بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پاريس تخم مرغي در آينده !يك گروه معمار كره‌اي ديدگاه خود از پاريس در قرن 21 را به اشتراك گذاشتند و شهر پاريس را به شكل حباب‌هاي تخم مرغي طراحي كرده‌اند.

اين ساختمان‌ها به شكل كپسول تخم‌مرغي طراحي شده‌اند كه از ميكرو ارگانيسم‌هاي موجود در طبيعت الهام گرفته شده است.

هر كپسول به عنوان يك دفتر كار، يك فضاي تجاري يا مسكوني استفاده مي‌شود؛ اين طرح بر روي 3800 مترمربع توسعه خواهد يافت.

حباب‌ها به شكلي طراحي شده‌اند كه يك تصوير پانورامايي 360 درجه را به وجود مي‌آورند؛ معمار در اين طراحي يك تضاد با سبك نئوكلاسيك براي ساختمان‌هاي

اطراف ايجاد كرده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۷:۰۰ توسط:sana موضوع:

شعر دوران بچگي (fun)


يه توپ دارم قلقليه!
I have a ball roundy rounded,
It’s red ,white and blue.
When I hit it against the ground,
You have no idea how far it goes.
I didn’t have this ball.
I did my homeworks well.
My dad gave me an Eid gift.
Gave me a rounded ball!

اتل متل توتوله!
How’s Hassan’s Cow?
She doesn’t have neither milk nor tits.
They took her milk to India.
Marry a Kurdish Woman.
Name her Amghezy.
Around her hat reddish.
Aachin and Vaachin,
cross one of your legs!

عمو زنجيرباف!
Uncle chain knitter!
Yeeeeees.
Have you knit my chain?
Yeeeeees.
Did you throw it behind the mountain?
Yeeeeees.
Father has just arrived.
What does he bring?
Pea and raisin.
Eat it and come!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۶:۴۷ توسط:sana موضوع:

...قضاوت بيجا نكنيم...

هركي خوشگل و خوش تيپه هرزه نيست!
هركي ريش داره مومن نيست!
هركي,چادر ميزاره, ""مريم مقدس""نيست!
هركي خوش زبانه چاپلوس نيست!
هركي ميخنده بي غم نيست!
هركي ارايش ميكنه فاحشه نيست!
هركي زياد كارميكنه حمال نيست!
هركي دوچرخه سواره فقير نيست!
هركي آدمه,انسان نيست!
كسي كه سيگار ميكشه، معتاد نيست
كسي كه بلوند ميكنه، خراب نيست
كسي كه بنز سوار ميشه، بي رحم نيست
كسي كه درس نميخونه، خِنگ نيست
كسي كه سكوت ميكنه، لال نيست
كسي كه بهت دست ميده،دوست نيست
...قضاوت بيجا نكنيم...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۶:۳۵ توسط:sana موضوع:

نزديك به يك سوم پيامك‌ها در ايران جوك هستند.

نام: 150301162411_sms_624x351_thinkstock.jpg نمايش: 6 اندازه: 15.3 كيلو بايت


نزديك به يك سوم پيامك‌ها در ايران جوك هستند.حسن ذوالفقاري مدير گروه آموزش زبان و ادب فارسي فرهنگستان زبان و ادب فارسي مي‌گويد: "ابزار انتقال پيامك تنها موبايل نيست بلكه شبكه‌هاي اجتماعي نقش مهمي در اين نقل و انتقال دارند و شبكه هايي مانند وايبر، واتس آپ و لاين رشد زبان پيامكي را سرعت بخشيده‌اند."

آقاي ذوالفقاري در سخناني امروز (يكشنبه دهم اسفند، اول مارس) در نشست تخصصي پيامك و زبان فارسي افزود كه تنها دو درصد پيامك‌ها در ايران صد درصد به زبان انگليسي نوشته مي‌شود
به گفته او همچنين "محتواي ۲۹ درصد پيامك‌ها در ايران طنز است
كه بيشتر هم از سوي پسران ارسال مي‌شود."به نوشته سايت نيروي انتظامي، در ايران از پيامك بيشتر براي "تفريح و سرگرمي" استفاده مي‌شود و محتواي آنها را "جوكهاي سياسي، قومي، جنسي و بعضاً توهين و تمسخر" تشكيل مي‌دهد.

پيامك‌ها ادبيات خاص خود را هم دارند و به گفته محمدرضا سنگري عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي، "پيامك‌ها ساخت‌هاي تازه و ادبيات تازه‌اي را با خود مي‌آورند. آنها گاهي اوقات تلفيقي هستند از شعر و نثر و گاهي اوقات نظام زباني را به هم مي‌ريزند با اين حال بايد اذعان كرد كه تفكرآميزترين انشاها در پيامك‌ها متبلور مي‌شوند."


به گفته محمود اكرامي‌فر، معاون سردبير روزنامه جام‌جم "پيامك‌هاي زنان، طولاني‌تر، داراي ادبياتي اغنايي‌تر، زباني رسمي‌تر و البته لحني عاطفي‌تر و اقناعي‌تر و عمدتا درخواستي و خواهشي هستند اما پيامك‌هاي مردان داراي عباراتي كوتاه‌تر، ادبياتي اقتدارگرايانه‌تر و القائي‌تر هستند."
درباره آمار ارسال پيامك در ايران ارقام متفاوتي عنوان شده اما معاونت اجتماعي نيروي انتظامي آن را در حد ۶۵ ميليون ارسال در روز مي‌داند و به اين ترتيب ايرانيان را در شمار بزرگترين ارسال كنندگان پيامك در جهان قرار مي‌دهد.
با اين حال آمار ارسال پيامك بر حسب ايام سال و يا اتفاقات تغيير مي‌كند و براي مثال در فاصله آخرين روز اسفند سال گذشته تا اولين روز سال ۱۳۹۳ بيش از ۲.۵ ميليارد پيامك ارسال شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۶:۲۳ توسط:sana موضوع:

تئوري شن

تئوري شن

مردي با دوچرخه به خط مرزي ميرسد.
او دو كيسه بزرگ همراه خود دارد.
مامور مرزي ميپرسد : « در كيسه ها چه داري؟». او ميگويد «شن»
مامور او را از دوچرخه پياده ميكند و چون به او مشكوك بود ، يك شبانه روز او را بازداشت ميكند ، ولي پس از بازرسي فراوان ، واقعاً جز شن چيز ديگري نمييابد.
بنابراين به او اجازه عبور ميدهد.
هفته بعد دوباره سر و كله همان شخص پيدا ميشود و مشكوك بودن و بقيه ماجرا...
اين موضوع به مدت سه سال هر هفته يك بار تكرار ميشود و پس از آن مرد ديگر در مرز ديده نميشود.
يك روز آن مامور در شهر او را ميبيند و پس از سلام و احوال پرسي ، به او ميگويد : من هنوز هم به تو مشكوكم و ميدانم كه در كار قاچاق بودي ، راستش را بگو چه چيزي را از مرز رد ميكردي؟
.
قاچاقچي ميگويد : دوچرخه!
بعضي وقت ها موضوعات فرعي ما را به كلي از موضوعات اصلي غافل ميكند

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۶:۱۰ توسط:sana موضوع:

جالب و ديدني از 4 گوشه جهان

جالب و ديدني از 4 گوشه جهان

رستوراني مخصوص آدم هاي خوشگل و خوشتيپ!


تا به حال به اين فكر كرده‌ايد كه چگونه مي‌شود كه وارد يك رستوران شد، همه غذايي را آزمايش كرد و سپس بدون آنكه پول بدهيد و فقط به خاطر تيپ خوب و زيبايي صورتتان همه‌چيز مجاني تمام شود؟ اگر دوست داريد اين مورد را يك بار امتحان كنيد بايد سري به چين بزنيد.
در محله كره‌اي ها واقع در "ژنگژو" چين رستوراني افتتاح شده است كه به افراد خوش‌تيپ و خوش‌صورت غذاي مجاني مي‌دهد؛ البته اين حالت قوانيني هم دارد. شما بايد جزو 5 نفر خوشگل‌ترين افرادي باشيد كه در رستوران هستند.
داوران اين رستوران گروهي از جراحان پلاستيك هستند كه به افراد خوش‌چهره را انتخاب مي‌كنند. پس از انتخاب شدن بهترين چهره دكترها بهترين غذا را براي زيباتر شدن چهره شخص برگزيده پيشنهاد مي‌دهند.
اين قانون باعث شده است تا افراد زيادي به اين رستوران مراجعه كنند و امتياز زيبايي خود را بسنجند و شايد شانس خوردن يك غذاي رايگان را هم داشته باشند. البته برخي نيز با دريافت امتيازهاي كم از رستوران بيرون رفته و خشم خود را به گونه‌اي تخليه كرده‌اند.

كشف يك زامبي واقعي"الكس نوبل" مردي 26 ساله است كه سال هاست علاقه خاصي به زامبي‌ها پيدا كرده است و هميشه در اوقات فراغتش گريم‌هاي زامبي مي‌كرد و براي خودش نقش بازي مي‌كرد تا اينكه يك پيشنهاد كاري جالب دريافت كرد.
اين مرد شغل اداري و مطمئن خود را كه سال‌ها در آن تجربه داشت براي تبديل شدن به يك زامبي حرفه‌اي رها كرد. او حالا در شغل زامبي بازي فعاليت مي‌كند و به گفته خودش از زندگي خيلي بيشتر لذت مي برد.وي اعتقاد دارد كه بهترين بازيگر نقش زامبي‌هاست زيرا مي‌تواند به خوبي رفتار آن‌ها را تقليد كند. همچنين صداي زامبي‌ها را نيز به‌خوبي تقليد مي‌كند. او تا به حال در چند فيلم و سريال و بازي هم نقش بازي كرده بود.
وي هم اكنون استاد 200 دانش آموزش شده است كه دوست دارند به مانند وي يك زامبي واقعي شوند. او مي‌گويد: "اين شغل جديد شايد درآمد كمتري داشته باشد اما علاقه من براي تبديل شدن به يك زامبي بسيار است."بي مسئوليت ترين كارمند دنيايك كارمند شهرداري در هندوستان پس از 24 سال به خاطر بي‌مسئوليتي و غيب در محل كار بالاخره اخراج شد. اين مرد از سال 1990 ديگر در محل كارش ديده نشد ولي همچنان حقوق و مزايايي خود را دريافت مي‌كرد.
"آ كي ورم" مردي است كه در سال 1990 به خاطر بيماري يك روز به محل كارش نرفت و از همان روز تصميم گرفت ديگر به اداره برنگردد. او هميشه به دنبال راهي بود تا مرخصي و طول درمانش را افزايش دهد.
در سال 1992 كار بر روي پرونده اخراج وي از شهرداري آغاز شد ولي به خاطر قانون‌هاي بيهوده و مسخره اين كار عقب افتاد و در سال 2007 دوباره پرونده وي باز شد اما در نهايت به امضاي شهردار كل وي ماه گذشته رسما اخراج شد.
آمار نشان مي‌دهد كه هندي‌ها سابقه خرابي در اين عرصه دارند و به طور معمول هميشه دير به محل كار مي‌روند و غيبت‌هاي طولاني‌مدت دارند. سال گذشته نيز يك معلم كه 23 سال كلاس‌هاي درس را پيچانده بود اخراج شد.

آخرين مدل گاو بازيبا كلمه گاوبازي يا گاوچراني آشنا هستيد و مي‌دانيد كه يك رسم يا ورزش خاصي است كه در كشورهاي لاتين طرفدار دارد. در اين مسابقات انسان‌ها با گاو مبارزه مي‌كنند و در نهايت آن‌را مي‌كشند.
در حالي كه گاوبازي در مكزيك و اسپانيا به شكل هاي سنتي انجام مي‌شود، كاستاريكايي‌ها يك شيوه عجيب آن را مي‌پسندند كه عملا گاوها در حال "انسان بازي" هستند. در اين مسابقات اين گاو است كه همه را مي‌كشد.در اين مسابقه كه در اصل جشن پايان سال است كشاورزان گاوهاي خشمگين خود را به ميدان مبارزه آورده و براي جنگيدن رها مي‌كنند. افرادي كه دوست دارند با گاو مبارزه كنند بايد به وسط ميدان رفته و از دست آن خودشان را نجات دهند.
در اين جشن يك قانون وجود دارد، گاو مي‌تواند به همه آسيب برساند و حتي انسان ها را بكشد ولي هيچ‌كس اجازه ندارد ذره‌اي به گاو آسيب وارد كند و تنها راه مبارزه فرار براي نجات جان است. مردم كاستاريكا اين جشن را بسيار دوست دارند و آن را يك روز شاد مي‌دانند.

بزرگ‌ترين كاميون‌هاي جهاناين هيولاهاي غول پيكر توسط شركت‌هاي خودروسازي مختلف ساخته شده‌اند و براي ساخت‌وساز و حمل‌ونقل استفاده مي‌شوند؛ اين كاميون‌ها از بزرگ‌ترين كاميون‌هاي جهان هستند كه در حال حاضر مورد استفاده شركت‌هاي مختلف ساخت و ساز و حمل بار است. به تصاوير خارق العاده اي از آنها توجه كنيد :

مرگ‌بارترين درياچه دنيا


شايد با ديدن كلمه مرگ‌بار در كنار نام درياچه به ياد غرق شدن انسان‌ها افتاده باشيد اما بايد بگوييم كه در اين درياچه كسي نمي‌واند شنا كند چه برسد به آنكه در آن غرق شود، اين مكان آلوده‌ترين درياچه دنياست.
درياچه كاراچاي در مرز قزاقستان قرار گرفته است و از سال 1940 تا به امروز هميشه محلي براي انباشت زباله هاي اتمي و راديواكتيوي بوده است. اين درياچه در حال حاضر به عنوان يكي از آلوده‌ترين نقاط زمين هم شناخته مي‌شود.بنا به آماري كه كارشناسان از اين منطقه ارائه داده‌اند ميزان راديواكتيوي اين درياچه 200 هزار برابر حد مجاز است و اين يعني نزديك شدن به آن هم مي‌تواند تاثيرات جبران‌ناپذير روي بدن داشته باشد.
اين آلودگي اثرات بسيار زيادي در مناطق اطراف گذاشته است كه از جمله آن‌ها مي‌توان به تخليه 23 روستا از 40 روستايي كه در اطراف درياچه بودند، افزايش 30 درصدي سرطان، افزايش قابل توجه تولد كودكان نارس و ... اشاره كرد.بزرگترين هتل نمكي دنياهتل "سالار دويوني" در بياباني در بوليوي ساخته شده و به عنوان بزرگ‌ترين هتل در جهان شناخته شده است كه تماماً از نمك است. بسياري از گردشگران به دليل چشم‌انداز زيباي آن به اين هتل مي‌روند. آجرهاي ديوارهاي اين هتل از نمك ساخته شده‌اند، صندلي، ميز و هرچيزي كه در هتل ديده مي‌شود و تمام وسايلي كه نيازمند مسافران است همه از نمك هستند. تمام وسايل براي استفاده بسيار راحت هستند.
اين هتل داراي 6 اتاق يك نفره و سوئيت است، 14 اتاق دو نفره دارد، داراي دو اتاق سه نفره، يك اتاق خانوادگي با يك تخت دونفره و دوتخت دوقلو و شومينه است؛ هر اتاق داراي حمام خصوصي است و يك فضاي گرم با چراغ‌هايي با نوري ملايم كه در نمك منعكس مي‌شود و يك فضاي منحصر به فرد و گرم را بوجود مي‌آورد. اين هتل به غير از سالن غذا خوري داراي يك سالن بيليارد و فوتبال دستي براي سرگرمي مسافران است. تيم معماران يك محيط استثنايي براي گردشگران بوجود آورده‌اند؛ اين هتل محدوديت‌هايي نيز در آشپزي به دليل فشار اتمسفر و سيم برق كه توسط نمك خورده مي‌شود دارد كه سيم‌هاي برق براي كاهش خورندگي توسط يك غلاف احاطه شده است. قيمت هر اتاق براي هر شب بين 100 تا 400 يورو است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۵:۵۶ توسط:sana موضوع:

اين افراد چهره جديدي از زندگي به ما نشان داده اند

اين افراد چهره جديدي از زندگي به ما نشان داده اند

خيلي از آدمها صبحشون رو فقط با فكر به گذروندن زمان و پشت سر گذاشتن روزها شب مي‌كنند. اين آدمها براشون فرقي نمي‌كنه كه زندگي چطور ميگذره و چه چيزهايي در اين مسير نصيبشون ميشه. در مخالفت با اين دسته آدمها، عده اي هم وجود دارند كه از تك تك روزهاي عمرشون، به نفع به دست آوردن تجربه هاي پر ارزش، و ساختن زندگي استثنائي و لذت بخش تلاش مي كنند.

اينها آدمهايي هستند كه اهداف بزرگ براي خودشون ميچينند، تا هميشه براي خودشون سربلندي و افتخار داشته باشند. ميخوايم به طور مختصر با چند نفر از اين افراد كه روزمرگي به زندگيهاشون راهي نداره و به تنهايي هيجان زندگي خودشون رو تامين مي كنن آشنا بشيم. شايد يكي از اين آدمها باعث جرقه زدن يه تصميم يا به وجود آوردن اراده انجام دادن يه كار جديد توي زندگي هامون بشه.

مايك هورن (Mike Horn)كسي كه قصد داره با پاي پياده از قطب شمال و جنوب بگذره. مايك سفرش رو ۲ ماه پيش شروع كرده.
لورا دِكِر (Laura Dekker)جوان ترين كسي كه به تنهاي دور دنيا رو در قايق خودش پيمود.

يوييچيرو ميورا(Yuichiro Miura)مرد ۸۰ ساله اي كه با صعود به قله اورست، به دنيا ثابت كرد كه سن فقط يك عدده.
مَت گاثميلِر(Matt Guthmiller)پارسال، ركورد جوان ترين خلباني كه دنيا رو با هواپيماي خود پيموده رو به اسم خودش كرد.

گراهام هوگز(graham hughes)كسي كه ۲۰۱ كشور رو در يك سفر ۴ ساله بدون هواپيما ديد.


فليكس باومگارتنر(Felix Baumgartner)كسي كه ۲ سال پيش از خارج از جو زمين، به پايين پريد و فقط به وسيله ي نيروي جاذبه، سرعت صوت رو شكست داد.


احمد جمال گبر(Ahmed Gamal Gabr)كسي كه بعد از ۴ سال تمرين، ركورد عميق ترين غواصي رو به اسم خودش كرد: ۱۰۹۰ متر در ۱۲ دقيقه!


ديانا يارد(Diana Nyad)كسي كه ركورد شناي ۱۱۰ مايلي از كوبا تا فلوريدا رو در سن ۶۴ سالگي به نام خودش كرد.


ريس لارِي(Rhys Lawrey)كسي كه قصد داره 50 هزار مايل رو با موتور خودش سفر كنه و تا الان نصف راه رو رفته


جردن رومرو(Jordan Romero)جوان ترين كسي كه به قله اورست ، در سن ۱۳ سالگي صعود كرد.


اريك ويهنمير(Erik Weihenmayer)تنها كوهنورد نابينايي كه قله اورست رو فتح كرده.


دن اوسمان (Dan Osman)سنگ نورد معروفي كه همه عمرش رو بدون تجهيزات ايمني در طبيعت سنگ نوردي كرد و ركورد سرعت ۱۲۰ متر صعود رو در ۴ دقيقه و بيست و پنج ثانيه به اسم خودش كرد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۵:۴۳ توسط:sana موضوع:

جالب اما باورنكردني در مورد فقراي ميلياردر + عكس

جالب اما باورنكردني در مورد فقراي ميلياردر (عكس)

اينجا زيمبابوه است با نرخ تورمي معادل ۲۳۱ ميليون درصد در سال! نرخ برابري ۲۵ ميليون دلار زيمبابوه معادل يك دلار آمريكا است.

اين مرد در حال رفتن به سوپرماركت براي خريد چند قلم جنس است


اين كوه پول معادل يكصد دلار آمريكا استبه همين دليل اسكناس هاي ۵۰ ميليون دلاري ضرب شدندو بعد هم اسكناس‌هاي ۲۵۰ ميليون دلاريـ ببخشيد! قيمت اين تي‌شرت چقدر است؟

ماه مه اسكناس‌هاي ۵۰۰ ميليون دلاري به بازار آمدند


و ماه ژوئن نوبت به اسكناس‌هاي ۲۵ و ۵۰ ميليارد دلاري رسيدو در انتها اسكناس ۱۰۰ ميليارد دلاريبا اين صد ميليارد دلار مي‌توان چه خريد؟ سه تا تخم‌مرغدر ماه اوت دولت زيمبابوه با تنزل ارزش دلار، ده صفر را از مقابل اسكناس‌ها برداشتنرخ تورم همچنان بالا رفت و در سپتامبر با اين مقدار پول مي‌شد اين تعداد گوجه‌فرنگي خريدو براي يك تكه نان اين مقدار پول پرداختدوباره اين دور در ماه سپتامبر شروع شد و اسكناس‌هاي ۲۰ هزار دلاري وارد بازار شدند
و چند هفته پيش اسكناس‌هاي ۵۰ هزار دلاري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۵:۳۱ توسط:sana موضوع:

گرانترين پروژه هاي فضايي

گرانترين پروژه هاي فضايي

رصدخانه فضايي گايا: 860 ميليون دلار

اين رصدخانه در سال 2013 توسط موشك روسي به مدار پرتاب شد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


فضاپيماي جونو: 950 ميليون يورو

جونو در ماه اوت 2011 به فضا پرتاب شد و در اكتبر سال 2016 به ژوپيتر مي‌رسد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


رصدخانه فضايي هرشل: يك ميليارد و 100 ميليون يورو
اين رصد خانه توسط ايستگاه فضايي بين‌المللي ساخته شده است و بزرگ‌ترين تلسكوپ مادون قرمز است كه تا كنون راه‌اندازي شده است.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


فضاپيماي گاليله: يك ميليارد و 200 ميليون يورو
توسط شاتل آتلانتيس حمل شد و در 18 اكتبر سال 1989 پرتاب شد و در 7 دسامبر 1995 به ژوپيتر رسيد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


طيف سنج مغناطيسي آلفا: يك ميليارد و 700 ميليون يورو
آلفا گران‌ترين ايستگاه فضايي بين‌المللي است كه با نام AMS-02 شناخته مي‌شود؛ اين دستگاه ضد ماده‌ها را در پرتوهاي كيهاني اندازه‌گيري مي‌كند.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


جستجوگر Mars Curiosity: دو ميليارد و 500 ميليون يورو
اين كاوشگر توسط ناسا به مريخ فرستاده شد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


كاسيني-هويگنس: 2 ميليارد و 800 ميليون يورو
اين فضاپيماي رباتيك در سال 1997 پرتاب شد و در سال 2004 به مقصد رسيد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


ايستگاه فضايي MIR: سه ميليارد و 600 ميليون يورو
طولاني‌ترين پرواز در فضا را داشته است.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


گلوناس: 4 ميليارد و 30 ميليون يورو

توسعه گلوناس در سال 1976 آغاز شد و در سال 1995 تكميل شد.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


سيستم ناوبري ماهواره‌اي گاليله: 5 ميليارد و 400 ميليون يورو.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


تلسكوپ فضايي جيمز وب: 7 ميليارد و 560 ميليون يورو

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


GPS: ده ميليارد و 300 ميليون يورو
سيستم تعيين موقعيت جهاني يك گروه 24 ماهواره‌اي است، هر سال 500 ميليون يورو هزينه دارد. اين سيستم تقريباً بخشي از زندگي روزمره و ثابت شده است، نه تنها براي كاربردهاي نظامي بلكه زندگي روزمره مفيد است.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


پروژه فضايي آپولو: 21 ميليارد و 800 ميليون يورو

پروژه آپولو نه تنها يكي از معروف‌ترين در تاريخ فضايي است بلكه گران‌ترين نيز هست.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


ايستگاه فضايي بين المللي: 137 ميليارد و 600 ميليون يورو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۵:۱۹ توسط:sana موضوع:

شخصيت شناسي سلفي بازها

شخصيت شناسي سلفي بازها

حتما اين روزها بارها و بارها ديده‌ايد كه در جمع‌هاي مختلف سلفي‌گرفتن باب شده است. عكس‌هاي سلفي (تصاويري كه توسط خود شخص از خودش گرفته مي‌شود) سبكي از عكاسي است كه امروزه به يك اپيدمي تبديل شده و بسياري از شبكه‌هاي اجتماعي محيط مناسبي براي انتشار سلفي‌ها به شمار مي‌روند، درنتيجه انتشار اين تصاوير به شكل باورنكردني در حال گسترش است.

ضمن اينكه گاهي مي‌بينيم بعضي افراد در انتشار سلفي‌ها زياده‌روي مي‌كنند و در هر شرايطي مي‌خواهند سلفي بگيرند. به نظر شما ويژگي‌هاي شخصيتي افراد در ميزان گرايش و علاقه‌مندي آنها به سلفي گرفتن چقدر تاثير دارد؟ دكتر سعيد آزادي‌عصر، روانشناس باليني و مشاور خانواده به شما مي‌گويد كه كدام شخصيت‌ها بيشتر به سلفي گرفتن علاقه دارند و لايه‌هاي پنهان شخصيت آنها را براي‌تان روشن مي‌كنند.

چه افرادي بيشتر سلفي مي‌گيرند؟

افراد با هر شخصيت و با هر ويژگي‌ فردي مي‌توانند به گرفتن سلفي علاقه داشته باشند. از آنجا كه سلفي گرفتن يك پديده نوظهور است و پژوهش و تحقيق خاصي مبني بر اينكه افراد با چه ويژگي‌هاي شخصيتي بيشتر به گرفتن سلفي روي مي‌آورند انجام نشده و اتفاق نظري در اين باره نيست، نمي‌توان به‌طور قطع در اين باره نظر داد اما احتمال مي‌رود افرادي كه خيلي به گرفتن سلفي گرايش دارند و به‌طور افراطي از آن استفاده مي‌كنند افرادي باشند كه مايلند ديده شوند و به نوعي دنبال جلب‌توجه براي ديده شدن هستند.گاهي هم افرادي كه مايلند ارتباط‌هاي مختلفي را تجربه كنند براي رسيدن به اين هدف‌شان از اين طريق وارد مي‌شوند. مي‌توان احتمال داد افرادي كه رگه‌هاي خودشيفتگي در شخصيت آنها غالب‌تر است به گرفتن سلفي تمايل بيشتري نشان دهند. احتمال دارد شخصيت‌هاي نمايشي و دوري‌گزين هم براي رسيدن به برخي خواسته‌هاي‌شان به اين كار روي بياورند. احتمال اينكه افراد با اعتمادبه‌نفس پايين هم به اين كار علاقه زيادي نشان دهند زياد است.

افراد توجه‌طلب با اعتمادبه‌نفس پايين

افرادي كه دوست دارند ديده شوند و مدام دنبال اين هستند كه توجه ديگران را به خودشان جلب كنند معمولا اعتمادبه‌نفس پاييني هم دارند. از اين رو اين افراد براي اينكه بتوانند توانمندي‌ها و حضورشان را در جمع مطرح و توجه و تاييد ديگران را متوجه خودشان كنند به كارهايي متوسل مي‌شوند كه سلفي گرفتن مي‌تواند يكي از آنها باشد. اين افراد معمولا عكس‌هاي مختلف با فيگورهاي متفاوتي از خودشان مي‌گيرند و آنها را در شبكه‌هاي اجتماعي متعدد به نمايش مي‌گذارند.

خودشيفته‌ها

افراد خودشيفته هم معمولا اعتمادبه‌نفس پاييني دارند و اين ضعف در اعتمادبه‌نفس را با رفتار خودشيفته‌مآبانه جبران مي‌كنند به اين شكل كه خودشان را محور همه چيز مي‌دانند و تنها ديدگاه‌ها، نظرات و تمايلات خودشان را قبول دارند و نهايت تلاش‌شان را مي‌كنند كه خودشان را برتر و بالاتر از ديگران نشان دهند. سلفي گرفتن مي‌تواند يكي از نمودهاي رفتاري‌ در افرادي كه خصوصيت خودشيفتگي در شخصيت آنها بارزتر است باشد به اين ترتيب كه آنها با گرفتن يك تصوير ساده از خودشان توجه ديگران را جلب كرده و سعي در نشان دادن و مطرح كردن خودشان در حضور ديگران مي‌كنند.

يكي ديگر از ويژگي‌هاي افراد خودشيفته كنترل‌گري محيط است. اين افراد هميشه انتظار دارند بقيه تسليم نظرات، علايق و خواسته‌هاي آنها باشند. اين افراد معمولا دوست ندارند از ديگران نه بشنوند. هرگونه تاييد نشدن و نه شنيدن از جانب ديگران مي‌تواند آنها را ناراحت كند و به هم بريزد. گاهي اين ناراحت شدن به حدي است كه افرادي كه آنها را تاييد نكرده‌اند يا به آنها نه گفته‌اند را طرد مي‌كنند، گاهي هم به آنها عناد ورزيده و با آنها دشمني مي‌كنند. مثلا اگر يك نفر به آنها بگويد سلفي‌ كه از خودت گرفتي خوب نيست، يا به‌شدت ناراحت مي‌شوند يا سعي مي‌كنند خلاف آن را بگويند و به ديگران اثبات كنند عكسي كه گرفته‌اند ايده‌آل است.

افراد دوري‌گزين

شخصيت‌هاي كناره‌گير و دوري‌گزين هم ممكن است به سلفي گرفتن تمايل زيادي نشان دهند. اين افراد كمتر در جمع حضور پيدا مي‌كنند و اگر هم در جمعي حاضر شوند سعي مي‌كنند حتي‌الامكان ديده نشوند. عمدتا افرادي خجالتي و كم‌حرف‌اند، كمتر نظر مي‌دهند و اگر هم سوالي از آنها بشود خيلي كوتاه پاسخ مي‌دهند. اين افراد خيلي دوست دارند ديده شوند و مورد توجه قرار بگيرند اما چون در ارتباطات اجتماعي واقعي و زنده توانمند نيستند و هنگامي كه مستقيم ديده مي‌شوند اضطراب سراغ‌شان مي‌آيد، تمايلي به حضور فيزيكي در جمع ندارند و چون از حضور در دنياي مجازي احساس راحتي بيشتري دارند در شبكه‌هاي اجتماعي پررنگ‌تر حاضر مي‌شوند.

درواقع آنها براي جبران اين ضعف و كمبود سعي مي‌كنند خودشان را در دنياي مجازي مطرح كنند. از اين رو احتمال اينكه عكس‌هاي زيادي از خود بگيرند و براي نمايش در شبكه‌هاي اجتماعي قرار دهند بسيار زياد است. درواقع گرفتن سلفي روش غيرمستقيمي است كه باعث مي‌شود اين افراد احساس كنند در جمع هستند و ديده مي‌شوند، اما نه به‌طور مستقيم.

به دنبال آخرين مد

چند وقتي است كه سلفي گرفتن مد شده شايد به اين دليل كه گوشي‌هاي جديد اين امكان را براي آنها فراهم مي‌كند. دسته‌اي از افراد وقتي مي‌بينند بقيه اين كار را مي‌كنند بدون هيچ هدف و انگيزه‌اي آنها هم براي خالي نبودن عريضه دست به سلفي گرفتن مي‌زنند و آنها را به معرض نمايش مي‌گذارند.

مدگرايي مي‌تواند ناشي از كنجكاوي يا تمايل اجتماعي ساده كه طبيعت هر فردي است باشد، اما بعضي افراد بدون هيچ آگاهي، هدف و انگيزه‌اي صرفا از يك الگو پيروي مي‌كنند و گرايش خام و كوركورانه‌اي دارند تا هر چه را كه مد مي‌شود دنبال كنند. افراد هرقدر هويت پخته‌تر و قوي‌تري داشته باشند مدگرايي در آنها هدفدارتر و انتخابي‌تر خواهد بود. اين افراد هر الگو و مدي را قبل از بررسي و مطالعه پيروي نمي‌كنند. آنها بعد از رسيدن به آگاهي و شناخت در صورت ارزشمند بودن و احساس نياز كردن دست به انتخاب مي‌زنند.

برعكس افرادي كه بدون هيچ هدفي و به‌طور افراطي از مد پيروي مي‌كنند هويت‌هاي شخصيتي ضعيفي دارند و با مدگرايي در خود هويت ايجاد مي‌كنند. درواقع اين افراد سعي مي‌كنند با گرايش به گروه‌ها، گرايش‌ها، الگوها و مدهاي مختلف خلأهاي هويتي خود را پر كنند.راه فرار از سلفي

گاهي ممكن است در جمع يا گروهي قرار بگيريم و يكي از افراد گروه اقدام به گرفتن سلفي دسته‌جمعي كند. اگر در چنين شرايطي مايل به سلفي‌گرفتن نيستيد، بايد همان لحظه موافق نبودن‌تان را اعلام كنيد و از كسي كه مي‌خواهد عكس بگيرد خواهش كنيد اجازه دهد شما از جمع آنها خارج شويد و بعد عكس بگيرد.

بهترين و مناسب‌ترين واكنش در چنين موقعيتي واكنش آني و قاطعانه است. نبايد نگران باشيد كه ممكن است با مطرح كردن عقيده و خواسته‌تان ديگران ناراحت شوند. افراد بايد بتوانند در چنين موقعيت‌هايي توانايي نه گفتن را داشته باشند. اين يك مسئله شخصي است و حق شماست كه نظرتان را در اين باره بگوييد.

با مخالفت افراد چه كار كنيم؟

اگر شما مايل به گرفتن سلفي دسته‌جمعي نباشيد بعد از اينكه مخالفت‌تان را با گرفتن سلفي در جمع نشان مي‌دهيد و از اين كار خودداري مي‌كنيد با واكنش‌ها و عكس‌العمل‌هاي متفاوتي مي‌توانيد روبه‌رو شويد. معمولا در اين موقعيت‌ها برخورد افراد خشن، تند و اجباري نخواهد بود و كمتر پيش مي‌آيد كه كسي را مجبور به سلفي گرفتن كنند.

بيشتر برخوردها در ابتدا محرك و تهييج‌كننده است و با عباراتي ساده سعي مي‌كنند فرد را در معذوريت قرار دهند كه آنها را همراهي كند. مثل اينكه؛ «بابا اينكه چيز زياد مهمي نيست.»، «زياد سخت نگير.»، «مگه از چيزي مي‌‌ترسي كه واكنش نشون مي‌دي.» يا ممكن است از اين در وارد شوند كه «تو آگاهي نداري»، «اين يه چيز عاديه و سعي كن به‌روز باشي»، «امل‌بازي در نيار» و. . . مناسب‌ترين واكنش اين است كه شما اعتمادبه‌نفس‌تان را حفظ كرده و اصطلاحا به كرسي بنشانيد.

در برابر صحبت‌ها و نظرات آنها دست به توجيه كردن نزنيد. در چنين مواقعي بايد توانايي نه گفتن را داشته باشيد. در كمال خونسردي روي نظرتان پافشاري كرده و رك و صريح بگوييد: «چون علاقه‌اي به اين كار ندارم ترجيح مي‌دهم آن را انجام ندهم.» توجه داشته باشيد كه رك‌گويي با بي‌احترامي متفاوت است. فرد در عين اينكه ادب و احترام اجتماعي را رعايت مي‌كند، حق شخصي را براي خودش محفوظ نگه مي‌دارد.

خلاقيت به خرج دهيد

سلفي گرفتن مثل خيلي از پديده‌هاي نوظهور همانطور كه مي‌تواند جنبه‌هاي منفي داشته باشد، مي‌تواند جنبه‌هاي مثبت، مفيد و سازنده هم داشته باشد. هر فردي اگر به سهم خود هنگام سلفي گرفتن خلاقيتي به خرج دهد هر عكس سلفي مي‌تواند يك پيام آموزشي در بر داشته باشد.

بهتر است هنگامي كه سلفي مي‌گيريم صفات و رفتار پسنديده را نشان دهيم، مثلا يك نفر در سلفي خود آراستگي يا لبخند توأم با مهرباني را نشان دهد، اين‌گونه به مخاطب يك انرژي مثبت را منتقل يا يك انديشه و پيام مثبت و آموزنده را القا مي‌كند. اگر اين جنبه‌ها را در سلفي گرفتن در نظر بگيريم و پشت هر سلفي يك هدف وجود داشته باشد، مي‌توانيم آن را به يك پديده مثبت بشري تبديل كنيم كه افراد به وسيله آن بتوانند به يكديگر نيرو، انرژي و الگوهاي مثبت ارائه دهند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۴۵:۰۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا