بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

9تفاوت خواندني خانم‌ها و آقايان در استفاده از sms !؟پيغامهاي خانمها به خانمها معمولا احساساتي، تشويق كننده، و حمايت كننده است. ولي پيامهاي آقايان به يكديگر معمولا حالتي نيمه خشن و تحقير آميز ...
دكتر پروفسور سيميون ييتس Simeon Yates رييس انستيتوي فرهنگ و ارتباطات دانشگاه Sheffield Hallam University شفيلد هالام در انگليس است و خلاصه اي از تحقيقش را در زير مي‌خوانيد:

- مردها از كلمات و پيام‌هاي كوتاهتر استفاده مي‌كنند.

- مردها موقع تماس با مردها، پيغامهاي كوتاهتر ولي در تماس با زنها پيامهاي طولاني تري مي‌فرستند.


- پيغامهاي خانمها هنگام تماس با خانمها، طولاني تر از پيامهايشان به آقايان است.

- پيغامهاي خانمها به خانمها، اكثرا داراي يك شروع و يك پايان و مقدار زيادي سوژه و توضيحات بين آغاز و پايان و يك به اصطلاح گپ شيرين است و سپس با ارسال بوسه و بهترين آرزوها تمام ميشه. اما پيامهاي مردها به مردها معمولا بسيار كوتاه، بي احساس و فقط درباره يك موضوع/سوژه خاص است.

- پيغامهاي خانمها به خانمها معمولا احساساتي، تشويق كننده، و حمايت كننده است. ولي پيامهاي آقايان به يكديگر معمولا حالتي نيمه خشن و تحقير آميز (البته غيرعمد) و بسيار رك و جنبه شخصي دارد. اما مردها بهنگام ارسال پيام به زنها تغيير شخصيت و تغيير لحن ميدهند، ژست مودبانه گرفته و پيغامشان طولاني تر و پر محتواتر مي‌شود.

- بسياري از پيامهايي كه جنبه متلك دارند را مردها به زنها ميفرستند (كه البته خانمها هم اينها را به ساير خانمها ميفرستندفوروارد مي كنند) كه بگويند ببين اين يارو ايندفعه چي برام فرستاده!). در حاليكه اكثر فحش ها و جوكهاي بد را مردها براي مردها ميفرستند.
- جالب اينكه بسياري از مردم وقتي موبايلشون زنگ ميزنه يا SMS ميگيرند، اگر در حضور يك خانم هستند زود بهش جواب ميدهند ولي وقتي يك مرد در كنارشون است بعدا بهش جواب ميدهند.

- بيشتر ارتباط مردها با مردها با موبايل و SMS است اما خانمها ترجيح ميدهند كه بيشتر از نزديك و رو در رو با همجنسهايشان صحبت كنند.

- خانمها (بيشتر از آقايان) ترجيح ميدهند كه حرفها يا پيامهاي مثبت و تشويق آميز بكار ببرند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۳:۱۷ توسط:sana موضوع:

طرز فكر گربه و سگ با انسان

طرز تفكر يك سگ:
اين آدما به من غذا ميدن، نوازشم ميكنن، دوسم دارن.
پس حتما اونا خداي من هستند.
طرز تفكر يك گربه:
اين آدما به من غذا ميدن، نوازشم ميكنن، دوسم دارن. حتما من خداي اونا هستم
اگر خوب به اين جملات فكر كنيد، مي بينيد كه انسان ها نيز از همين نوع
تفكرها برخوردار هستند.
عده اي خودشون رو به خاطر توجه و محبت ديگران مديون تصور مي كنند.
و عده اي هم به خاطر همين موضوع دچار خود بزرگ بيني هاي كاذب ميشوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۳:۰۶ توسط:sana موضوع:

اطلاعيه جديد .........

يك روز وقتى كارمندان به اداره رسيدند، اطلاعيه بزرگى را در تابلوى اعلانات ديدند كه روى آن نوشته شده بود: آديروز فردى كه مانع پيشرفت شما در اين اداره بود درگذشت. شما را به شركت در مراسم تشييع جنازه كه ساعت ١٠ در سالن اجتماعات برگزار مى‌شود دعوت مى‌كنيم.آ در ابتدا، همه از دريافت خبر مرگ يكى از همكارانشان ناراحت مى‌شدند اما پس از مدتى، كنجكاو مى‌شدند كه بدانند كسى كه مانع پيشرفت آن‌ها در اداره مى‌شده كه بوده است.

اين كنجكاوى، تقريباً تمام كارمندان را در ساعت ١٠ به سالن اجتماعات كشاند. رفته رفته كه جمعيت زياد مى‌شد هيجان هم بالا مى‌رفت. همه پيش خود فكر مى‌كردند: آاين فرد چه كسى بود كه مانع پيشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد كه مرد!آ كارمندان در صفى قرار گرفتند و يكى يكى نزديك تابوت مى‌رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى‌كردند ناگهان خشكشان مى‌زد و زبانشان بند مى‌آمد. آينه‌اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر كس به درون تابوت نگاه مى‌كرد، تصوير خود را مى‌ديد. نوشته‌اى نيز بدين مضمون در كنار آينه بود: آتنها يك نفر وجود دارد كه مى‌تواند مانع رشد شما شود و او هم كسى نيست جز خود شما. شما تنها كسى هستيد كه مى‌توانيد زندگى‌تان را متحوّل كنيد. شما تنها كسى هستيد كه مى‌توانيد بر روى شادى‌ها، تصورات و موفقيت‌هايتان اثر گذار باشيد. شما تنها كسى هستيد كه مى‌توانيد به خودتان كمك كنيد. زندگى شما وقتى كه رئيستان، دوستانتان، والدين‌تان، شريك زندگى‌تان يا محل كارتان تغيير مى‌كند، دستخوش تغيير نمى‌شود.
زندگى شما تنها فقط وقتى تغيير مى‌كند كه شما تغيير كنيد، باورهاى محدود كننده خود را كنار بگذاريد و باور كنيد كه شما تنها كسى هستيد كه مسئول زندگى خودتان مى‌باشيد. مهم‌ترين رابطه‌اى كه در زندگى مى‌توانيد داشته باشيد، رابطه با خودتان است. خودتان را امتحان كنيد. مواظب خودتان باشيد. از مشكلات، غيرممكن‌ها و چيزهاى از دست داده نهراسيد. خودتان و واقعيت‌هاى زندگى خودتان را بسازيد. دنيا مثل آينه است. انعكاس افكارى كه فرد قوياً به آنها اعتقاد دارد را به او باز مى‌گرداند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۲:۵۵ توسط:sana موضوع:

اين مرد با پوست آبي خود دنيا را متحير كرده!! +عكس
پل كاراسون مردي است ۵۷ ساله كه داراي پوستي به رنگ آبي است و اخيرا توجه رسانه‌ هاي بزرگ را به خود جلب كرده است. ۱۴ سال پيش، كاراسون دچار درماتيت يعني التهاب و قرمزي و خارش پوست بدن شده بود. اما او به جاي مراجعه به پزشك، شروع به خوددرماني كرد و از نقره كلوئيدي براي درمان بيماري‌ خود استفاده كرد.
او هم نقره كلوئيدي را مي‌خورد و هم آن را به صورت موضعي را پوست بدنش مي‌ماليد. مصرف اين دارو به صورت تدريجي باعث تغيير رنگ پوست آقاي كارسون شد، اين تغيير رنگ آنقدر تدريجي بود كه خود و اطرافيانش تا مدت‌ها متوجه آن نشده بودند. تا اينكه دوستاني كه چند ماه او را نديده بودند، متوجه تغيير رنگ شدند و از كاراسون پرسيدند كه چه بر سر خود آورده است.

به گزارش ايران ناز تا قبل از سال ۱۹۳۸، پزشكان به صورت گسترده‌ اي از نقره كلوئيدي به عنوان يك آنتي‌ بيوتيك استفاده مي‌كردند. شركت‌ هاي داروسازي تحت نام‌ هاي مختلفي نقره كلوئيدي را راهي بازار مي‌كردند. ولي به سبب گراني اين دارو و همچنين كشف آنتي‌ بيوتيك‌ هاي سريع‌ الاثر و ارزاني مانند پنيسيلين رفته‌ رفته استفاده از اين دارو متوقف شد.
از نيترات نقره براي پيشگيري از عفونت چشم نوزادان استفاده مي‌شود و اين ماده حاوي نقره براي درمان زخم‌هاي سوختگي از يك صده پيش مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

از عوارض اين دارو : تشنج و مشكلات نورولوژيك ، بيماري كليه ، سوء هضم ، سردرد ، خستگي ، التحاب پوستي و تغيير رنگ پوست است كه به رنگ خاكستري مايل به آبي درمي‌آيد و تغيير رنگ برگشت‌ناپذير است. نام اين بيماري از كلكه يوناني كه به معني نقره است، ‌گرفته شده.
آقاي كاراسون كه اخيرا از ارگان به كاليفرنيا مهاجرت كرده است، مي‌گويد كه زندگي با پوست آبي آسان نيست. او مجبور است تا جايي كه مي‌تواند، از حضور در اماكن عمومي خودداري كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۲:۴۳ توسط:sana موضوع:

هيكل عجيب خانم مانكن باعث تعجب همه شده است!! + عكس

هيكل عجيب خانم مانكن!


اكثر خانم ها تلاش مي كنند كه همواره فرم ايده آل خود را حفظ كنند براي همين از خوردن غذاهاي چرب پرهيز مي كنند اما زني وجود دارد كه مي گويد هرروز غذاهاي پركالري مانند پيتزا، سيب زميني سرخ كرده و انواع كباب را مي خورد اما دچاره اضافه وزن نمي شود.
يووانا 30 سال سن دارد و دور كمرش فقط 50 سانتي متر است! قد وي 168 سانتي متر و وزنش 38 كيلوگرم است.
او مي گويد در زمان تولد داراي وزن نرمال بوده و از سن 13سالگي به بعد وزنش تقريبا ثابت مانده است و در آن سن دوستانش به راحتي مي توانستند با انگشتان شست و اشاره دو دست شان، دور كمر او را اندازه بگيرند! او كه اهل كشور روماني است اضافه مي كند كه در كشورش مردم بهتر است چاق باشند چرا كه فرهنگ مردم آنجا مي گويد كه انسان هاي چاق، انسانهاي پولداري هستند!


او در سال 2006 با همسر آلماني اش آشنا شده و همسرش او را تشويق مي كند كه وارد دنيا مد و فشن شده و به عنوان يك مانكن فعاليت كند. هم اكنون او به عنوان يك مدل فعاليت هاي خود را آغاز كرده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۲:۳۱ توسط:sana موضوع:

اقدام عجيب يك زوج براي اثبات عشق خود! +عكس

اقدام عجيبــ!

يك زوج جوان براي اثبات عشق خود را زير 1 ميليون زنبور مدفون كردند. اين زوج شجاع ثابت كردند كه عشق گاهي خطرناك است. آنها براي اثبات وحدت و يكي بودنشان خود را زير 1 ميليون زنبور پنهان كردند.
به گزارش آخرين نيوز به نقل از برترين ها اين مرد چيني يك زنبور دار است و همسرش را متقاعد كرد كه براي اثبات عشقشان به زندگي مشترك خود را در پوششي از زنبور هاي عسل قرار دهند و اين زن هم حرف شوهر خود را پذيرفت. وزن اين زنبورها 96.5 كيلوگرم بود. اين مرد ميگويد: من نسبت به زنبورها آشنايي دارم و نيش آنها در من اثر نمي گذارد.
وي ميگويد يك بار توسط 400 زنبور گزيده شده است اما برايش اتفاقي پيش نيامده است و اين در حالي است كه اگر اين اتفاق براي يك فرد عادي رخ دهد حتما خواهد مرد. آنها در حاليكه دستان يكديگر را گرفته بودند كم كم با پوشش زنبوري پوشيده شدند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۲:۱۹ توسط:sana موضوع:

اين درختان شبها جيغ مي‌كشند +عكس {مشهد}

اين درختان شبها جيغ ميكشند!

به گزارش قدس‌آنلاين، اين روستا كه در جنوب شهر مشهد و در فاصله 8 كيلومتري از اين شهر واقع شده، حاكي است كه مدتي است شب هنگام صدايي عجيب و وحشت اور از درختان به گوش مي‌رسد كه تا كنون سابقه نداشته است.

بنا بر اين گزارش صداي شبيه صوت يا جيغ كه از درختان اين منطقه توريستي به محض تاريك شدن هوا به گوش مي‌رسد باعث شده تا گردشگران از اين منطقه كه ابتداي جاده روستاي سربرج است؛ فراري شوند.اين منطقه توريستي در جاده اي كه از جنوب مشهد به سمت كوههاي بينالود ومشخصا روستاي ديدني مغان وغار ان منتهي ميشود, واقع شده كه به كوههاي خلج در مشهد شهرت دارد .

برخي از ساكنان ان منطقه اين صدا هاي وحشت اور را از ملخهايي ميدانند كه به اين منطقه هجوم اورده و شبها به درختان پناه ميبرند , برخي نيز عواملي ناشناخته از جمله تغييرات آب وهوايي را دليل بوجود امدن اين صداها عنوان ميكنند.

اين منطقه كه دردره رودخانه اي واقع شده كه يكي از سرچشمه هاي سد طرق ميباشد , هرساله در اين فصل خشك ميشد , اما امسال همچنان داراي اب ميباشد وهمين امر باعث جلب مردم وبه تبع ان ترس انها از اين پديده شگفت انگيز شده است .

صداهايي كه از درختان اين منطقه به گوش ميرسد هيچ شباهتي به صداي جير جيرك نداشته و صداي باد نيز نميباشد , چزا كه خبرنگار ما در شرايطي اين صدا ها را شنيد كه حتي برگ يك درخت هم به دليل باد تكان نميخورد .درعين حال هيچ پديده اي غير طبيعي نيز در منطقه به چشم نميخورد اما در لابه لاي درختان و همچنين علفزارهاي اطراف ان ميشد هچوم ملخها را مشاهده كرد .

خبرنگار ما تصاويري نيز از اين منطقه توريستي تهيه كرده كه اكنون ديگر شبها حتي براي كساني كه از جاده منتهي به ان عبور ميكنندهول انگيز شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۲:۰۸ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين چيزهايي كه با طلا ساخته شده اند + عكس

عجيبترين چيزهايي كه با طلا ساخته شده اند

هميشه در مورد اشيايي كه از طلا ساخته شده اند بسيار صحبت بوده است. در ميان آن ها مي توانيم به گوشي ها يا ماشين هايي از طلا اشاره كنيم اما گاهي اين عمل فراتر مي رود و به چيزهاي غيرعادي نيز مي رسد.
تجمل گرايي در كشورهاي غربي موجب آن شده تا مردم بيشتر به دنبال اجناس گران قيمت بروند و در اين ميان شركت هاي مختلف نيز اقدام به توليد وسايل گران قيمت مي كنند و بازار را حتي به سمت اجناس غير عادي نيز برده اند. در ادامه به برخي از اين موارد اشاره مي كنيم.

جارو برقي طلايي:

به تازگي يكي از شركت هاي توليد كننده وسايل خانگي اقدام به توليد جارو برقي از طلا كرده است. اين جارو برقي كه بسيار هم عادي است و مزيت خاصي نسبت به ديگر جارو برقي ها ندارد به قيمت يك ميليون دلار به فروش مي رسد.

قرص هاي طلا:

همه ما تا به حال بيمار شده ايم و با مصرف قرص و كپسول سلامتي خود را به دست آورده ايم.اما يك فرد ثروتمند به نام توبياس ونگ تصميم گرفت تا طعم قرص هاي طلايي رابچشد.به سفارش او چند كپسول با طلاي 24 عيار درست شد. اين قرص ها به قيمت هر دانه اي هزار دلار فروخته مي شود.دستشويي طلايي:

هر ساله تعداد زيادي از جهانگردان مسير خود را به سوي هنگ كنگ عوض ميكنند تا از اين دستشويي ساخته شده از طلاي 24 عيار ديدن كنند ارزش اين دستشويي 5 ميليون دلار است.
كوله پشتي طلا:

كوله پشتي يكي از وسايل مورد نياز دانش آموزان است.اين كوله پشتي كه به نظر استاندارد هم نميرسد از طلاي 24 عيار درست شده. قيمت اين كيف ها سه هزار دلار است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۱:۵۷ توسط:sana موضوع:

مردي با دو صورت، يكي مرد يكي زن؛ عجيب ترين مرد تاريخ!

مردي با صورت!

ادوارد مورداك يكي از عجيب‌ترين انسان‌هايي بود كه در قرن نوزدهم زندگي مي‌كرد. عجيب بودن مرداك به دليل داشتن توانايي خاص يا انجام كارهاي شگفت‌انگيز نبود بلكه اين مرد انگليسي داراي دو صورت بود!
مورداك در يكي از خانواده‌هاي ثروتمند انگليسي متولد شده بود اما با تمام ثروتي كه خانواده‌اش داشت و در آينده به او به ارث مي‌رسيد وي هيچ‌گاه احساس خوشبختي نكرد زيرا يك صورت اضافي و بسيار زشت و تو رفته در پشت‌سر او وجود داشت.
البته صورت دوم مورداك نه مي‌توانست صحبت كند و نه چيزي بخورد، اما در نهايت شگفتي مي‌توانست بخندد يا گريه كند و مثل يك صورتك هميشه به پشت سر او چسيبده بود و او را همه جا همراهي مي‌كرد.
ادوارد كه جواني ۲۰ ساله بود، به هيچ‌عنوان مانند هم‌سن‌وسال‌هايش نمي‌توانست خوش باشد و از زندگي‌اش لذت ببرد چرا كه كمتر كسي حاضر به دوستي با مورداك بود و وي هميشه در تنهايي به سر مي‌برد. كودكان با ديدن او پا به فرار مي‌گذاشتند و از نگاه مردم كوچه و خيابان معلوم بود كه هيچ‌كس تمايلي به صحبت با او ندارد. مورداك نه تنها روزها از دست سر خودش آرامش نداشت، بلكه شب‌ها هم نمي‌توانست سر راحت روي بالشت بگذارد. با رسيدن شب وقتي همه به خواب فرو مي‌رفتند، هميشه از اتاق مورداك صداي نجواهي عجيبي به گوش مي‌رسيد، صداهايي كه بيشتر شبيه زمزمه بود تا صحبت كردن. مورداك كاملاً در خواب بود و با نجواهايي كه از پشت‌سرش مي‌آمد از خواب مي‌پريد، اين صداي وحشتناك از دهان صورت دوم مورداك خارج مي‌شد. هرشب، صورت دوم او شروع به گفتن جملات عجيب و غريب مي‌كرد و مورداك به هيچ‌عنوان نمي‌توانست مانع اين كار شود و هيچ كنترلي روي صورت خود نداشت.
مورداك ثروتمند بود و براي جدا كردن صورت دوم خود به هيچ‌عنوان مشكل مالي نداشت از اين رو تصميم گرفت شر صورت مزاحم را از سر خودش كم كند چرا كه معتقد بود صورتش جملات شيطاني به زبان مي‌آورد. او نزد چندين پزشك رفت و براي آنها توضيح داد كه چگونه اين صورت زندگي آرام را از او گرفته و التماس كرد هرطور شده اين صورت شيطاني را از او جدا كنند اما هيچ پزشكي راضي به انجام اين كار نشد. تحمل چنين زندگي‌اي براي مورداك بسيار سخت شده بود، او سعي مي‌كرد با ياد گرفتن موسيقي فكرش را از صورت مزاحم منحرف كند اما مزاحمت‌هاي صورتش آن‌قدر زياد شده بود كه ديگر نمي‌توانست تحمل كند و براي همين در ۲۳ سالگي اقدام به خودكشي كرد.
درباره چگونگي خودكشي مورداك اطلاعات زيادي در دست نيست، بعضي‌ها مي‌گويند كه او با خوردن سم، خود را كشت و بعضي ديگر نيز مي‌گويند كه وي با شليك گلوله به پيشاني‌اش جان خود را گرفت. اما شيوه خودكشي مرد بيچاره هرچه بود كه او پيش از مرگ وصيتنامه‌اي نوشت و خواست كه پيش از دفن كردنش حتماً صورت شيطاني او را كاملاً از بين ببرند تا مبادا در گور هم باعث آزاد و اذيت او شود. درباره جزئيات زندگي ادوارد مورداك اطلاعات بسيار اندكي در دست است و حتي زمان تولد و مرگ او دقيقاً مشخص نيست. مورد عجيب درباره او زماني اتفاق افتاد كه علم پزشكي پيشرفت چنداني نكرده بود و اطلاعات به جا مانده از او نتيجه داستان‌هايي است كه سينه به سينه از مردم نقل شده است.
در بعضي از داستان‌ها آورده‌اند كه صورت دوم ادوارد چهره يك دختر زيبا بود اما به عقيده پزشكان كه احتمال مي‌دهند صورت دوم ادوارد قل انگلي او بود چنين داستاني كاملاً اشتباه است زير معمولاً قل‌هاي انگلي از يك جنسيت هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۱:۴۵ توسط:sana موضوع:

Life Is Short And Beautifulزندگي خيلي كوتاه است

زندگي خيلي كوتاه است، زمان زود ميگذره
هيچ كسي نميدونه فردا چه اتفاقي ميافتد
هرگز همديگر را تنها نگذاريد
همديگر را دوست داشته باشيماوا اكوال (Eva Ekvall) در سن 17 سالگي و در سال 2001 به عنوان زيباترين زن ونزوئلا در سال 2001 انتخاب شد و
اسم او در ليست زيبا ترين و جذاب ترين زن جهان قرار گرفت...او با تهيه كننده راديو به نام John Fabio Bermudez ازدواج كرد و به اين زوج خوشبخت يك دختر نيز اضافه شد.اما در سال 2010 زماني كه آنها جشن تولد فرزندشان رو گرفته بودند متوجه شدند
كه اوا دچار سرطان سينه پيشرفته شده و شيمي درماني را آغاز شد

و نيز عكس او روي يك مجله چاپ شد با عنوان :سرطان زيباست...


و همسر او نيز عكسي رو منتشر كرد كه در آخرين لحظات دست اوا را در دستان خود گرفته


و سر انجام در 17 دسامبر 2011 او اين دنيا رو ترك كردبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۱:۳۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل