از زاويه ديد يك پرنده !!

شما در همه جا مي توانيد رد پاي هنر را دنبال كنيد. در هر جايي، هر زماني و با هر زاويه ديدي كه دوست داشته باشيد مي توانيد زيبايي هاي اطراف را مشاهده كنيد. 4 عكاس به نام هاي «Bernhard Lang»، «Antoine Rose»، «Gray Malin» و «Alex MacLean» با استفاده از دوربن هايشان زيبايي و جذابيت هاي سواحل مختلف را از زاويه اي بالاتر از نقطه ديد ما، به نمايش گذاشته اند. ما به زيبايي و جذابيت سواحل شك نداريم اما هنگامي كه جور ديگري و از زاويه ديد بالا به آنها نگاه مي كنيم، با شگفتي هاي جديد ديگري آشنا مي شويم: چترهاي رنگي، حوله ها، صندلي ها و افرادي كه در ساحل به سر مي برند. اين عكس ها به ما ثابت مي كنند كه مشاهده طبيعت از زاويه اي ديگر واقعا هيجان انگيز است.

«Bernhard Lang»

بياييد از عكس هاي «Bernhard Lang»، آغاز كنيم. هنگامي كه صحبت از عكس هاي هوايي مي شود، اين عكاس اهل مونيخ حرف اول را مي زند. تصاوير زيبايي كه از پاركينگ ها، مخازن و غيره انداخته، واقعا ديدني است. او اين بار به سراغ ساحلي در ايتاليا رفته، ساحل شني كه چترهاي رنگي اش در رديف هايي منظم چيده شده است.

او تمام اين عكس ها را از ساحل ادرايا (در استان روويگو) گرفته است.
__________________________________________________ __
«Antoine Rose»

اين عكاس بلژيكي سالهاي عمرش را صرف سفر كردن به نقاط مختلف جهان كرده است. مجموعه عكس هاي او با نام «بالا در هوا» از سال 2002 آغاز شده و شامل سواحلي چون ميامي بيچ در فلوريدا و همپتون است. او با سبكي مينيماليست يا ساده گرايي به عكاسي با زاويه ديدي جديد پرداخته است.
_________________________________________________
«Gray Malin»

علاقه او به عكاس از زماني شروع شد كه او در بالكن خانه اي در لاس وگاس، ساحل را تماشا مي كرد و حال عكس هاي هوايي او از سواحل مختلف شهرت دارد. او از چترهاي رنگي و سواحل ماسه اي ساحل جنوبي ميامي عكس برداري مي كند.

سن-تروپه


_________________________________________________
سان فرانسيسكو__________________________________________________
مليبو، كاليفرنيا_________________________________________________
برزيل_________________________________________________
ليسبون_________________________________________________
«Alex MacLean»

او پس از گرفتن گواهينامه خبلباني خود عكاسي را آغاز كرد. او با عكاسي از مناطق آمريكا، كانادا، اروپا و آسيا جوايز بسياري را از آن خود كرده است. معادن مس، زباله ها، پارك هاي تفريحي و ديگر مناطق طبيعي و دست ساز بشر جزو سوژه هاي عكاسي او هستند.

ويارجو، ايتاليا________________________________________________
روزينيانو ماريتيمو، ايتاليا
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۴:۰۱ توسط:sana موضوع:

زدبـــــــــــــازي :)


خدايا ممنونيم كه زد بازي رو خلق كردي و مهـــــراد رو در اون قرار دادي كه با صدا واستايلش زندگي كنيم
.
_ممنون كه سامــــــان و خلق كردي كه با شاخ بازياش كلي خاطره داشته باشيم كه بعدم يهو مارو با كلي خاطره بذاره بره (لطفا" خودت اين غايب هميشه حاضر رو برش گردون)

_ممنونيم كه به سهراب كلي استعداد دادي تا برامون قافيه بازي كنه و مام هميشه پيش بقيه پز بديم كه ابداع كننده ي سبك دو قافيه ايي تو رپمون عموي خودمونه ...

_خدايا ممنونيم كه سياوش خداي احساس و اينقدر لشه :))باشد كه لش بماند* (چون با همين لش بودنشه كه خيلي بچه، خاص شده)

_خدايا عليرضارو از زد بازي نگير و خودت يه صبري بهش بده اين روزا نزنه دهنه بعضيارو با ايهاماش اسفالت كنه

_خدايا مرسي كلي بابت اينكه نسيم رو سر راه زد بازي قرار دادي ...

_خدايا خيلي خيلي... ممنون كه اسكلايي مثل رضا پيشرو ... خلق كردي كه بدخواه زد بازي باشن چون اونا با اينكارا فقط باعث پيشرفت گروه بودن و زد بازي روز به روز تلاششو بيشتر كرد...

_خدايا اعضاي زد بازي ممنونن *كه همچين طرفداراي گل و با مرامي مثل ماها دارن لطفا" ماهارو ازونا نگير و روز به روز تعدادمونو بيشتر كن

_در اخر خدايا ممنونيم كه اين بشرو تو نسل ما قرار دادي وگرنه بايد الان >هركي يارش خوشكله جاش تو بهشته...< گوش ميداديم

_خدايا خودت كمك كن زاخارا و بچه هاي زد بازي هرجا هستن صحيح وسالم ولباشون خندون باشه...
همگي با هم... الهي اميـــــــــــــن

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۳:۵۰ توسط:sana موضوع:

خصوصــــيات كامل خردادي ها :)


خرداد (طبيعت)

خرداد نام سومين ماه سال و روز ششم در گاهشمار اعتدالي خورشيدي است. در اوستا و پارسي باستان هئوروتات ،در پهلوي خردات و در فارسي خورداد يا خرداد گفته شده كه كلمه اي است مركب از دو جزء: جزء هئوروه كه صفت است به معناي رسا، همه، درست و كامل. دوم تات كه پسوند است براي اسم مونث، بنابراين هئوروتات به معناي كمال و رسايي است. ايزدان تير و باد و فروردين از همكاران خرداد ميباشند. خرداد نماينده رسايي و كمال اهورامزداست و در گيتي به نگهباني آب گماشته شده است.


راز هاي رفتاري متولدين خرداد :

خردادي ها به سمت افرادي فرهيخته جذب ميشوند ؛ متولدين خردادماه از راه هاي عجيب و پيشبيني نشده، به دنبال ارضاي خواستههاي خود و دستيابي به محبت هستند.آنها از داشتن دوستان متعدد و ارتباطات متفاوت به وجد ميآيند.براي راه يافتن به قلب آنها، بايد سخت تلاش كنيد، چون آنها از دست و پنجه نرم كردن با هر چالشي لذت وافر ميبرند ؛ آنها ذاتا به سمت افراد فرهيخته و صاحب نظر جذب ميشوند.آنها از گفت و گوهاي طولاني شب هنگام لذت ميبرند .اگر مايليد ارتباطتان را با آنها حفظ كنيد، بايد گاه و بيگاه آنها را به حال خود رها كنيد و در حقيقت، آنها را از آزادي طبيعيشان محروم نسازيد .هميشه چيزهاي تازه و جديدي برايشان فراهم آوريد تا دچار يكنواختي در يك ارتباط نشوند، در غير اين صورت به محض كسل شدن از طرف مقابلشان دل زده ميشوند و بي درنگ ، آن ارتباط را قطع ميكنند.زمانيكه آنها با شما حرف ميزنند، شنونده خوبي برايشان باشيد ؛ از پيروي از آداب قديمي و كهنه دست بكشيد و در عوض با جريان نوين روز پيش برويد تا هميشه در قلبشان جاي خاصي داشته باشيد . متولدين اين ماه منبع انرژي هستند، و از صبر كردن هم خسته نمي شوند (مثل متولدين ماه ارديبهشت). از اينرو نيازمند حرفه هايي هستند كه در آن فرد بايد روي پاي خود بايستد. آنها مكتشفين، مترجمين، و هتلدارهاي خوبي ميشوند چون اين كارها مستلزم انرژي و نيروي فراوان است. اين افراد حتي اگر 5 سال هم از شروع كار يك پروژه بگذرد، انرژي خود را از دست نميدهند.

برج : جوزا

شعار : من فكر ميكنم

سمبل : دوقلو

سياره : عطارد

شخصيت : راوي

عنصر وجود : هوا

رنگ محبوب : آبي ، زرد ، سبز

سنگ خوش يمن : عقيق

روز اقبال : چهارشنبه

عدد شانس : 9و5

نشان ويژه : كنجكاوي

عضو تاثير پذير : شش ها


حركت ورزشي ايده آل: مديتيشن و حركات ورزشي كه بدن را با روح مرتبط كند.
با ذهني پراكنده و فعال، متولدين جوزا نياز بسيار زيادي به انگيزه و محرك دارند. پياده روي و گپ زدن با دوستان، طبيعت اجتماعي اين افراد را ارضا مي كنند (و باعث عملكرد بهتر شش ها مي شود) يا راه رفن روي تريدميل در حال گوش كردن به موسيقي مورد علاقه، تا مغز شلوغ شما را كمي آرام كند. البته حواستان باشد حركات آرام آخر ورزش را فراموش نكنيد، آرام شدن براي شما ضروري است.

طالع بيني مصري متولدين خرداد :

متولدين اين ماه، به خصوص متولدين دهه اول اين ماه، عموماً افرادي سخت كوش – با اراده – داراي پشتكار – در امور اقتصادي و خانوادگي كم و بيش موفق – اغلب دمدمي مزاج – بي‎ثبات در تصميم‎گيري مي‎باشند. از لحاظ فيزيكي افرادي سالم، داراي استخوان‎بندي محكم، چهره‎اي خوب، داراي چشماني روشن و پوستي نسبتاً تيره هستند .متولدين اين دهه اغلب ميانه‎رو – در افكار و ايده‎هاي شخصي خود متعصب – خوش شانس – خوش برخورد – در زندگي زناشويي موفق – تا حدي منزوي – با عمري متوسط و عاقبت به خير، خواهند بود. ا
ين افراد از لحاظ اقتصادي فعال، داراي مشاغل متحرك، سير و سفر از لحاظ زندگي و مسكن غير ثابت و اغلب مهاجر مي‎باشند. اينان افرادي تندخو – تندرو – سخت‎گير – علاقمند به طبيعت وزيبايي – احساساتي و متغير – و اغلب در رشته‎هاي مختلف هنري فعاليت دارند. اينان اغلب افرادي ولخرج – از نظر خانوادگي عاطفي و احساساتي بوده و بعضاً طالب تعدد زوج مي‎باشند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۳:۳۹ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم