بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

10 اصل لازم براي زيبائي واقعي

1- براي داشتن لب هاي جذاب كلام محبت آميز به زبان آوريد.

2 - براي داشتن چشمان زيبا به زيبايي هاي مردم و خوبيهاي آنها توجه كنيد.

3 - براي خوش اندام ماندن غذايتان را با گرسنگان تقسيم كنيد.

4 - براي داشتن موهاي زيبا بگذاريد كودكي هر روز آن را نوازش كند.

5 ـ براي داشتن فرم مناسب در حالي راه برويد كه ميدانيد هرگز تنها نيستيد.

6 - انسانها بيشتر از اشيا احتياج به تعمير نو شدن احيا شدن مرمت شدن و رهاشدن دارند هيچ وقت هيچ كدام را دور نريزيد.

7 - به خاطر داشته باشيد هرگاه به دست ياري نياز داشتيد هميشه يكي در انتهاي دست خودتان پيدا ميكنيدهمين طور كه سنتان بالا ميرود شما متوجه ميشويد كه ? دست داريد يكي براي كمك به خودتان و يكي براي ياري ديگران.

8 - زيبايي يك زن به لباسهايي كه ميپوشدبه صورتش و به مدل مويش بستگي ندارد زيبايي يك زن در چشمانش پديدار ميشود چرا كه آنها دروازه هاي باز قلبش هستند جايي كه عشقش جاي دارد.

9 - زيبايي يك زن در آرايشش نيست بلكه در زيبايي واقعي روحش اوست ، مهم اين است كه او مشتاقانه عشقش را نثار ميكند.

10 - زيبايي واقعي يك زن با گذشت زمان افزايش مي يابد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۵۰:۴۰ توسط:sana موضوع:

اين پسر خنده اش بند نمي آيد! +عكس

خنده كه بر هر درد بي درماني دواست ممكن است روزي بر اثر يك بيماري نادر به بزرگترين دشمن انسان تبديل شود، بيماريي كه باعث شود ديگر احساسات براي شما معنايي نداشته باشد.
"بخند تا دنيا به رويت بخندد" جمله اي است كه بسياري از افراد خوش رو هميشه به زبان مي آورند اما خنده هميشه هم حلال مشكلات نيست گاهي خودش نيز مي تواند مشكل ساز باشد. حتي مي تواند يك زندگي را به طور كلي نابود كند.
بسياري از والدين حتما با خنديدن فرزندشان خوشحال مي شوند اما پدر و مادر پسر بچه اي به نام "اليوت الند" خنده فرزندشان را تنها يك يادآور خاطره اي بد مي دانند كه بايد هميشه به همراه كودك خردسالشان باشد.

اين پسر بچه دو ساله از انگلستان با بيماري "مردفرشته اي" به دنيا آمده است كه اين مشكل باعث ميشود فرد بيمار دركي از موقعيت شادي يا غم اطرافش نداشته باشد پس هميشه در حال خنده است و دست از اين كار بر نمي دارد.
اين بيماري بسيار نادر است به طوري كه تا به حال كمتر از 1000 نفر گزارش شده اند كه اين بيماري را دارند. مادر اليوت نيز در مورد بيماري فرزند اينگونه مي گويد كه هر كسي دوست دارد فرزندش را شاد ببيند اما اين مي تواند گاهي مشكل ساز نيز باشد.

مادر خانواده در ادامه افزود: گاهي اوقات اليوت به همراه برادرش در حال بازي است كه ناگهان برادرش دچار مشكل مي شود و اشك هايش آمده و گريه مي كند اما اليوت بدون آنكه دست خودش باشد تنها به او مي خندد كه اين موجب ناراحتي برادرش مي شود.

اين خانواده از روي مشكلات غذايي كه اليوت در بچكي داشته است متوجه مشكلاتي مي شوند كه در پي آن پزشكان نيز اين بيماري را تشخيص مي دهند. به گفته آن ها اين بيماري درمان درستي ندارد و بيمار بايد تا انتهاي عمرش با اين مشكل همراه باشد.       

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۵۰:۲۸ توسط:sana موضوع:

چهره بدون آرايش مدل مشهور همه را شوكه كرد! + عكس

چهره بدون آرايش و واقعي مدلي كه برند معروف تجاري “اورال ” براي تبليغ محصولاتش از او استفاده ميكند خريداران اين محصولات را شوكه كرد.
“اندي مك دوئل” از سال ۱۹۸۵ براي برند تجاري “اورال” يكي از بهترين و معتبر ترين برندهاي لوازم آرايشي و بهداشتي فرانسه به تبليغ پرداخته است. چهره او اخيرا روي پوسترهاي تبليغاتي مربوط به معرفي يك محصول جوانسازي پوست و ضد چروك استفاده شده است. اما اخيرا او در حالي شكار عكاسان شد كه هيچ آرايشي به چهره نداشت و صورت او بسيار متفاوت از آنچه در آگهي هاي تبليغاتي ديده ميشود بود.
“اندي” ۵۴ ساله است و هميشه در تصاوير بسياده است . دختر او ” سارا مارگارت” كه زيبايي خاصي دارد نيز وارد دنياي مدلينگ شده و به نظر ميرسد جانشين مناسبي براي مادرش باشد.       

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۵۰:۱۶ توسط:sana موضوع:

ترول چيست؟؟


نام: 365px-Trollface.png.jpg نمايش: 9 اندازه: 19.8 كيلو بايت
هر چند وقت يك بار يك بازي تازه وارد صفحه‌هاي وب مي‌شود كه بيشترين هم زير سر گرافيست‌هاست. بازي جديدي كه اين روز‌ها پايش به شبكه‌هاي اجتماعي باز شده، شيطنت‌هاي شخصيت‌هايي است به نام «ترول». ترول‌ها موجودات كميكي هستند كه سعي مي‌كنند با هنجار‌هاي عمومي مخالفت كنند يا به هر چيزي كه خوشايند‌شان نيست اعتراض كنند. اگر ارباب حلقه‌ها را ديده باشيد حتما يادتان هست كه آنجا هم حرفي از ترول‌ها بود. البته ماجراي اين شخصيت‌ها خيلي قديمي‌تر از اين حرف هاست و باور‌ها در مورد اينها به دوران باستان مي‌رسد اما نمونه اينترنتي‌اش برمي‌گردد به سال ۹۲ كه از همان موقع هم رفتار‌هاي عجيب آنها به خاطر بامزگي‌اش محبوب كاربران بود.

ترول يعني چه؟

ترول معني‌هاي مختلفي دارد. در فرهنگ لغات انگليسي به معني به دام انداختن، فريفتن يا ماهي‌گيري است. در اساطير اسكانديناوي يك افسانه است. در فرهنگ عامه اسكانديناوي، هيولاي غول‌پيكري است كه قدرت جادويي دارد و در تفكرات باستاني، ترول‌ها شخصيت‌هايي هستند كه با انسان‌ها دشمني مي‌ورزند، در قصر‌هايشان زندگي مي‌كنند و با تاريكي هوانواحي اطراف را تحت سيطره خود در مي‌آورند اگر در معرض آفتاب قرار بگيرند هم مي‌تركند يا سنگ مي‌شوند.

غول يا آدم؟

شما هم در بچگي فكر مي‌كرديد يك غول زير پله تاريك خانه زندگي مي‌كند؟ اگر بله، بايد بگوييم كه اين غول‌ها اجداد همين ترول‌هاي امروزي بودند؛ غول‌هاي قد كوتاهي كه ظاهراً باج گير هم بودند. ترول‌هايي كه اين روز‌ها خيلي زياد در صفحه‌هاي وب مي‌بينيد نسل بعدي همين غول‌ها هستند كه خيلي بيشتر شبيه انسان‌ها شده‌اند و قد‌شان هم بلند‌تر شده. سرو كله ترو‌‌هاي مدرن اولين بار در دهه ۸۰ پيدا شد. براي اولين بار هم سال ۱۹۹۲ روي اينترنت منتشر شدند. آن زمان گروهي به نام «يوزنت»، ترول‌ها را در اينترنت باب كردند و اصطلاحاتي داشتند به نام «ترول كردن تازه‌ كار‌ها» كه طبق اين، وقتي اعضاي جديد به گروه مي‌آمدند، يك بحث قديمي را كه اعضاي ديگر از آن خبر داشتند براي سر به سر گذاشتن اعضاي جديد گروه مطرح مي‌كردند و آنها را دست مي‌انداختند!

كاربرد‌ ترول

مهم‌ترين كاربرد ترول، جلب نظر كردن در صفحه‌هاي وب است كه خود ترول‌ها هم به خوبي اين كار را بلدند و به محض منتشر شدن، نظر كاربران را جلب مي‌كنند. استفاده از ترول‌هاي اينترنتي اوايل كمي توهين‌آميز بود ولي بعد از مدتي به اعتراض به هنجار‌هاي جا افتاده در اجتماع تبديل شد و جنبه طنز پيدا كرد. كاربرد امروزي ترول‌ها را هم كه خودتان به خوبي مي‌بينيد و حتي مي‌توانيد با پيشنهاد ويژه ما خودتان هم با كمك ترول‌ها كمي شيطنت كنيد.

غول‌هي خنگ اما مرگبار

ترول‌هايي كه توسط جي‌.آر.آر تالكين به تصوير كشيده شده‌اند به هيچ عنوان شبيه اين تصوير‌هايي نيستند كه در اينترنت مي‌بينيد. تنها يك يا دو وجه اشتراك بين آنهايي كه در سه گانه ارباب حلقه‌ها و كتاب‌ هابيت آمده با اين ترول‌هاي مجازي وجود دارد كه يكي از آنها اين است كه هر دو بامزه‌اند و دوست دارند خود را بانمك جلوه دهند. شباهت دوم اين است كه هر دو از تكه پاره كردن حريفانشان لذت مي‌برند اما ترول‌هاي اينترنتي با كلمات دست به اين كار مي‌زنند و ترول‌هاي ساخت دست تالكين با قدرت و زور بازوشان.

در اوايل كتاب «هابيت» جايي هست كه «بيلبو بگينز» و «دورف»‌ها در بخشي از جنگل به گير سه ترول سنگي مي‌افتند كه آنها را زنداني كرده و قصد خوردنشان را دارند. تالكين در همانجا كد‌هاي شناسايي اين غول‌ها را برملا مي‌كند. آنها علاوه بر اينكه گوشت تازه بره دوست دارند، از كباب دورف و هابيت هم نمي‌گذرند. ترول‌هاي سنگي تنها ترول‌هاي موجود در مجموعه كتاب‌هاي تالكين نيستند. در اواسط همين كتاب با ترول‌هاي كوهستاني آشنا مي‌شويم كه مي‌توانند صخره‌هاي بزرگي را بلند كرده و به سمت دشمنانشان پرتاپ كنند. در ارباب حلقه‌ها و قسمت ياران حلقه هم با ترول‌هاي غار‌نشين روبه‌رو مي‌شويم كه خوي وحشي‌گيري آنها به مراتب بيشتر از بقيه گونه‌هاي ترول‌هاي تپه‌اي و برفي اشاره كرد هرچه هست وجه تشابه‌ اين ترول‌هاي سرزمين ميانه در وحشيگري و ذهن بودنشان است و اينكه مي‌شود با كمي درايت به حساب‌شان رسيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۵۰:۰۱ توسط:sana موضوع:

ديدگاه دخترا و پسرا از زندگي اجتماعي در سنين مختلف!=))(پسرها وديدگاهشون از زندگي اجتماعي در سنين مختلف )


۱۴ سالگي : تازه توي اين سن، هر رو از بر تشخيص ميدن . اول بدبختي

۱۵سالگي : ياد مي گيرن كه توي خيابون به مردم نگاه كنن … ازقيافه خودشون بدشون مي ياد

۱۶ سالگي : توي اين سن اصولا راه نميرن، تكنو ميزنن … حرف هم نميزنن ، داد مي زنن … با راكت تنيس هم گيتار مي زنن

۱۷ سالگي : يه كمي آدم ميشن … فقط شعرهاشون و بلندبلند مي خونن …

۱۸ سالگي : هر كي رو مي بينن تا پس فردا عاشقش ميشن … آخ آخ …آهنگ هاي داريوش مثل چسب دو قلو بهشون ميچسبه

۱۹ سالگي : دوست دارن ده تا رو درآن واحد داشته باشن … تيز ميشن …ابي گوش ميدن

۲۰ سالگي : از همه شون رو دست مي خورن …ستار گوش ميدن كه نفهمن چي شده

۲۱ سالگي : زندگي رو چيزي غير از اين بچه بازيها مي بينن …مثلا عاقل ميشن

۲۲ سالگي : نــــه ، ميفهمن كه زندگي همش عشقه … دنبال يه آدم حسابي ميگردن

۲۳ سالگي : يكي رو پيدا ميكنن اما مرموز ميشن …ديدشون عوض مي شه

۲۴ سالگي : نه…اون با يه نفر ديگه هم دوسته …اصلا لياقت عشق منو نداشت

۲۵ سالگي : عشق سيخي چند؟ … طرف بايد باباش پولدار باشه… حالاخوشگل هم باشه بد نيست

۲۶ سالگي : اين يكي ديگه همونيه كه همه ي عمر ميخواستم … افتخار ميدين غلامتون باشم ؟

۲۷ سالگي : آخيش

۲۸ سالگي : كاش قلم پام مي شكستو خواستگاري تو نميومدم!(دخترها وديدگاهشون اززندگي اجتماعي در سنين مختلف )


۱۴ سالگي : تا پارسال هر كي بهشون مي گفت چطوري؟ ميگفتن …خوبم مرسي … حالا ميگن مرسي خوبم

۱۵ سالگي : هر كي بهشون بگه سلام …ميگن عليك سلام …

۱۶ سالگي : يعني يه عاشق واقعيند … فردا صبح هم ميخوان خودكشي كنن … شوخي هم ندارن

۱۷ سالگي : نشستن و اشك ميريزن … بهشون بي وفايي شده …كوران حوادث

۱۸ سالگي : ديگه اصلا عشق بي عشق …توي خيابون جلوي پاشون رو هم نگاه نمي كنن

۱۹ سالگي : از بي توجهي يه نفر رنج مي برن … فكر ميكنن اون يه آدم به تمام معناست

۲۰ سالگي : نه نه … اون منو نميخواست آخرش منو يه كور و كچلي ميگيره … مي دونم

۲۱ سالگي : فقط تو سن ۲۷؛۲۸ سالگي قصد ازدواج دارن ،فقط

۲۲ سالگي : خوش تيپ باشه ،پولدار باشه ،تحصيلكرده باشه ،قد بلند باشه ،خوش لباس باشه …

۲۳ سالگي : همه خواستگارا رو رد مي كنن

۲۴ سالگي : زياد مهم نيست كه چه ريختييه يا چقدر پول داره ، فقط شجاع باشه ، مارو به اون چيزي كه نرسيديم برسونه

۲۵ سالگي : اااااااه ، پس چرا ديگه هيچكي نمي ياد… هر كي ميخواد باشه ،باشه

۲۶ سالگي : يه نفر مي ياد ،همين خوبه ، بله


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۹:۴۸ توسط:sana موضوع:

درددل هاي طنز دانش آموز تنبل با خدا...=)الهي سوگند به بلنداي درخت چنار و به ترشي رب انار ؛ ترحمي بنما بر اين بنده بي مقدار ؛ بي كار و بي عار كه دمارش را برآورده روزگار !
اي خالق مدرسه و اي به وجود آورنده فرمول هاي حساب و هندسه ؛ اي خداي عزيزم ، بيزارم از اين نيمكت و ميزم ؛ دانش آموزي سحر خيزم كه هر روز صبح زود ساعت ۱۰ از خواب بر مي خيزم ؛ و روز هاي شنبه تا پنجشنبه اغلب از مدرسه مي گريزم ؛ كه من انساني نحيفم و در كلاس درس بسيار ضعيفم ؛ اگر چه نزد معلم و دانش آموزان خيلي خوار و خفيفم ؛ ولي خارج از مدرسه به هركاري حريفم !
اي خالق شهرستان هاي كرمان و يزد و رشت ؛ نمره انضباط مرا داده اند هشت ؛ ديگر به چه اميدي مي توان سر كلاس درس نشست ؟ ؛ آنجا كه معلم هم نميكند گذشت ؛ چه كنم اگر سر نگذارم به كوه و به دشت ؟ ؛ الهي مي داني كه من كيستم ؛ هرچند كه دانش آموزي فعال و درس خوان نيستم ؛ ولي چقدر عاشق نمره بيستم ؟!؟!
پروردگارا سال گذشته هنگام امتحان خواستم تقلب كنم ، معلم از راه رسيد ؛ رنگ از رخسارم پريد ؛ برگه امتحاني ام را گرفت و كشيد و آن را از هم دريد و چنان كشيده اي به صورتم كشيد كه برق سه فاز از چشمم پريد و صدايش را مادرم در خانه شنيد !
اي خالق آموزگار و اي سازنده مداد و خط كش و پرگار ، آن چنان هدايتم كن تا اين معني را بدانم كه اگر معلم خودش درس را ميداند پس چرا از من ميپرسد و اگر نميداند چرا از ديگران و آن هايي كه ميدانند نميپرسد ؟
اي آفريدگار خودكار بيك ؛ سوگند به كتاب هاي شيمي و فيزيك ؛ و فرمول اسيد اتانوئيك ؛ كه مشتاقم به يك دست لباس شيك ؛ و از خوراكي ها آرزومندم به خوردن قيمه با ته ديگ ؛ ولي اگر نبود راضي ام به يكي دو سيخ شيشليك !
الهي از مدرسه بسيار دلتنگم و در كلاس درس هميشه منگم و با دو ابر قدرت شرق و غرب يعني بابا و معلم هميشه در جنگم ولي در ساعت تفريح بسيار زرنگم !!! اصن دروغ چرا ؟ حقيقت آن است كه در يك كلام براي خانه و مدرسه بسيار مايه ننگم …


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۹:۳۷ توسط:sana موضوع:

زنان ديوانه كه با جراحي لقب بزرگترين لب ها را به دست آوردند!!!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۹:۲۶ توسط:sana موضوع:

دختر سياست!(داستاني بسيار جالب)


از دختر يكي از دوستام پرسيدم كه وقتي بزرگ شدي ميخواي چي كاره بشي؟

نگاهم كرد و گفت كه ميخواد رئيس جمهور بشه
.
دوباره پرسيدم كه اگه رئيس جمهور بشي اولين كاري كه دوست داري انجام بدي چيه؟

جواب داد:به مردم گرسنه و بي خانمان كمك ميكنم.

بهش گفتم :نميتوني منتظر بموني كه وقتي رئيس جمهور شدي اين كار رو انجام بدي،ميتوني از فردا بياي خونه ي من و چمن ها رو بزني،درخت ها رو وجين كني و پاركينگ رو جارو كني. اونوقت من به تو50 دلارميدم و تو رو ميبرم جاهايي كه بچه هاي فقير هستن و تو ميتوني اين پول رو بدي بهشون تا براي غذا و خونه جديد خرج كنن
.
مستقيم توي چشمام نگاه كرد و گفت:چرا همون بچه هاي فقير رو نميبري خونه ت تا اين كارها روانجام بدن و همون پول روبه خودشون بدي؟


با لبخند بهش نگاهي كردم و گفتم به دنياي سياست خوش اومدي!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۹:۱۴ توسط:sana موضوع:

اين داستان رو از دست نديد...


وقتي كه نوجوان بودم، يك شب با پدرم در صف خريد بليط سيرك ايستاده بوديم. جلوي ما يك خانواده پرجمعيت ايستاده بودند.به نظر مي رسيد وضع مالي خوبي نداشته باشند . شش بچه مودب كه همگي زير دوازده سال داشتند ولباس هايي كهنه در عين حال تميـز پوشيده بودنـد. دوتا دوتا پشت پدر و مادرشان، دست همديگر را گرفته بودند و با هيجان زيادي در مورد برنامه ها و شعبده بازي هايي كه قرار بود ببينند، صحبت مي كردند. مادر نيز با
زوي شوهرش را گرفته بود و با عشق به او لبخند مي زد.

وقتي به باجه بليط فروشي رسيدند، متصدي باجه از پدر خانواده پرسيد: چند عدد بليط مي خواهيد؟

پدر خانواده جواب داد: لطفاً شش بليط براي بچه ها و دو بليط براي بزرگسالان.

متصدي باجه، قيمت بليط ها را اعلام كرد . پدر به باجه نزديكتر شد و به آرامي از فروشنده بليط پرسيد: ببخشيد، گفتيد چه قدر؟!

متصدي باجه دوباره قيمت بليط ها را تكرار كرد. ناگهان رنگ صورت مرد تغيير كرد و نگاهي به همسرش انداخت . بچه ها هنوز متوجه موضوع نشده بودند و همچنان سرگرم صحبت در باره برنامه هاي سيرك بودند .

معلوم بود كه مرد پول كافي نداشت. و نميدانست چه بكند و به بچه هايي كه با آن علاقه پشت او ايستاده بودند چه بگويد .

ناگهان پدرم دست در جيبش برد و يك اسكناس بيست دلاري بيرون آورد و روي زمين انداخت. سپس خم شد و پول را از زمين برداشت، به شانه مرد زد و گفت: ببخشيد آقا، اين پول از جيب شما افتاد!

مرد كه متوجه موضوع شده بود، همان طور كه اشك از چشمانش سرازير مي شد، گفت: متشكرم آقا.

مرد شريفي بود ولي درآن لحظه براي اينكه پيش بچه ها شرمنده نشود، كمك پدرم را قبول كرد...

بعد از اين كه بچه ها به همراه پدر و مادرشان داخل سيرك شدند، من و پدرم آهسته از صف خارج شديم و به طرف خانه برگشتيم و من در دلم به داشتن چنين پدري افتخار كردم و آن زيباترين سيركي بود كه به عمرم نرفته بودم .

ثروتمند زندگي كنيم به جاي آنكه ثروتمند بميريم....

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۹:۰۲ توسط:sana موضوع:

آيا متوجه پيچيدگي اين تصاوير مي شويد؟؟؟


به اين تصاوير با دقت نگاه كنيد. اين تصاوير مربوط به شركتي است كه توليد كننده نخ دندان مي باشد.

آيا متوجه مشكل خاصي در تصاوير شديد؟
.
.
.
.
.
در تصوير اول زن 6 انگشت دارد
در تصوير دوم مرد يك گوش ندارد
اين تبليغ سعي بر اين دارد كه بگويد يك دندان كثيف حتي بيشتر از نقص عضو مشخص از نظر مردم قابل ديدن است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۸:۵۰ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم