بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

ايده ساخت شهر عمودي در خاور ميانه

ايده ساخت شهر عمودي در خاور ميانه ايده اي متفاوت و جالب خواهد بود. يك شركت ايتاليايي به نام «معماري لوكا گوركي» به تازگي از طرح بلندپروازانه خود براي ساخت يك آسمانخراش عظيم در خاورميانه رونمايي كرده است.
اين آسمانخراش، «شهر عمودي» نام دارد و بر روي بستر دريا قرار خواهد گرفت. گفته مي شود ارتفاع اين سازه 750 متر خواهد بود.
شهروندان مي توانند از طريق راه آبي، خشكي و هوا به اين ساختمان دسترسي پيدا كنند. قايق ها در نقاط مناسبي به آسمانخراش الحاق خواهند شد و يك فرودگاه نيز براي بالگردها در نظر گرفته شده است. همچنين، نوعي پل ويژه، امكان دسترسي عابران پياده، خودروها و وسايل حمل و نقل عمومي به برج را فراهم مي سازد.
در صورت ساخت، اين آسمانخراش داراي واحدهاي ماژولار با ارتفاع 72 و قطر كلي 155 متر خواهد بود.آسمانخراش مزبور در فضايي به مساحت 800 هزار متر مربع ساخته خواهد شد و داراي آپارتمان، خانه هاي دوبلكس و ويلاهايي در اندازه هاي متعدد براي 2500 سكنه خود خواهد بود. باغ هاي عمومي بزرگ و نواحي سبز نيز در تمامي برج وجود خواهند داشت تا حس جامعه بودن را ارتقا دهند.گفته مي شود اين آسمانخراش از لحاظ تامين انرژي خودكفا خواهد بود. شكل منحصر به فرد اين برج، شبكه اي سه بعدي را خلق خواهد كرد و غشايي از شيشه هاي فتوولتائيك آن را احاطه مي كنند.اين شيشه ها الكتريسيته لازم براي كل ساختمان را ارائه خواهند دارد و آسمانخراش را از لحاظ انرژي خودكفا خواهند كرد؛ همچنين انرژي مازاد اين سازه را مي توان به ساختمان هاي موجود در خشكي ارائه داد.انتظار نمي رود طرح پيشنهادي اين سازه به زودي عمل شود اما با متراكم شدن شهرها و كمبود فضاي ساختماني، ايده ساخت برج هاي مسكوني عظيم در آن سوي سواحل جالب به نظر مي رسد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۷:۲۵ توسط:sana موضوع:

آرايشگري كه به جاي كوتاه كردن مو ها را مي سوزاند

آرايشگري كه براي كوتاه كردن مو ها از تيغ و قيچي استفاده نمي كند. اين آرايشگر با روش سوزاندن مو ها را كوتاه مي كند.

روش عجيب سوزاندن مو به جاي قيچي كردن وانگ ويبو يكي از اندك آرايشگران چيني است كه موها را به روش باستاني “داهوجيا” كوتاه مي كند، در اين روش به جاي استفاده از قيچي براي كوتاهي مو از يك انبر فلزي داغ براي سوزاندن موها استفاده مي شود!ويبو 72 ساله ابتدا انبر خود را در آتشي كه سوخت آن از هيزم است داغ مي كند تا حدي كه كاملا سرخ مي شود ، سپس انبر را كمي در آب خنك مي كند. پس از آن همانند يك قيچي موها را در اندازه هاي دلخواه كوتاه مي كند.اگرچه شايد تصور كنيد نتيجه آن چندان رضايت بخش نخواهد بود ولي جالب است بدانيد كه به طور عجيبي موها به نوعي خوب و فردار كوتاه مي شود كه حدود سه ماه نيز دوام مي آورد.روش داهوجيا در گذشته بسيار مشهور بوده تا اينكه در دهه 1980 كاملا از بين مي رود و در حال حاضر آرايشگران اين سبك بسيار اندك و مشتري هاي آن نيز انگشت شمار هستند.ويبو در اين باره مي گويد:”در حال حاضر بيشتر افراد مسن به آرايشگاه من مي آيند، و در آينده ديگر نه من هستم و نه آنها كه از اين روش استفاده كنند.”برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۷:۱۳ توسط:sana موضوع:

كوهنوردي يك زن با لباس عروسي

كسي كه بخواهد تصميم بگيرد كه براي بالا رفتن از يك آتشفشان فعال 14000 فوتي چه لباسي بپوشد، مطمئنا يك لباس باله با دامن بلند و بزرگ را در ليست انتخاب هايش قرار نمي دهد.ولي اين زن لباس باله را براي بالا رفتن از كوه رينر واشنگتون انتخاب كرد و علاوه بر آن از تاج و بالهاي فرشته وهمچنين دستكش بلند نيز غافل نماند!تصاوير اين سفر ماجراجويي زني را نشان مي دهد كه با يك دامن بلند در كنار ديگر كوهنوردان كه به طور معمول از شلوار جين استفاده مي كنند در حال حركت است.
او تصاويري از سفر ماجراجويي خود را در شبكه اجتماعي رديت منتشر كرده است بر طبق نوشته اش مصرانه اعلام كرده كه از اين حركت منظوري جز سرگرمي نداشته است.او نوشته : “زندگي هميشه براي اثبات چيزها نيست، گاهي تنها براي لذت است. من با بالا رفتن از كوه چيزي را نمي خواستم اثبات كنم و هدفي نيز نداشتم.”


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۷:۰۲ توسط:sana موضوع:

خوشبخت ترين سگ دنيا كه معلول است

سگي كه با وجود معلوليت، خوشبخت ترين سگ دنيا است و اين مشكل محدوديتي برايش ايجاد نمي كند. “ديزي” با ناهنجاري مادرزادي در پاهاي جلويي متولد شد و مجبور است كه از ويلچر براي راه رفتن استفاده كند. سگ هاي معلول به سختي جايي براي ماندن پيدا مي كنند و معمولا در ابتداي ليست كشتار قرار مي گيرند. اما صاحب اين سگ روند ديگري را پيش گرفت، او به جاي ترحم، داستان و تصاوير او را در شبكه هاي اجتماعي قرار داد تا سطح آگاهي را از حيوانات معلول بالا برد، طوري كه “ديزي” امروز طرفداران زيادي پيدا كرده است و او اميدوار است مردم قلب خود را به روي حيواناتي كه نيازهاي خاص دارند باز كنند

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۶:۵۱ توسط:sana موضوع:

ساخت بزرگ ترين هتل دنيا در مكه


بزرگ ترين هتل دنيا با امكاناتي بي نظير و باورنكردني در مكه ساخته خواهد شد. اين هتل بسيار لوكس كه در حدود دو كيلومتري بيت الله الحرام ساخته خواهد شد مشتمل بر 12 برج 44 طبقه با ده هزار اتاق خواهد بود و مبلغي حدود 3.5 ميليارد دلار براي ساخت آن هزينه خواهد شد. اين هتل داري امكانات مختلف شهري ازجمله بيمارستان و محل فرود هليكوپتر خواهد بود. عربستان سعودي در سال هاي اخير تلاش كرده است كه شهر مكه مكرمه را از يك مكان زيارتي به يك مكان عمدتا توريستي تبديل نمايد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۶:۴۰ توسط:sana موضوع:

سلفي گرفتن فيل تايلندي از خودشتعجب نكنيد! سلفي گرفتن حتي به حيوانات هم رسيده است. «كريستين لبلانك» ۲۲ساله، هم از كساني است كه با فيل سلفي انداخته؛ اما فرق او با بقيه در اين است كه اين سلفي توسط خود فيل انداخته شده و به همين دليل از سلفي به «الفي» تغيير نام داده است! اين سلفي كه در يكي از جزاير تايلند گرفته شده، ۵۰ سنت براي كريستين خرج برداشته است. او براي نزديك شدن به اين حيوان يك دسته ۵۰ سنتي موز ميخرد و به اين طريق با او دوست ميشود. كريستين درباره اين فيل ميگويد: «اين فيل خيلي بازيگوش و در عين حال باهوش بود و گرفتن سلفي كاري كاملا آگاهانه توسط او بود.» اين عكس حدود دو ماه پيش گرفته شده؛ اما در روزهاي اخير در رسانههاي خبري جهان بازتاب داشته است. كريستين نه تنها معتقد است كه اين فيل به صورت خودآگاه اين عكسبرداري را انجام داده، بلكه ميگويد: «من مطمئنم كه اين حيوان هيچ چيز را به اندازه سلفي دوست ندارد!» البته اين اولين الفي در جهان نيست؛ چراكه سال گذشته هم فيلي در باغ وحشي در انگلستان با تلفن همراه يكي از بازديدكنندگان از خود سلفي انداخت. » كريستين براي تكميل سلفيهاي عجيب و غريبش به فيليپين رفت و در زير آب با يك كوسه، به عنوان بزرگترين ماهي جهان نيز سلفي انداخت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۶:۲۸ توسط:sana موضوع:

عروسي هاي يك نفره

در يكي از شهر هاي ژاپن روشي جالب براي بالا بردن اعتماد به نفس دختران استفاده مي كنند.
يك آژانس مسافرتي در كيوتو، يكي از زيباترين شهرهاي ژاپن، سازماندهي مراسم عروسي براي زنان مجرد را آغاز كرده است. تور دو روزهي “عروسي يكنفري” شامل انتخاب لباس شب ويژه، دسته گل و آرايش مو، ليموزين، اقامت در هتل و يك آلبوم عكس يادگاري براي شماست.

توموئه ساوانو، يكي از اولين كساني كه اين “ازدواج يكنفري” را امتحان كرده است، ميگويد:” اين امكانات حس اعتماد به نفس مرا افزايش داد… تاثير آن برابر با يك تجربهي فوقالعاده مثل بازديد از يك دژ ميراث جهاني بود”.
از ماه مه كه اين خدمات ارائه شده است حدود ۳۰ زن از سراسر ژاپن “عروس يكنفري” شدهاند. به گفته آژانس گردشگري سركا، تقريباً نيمي از آنان زنان سابقاً مزدوجي بودهاند كه يا مراسم عروسي نداشتهاند يا از تجربهي آن راضي نبودهاند.
يوكيكو اينوئه، رئيس شركت به كيودو ميگويد او اين امكانات را “براي تشويق زنان به داشتن احساسات مثبت در مورد خود” ايجاد كرده است اما اذغان ميكند كه ” برخي گفتهاند كه استفاده از آن ميتواند آنها را تنها، بدبخت و غمگين كند.”
تايمز ژاپن به تازگي در گزارشي نوشته است: ” در سراسر كشور، ژاپني هاي زيادي به دليل سالخوردگي، شهرنشيني، گذشتن از سن ازدواج و افزايش ميزان طلاق تنها زندگي ميكنند.”
تايمز ژاپن از موسسه ملي جمعيت و تحقيقات امنيت اجتماعي ژاپن نقل كرده كه انتظار ميرود جمعيت كشور تا سال ۲۰۶۰ بين ۲۶ تا ۳۸٪ كاهش يابد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۶:۱۷ توسط:sana موضوع:

مراسم عروسي عجيب در تابوت

در حالي كه بيشتر زوج هاي جوان بر اين باورند كه روز عروسي آنها آغاز زندگي جديد دو نفره است، 10 زوج تايلندي باور ديگري از زندگي دارند و با به تصوير كشيدن عبارت قديمي “در كنار هم تا مرگ”، مراسم خود را به گونه ديگري برگزار كردند. مراسم عجيب اين عروسي به وسيله راهباني كه معقتدند عروسي در تابوت زوج را از بد شانسي مي رهاند، اجرا شد. به عقيده آنان بازگرداندن دوباره فرد به زندگي براي او عشق واقعي و رفاه به ارمغان آورده و اذيت و آزار را از آنان دور نگاه مي كند.
10 زوج تايلندي روز شنبه در اين جشن غيرمعمولي در معبدي در حومه شهر بانكوك شركت كردند. آنها پيش از استقرار در مكان خود، در تابوت تزئين شده با گل مي خوابيدند و راهبه ها دسته هاي گل روي سينه آنها مي انداختند. سپس راهبان پارچه هاي سفيدي بر سينه هاي آنان اندازند كه نماد زمان مرگشان است و پس از آن نيز ذكرهايي را كه مخصوص تشييع جنازه است، خواندند و مراسم با دعا پايان پذيرفت و زندگي جديد آنها متبرك شد. ” فرا كرو ” رئيس معبد به روزنامه بانكوك پست گفت: برداشتن ملحفه هاي سفيد اشاره به زندگي جديد بدون بدشانسي است و مي تواند يادآوري براي زوجها جهت زندگي با واقعيتها باشد و اينكه براساس فلسفه بودا، هيچ چيزي براي هميشه دوام ندارد. اين معبد، مراسم مذكور را براي اولين بار سال گذشته در تعطيلات سالروز بودا برگزار كرد تا به زوجها فرصتي دهد كه مراسم ازدواج خود را در جريان مراسم مذهبي برگزار كنند. رئيس معبد تاكيد كرده بود قصد ندارد مراسم سال گذشته را تكرار كند، اما برخي از زوجها براي متبرك شدن جشن ازدواجشان با وي تماس گرفتند و بدين وسيله اين اقدام تكرار شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۶:۰۵ توسط:sana موضوع:

دختري كه قصد دارد در مريخ زايمان كند

دختري كه قصد دارد در يك اقدام جالب مريخ را براي مقصد زايمان خود انتخاب كند.

ممكن است تصور اين موضوع كه خانم Maggie Lieu اهل كاونتري قرار است اولين نفري باشد كه در مريخ زايمان نمايد برايتان بيشتر به داستانهاي علمي –تخيلي شبيه باشد اما چيزي است كه واقعيت دارد و وي از هم اكنون در فكر مستعمره نمودن انجاست.

خانم Maggie Lieu از جمله 600 نفري است كه قرار است در سال 2024 به مريخ سفر نمايند.شايد اين گفته كه قرار است او مقدمات زايمان خود را در مريخ فراهم بيشتر به داستانهاي تخيلي شبيه باشد.اما اين گفته صحت دارد و خانم تصميم دارد اولين فردي باشد كه در مريخ زايمان مي نمايد.
خانم Maggie Lieu احتمالا جزو اولين نفراتي خواهد بود كه بليط يكطرفه 140 ميليون مايلي به مريخ را دريافت نمايد.ماه اينده مشخص خواهد شد كه او جزو مسافران پروژه Mars One خواهد بود يا خير. خانم مگي در مريخ با مشكلات عديده اي همچون 62 درجه سانتيگراد زير صفر،تابشهاي شديد كيهاني و خطرات ناشي از خفگي،گرسنگي و كم شدن اب بدن مواجه خواهد بود
خانم مي افزايد براي ايجاد مستعمره در مريخ بايد فرزند هم داشته باشيم و اين اتفاقي است كه خواهد افتاد.وي مي افزايد تا كنون تحقيقاتي در اين خصوص انجام نشده است كه ايا زايمان در شرايط گرانش ضعيف مريخ قابل انجام است يا خير. من فكر مي كنم چيز جالبي خواهد بود به خاطر اينكه اولين نوزاد مريخي بدنيا خواهد امد.از طرف ديگر فكر نمي كنم موقعيت هاي زندگي و روابط مادر و كودك در مريخ با زمين تفاوت زيادي داشته باشد. وي كه در رشته نجوم تحصيل مي نمايد مي گويد هر چه كه اين جا روي زمين مورد نياز ماست بايد در مريخ بوجود ايد.ما بايد غذاهاي مورد نياز خود را خودمان در انجا پرورش دهيم و همچنين اكسيژن مورد نياز را تامين نماييم. وي مي گويد به علت عدم وجود ميدان مغناطيسي در مريخ سطح تابشهاي خورشيدي بالاست به همين خاطر بايد در زيرزمين زندگي نماييم.زندگي در 4 متر زير خاك ما را از اشعه هاي خورشيدي محافظت مي نمايد وي مي گويد يكي ديگر از مشكلات انجا موضوع ارتباط است.انجام هر چيزي بين 3 تا 22 دقيقه زمان مي برد.بنا بر اين ما بايد خودمان را با اين مشكلات وفق دهيم. خانم مگي از هم اكنون دارد خود را براي رفتن اماده مي نمايد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۵:۵۳ توسط:sana موضوع:

آشنايي با حيواني عجيب به نام پانگولين

پانگولين كه نام ديگرش مورچهخوار پولكدار است جانوري است كه بر روي پوست خود فلسهايي از جنس كراتين دارند و تنها پستانداراني هستند كه چنين نوع از پوشش بدن را دارا هستند.پولكپوستها در مناطق گرمسيري آفريقا و آسيا زندگي ميكنند و نام پانگولين از زبان مالاي گرفته شده و به معني «جمعشونده رو به بالا» است. اين جانوران شبزي هستند و از حس بويايي قوي خود براي يافتن حشرات در شب استفاده ميكنند.
پانگولين كه نام ديگرش مورچهخوار پولكدار است جانوري است كه بر روي پوست خود فلسهايي از جنس كراتين دارند و تنها پستانداراني هستند كه چنين نوع از پوشش بدن را دارا هستند.پولكپوستها در مناطق گرمسيري آفريقا و آسيا زندگي ميكنند و نام پانگولين از زبان مالاي گرفته شده و به معني «جمعشونده رو به بالا» است. اين جانوران شبزي هستند و از حس بويايي قوي خود براي يافتن حشرات در شب استفاده ميكنند.
پولكپوستها به هنگام احساس خطر خود را مانند جوجهتيغي جمع ميكنند و تنها كفتار و گربهسانان بزرگ قادر به نفوذ به پوشش فلسي آنها هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۲۵:۴۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل