بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پرواز آزمايشي يك جت جديد با هشت برابر سرعت صوت


يك موتور جت انقلابي كه قادر به عملكرد با هشت برابر سرعت صوت است، براي انجام پرواز آزمايشي به نروژ رسيده است.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين تكنولوژي كه توسط دانشگاه كوينزلند استراليا طراحي شده، Scramspace نام دارد و در واقع، يك scramjet مافوق‌صوت است كه توسط موشك در مدار قطبي شمالي پرتاپ خواهد شد.

سامانه ابداعي بخشي از پروژه طراحي فناوري مافوق صوت است كه ممكن است روزي بارهايي را با بهاي ارزان در مقايسه با فناوري‌هاي كنوني، در مدار قرار دهد.

سيستم Scramspace يك پروژه تحقيقاتي سه‌ ساله‌ توسط تيمي بين‌المللي متشكل از 13 اسپانسر از پنج كشور جهان است. رهبري اين تيم را پروفسور «روسل بويس» از دانشگاه كوينزلند بر عهده دارد.

بوجه 13.7 ميليون دلاري اين سامانه در مقايسه با بودجه‌هاي پروژه‌هاي مافوق‌صوت امريكا كه صدها ميليون دلار هزينه مي‌برند، كوچك است.

قلب Scramspace يك متر و 80 سانتي‌متري، يك سيستم scramjet مافوق‌صوت است.

يك موتور جت استاندارد مانند آن‌چه در يك هواپيماي مسافربري تعبيه مي‌شود، بخش بسيار پيچيده‌اي از ماشين‌آلاتي است كه مملو از پره‌هاي دوربين است و هواي ورودي را براي سوزاندن سوخت جت، فشرده مي‌كند.

با اين حال، چنانچه موتور به اندازه كافي سريع حركت كند، هوا خود را براي انجام احتراق فشرده مي‌كند.

اين همان رخدادي است كه در يك ramjet روي مي‌دهد، يعني سوخت مستقيما به درون يك اتاقك احتراق افشانه مي‌شود و به شيوه‌اي بسيار ساده مشتعل مي‌شود.

سيستم جديد از يك scramjet استفاده مي‌كند كه متفاوت از يك ramjet است، زيرا سوخت آن به درون كانتينر هواي ورودي و نه اتاقك احتراق، مي‌رود تا زمان لازم را به سوخت براي تركيب‌شدن مناسب با هوا در سرعت مافوق صوت را بدهد.

مشتعل‌شدن سوخت هيدروژن از اين حقيقت بهره مي‌برد كه در موتور، احتراق همسان نيست و نقاطي با فشار بسيار بالا وجود دارند كه مي‌توان آن‌ها را در اگزوز جت مشاهده كرد. اين نقاط دماي تركيب سوخت/هوا را به نقطه اشتعال افزايش مي‌دهند.

بين 15 و 21 سپتامبر، سامانه ابداعي يك پرواز آزمايشي با سرعت بالاي هشت ماخ (پنج هزار و 290 گره يا هشت هزار و 600 كيلومتري در ساعت) را آغاز خواهد كرد و از مركز Andøya Rocket Range واقع در 300 كيلومتري شمال «مدار قطب شمال» اوج خواهد گرفت.

اين فناوري توسط دو موشك به فضا و به ارتفاع 320 كيلومتري پرتاب مي‌شود و هنگامي كه جو را ترك مي‌كند، از سفينه‌فضايي جدا خواهد شد و نيروي رانشي گازي كوچك آن را به زاويه دقيق مطلوب هدايت مي‌كند. سپس گرانش سفينه را به سرعت هشت ماخ شتاب‌دهي مي‌كند.


زماني كه اين وسيله‌نقيله در ارتفاعي بين 27 و 32 كيلومتر است، موتور آن براي شليك، آتش گرفته و ابزار موجود نيز احتراق و داده‌هاي رانش را ثبت مي‌كنند.

اين فرايند بايد به سرعت انجام شود، زيرا سه ثانيه پس از اشتعال، Scramspace بر فراز درياي شمال متلاشي مي‌شود.

تيم تحقيقاتي حاضر در اين پروژه اميدوار است آزمايش جديد درك بهتري از فيزيك مافوق‌ صوت، احتراق مافوق‌صوت، چگونگي عملكرد مواد و اجزا در سرعت‌هاي مافوق‌صوت و چگونگي ارتقا فرايند طراحي سفينه مافوق صوت را ارائه دهد.

مهندسان اميدوارند روزي ارسال بار به مدار با وسايط نقليه‌اي كه اكسيژن مايع كمتري را در مقايسه با موشك‌هاي كنوني حمل‌ مي‌كنند، كم‌هزينه‌تر شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۲:۰۰ توسط:sana موضوع:

زن ۱۸ ساله اي كه عرعر مي كند!!! +تصاوير

نقل قول:
پزشكان اين زن معتقدند كه ۵۰ درصد امكان بهبود كادي در آينده وجود دارد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۱:۴۵ توسط:sana موضوع:

مويي‌ترين ركوردهاي دنيا +تصوير

ركوردهاي مربوط به اعضاي بدن يكي از شاخه هاي ثبت شده در كتاب گينس است كه در ان مي توانيد ركوردهايي مانند زبان دراز، موي بلند يا بيني بزرگ را مشاهده كنيد. مو يكي از بخش هاي اصلي اين شاخه از ركوردهاي گينس است. در ادامه اين مطلب نگاهي به جالب ترين اتفاقاتي كه با محوريت مو در دنيا رخ داده است مي پردازيم:


** مرد با بلندترين موي دنيا

داشتن موهاي بلند تنها مخصوص خانم ها نيست زيرا "تران ون هي" كه در سال 2010 درگذشت بلندترين موي دنيا را در اختيار داشت. اين ركورد البته هيچگاه به ثبت نرسيد ولي در سال 2006 كه موهاي او اندازه‌گيري شد طولي معادل با 6.2 متر داشت. اين مرد 79 ساله در ويتنام زندگي مي كرد و نزديك به 15 سال بود موهاي خود را كوتاه نكرده بود. او پس از يكبار كوتاه كردن مو از آرايشگاه ترسيده بود و از اين رو هيچگاه موهاي خود را كوتاه نكرد.


** بلندترين موي بافته شده
"آشا ماندلا" خانمي است كه يكي از دست نيافتني ترين ركوردهاي دنيا را در اختيار دارد. اين خانم 50 ساله چندين سال است كه ركورد بلندترين موهاي بافته شده دنيا را در اختيار دارد. موهاي اين خانم نزديك به 5 متر طول دارد و چند سال پيش ركوردش را به ثبت رساند. اين خانم از 25 سال پيش موهاي خود را بلند كرده است. اين روزها او هفته اي يك بار موهايش را شسته و هر بار 3 بطري شامپو براي آن ها استفاده مي كند.


** ركورد رسمي بلندترين موي دنيا

"داي يو كين" به عنوان ملكه موهاي بلند شناخته مي شود. اين خانم در سال 1964 به دنيا آمده و از 14 سال پيش ديگر موهايش را كوتاه نكرده است. موه هاي اين او زماني كه به 3 متر رسيد توانست توجه بسياري را به خود جلب كند و در سال 2001 جوايزي را نيز در جشنواره هاي مختلف به دست آورد. پس از مدتي او دوباره با موهاي خود ركورد شكني كرد و اين بار موهايش بيش از 5.5 متر طول داشت. او هر بار بايد 6 تا 7 ساعت زمان براي شستن موهايش صرف كند.


** خانواده اي با موهاي بلند

خانواده راسل در ايلينوس بسيار معروف هستند زيرا سال هاست مادراين خانواده جوايز بلندترين مو را به خود اختصاص مي دهد. نكته جالب در مورد اين خانواده آن است كه سه دختر آن ها نيز موهاي خود را از بدو تولد كوتاه نكرده اند و قصد دارند ركورد مادرشان را هميشه در اختيار داشته باشند. اين خانواده اگر كمي بيشتر تلاش كنند و قصد كوتاه كردن موها را نداشته باشند مي توانند ركورد خود را وارد كتاب گينس كنند.


** بلندترين موهاي سيخ


درست كردن موها به سبك عجيب و نه چندان زيبا نيز گاهي اوقات مي تواند به يك ركورد تبديل شود. يكي از اين مدل موها سبك موهاك است كه در ان مو را با استفاده از ژل يا تافت كاملا ثابت نگه مي دارند. "كازوهيرو واتانابه" ژاپني 15 سال موهاي خود را كوتاه نكرده است. او سال گذشته با درست كردن اين مدل مو توانست ركوردي 1 متري را به ثبت برساند. كه در نوع خود بي نظير است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۱:۳۱ توسط:sana موضوع:

ثبت ركورد بلندترين برج دومينوي ايستاده در گينس


ركورد ساخت بلندترين برج دومينوي ايستاده جهان در كتاب ركوردهاي جهاني گينس به ثبت رسيد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بلندترين برج دومينوي جهان با استفاده از 2688 مهره دومينو و به طول 5.275 متر ساخته شد.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي ثبت ركوردهاي جهاني گينس، اين ركورد در سپتامبر سال جاري ميلادي (2013) در انگليس بدست آمد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۱:۱۵ توسط:sana موضوع:

حيرت ناسا از قورباغه‌اي كه قصد سفر به ماه داشت+ تصوير


ناسا تصوير حضور يك قورباغه كوچك در كنار سكوي پرتاب كاوشگر ماه LADEE را تأييد كرد.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كاوشگر جديد ماه ناسا هفته گذشته از پايگاه فضايي والوپس در ويرجينيا به فضا پرتاب شد؛ اما در بين تصاوير اين پرتاب، مشاهده يك قورباغه كوچك در ميان دودهاي سكوي پرتاب باعث حيرت كارشناسان شد.

ناسا ضمن تأييد اين تصوير، علت دقيقي براي حضور اين قورباغه در نزديكي سكوي پرتاب موشك اعلام نكرده است.

تصور بر اين است كه اين دوزيست بخت برگشته، متعلق به استخر آب نزديك سكوي پرتاب والوپس باشد؛ اين استخر توسط سيستم‌هاي باراني فشار بالا به منظور پيشگيري از آتش‌سوزي ايجاد شده است.

به گفته سخنگوي ناسا، اين عكس كاملا واقعي بوده و تنها در يك فريم از دوربين هاي كنترل از راه دور مخصوص لحظه پرتاب ثبت شده است؛ وضعيت قورباغه و احتمال نجات يافتن حيوان مشخص نيست.

پيش از اين در سال 2009 ميلادي يك خفاش با چسبيدن به بدنه شاتل فضايي، سفر به فضا با سرعت 28 هزار كيلومتر در ساعت را تجربه كرد!


انتهاي پيام


پرش يك قورباغه به هوا در كنار سكوي پرتاب كاوشگر ماه ناسا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۱:۰۰ توسط:sana موضوع:

هفت كوتوله هاي واقعي!/ تصاوير

آمبر و ترند دو كوتوله اي هستند كه صاحب 5 فرزند كوتوله نيز هستند.اين زوج خوشبخت كوتاه قد از شيريني هاي زندگيشان مي گويند ...
آفتاب: روزگارنو نوشت: آمبر استرمر و ترند جانسون زن و شوهري گرجستاني تبار هستند كه به طور مادر زادي كوتوله به دنيا آمده اند.آنها پس از 13 سال زندگي در كنار هم،حال داراي 5 فرزند كوتوله هستند كه به "خانواده 7 كوتوله" مشهورند.

ترند و همسرش آمبر اولين بار در انجمن معلولين همديگر را ديده اند.بعد از 3 سال و نيم با هم ازدواج كردند و درست 5 ماه بعد از ازدواجشان در كمال ناباوري آمبر باردارشد.او تنها 53 سانتي متر قد دارد!!
به تازگي آنها در يكي از برنامه هاي تلويزيوني با عنوان "خانواده هاي موفق،زوجهاي خوشبخت" دعوت كرده بودند.آمبر مادر 5 كوتوله است.او درباره زايمان هايش مي گويد: تمامي دكتراني كه من در هنگام اولين بارداري ام به آنها مراجعه كردند به من قاطعانه هشدار دادند كه بايد بچه را سقط كنم چرا كه معلوم نبود كه او نيز مانند من و همسرم كوتاه قد هست يا نه!از طرفي 90 درصد احتمال داشت كه هر دوي ما سر زايمان از بين برويم.اما خواست خدا چيز ديگري بود.و من بعد از پسر بزرگم 4 فرزند ديگر نيز به دنيا آوردم.دومين فرزندمان،دخترم اليزابت به فاصله 2 سال بعد به دنيا آمد.بعد از اليزابت خدا 2 دختر دوقلو به ما داد كه آنها نيز هر دو كوتاه قد هستند.و 5 سال پيش نيز آخرين فرزندم را به دنيا آوردم.


در زمان كودكي پسرم مشكلات زيادي وجود داشت.او به خاطر قد كوتاه و جثه كوچكش نمي توانست در ميان همسالان خود حضور يابد. ديگران او را با تعجب نگاه مي كردند و همين باعث ناراحتي من و همسرم مي شد.اما به تدريج اين مشكلات عادي تر شده و اكنون كه پسر كوچكمان 5 ساله است به راحتي با دوستانش بازي مي كند.
ترند در ادامه صحبتهاي آمبر مي گويد: من و همسرم ،بهترين دوستان فرزندانمان هستيم.آنها كودكان با استعدادي هستند.ما به آنها افتخار مي كنيم.

اين خانواده گرجستاني تحت حمايت دولت هستند و هزينه تحصيل و درمانشان را دولت تأمين مي كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۰:۴۵ توسط:sana موضوع:

علي كوچولوي ديروز ونقاش ساختمان امروز !!!+تصاوير

نقل قول:

كمتر علاقه‌مند سينمايي است كه فيلم «بچه‌هاي آسمان» ساخته مجيد مجيدي را نديده باشد، همان فيلمي كه براي اولين‌بار سينماي ايران را به جمع پنج فيلم نهايي اسكار بخش غير انگليسي زبان رساند، البته اهميت اين فيلم در حدي است كه به عنوان يكي از درس‌هاي ادبيات مقطع دبيرستان تدريس مي‌شود.فرخ هاشميان بازيگر فيلم بچه‌هاي آسمان
و قطعا كسي «علي كوچولو»ي اين فيلم را فراموش نكرده است، همان كه تلاش كرد در مسابقه دو سرعت، دوم شود و يك عدد كفش «كتوني» جايزه بگيرد. علي «بچه‌هاي آسمان» كه آن زمان 9 سال بيشتر نداشت، امروز 26 سال دارد و در گوشه‌اي از اين تهران بزرگ به نقاشي‌ ساختمان مشغول است و همچنان آرزو دارد، روزي دوباره مقابل دوربين فيلمي برود.
فرخ هاشميان را به سختي پيدا كرديم. براي به دست آوردن نشاني از او به سراغ عوامل «بچه‌هاي آسمان» رفتيم و در نهايت رضا ناجي كه در آن فيلم براي اولين‌بار مقابل دوربين رفته بود‌، ردي برايمان پيدا كرد.با فرخ هاشميان يا همان علي «بچه‌هاي آسمان» در خانه‌اي در جنوب شهر كه مشغول نقاشي بود، قرار گذاشتيم، خودش هم معتقد است: تركيب چهره‌اش تغيير نكرده و تنها كمي پير شده است.هاشميان كه در كنار صاحب كارش مشغول رنگ‌آميزي ساختمان نوسازي بود، گفت: هركه مي‌فهمد من آن بازيگر هستم باورش نمي‌شود و مي‌گويند فكر مي‌كرديم اين پسر الان به كجا رسيده، سوپراستار شده است! كسي فكر نمي‌كند كار امروزم اين باشد و نقاش ساختمان شده باشم و براي من هم خيلي سخت است، چون علاقه اصلي‌ام به سينما بود.وي با اشاره به نحوه انتخابش براي بازي در فيلم «بچه‌هاي آسمان» يادآور شد: كلاس سوم دبستان بودم و داشتيم خانه‌مان را مي‌ساختيم و يكسالي در خيابان «قصرالدشت» خانه‌اي را اجاره كرده بوديم. در مدرسه كلاس نقاشي داشتيم و من هميشه در اين درس ضعيف بودم. دفتر نقاشي‌ام را همراه نبرده بودم و وقتي خانم معلم اين موضوع را فهميد، بسيار گير داد و من را دعوا كرد. من هم گريه‌ام گرفته بود كه همان موقع آقاي مجيدي به همراه دو نفر ديگر به كلاس ما آمدند. ابتدا فكر كردم بازرس هستند و تا من را ديدند گفتند؛ بيا پايين.


هاشميان ادامه داد: رفتم و شروع به سوال كردن از من كردند و درباره علاقه‌ام به بازي كردن پرسيدند. از من تست گرفتند و نهايتا خوششان آمد و حس گريه‌اي كه به دنبالش بودند را به خوبي درآوردم. در نهايت آدرسم را گرفتند و رفتند و بعد از دو، سه روز براي اجازه گرفتن به مغازه پدرم رفتند.
وي با بيان اينكه در طول دو هفته، توسط سيروس حسن‌پور و جواد كاسه‌ساز براي اينكه مقابل دوربين برود،حاضر شده است‌، گفت: در پارك «لاله» تمرين مي‌كرديم تا فيلمبرداري آغاز شد و ديالوگ‌ها را همانجا مي‌گفتند و من هم تكرار مي‌كردم. قرار بود فيلمبرداري يك ماه طول بكشد اما چهار ماه طول كشيد و آنقدر برايم سخت بود كه مريض شدم و چند روزي نتوانستم كار كنم.هاشميان گفت: براي اينكه به درسم لطمه نخورد برايم معلم خصوصي گرفته بودند. ساعت شش صبح بلند مي‌شدم تا ساعت حدود هفت و نيم معلم داشتم و بعد راننده مي‌آمد و سر فيلمبرداري مي‌رفتم. آنقدر درسم خوب بود كه با همان حدود يك ساعت راه مي‌افتادم و مشكلي در مدرسه پيدا نكردم.
هنوز هم كه يادم مي‌افتد،پايم درد مي‌گيرد
او سخت‌ترين صحنه‌هاي اين فيلم را سكانس‌هاي مربوط به مسابقه دو دانست و گفت: آن صحنه‌ها برايم بسيار سخت بود و هنوز هم كه يادم مي‌افتد پاهايم درد مي‌گيرد.


هاشميان با اشاره به صحنه‌هايي از فيلم «بچه‌هاي آسمان» كه به آن علاقه دارد، يادآور شد: آن صحنه‌اي كه پايم را در حوض گذاشته و ماهي‌ها دور آن جمع مي‌شوند را بسيار دوست دارم. صحنه‌اي كه با سختي گرفته شد. اول شيشه گذاشتند تا ماهي‌ها يكجا جمع شوند اما با برخوردشان شيشه را مي‌انداختند. در نهايت اصغر نژادايماني زردچوبه به همراه خمير نان بربري به پايم ماليد و بوي آن كه پخش شد، ماهي‌ها به سمت پايم آمدند و آن صحنه را گرفتند.
او به اولين‌باري كه فيلم را به روي پرده ديد، اشاره كرد و گفت: فيلم را در جشنواره ديدم و از اينكه «بچه‌هاي آسمان» اين همه سروصدا كرد و از آن لذت مي‌بردند، خيلي خوشحال بودم.
100 هزار تومان دستمزد گرفتم
هاشميان ادامه داد: براي بازي در «بچه‌هاي آسمان» 100 هزار تومان دستمزد گرفتم كه آن را به پدرم دادم. البته آقاي مجيدي اين دستمزد را به زور به من داد.بازيگر «بچه‌هاي آسمان» همچنين يادآور شد:بعد از فيلم شناخته شده بودم و وقتي من را مي‌ديدند، خوشحال مي‌شدند. هم كلاسي‌ها و دوستانم هم خيلي من را تحويل مي‌گرفتند اما خودم را برايشان نمي‌گرفتم.
اگر سوفيا لورن نبود،«بچه‌هاي آسمان» جايزه مي‌گرفت
او در ادامه با يادآوري خاطره‌ رفتن فيلم «بچه‌هاي آسمان» به اسكار، ادامه داد: خيلي حس غرور داشتم و معتقدم اگر سوفيا لورن مسئول دادن آن جايزه نبود «بچه‌هاي آسمان» جايزه مي‌گرفت اما آن را به فيلم ديگري دادند.
تنها من بازيگر نشدم
هاشميان با بيان اينكه بعد از «بچه‌هاي آسمان» تنها در يك فيلم كوتاه بازي كرده است‌، ادامه داد: ديگر پيشنهاد بازي نداشتم. متاسفانه از كساني كه با مجيد مجيدي كار كردند تنها من بازيگر نشدم و افرادي مانند رضا ناجي و حسين عابديني در سينما ماندند. وي درباره ارتباطش با عوامل «بچه‌هاي آسمان» بعد از فيلمبرداري گفت: از روزي كه فيلم در جشنواره فيلم فجر نمايش داشت ديگر آقاي مجيدي را نديدم تا سال 87 كه با آقاي ناجي به سينما «فرهنگ» رفته بوديم تا «آواز گنجشك‌ها» را ببينيم. ابتدا من را نشناخت و بعد شناخت و حال و احوال كرد. من از سال 86 تنها با رضا ناجي ارتباط دارم. فيلم مستندي از «بچه‌هاي آسمان» در تلويزيون پخش شد كه از بين آنها فقط من نبودم. در آن برنامه آقاي ناجي پيغام داد كه اگر اين برنامه را ديدم تماس بگيرم، چون هيچ خبري از من نداشتند و حتي نمي‌دانستند زنده هستم و در ايران زندگي مي‌كنم.


هاشميان ادامه داد: يكي اين برنامه را ديد و به من خبر داد و به شبكه چهار زنگ زدم و بالاخره رضا ناجي را پيدا كردم و الان بيشتر به صورت تلفني در تماس هستيم. از كسي هم كه نقش خواهرم را بازي مي‌كرد، خبر ندارم و نمي‌دانم الان كجاست.
معتقد بودم بازيگري در خونم است
وي به اتفاقاتي كه برايش پيش آمد و باعث كم شدن علاقه‌اش به سينما شد اشاره كرد و گفت: مي‌خواستم به هنرستان صدا و سيما بروم كه به خاطر يكسري لج و لجبازي‌ها نشد و مديرمان تاييد نكرد. به شركت‌هاي توليد فيلم مي‌رفتم كه آنها هم من را سركار مي‌گذاشتند. بازيگري را دوست داشتم و معتقد بودم در خونم است و استعداد ذاتي من بود.
بازيگر فيلم «بچه‌هاي آسمان» ادامه داد: يكبار هم در شبكه 3 آشنا پيدا كردم و پيش بيژن بيرنگ رفتم كه او من را به مسعود رسام معرفي كرد و در نهايت هم هيچ اتفاقي نيفتاد. روزي هم به «سيما فيلم» رفتم و با يك بازيگر مطرحي صحبت كردم كه او بدجوري من را ضايع كرد و گفت؛ دليل نمي‌شود يك فيلم بازي كرده‌اي و ديگر بازيگر شده‌اي. آن موقع 15،‌ 16 سال داشتم و در سن بلوغ بودم و به بدنسازي هم مي‌رفتم كه اين صحبت آن بازيگر برايم خيلي سنگين بود و از اين حرفه متنفر شدم.وي افزود:‌از آن به بعد هيچ وقت پي بازيگر شدن را نگرفتم و حتي جايي مي‌رفتيم از دوستانم مي‌خواستم، نگويند بازيگر «بچه‌هاي آسمان» هستم. هاشميان گفت: انتظار داشتم آقاي مجيدي از من حمايت كند تا بازيگر شوم و من را به دوستانش معرفي كند. رضا ناجي برايم تلاش زيادي كرد اما اتفاقي نيفتاد. آنقدر اعصابم خورد شده بود كه حتي پوستر فيلم كه به ديوار اتاقم بود را پاره كردم. وي خاطر نشان كرد: تنها جايي كه حضورم در «بچه‌هاي آسمان» به كمكم آمد،‌ هنگام استخدام در شركت «روغن‌نباتي» بود كه وقتي گفتم بازيگر «بچه‌هاي آسمان» هستم استخدامم كردند، البته ابتدا باور نكردند و همان موقع در گوگل اسم من را چك كردند و ديدند راست مي‌گويم. البته مشكلاتي پيش آمد و از آنجا بيرون آمدم. هاشميان درباره فعاليت اين روزهايش گفت: تقريبا 12 سال است كه در كار نقاشي ساختمان مشغول به كار هستم و چند وقتي هم هست كه متاهل شده‌ام و با دختر همسايه‌مان ازدواج كرده‌ام. وي با اشاره به عكسش كه در كتاب درسي دوم دبيرستان چاپ شده است،‌ گفت: از سال 75 «بچه‌هاي آسمان» يك درس شده است و در مقطع دبيرستان تدريس مي‌شود و از اينكه عكس من هم در اين كتاب است، بسيار خوشحالم.


بازيگر «بچه‌هاي آسمان» ادامه داد: دوباره به بازيگري علاقه‌مند شده‌ام و در خودم مي‌بينم بازيگر خوبي شوم و دوست دارم يك بار ديگر اين فرصت نصيب من بشود و ديگر آن را به راحتي از دست نخواهم داد.
وي افزود: به عشق فيلم «بچه‌هاي آسمان» هميشه «كتوني» پايم است و انواع و اقسام كتوني‌ها را مي پوشم. هنوز هم «بچه هاي آسمان» را مي‌بينم بغض مي‌كنم و همه كار برايم خاطره است.صاحب‌كار هاشميان هم كه در طول اين گفت‌وگو پا به پاي او مشغول كار بود به اظهار نظر پرداخت و گفت: موقعي كه پيش من آمد تا مدت‌ها نمي‌دانستم بازيگر است و بارها از او خواسته‌ام اين فيلم را بياورد تا ببينم اما نياورده است . من او را به اندازه پسرم دوست دارم و حتي خودش هم به من «آقا» مي‌گويد. از ساعت 6 صبح تا 9 شب مشغول به كار هستيم و از كارش راضي هستم و هرچه مي‌گويم نه نمي‌گويد. هيچ موقع هم برايم فيلم بازي نكرده است. از اولين روز به او گفتم اگر مي‌خواهي دروغ بگويي با من كار نكن.هاشميان در پايان با ابراز خوشحالي از اين گفت‌وگو، ادامه داد: موقعي كه تماس گرفتيد، خيلي خوشحال شدم كه هنوز كسي به يادم هست. يك بارهم از تلويزيون آلمان و يك بار هم مجله‌اي از «كلمبيا» به سر كار من آمدند و گفت‌وگو كردند. سالي يكبار يادم مي‌افتند و مي‌آيند عكس و فيلم مي‌گيرند اما هيچ اتفاقي برايم نمي‌افتد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۰:۳۰ توسط:sana موضوع:

۱۰ امر غير واقعي كه همه به عنوان واقعيت پذيرفته اند

چقدر به شنيده ها فكر مي كنيد؟ اگر خاطرتان باشد وقتي بنزين را سهميه بندي كردند، اوايل همه مردم به فكر مصرف بهينه افتاده بودند (بگذريم از اينكه بعد از مدتي همه چيز به فراموشي سپرده شد). همان زمان ها بود كه در رسانه ها تبليغ مي شد كه رانندگان سر چهارراه ها پشت چراغ قرمز، خودروي خود را خاموش كنند تا بنزين هدر نرود. هم زمان عده اي با اين عمل مخالف بودند و مي گفتند اين كار به موتور وسيله نقليه آسيب مي زند و هزينه تعويض شمع و واير خودرو از اندك صرفه جويي بنزين بيشتر مي شود.
همه روزه در مواجهه با شنيده هاي مختلف هستيم و هركس واكنشي نسبت به آنها نشان مي دهد. برخي هر چه مي شوند را مي پذيرند، ولي از خوانندگان فهيم بيش از اينها انتظار مي رود. مسلماً شما در شنيده هايتان تعمق مي كنيد. در اين نوشتار شما را در جريان ۱۰ امر پذيرفته شده بين مردم مي گذاريم كه صحت ندارند.۱۰- اورست بلندترين كوه دنياست


اورست يك كوه عظيم است اما آيا بلندترين هم هست؟ حقيقت اين است كه خير. بلنداي كوه ها را بر اساس ارتفاع آنها از سطح دريا مي سنجند. اما درواقع از كوهپايه تا قله، ارتفاع دقيق يك كوه است كه در اين صورت كوه ?مونا كيا? بلندترين در دنيا محسوب مي شود.
اگر بخواهيم با سند صحبت كنيم بايد بگوييم: بالاي سطح دريا، مونا كيا (در هاوايي) فقط ۴،۲۰۶ متر ارتفاع دارد؛ اما اگر قسمت بزرگ زير آبش را هم به حساب بياوريد در آن صورت ۱۰،۲۰۰ متر خواهد بود. اين درحالي است كه اورست از خود راضي فقط ۸،۸۴۸ متر بالاي سطح دريا ارتفاع دارد كه هيچ قسمتي از آن هم زير آب نيست.
اما اين همه ماجرا نيست و هنوز حرفي از كوه كليمانجارو به ميان نيامده. ارتفاع اين كوه از پايين تا بالا ۵،۸۹۵ متر است. پس به بلندي اورست نيست اما دور تا دور اورست را سلسله جبال هيماليا فرا گرفته كه با فشاري كه به اورست مي آورند باعث رشد يك چهارم اينچي آن در هر سال مي شوند. در صورتي كه كليمانجارو به تنهايي از پَستي هاي تانزانيا و روي پاي خودش رشد مي كند.۹- بيشتر دماي بدن از طريق سر خارج مي شود

اين توجيهات را زياد شنيده ايد: بيشتر دماي بدن تان را از قسمت سر از دست مي دهيد چراكه تعداد زيادي رگ خوني در پوست سر وجود دارد، يا اينكه به اندازه كافي بين جمجمه و پوست سر چربي نيست. براي گرم نگه داشتن مغز در سر گردش خون زيادي برقرار است. آخر سر هم مي گويند: به همين خاطر است كه بايد كلاه پشمي به سر كرد تا سرما نخورد.
اما حقيقت اين است كه از سر همان قدر گرما از دست مي رود كه از باقي بدن.
پس اگر در يك روز زمستاني بيرون بوديد و از ناحيه سر احساس سرماي بيشتري كرديد بدانيد به خاطر اين است كه احتمالاً سرتان بر خلاف بقيه بدن، پوشيده نيست. يك كلاه مشكل را حل مي كند.۸- ديوار بزرگ چين تنها ساخته بشريست كه از فضا قابل رويت است

مي شود ساخته بشر را از فضا ديد‌ (به ويژه وقتي قسمتي از زمين مد نظر باشد كه تحت روشنايي مصنوعي شب قرار گرفته). تميز دادن ديوار بزرگ چين از فضا، چندان هم ساده نيست. در مدار پايين زمين تقريباً مشاهده آن با چشم غير مسلح ناممكن است. حتي با يك لنز دوربين سنگين هم گفتن اينكه مي توان ديوار چين را ديد چالشي است در نوع خود.
دو علت باعث شده اين شبه واقعيت تا اين حد حقيقت مطلق جلوه كند. يكي اينكه، تاريخ آن به پيش از عصر فضا باز مي گردد كه در آن زمان كسي به اندازه كافي از اين قضايا اطلاعات نداشت. و علت دوم هم اين است كه ديوار بزرگ چين ديوار عظيمي ست، صدها كيلومتر طول دارد و مي توان درك كرد كه مردم دوست داشته باشند درباره آن داستان هاي شگفت انگيز بسازند.
بله ديوار بزرگ چين خيلي خيلي طولاني است. اما همان طور كه مي دانيد از سنگ هاي جمع شده از زمين هاي اطرافش ساخته شده و از بالا در پس زمينه همرنگش محو مي شود. پس ديدن آن از فضا ساده نخواهد بود مگر اينكه دولت چين تصميم بگيرد كل ديوار را رنگ قرمزِ جيغ بزند!۷- شيشه مايعي با ساختاري محكم ولي در حال حركت

احتمالاً دوران دبستان به گردش علمي رفته ايد و بعضي وقت ها هم شده كه حوصله تان از آن سر برود. اينجاست كه راهنماي سفر وارد عمل مي شود و با توضيح اينكه شيشه چطور به آرامي به سمت پايين در حركت است و به همين خاطر شيشه هاي قديمي موج دار شده اند توجه شما را به خود جلب مي كند.
شيشه پنجره مايع است؟ واقعاً؟
بر خلاف اين تصور كهنه، دليل شفاف نبودن پنجره هاي شيشه اي قديمي نحوه ساخت آنهاست. تا ميانه قرن ۱۸ ميلادي بيشتر شيشه ها با فرآيندي به نام روش تاج ساخته مي شدند. همان روش كه در فيلم ها ديده ايد؛ دميدن، مسطح كردن، گرم كردن و چرخاندن. همچنين در اين روش بعضي قسمت ها كلفت تر از بقيه مي شود.
به عبارت ديگر، آن شيشه ها از اول به همين شكل بوده اند و ربطي به جريان شيشه مايع ندارد. شيشه يك جامد بي نظم است و حركتي هم ندارد.۶- اگر به جوجه ها دست بزنيد مادرشان آنها را رها مي كند

در حياط مشغول كاري هستيد كه ناگهان جوجه پرنده اي به زمين مي افتد. شما هم از ترس اينكه مبادا گربه محل يك لقمه اش كند، جوجه را در دست مي گيريد و سعي مي كنيد در لانه بگذاريد. اما چند دقيقه بعد باز همان اتفاق رخ مي دهد.
بعد شما ياد اين مسئله مي افتيد كه ?اوه، نبايد به جوجه دست مي زدم، حالا ديگر مادرش آن را به لانه راه نمي دهد و مجبورم تا ياد گرفتن پرواز مراقبش باشم?.
اين اصلاً درست نيست. رانندگي بلديد؟ خاطرتان هست كه اوايل هر چند متر يك بار خودرو را خاموش مي كرديد؟ ابتداي هر كاري بايد تمرين كرد تا خوب به آن تسلط پيدا نمود. پرنده ها هم همين طورند. آن جوجه پرنده هنوز تجربه كافي براي استفاده از بال هايش را ندارد و ممكن است چندين بار به زمين بخورد، اما اين بدان معنا نيست كه اگر شما يك بار از زمين به لانه انتقالش دهيد باعث طرد شدن آن از لانه شده ايد.
اصولاً پرنده ها شامه خوبي ندارند (به استثناي چند گونه) و نمي توانند بوي بدن شما روي جوجه خود را حس كنند. پس اگر جوجه اي را در خطر ديديد بي اعتنا به اين خرافه ها نجاتش دهيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۰:۱۴ توسط:sana موضوع:

كشف مكانيسم چگونگي تغيير ذائقه حيوانات


محققان قصد دارند با استفاده از مگس ميوه، نحوه تغيير ذائقه و تطبيق پذيري حيوانات با مواد غذايي نامطبوع را مورد بررسي قرار دهند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محققان دپارتمان سلولي و مولكولي و توسعه بيولوژي دانشگاه سانتا باربارا براي كشف مكانيسم تغيير ذائقه غذايي در حيوانات، از مگس ميوه Drosophila melanogaster استفاده كردند.

اين مطالعه با هدف يادگيري نحوه علاقه مند شدن حيوانات به مواد غذايي كه پيش از اين از آن متنفر بودند، انجام شد. تغيير ذائقه يك رفتار است در همه حيوانات ديده مي‌شود.

محور اصلي اين پژوهش بر روي كافور بعنوان يك افزودني غذايي سالم اما نه چندان دلچسب متمركز بود؛ اين افزودني در كشورهاي آسيايي بعنوان چاشني شيريني و انواع دسر از جمله بستني استفاده مي‌شود.


محققان دريافتند، مگس ميوه به مرور زمان ياد مي‌گيرد كه از مواد غذايي حاوي كافور استفاده كند، درحاليكه اين طعم دهنده پيش از اين در رژيم غذايي حشره وجود نداشت.

تغيير ذائقه به كافور از طريق مكانيسمي روي مي دهد كه شامل كاهش پروتئين TRPL بوسيله آنزيمي موسوم به ليگاز يوبي كوئيتين E3 يا ube3a است؛ پس از كاهش TRPL، كاهش در اتصالات سيناپسي روي مي دهد، اما اين كاهش براي تغيير ذائقه كافي نيست.

محققان گمان مي‌كنند كه هجوم كلسيم، فعاليت TRPL‌ در حضور كافور را افزايش داده و منجر به افزايش تمايل به يك طعم نه چندان دلچسب مي شود.

نتايج اين پژوهش در مجله Nature Neuroscience منتشر شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۹:۵۸ توسط:sana موضوع:

«كنجكاوي» در پياده‌روي مريخي ركورد زد


مريخ‌نورد «كنجكاوي» با پيمودن مسير 141 متري، ركورد طولاني‌ترين مسيرپيمايي در طول يك روز مريخي را شكست.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مريخ نورد يك تني ناسا از ماه آگوست 2012 فعاليت اكتشافي خود را بر سطح سياره سرخ آغاز كرده است.

كنجكاوي در سيصد و هشتاد و پنجمين روز مريخي به دو موفقيت تازه دست يافت كه شامل طولاني ترين مسيرپيمايي در يك روز و مسيريابي خودكار به تنهايي بود.

بر اساس اعلام آزمايشگاه پيشرانه جت (JPL)‌ ناسا، كنجكاوي در تاريخ پنجم سپتامبر (14 شهريور) مسافت 42 متري را با استفاده از سيستم هوشمند آنبورد خود پيمود.

«جف بيسيادكي» برنامه ريز مريخ نورد كنجكاوي تأكيد مي كند: مسير طولاني بسمت كوه شارپ در پيش داريم و با فعال كردن سيستم اجتناب از خطر مريخ نورد اميدواريم كه بتوانيم موانع را براحتي پشت سر بگذاريم.


پس از پيمودن اين مسير و با ارزيابي عملكرد مريخ نورد و تكميل نقشه راه در تاريخ هشتم سپتامبر، كنجكاوي به نخستين توقفگاه پنجگانه در مسير رسيدن به كوه شارپ در فاصله 5.5 كيلومتري از مركز دهانه گيل موسوم به توقفگاه Waypoint 1 رسيد.

با پايان يافتن تحقيقات علمي در منطقه Waypoint 1 ادامه مأموريت به سمت چهار توقفگاه ديگر و رسيدن به مقصد نهايي كوه شارپ از سر گرفته خواهد شد.

مريخ نورد كنجكاوي در طول بيش از يكسال فعاليت بر سطح سياره سرخ به هدف نخست مأموريت خود يعني كشف شواهدي از محيط باستاني مريخ كه از تكامل حيات ميكروبي حمايت مي كند، دست يافته است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۹:۴۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم