بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پينك‌نيك با سطل توليد كننده برق

 يكي از وسايلي كه ممكن است اين روزها در طول پيك نيك به همراه نداشته باشيد يك سطل است اما اين وسيله در آينده اي نزديك به يكي از وسايل مهم در طول سفر تبديل خواهد شد زيرا قرار است كمك بسياري را به ماجراجويان كند.

برق و الكتريسيته يكي از مشكلاتي است كه ماجراجويان با آن روبرو هستند از اين رو داشتن يك منبع برق مي تواند بسيار كارآمد باشد. به تازگي طراحان سطلي را طراحي كرده اند كه مي تواند به منبع برق شما تبديل گردد.
"چيا يوآن پاي" طراحي است كه سطل توليد كننده برق را اختراع كرده است. اين سطل به اين صورت كار مي كند كه مي توانيد به راحتي كاربردهاي يك سطل را از آن بكشيد.

در زير اين سطل سلول هاي خورشيدي كار گذاشته شده است تنها كافي است تا سطل را آب كرده و برعكس و رو به خورشيد بگذاريد تا سلولها پر از برق شوند.

از اين برق مي توان براي گرم كردن آب يا براي روشن كردن لامپ استفاده كرد. اين سطل در آينده نياز هر ماجراجويي خواهد بود زيرا كمتر كسي دوست دارد شب هاي را بدون هيچ برق يا روشنايي بگذراند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۸:۵۲ توسط:sana موضوع:

پسري كه همه چيز را ميخورد

خوردن يكي از رفتارهاي انسان است كه باعث رشد و زنده ماندن مي شود. انسان ها از راه خوردن مي توانند سلامت خود را كنترل كنند زيرا تنها راه وارد كردن ويتامين هاي مختلف خوردن است. همين خوردن ميتواند گاهي اوقات انسان را به مرگ نيز بكشاند.

"زاك نهير" پسر بچه اي است كه اين روزها درگير يك بيماري نادر است و اين بيماري در حال نابود كردن زندگي اوست. اين پسر بچه بيماري خاصي دارد كه باعث مي شودف مغزش توانايي تشخيص ميان مواد خواركي و غير خوراكي را نداشته باشد.
اين بيماري كه "پيكا" نام دارد باعث مي شود مغز هر ماده اي را خوردني تلقي كند. اين پسر بچه ميتواند سنگ، كاغذ و حتي آهن را نيز بخورد، البته نكته مهم در اين ميان معده اين پسر بجه است كه شايد نتواند برخي از اين مواد را هضم كند.

اين پسر 6 ساله به سبب همين بيماري زمين بازي خود را به طور كامل خورده است. اين حركت او البته يك سال طول كشيد ولي به مرور يك بخش از زمين بازي كم يا گاز زده مي شد اما مادر او نميتوانست جلوي خوردن او را بگيرد.

پس از زمين بازي قبلي مادر اين پسر بيمار با هزينه بالا زمين بازي ديگري ساخته است كه فرزندش قدرت خوردن آن را ندارد. اين زمين بازي از جنس پلاستيك محكم و سفت است همچنين لبه هاي آن گرد شده اند تا زاك نتواند دندان خود را وارد آن كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۸:۳۸ توسط:sana موضوع:

اين كيف پول عجيب جلوي خريد كردن شما را مي گيرد!! + عكس

نقل قول: كيف پولهاي هوشمند عجيبي عرضه شده اند كه وقتي مشغول خريد هستيد با تغيير شكل دادن سعي مي كنند كه شما را از زياد پول خرج كردن منصرف كند!
كريسمس نزديك است و بسياري از مردم دنيا در حال انجام خريدهاي سال نو هستند به طور معمول خريد كردن با كارتهاي اعتباري موجب مي شود كه فرد متوجه نشود چه ميزان پول خرج مي كند. در اين راستا يك مخترع خوش ذوق كيف پولهاي هوشمند عجيبي را اختراع كرده است كه وقتي در حساب بانكي شما پول زيادي نيست تلاشي جدي را براي منصرف كردن شما از خريد كردن آغاز مي كنند. يكي از اين كيف پولها وقتي كه كاربر مشغول خريد است ولي موجودي حساب بانكي اش كافي نيست تغيير شكل داده و خود را جمع و چروك مي كند.

مدل ديگري از اين كيف پول ها كه تاشو است زماني كه به اندازه كافي پول در كارت اعتباري نباشد سفت مي شود به طوريكه صاحب كيف نمي تواند آن را باز كند و كارت خود را بيرون بياورد. كيف پول بعدي هر چند دقيقه يكبار با لرزيدن به صاحب كيف يادآوري مي كند كه خريد نكند چون به اندازه كافي پول نداري.


ايده ايجاد اين سه كيف پول از آنجا شكل گرفت كه در قرن ۲۱ مردم در جامعه اي زندگي مي كنند كه پول نقد كمتري با خود حمل مي كنند و با كارتهاي اعتباري خريد مي كنند. براساس گزارش ديلي ميل، اين كيف پولها را يك طراح مخترع به نام “جان كستنر” كه در “مديا لب” موسسه تكنولوژي ماساچوست (ام. آي. تي) كار مي كند ابداع كرده است.

هر سه كيف پول در داخل خود يك رايانه كوچك دارند كه از طريق يك اتصال بلوتوث به تلفن همراه فرد وصل مي شود و از طريق اينترنت تلفن همراه به اطلاعات حساب بانكي صاحب كيف دسترسي پيدا مي كند به اين ترتيب مي فهمد كه موجودي حساب مالك چقدر است و چقدر حق دارد خريد كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۸:۲۶ توسط:sana موضوع:

باورنكردني‌ترين سنگ‌هاي قيمتي/ عكس

نقل قول: سنگ هاي قيمتي و جواهرات همه از دنياي خاصي برخوردار هستند كه آن ها را منحصر به فرد مي كند. اين سنگ ها معمولا در اندازه هاي مختلف استخراج مي شوند اما برخي مواقع مواردي باورنكردني در ميان سنگ ها ديده مي شود كه نمي توان از كنار آن ها به راحتي عبور كرد. در ادامه باورنكردني ترين سنگ هاي قيمتي را بيشتر خواهيد شناخت:


** كوه نوراين الماس را حتما مي شناسيد كه روزگاري در ميان جواهرات ايراني به حساب مي آمد اما اين روزها در ميان گنج هاي سلطنتي انگلستان به شما مي آيد. كوه نور الماسي است كه 106 قيراط وزن دارد و تا چندي پيش به عنوان بزرگترين الماس دنيا شناخته مي شد.اين الماس زماني كه به دست انگلستان افتاد 186 قيراط بود ولي آن ها نتوانستند از آن به خوبي نگه داري كنند.

** ياقوت ميلينيوم
اين ياقوت يكي از بزرگترين سنگ هايي است كه تا به حال در دنيا پيدا شده است. اين سنگ قيمتي كه اين روزها لقب بزرگترين ياقوت كبود را نيز در دست دارد به شكل مجسمه هاي قديمي تراشيده شده است.

اگر قصد خريد اين سنگ را داريد بايد 180 ميليون دلار پرداخته و البته شرط خريد آن نيز بايد قبول كنيد. اين سنگ بايد در مكاني قرار بگيرد كه مردم بتوانند از آن بازديد كنند. اين سنگ تا به حال تنها دوبار در معرض ديد قرار گرفته است كه ميليون ها نفر در همين دو بار از آن بازديد كرده اند. اين سنگ براي اولين بار در سال 1995 و با وزن 90 هزار قيراط استخراج شد. سايز اين سنگ به مانند يك توپ فوتبال است.


** آكواماريناين روزها موزه اي در آمريكا از بزرگترين زمرد تراش خورده دنيا نگه داري مي كند. اين زمرد در دهه 1980 پيدا شده است و از آنجايي كه در معادن برزيل استخراج شد نام آن را آكوامارين گذاشته اند. اين سنگ بزرگ است و نزديك به 35 سانتي متر طول دارد. وزن آن 10 هزار قيراط است كه معادل 2 كيلوگرم مي شود. اين سنگ به قدري قيمتي است كه تحت نظارت هاي ويژه و با استفاده مامورين مخصوص امنيتي نگه داري مي شود.


** بزرگترين مرواريد دنيا
در سال 2010 چين از مرواريدي رونمايي كرد كه به عنوان بزرگترين مرواريد دنيا شناخته مي شود. اين مرواريد 301 ميليون دلار قيمت دارد و به رنگ سبز است. وزن اين سنگ قيمتي نزديك به 6 تن است و قطر آن 1.6 متر است. در چين مرواريد ها بيشتر از الماس ارزش دارند و مردم نيز مرواريد را به عنوان يك سنگ قيمتي مي شناسند. اين مرواريد در نمايشگاه هاي مختلف به نمايش در آمده است و در موزه از آن نگه داري مي كنند.


** گراف صورتي"لارنس گراف" يكي از بزرگترين دلالان الماس دنياست كه تا به حال دست به اقدامات بزرگي در اين عرصه زده است. او در سال 2010 الماس صورتي خاصي را خريداري كرد كه به عنوان يكي از ناياب ترين الماس هاي دنيا شناخته مي شود. او براي خريد اين الماس 24.1 ميليون دلار پول پرداخت كرد تا به عنوان گران ترين الماس صورتي دنيا نيز برسد. اين مرد به قدري الماس دوست دارد كه حتي در آفريقاي جنوبي نيز يك معدن خريداري كرده است. او به عنوان يكي از 50 ثروتمند دنيا شناخته مي شود....

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۸:۱۳ توسط:sana موضوع:

كتابخانه بدون كتاب كاغذي در تگزاس افتتاح شد

ديروز يك كتابخانه ديجيتال، بدون هيچ كتاب كاغذي، در تگزاس در «بكسار كانتي» افتتاح شد. در اين كتابخانه ده هزار كتاب رايگان الكترونيك قرار داده شده تا ۱٫۷ ميليون ساكنان منطقه از آن بهره ببرند.

در وب‌سايت كتابخانه نحوه استفاده از كتابخانه توضيح داده شده است، مشتركان كتابخانه براي اينكه كتاب‌ها را در تبلت‌ها و كتابخوان‌هاي خود بخوانند بايد يك اپليكيشن مخصوص را نصب كنند، با امامنت گرفتن هر كتاب، مهلت امانت كتاب به صورت يك شمارشگر معكوس نمايش داده مي‌شود.

البته پيش از اين هم در سال ۲۰۰۲ در آريزونا يك كتابخانه ديجيتال افتتاح شده بود، ولي ساكنان منطقه بعدها درخواست كردند كه كتاب‌هاي كاغذي هم در كتابخانه گذاشته شود و كتابخانه از حالت تمام‌ديجيتال درآمد.

كتابخانه مجهز به ۶۰۰ كتابخوان ديجيتال و ۴۸ ايستگاه كامپيوتر است و مشتركان علاوه بر دسترسي رايگان به اينها، مي‌توانند كودكان خود را براي برنامه‌هاي خواندن داستان بياورند و يا در كلاس‌هاي آموزش كامپيوتر شركت كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۷:۵۹ توسط:sana موضوع:

زيباترين سالن تئاتر در دنيا +عكس

در كره ، معماران طراحي يك سالن تئاتر فوق‌العاده را به عهده گرفته‌اند اين سالن در ميان آب قرار دارد و از ويژگي‌هاي منحصر به فرد آن چند رسانه‌اي بودن اين سالن است.

با توجه به فرم منحني اين سالن معماران توجه كرده‌اند كه نقطه كانوني مناسبي براي سالن درنظر بگيرند.

آن‌ها د ر مصالح و مواد استفاده شده نيز دقت لازم را اعمال كرده‌اند.


گفتني است؛ اين سالن در سال 2012 به عنوان يكي از بهترين سالن‌هاي فرهنگي تاسيس شده بر روي آب شناخته شده است.

لازم به ذكر است؛ در پيكربندي اين سالن تئاتر از 360 طرح ريزي صفحه نمايش تكنيكان استفاده شده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۷:۴۵ توسط:sana موضوع:

ثبت ركورد بلندترين دوچرخه جهان در گينس 2014


ركورد ساخت بلندترين دوچرخه قابل استفاده جهان در چاپ سال 2014 ميلادي كتاب ركوردهاي گينس به ثبت مي‌رسد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ قطر هر چرخ بلندترين دوچرخه قابل استفاده جهان، 3.3 متر اندازه‌گيري شده است.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي ثبت ركوردهاي جهاني گينس، اين ركورد در ماه اكتبر سال 2012 ميلادي در آلمان بدست آمد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۷:۳۱ توسط:sana موضوع:

نقاشي روي لبه كتاب

نقل قول:
به گزارش گروه خواندني هاي باشگاه خبرنگاران، گاهي اوقات يك تفريح كودكي مي تواند به يك هنر منحصر به فرد تبديل شود يكي از همين هنرهايي كه به تازگي پيدا شده است نقاشي كشيدن در لبه كتاب هاست كه يك دانش آموز شيطون گذشته امروزه استاد آن شده است.

نقاشي كشيدن روي لبه كتاب از اروپا و در قرن 17 آغاز شده است. در اين نوع نقاشي بايد حتما برگه ها تا شوند تا نقاشي نمايان گردد. اين نقاشي حالا به يك هنر تبديل شده است و در كنار آثاري قرار گرفته است كه از گذشته باقي مانده است.
اين روزها يك هنرمند ناشناس كه خود را دانش آموزي شيطون مي داند نقاشي هاي بزرگي را روي لبه كتاب كشيده است كه هر كدام ريشه اي مذهبي يا تاريخي دارند. اين نقاشي ها را با خم كردن كتاب مي تواند مشاهده كرد..

اين نقاش اين روزها آثار خود را در نمايشگاهي به نمايش گذاشته است و البته قصد دارد اين كتاب ها را به موزه هاي تاريخي و مذهبي اهدا كند. در ادامه برخي تصاوير متحرك از اين نقاشي ها آورده شده است كه مي توانيد مشاهده كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۷:۱۹ توسط:sana موضوع:

پاسخ‌ به برخي اسرار هواپيما ...


يك خلبان آمريكايي در كتاب جديد خود به توضيح برخي از رايج‌ترين سوالات درباره اتفاقاتي كه ممكن است هنگام كشيدن سيفون توالت يك هواپيماي در حال پرواز افتاده يا اين كه آيا اختلالات تلفن همراه دليل اصلي ممنوعيت استفاده از آنها در پرواز است، پرداخته و آنها را در قالب حكايت‌هايي پاسخ گفته است.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، كتاب پاتريك اسميت موسوم به «كابين اسرارآميز خلبان» از بخشهايي در مورد تروريسم، نرخ بليت‌ها، تاخيرها و افسانه‌هاي رايج در كنار ارائه دانش منحصربفردي در مورد چگونگي پرواز هواپيماها و دلايل منجر به سقوط آنها برخوردار است.

تاكنون ترديدهاي زيادي در مورد اينكه آيا انرژي منتشر شده از تلفنهاي همراه مي‌تواند بر سيستمهاي الكترونيكي هواپيما و حتي در بيمارستانها تاثير منفي گذاشته و منجر به سقوط يا خرابي شود، وجود داشته است.

اسميت در اين مورد مي‌گويد: برخي قوانين مانند كاربرد تلفن همراه يا دستگاههاي الكترونيكي قابل حمل براي مسافران هواپيمايي بسيار سخت است. مسافران بايد بدانند كه محدوديتهاي اعمال شده براي رايانه، آي‌پاد و ديگر دستگاههاي خاص براي ايجاد اختلال در دستگاههاي الكترونيكي نيست بلكه براي جلوگيري از پرتاب با سرعت بسيار بالاي آنها در صورت ضربات احتمالي يا كاهش ارتفاع ناگهاني است. رايانه فرد مانند يك چمدان بوده كه بايد در جاي خود قرار گرفته و در مسير سايرين قرار نگيرد يا منجر به قتل افراد ديگر نشود.

وي در ادامه افزود كه اگرچه ارتباطات تلفن همراه مي‌تواند بطور بالقوه با تجهيزات كابين خلبان تداخل ايجاد كند اما احتمال آن بسيار كم است.

اسميت همچنين افزود كه دستگاههاي الكترونيكي در هواپيما و كابين خلبان طوري طراحي شده‌اند كه در برابر هرگونه تداخل حفظ شوند.

اين امر بدين معني است كه مقامات بيشتر روي پيشگيري پيش از وقوع حادثه تكيه دارند چرا كه اگرچه هيچ مورد ثبت شده‌اي در مورد بروز اختلال در هواپيما در اثر استفاده از تلفن همراه وجود نداشته اما هيچ كس از آينده مطمئن نيست.

براي مثال اگر سپرهاي محافظتي دستگاهها كهنه شده يا به شكل كامل كار نكنند، ممكن است نتوانند بطور كامل كار حفاظتي خود را انجام داده و منجر به بروز مشكل شوند.

كتاب اسميت همچنين به بررسي موضوع آشفتگي هوا پرداخته است. اسميت در توضيح بيشتر گفته است: اين شرايط ممكن است ناخوشايند و نامطلوب باشند اما هواپيما سقوط نخواهد كرد. آشفتگي هوا يك آزار تشديد شده براي همه از جمله خدمه هوايي اما در هر صورت يك امر عادي است.

هواپيماها به شكلي مهندسي شده‌اند كه شرايط آشفتگي را كنترل مي‌كنند و سطح آشفتگي لازم براي تغيير موتور يا خم كردن دهانه بال هواپيما چيزي است كه حتي افرادي كه سفرهاي هوايي زيادي انجام داده‌اند تاكنون تجربه نكرده‌اند.


در دهه 1980 توالت‌هاي هواپيماها از يك مايع آبي استفاده مي‌كردند كه ضايعات را از دستشويي به يك مخزن ذخيره منتقل مي‌كردند.

اين مايع بار اضافه‌اي به هواپيما مي‌افزود كه باعث مصرف سوخت بيشتر مي‌شد و در صورت نشست، تكه‌هاي يخزده ضايعات انساني ممكن بود روي شهرها ببارند.

در هواپيماهاي امروزي اين سيستم با يك خلاء جايگزين شده است. هنگامي كه سيفون توالت كشيده مي‌شود، يك دريچه به سوي لوله فاضلاب باز شده و ضايعات به درون يك مخزن كشيده مي‌شوند. سپس اين ضايعات در آنجا ذخيره شده و پس از پايان پرواز تخليه شده و از بين مي‌روند.

همچنين در مورد باز كردن درهاي هواپيما اسميت تاكيد كرد كه نبايد به هيچ‌وجه در هواپيما را در ميان پرواز باز كرد و اينكه درهاي هواپيما به دليل فشار داخل كابين قابل باز شدن نيستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۷:۰۶ توسط:sana موضوع:

شناي ۵۳ ساعته زن آمريكايي در طولاني‌‌ترين مسافت

شناگر زن 64 ساله آمريكايي با شناي 53 ساعته خود توانست ركورد تاريخي را به نام خود ثبت كند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس به نقل از يورونيوز، «ديانا نياد»، شناگر 64 ساله آمريكايي، اولين شناگري است كه فاصله 166 كيلومتري بين كوبا و فلوريداي آمريكا را يك نفس و بدون استفاده از حفاظ ويژه براي مقابله با كوسه‌ها شنا مي‌كند.
او پس از رسيدن به فلوريدا به خبرنگاران گفت: من سه پيام دارم. اول اينكه هرگز نبايد تسليم شد. دوم اينكه هيچوقت براي رسيدن به روياهايمان بيش از حد پير نيستيم و سومين پيام اينكه اين ورزش به نظر يك ورزش انفرادي مي‌آيد اما در واقع يك ورزش تيمي است.
وي اين مسافت را طي 53 ساعت به همراه تيم 35 نفره‌اي كه او را همراهي مي‌كرد پيمود.
روز دوشنبه حدود ساعت دو بعد از ظهر، هنگامي كه او به شبه جزاير «فلوريدا كيز» رسيد صدها نفر در ساحل «كي وِست» از او استقبال كردند.
در 35 سال گذشته اين شناگر پر استقامت چهار بار تلاش كرده بود اين شاهكار را انجام دهد اما موفق نشده بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۶:۵۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم