بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

وسيله ي جالبي براي كتاب خوانها

اين ابزار نشانه گذاري براي دوستداران كتاب در جنس هاي مختلف(پلاستيكي، فلزي، چوبي و مقوايي)، رنگ و اشكال متفاوت طراحي شده‌اند؛ شايد برخي از اين نشانه‌ها اغراق‌آميز باشند اما معمولاً كتاب دوستان بيشتر از اين وسايل استفاده مي‌كنند؛ اين نشانه‌ها مي‌تواند راه خوبي براي جلب برخي افراد به خواندن كتاب باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۹:۳۷ توسط:sana موضوع:

به ايراني بودنم افتخار مي كنم ❤

در بناهاي بزرگ جهان مانند ديوار چين دست نوشته هايي يافت شده كه اين عبارت در آن حكاكي شده ."اگر برده اي در هنگام كار آسيب ديد او را گردن بزنيد!"

يا بر روي اهرام مصر نوشته شده؛ ٰ "كارگراني را كه هنگام كار ،توان كار كردن را نداشتند از بدن آنان مثل مصالح در ساخت مصالح بهره ببريد.!!"

ولي در تخت جمشيد(پارسه) و در كتيبه هاي كشف شده نوشته شده:
"اگر كارگري در هنگام كار در اين بنا آسيب ديد موظف هستيم وسايل امرار معاش اورا تا پايان زندگانيش بي هيچ چشمداشتي فراهم و پرداخت كنيم ..."

هويت ما اين است ، ...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۹:۲۳ توسط:sana موضوع:

سرگرمي كودكان با تكنولوژيي جديد!!


«موف» يك دستبند متصل هوشمند است كه براي سرگرمي كودكان به طوري خاص طراحي و ساخته شده است. به غير از دستبندهايي كه براي پيدا كردن و ارتباط برقرار كردن با كودكان ساخته شده‌اند، اين دستبند كودك را سرگرم مي‌كند و كودك به غير از بازي با آن مي‌تواند از تخيلات خود استفاده كند.

موف از طريق بلوتوث به گوشي هوشمند يا تبلت متصل مي‌شود، داراي شتاب سنج و سنسور ژيروسكوپ است و با هر حركت مچ دست كودك، صدايي خاص بر روي دستگاه‌هاي هوشمند متصل توليد مي‌شود؛ در واقع كودك مي‌تواند با ژست نواختن گيتار، درام، تقليد از جنگجوهاي سامورايي و با استفاده از تخيل، خود را سرگرم كند. براي اين كار كودك يكي از 13 فعاليت‌هاي پيشنهادي دستبند را انتخاب مي‌كند و سي جلوه صوتي توليد مي‌كند.اين دستبند داراي برنامه‌اي خاص است و در حال حاضر با برنامه iOS سازگار است، داراي باتري است كه 30 ساعت مورد استفاده قرار مي‌گيرد و با قيمت 65 يورو به بازار عرضه شده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۹:۱۱ توسط:sana موضوع:

فقط كافيه بخنديد!!


فرادي كه نگرش سالم‌تري به زندگي دارند در شرايط استرس‌زا آسان‌تر مي‌توانند مشكلات و اضطراب‌ها را تحمل كنند.

خنده فقط آرامش بخش نيست، يك خنده كامل و از ته دل باعث مي‌شود ماهيچه‌هاي شكم و شش‌ها آرامش پيدا كنند؛ خنديدن مانند پياده‌روي است و به همان اندازه براي سلامت مفيد است و در واقع خنده يك نوشداروي طبيعي است.

«دكتر پچ» كه يك پزشك است مدت 40 از شغل خود دست كشيده است و لباس دلقك‌ها را پوشيده است تا بتواند بيماران را از طريق خنداندن آنها درمان كند؛ وي براي درمان بيماران اعم از بزرگسال و كودك نزد آنان مي‌رود و آنها را مي‌خنداند.

دكتر پچ مي‌گويد خنده مفهوم زندگي را بهتر مي‌كند و يك وسيله قدرتمند و رايگان است كه اثربخشي زيادي در همه چيز و در درمان بيماري دارد و بايد روح و جسم را با خنده جلا داد؛ وي معتقد است با خنده مي‌توان هر دردي را درمان كرد.

در بسياري از مطالعات، اثرات مثبت خنده بر روي بدن انسان مشاهده شده است و علاوه بر تأييد تمام مزاياي رواني، يك شفا دهنده است؛ la guélotologie (علم شفا بخشي با خنداندن) مزاياي فيزيولوژيكي بسيار جالب دارد و دلايل زيادي براي خنديدن وجود دارد كه بايد خنديد.

كاهش احساس درد

برخي محققان نشان داده‌اند پس از 10 دقيقه خنده شديد، احساس درد كاهش پيدا مي‌كند، چون وقتي ما مي‌خنديم برخي هورمون‌هاي درون‌زا (آندورفين) كه نوعي ماده شيميايي آرام بخش و مسكن طبيعي بدن است در حقيقت مانند مورفين عمل مي‌كند و توليد آن در زمان فعاليت بدني، هيجان، احساس درد و خوردن غذاهاي فلفلي به وجود مي‌آيد؛ اين ماده به خون مي‌رود و در نتيجه باعث كاهش درد مي‌شود.


تقويت سيستم ايمني بدن

آزمايش‌هاي متعدد به اثبات رسيده است كه خنده باعث تغييرات عصبي قابل توجهي از قبيل افزايش سلول‌هاي كشنده طبيعي است، اين سلول‌ها با كشتن تمام سلول‌هايي كه توسط يك عفونت، ويروسي شده‌اند از بدن دفاع مي‌كنند؛ يك خنده از ته دل مقدار ايمونوگلوبولين A را افزايش مي‌دهد.

بهبود عملكرد شناختي

به نظر مي‌رسد خنديدن باعث افزايش عملكرد فكري و توانايي ما براي حفظ اطلاعات است.


پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي عروقي

دوز روزانه يك خنده خوب اثرات قابل توجهي مانند ورزش بر روي سيستم عروقي دارد، خنده گردش خون را فعال مي‌كند و خطر مشكلات قلبي و عروقي به ويژه حمله قلبي را كاهش مي‌دهد.

افزايش ظرفيت ريه

خنده باعث مي‌شود ارگان‌هاي شكمي حركت كنند، به كشش ريه كمك مي‌كند، پاك كننده غشاهاي مخاطي است؛ هنگامي كه ما مي‌خنديم هوا با سرعت بيش از 100 كيلومتر در ساعت خارج مي‌شود و اين گردش هوا يك اكسيژن خوب به سلول‌هاي سراسر بدن مي‌فرستد.

از بين رفتن استرس و خستگي

خنده توليد اندورفين مي‌كند، مسكني كه سطح استرس را كاهش مي‌دهد.

خواب راحت شبانه

خنده روابط بين انسان‌ها را بهبود مي‌بخشد و اثرات مفيد در رابطه افراد دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۹:۰۰ توسط:sana موضوع:

با پلك زدن هم ميتوان پيانو زد !!


يك تيم دانشمندان از دانشگاه تسوكوبا در ژاپن با همكاري شركت «فاو» كه در ساخت دستگاه‌هاي مجازي متخصص است يك عينك مجازي ساخته‌اند؛ اين دستگاه نوعي بازي با چشم است و قادر به رديابي چشم‌هاست، به زبان انگليسي آشناست و حركت چشم را مي‌خواند. هدف اصلي اين سيستم، فعال كردن افراد معلول به نواختن پيانو است، مخصوصاً افرادي كه نمي‌توانند از دست‌هاي خود استفاده كنند.

كاربر براي دسترسي به يك رابط مجازي بايد عينك را به چشم بزند، بر روي صفحه نمايش نت‌ها نمايش داده مي‌شوند و از طريق مشاهده در آن دردسترس كاربر است، در مسيري كه چشم حركت مي‌كند و بر روي هر نقطه كه نت وجود دارد كاربر نگاه مي‌كند و پلك مي‌زند يك سيگنال MIDI از طريق كامپيوتري به شكل دگمه كه سمت راست عينك وجود دارد فرستاده مي‌شود.Yuja Kojima سرپرست و رئيس شركت «فاو» گفت: اين فناوري مي‌تواند فرصت‌هاي جديد براي هر انساني كمك كند. سازندگان اين عينك تصميم دارند عينك را در سراسر جهان و مدارس مخصوص معلولين پخش كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۸:۴۸ توسط:sana موضوع:

تنها هتل 8 ستاره جهان !!!

هتل كاخ امارات(Emirates Palace ) يگانه هتل هشت ستاره در جهان است كه همچون معجزه اي در دل كوير است.
به گزارش صبحانه، اين معماري عربي با استفاده از 40 تن طلا بنا شده است كه به اين ترتيب، بارديگر زندگي لوكس پادشاهان عرب را به رخ مي كشد.

هنگام ورود به اين هتل، شما مي توانيد تجمل و ويژه بودن فضاي آن را حس كنيد. هر اتاق همچون يك كاخ است. در لابي هتل، يك دستگاه خودپرداز براي فروش طلا وجود دارد كه در جهان يگانه است.

اين هتل، لوكس ترين و گران ترين هتل در جهان است كه با استفاده از 3 ميليارد دلار ساخته شده است. هزينه اقامت يك شب در اين هتل به 13 هزار دلار مي رسد.

نماي كاخ امارات، از دور مانند يك مسجد است. اين هتل داراي 8 دستگاه خودروي BMW 760 و دو دستگاه خودروي رولز رويس است كه براي جا به جايي مسافران به فرودگاه در نظر گرفته شده است.

اين هتل 394 اتاق دارد، قيمت آن به 600 تا 13 هزار دلار مي رسد كه 20 نوع خدمات اضافه ارايه مي دهد.

هر اتاق داراي 7 خدمتكار است كه 24 ساعت در حال ارايه خدمات هستند. تعداد كارمندان تا اندازه زيادي بيش از مهمانان است.

اين هتل همچنين داراي يك ساحل خصوصي است.

هر مهمان هنگام ورود به هتل يك لپ تاپ به ارزش 2500 دلار تحويل مي گيرد كه مي تواند از آن به عنوان كنترل روشنايي و يا تماشاي تلويزيون و غيره استفاده كند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۸:۳۳ توسط:sana موضوع:

دل آدم… چه گرم مي شود گاهي ساده…


دل آدم… چه گرم مي شود گاهي ساده… به يك دلخوشي كوچك…

به يك احوالپرسي ساده…

به يك دلداري كوتاه …

به يك “تكان سر”… يعني تو را مي فهمم …

به يك گوش دادن خالي… بدون داوري!

به يك همراهي شدن كوچك …

به حتي يك همراهي كردن ممتد آرام …

به يك پرسش :”روزگارت چگونه است ؟”

به يك دعوت كوچك به صرف يك فنجان قهوه !

به يك وقت گذاشتن براي تو…

به شنيدن يك “من كنارت هستم “…

به يك هديه ي بي مناسبت …

به يك” دوستت دارم “بي دليل …

به يك غافلگيري … به يك خوشحال كردن كوچك …

به يك نگاه …

به يك شاخه گل…

دل آدم گاهي چه شاد است …

به يك فهميده شدن درست !

به لبخند!

به يك سلام !

به يك تعريف… به يك تاييد به يك تبريك …!!!

و ما چه بي رحمانه اين دلخوشي هاي كوچك و ساده را از هم هم دريغ ميكنيم و تمام محبت و دوست داشتن مان را گذاشته ايم كنار تا به يك باره همه آنها را پس از مرگ نثار هم كنيم …

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۸:۲۱ توسط:sana موضوع:

كف‌بيني به روش علمي

رابطه انگشتان دست با رفتار تهاجمي و خطر ابتلا به بيماري‌ها
آينده افراد نه در كف دست كه روي انگشتانشان نوشته شده است و مي‌توان از نسبت طول انگشتان براي پيش‌بيني رفتار تهاجمي و خطر ابتلا به بيماري‌ها استفاده كرد.


به گفته پژوهشگران مي‌توان با نگاهي سريع به دست‌ها (و اگر بخواهيم دقيق‌تر بگوييم، نسبت طول انگشت حلقه و انگشت اشاره) اطلاعات زيادي را در مورد شخصيت و خطر ابتلاي فرد به برخي بيماري‌ها فهميد. البته، اين نسبت طول دو انگشت نيست كه اين مسائل را كنترل مي‌كند؛ و درواقع، اين مسائل هستند كه اين مقدار را تعيين مي‌كنند.

به گفته پيتر هارد، عصب‌شناس در دانشگاه آلبرتا، در پسرها «طي رشد جنيني، افزايش شديد تستسترون در ميانه سه‌ماهه دوم بارداري اتفاق مي‌افتد» كه به نظر مي‌رسد بر رفتار و سطح سلامتي جنين در آينده اثر مي‌گذارد. يكي از نتايج اين جريان شديد تستسترون كه به وضوح هم قابل مشاهده است، اين است كه انگشت حلقه به ميزان چشمگيري از انگشت اشاره بلندتر است.

تحقيقات دانشمندان هنوز به جايي نرسيده كه بتوانند با اندازه‌گيري طول انگشت، بروز بيماري خاصي را تشخيص دهند، ولي آنها شواهدي گردآوري كرده‌اند كه نشان مي‌دهد اين عدم تعادل هورموني دوران جنيني تا چه اندازه بر زندگي فرد اثر مي‌گذارد، از افزايش يا كاهش خطر ابتلا به برخي بيماري‌هاي خاص گرفته تا پيش‌بيني اين‌كه آستانه عصبانيت فرد چقدر بالا يا پايين است.

پژوهشگران به بررسي اين امر كه چه چيزي جرقه اين تغييرات هورموني را مي‌زند، ادامه مي‌دهند و جستجوي ارتباط آن را با سطح استرس، رژيم غذايي و قرار داشتن در معرض مواد شيميايي خارجي آغاز كرده‌اند.


چگونه مي‌توانيم نسبت انگشت خود را تحليل كنيم:
Fq<1 : پرخاشگري لفظي بيشتر
هرچه نسبت انگشت كوچك‌تر باشد، زبانتان تند و تيزتر خواهد بود. هم در مردان و هم در زنان، نسبت انگشت كوچك‌تر به معناي پرخاشگري بيشتر است.


Fq<1 : مهارت‌هاي ورزشي بيشتر
هرچه جريان تستسترون جنيني شديدتر باشد، نشان‌دهنده سطح موفقيت بالاتر در ورزش و همچنين جنگندگي ذهني بيشتر در ورزش است. در يك تحقيق، مشخص شد كه دانشجويان ورزشكار (زن و مرد) از نسبت انگشت كوچك‌تري در مقايسه با ديگر دانشجويان برخوردارند.


Fq<1 : حس جهت‌يابي بهتر
در زنان، نسبت انگشت مردانه‌تر متناظر با جهت‌يابي بهتر است و اين نتيجه‌گيري تأييدي است بر پژوهشي پيشين كه دريافته بود مردان حس شناخت فضايي بهتري نسبت به زنان دارند.


Fq<1 : افزايش رفتار تهاجمي جسمي
مردان با نسبت انگشت كوچك‌تر معمولاً بيشتر به دنبال دعوا مي‌گردند. زنان با شكل دست مشابه هم احتمال بيشتري دارد كه در صورت تحريك شدن، واكنش تهاجمي نشان دهند.


Fq<1 : خطرپذيري بيشتر
مرداني كه در دوران جنيني تستسترون بيشتري دريافت مي‌كنند و در نتيجه انگشت حلقه بلندتري دارند، خطرپذيرتر هستند. يك مثال: موفق‌ترين معامله گران اقتصادي، انگشت بلندتري دارند. به نظر مي‌رسد كه اين الگوهاي رفتاري فقط براي مردان صادق باشد.


Fq>1 : زانوهاي سالم‌تر
در مقايسه با كساني كه انگشتانشان طول برابري دارند يا انگشت اشاره بلندتري دارند، انگشت اشاره‌اي كه كوتاه‌تر از انگشت حلقه باشد مي‌تواند به‌خصوص در زنان نشانه خطر آرتروز استخواني زانو باشد.


Fq>1 : خطر بيشتر ابتلا به سرطان دهان
در تحقيقي كه فقط ميان مردان انجام شده بود، نسبت انگشت بالا (كساني كه دو انگشتشان طول برابري دارند يا حتي طول انگشت اشاره در آن‌ها بيشتر از انگشت حلقه باشد) در مردان مبتلا به سرطان دهان مشاهده شده است.


Fq>1 : خطر كمتر ابتلا به سرطان پروستات
در مردان با انگشت اشاره بلند و انگشت حلقه كوتاه، خطر سرطان پروستات 33 درصد كمتر است. اگر سن كمتري داريد، خطر حتي از اين هم كمتر است: 87 درصد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۸:۰۹ توسط:sana موضوع:

سوگند يك نخست وزير خداناباور (+عكس)

نخست وزير جديد يونان به دليل اينكه خداناباور است از قسم يادكردن در مقابل كشيش بزرگ اين كشور خودداري كرد.

به گزارش عصرايران، به طور معمول در مراسم هاي سوگند، نخست وزير در برابر اسقف كليساي ارتودكس يونان سوگند ياد مي كند.

حال اما نخست وزير جديد يونان يعني "الكسيس تسي پراس" خداناباور است به همين دليل درخواست كرد او نه در حضور كشيش بلكه در حضور رئيس جمهور يونان و به شرف خود قسم بخورد.
اين مراسم سوگند نيز به اين ترتيب انجام شد.

سوگند "الكسيس تسي پراس" نخست وزير جديد يونان (سمت چپ) در برابر رئيس جمهور اين كشور


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۷:۵۷ توسط:sana موضوع:

گاهي نميشود كه نميشود كه نميشود ...

گاهي گمان نميكني ولي خوب ميشود


گاهي نميشود كه نميشود كه نميشود ...گاهي بساط عيش خودش جور ميشود

گاهي دگر تهيه بدستور ميشود ...


گه جور ميشود خود آن بي مقدمه


گه با دو صد مقدمه ناجور ميشود ...


گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است


گاهي نگفته قرعه به نام تو ميشود ...


گاهي گداي گدايي و بخت با تو يار نيست


گاهي تمام شهر گداي تو ميشود...برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۷:۴۴ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم