بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

عجيب ترين مرد دنيا با سري وارونه + عكس+18

عجيب ترين مرد دنيا با سري وارونه

كلوديا اولين نوزادي نيست كه پزشكان به دليل تولد با ناهنجاري هاي متعدد خواستار مرگ وي شدند. اما كلوديا اولين نوزادي نيست كه پزشكان به دليل تولد با ناهنجاري هاي متعدد خواستار مرگ وي شدند.

دستان كلوديو قدرت لازم براي انجام حركات روزمره را ندارند در نتيجه او بايستي كارهايش را با كمك لبهايش انجام دهد.پزشكان برزيلي اميدي به زنده ماندن نوزادي با سري وارونه نداشتند اما مادر اين نوزاد به او زندگي بخشيد تا بتواند بعد از 37 سال تبديل به يكي از مشهورترين سخنرانان حوزه بازرگاني در برزيل شود.

به گزارش ايران ناز ، “كلوديو ويرا دو اوليوريا”، مرد 37 ساله برزيلي است كه با ناهنجاري نادر پزشكي به دنيا آمد. پزشكان به دليل شكل عجيب اين نوزاد در هنگام تولد از مادر او خواستند تا اجازه مرگ اين نوزاد را بدهد اما با ممانعت مادر مواجه شدند و اين نوزاد به لطف مادرش توانست به زندگي خود ادامه دهد.نوزاد مبتلا به “آرتروگريپوز” يا Arthrogryposis multiplex congenital، مجموعه اي از چند بيماري با علائم باليني كمابيش مشابه است كه مشخصه آنها تغيير شكل و سفتي غير پيشرونده مفاصل در حين تولد است. در اين بيماري، بافت عضلاني به طور كامل يا نسبي با بافت چربي و فيبرو جايگزين مي شود. معمولاً اين بيماري هر چهار اندام را تا حدودي درگير مي‌سازد و ضعف عضلاني و محدوديت حركتي ايجاد مي‌كند. شيوع آن يك در هر سه هزار تولد زنده است.مادر كلوديو مي گويد:” پزشكان پس از تولد نوزادم به من گفتند:”او هيچ شانسي براي ادامه زندگي ندارد و دير يا زود فوت خواهد كرد زيرا در زمان تولد بخاطر حالت قرار گيري سرش با مشكلات عديده تنفسي دست به گريبان بود. دستان كلوديو قدرت لازم براي انجام حركات روزمره را ندارند در نتيجه او بايستي كارهايش را با كمك لبهايش انجام دهد. اما كودكم توانست به مدرسه برود و اكنون نوزادي كه با سري وارونه متولد شده بود پس از 37 سال تبديل به يكي از سخنرانان حوزه بازاريابي و بازرگاني در كشور برزيل شده كه سخنان او تاثير باورنكردني بر مراجعه كنندگانش دارد.”

كلوديو در مصاحبه اي گفت:”من از دوران كودكي مي خواستم كارهاي روزمره و فعاليت هايم را خودم به تنهايي انجام دهم ولي به دليل وضعيت جسمي ام به سايرين وابسته بودم. سپس بعد از مدتي تصميم گرفتم خودم كارهايم را انجام دهم اكنون نه تنها مي توانم بسياري از كارهاي روزمره ام را خودم به تنهايي انجام دهم بلكه در سمينارهاي مختلفي نيز به سخنراني مي پردازم. من معتقدم شخص معمولي هستم و با بقيه انسان ها هيچ تفاوتي ندارم. معمولا از من پرسيده مي شود كه آيا محيط اطرافت را برعكس نمي بيني؟ اما در پاسخ به اين سوال بايد بگويم من هم مثل سايرين همه چيز را به صورت معمولي مشاهده مي كنم. من از نواقص جسمي كه دارم، نمي ترسم و مهم اين است كه من در كارم موفق هستم و به عنوان يك سخنران حرفه اي از سراسر دنيا دعوتنامه هاي بسياري را دريافت مي كنم.
اما كلوديا اولين نوزادي نيست كه پزشكان به دليل تولد با ناهنجاري هاي متعدد خواستار مرگ وي شدند. بيتام، يكي ديگر از اشخاصي است كه با همين ناهنجاري متولد شد اما اكنون يكي از مشهورترين نقاشان بين المللي نام گرفته تا جايي كه در سال 2006 ميلادي و در حراج مشهور آثار هنري با نام “كريستيز ” توانست آثار خود را با مبالغ باورنكردني به فروش برساند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۳:۴۷ توسط:sana موضوع:

زنان معروفي كه به خاستگاري رفتند

زنان معروفي كه به خاستگاري رفتند

با وجود اين كه طبق آداب و رسوم اين مردها هستند كه از زن ها خواستگاري مي كنند، حقيقت اين است كه در يكي از هر 20 زوج اين زن است كه از مرد خواستگاري مي كند. برخي از زن هاي معروف هم از شريك زندگيشان درخواست ازدواج كرده اند و گاه حتي در مقابل آن ها زانو زده اند.


هر چند اين ازدواج خيلي طول نكشيد، اما «بريتني اسپيرز» در ژوئن 2004 از «كوين فدرلاين» خواستگاري كرد. آنها در پروازي از نيويورك به سوي ايرلند بودند كه اين اتفاق افتاد. چندي بعد بريتني با يك انگشتر الماس پنج قيراطي ديده شد، كه شايعاتي مبني بر اين كه خودش اين حلقه را خريده است در آن زمان منتشر شد.


«آليسيا مور» كه بيشتر به عنوان «پينك» شناخته شده است از ستاره موتور سواري، «كري هارت»، در حالي كه اومشغول مسابقه بود با در دست گرفتن تابلويي كه روي آن نوشته بود «با من ازدواج مي كني؟» خواستگاري كرد. كري كه فكر مي كرد او دارد شوخي مي كند به مسير خود ادامه داد، ولي پينك در دور بعدي زيرنوشته هايش عبارت «جدي ميگم» را اضافه كرد. آنها شش ماه بعد ازدواج كردند و حالا يك دختر كوچولو دارند.

نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت


وقتي «ديويد اوتانگا» در تولد 27 سالگي «جنيفر هادسون» از او خواستگاري كرد، او فكر كرد كه ديويد هم بايد اين احساس را تجربه كند. پس او هم در تولد ديويد به همان جواهرسازي كه حلقه نامزدي او را ساخته بود يك حلقه سفارش داد و با اين هديه از او خواستگاري كرد.

نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت


«هال بري»، از همسر اولش «ديويد جاستيس»، بازيكن بيسبال، در سال 1992 خواستگاري كرد. زندگي مشترك آنها سه سال به طول انجاميد و هال بري در حال حاضر با «اوليوير مارتينز» ازدواج كرده است. اما اين بار مارتينز بود كه از او خواستگاري كرد، آن هم با يك حلقه بي نظير زمرد، گويا ازدواج موفق تري نيز بوده است.

نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت


كارهاي عجيب از «كريستن بل» اصلا بعيد نيستند، اما زماني كه در توييتر از «دكس شپرد» خواستگاري كرد همه را تعجب زده كرد. آنها اعلام كرده بودند كه فعلا تمايلي به ازدواج ندارند، اما درست در زماني كه هيچكس انتظار آن را نداشت در بورلي هيلز عهد بستند كه در خوشي و ناخوشي در كنار هم باشند. آنها يك دختر به نام «لينكلن بل شپرد» دارند.

نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت«بيلي پايپر»، هنرپيشه و خواننده انگليسي، در هجده سالگي از دي جي «كريس ايوانز» سي و پنج ساله كه تنها شش ماه بود با او آشنا شده بود خواستگاري كرد. اين هنرپيشه فيلم «Doctor Who» در لاس وگاس با ايوانز ازدواج كرد. آنها پس از سه سال از هم جدا شدند، اما هنوز دوست هاي خوبي براي هم هستند.


نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت


«اليزابت تيلور» كه در طول زندگي خود هفت بار ازدواج كرد تنها يك بار خودش از همسرش خواستگاري كرد. او در سال 1952 از «مايكل وايلدينگ»، هنرپيشه، خواستگاري كرد. آنها پنج سال با هم زندگي كردند و صاحب دو فرزند پسر شدند. او يك سال پس از جدايي از وايلدينگ در سال 1957 با «مايك تاد» ازدواج كرد.

نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت


«ژاژا گابور»، هنرپيشه سرشناس هاليوود، در زمينه تعداد ازدواج هايي كه كرده است در ميان ستارگان جزء ركورد داران محسوب مي شود. او در طول زندگي اش با 9 مرد ازدواج كرد و اين خودش بود كه از هر نه تاي آنها تقاضاي ازدواج كرد. «كنراد هيلتون» و «جورج ساندرز» نيز در ميان مجموعه همسرانش قرار دارند.


نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت


نظر شما در مورد اين كه زن ها از مردها خواستگاري كنند چيست؟ به نظرتان بايد رسومات را كنار گذاشت و يا اين كه بهتر است مردها از زن ها تقاضاي ازدواج كنند؟ آيا اين مسئله روي زندگي مشترك آنها بعد از ازدواج تاثير مي گذارد؟برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۳:۳۴ توسط:sana موضوع:

تاسيس جالب يك شركت معذرت خواهي توسط ژاپني ها + عكس

تاسيس جالب يك شركت معذرت خواهي توسط ژاپني هاعذرخواهي كردن هميشه آسان نيست، گاهي اوقات حق با شماست اما به صلاح است كه عذرخواهي كنيد و اين امر براي افرادي كه غرور زيادي داشته باشند بسيار سنگين خواهد بود.


به گزارش ايران ناز، شركت “عذرخواهي” در ژاپن كه به تازگي تاسيس شده است، خدمات گسترده اي را براي افرادي دارد كه دوست ندارند از ديگران شخصا عذرخواهي كنند. اين عدم عذرخواهي مي تواند ناشي از غرور يا شرمساري زياد باشد كه در هر دو حالت عذرخواهي بسيار سخت خواهد بود.در اين شركت افرادي حضور دارند كه شما مي توانيد آن ها را براي عذرخواهي استخدام كنيد. اين افراد در زمان هاي لازم به جاي شما با طرف مقابل صحبت مي كنند و حرفتان را منتقل مي كنند سپس به طرق مختلف از او عذرخواهي خواهند كرد.


به گفته رئيس اين شركت تمامي كارمندان دوره هاي مختلف عذرخواهي كردن را مي گذرانند و با توجه به مدركي كه دارند مشغول به كار مي شوند براي مثال كلاس هاي بالاتر براي عذرخواهي هاي سنگين و شايد منجر به دعوا به كار گرفته مي شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۳:۲۱ توسط:sana موضوع:

قدرت كلمات را دست كم نگيريم

قدرت كلمات را دست كم نگيريم


كلمات، تاثير شگرفي روي ضمير ناخودآگاه انسان دارند. ناخودآگاه بدون آنكه منظورمان را بداند هر چه بگوييم خوب يا بد را برايمان خلق مي كند. لذا لازم است براي دستيابي به موفقيت از كلمات مثبت و داراي انرژي مثبت استفاده كنيم.

با اين كه مفهوم كلي عبارت "من بيمار نيستم" مثبت است اما كلمه "بيمار" واژه منفي است. ضمير ناخودآگاه به منظور و مفهوم كاري ندارد، بلكه روي كلمات متمركز مي شود. به عنوان مثال در جمله "فراموش نكني در هنگام برگشتن نان بخري" احتمال فراموشي بيشتر از زماني است كه مي گوييم "يادت باشد كه هنگام برگشتن نان بخري"، زيرا در حالت اول ناخودآگاه بر روي فراموشي تمركز مي كند و در حالت دوم بر روي به ياد ماندن.

و يا مثلاَ براي آرام شدن يك نفر جمله "آرام باش" بيشتر از جمله "داد نزن" تاثير دارد و همچنين به كار بردن جملاتي از قبيل "خسته نباشي"، "دستت درد نكند" و... در ناخودآگاه تاثير منفي مي گذارد و باعث افزايش خستگي، درد و... مي شود.

وقتي درباره چيزي واژه بد را به كار مي بريم بايد بدانيم در جهان چيز منفي و بدي وجود ندارد. وقتي چيزي بد تلقي مي شود، در واقع به ما خبر نبودن خوبي مي دهد. پس چه بهتر است كه به جاي بد بگوييم ناخوب. هر گاه ذهنتان را از امواج منفي (افكار، كلام، عادات و...) تخليه كنيد آنگاه شاهد هجوم شادي و آرامش خواهيد بود.


به جاي
خسته نباشيد ؛ بگوييم : خدا قوت

به جاي
خدا بد نده؛ بگوييم : خدا سلامتي بده

به جاي
بد نيستم ؛ بگوييم :‌ خوب هستم

به جاي
فراموش نكني؛ بگوييم : يادت باشه

به جاي
پدرم درآمد ؛ بگوييم :خيلي راحت نبود

به جاي
دستت درد نكنه؛ بگوييم : ممنون از محبتت، سلامت باشي

به جاي
ببخشيد كه مزاحمتان شدم؛ بگوييم :از اينكه وقت خود را در اختيار من گذاشتيد متشكرم

به جاي
گرفتارم ؛ بگوييم : ‌در فرصت مناسب كنار شما خواهم بود

به جاي
دروغ نگو؛ بگوييم :راست مي گي؟ راستي؟

به جاي
قابل نداره ؛ بگوييم : هديه براي شما

به جاي
شكست خورده ؛ بگوييم : با تجربه

به جاي
فقير هستم؛‌ بگوييم : ثروت كمي دارم

به جاي
بدرد من نمي خورد؛ بگوييم : مناسب من نيست

به جاي
مشكل دارم؛ بگوييم : مسئله دارم

به جاي
جانم به لبم رسيد؛ بگوييم : چندان هم راحت نبود

به جاي
مسئله ربطي به تو ندارد ؛ بگوييم :مسئله را خودم حل مي‌كنم

به جاي
من مريض و غمگين نيستم ؛‌ بگوييم :‌ من سالم و با نشاط هستم

به جاي
زشت است؛ بگوييم :‌ قشنگ نيست

به جاي
چرا اذيت مي‌كني ؛ بگوييم :‌ با اين كار چه لذتي مي‌بري

به جاي
غم آخرت باشد؛ بگوييم : شما را در شادي ها ببينم

به جاي
متنفرم ؛ بگوييم : دوست ندارم

به جاي
دشوار است؛ بگوييم :آسان نيست

به جاي جملاتي از جمله
چقدر چاق شدي؟، چقدر لاغر شدي؟، چقدر خسته به نظر مي‌آيي؟ ، چرا موهات را اين قدر كوتاه كردي؟ ، چرا ريشت را بلند كردي؟ ، چراتوهمي؟ ، چرا رنگت پريده؟ ، چرا تلفن نكردي؟ ، چرا حال مرا نپرسيدي؟

بگوييم:
سلام به روي ماهت، چقدر خوشحال شدم تو را ديدم، هميشه در قلب من هستي ...
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۳:۰۹ توسط:sana موضوع:

دختر 2 متريِ قدرتمند!

دختر 2 متريِ قدرتمند!

عكسهاي جالبي از خانم ليندسي هيوارد را مشاهده مي كنيد كه با قد بسيار بلندش باعث تعجب همگان شده است.

البته موضوع فقط به قد بلند اين دختر ختم نمي شود.اين دختر بسيار پر زور و قدرتمند است به گونه اي كه براحتي يك ماشين ۲ تني را از زمين بلند مي كند.

ليندسي در سن ۱۳ سالگي قدش به ۱۹۰ رسيد و اين رشد به آرامي كم شد و هم اكنون قدش ۲۰۹ سانتي متر است.او در بعضي از فيلمها هم ايفاي نقش كرده است و همچنين يك كشتي كج كار قدرتمند است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۲:۵۷ توسط:sana موضوع:

پريدن گربه روي خانم گزارشگر در برنامه زنده تلويزيوني + تصاوير

پريدن گربه روي خانم گزارشگر در برنامه زنده تلويزيوني
خانم گزارشگر مجبور شد به خاطر پريدن يك گربه روي شانه اش گزارش زنده تلويزيوني را بر هم بزند.خانم نيكوله ديدوناتو گزارشگر اخبار صبحگاهي ايالت ميشيگان در حال تهيه خبر در مورد روز 4 جولاي جشن آزادي امريكا بود كه ناگهان يك گربه خاكستري از پشت سر روي شانه اش پريد و باعث شد وي برنامه زنده را به صورت جالبي ييش ببرد.
به گزارش پارس ناز خانم گزارشگر سعي كرد هرطورشده قبل از اينكه خنده اش شدت بگيرد گزارش را به پايان برساند اما در تمام اين مدت گربه بازيگوش روي شانه او نشسته بود. خانم ديدوناتو با خاطري آرام شروع به تهيه گزارش در مورد جشنهاي هفته آزادي امريكا كرد كه ناگهان دست يك گربه روي شانه او در مقابل دوربين ظاهر شد. اين مسئله باعث شوكه شدن او و بيننده هاي تلويزيوني شد اما وي سعي كرد خونسرد باشد و برنامه را ادامه دهد.كم كم صورت گربه از پشت سر او پيدا شد . چند ثانيه بعد او خودش را از لباس اين خانم بالا كشيد و روي شانه او نشست.خانم گزارشگر با خونسردي سعي كرد هرچه سريعتر گزارش را به پايان برساند و بعد از اتمام آن از شدت خنده نزديك روي زمين بيوفتد اما اين گربه بازيگوش همچنان روي شانه وي نشسته بود و تكان نميخورد. وي ميگويد جاي شكرش باقي است كه گربه به او حمله ور نشده و حركات او كاملا دوستانه بوده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۲:۴۴ توسط:sana موضوع:

با معروف ترين زنان موفق ايراني در دنيا آشنا شويد + عكس

با معروف ترين زنان موفق ايراني در دنيا آشنا شويد
زيست شناسي

پرديس ثابتي : پرديس ثابتي (زاده ۱۳۵۴ در تهران) اكنون زيست شناس برجسته ايراني-آمريكايي اهل فلوريدا و ساكن ماساچوست در ايالات متحده آمريكا و استاد دانشگاه هاروارد است. ثابتي سومين زني در تاريخ است كه با معدل ۱۰۰ و مدارج كامل (به لاتين: Summa Cum Laude) از مدرسه پزشكي دانشگاه هاروارد آمريكا فارغ التحصيل شده است. وي بعنوان يكي از سرشناس ترين محققان آمريكا در زمينه بررسي ژنوم مالاريا، از بنياد بيل و مليندا گيتس بالغ بر ۲ ميليون دلار بودجه تحقيقاتي دريافت كرده است

به گزارش پارس ناز پرديس ثابتي اخيرا نيز به عنوان يكي از ۱۰۰ چهره نابغه جهان از سوي گروه بين المللي Creators Synectics معرفي شده است.شبكه خبري سيانان نيز در سال ۲۰۰۷، ثابتي را به عنوان «يكي از ۸ نوابغي كه دنياي ما را متحول خواهند ساخت» معرفي كرده است. تحقيقات وي در خصوص تكامل انساني در طيف وسيعي از نشريات معتبر علمي و تحقيقاتي جهان نظير نيچر و ساينس منتشر شده است. دكتر ثابتي كه تاكنون بالغ بر ۲۰ اثر علمي و تحقيقاتي را به رشته تاليف درآورده است. وي همچنين عضو هيئت ناظرين متخصص در گردهمايي سال ۲۰۰۸ مجمع جهاني اقتصاد بود.

نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

فضا نوردي

انوشه انصاري : او متولد شهر مشهد درايران است . انوشه هميشه عاشق فضا و فضانوردي و درپي راه يافتن به فضابوده ‌است . وي در سال۱۳۶۳ (۱۹۸۴) به همراه خانواده‌اش به آمريكا مهاجرت كرد. وي اولين فضانوردايراني الاصل دنياست و اولين زن كيهان‌گرد و چهارمين نفري است كه هزينهٔ سفر فضايي خود را پرداخت كرده‌است. او همچنين پس ازعبدالاحد مومند فضانوردافغان دومين فضانورد فارسي ‌زبان است. انصاري ترجيح مي‌دهد درمورد خود از عنوان «فضانورد همراه» به ‏‏جاي واژهٔ «گردشگر فضايي» استفاده كند.نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

ژنتيك

ركسانا مصلحي : ركسانا مصلحي يك متخصص ژنتيك است كه اكثر تحقيقات و پژوهش هاي وي در رابطه با سرطان و راه هاي درمان آن معطوف بوده است . او در ايران متولد شد و در كانادا رشد كرد و هم اكنون استاديار بخش ژنتيك دانشگاه نيويورك است .وي در دانشگاه كلمبيا تحصيلات خود را سپري كرد و جوايزي را در زمينه تدريس و شيوه ي خوب علم آموزي در يافت كرده است.نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

رياضيات

مريم ميرزاخاني : دكتر مريم ميرزاخاني، استاديار جوان دانشگاه«پرينستون»، به عنوان يكي از ۱۰ مغز برتر آمريكاي شمالي معرفي شد و به او لقب سد شكن دادند. مريم ميرزاخاني در سال هاي ۷۳ و ۷۴ ( سال سوم و چهارم دبيرستان) از مدرسه‌ي فرزانگان تهران موفق به كسب مدال طلاي المپياد رياضي كشوري شد و بعد از آن در سال ۱۹۹۴ در المپياد جهاني رياضي هنگ كنگ با ۴۱ امتياز از ۴۲ امتياز مدال طلاي جهاني گرفت.سال بعد يعني ۱۹۹۵ در المپياد جهاني رياضي كانادا با ۴۲ امتياز از ۴۲، رتبه ي ۱ طلاي جهاني را به دست آورد.ميرزاخاني از جمله بازماندگان سانحه غم‌بار سقوط اتوبوس حامل نخبگان رياضي دانشگاه صنعتي شريف به دره در اسفندماه سال ۷۶ است.


نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

ادبيات


دكتر آذر نفيسي : نويسنده و استاد دانشگاهي ايراني در دانشگاه جانز هاپكينز است كه هم اكنون در آمريكا زندگي مي‌كند. معروف‌ ترين اثر وي كتاب پرفروش لوليتاخواني در تهران است.كه توجه زيادي را به خود جلب كرد و به ۳۲ زبان ترجمه شده‌است.به گزارش پارس ناز كتاب دوم او با نام آنچه درباره‌اش سكوت كرده‌ام، به يك زندگينامه نزديك‌تر است. رماني كه زندگي خاندان نفيسي از كودكي نويسنده تا زمان از دست‌دادن پدر و مادرش را روايت مي‌كند.وي در حال حاضر استاد ادبيات انگليسي دانشگاه جانز هاپكينز و سخنران ميهمان در موسسه سياست خارجي آن دانشگاه در دانشكدهٔ مطالعات پيشرفتهٔ بين‌المللي (سايس) واقع در واشينگتن آمريكاست.

او دختر احمد نفيسي شهردار سابق تهران، و نزهت نفيسي (از نخستين زناني كه به مجلس شوراي ملي راه يافت). آذر نفيسي با بيژن نادري ازدواج كرده، صاحب دو فرزند به نام‌هاي نگار و دارا مي‌باشد. برخلاف آنچه در كتاب ايشان مطرح شده‌است آذر نفيسي به هيچ وجه برادرزادهٔ استاد سعيد نفيسي نبوده‌است. در مورد نسبت ايشان با سعيد نفيسي استاد ادبيات معاصر ايران ذكر اين نكته كافي است پدر بزرگ پدري اين بانو پسر عموي نا تني پدربزرگ سعيد نفيسي بوده‌است.
نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

خبرنگاري

كريستين امانپور : كريستين امانپور فرزند محمد امان‌پور مدير هواپيمايي ايراني و همسر بريتانيايي او پاتريشيا است. كريستين تحصيلات خود را تا سن يازده سالگي در ايران و پس از آن تا پايان دوره دبيرستان در بريتانيا انجام داد. سپس به دانشگاه رودآيلند در آمريكا رفت و تحصيل خود را در رشته روزنامه‌نگاري در در سال ۱۹۸۳ به پايان رساند.

كريستيان امانپور مجري برنامه «اين هفته» در شبكه اي‌بي‌سي است. او پيش‌تر گزارشگر ارشد بخش اخبار بين‌المللي شبكه خبري سي‌ان‌ان بود. او يكي از خبرنگاران نامدار ايالات متحده آمريكا است.

به گزارش پارس ناز،او از خبرنگاران جنگي متبحر جهان به شمار مي‌رود. گزارش‌هاي امان‌پور از بالكان باعث شد كه در سال ۱۹۹۴ جايزه امي دو جايزه جورج فاستر پيبادي، دو جايزه جورج پولك و جايزه شجاعت در گزارشگري دريافت كند. او همچنين مصاحبه‌هاي بسياري انجام داده‌است كه از آن جمله مي‌توان به مصاحبه با ژاك شيراك ۲۰۰۳ (قبل از جنگ عراق)، محمود عباس ۲۰۰۳، ملك عبدالله ۱۹۹۹، پرويز مشرف ۲۰۰۱، ياسر عرفات ۲۰۰۰ و محمد خاتمي ۱۹۹۷ اشاره كرد.او به زبان‌ هاي انگليسي، فرانسوي و فارسي مسلط است
نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

خواننده
زهره جويا : در مشهد به دنيا آمد. او از پدري افغان ( اهل هرات) و مادري ايراني زاده شده است. در هنر آوازخواني خانم جويا ، نه تنها تاثير اين دو فرهنگ ، بلكه رد پاي موسيقي اروپايي نيز بسيار برجسته مي‌باشد. زهره جويا مدرسه را در ايران به پايان رسانده وبراي آموختن موسيقي به اروپا رفت وتحصيلات عالي اش را دراين رشته در آمستردام و بعداً در دانشسراي هنرهاي زيباي وين – اتريش – به پايان رسانده‌است و در رشته «اپرا» فوق ليسانس گرفته‌است.جويا با اجراي كنسرت‌هايش، نه تنها درعرصه‌هاي موسيقي ايراني و افغاني هنرنمايي كرده‌است، بلكه دراجراي اپراها دركشورهاي غربي نيز از محبوبيت خاصي برخوردار گشته‌است. زهره جويا، پيوسته با هنرش به موسسات خيريه و نهادهايي كه براي تامين حقوق زنان تلاش مي‌ورزند مددكاري نموده‌است. وي با فعاليت‌هاي هنريش، با گروه‌هاي نيكوكاري به ويژه سازمان‌هاي خارج از كشور كه براي حقوق زن در افغانستان فعاليت دارند، كمك و همكاري دارد.نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

نوازندگي گيتار


ليلي افشار : متولد ۱۳۳۸ در تهران، از ده سالگي فراگيري گيتار را آغاز كرد . وي با درجه ليسانس و فوق ليسانس موسيقي در رشته نوازندگي گيتار از "كنسرواتوآر بوستون" و "كنسرواتوآر موسيقي نيوانگلند" فارغ‌التحصيل شد و نخستين زني در جهان بوده كه موفق به اخذ درجه دكترا در نوازندگي گيتار شده است.خانم افشار مدتي نيز در "مركز هنرهاي تجسمي بنف" و "فستيوال موسيقي اسپن" تحصيل كرده و ديپلم افتخاري "آكادمي موسيقي كيجانا درسي ينا" ايتاليا نيز به وي اعطاء شده است

او مدارك ديگري نيز در نوازندگي گيتار از كنسرواتوار موسيقي بوستون، نيوانگلند، دانشگاه ايالتي فلوريدا دارد. وي در مركز آموزش هنرهاي زيباي بناف (Bnaff) تحصيل كرده‌است. داراي مدارك افتخاري از آكادمي موسيقي كيجيانا واقع در شهر سيناي ايتاليا است. ليلي افشار كرسي پروفسوري خود را براي "دانشگاه ممفيس" در سال ۱۹۸۹ بدست آورد و هجده سال است برنامه ليسانس و فوق ليسانس و دكتراي نوازندگي گيتار در دانشگاه ممفيس را اداره مي‌كند، كه در آنجا نيز جايزه استاد برجسته دانشگاه در سال ۲۰۰۰ به وي تعلق گرفته است.نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت

بازيگر


كاترين بل : بازيگر انگليسي-آمريكايي ايراني-تبار سريال‌هاي تلويزيوني (JAG) آمريكا است. كاترين در ۱۴ اوت ۱۹۶۸ در لندن بدنيا آمد. او از پدري اسكاتلندي و مادري ايراني زاده شده. والدينش بعداً از همديگر جدا شدند. كاترين سپس در ۳ سالگي به همراه مادرش مينا به لس آنجلس رفت. او در زمان كودكي در تبليغ‌ هاي تلويزيوني زيادي ظاهر گرديد، و قصد داشت كه پزشك يا مهندس بيومديكال بشود سر از حرفه مدل تمام وقت در آورد. او به زبان‌هاي انگليسي و فارسي تسلط دارد.
نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت


نام: 2.jpg نمايش: 0 اندازه: 2.8 كيلو بايت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۲:۳۰ توسط:sana موضوع:

نـان سنـگك و خاطراتـش از سال هاي دور

نـان سنـگك و خاطراتـش از سال هاي دور

شاطر، خميرگردان، نان پزان، نان درآر و پادو... اينها اعضاي تيمي هستند كه سال هاست خوشمزه ترين نان سنتي ايران را سر سفره هاي مردم مي گذارند. مرداني كه كنار تنها تنور مثلثي شكل دنيا مي ايستند و قديمي ترين نان مثلثي شكل دنيا را مي پزند؛ سنگك! به گزارش مجله مهر، مي گويند پخت نان سنگك قبل از ورود اسلام در ايران رواج داشته و در واقع ايده پخت آن را پزشك يكي از سلاطين ساساني مي دهد. او براي سلطان كه بيماري سختي دچار شده بود تجويز مي كند كه ناني بخورد كه روي ريگ (سنگ ريزه) پخته شده باشد. البته در سالنماي كميته نانوايان تهران كه در تاريخ 19 ارديبهشت سال 1326 در تهران منتشر شده است هم درباره پيدايش نانوايي و نان سنگك اين طور آمده است: "شاه عباس براي رفاه حال طبقات تهيدست و لشگريان خود كه غالباً در سفر احتياج به نان و خورش موقت و فوري داشتند و لازم بود به هر شهري مي رسند نانوايي هايي باشند كه بتوانند به قدر مصرف سربازان نان تهيه نمايند و غذايي باشد كه خورش نان قرار دهند، درصدد چاره بر آمد و حل اين مشكل را از "شيخ بهايي" كه از اجله ي علما و دانشمندان ايران بود خواست. شيخ بهايي با تفكر و تعمق تنور سنگكي را ابداع نمود ..."


قديمي ترين عكس از نانوايي در تهران


از طرفي قديمي‌ترين فرهنگ لغتي كه از اين نان خوش طعم نام برده "برهان قاطع" است كه در سال 1062 هجري قمري نوشته شده، مؤلف اين فرهنگ در معني واژه سنگك مي‌نويسد: "و نوعي از نان هم هست كه بر روي سنگ‌ريزه‌هاي گرم بپزند. "پيشينه تاريخي نان سنگك دقيقا روشن نيست و حرف و حديث هاي زيادي درباره اش گفته شده است، اما آنچه كه معلوم است، اينست كه واژه "سنگك" از دو جزء "سنگ" و "ك" نسبت ساخته شده و آن ناني است كه بر روي سنگ‌ريزه (ريگ) پخته مي شود.

يك نانوايي سنگكي در دوره قاجار


قديمي ترين نان سنگكي تهران در بين محلات تهران مغازه هاي نانوايي زيادي هستند كه به پخت نان سنگك مشغولند. اما قديمي ترين اين نانوايي ها را تا همين چند ماه پيش مي توانستيد در گذر لوطي صالح ببينيد. گذري كه در ميان خيابان هاي مولوي و مصطفي خميني پنهان شده و بيشتر از 100 سال صداي بالا رفتن كركره قديمي ترين نانوايي تهران هر روز صبح در آن مي پيچيد. گذر لوطي صالح از گذرهاي اصلي با قدمتي تاريخي درون بازار تهران بوده است كه به نام فردي، معروف به "لوطي صالح" نامگذاري شده است. او به روايتي از لوطي هاي تهران قديم در زمان آقامحمدخان قاجار بوده و به روايت ديگري از دلقك هاي درباري بوده است و زماني در محله اي در جنوب بازاربين الحرمين و كوچه هفت تن زندگي مي كرده است.


چندماه قبل كه براي ديدن اين نانواني سنگكي قديمي رفته بوديم، نانوايي هنوز برجا بود اما ده روزي از فوت صاحب 81 ساله آن، يعني عبدالجواد كفاش گذشته بود و فرصت هم صحبتي با چنين پيرمردي كه مي توانست براي ما از گذشته اي بگويد كه تاريخي بود براي خود، به سادگي از دست رفت.

وقتي دوباره براي گرفتن گفت‌وگويي از بازماندگان صاحب نانوايي، سري به گذر لوطي صالح زدم با ناباوري تمام متوجه شدم كه بعد از فوت "عبدالجواد كفاش" اين مغازه قديمي براي هميشه بسته شده است. تنها پارچه اي با عنوان "اين ملك به فروش مي رسد" روي كركره هاي پايين كشيده و خاك خورده اين نانوايي قديمي به چشم مي خورد. پيگيري هاي بعدي، ما را به پيرمرد ديگري رساند كه برادر "عبدالجواد كفاش" بود. عبدالمحمد كفاش متولد 1313 است كه قسمتي از خاطرات نهفته در اين نانوايي را براي ما زنده مي كند. سرزنده و با نشاط از خاطراتي مي گويد كه هر جمله اش آدم را به سال هايي مي برد كه عطر نان سنگك داغ در گذر لوطي صالح، هر رهگذري را به داخل اين نانوايي مي كشاند.

مي گويد: "بعد از فوت پدر و مادرمان در سال هاي 1320 مادربزرگمان ما را به تهران و محله باغ فردوس آورد. من 12 ساله بودم و همراه برادرم با معرفي يكي از همسايه ها به عنوان شاگرد در يك نانوايي سنگكي در خود باغ فردوس مشغول به كار شديم كه حدود سال هاي 1327 بود." و تعريف مي كند كه پدرش به شغل كفاشي مشغول بوده و زماني كه رضاخان دستور صدور شناسنامه را مي دهد بر اساس شغل پدر به اين فاميل مشهور مي شوند. او ادامه مي دهد: "من بعد از مدتي از نانواني باغ فردوس بيرون آمدم و در نانوايي سنگكي در منطقه قلهك به مدت يك سال پادويي كردم و بعد 2 سال هم در نياوران مشغول به كار نون درآوردن بودم تا اينكه با رفتن به نانوايي در منطقه دربند به مدت 10 سال توانستم كار پخت نان سنگك را تا حد شاطري ادامه بدم تا جايي كه خودم استاد كار شدم." 5 در واقع در پخت نان سنگك غير از نانوا يا نانوازاده يا لااقل كارگر با سابقه ي نانوايي، كسي نمي توانست به شغل نانوايي بپردازد، چون شرط لازم اين شغل در درجه ي اول شناخت گندم بود، چون گندم در هر قسمت از ايران داراي خصوصيات و كيفيتي متفاوت از نظر پخت نان سنگك بود و در نتيجه شناخت گندم و آرد آن نياز به تجربه و سابقه ي زيادي داشت كه ممكن نبود يك نفر نا آشنا به كار نانوايي از عهده اش بر آيد به جز اين ها نانواها لازم بود كه حتماً فن شاطري يا لااقل خميرگيري را به خوبي بدانند.

از علي جغجغه تا سهميه بندي نان

عبدالمحمد كفاش كه ديگر براي خود شاطري شده بود با قبول مسئوليت "دكان داري" در سال 1340 وارد گذر لوطي صالح مي شود، مغازه اي كه برادرش از صاحب اصلي آن، كه از نانوايان قديم تهران بوده است در اين محل اجاره مي كند، او با اشاره به سابقه 100 ساله اين نان سنگكي برايم توضيح مي دهد كه اين نانوايي از قديمي ترين نانوايي سنگكي هاي تهران است كه بناي جديد آن بر مي گردد به همان سال 1340 كه آن ها در آنجا مشغول به كار شدند. از او مي خواهم از دوستان و هم دوره هاي خود در گذر لوطي صالح بگويد، از مردهايي كه ديگر صداي گيوه هاي پشت برگشته در پايشان بر روي زمين اين محله به گوش نمي رسد، از آدم هايي بگويد كه هر روز از صبح تا غروب آن ها را در صف نانواني روبروي خود مي ديد و حال و احوال مي كرد، از قديمي هايي كه ديگر حتي نشاني از آن ها در اين گذر نيست جز خاطراتي كه با گذر هر لحظه از يادها فراموش مي شود.


چند نام را برايم پشت هم رديف مي كند. مثل خانواده مذهبي "ناظم زاده"، "كاظم درويش" كه امروز در آن گذر يك دكه جگركي دارد، از صاحب قديمي ترين و بهترين كله پزي تهران در آن زمان، قهوه خانه و ماست بندي كنار نانوايي ... اما در ميان همه آنها، شخصي به نام "علي جغجغه" ماجراي جالبي داشت، مردي كه در خاطرات گذر لوطي صالح نامش ماندگار شده است. كار علي جغجغه در اين گذر زماني شروع مي شد كه صف نانوايي مملو از زن و مرد مي شد و او براي آرام كردن بچه ها، و مرتب نگه داشتن صف، آن ها را به دور خود جمع مي كرد و با جغجه اي كه از ميوه نوعي بوته بود، بچه ها را سرگرم مي كرد. عبدالمحمد كفاش، لا به لاي خاطراتش از قحطي هايي مي گويد كه در آن دولت سهميه نان را براي مردم با دادن يك كارت مشخص كرده بود كه هر كسي با در دست داشتن آن كارت ها از نيمه شب پشت در دكان نانوايي نوبت مي گرفت، تا صبح سهم نان خود را دريافت كند. او مي گويد: "يك زماني نان سنگك ها واقعا خشخاشي بودند، آن زمان كشت خشخاش آزاد بود و نانواها از دانه هاي آن براي خوش طعم شدن نان سنگك استفاده مي كردند اما از 30 سال قبل كه كشت خشخاش قدغن شد، كنجد جاي خشخاش را گرفت."

عبدالمحمد كفاش، شاطر قديمي گذر لوطي صالح هنگام گفتن از آن روزها آنقدر شوق و ذوق دارد كه در ميان حرف هايش فراموش مي كنم كه آن روزها گذشته است و اكنون سال 1394 هجري شمسي است و ديگر صداي جغجغه "علي جغجغه" به گوش بچه هاي اين گذر نمي رسد. وقتي از او خداحافظي مي كنم صدايش هنوز در گوشم است. صدايي كه با پايين كشيده شدن كركره نانوايي كفاش ها، ديگر صبح ها در گذر لوطي صالح نمي پيچد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۲:۱۳ توسط:sana موضوع:

قاب هاي خلاقانه تلفن همراه

قاب هاي خلاقانه تلفن همراه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۱:۵۹ توسط:sana موضوع:

حضور “يانگوم” در جشن نوروز ايرانيان

حضور “يانگوم” در جشن نوروز ايرانيانبازيگر نقش يانگوم در سريال كره اي «جواهري در قصر» در مراسم جشن نوروز كه در سفارت ايران در سئول برگزار شد شركت كردبه گزارش پايگاه خبري چوسون، لي يانگ آئه، اولين بازيگر كره اي است كه روز يكشنبه براي شركت در مراسم جشن سال نو به سفارت ايران در سئول دعوت شد
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۱:۴۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم