بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

وقتي يك زن تصميم به بلند كردن ريش خود ميگيرد!

وقتي يك زن تصميم به بلند كردن ريش خود ميگيرد!

هميشه و در هر حال جابجا شدن ويژگي هاي ظاهري خانم ها و آقايان جاي بحث دارد، وجود ريش براي يك خانم ميانسال و علاقه وي به اين موضوع جنجال بر انگيز شده است. به گزارش ايران ناز جنجال بانوي ريش دار از سال ۲۰۰۸ كه او تصميم گرفت به جاي پنهان كردن و از بين بردن ريش هايش آنها را بلند كند و مثل آقايان به داشتن آنها عادت كند ،شروع شد.
مريم ۴۹ ساله وقتي ۲۸ سال داشت با تولد اولين فرزندش وجود ريشه هاي مو را در چانه اش تجربه كرد و رفته رفته اين مو هاي كوچك در صورت وي پراكنده شدند و تلاش مستمر وي براي از بين بردن آنها فايده اي نداشت.


اما قسمت جالب داستان رفتار وي از سال ۲۰۰۸ به بعد است كه با بلند كردن ريش هايش بدون هيچ ناراحتي عكس هايش را در وبلاگ شخصي اش منتشر نمود و نظرات منفي و مثبت سايرين را در قبال اين كار دريافت نمود. ولي اميد و اعتماد به نفس اين بانو باعث شد اين روز ها در يك سيرك كار كند و سراسر دنيا وي را با نشان بانوي ريشو بشناسند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۵:۵۷ توسط:sana موضوع:

اين دختر 15 ساله جوانترين شهردار دنيا شد!

اين دختر 15 ساله جوانترين شهردار دنيا شد!

به نقل از منابع خبري فلسطين، اين دختر طي مصاحبه با روزنامه هاي فلسطيني اعلام كرده كه وي به مقام و منصب به اندازه انجام وظيفه و خدمت به مردم اهميت نميدهد. وي افزود: اين ايده از سوي باشگاه جوانان روستايش و به تشويق رييس شهرداري به وي عرضه شده است.
بشائر ادامه داد: من ساعت هشت صبح سركار حاضر مي شوم و به كارهاي اداري و امضاي معامله هاي اداري مردم مشغول مي شوم و گاهي اوقات نيز براي حل مشكلات مردم و آشنايي با مشكلات آنها، جلساتي را با حضور مردم تشكيل مي دهم.بشائر در پايان گفت: من رأس ساعت ۲ بعد از ظهر به خانه باز مي گردم و مانند دختران هم سن و سال خودم به كارهاي عادي و روتين خانه مي پردازم. وي گفت: مقام رياست شهرداري براي من امري ظاهري و صوري نيست و من داراي اختيارات و صلاحيات كامل در اين زمينه هستم.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۵:۴۴ توسط:sana موضوع:

كشتن 15000 سگ براي تهيه غذا در فستيوال سگي!

كشتن 15000 سگ براي تهيه غذا در فستيوال سگي!

فستيوال غذاهاي سگي برگزار مي شود

يكي از تهيه‌كنندگان غذا در اين فستيوال در اين ‌باره به رسانه‌هاي چين يادآور شد: گوشت سگ در غذاها شايد مورد پسند و ذائقه تمام افراد نباشد، اما اين موضوع باعث نمي‌شود تا شمار بازديدكنندگان از اين فستيوال كاهش پيدا كند؛ چرا كه در چين به ويژه شهر «يولين» در شرق اين كشور از بهترين گوشت سگ و موادغذايي براي تهيه و پخت غذاها استفاده مي‌كنند.
اين آشپز دراين‌باره به روزنامه ديلي‌ميل خاطرنشان كرد: ۱۵ هزار سگ از نواحي مختلف اين شهر و مناطق اطراف شكار شده قرار است در پخت غذاهاي سگي مورد استفاده قرار بگيرد. همچنين اين فستيوال يك هفته ادامه مي‌يابد.
بر اساس گزارش‌ رسانه‌هاي رسمي چين، سگ‌ها هر چقدر جوان و كوچك باشند گوشت ترد‌تر و لذيذتري دارند در حالي كه سگ‌هاي پير و بزرگ مزه نامطبوعي در دهان ايجاد مي‌كنند.
گوشت سگ يكي از غذاهاي خوشمزه در چين است و در اكثر غذاهاي چيني يافت مي‌شد؛ چرا كه هزاران سال است كه مردم بر اين عقيده‌اند كه گوشت اين حيوان از نظر پزشكي مفيد است و جنبه دارويي دارد.
با اين حال، در چند سال گذشته روند شكار سگ‌ها و استفاده از گوشت ‌آنها از جانب گروه‌هاي حمايت از حيوانات محدود شده است، به طوري كه در المپيك سال ۲۰۰۸ ميلادي دولت چين براي از دست ندادن گردشگران استفاده از گوشت سگ در غذاها را ممنوع كرد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۵:۳۱ توسط:sana موضوع:

زندگي خصوصيِ ستارگان از زبان خودشانهمه ما، يا حداقل خيلي از ما، دوست داريم در مورد ستاره‌ها بدانيم، اينكه آنها كجا به دنيا آمده‌اند، چگونه ستاره شده‌اند و چه هدفي دارند و چه نوع زندگي و … بهترين راه پاسخ گرفتن هم حرف‌هاي خود اين ستاره‌ها است.

رضا عطاران: استعداد دزدي داشتم

استعدادش را دارم كه دزد بشوم! در كودكي تجربه‌هايي هم داشتم… مشهد كه بودم، دوستي داشتم كه حرفه‌اش همين بود. در يك گروه نمايش هم با هم بوديم. برگشتني، او من را هم مي‌رساند و البته كار خودش را هم انجام مي‌داد. اگر به يك ماشين تر ‌و تميز و خوبي مي‌رسيديم، او مي‌پريد آينه‌اش را بر مي‌داشت، مي پريد ترك موتور و با هم مي‌رفتيم. من زياد كاري به كارش نداشتم ولي خيلي هم آدم بدي نبود.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
علي صادقي:هيجان اسكي

اولين باري كه اسكي كردم، توي در رودربايستي گير كردم! هيچي هم بلند نبودم. دوستانم اصطلاحات اسكي را به كار ميبردند و من هم مثل آنها همان حرف‌ها را مي‌زدم و دلم مي‌خواست كه كم نياورم. بعد به آن‌جا رفتم و همين باعث شد تا همه چيز را ياد بگيرم. هر ورزشي هيجان دارد من هم هيجان اين ورزش را دوست دارم.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
خداداد عزيزي:دوپينگ

من در دوران بازيگري حتي قرص و ويتامين هم استفاده نميكردم. اما زماني كه در راه‌آهن بودم، به دليل كمردرد، آقايي من را مجبور به استفاده از اين مواد كرد. مجبورم كردند به‌خاطر كمردردم در 5 بازي متوالي آمپول كورتون تزريق كنم كه جزو ليست داروهاي ممنوعه بود. از همان زمان كه مجبور به تزريق آمپول كورتون شدم، نمي‌توانم يك ساعت مداوم روي پايم بايستم.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
شاهرخ خان:غرور ندارم


من هيچ‌‌گاه نسبت به چهره‌ام دچار غرور نشده‌ام. حتي گاهي مردم من را به‌عنوان يك بازيگر خوش سيما ياد ميكنند. برايم جالب است. گاهي اوقات همسرم مي‌گويد بايد چهره‌ام را جراحي كنم يا موهايم را رنگ كنم تا جذابيتم را از دست ندهم كه البته من دوست ندارم. من به‌عنوان يك بازيگر همواره زير ذره‌بين هستم. عكس‌هاي خانوادگي، خصوصي و… همواره موردتوجه همگان قرار ميگيرد و براي همين مي‌گويم كه آدم كاملي هستم!
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
شهاب حسيني: مي‌خواهم كارگرداني كنم

من دارم سعي مي‌كنم زمينه كاري‌ام را عوض كنم، دلم ميخواهد كارگرداني را هم تجربه كنم. چون تنها چيزي كه فكر مي‌كنم مي‌تواند در اين شرايط به من انگيزه بدهد تا دوباره حركت كنم اين است كه مجري تفكرات خودم باشم و يك تيم خوب تشكيل دهم تا شايد كمي آرام شوم… شما دعا كنيد « درباره الي» اسكار را بگيرد…
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
سحر جعفري جوزاني:

11 تير ماه 1357، ساعت 10 صبح در سانفرانسيسكو آمريكا به دنيا آمدم. من تا 5 سالگي در آمريكا بودم و در آنجا رشد كردم ولي ميتوانم بگويم كه كاملا ايراني تربيت شده‌ام….حتي از پدر و مادربزرگم لهجه لري را آموختم و شايد خيلي بيشتر و بهتر از جوانان هم سن و سال خود كه اصليت لر دارند به اين نوع گويش تسلط دارم.بعد از آمدن به ايران همبازي‌هاي جديدي پيدا كردم و از آنجا كه بچه‌هاي عمويم هم سن و سال من بودند بيشتر با آنها بازي مي‌كردم . آنها هميشه فوتبال بازي مي‌كردند و من نيز براي اين كه تنها نباشم با آنها فوتبال بازي مي‌كردم.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
ليلا اوتادي: هفت سالگي اولين پيشنهاد

وقتي 7 ساله بودم احمدرضا درويش به مدرسه ما آمد تا براي نقش دختر خسرو شكيبايي بازيگر پيدا كند. من كلاس يك يك بودم و اول صف مي‌ايستادم. من را انتخاب كردند. مدير مدرسه زنگ زد تا از پدرم اجازه بگيرد. پدرم گفت تا وقتي درسش تمام نشود، نه.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
امين حيايي:پسر 11 ساله من

يك پسر 11 ساله به نام دارا از ازدواج اولم دارم. او پسر بسيار خوب، درس‌خوان و با استعدادي است. پدر بزرگش واقعا انسان خوبي است و خيلي هوايش را دارد. من هم تاجايي كه بتوانم به او رسيدگي مي‌كنم.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
جواد نكونام:ستاره جديد نداريم

درباره فوتبال ايران مي‌توانم بگويم كه خالي از ستاره شده.و با وجود اين همه جوان با انگيزه هنوز هم ستاره‌هاي ما، از قديميها هستند و اين اصلا مسئله قابل قبولي نيست. واقعا مسئولان بايد يك گام موثر در رابطه با اين موضوع بردارند و به سادگي از كنار آن نگذرند. اگر ستاره‌ها در فوتبال ما شناسايي شوند مشكل نرفتن به جام جهاني هم ناخودآگاه حل ‌ميشود.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
حميد عسگري:بنيامين از من تقليد كرد

به دليل احترامي كه براي شخص بنيامين و كارهايش قائلم، مي‌خواستم سكوت كنم اما متاسفانه نشد! مرا به تقليد از بنيامين متهم مي‌كنند و كارهاي مرا شبيه كارهاي او ميدانند اما من در همين جا با صراحت مي‌گويم كه بنيامين از من تقليد كرده، نه من از او.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
عزت‌الله انتظامي: هنرمند كار سياسي نمي‌كند

كار هنرمند اين نيست كه مستقيما درگير سياست و مسائل سياسي شود، چون او كارش را از طريق هنر ميكند و با هنر، حرفش را مي‌زند، خوب، شايد عده‌اي از بازيگرهاي سينما انتظار دارند فعال سياسي باشند و فعاليت سياسي بكنند ولي اين اصلا انتظار درستي نيست.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
شيلا خداداد: من و نيوشا ضيغمي

يك دوست بسيار صميمي دارم به نام نيوشا ضيغمي،‌او مثل يك خواهر براي من است. وقتي سر كار نيستم همديگر را بيشتر مي‌بينيم. با تلفن هر روز با هم در تماس هستيم، دو دوست واقعي و محرم اسرار يكديگر… ! بسيار با او راحت هستم، شايد در كار رقيب باشيم اما رقابت چيز شيريني است زماني تلخ مي‌شود كه رقابت به حسادت تبديل شود. يكروز دوستي از ما پرسيد اگر كاري به هر دوي شما پيشنهاد شود كه يك نفر جاي ديگر برود آيا قبول مي‌كنيد؟ من و نيوشا پاسخ داديم بله.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
محمدرضا گلزار آذري:شديدا تابع قانون هستم!

چند پروژه پيشنهادي دارم به همين منظور پس از ديدار دوستانه‌اي كه با عزيزان معاونت سينمايي ارشاد اسلامي داشتم با خبر شدم كه هيچ مشكلي براي انجام اين پروژه‌ها ندارم و نامه‌نگار‌ي‌هاي اداري مراحل پاياني خود را طيمي‌كند و پس از انجام اين نامه‌نگاري‌ها فعاليتم را شروع خواهم كرد. از آنجايي كه شديدا تابع قانون هستم عملا تا پايان نامه‌نگاري‌ها هيچ پروژه‌اي را شروع نخواهم كرد. البته در اخبار آمده بود پس از ديدار جواد شمقدري معاون امور سينمايي وزارت ارشاد و محمدرضا گلزار صحبت از انجام فعاليت‌هاي مجدد اين هنرپيشه شده است.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
بهنوش بختياري:اكثر ايران را ديده‌ام

به دلايل مختلف به سفر خيلي علاقه‌مند شده‌ام. كلا آدم سفر بازي هستم و به خاطر دعوت‌هايي كه از ما براي شركت در جشن‌ها، خيريه‌ها و …. مي‌شود به جرأت مي‌توانم بگويم اكثر شهرهاي ايران را رفته‌ام به غير از 3-2 تا شهر كه آن هم پيش آمد اما قسمت نشد،‌حتي خيلي از روستاها و ده‌ها را هم ديده‌ام و اين به خاطر كاري بود كه 4-3 سال پيش براي آرشيو ميراث فرهنگي انجام داده‌ام و افتخار اين را داشتم كه معرف آثار باستاني ايران باشم؛ در اين كار به همراه يك گروه به تمام ايران سفر كرديم و اين پروژه باعث شد كه من به بسياري از ديدني‌هاي و دانستني‌هاي كشورم پي ببرم.
نام: Avazak.ir-Line52.gif نمايش: 0 اندازه: 3.2 كيلو بايت
جواد رضويان:من يك نقاش‌ام

معتقدم كار من مثل يك تابلوي نقاشي است كه اگر قرار باشد آن را توضيح دهم بايد خودم را هم به آن ضميمه كنم و مثلا بگويم به اين دليل از اين رنگ استفاده كردم يا هر چيز ديگر. ترجيح مي‌دهم كارم را طوري انجام دهم كه احتياجي به شرح دادن نداشته‌ باشد. اگر عامه مردم با من ارتباط برقرار كردند كه مسير من درست است اما در غير اين صورت اين مسير اشتباه است و من آرزويم اين است كه منتقدان و خبرنگاران اگر قرار است راجع به ما صحبت و ما را نقد كنند تمام مسائل و حواشي كار ما را هم در نظر بگيرند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۵:۱۸ توسط:sana موضوع:

دختري بسيار عجيب كه به زبان گاوها صحبت ميكند!

دختري بسيار عجيب كه به زبان گاوها صحبت ميكند!

پليس اين دختر بچه را در كوههاي اورال، از طريق گزارش يك همسايه پيدا كرده بود ولي بنا به گفته سخنگوي پليس ناحيه سوليكامسك هنوز معلوم نيست كه اين دختر بچه چگونه زنده مانده است. به گفته پليس يكي از همسايه ها به مركز پليس تماس گرفت و گفت دختري در ميان گاوها زندگي مي كند و ما نيز طي بررسي هاي به صحت گفته هاي او رسيديم.افسر پليس ادامه داد: ما شاهد بوديم كه دختركي بدون لباس همچون چهارپايان در مزرعه زندگي مي كرد و تمام حالات دخترك دقيقا مانند گاو بود. بنا به گزارش پليس دخترك بيشتر اوقات در اتاق انبار زنجير ميشده و اجازه خروج از آنجا را نداشته است.به گزارش ايران ناز به نقل از شبكه خبري روسيه، اين اولين باري نيست كه يك دختر در ميان حيوانات بزرگ شده باشد .در سال ۲۰۰۹ نيز دخترك ۵ ساله ديگر ي در روسيه پيدا شد كه با سگ ها زندگي مي كرده و از طريق زوزه كشيدن با مردم ارتباط برقرار مي كرده است. در حال حاضر پليس او را به مركز حمايت از كودكان داده تا بتواند دوباره زبان انسان را ياد بگيرد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۵:۰۵ توسط:sana موضوع:

گرانترين گيتارهاي جهان متعلق به اين هنرمندان است

گرانترين گيتارهاي جهان متعلق به اين هنرمندان است


آيا مي‌دانيد گران‌ترين گيتار حال حاضر دنيا متعلق به چه كسي بود و به چه قيمتي فروخته شده است؟


در اين گزارش با 10 گيتار گران‌بهاي دنيا كه طي سال‌هاي اخير خريد و فروش يا قيمت‌گذاري شده‌اند آشنا خواهيد شد.
در واقع نام صاحبان اوليه اين سازهاست كه باعث ارزشمندي آنها شده است؛ بنابراين مالكان اوليه و صاحبان فعلي اين گيتارها به شما معرفي مي شوند؛ همچنين اطلاعاتي درخصوص مدل، سال توليد و كمپاني سازنده اين گيتارها و نيز آخرين قيمت فروخته‌شده در بازار در اختيار شما گذاشته خواهد شد.

10. گيتار پيش‌نمونه فندر
قيمت: 375,000 دلار

اين گيتار مدل برادكست (ساخت 1349) نخستين پيش‌نمونه لئو فندر براي ساخت محبوب‌ترين گيتار دنيا يعني مدل تله‌كستر است. فندر ابداع‌كننده سازهاي تو پُر (به انگليسي: Solid body) و بنيان‌گذار شركت لوازم موسيقي فندر، ميوزيك‌من و جي اند ال بود.

آشنايي لئو فندر با گيتار الكتريك از زماني آغاز شد كه برخي نوازندگان براي تعمير پيكاپ سازهاي‌شان به او (كه متخصص الكترونيك و تعميركار راديو بود) مراجعه مي‌كردند. پس از مدتي با مشاهده اشكالاتي كه براي بدنه و متعلقات گيتارهاي توخالي پيش مي‌آمد، ايده ساخت سازهايي با بدنهٔ توپُر ساده و مقاوم به ذهن وي رسيد. او در سال ۱۹۴۸ موفق به ساخت اولين ساز توپُر شد و نام برودكستر را بر آن نهاد كه دو سال بعد به تله‌كستر تغيير يافت.
تلكستر، استرتوكستر، جز بيس و آمپلي‌فايرهاي فندر نام‌هاي شناخته شده موسيقي راك و مورد علاقه بسياري از نوازندگان برجسته نيم قرن اخير بوده‌اند.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


9. گيتار طلايي اريك كلاپتون
قيمت: 455,550 دلار

يك گيتار مدل استرتوكستر است كه اريك كلاپتون در سال 1996 حدودا در پنجاهمين سالگرد تاسيس شركت سازهاي الكترونيكِ فندر آن را سفارش داد. فندر در ساخت روكش سفارشي اين گيتار 23 قيراط طلا به كار برده است.
اريك كلاپتون گيتاريست، خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز مشهور راك و بلوز انگليسي و برندهٔ جايزه گرمي است. او تنها فردي است كه سه بار در تالار مشاهير راك اند رول معرفي شده است.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


8. گيتار جرج هريسون و جان لنون
قيمت: 570,000


اين گيتار الكتريك مدل گيبسون اس جي كه در 1964 ساخته شده، بين سال هاي 1966 و 1969 در گروه بيتلز مورد استفاده قرار گرفته است. دو عضو فقيد بيتلز يعني جرج هريسون، هنگام ضبط آلبوم و برگزاري تور كنسرت “هفت‌تير” (Revolver) و جان لنون، درجلسات ضبط “آلبوم سفيد” (The white Album) از اين گيتار استفاده كرده‌اند.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


7. لني: گيتار استيوي ري وان
قيمت: 623,500 دلار


اين گيتار فندر مدل كامپوزيت استرتوكستر (ساخت 1965) متعلق به استيوي ري وان خواننده و گيتاريست نامدار سبك بلوز بود كه در سال 1980 به مناسبت تولد 26 سالگي‌ آن را از همسرش” لني” هديه گرفته بود. استيوي علاقه خاصي به اين گيتار داشت و تا زمان مرگ دلخراشش در 1990 بارها از آن استفاده كرده بود.
در نيمه‌شب ۲۶ آگوست سال ۱۹۹۰ استيوي ري كه به‌همراه اريك كلپتون، بادي گاي، رابرت كري و برادرش جيمي وان براي اجراي كنسرتي به يكي از شهرهاي ايالت ويسكانسين رفته‌بود، سوار بر هليكوپتر شد تا سريع‌تر به محل اجراي بعدي در شهر شيكاگو برسد. هليكوپتر مدت كوتاهي پس از آن‌كه از زمين برخاست، سقوط كرد و همهٔ سرنيشنان آن كشته‌شدند. استيوي ري وان در زمان مرگ ۳۵ ساله بود.
در سال ۲۰۰۳ مجلهٔ رولينگ استون در “رده‌بندي ۱۰۰ گيتاريست برتر همهٔ دوران” جايگاه هفتم را به او اختصاص داد و در سال ۲۰۰۷ نشريهٔ كلاسيك راك در “رده‌بندي ۱۰۰ قهرمان رام‌ناشدني گيتار” وان را در رتبهٔ سوم قرار داد.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


6. گيتار اريك كلاپتون
قيمت: 791.500 دلاراين گيتار سي اف مارتين (ساخت 1939) هم به اريك كلاپتون تعلق داشت كه به منظور جمع‌آوري كمك مالي براي مركز توانبخشي معتادان به الكل و مواد مخدر كه خود كلاپتون پايه‌گذار آن بود فروخته شد.
كلاپتون بعنوان يكي از تاثيرگذارترين گيتاريست‌هاي تمام دوران معرفي شده است. از معروفترين آثار او در ايران مي‌توان موسيقي سريال لبه تاريكي را نام برد.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


5. گيتار گيبسون اريك كلاپتون
قيمت: 847,500 دلار


كلاپتون اين گيتار گيبسون مدل ES0335 TDC (ساخت 1964) را در سال 1964 بارها استفاده كرد، اما پس از آن تاريخ به ندرت به سراغ آن رفت.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


4. بلكي اريك كلاپتون
قيمت: 959,500 دلار


بلكي (Blackie) نام يك گيتار سياهرنگ مدل استرتوكستر هيبريد است. در سال 1970 اريك كلاپتون از گيتارهاي مدل گيبسون به مدل استرتوكستر روي آورد. او 6 گيتار مدل استرتوكستر را يكجا از يك مغازه گيتارفروشي خريد كه هر يك از آنها 100 دلار قيمت داشت. او سه گيتار را به “جرج هريسون”، “پيت تاونسند” و “استيو وينوود” هديه داد، سپس سه گيتار باقيمانده را تكه تكه كرد و گيتار معروف “بلكي” خود را از سرهم كردن قطعات اين سه گيتار ساخت.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


3. گيتار باب مارلي
قيمت: 1.2 تا 2 ميليون دلار


گيتار واشبرن سري 22 هاوك كه به سفارش باب مارلي خواننده و موزيسين نامدار جامائيكايي ساخته شده است، در حال حاضر جزو گنجينه‌هاي ملي دولت جامائيكاست. اين ساز يكي از 7 گيتار متعلق به بزرگان سبك رگي در دنياست.
باب مارلي ‏ (۶ فوريه ۱۹۴۵ – ۱۱ مه ۱۹۸۱) يكي از برجسته‌ترين چهره‌هاي معاصر جامائيكا، خواننده صاحب سبك رِگِي، ترانه‌سرا، نوازنده گيتار و فعال اجتماعي بود. بيشتر آهنگ‌هاي او مضمون اجتماعي دارند و برخي از آهنگ‌هايش رمانتيك هستند.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت


2. گيتار جيمي هندريكس
قيمت: 2 ميليون دلار


اين گيتار استرتوكستر (ساخت 1968) متعلق به جيمي هندريكس خواننده، ترانه سرا و گيتاريست سياه‌پوست سبك راك اندرول بود كه در 1969 در ووداستاك نواخته مي‌شد. پل آلن از بنيانگذاران مايكروسافت اين گيتار را در سال 1998 به قيمت 2 ميليون دلار خريداري كرده است.
جيمي هندريكس (زاده ۲۷ نوامبر ۱۹۴۲ – درگذشت در ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۰) خودش به تنهايي نواختن گيتار را فرا گرفته بود و معمولاً هم يك فندر استرتوكستر مي‌نواخت. از آنجا كه هندريكس چپ‌دست بود، گيتار را به‌صورت وارونه مي‌نواخت.

نام: m14a.jpg نمايش: 0 اندازه: 7.1 كيلو بايت1. گيتار كمك به توسعه آسيا
قيمت: 2.7 ميليون دلار


گران‌قيمت‌ترين گيتار دنيا تا امروز يك فندر استرتوكستر است كه در سال 2005 در يك حراجي در كشور قطر براي جمع آوري كمك مالي به قربانيان سونامي شرق آسيا فروخته شد. اين گيتار سفيدرنگ گران‌بها به دست نامدارترين موزيسين هاي دنيا شامل ميگ جگر، كيت ريچاردز، اريك كلاپتون، برايان مي، جيمي پيج، ديويد گيلمور، جف بك، پيت تاونسند، مارك نافلر، ري ديويس، ليام گالاگر، روني وود، توني لومي، آنگس و مالكوم يانگ، پل مكارتني، استينگ، ريچي بلكمور، دف لپارد و برايان آدامز امضا شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۴:۵۱ توسط:sana موضوع:

آمار عجيب از خريد و فروش گربه در ايران

آمار عجيب از خريد و فروش گربه در ايران
اخيراً خريد و فروش گربه در كشور و خصوصاً شهر تهران افزايش چشمگيري داشته است، به گونه‌اي كه براي معامله گربه مبالغ چند ميليون توماني رد و بدل مي‌شود.

به نوشته «جوان»، تبليغات بيش از حد رسانه‌هاي غير مجاز و نمايش فيلم‌هاي خارجي، باعث آن شده است كه فروشگاه‌هاي زيادي به فروش گربه ترغيب شوند.

دايرشدن مغازه‌هاي فروش حيوانات خانگي كه به كار فروش گربه نيز مي‌پردازند و انبوهي از آگهي‌هاي اينترنتي، مويد رشد روزافزون اين پديده در كلانشهرهاي ايران به ويژه تهران است.
گربه ايراني يا همان «پرشين كت» مهمترين نوع بازاري آن است كه براي هر يك از آنها قيمتي از 300 هزار تومان گرفته تا 4 ميليون تومان تعيين مي‌شود.

اخيراً هم در كشور بلغارستان، گربه ايراني (persian cat) به عنوان زيباترين گربه جهان معرفي شده است كه همين امر موجب رواج گربه‌داري در ايران شده است.
پرشين چين، چين چيلاي، سيامي و سنجاب همسترو برخي از نژاد هاي معروف گربه هستند كه به قيمت هاي ميليوني خريد و فروش مي‌شود.

سايت هاي ويژه اينترنتي كه به كار تبليغ فروش گربه مشغولند، به روشني حكايت از رواج پديده اي تازه در جامعه ايران دارد.
«فروش توله پرشين كت در رنگ‌هاي سفيد، دودي، مشكي و شكلاتي (هيماليايي). صد در صد خالص و اصيل، داراي پوزه‌هايي كاملا صاف. دو ماهه. نر و ماده. از پدر و مادر وارداتي از كشور اوكراين». نمونه تبليغات اينترنتي براي فروش گربه است.

در توصيف يكي از اين گربه‌ها آمده است: موهاي بلند، دم و يال پر پشت گربه ايراني، او را به زيباترين نژاد در دنيا تبديل كرده است. موهاي او به آراستن مداوم و روزانه نياز دارد، بنابراين اگر اين نژاد را به عنوان حيوان خانگي خود انتخاب كرده‌ايد، بهتر است تا روزانه حداقل 15 دقيقه را صرف برس كشيدن و شانه زدن وي نماييد.
فروش گربه تنها از طريق اينترنت نيست. كافي است سري به خيابان بزنيد و از اولين مركز فروش حيوانات خانگي كه در مسيرتان قرار دارد بخواهيد شما را براي خريد گربه راهنمايي كند. آنچه بيش از ساير حيوانات در اين فروشگاه‌ها جلب توجه مي كند گربه سفيد پشمالويي است كه در جايگاه خود با حالتي خاص لم داده و به مشتريان به چشم خريدار نگاه مي‌كند.
يك فروشنده حيوانات خانگي مي‌گويد: «گربه براي خريداران سنين پايين حكم يك سرگرمي را دارد اما مسن‌ترها به آنها به چشم يك همدم و مونس نگاه مي‌كنند و وقت بيشتري را با گربه‌ها مي‌گذرانند.»
وي ادامه مي‌دهد: «حدود نيمي از مشتريان به نوع سفيدرنگ پرشين كت علاقه بيشتري دارند. بعد از آن نوع مشكي و طوسي طرفدار دارد. رنگ چشم گربه ها نيز در جلب نظر مشتري موثر است. قيمت گربه‌ها از 450 هزار تومان به بالاست و برخي از آنها مثلاً نوع سفيد با چشم آبي آن تا 20 ميليون تومان نيز فروش رفته است.»برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۴:۳۷ توسط:sana موضوع:

سرزمين امپراطوري زنان

سرزمين امپراطوري زنان

در اين جامعه بسياري از كارها مهم توسط زنان انجام مي شود اما شكار و ماهيگيري همچنان بر عهده مردان است.

تقريبا در تمام قاط جهان در طول تاريخ نظامهاي مرد سالار تفوق اجتماعي داشته اند و اكثر خانوادها حتي در غرب تا به امروز پدر سري يا پاتريمونيال بوده اند. اما در نقاط محدودي در جهان معاصر هنوز مي توان نظامهاي مادر سري را نيز مشاهده كرد.يكي از اين مكانها دركشور پهناور چين است كه نظام كمونيستي نتوانست تنوع فرهنگي اين مردم را بر طبق اهداف كمونيستي يكسان ساز كند.

ايران ناز به نقل از الجزيره ،در مرز بين استان سيچوان و يونان چين موسو ها زندگي مي كنند كه در نظامي مادر سالار سامان بندي شده اند. در اين جامعه سنتي تفوق اجتماعي با زنان است و مادربزرگ خانواده در واقع رهبر خانواده است و نامهاي خانوادگي و هويت اجتماعي فرد از طريق مادر و اجداد او معني ميابد. در اين جامعه بسياري از كارها مهم توسط زنان انجام مي شود اما شكار و ماهيگيري همچنان بر عهده مردان است.


ازدواج گذري در اين جوامع يكي از صورت هاي اصلي ازدواج است به اين ترتيب كه زن مي تواند همسران بسياري داشته باشد و آنها خودش در يك مراسم سنتي انتخاب مي كند مرد بايد در خانه زن باشد ولي تا قبل از غروب آفتاب هر مرد بايد به خانه مادرش بازگردد اگر از اين ازدواج فرزندي پديد آمد بزرگ كردن آن به عهده خانواده مادري است.
اين 40 هزار خانه تشكيل جامعه اي را مي دهد كه امپراطوري زنان نام دارد و گردشگران بسياري براي ديدن اين جامعه وارد آن مي شوند. گردشگران به خصوص براي ديدن مراسم رقص آتش وارد اين روستا مي شوند كه در خلال آن زنان شوهران خود را انتخاب مي كنند.

گردشگري توانسته اقتصاد موسو ها را متحول كند و آنان را كه تنها به كشاورزي و شكار اشتغال داشتند دست به جيب كند تا آنها بتوانند كالاهاي مصرفي جديد تر را بخرند. گرچه همه اينها تهديدي براي حيات سنتي موسو ها محسوب مي شود اما آنها به عنوان يك جامعه سنتي اهتمام ويژه اي به حفظ سنتهاي خود دارند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۴:۲۴ توسط:sana موضوع:

اين مرد در اقدامي بسيار عجيب زن خود را پخت!!

اين مرد در اقدامي بسيار عجيب زن خود را پخت!!

يك آشپز آمريكايي با اعتراف به قتل همسرش گفت همسر خود را در ديگ آب جوش انداخته است.آشپز آمريكايي به نام ديويد فاينز به تازگي اعتراف كرده كه در سال 2009 و در پي يك مشاجره خانوادگي، پس از اينكه دست و پا و دهان دان فاينز همسر خود را بسته، وي را در ديگ آب جوش انداخته و پخته است! ديويد وينز چهل و نه ساله در جلسه دادگاه اعتراف كرد كه جسد دان، همسر سي و نه ساله اش را در اواخر سال 2009 آن قدر در آب جوش نگاه داشته كه فقط جمجمه وي باقي مانده است. گفتني است، در همان سال 2009، آشپز مذكور خبر دزديده شدن همسرش را به پليس داده بود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۴:۱۱ توسط:sana موضوع:

باورتان ميشود اين خانم مادر اين دختر باشد؟ + عكس

باورتان ميشود اين خانم مادر اين دختر باشد

عكسهاي جالبي از مادر و دخترهاي چيني در فضاي مجازي منتشر شده است كه به يك سوژه رسانه اي در سراسر جهان تبديل شده و باعث تعجب و شگفتي همگان شد.

طي يك فراخوان از سوي يك سايت چيني براي انتخاب جذابترين و جوانترين مادر چين ، اين عكسها را از سوي كاربران براي اين سايت فرستاده شد.برخي از مادران به قدري جوان هستند كه در تصاوير تشخيص اينكه كدام زن مادر و كداميك دختر است واقعا سخت به نظر ميرسد و بيشتر ميتوان گفت كه تصوير اين زنان عكس دو خواهر را نشان ميدهد.

اگرچه برخي از اين تصاوير در استوديوهاي عكاسي گرفته شده و برخي ديگر نيز با دوربين هاي معمولي تصوير برداري شده اما ميتوان گفت صورتهاي شاداب و بدون چين وچروك و خستگي و نوع پوشش اين زنان تشخيص مادر بودن را در مورد آنان با شك و ترديد مواجه ميكند

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۴:۰۰ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم