بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين حباب هاي دست ساز
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۷:۵۰ توسط:sana موضوع:

طراحي باگچ رو تخته سياه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۷:۳۷ توسط:sana موضوع:

شما بگين اين خانم چند سال دارد

شما بگين اين خانم چند سال دارد

افرادي در اطرافيان ما هستند كه به اصطلاح بسيار خوب مانده اند و قيافه شان به سن شان نمي خورد اين بار مي خواهيم راز اين جوان ماندن را از زبان يكي از اين افراد بيان كنيم.
كيم خانمي است كه به گفته خودش در نظر اطرافيان در ۲۵ سالگي مانده است اما در واقعيت ۵۴ سال سن دارد و يك دختر و پسر ۲۵ و ۲۴ ساله دارد.
وي رمز اين جواني را در ورزش و تغذيه مناسب و ژن خوب مي داند.كيم مي گويد در ۵۳ سالگي كه حس كردم اثرات پيري روي چهره ام خود نمايي مي كند به جاي رفتن به سراغ يك جراح زيبايي به سراغ يك پزشك تغذيه رفتم و از همان جا با تغييرات لازم در زندگي ام در جهت از بين بردن آثار پيري برآمدم.
وي مي گويد شايد زنان ديگر مثل من ژن جواني را نداشته باشند اما از تغذيه و ورزش نمي توان غافل شد چون اين دو تكنيك خيلي به من كمك كردند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۷:۲۵ توسط:sana موضوع:

مطلبي جالب براي افراد چپ دست

مطلبي جالب براي افراد چپ دستروز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ مرداد به نام روز جهاني چپ‌دست‌ها (به انگليسي: International Lefthanders Day)‏ نامگذاري شده‌است. نام اين روز در سال ۱۹۷۶ برابر با ۱۳۵۵ خورشيدي پيشنهاد شد و به تصويب رسيد.


دليل نامگذاري اين روز، انتقاد از اين است كه تمامي ابزارها و امكانات براي راست دست ها طراحي شده اند( مانند صندلي هاي يك دسته، صندلي راننده در خودروها، قانون هاي راهنمايي رانندگي، ميزهاي پر كردن فرم در بانك ها و اداره ها و...) و چپ دست ها را مجبور به كاربرد از دست راست مي كنند.
همچنين يكي از هدف هاي اين روز پيكار با باورهاي خرافاتي درباره چپ دست هاست.
چپ‌ دستي به مفهوم تمايل طبيعي افراد در استفاده از دست چپ براي انجام كارهاي گوناگون و بويژه نوشتن است. بطور طبيعي، بيشتر انسان‌ها راست‌دست هستند به اين معنا كه براي انجام كارهاي روزمره، استفاده بيشتري از دست راست به عمل مي‌آورند. يكسان‌دستان گروه خيلي كوچكي از انسان‌ها هستند كه توانايي استفاده از دست چپ و راست را بطور يكسان دارند.
مطالعات گوناگون نشان مي‌دهد كه در جوامع مختلف، ۷۰ تا ۹۰ درصد جمعيت، راست‌دست هستند. بقيهٔ اين افراد عمدتاً چپ‌دست هستند. درصد بسيار كمي نيز توانايي استفاده از دو دست را دارند


علل چپ‌دستي
علت دقيق چپ‌ دستي مشخص نيست. نظريه‌هاي مختلف، وراثت، يادگيري و فعاليت‌هاي مغزي در دوران جنيني و رشد را عامل تعيين چپ‌دستي يا راست‌دستي مي‌دانند. پژوهشگران دانشگاه آكسفورد، اخيرا ژني را كشف كردند كه گمان مي‌رود عامل بروز چپ‌دستي باشد. در افراد حاوي اين ژن، بخش راست مغز كار كنترل سرعت و زبان را بر عهده دارد و بخش چپ مغز مسئول احساسات است. در افراد راست‌دست كه فاقد اين ژن هستند وظيفه هر نيمكره مغز بر عكس اين است. اما اندكي بعد، پژوهشگران دانشگاه ام آي تي آمريكا، نظريه جديدي در اين رابطه ارائه دادند. يافته‌هاي آنان نشان مي‌دهد كه در رحم مادر، مغز كودكان چپ‌دست آزادانه تر از مغز كودكان راست‌دست رشد مي‌كند.

مسائل اجتماعي و فرهنگي
چپ‌ دستي در بسياري از جوامع، نوعي ناهنجاري و عادت ناپسند محسوب مي‌شده‌است و معمولاً سعي بر اين بوده كه كودكان را به استفاده از دست راست تشويق كنند. sinister در زبان لاتيني به معناي چپ است و در عين حال اين واژه به معني شوم و بد يُمني است. در زبان فرانسوي، gauche براي دو واژه چپ و ناشي بكار مي‌رود و در زبان آلماني، linkisch به معني چپ‌دست و آدم ناجور است .

چپ‌دستان سرشناس
نشريه فاينانشيال تايمز گزارشي داده كه تعداد مديران چپ‌دست در شركت‌هاي اينترنتي تقريباً دو برابر شركت‌هاي غير اينترنتي يا سنتي است. افلاطون و ارسطو دو چهره نامدار چپ‌دست هستند. همچنين چارلي چاپلين، آلبرت اينشتين، اسحاق نيوتن، بتهوون، باخ، لئوناردو داوينچي، ميكل‌آنژ، پيكاسو، شكسپير، نيچه، بيل گيتس، جرج مايكل و مهاتما گاندي پيكاسو-اميمنم-۵۰ سنت-جورج مايكل-آميتا باچان-تام كروز-رابرت دنيرو-نيكول كيدمن-استيو مك كوئين-تيم آلن-سارا جسيكا پاركر-آنتومي پركينز-سيلوستر استالونه، انجلينا جولي، ليدي گاگا نيز از چپ‌دست‌هاي نامي مي‌باشند. باراك اوباما پنجمين رئيس جمهور چپ دست آمريكا در ميان هفت رئيس جمهور اخير اين كشور (از جرالد فورد در ۱۹۷۴) تاكنون است. از ميان چهار رئيس جمهور اخير ايالات متحده، تنها جرج بوش پسر چپ دست نيست. رونالد ريگان چپ دست بود و جرج بوش پدر، بيل كلينتون و همانگونه كه پيشتر اشاره شد باراك اوباما همگي چپ دست هستند.
رواني
چپ دست ها مهارت بيشتري در يادگيري رياضيات دارند.
چپ دست ها درك بهتر و عميق تري از جنس مخالف خود دارند ( به دليل رابطه ي بيشتر ميان دو نيمكره مغز اين افراد ) و روابط بهتر و پايدار تري دارند، بهترين ازدواج آن است كه دو چپ دست با هم ازدواج كنند!!


در مغز افراد راست دست نيمكره سمت چپ مسئول احساسات و نيمكره سمت راست مسئول منطق و پردازش كردن داده ها و محاسبه است، در مغز افراد چپ دست اين مورد وارونه است و پيوند بيشترو تنگاتنگ تري ميان اين دو نيمكره بر قرار است و همين باعث مي شود كه افراد چپ دست:
كمتر گول بخورند.
يشتر مشكوك باشند.
سخت تر قانع بشوند.
بيشتر عصباني بشوند.
زود وابسته شوند و سخت دل بكنند.
توانايي مديريت بهتري داشته باشند.
درك موسيقي و علاقه بيشتري به موسيقي داشته باشند.
روابط دوستانه تر و گرم تري داشته باشند.
آسان وتر و عميق تر مطالب تازه را ياد بگيرند.
براي يادگيري نياز كمتري به تكرار داشته باشند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۷:۱۲ توسط:sana موضوع:

سربازي رفتن دختران در چهل سال پيش

سربازي رفتن دختران در چهل سال پيش

قبل از انقلاب دختران نيز مثل پسران به خدمت سربازي مي رفتند.


عكس زير دختران سرباز ايراني در سال ۱۳۵۳ را نشان مي دهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۷:۰۰ توسط:sana موضوع:

تصاوير شوخي خرچنگ با تمساح درنده‎

تصاوير شوخي خرچنگ با تمساح درنده‎


خبرگزاري تسنيم: يك خرچنگ شجاع، پوزه تمساح درنده را نيشگون مي گيرد و تا تمساح به خودش بجنبد، لابلاي گل و لاي ناپديد مي شود و از چنگ تمساح مي گريزد.   

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۶:۴۷ توسط:sana موضوع:

رفقا عاشقتونم

تنها چيزي كه يارانه اي نشد “رفاقت” بود چون نتونستن روش قيمت بزارن !
مخلص همه رفقاي با معرفت كه قيمت ندارن …
.
.
هميشه يادتون باشه ك توي دنيا ، دوست هاي خوب محدودن ولي دوستاي خوب ، دنياي نامحدودن …
.
.
سلامتي هرچي خوبه كه بدش ماييم
سلامتي هرچي بزرگه كه كوچيكش ماييم
سلامتي هرچي رفيقه كه اگه قابل بدونن خاك زير پاش ماييم …
.
.
رفيق چهار حرفه اما اگه رفيقتو فراموش كني خيلي حرفه …
.
.
مخلص همه ي اونايي كه چراغ رفاقتشون هميشه براي ما نفت داره !
.
.
به سلامتي بچه هايي كه سر تا پاشون زير بارون خيس ميشه ولي رفاقتشون نم نميده …
.
.
خيالم راحته كه اگه زمستون هرچقدرم سرد باشه رفقايي مثل شما دارم كه دمشون خيلي گرمه !
.
.
عشق + اهميت = مادر
عشق + ترس = پدر
عشق + كمك = خواهر
عشق + دعوا = برادر
عشق + اهميت + ترس + كمك + دعوا + زندگي = رفيق …

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۶:۳۲ توسط:sana موضوع:

ماجراي ضرب المثل يار غار

ماجراي ضرب المثل يار غار


يار غار به كسي گويند كه رفيق گرمابه و گلستان باشد، غم دوست او را متالم و شاديش او را مسرور و مبتهج كند. خلاصه آن چنان يار وفادار و ايثار گر باشد كه عقلا و مبتفكران در مقام مقايسه با برادر دچار تامل گردند.


بعضيها عقيده داشتند كه بايد حضرت محمد (ص) را به زندان انداخت و بدين وسيله از فعاليتش در راه ترويج دين جديد جلوگيري كرد. برخي مي گفتند بايد او را نفي بلد و يا به اصطلاح امروزه تبعيد كرد ولي اكثريت مخالفان به قتل و كشتن پيغمبر (ص) راي دادند منتها چون قتل او از طرف افراد يك قبيله خالي از اشكال نبود سرانجام قرار بر اين گذاشته شد كه هر قبيله يك يا چند جوان نيرومند و شمشيرزن از ميان خود انتخاب كنند و اين جوانان با شمشير آخته يكباره بر محمد (ص) هجوم برده هر كدام ضربتي بر او بزنند و خونش را بريزند تا بدين طريق خون او در ميان قبايل مختلف لوث شود و بني عبد مناف نتوانند در مقام معارضه و انتقام برآيند. رسول اكرم (ص) به حضرت علي بن ابي طالب (ع) دستور داد كه در آن شب از فاطمه زهرا (ع) مراقبت كند و برديماني او را پوشيده در رختخوابش بخوابد و خود با ابوبكر در نيمه هاي شب مخفيانه از در كوچكي كه پشت خانه ابوبكر بود بيرون رفتند و با دو شتر جماز كه قبلا آماده شده بود راه جنوب را در پيش گرفتند و در غار ثور پنهان شدند. يكي از مردان قريش همين كه به در غار رسيد ديد كه تارهاي عنكبوتي مدخل غار را مسدود كرده و دو كبوتر نيز در دهانه غار نشسته اند كه با ديدن وي پرواز كردند. چون اين بديد عطف عنان كرد و به جوانان ديگر گفت:« راجع به اين غار مطمئن باشيد كه سالهاست احدي به درونش پاي نگذاشته است زيرا در ورودي غار را عنكبوتان قبل از تولد محمد (ص) تنيده اند! عقل سليم حكم نمي كند كسي وارد غار شده باشد بدون آنكه تارهاي عنكبوت را پاره ًكند.» اين بود ماجراي غار ثور كه ابوبكر از آن تاريخ به بعد به يارغار موسوم گرديد و مجازاً در رابطه با دوستان يكدل و وفادار مورد استشهاد و تمثيل قرار مي گيرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۶:۱۹ توسط:sana موضوع:

تصاوير زيبايي هاي پاييز‎

تصاوير زيبايي هاي پاييز‎

در حالي كه دماي هوا رو به سردي گذاشته و روزها كوتاه تر شده اند، رنگ برگ درختان نيز شروع به تغيير كرده است. اينها همه از نشانه هاي فرا رسيدن فصل پاييز است. با هم نگاهي داريم به مناظري زيبا از فصل پاييز در نقاط مختلف جهان.
 
 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۶:۰۶ توسط:sana موضوع:

عبور از عرض اقيانوس اطلس با قايق تندرو بدون موتور

عبور از عرض اقيانوس اطلس با قايق تندرو بدون موتور


روياي عبور از عرض اقيانوس اطلس با قايق تندور به زودي به واقعيت تبديل مي شود.
به گزارش گروه رسانه‌هاي خبرگزاري تسنيم،طراحي قايق تندرو و آيروديناميكي Samson از سال 2011 آغاز شده و اخيرا به پايان رسيده است و اكنون همه چيز براي يك سفر هيجان انگيز آماده است.
اين قايق فوق تندرو كه محصول مشترك آندراس باكاس و شركت LOMOcean Design است، داراي دو مشخصه اصلي ايمني و حركت سريع در آبهاي اقيانوسي است.
كار ساخت اين قايق در پايان سال 2012 آغاز شد و اكنون همه چيز براي اين نمايش بزرگ آماده مي شود. قرار است سامسون عرض اقيانوس اطلس را در حد فاصل نيويورك تا پاريس طي كند.
اين قايق فوق مدرن 13.4 متر طول و 2.9 متر عرض دارد و به لطف مواد مستحكم و سبكي كه در ساخت آن به كار رفته بدنه اي به وزن 650 كيلوگرم دارد كه با در نظر گرفتن تجهيزات مختلف ارتباطاتي و ايمني نصب شده به 1.2 تن مي رسد.
نكته جالب توجه اين است كه در اين قايق خبري از موتور يا بادبان نيست و نيروي محركه توسط دو سيستم پارويي منحصربفرد به شكل دو باله جانبي تأمين مي شود.
از قابليت هاي مهم قايق امكان برگشتن به حالت اوليه درصورت واژگون شدن در اقيانوس است.
در اين قايق از سيستم الكترونيكي هشداردهنده مخصوصي استفاده شده كه به ساير كشتي ها و قايق هاي پيش رو هشدار لازم مبني بر نزديك شدن به آنها را مي دهد. سيستم تصفيه آب آشاميدني از آب اقيانوس و اينترنت پرسرعت از ديگر ويژگيهاي اين قايق به شمار مي رود.
سفر 6116 كيلومتري اين قايق تندرو كه پيش بيني مي شود بين 60 تا 80 روز ادامه يابد از ماه مارس آغاز خواهد شد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۵:۵۴ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل