بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بدون شرح.....بدون شرح......


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۰:۲۶ توسط:sana موضوع:

عروس خانم وكيلم....


عقد مدنيته.......


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۰:۱۳ توسط:sana موضوع:

پيرزني كه با ليس زدن مريضي چشم را از بين ميبرد!

پيرزني كه با ليس زدن مريضي چشم را از بين ميبرد!

پيرزني كه با ليس زدن بيماري چشم را از بين مي برد , يك پيرزن بوسنيايي ادعا مي كند كه مي تواند با زبان خود مشكلات چشمي افراد را حل كند. ادعاي عجيب و غريب اين زن بسياري از بيماران چشمي را به محل زندگي وي كشانده است.
«حوا» پيرزن بوسنيايي است كه در يكي از روستاهاي شمال اين كشور زندگي مي كند. به گفته اهالي روستا، حوا « زبان طلايي» است و بسيار محبوب است. حوا بر اين باور است كه مي تواند با زبان خود هر نوع بيماري چشمي را مداوا كند. او ۴۰ سال است كه اين كار را به كمك همسايگان و دوستان خود انجام مي دهد. بسياري از مردم از نواحي دوردست به روستاي خانم حوا مي آيند تا او با زبانش چشم آنها را درمان كند.حوا مي گويد وقتي كودك بوده مادر بزرگش خواص درماني زبانش را كشف كرده است. زيرا برادر حوا در كودكي به خشكي چشم گرفتار مي شود و حوا از روي شوخي يك بار زبانش را روي چشمان برادرش مي كشد. بعد از اين كار برادرش مي گويد كه ديد بهتري پيدا كرده است و بعد از اين ماجرا تصميم مي گيرد كه اين كار را براي كساني كه مشكلات چشمي دارند انجام دهد.حوا فقط زبانش را روي مردمك چشم بيماران مي كشد و مي گويد با اين كار قادر به درمان آلرژي ها، خشكي چشم، التهاب، ورم چشم و فشار چشمي است. او ادعا مي كند كه مي تواند حتي آب مرواريد را كه بيماري مشكل تري است بهبود ببخشد.
بعد از ازدواج، همسر حوا با اين كارش مخالفت مي كند و نمي گذارد كه وي ديگر اين كار را انجام دهد. اما يك بار تكه چوبي به چشمانش مي رود كه چشمان او را بيمار مي كند. حوا مثل گذشته از زبانش براي درمان چشمان همسرش استفاده مي كند و مي تواند از اين طريق شوهرش را درمان كند. بعد از اين ماجرا همسر حوا به او اجازه مي دهد كه او مجددا اين كار را براي درمان بيماران انجام دهد تا ديگران نيز از استعداد حوا سود ببرند. حوا با افتخار تعريف مي كند كه از شهرها و روستاهاي دور براي درمان سراغش مي آيند و او قبل از اينكه زبانش را در چشم بيماران كند آن را با الكل مي شويد تا ضد عفوني كرده باشد و مي گويد كه بسياري از بيماران شفا يافته كساني هستند كه پزشكان از بهبودشان قطع اميد كرده اند. حوا هيچ هزينه اي بابت اين كار از بيماران نمي گيرد اما آنها هميشه از او با هدايا و مبالغي پول تقدير مي كنند. با اين حال ادعاي اين پيرزن ۷۷ ساله عجيب به نظر مي رسد و بايد ديد بيماران وي واقعا شفا پيدا مي كنند يا اين كه به آنها تلقين شده كه شفا پيدا كرده اند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۰:۰۰ توسط:sana موضوع:

بگردو پيدا كن :)

زنگج تفريح گذاشتم بگردين اين اشخاص خيلي معروف و پيدا كنيد ...
عمه هم ندارم
ناسزا هم نگوييد لطفا
به روح هم اعتقاد ندارم
باسپاس

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۴۵ توسط:sana موضوع:

زن سرخ‌پوش (ميدان فردوسي)

زن سرخ‌پوش، يا ياقوت(متولد ۱۳۰۵)لقب زني است مجهول الهويه از اهالي تهران كه در حدود ۳۰ سال، هر روز، ساكت و آرام با لباس، كفش، كيف و جوراب قرمز رنگ در ميدان فردوسي و اغلب ضلع شمال شرقي آن مي‌ايستاد و انتظار مي‌كشيد.او تا حدود سال‌هاي ۶۲-۶۱ هر روز به اين كار ادامه مي‌داد و به گفته مردم، يكباره از صحنه محو شد. روايات در باره اين زن زياد هست و كلاً بر اين باورند كه او در عشق شكست خورده بود و در انتظار معشوق گم گشته در آن مكان به انتظار مي ايستاده. تنها مستند و تصويري كه از آن زن وجود دارد نتيجه مصاحبه‌اي است از مسعود بهنود كه در سال ۱۳۵۵ خورشيدي با او انجام داده. خود شخص مصاحبه شونده (زن مشهور به سرخ‌پوش) در مصاحبه چندين بار عاشق بودن و روايت‌هاي گفته‌شده درباره خود را انكار مي‌كند.


ترانه
رحيم معيني كرمانشاهي ترانه‌اي بنام «تو شهري كه تو نيستي خيابون شده خالي» را در وصف زن سرخ‌پوش سروده است.

شعر
محمدعلي سپانلو در منظومه «خانم زمان»، با شعري از او ياد مي‌كند. فريدون فروغي نيز ترانه «هميشه غايب» را از زبان ياقوت خوانده است.

فيلم كوتاه
آناهيتا نعمتي در فيلم كوتاهي به‌نام «مثل هميشه» ساخته محمد حمزه‌اي در نقش اين زن سرخ‌پوش به ايفاي نقش پرداخت.

به گزارش
روزنامه شرق در پنج شنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۰، پنجاه زن با لباس قرمز بر تن، به ياد «زن سرخ‌پوش» در ميدان فردوسي تجمع كرده بودند تا با روش فلش ماب و طي يك پرفورمنس ياد او را زنده نگاه دارند. بر طبق اعلام مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ اين حضور صرفاً براي تهيه يك برنامه مستند با عنوان پنج عصر ميدان فردوسي، به تهيه كنندگي و كارگرداني جابر انصاري و حسيني بوده است.

«بدان سرخ‌پوشي بينديش
كه عمري مرتب به سروقت ميعاد مي‌رفت
و معشوق او را چنان كاشت
كه اكنون درختي‌ست برگ و برش سرخ».برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۳۱ توسط:sana موضوع:

شباهت دويدن آهو به قصه زندگي ماسرعت آهو ۹۰ كيلومتر در ساعت است
در حالي كه سرعت سريعترين شير ۵۷ كيلومتر در ساعت است

در اغلب موارد آهو طعمه ي شير مي شود
چرا ؟؟؟

.
.
.
آهو در حال فرار ايمان دارد كه شكار شير است و در مقايسه با شير ضعيف تر است.
ترس او از شكار شدن باعث مي شود كه او براي سنجش فاصله اش با شير مدام به پشت سر نگاه كند كه به همين خاطرسرعتش بسيار كم مي شود تا جايي كه شير مي تواند به او برسد!!!
اگر آهو به پشت سرش نگاه نكند طعمه ي شير نمي شود!
اگر آهو به سرعت خود ايمان داشت همانگونه كه شير به نيرويش ايمان دارد هيچگاه طعمه ي شير نمي شود !
اين قصه ي خيلي از ما آدم ها هم هست.
اگر به خودمون ايمان نداشته باشيم و در طول زندگي همه اش به پشت سر نگاه كنيم
و به مرور خاطرات گذشته مون بپردازيم
اين ميشه كه از زندگيمون عقب مي مونيم و آينده رو هم از دست ميديم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۱۷ توسط:sana موضوع:

كارهايي كه مدت پنج روز خوشحالتان مي كند

كارهايي كه مدت پنج روز خوشحالتان مي كند!
رسيدن به خوشبختي و شادماني به معناي تحقق يكي از بزرگ ترين آرزوهاي بشري است. آرزويي كه نيازمند تلاش ها و ممارست هاي بسيار است و براي بهره بردن از نتايج آن بايد سال ها صبر كرد. اما سال ها پژوهش روان شناسان آنها را قادر كرده است تا راهكارهاي زود بازدهي براي تجربه حس خوشحالي در زندگي ارائه كنند، شيوه هايي كه به وسيله آنها مي توان روزها و هفته هاي لذت بخشي را تجربه كرد.

1- ورزش كردن
انجام فعاليت هاي بدني در بهتر كردن خلق و خوي افراد نقش به سزايي دارد. از آنجايي كه روح و بدن دو بخش جدايي ناپذير هستند و عملكرد هر يك بر ديگري اثر مي گذارد، ورزش كردن و تلاش براي داشتن بدني سالم بدون شك بر سلامت روح و كاهش افسردگي و شاد بودن لازم و ضروري است. البته براي داشتن خُلقي شادتر نيست، نيازي نيست به باشگاه برويد بلكه يك پياده روي ساده روزانه هم مي تواند حال شما بهتر كند.

2- تماس با يك دوست صميمي يا اعضاي خانواده
داشتن ارتباطات مثبت اجتماعي سنگ بناي شادي و سلامتي است. حداقل تأثيري كه گفتگو با يك دوست مي تواند داشته باشد، افزايش انرژي و انگيزه است، حتي اگر دايره ارتباطات اجتماعي شما محدود باشد باز هم مي توانيد از لذت صحبت با نزديكتان بهره مند شويد و تأثيرات آن را ببينيد. پس اگر حال خوبي نداريد همين حالا تلفن را برداريد با يكي از دوستانتان تماس بگيريد، كافي است 5 دقيقه با او صحبت كنيد تا تغيير را احساس كنيد.

3- نوشتن چه چيزي كه براي داشتنشان شاكر هستيد
يك دفتر كوچك تهيه كنيد و هر چيزي كه خوشحالتان مي كند، يا هر آن چيزي كه از داشتنش خوشحال هستيد در آن يادداشت كنيد. اين كار با نوشتن سه چيز كوچكي كه به خاطرتشان شاد هستيد آغاز كنيد، اگر اين كار را به مدت شش ماه تكرار كنيد و دفتر خود را پُر كنيد از خوشحالي هاي كوچك، به وقت دلتنگي مي بينيد كه چه طور در عرض 5 دقيقه حالتان را عوض مي كند.

4- تصور كنيد ماه آينده به بهترين دستآورد زندگي خود مي رسيد
به گفته روان شناسان تصور كردن خود در بهترين حالت، به طرز شگفت انگيزي شما را مثبت نگر مي كند و احساسات مثبت را در شما رشد مي دهد. افراد مثبت انديش برخلاف منفي بافان، بر اين باور هستند كه اتفاقات ناخوشايند زندگي را مي توانند كنترل كنند و به همين دليل اكثر مواقع راه درست را انتخاب مي كنند. پس تنها چند دقيقه خود را در بهترين حالت ممكن تصور كنيد و بنويسيد هر آنچه در ذهن داريد، نتيجه اين كار قطعاً شما را شگفت زده مي كند.

5- براي روز خود هدفي تعيين كنيد
مشخص كردن يك هدف حتي اگر كوچك باشد به روز شما جهت مي دهد، انجام اين كار مثل زماني است كه در ماشين مي نشينيد و از مقصد با خبر هستيد، چه قدر راحت كوتاه ترين و بهترين مسير را براي رسيدن انتخاب مي كنيد. حال عكس اين ماجرا را تصور كنيد، آيا سردرگم نيستيد؟ لازم نيست كه هر روز با هدفي بزرگ و خاص اغاز شود، كافي است شما يك كار كوچك را براي خود تعيين كنيد و آن را بر روي كاغذ بنويسيد و مقابل چشم خود قرار دهيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۰۴ توسط:sana موضوع:

عكس از شخصيت هاي كارتوني در گذشت زمان!!
يه سري عكس از شخصيت هاي كارتوني
در گذشت زمان!!
........................................
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۸:۵۲ توسط:sana موضوع:

شخصيت شناسي: آهنگ شاد گوش ميدي يا غمگين؟

شخصيت شناسي: آهنگ شاد گوش ميدي يا غمگين؟

شايد براي شما جالب باشد كه بدانيد، آهنگ هاي مورد علاقه افراد مطابق با شخصيت دروني شان است و درواقع آنها از طريق شنيدن آهنگ هاي مورد علاقه شان با شخصيت واقعي و دروني شان نوعي ارتباط خاص برقرار مي كنند و اين امر سبب مي شود كه از شنيدن آن آهنگ احساس خوشايندي به آنها دست داده و حتي گاهي خواستار آن هستند كه آن آهنگ را بارها گوش دهند.

۱- آهنگ هاي شاد
تشكيل شده از انواع آهنگ هاي پاپ و محلي شاد و...
افرادي كه اغلب اين سبك شعري را مي پسندند، روحيه شاد و سرحال دارند و در اكثر مواقع از اعتماد به نفس بالايي برخوردارند و البته ناگفته نماند كه اين افراد كه اغلب دنبال هيجان هستند سعي بر اين دارند تا با شنيدن اين نوع آهنگ ها به هيجان برسند.

۲- آهنگ هاي كلاسيك
اين افراد كه به شدت به دنبال لحظه اي آرامش مي گردند، با شنيدن اين نوع آهنگ آن چنان احساس آرامش روحي و جسمي مي كنند كه اگر در موقع شنيدن آن آهنگ مزاحمشان شويد و يا سعي كنيد كه آن آهنگ را قطع كند به شدت با شما برخورد مي كنند. آنها شخصيتي حساس و گاهي آسيب ديده دارند و كساني هستند كه در زندگي شان مشكلات و دغدغه هاي فراوان دارند. دوست دارند با شنيدن اين نوع آهنگ نوعي خلع روحي خود را درمان كنند.

۳- آهنگ هاي لايت و آرام
اكثر كساني كه به اين نوع سبك علاقه مندند، بسيار آرام و باوقار هستند. اكثر انسان ها از اين نوع سبك خوششان مي آيد. حتي گاهي به روي حيوانات هم اثر مي گذارد. بيشتر پزشكان به مادراني كه كودكان ناآرامي دارند توصيه مي كنند كه در موقع خواب براي كودكانشان آهنگ هاي آرام بگذارند. البته كساني كه شخصيت ناآرام دارند و معمولا دچار استرس مي شوند بهتر است گاهي مواقع اين نوع آهنگ را گوش كنند تا كمي آرام شوند. (اين نوعي روش درماني معروف در دنياست)

۴- آهنگ هاي غم انگيز
اين افراد اغلب كساني هستند كه در زندگي مشكلات زيادي را متحمل شده و يا شكست روحي خورده اند. آنها با شنيدن اين آهنگ ها احساس مي كنند كه انگار تمام ناگفته هايي كه مدت ها در دلشان نگه داشته اند را بازگو مي كند. گويي انگار حرف هاي خودشان است. البته بيش از حد گوش دادن به اين سبك آهنگ ها باعث افسردگي و نوعي خود درگيري روحي شده و فرد اغلب گوشه گير و تنها مي شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۸:۳۹ توسط:sana موضوع:

تاريخچه رقص بابا كرم به روايت مجري زن تلويزيون + عكس

تاريخچه رقص بابا كرم به روايت مجري زن تلويزيون

سوسن حسني دخت، در صفحه اينستاگرام خود با انتشار تصويري از كارناوال نوروزي در خيابان هاي نيويورك نوشت:
از باباكـرم چه ميـدانيد..؟! باباكـرم شخصي بوده ازلاتهـاي قـديم به اسم رسمي كـرم كـريمي قصاب محله بوده در خيابان سيروس ( بوذرجمهري ) وهمه از او حساب ميبردند. وقتي از كوچه پس كوچه هاي محله گذر ميكرده بچه هاى فقير و يتيمى در طول مسيرش بودند كه هر روز به آنها كمك ميكرد و با يك آبنبات آنها را خوشحال ميكرد , طورى شده بود كه اين بچه ها اورا دوست داشتند و بابا كرم صدا ميزدند. هروقت از دور مى آمد, بچه ها با شادى دست ميزدند و ميخواندند بابا كرم...بابا كرم... و آقا كرم قصاب هم براى خوشحال كردن بچه هاى فقير با حركت سر و گردن و دست (مدل بابا كرم امروزى) از كنار آنها ميگذشت. بعدها در كاباره ها با اضافه كردن حركات ديگر, حركات بابا كرم را تكميل و تا هم اينك از رقص هاى ماندگار ايران به جا ماند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۸:۲۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم