بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

مسافركشي گوگل، با تاكسي‌هاي رباتيك بدون راننده

خواب تازه غول فناوري براي رقابت با خودروسازان جهان


مسافركشي گوگل، با تاكسي‌هاي رباتيك بدون راننده
شركت گوگل قصد دارد ناوگاني از تاكسي‌هاي رباتيك بدون راننده را براي انتقال مسافران توليد كند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، هدف نهايي پروژه خودروي بدون راننده گوگل اين است كه تاكسي‌هاي رباتيك را با قابليت حمل و نقل مسافران در ازاي پرداخت كرايه توليد كند.

به باور مديران اجرايي اين غول فناوري، چنين سيستمي مي‌تواند سيستمهاي حمل‌ونقل در سراسر جهان را تغيير داده و نياز به خريد خودرو توسط انسان را حذف كند.

آنها معتقدند كه اين امر مي‌تواند تعداد تصادفات جاده‌اي را كاهش داده و همچنين از مزاياي محيط زيستي برخوردار باشد.


حركت گوگل براي ساخت خودروي بدون راننده خود پس از مذاكرات آن با خودروسازان بزرگ در ماههاي اخير آغاز شده كه اميدوار است اين شركتها بتوانند خوردوهاي قابل تطبيق با نرم‌افزار گوگل بسازند.

از زمان آغاز اين پروژه در سال 2010، گوگل سيستمهاي خودران طراحي كرده كه بر روي خودروهاي تويوتا پيروس و لكسوس RX نصب شده‌اند. دوربينها، حسگرها، رادارها و نرم‌افزار خود اين شركت به اين خودروها افزوده شده است. اين خوردوها توانسته‌اند كارت سبز آزمايش در جاده‌هاي انگليس را تا قبل از پايان سال جاري بدست بياورند.

اگرچه باورها بر اين است كه خودروسازان به مشاركت با گوگل تمايل نداشته و نمي‌خواهند جايي براي اين شركت غول‌پيكر فناوري در صنعت خودروسازي باز كنند.

از اين رو گوگل خود به طراحي خودروي بدون راننده پرداخته است.

چندي پيش روزنامه‌ها گزارشي منتشر كردند مبني بر اينكه اين شركت در نزديكي عقد قر ارداد با Continental كه بزرگترين شركت توليدكننده اجزاي خودرو بوده، براي تامين بخشهاي خودروي خود است.

سيستم تاكسي رباتيك در حال ساخت در دپارتمان گوگل ايكس بوده كه فناوريهاي آينده مانند عينك هوشمند گوگل در آن ساخته مي‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۷:۱۶ توسط:sana موضوع:

تامين يك سوم انرژي جهان با ماهواره شيشه‌يي ناسا+تصاوير

طرحي بلندپروازانه براي 2025


تامين يك سوم انرژي جهان با ماهواره شيشه‌يي ناسا+تصاويرناسا در حال ساخت ماهواره شيشه‌اي‌شكلي است كه مي‌تواند يك سوم انرژي مورد نياز جهان را در سال 2025 تامين كند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين طرح توسط «دكتر جان مانكينز» ارائه شده كه توسط ناسا مامور كاوش امكان استفاده از پنل‌هاي خورشيدي در فضا با هدف فرستادن انرژي به زمين شده بود.

طرح وي شامل ماهواره‌اي به نام SPS-ALPHA است كه بسته به بودجه‌گذاري، اوايل سال 2025 پرتاب مي‌شود.

طي اين فرايند، انرژي به زمين منتقل مي‌شود و نيروگاه‌هاي برق آن را ذخيره و سپس به مشتريان عرضه خواهند كرد.

سيستم مزبور از هزاران قطعه آينه‌مانند منحني و نازك ساخته مي‌شود كه براي تضمين گيرندازي نور خورشيد تا آن جا كه ممكن است، مي‌چرخند.

درون SPS-ALPHA نيز با پنل‌هاي فتوولتائيك آرايش مي‌شود كه انرژي خورشيد را به ميكروموج‌هايي تبديل خواهند كرد. اين ميكروموج‌ها سپس از انتهاي شيشه به زمين ارسال مي‌شوند.

دكتر مانكينز كه مدير شركت «راهكارهاي مديريتي نوآوري آرتميس» در كاليفرنياست، مدعي است سيستم مزبور بسيار ارزان‌تر از ديگر سامانه‌هاي داراي آرايه منفردي است كه قادرند حول زمين مدارگردي كنند.

به گفته وي، اين پروژه امكان ساخت پلت‌فرم‌هايي از ده‌ها هزار عنصر كوچك را فراهم مي‌كند.

اين پلت‌فرم‌ها 10s تا 1000s مگاوات را از راه دور و با استفاده از انتقال بي‌سيم انرژي به بازارهاي زمين و ماموريت‌هاي فضايي تحويل مي‌دهند.

انرژي خورشيدي در فضا ميلياردها برابر بزرگ‌تر از آن‌چه است كه بر روي زمين به كار مي‌رود و انتقال آن به كره خاكي به عنوان پاسخي به تقاضاهاي انژري زميني‌ها گزارش شده است.

سال گذشته محققان دانشگاه Stratchclyde تجهيزات فضايي را كه قادرند انرژي را جمع‌آوري كرده و آن را از طريق ميكروموج‌ها يا ليزرها به زمين ارسال كنند، طراحي كردند.

نقش اين تيم توسعه راهكارهاي نوآورانه براي عناصر ساختاري اين پروژه بود.

محققان اميدوارند سرانجام مجموعه‌اي از ماهواره‌ها را توليد كنند كه بتوانند روزي تمامي شهرها را نيرودهي كنند.

ماهواره‌هاي ريز جايگزين شبكه‌هاي برق معمولي نخواهند شد و به جاي آن، مي‌توانند به سرعت برق را براي نواحي داراي كمبود برق يا مناطق با دسترسي دشوار ارسال كنند.


انتهاي پيامماهواره SPS-ALPHAماهواره SPS-ALPHAماهواره SPS-ALPHA


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۷:۰۲ توسط:sana موضوع:

ساخت اندام بدن به شيوه عنكبوتي!


محققان دانشگاه كالج لندن با استفاده از جريان ثابتي از سلولهاي مخلوط با يك پليمر براي بافتن بافتهاي جديد، روش ساخت اندام بدن مشابه ساخت تارهاي عنكبوت را به نمايش گذاشتند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، آنها بر اين باورند كه اين شيوه مي‌تواند نتايج بهتري از شيوه‌هاي ديگر ساخت اندام بدن براي پيوند ارائه كند.

محققان اين شيوه را با ساخت رگهاي خون در موشها آزمايش كردند.

شيوه‌هاي زيادي براي پرورش اندام در آزمايشگاه مورد استفاده است. برخي از آنها با يك چارچوب مصنوعي آغاز شده كه سپس با سلولهاي خود بيمار پر شده و پيوند زده مي‌شود. تاكنون چند بيمار با استفاده از اين شيوه از مثانه جديد برخوردار شده‌اند.


يك شيوه ديگر شامل گرفتن اندام از يك بدن مرده و پاكسازي آن از سلولهاي اوليه با پاك‌كننده براي دستيابي به يك چارچوب پروتئيني است. سپس اين چارچوب با سلولهاي بيمار پر شده و در بدن فرد قرار مي‌گيرد. تاكنون محققان با استفاده از اين شيوه توانسته‌اند ناي توليد كنند.

محققان دانشگاه كالج لندن در حال استفاده از فناوري الكتروريسي براي توليد اندام هستند. آنها تصور مي‌كنند كه اين شيوه مي‌تواند با ساخت سلولها در محل پيوند بر چالشهاي كاشت سلول در چارچوبهاي پروتئيني غلبه كند.

اين شيوه با تركيبي از سلول و پليمر آغاز شده و سپس از يك سوزن الكتريكي 10 هزار ولتي براي كشيدن الياف به شيوه مشابه تار بافتن عنكبوت استفاده مي‌شود. پس از بافتن يك لايه ضخيم مي‌توان سلولها را در آن ادغام كرد.

فناوري الكتروريسي براي ساخت رگهاي خوني بوسيله دوخت متقاطع الياف بر روي يك استوانه چرخنده مورد استفاده بوده كه تا نيمه در يك مايع براي تغذيه سلولهاي زنده قرار گرفته است.

پژوهش جديد دانشمندان كه در مجله Small منتشر شده، نشان‌دهنده امكان توليد رگهاي خوني موش با سه لايه جداگانه بوده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۶:۴۹ توسط:sana موضوع:

دومين پرواز آزمايشي هواپيماي فضايي خصوصي+ تصاوير

دومين پرواز آزمايشي هواپيماي فضايي خصوصي+ تصاوير


هواپيماي فضايي Dream Chaser شركت خصوصي سيرا نوادا دومين مرحله تست پرواز را با موفقيت به پايان رساند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اساس اعلام ناسا، دومين تست پرواز هواپيماي فضايي شركت سيرا نوادا روز 22 آگوست (31 مرداد) بر فراز مركز تحقيقات پرواز فضايي دريدن انجام شد.

هواپيماي فضايي Dream Chaser بوسيله يك بالگرد بمدت دو ساعت در ارتفاع سه هزار و 780 متري به پرواز درآمد.

در اين مرحله سيستم رايانه اي و هدايت، ناوبري و كنترل هواپيما مورد آزمايش قرار گرفت.

شركت سيرا نوادا با هواپيماي فضايي Dream Chaser به همراه اسپيس ايكس با كپسول فضايي دارگون و بوئينگ با كپسول CST-100‌، سه شركت خصوصي فعال در حوزه توسعه سفرهاي فضايي محسوب مي شوند كه موفق به دريافت بودجه تحقيقاتي از ناسا شده اند.

ناسا هفته گذشته از اختصاص 15 ميليون دلار ديگر به شركت سيرا نوادا براي توسعه اين هواپيماي فضايي خبر داد و جمع بودجه تحقيقاتي اين شركت به 227 ميليون دلار رسيد.

ناسا اميدوار است، دست كم يكي از سه فضاپيماي اين شركت هاي خصوصي تا سال 2017 ميلادي براي انجام سفر رفت و برگشت فضانوردان به ايستگاه فضايي بين المللي (ISS)‌ آماده بهره برداري شود.

انتهاي پيام


طرحي از هواپيماي فضايي Dream Chaserطرحي از هواپيماي فضايي Dream Chaserتست پرواز هواپيماي فضايي بر فراز مركز تحقيقات پرواز فضايي دريدن ناسا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۶:۳۶ توسط:sana موضوع:

دانشمندان مشهوري كه قلدر بودند + تصاوير


تاريخ دانشمنداني را به خود ديده است كه نقش مهمي در حوزه‌هاي فعاليتشان داشته‌اند اما حتي سال‌ها بعد بشريت هنوز هم از رفتار ناعادلانه، غيرصادقانه، بي‌ادبانه و بي‌ملاحظه آن‌ها متاثر است.


به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، از ميان اين دانشمندان مي‌توان به اين چهره‌ها اشاره كرد:
توماس اديسون

در سال 1884، «نيكولا تسلا» فيزيكدان و مخترع براي ملاقات اديسون به نيويورك سيتي سفر كرد و در آنجا براي وي كارهاي مهندسي انجام مي‌داد.

اديسون در آن زمان به دليل اختراع الكتريسيته با جريان مستقيم (DC) و ولتاژ پايين مشهور بود.

تسلا معتقد بود كه جريان متناوب (AC) با ولتاژ بالاتر الكتريسيته ارجح‌تر بوده و پيشنهاد ساخت موتوري را داد كه با AC نيرودهي مي‌شود، اما اديسون مدعي بود كه اين جريان بيش از اندازه خطرناك است.

به جاي آن، اديسون به اين مهاجر تازه‌وارد صربي‌الاصل كه در پاريس زندگي كرده بود، وعده 50 هزار دلار را در صورتي كه مولدهاي جريان برق مستقيم وي را ارتقا دهد، داد.

پس از تلاش چندين‌ماهه و پيشرفت‌هاي مهم در اين زمينه، تسلا براي كسب جايزه‌اش نزد اديسون بازگشت و اديسون با لحني تحقيرآميز به وي اعلام كرد كه پيشنهاد پول صرفا يك شوخي بوده است.

اديسون در ادامه به وي گفت: شما در پاريس زندگي مي كنيد، زماني كه يك امريكايي تكامل‌يافته شديد، شوخي امريكايي را هم درك خواهيد كرد." تسلا به قدري از اين جمله عصباني شده بود كه بلافاصله استعفا داد.

اين تنها توهين اديسون نبود. پس از ‌آن جورج وستينگهاوس، يك كارآفرين و مهندس، حق ثبت اختراع تسلا را خريداري كرد و نيروي پيشگام در پس برق AC و اجراي گسترده آن بود.

اديسون كه از لحاظ ايدئولوژيكي و مالي در زمينه برق جريان مستقيم خود سرمايه‌گذاري كرده بود، كمپين علني را عليه AC صورت داد.

اين مبارزه ناعادلانه بود و وي مي‌خواست ثابت كند كه ولتاژ بالاي برق براي استفاده عموم بيش از اندازه خطرناك است، بنابراين وي و همكارانش به طور علني شروع به كشتن حيوانات با برق (سگ‌ها و گربه‌هاي سرگردان، اسب‌ها و حتي فيل‌ها) كردند.

اين شيوه حتي وخيم‌تر نيز شد و از اديسون سوال شد كه آيا كشتن در اثر برق، شيوه‌ي انساني براي شكنجه بود.

وي در پاسخ مدعي شد كه برق جريان متناوب شركت برق وستينگهاوس روشي انساني و قابل‌اعتماد براي اجراي حكم بود.

وستينگهاوس تلاش كرد از چنين عملي ممانعت كند اما هارولد براون، يكي از كاركنان اديسون با هدف ساختن نخستين صندلي الكتريكي استخدام شد و از برق جريان متناوب استفاده مي‌كرد.

نخستين اجراي حكم با استفاده از صندلي الكتريكي در تاريخ ششم آگوست سال 1890 روي داد و مشخص شد كه برق جريان متناوب نه قابل‌اعتماد و نه انساني بود.

ابتدا شارژ 17 ثانيه‌اي نتوانست يك قاتل را بكشد و پس از انتظار براي بازشارژ مولد AC و بالابردن ولتاژ، شارژ بعدي در نهايت خط پاياني بر اين فرايند هشت دقيقه‌اي كشيد.

بر خلاف تمامي اين واقعيات، AC در نبرد جريان‌ها پيروز شد و ولتاژ بالاتر آن به معناي سفر به فواصل طولاني‌تر بود كه آن را براي استفاده گسترده آسان‌تر و ارزان‌تر مي‌كرد و با يك دينام مي‌توانستند آن را براي منازل ايمن‌تر كنند.

تلاش‌هاي گسترده اديسون براي شكست‌دادن مخالفان و اثبات ارجحيت اختراعش بي‌ثمر بود و نزديك به پايان زندگي‌اش وي در نهايت به اين حقيقت اعتراف كرد.

ريچارد اون

اون، طبيعي‌دان قرن نوزدهم به دليل مشاركت‌هاي فراوانش در علم شهره است و ديرينه‌شناسي بود كه واژه «دايناسور» را ابداع كرد.

وي نسبت به همسن‌ و سال‌هايش تندمزاج بود و به عنوان فردي متكبر، حسود و كينه‌جو معروف بود. يكي از اين مثال‌ها در رقابت طولاني‌ اون با «گيدئون مانتل» بود.

رابطه همكاري اوليه آن‌ها به زوال انجاميد و هر دو به طور خستگي‌ناپذيري در جرايد با يكديگر رقابت كردند و هر يك در تلاش براي حذف ديگري به عنوان كاشف برجسته دايناسور بود.

برخي معتقدند اون در طول زندگي كاري‌اش تا حد زيادي به كار مانتل متكي بود و به دليل غرور بيش‌ از اندازه‌اش هرگز به اين موضوع اعتراف نكرد.

در سال 1844، مدال سلطنتي انجمن سلطنتي براي مقاله‌اي كه مانتل معتقد بود مملو از اشتباه بود (و كاملا چنين از آب در آمد) به اون تعلق گرفت.

در سال 1848، مانتل مقاله‌اي را با هدف شفاف‌سازي اين اشتباهات منتشر كرد و با تهاجم كلامي خشمگينانه‌اي از سوي اون مواجه شد.

سال‌ بعد، خود مانتل براي كسب مدال سلطنتي كانديدا شد و اون به طور بيهوده‌اي در تلاش براي منصرف‌كردن اين انجمن از دادن مدال به وي بود.

مانتل اون را " فردي بيش از اندازه ستايش‌شده خواند كه توسط روحي حسود نفرين شده بود."

با اين حال، مانتل تنها هدف رفتار تحقيرآميز اون نبود و ديگر قربانيان وي شامل چارلز داروين و "سگ وحشي" او توماس هنري هاكسلي بود.

اون در مقاله‌اش در تلاش براي ممانعت از انتشار «خاستگاه گونه‌هاي» داروين بود كه بر اساس اين مقاله، انسان‌ها به ميمون‌ها ارتباطي نداشتند.

پس از اين كه داروين كتاب خود را منتشر كرد، اون تكذيب خشمگينانه و بدون ‌نامي را عليه آن منتشر كرد كه با واكنش هاكسلي مواجه شد.

اون با بسياري از هم‌عصرانش به شيوه مشابه رفتار كرد، به ويژه افرادي كه با يافته‌هايشان غرور وي را تهديد مي‌كردند.

وي بعدها در زندگي‌اش، اعتبارش خدشه‌دار شد و اين موضوع تا به امروز نيز ادامه دارد.

ويليام شاكلي

شاكلي فردي است كه سيليكون را به «دره سيليكون» آورد و فيزيكدان، مخترع و برنده نوبل بود.

پس از ترك دانشگاه MIT در سال 1936 با مدرك دكتري، شاكلي به «لابراتوارهاي بل» (AT&T) ملحق شد.

به زودي جنگ جهاني دوم آغاز شد و وي به عنوان يك دانشمند غيرنظامي به جنگ پيوست.

شاكلي شايستگي خود را به نيروي دريايي و «شركت‌هاي هوايي ارتش» اثبات كرد و پس ار جنگ، مدال ملي لياقت را از آن خود كرد.

پس از جنگ، لابراتوارهاي بل شاكلي را مسوول نيمه‌رساناهاي تحقيقاتي كرد كه تصور مي‌شد مي‌تواند جايگزين لوله‌هاي خلا ناكارآمد براي كنترل الكتريسيته شود.

وي به طور بيهوده‌اي تلاش كرد چنين ابزاري را بسازد اما پس از ماه‌ها تلاش و خطا، دو نفر از همكارانش به نام‌هاي «جان باردين» و «والتر براتين» موفق به ساخت نخستين ترانزيستور عملگر در سال 1974 شدند.

شاكلي زماني كه متوجه شد نامش بر روي كشف درج نشده، خشمگين شد و لابراتوارهاي بل سرانجام نام وي را بر روي اين ترانزيستور حكاكي كرد و شاكلي مورد تنفر ابدي براتين قرار گرفت.

وي به كسب اعتبار خود ادامه داد و گاهي اوقات حتي نامش به تنهايي با اين كشف به كار مي‌رفت.

اين شهرت براي اين شاكلي كافي نبود و در سال 1956 وي شركت نيمه‌رساناي خود را در كاليفرنيا تاسيس كرد.

وي تيمي از دانشمندان برجسته را استخدام كرد، اما به زودي لحن صدايش تغيير كرد، به طور علني افراد را اخراج مي‌كرد و اشخاص داراي مدارك دكتري را به سمت‌هاي توليدي پايين مي‌گماشت.

در نوامبر همان سال جايزه نوبل فيزيك به وي، باردين و براتين اعطا شد و يك سال بعد، تمامي هشت عضو تيم تحقيقاتي شركت شاكلي استعفا كردند و به اينتل پيوستند.

سال‌هاي بعد زندگي شاكلي بدترين دوران عمر وي بود.

در سال 1963 وي به عنوان استاد مهندسي در استنفورد استخدام شد. مدتي كوتاه پس از آن، شاكلي شروع به سخنراني طولاني اصلاح نژادي و ضعف ژنتيكي نژادهاي خاص كرد.

اين دانشمند شهرت و دوستانش را در سال 1989 و هنگام مرگ از دست داده بود.

گوتفريد ويلهلم لايب‌نيتس و اسحاق نيوتون

امروزه هم نيوتون و هم لايب‌نيتس را براي اختراع يا كشف ديفرانسيل و انتگرال ارج مي‌نهند.

نيوتون كه چهار سال بزرگ‌تر از لايب‌نيتس بود، در حال طراحي ديفرانسيل و انتگرال خود به مدت طولاني‌تري از لايب‌نيتس بود و چند نمونه از مقالاتش را در اختيار جان كولينز (كارمند دولت در لندن) قرار داده بود.

در دهه 1670، نيوتون و لايب‌نيتس هر دو بر روي نسخه‌هايشان از ديفرانسل و انتگرال كار مي‌كردند.

مورخان نامه‌نگاري تاريخي نيوتون به لايب‌نيتس را از ديدگاه‌هاي مختلف بررسي كرده‌اند.

برخي بر اين باورند نيوتون دوستانه پيشرفت خود را با لايب‌نيتس در ميان گذاشت و ديگران مدعي‌اند كه وي محافظه‌كار بوده است.

با اين حال، هنگامي كه لايب‌نيتس مقاله مشهورش را در سال 1684 منتشر كرد، نقش نيوتون را در آن ذكر نكرد.

نيوتون كه مشغول فعاليت ديگري بود و تا حد زيادي به انتشار علاقه‌اي نداشت، در ابتدا واكنشي نشان نداد، اما در سال 1699 دشمني اين دو آغاز شد.

نيكلا فاتيو دو دوئيه، رياضيدان نزديك به نيوتون به طور علني اعلام كرد كه نيوتون نخستين و براي سال‌هاي مديدي ارشدترين مبدع ديفرانسيل و انتگرال بوده و لايب‌نيتس دومين مبدعي بود كه همه چيز را از وي به وديعه گرفته است.

چهار سال بعد و در سال 1704، نيوتون، Opticks را همراه با De quadratura منتشر كرد.

لايب‌نيتس سال‌هاي بعد به طور گمنامي اين آثار را بازبيني كرد و پيغامش در مورد آن‌ها مهربانانه و در عين حال فريبكارانه بود.

وي طوري نوشت كه گويي نيوتون را براي كشف شيوه‌اي جايگزين براي آنچه وي پيش‌تر انجام داده بود، تشويق مي‌كرد، اما به گفته برخي، لايب‌نيتس حين نامه‌نگاري‌اش با نيوتون مي‌دانست كه نيوتون 10 سال پيش اين موفقيت را صورت داده بود.

پنج سال بعد، در سال 1710 مقاله‌ جان كيل ستاره‌شناس، نيوتون را كاشف حقيقي ديفرانسيل و انتگرال ناميد.

كيل مدعي بود كه اين رياضيات بعدها توسط لايب‌نيتس منتشر شد. لايب‌نيتس به انجمن سلطنتي رفت كه رياست آن را نيوتون بر عهده داشت و به اين موضوع معترض شد.

نيوتون طي نامه‌اي به انجمن سلطنتي خود را نخستين مبدع خواند و مدتي پس از اين موضوع، به طور گمنامي مقاله‌اي را براي گزارش اوليه‌اش منتشر كرد و آن را به لاتين و فرانسه ترجمه كرد.

وي تلاش مي‌كرد خود را اولين مخترع بنامد و از تاريخ خواست كه اين حقيقت را به خاطر بسپارد.

نيوتون سال‌ها پس از مرگ لايب‌نيتس در سال 1716، همچنان اين هدف را پيگيري مي‌كرد.

انتهاي پيام


اديسون و تسلاريچارد اونويليام شاكلي (نفر وسط)لايب‌نيتس و نيوتون


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۶:۲۲ توسط:sana موضوع:

نمايي از به آغوش‌گرفتن سحابي «اوريون»


نماي جديد از سحابي ستاره‌ساز توسط رصدخانه فضايي هرشل، منطقه آشفته‌اي از فضا را به نمايش مي‌گذارد كه سحابي اوريون را در آغوش گرفته است.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين سحابي هزار و 500 سال نوري از زمين فاصله دارد و در درون ناحيه "شمشير اوريون" قرار گرفته است.

اين ناحيه در بخش زيرين سه ستاره اصلي واقع شده و ستاره‌ها كمربند «مجمع‌الكواكب اوريون» را تشكيل مي‌دهند.

در نماي ارائه‌شده، سحابي اوريون با درخشان‌ترين ناحيه در مركز تصوير متناظر است، يعني جايي كه توسط گروه ستارگان Trapezium شفاف مي‌شود.

صحنه ارائه‌شده لبريز از شكل‌گيري ستاره‌اي بوده كه اين فرايند در واقع، تشعشع مافوق‌بنفش از ستار‌گان عظيم تازه ‌متولدشده‌اي است كه پيله‌هاي ابري احاطه‌كننده را كنار مي‌زنند و اشكال آسماني را در درون گاز و غبار حكاكي مي‌كنند.

پيچك‌هاي باريك همچون شعله‌هايي، از تعدادي از شديدترين نواحي ستاره‌ساز برمي‌خيزند، در حالي كه ستون‌هاي ماده متراكم‌تر شعله سوزان را براي مدت طولاني‌تر تحمل مي‌كنند.

آغوش‌هاي بزرگ گاز و غبار از «سحابي اوريون» براي شكل‌گيري يك حلقه باز مي‌شوند، در حالي كه ستوني از ماده خنك‌تر از خلال اين صحنه، به هاله‌اي از ماده ستاره‌ساز در بخش بالاتر ايجاد مي‌شود.

در درون رشته‌هاي زرد و سرخرنگ مشتي از منابع نقطه‌مانندي قرار دارند.

اين‌ منابع نطفه‌هاي ستارگان جديد هستند كه به زودي مشتعل مي‌شوند و شروع به جاري‌شدن سيلاب‌گونه به اطراف با تشعشع شديد مي‌كنند.

نواحي تاريك در بخش فوقاني تصوير و سمت راست پايين ممكن است مانند گسست‌هايي به نظر برسند اما در واقع، حاوي نشانه‌هاي انتشار بسيار ضعيف‌تري هستند كه در تصوير مورد تمركز واقع نشده‌اند.

"جزاير" قرمزرنگ، در قسمت پايين سمت راست ترفندهاي زيركانه تصوير هستند زيرا توسط انتشارات ضعيف‌تر به ابر اصلي متصل شده‌اند.

"چشم‌هاي" شفاف در مجزاترين دو ابر نشان مي‌دهد كه نوك هر ستون از پيش واژگون شده و در حال تشكيل ستاره است.

انتهاي پيامدر آغوش گرفتن اوريون


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۶:۰۵ توسط:sana موضوع:

نگهداري چندش‌ترين حيوان خانگي+ عكس

حشرات و موجودات ريز مانند مارمولك و سوسك و مگس ها از جمله چندش ترين موجوداتي به حساب مي آيند كه در مناطق شهري مي توان مشاهده كرد. انسان ها معمولا از اين موجودات ترس خاصي دارند.
آفتاب: سوسك ها حيوانات چندش آوري هستند كه كمتر كسي ميتواند آن ها را تحمل كند اين موجودات معمولا در چاه هاي فاضلاب زندگي مي كنند و آلوده به انواع بيماري ها هستند. سوسك ها انواع مختلفي دارند كه معروف ترين آن ها در كشور ما سوسك حمام است.
"كايل كانديليان" جوان 20 ساله اي است كه رابطه عجيبي با سوسك ها دارد و از آن ها به مانند حيوانات خانگي نگهداري مي كند. اين پسر جوان كه اهل آمريكاست اين كار خود را يك عادت عجيب و غريب مي داند.

اين دانشجو كه از بچكي علاقه خاصي به حشرات داشته است، پيچيدگي بدني و بافت هاي سوسك ها را دليل اصلي علاقه خود به آن ها ميداند. او به راحتي با سوسك ها ارتباط برقرار مي كند در حال كه مادرش يكي از مخالفان اصلي او به حساب مي ايد.او از كودكي سوسك هاي مختلف را جمع كرده است و حالا در گنجينه خود نزديك به 200 هزار سوسك نگهداري مي كند كه از 130 نژاد مختلف هستند. برخي از سوسك ها او بايد در شرايط آب و هوايي خاصي نگهداري شوند و برخي ديگر بسيار نادر هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،او در مورد نگه داري از اين سوسك ها ميگويد: اين كار بسيار سخت است زيرا سوسك ها موجوداتي ريز هستند و به راحتي از سوراخ هاي باريك عبور مي كنند. او گفته است برخي از سوسك ها شب از خانشان خارج شده و آزادانه در خانه مي گردند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۵:۵۱ توسط:sana موضوع:

زهرگيري از رتيل + عكس

سم هاي مهلك از مارها و عنكبوت ها توسط دانشمندان در سراسر جهان براي كاهش درد افراد مورد استفاده بوده است.اكنون استيو تريم، رييس شركت Venomtech، ارائه كننده زهر براي تحقيقات در نمايشگاه جديد موسوم به «درد كمتر: آينده تسكين» در موزه علوم لندن چگونگي استخراج زهر را از موجودات سمي و سپس ارائه آنها به دانشمندان براي ساخت مسكن هاي بهتر به نمايش گذاشته است.

اين نمايشگاه به بررسي آينده مسكن هاي درد و راههاي مختلف توليد مديريت درد پرداخته است. اين رويداد، اطلاعاتي را در مورد پيشرفت هاي فناوري مانند يك بسته جديد واقعيت مجازي طراحي شده توسط دانشگاه منچستر براي كمك به بيماران اندام خيالي ارائه مي كند.در اين بيماري، فرد معلول هنوز احساس مي كند كه عضو از دست رفته به بدن وي متصل است و ذهن را فريب مي دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۵:۳۷ توسط:sana موضوع:

تعهد ها در دوران دوستي:

هيچ تعهدي بين دو طرف در زمان دوستي وجود ندارد
اصلا و اصلا دليل نميشه چون با هم دوست هستيد و پيش خودتون يه حرفهايي زديد كه عموما بر پايه احساساته تعهدي داشته باشيد . پس وابسته نشيد رابطه شما يك رابطه دوستي كه هر لحظه ممكنه به هم بخوره هر دوي شما حق انتخاب داريد نداريد ؟ اگر شما موقعيتي بهتر نسيبتون بشه كه بدونيد درصد بيشتري ازمعيارهاتونه داره آيا منطق ميگه ولش كن ؟ نه . پس به جاي اينكه در دوران دوستي و حتي نامزدي ( قبل از عقد) پاي احساسات رو وسط بكسيد سعي كنيد هم ديگرو بشناسيد . معمولا در دوران دوستي دو طرف صدها بار به هم ديگه ابراز احساسات مي كنند و بارها به يكديگر مي گن دوست دارم و از اين جور حرفهاي قشنگ اما بعد از ازدواج اصلا اين واژه هابراشون بيگانه ميشه. اينا دسوت داشتن نيست اينا وابستگيه اينا عادته سعي كنيد با منطق پيش برويد و به خاطر داشته باشيد در دوستي هاتون هميشه يك راه براي جدايي بذاريد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۵:۲۴ توسط:sana موضوع:

آزمون كوچولوي صداقت سنجي در پسران:

گاهي دختراني با چت يا در دانشگاه و يا...با پسري آشنا مي‌شوند كه پسر ادعا مي‌كند براي ازدواج جلو آمده يك تست كوچلو مجرب همه چيز رو معلوم مي‌ كنه(اكثر مواقع).به پسر بگيد خب اجازه بدهيد با خانواده مطرح كنم يا شما با خانواده مطرح كنيد.
 اگه گفت نه حالا بذار بينيم با هم تفاهم داريم نداريم با هم آشنا بشيم ....
شك نكنيد شك نكنيد آره شك نكنيد كه ريگي تو كفششه
اين آزمون رد خور نداره و تجربه اينو ثابت كرده كه پس از اين آزمون كوچك آدم‌هاي فريب كار كنار ميكشن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۵:۰۹ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم