بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

نامه اسرار آميزي به نام شانس

نامه اسرار آميزي به نام شانس

سلام شايد فكر كنيد گفته‌هاي آن كاملاً غيرعقلاني است ولي چيزي را كه مي‌بينيد نمي‌توان انكار كرد!! شايد نتيجه آن، فقط و فقط حاصل انرژي مثبت ميليونها آدمي باشه كه انرژيشون رو بدرقه اين نامه كرده‌اند...


" متن نامه "به نام صاحب شانس "
دوست من، با نگاه به اين نامه شما ابتدا به ياد خالق عشق باشيد و اين نامه را زماني كه دريافت مي‌كنيد به آنچه دوست داريد دست خواهيد پيدا كرد.

فكر كنيد و كسي را كه دوست داريد و ميدانيد گرفتار است برايش با قلبتان دعا كنيد تا مشكلات او از طرف خداوند به واسطه شما حل گردد و بعد يك اتفاقي كه انتظارش را مي‌كشيد و حتي تصورش را نمي‌كنيد برايتان اتفاق خواهد افتاد.

با دعا براي آن دوست، بركت بيشتر براي شما خواهد رسيد!
اين يك راز است... راز بقاء انرژي... رازي كه در فيزيك و متافيزيك به قانون بقاء انرژي شهرت يافته است...."

اين نامه از روي شانش براي خوش شانسي شما فرستاده شده است.

نسخه اصلي عليرغم اينكه مدعي مي‌شوند در كشور انگلستان مي‌باشد در ونزوئلا نزد يك دختر دانشجوي مكانيك كه نامش مارياست مي‌باشد و ارسال كننده اصلي آن ماريا مي‌باشد و اين نامه توسط يكي از مهندسين ايراني كه در يكي از پروژه‌هاي شركت هاي ايراني كه در آنجا مشغول به كار بود به صورت اتفاقي در يك ايميل كاري از دوست و همكار ونزوئلائيش دريافت شد و او نيز به همه دوستان خود كه تعداد زيادي از آنها نيز در ايران بودند ارسال كرد و دوست به دوست به دست شما رسيده است.


اين نامه تا كنون طبق اخبار رسمي ماكروسافت، از 15 ماه گذشته تا كنون 49 بار در دنيا به 9 زبان چرخيده است. و افرادي كه نامشان در اين نامه هستند همه داراي هويت واقعي مي‌باشند.


شانس براي شما فرستاده شده است.

شايد در دور بعد، نام شما هم به عنوان يكي از اين افراد در اين نامه قيد شود. ظرف مدت كمتر از سه روز پس از دريافت اين نامه اخبار خوشي را دريافت خواهيد نمود.
اين شوخي نيست.

با ارسال آن شما خوش شانسي خواهيد آورد.

پول نفرستيد، كپي‌ها را براي اشخاص بفرستيد كه فكر مي‌كنيد به شانس احتياج دارند. اين نامه را نگه نداريد.
اين نامه بايد ظرف مدت 96 ساعت ازدست شما خارج شود.

يك وكيل بلژيكي مي گويد: نود و دو هزار يور بابت حق‌الوكاله‌ام دريافت نمودم ولي احساس مي‌كنم چون اين زنجير را شكستم آن را از دست دادم.


در همين حال در اسكاتلند يوهان كي مي‌گويد: به دليل اينكه اين نامه را به جريان انداختم 3 روز بعد توانستم در بزرگترين قرعه‌كشي، هديه بيمه عمر خود را قبل از موعد به ارزش يك ميليون دلار دريافت كنم.


در ايران شخصي به نام شيما حيدري مي‌گويد: زماني كه اين نامه به دستم رسيد ابتدا زياد توجهي نكردم. آن روزها من كمي نگران، كم حوصله و وضعيت مالي زياد مناسبي هم نداشتم و زماني كه اين نامه به دستم رسيد، حدوداً اوايل ماه آگوست سال 2009 ميلادي بود كه بعد از مدتها ايميلم را باز كردم؛ اول زياد توجهي نكردم اما بعد كه اين نامه را خواندم برايم جالب بود. حتي تا اينقدر جالب بود كه بار انرژي مثبت خاصي برايم داشت. من آن را براي كليه دوستانم ارسال كردم و دو روز بعد از آن فكر بكر و نويي به سرم زد و اولين كاري كه كردم رفتم يك domain به نام ثبت كردم. همين ايده و فكر كه بعد از دريافت اين نامه به ذهنم رسيد، منتج به رونق خارق‌العاده به فعاليت‌هاي اقتصادي من شد كه الان ارزش ميليوني بالايي دارد و حتي توانستم به خيلي از دوستانم نيز در اين رابطه كمك شغلي و مالي كنم و من رو خيلي مشهور و ثروتمند كرد.


در اين مورد خيلي افراد به اين نسخه اعتقاد دارند و برايشان شانس آورده.


تينو يك نقاش معروف محلي هلندي مي‌گويد: من و شاگردانم آرزو مي‌كنيم يكبار ديگر اين نامه به دست ما بصورت اتفاقي برسد. چون يكبار كه رسيد اين كار شانس بالايي براي ما داشت و توانستيم از اين راه با خيلي از آدمها در مورد كارمان دوست بشويم.

اين اتفاق براي شما هم خواهد افتاد به شرط آنكه شما هم به نوبه خود آن را براي ديگران، حداقل براي همه دوستانتان ارسال نماييد.
حتماُ 20 كپي بفرستيد و ببينيد كه ظرف مدت 4 روز چه اتفاقي مي‌افتد. اين زنجيره از ونزوئلا شروع شد و اين نامه از مارايا پيگيري و به ژوهان مرد خيري در آمريكاي شمالي نوشته است. او دانشجوي مهندسي مكانيك است و شاغل.

از آنجا كه اين كپي بايد در سراسر جهان بگردد شما بايد 20 كپي تهيه نموده و براي دوستان و همكارانتان بفرستيد پس از چند روز شما يك سورپريز دريافت خواهيد نمود. اين يك حقيقت است حتي اگر شما يك شخص خرافاتي نباشيد.
حداقل به اين باور داشته باشيد كه در آن نامها و هويتهايي وجود دارد كه قابل استناد و دسترسي بوده و مي‌توان با آنها مكاتبه نمود كه اين موضوع را تصديق كنند.


پال سينگ كارمند اداري يك بانك در نپال اين ايميل رادريافت نموده ولي فراموش كرد كه اين نامه را بايد ظرف مدت 96 ساعت ارسال كند. او شغلش را از دست داد؛ كمي بعد نامه را پيدا كرد و 200 كپي ايميل ارسال نمود و ظرف مدت چند روز شغل بهتري بدست آورد.


بخوانيد فقط پاك نكنيد.


دوست عزيزشما نيز مي‌توانيد به جاي كپي، اين نامه را به 21 نفر از دوستانتان از طريق پست الكترونيكي ارسال كنيد و شانس خود را امتحان كنيد يا كپي كنيد و به 30 نفر كه احتياج دارند بدهيد.


يك پزشك فرانسوي كه دوست نداشت نامش عنوان گردد مي‌گويد: من هر بار كه اين نامه به دستم مي‌رسد براي دوستانم مجدداً ارسال مي‌كنم چون اعتقاد دارم خداوند هر چيزي را كه وسيله خوبي قرار مي‌دهد و در آن بدي وجود ندارد ما بندگان خوب بايد به آن عمل كنيم.


به ياد داشته باشيد حتي اگر اعتقادي نداشته باشيد اين نامه بنا به دلايل خاص و عجيبي عمل مي‌كند و براي شما بهترين چيزي را كه در قلبتان آرزو مي‌كنيد به ثمر مي‌آورد پس همين الان براي بيست نفر از دوستانتان ارسال كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۱:۰۶ توسط:sana موضوع:

تصويري شگفت انگيز2 (تمركز )بكن عجله نكن

لطفا نقطه هاي سياه رو بشماريدچييه سرتون گيج مي ره اشكال نداره


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۵۴ توسط:sana موضوع:

توي يك كلاس خلوت ههههههههه

توي يك كلاس خلوت --------------------- دو تا دانشجو اسيرن
دو تا بد شانس، دو تا تنها ---------------- يكيشون تو يكيشون من
قلب استاد مثل سنگه -------------------- سنگ سرد و سخت خارا
زده قفل بي صدايي ----------------------- به لباي خستۀ ما
چشم استاد شده خيره ------------------ مراقب آخرِ گيره
ناز از ترس نگاشون ----------------------- كم كَمَك داره مي‌ميره
نمي‌تونيم كه بجنبيم--------------------- پيش اين استاد كافر
10 گرفتن من و تو ------------------------- قصه هست قصّۀ آخر
هميشه فاصله بوده ----------------------- بين برگاي من و تو
با همين تلخي گذشته ------------------- امتحاناي من و تو
راه دوري بين ما نيس --------------------- اما باز اينم زياده
تنها اميد من و تو ------------------------- اين مراقب جواده
كاش مي‌شد برگه عوض كرد ------------- كاش مي‌شد تقلّبي كرد
كاش مي‌شد از جايي ديد زد ------------- روي برگ خود كپي كرد
ما بايد با هم بشينيم --------------------- اگه مي‌خوايم كه نيفتيم
واسه ما جدايي مرگه --------------------- تا جدا بشيم مي‌افتيم
كاشكي جاهامون عوض بشه ------------ من و تو با هم بشينيم
توي يك فرصت ويژه ----------------------- برگاي همو ببينيم
شايد اون‌جا واسۀ ما ---------------------- ديگه گير بازار نباشه
خيلي خوبه اگه با ما ---------------------- جاسوس و رادار نباشه
اين‌جاي شعر كه رسيدم ------------------ از نوشتن دست كشيدم
سرمو بالا اُوردم --------------------------- يهو مراقبو ديدم
بجاي حلِ مسائل ------------------------- اين اراجيفو نوشتي
راستي خوي شد كه به سرعت ---------- از توي خواب پريدم
چونكه از ترس مراقب --------------------- خودمو قهوه‌اي ديدم
كاش مي‌شد حتي توي خواب ----------- من و تو يك 10 بگيريم
اون وقت از خوشحالي محض ------------- تو آغوش هم بميريم

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۴۲ توسط:sana موضوع:

بفرما صبحانه...


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۳۰ توسط:sana موضوع:

چرا خانم ها از زايمان طبيعي مي‌ ترسند؟

علاوه بر آن باورهاي نادرست درباره روند زايمان نيز باعث تمايل آنها به سزارين شده است اما زايمان طبيعي برخلاف تصور اين خانم‌ها، سخت‌تر از عمل سزارين نيست…
شايد اگر مادران باردار بدانند خطرهاي سزارين براي جنين ۳ برابر زايمان طبيعي است، باعث شود زايمان طبيعي را ترجيح دهند. در اينجا به برخي ترس‌ها و باورهاي اشتباه برخي خانم‌ها در مورد زايمان طبيعي مي‌پردازيم.


ترس اول: درد

به هر حال زايمان روندي دردناك است و نمي‌توان منكر اين موضوع شد. البته ابتدا فاصله دردها زياد است و مادر به اندازه كافي فرصت استراحت بين آنها را پيدا مي‌كند. از زماني كه فاصله بروز دردها كمتر مي‌شود تا زمان تولد نوزاد، چند ساعت بيشتر طول نمي‌كشد و درد زايمان هم غيرقابل تحمل نيست.

توصيه پزشك: اگر مادر در مورد زايمان و روند آن اطلاعات كافي داشته باشد، تحمل درد برايش بسيار راحت‌تر خواهد شد. يكي از كارهايي كه بيشتر خانم‌ها هنگام فارغ شدن انجام مي‌دهند، فريادزدن است درحالي كه اين كار فقط باعث تلف شدن انرژي‌شان مي‌شود. بهترين كار، تنفس عميق و زورزدن با آغاز دردهاي زايمان است. حتي امروزه خانم‌ها مي‌توانند با مشاوره با پزشكشان زايمان طبيعي بدون درد را انتخاب كنند. كاملا واضح است كه زايمان طبيعي با درد همراه است پس نبايد اين موضوع را كتمان كرد. نكته مهم اينجاست كه مادر بداند اين درد لحظه‌اي است و با تولد فرزندش هيچ نشانه‌اي از آن باقي نخواهد ماند.


ترس دوم: مسؤوليت

خيلي از خانم‌ها مي‌گويند قدرت كافي ندارم، ضعيف هستم و فكر نمي‌كنم بتوانم زايمان طبيعي راحتي داشته باشم به همين دليل ترجيح مي‌دهم سزارين كنم.

توصيه پزشك: اين ترس كاملا طبيعي است و در بيشتر زنان ديده مي‌شود ولي با تولد فرزند، اعتمادبه‌نفس مادر بالا مي‌رود و اين مشكل را فراموش خواهد كرد. پاي صحبت‌ها و درددل‌هاي مادر يا اطرافياني كه زايمان طبيعي داشته‌اند، بنشينيد و در مورد سختي اين كار از آنها سوال كنيد. بعد سري به خانم‌هايي بزنيد كه به تازگي سزارين كرده‌اند و ببينيد كدام‌يك از زايمان خود راضي‌ترند.


ترس سوم: اگر نتوانم…

اگر نتوانم به اندازه كافي تلاش كنم، اگر فرزندم نچرخد، اگر مشكل لگني داشته باشم و…

توصيه پزشك: دليل اينكه خيلي از خانم‌ها به انجام سزارين تمايل دارند، اين است كه فكر مي‌كنند زايمان طبيعي خطرناك است. متخصص زنان حين زايمان وضعيت جنين را لحظه‌به‌لحظه كاملا بررسي مي‌كند و در صورتي كه كوچك‌ترين مشكلي مشاهده كند، براي نجات جان مادر و جنين عمل سزارين را پيشنهاد مي‌دهد. دليل سختي زايمان طبيعي به‌خصوص در دوران ما، ورزش نكردن كافي خانم‌ها و ضعيف بودن عضلاتشان است. اين ترس به‌خصوص براي كساني كه تا به حال زايمان نداشته‌اند، طبيعي است اما در خانم‌هايي كه براي دومين بار زايمان مي‌كنند، اين ترس فقط زماني به وجود مي‌آيد كه زايمان اولشان زايمان سختي بوده باشد. بايد به متخصص زنان اطمينان كافي داشت و پذيرفت اگر عدم پيشرفت روند زايمان دليل پاتولوژيك داشته باشد، پزشك تصميم درستي خواهد گرفت.


ترس چهارم: آسيب

برخي خانم‌ها فكر مي‌كنند فشار ناشي از زايمان طبيعي و عبور جنين از كانال زايمان ممكن است به او آسيب برساند.

توصيه پزشك: زايمان روندي كاملا طبيعي است و عبور از كانال زايمان به هيچ‌وجه براي جنين خطرناك نيست. هنگام زايمان ماما وضعيت جنين را مدام بررسي مي‌كند و با مشاهده هرگونه احتمال خطر موضوع را به متخصص زنان اطلاع مي‌دهد تا اقدام‌هاي لازم انجام شود. مادر بايد مطمئن باشد كه زايمان طبيعي براي جنين بسيار سالم‌تر و كم‌خطرتر از سزارين است. قبل از زايمان مي‌توان به كمك سونوگرافي از سلامت جنين مطمئن شد اما نكته مهم اين است كه خانم باردار به پزشك اطمينان كامل داشته باشد و در جريان زايمان خود را به او بسپارد. اگر خانمي به شدت از مرگ جنين يا مرگ خود حين زايمان هراس دارد، بايد با يك روان‌شناس يا روان‌پزشك مشاوره كند و علت ترس خود را بيابد و آن را از بين ببرد.


ترس پنجم: زايمان زودرس

بعضي خانم‌ها از دردهاي كاذب زايمان مي‌ترسند و گمان مي‌كنند ممكن است زمان زايمان زودتر از موعد فرارسد و كسي نباشد كه به آنها كمك كند.

توصيه پزشك: اگر خانم‌ در مورد دردهاي زايماني اطلاعات كافي داشته باشد، مي‌تواند آن را از دردهاي كاذب تشخيص دهد. احتمال زايمان زودرس جز در موارد خاص بسيار پايين است ولي آمار نشان مي‌دهد دوسوم زنان قبل از زمان موعد زايمان به بيمارستان مراجعه مي‌كنند تا بستري شوند. روند زايمان طولاني است و با آغاز دردها فورا اتفاق نمي‌افتد. خونسردي خود را حفظ كنيد و با آغاز درد با اورژانس تماس بگيريد تا شما را به بيمارستان برساند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۱۸ توسط:sana موضوع:

مراحل درس خوندن من

مراحل درس خوندن من :خوابيدن روي جزوه گرفتن مشكلات و نواقص گل هاي قالي جمع كردن آشغال هاي ريز و درشت اطراف زمين خاك گيري گوشه هاي موبايل گرفتن چندين عكس با گوشي از خودم در حالت هاي مختلف ژست درس خوندن اس ام اس بازي با بچه هاي كلاس كه هر كدوم چه قدر درس خوندنخوندن يادگاري هاي جزوه كه رفقا سركلاس نوشتن به فحش كشيدن استاد و فك و فاميل هاشو در آخر هم خسته شدم و رفتم يه چيزي بخورم...!!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۰۶ توسط:sana موضوع:

مي دانستم با او نسبتي داري

كودكي با پاي برهنه بر روي برفها

ايستاده بود و به ويترين فروشگاهي
نگاه مي كرد زني... در حال عبور او
راديد، او را به داخل فروشگاه برد و
برايش لباس و كفش خريد و گفت:
مواظب خودت باش كودك پرسيد:

ببخشيد خانم شما خدا هستيد؟
زن لبخند زد و پاسخ داد: نه من فقط
يكي از بنده هاي خدا هستم.
كودك گفت:
مي دانستم با او نسبتي داري

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۹:۵۵ توسط:sana موضوع:

ببينم حاضري با طناب نفر قبلي بري................

ببينم دوستان انجمني وخوب و عزيزمن حاضريد با طناب نفر قبلي بريد آيا ............

معلومه كه ميرم كاملا بهش اعتماد دارم

تو خواب ببينه بهش اعتماد كنم

نه اصلا اعتمادي بهش نيست

اول خودش بايد بره اگه زنده موند منم ميرم

اصلا محال كه من از طنابش استفاده كنم

با همون طناب دارش ميزنم

اين طنابش كجا بود آخه

طناب كه خوبه نخ هم داشته باشه قبول ميكنم

كي به طناب اين اعتماد ميكنه كه من اعتماد كنم

حالا برا دل خوشيش يه تصميمي ميگيرم

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۹:۴۳ توسط:sana موضوع:

حاضري نفر قبليتو ...؟آيا...؟

حاضري با نفر قبليت چيكار كني ايا؟

دوستان اينها همه براي شاد بودن شماست پس لطفا جو گير نشين با پاسخ نفر بعد تون لطفا
هلاكشم بس دوسش دارم

عمرا نميخوام قيافشو ببينم

دوستش دارم عاشقشم

دوست دارم منو بغل كنه

اگه گيرم بيفته تمام موهاشو يدون يدون ميكنم

عاشق اينم كه همش نفر قبليم باشه

خودم با تمام وجود دوسش دارم

اينو كجاي قلبم بزارم

دوست دارم منو ببوسه

تو خواب ببينه محلش بزارم

دوست دارم محكم بغلش كنم

ميخوام چشاشو از حلقه در بيارم

باماشينم بزنم لهش كنم

يه گاز محكم از لپاش بگيرم

دلم ميخواد زنده زنده پوستشو بكنم

حبسش كنم تو قلبم

يه مشت اهنين نثارش كنم

والبته ابتكار دوستان كه همشون اهل فن هستند به اندازه كافي


اميدوارم بهتون خوش بگذره

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۹:۳۲ توسط:sana موضوع:

چطور روي مادر شوهر را كم كنيم !

اگر هنگام انجام دادن كارهاي منزل از قابلمه برنج غافل شديد و برنج تان سوخت، بهترين راه براي از بين بردن بوي سوختگي برنج، قرار دادن يك عدد نان روي برنج يا فرو كردن يك عدد پياز پوست كنده درون برنج است. پس از ۱۰ دقيقه نان و پياز را برداشته و برنج را بكشيد.


درصورتي كه هنگام آب كش كردن غذا متوجه شوري برنج شديد، بهترين كار اين است كه هنگام آبكشي آب بيشتري روي برنج بريزيد.

اگر فراموش كرديد به آب برنج نمك اضافه كنيد و هنگام كشيدن غذا احساس كرديد كه برنج تان بسيار كم نمك است، فورا مقدار مورد نياز نمك را به آب و روغن اضافه كرده و روي برنج بريزيد.

در فصل پاييز و زمستان اگر تصميم داريد از غذاهاي داغ و مغذي مثل شيربرنج استفاده كنيد توصيه مي كنيم، برنج تان را به جاي آب، درون شير خيس كنيد. اين كار علاوه بر طعم غذا، خاصيت آن را نيز زيادتر مي كند.

اگر از كاردي براي بريدن و خلال كردن پياز استفاده كرده ايد براي از بين بردن بوي پياز از روي كارد، يك هويج را با آن حلقه حلقه ببريد

براي پيشگيري از ترد شدن و شكنندگي برنج بايد مراقب بود كه آن را حتما در ظرف در بسته و دور از تابش نور آفتاب قرار دهيد. نور آفتاب رنگ و ظاهر برنج را تغيير مي دهد.

اگر خورش فسنجان تهيه كرديد و پس از آماده شدن غذا احساس كرديد كمي شور شده است فورا يك سيب زميني را به ۴ قسمت تقسيم كرده و اجازه دهيد ۵ دقيقه درون خورش بجوشد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۹:۲۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل