بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

قبرستان اسرار اميز در شمال ايران

در شمالي ترين نقطه ايران، روستاي معروفي وجود داره كه دليل شهرتش به خاطر گورستان اسرار آميزيه كه داخل روستا قرار گرفته. اين گورستان كه به اسم سفيد چاه يا گورستان سپيد معروف است در شهرستان گلوگاه استان مازندران، روستاي سفيدچاه واقع شده كه مي شود گفت اولين قبرستان مسلمانان در ايران است. تقريبا كسي نيست كه چيزي از داستان هاي شگفت انگيز اين گورستان تاريخي در روستاي سفيد چاه نشنيده باشد.

گورستاني كه اهالي اعتقاد دارند خاك سفيدش، نمي گذارد اجساد مرده ها بپوسد يا اينكه باور دارند اگه مرده هاشون رو تو اين گورستان دفن كنن تمام گناهان مرده ها بخشيده ميشه. عجيب بودن اين گورستان و اعتقادات جالب روستائيان باعث شده تا مردم گلوگاه از 50 آبادي دور و اطراف، مرده هاشون رو به دوش بگيرن و راهيه روستا بشن تا بتونن براي رفتگانشون جايي تو گورستان سفيد چاه دست و پا كنن.


يكي ديگه از ويژگي‌هاي اين گورستان، قرار داشتن سنگ قبرها به حالت عموديه كه براي نشان دادن اين كه هر كدام از مردگان چه شغلي داشتن، ابزار و ادوات شغلي افراد روي سنگ‌ها حك شده و حتي براي اينكه مشخص بشه داخل اين قبرها زن يا مرد به خاك سپرده شده نمادهايي وجود داره كه اين نقش و نگارها باعث زيبايي اين گورستان شده و به سفيد چاه شهرتي جهاني بخشيده. گورستان پرطرفدار سفيدچاه روز به روز بزرگ و بزرگ تر مي شه و كم كم خانه ها و زمين ها را پس مي زنه تا براي مردگان جا باز كنه.
يكي از ديدني هاي اين گورستان عجيب مقبره ۳ تن از نوادگان امام موسي بن جعفر به نام هاي ابراهيم (ع)، منصور (ع) و عبدالرحمان (ع). يه صندوقچه ي چوبي خيلي قديمي هم داخل اين گورستان وجود داره كه اهالي روستا مانند چشم هاشون ازش محافظت مي كنن.

متاسفانه گورستان سفيد چاه به دليل عدم نگهداري و حفظ و حراست درحال تخريبه كه با نامه نگاري ها و پيگيري هاي مختلف قرار شد قسمتي از امامزاده كه بافت قديمي و تاريخي داره بمونه و اطراف امامزاده زميني براي دفن مردگان جديد در نظر گرفته بشه تا به قسمت تاريخي اين گورستان هم بيشتر از اين صدمه وارد نشه. براي رفتن به روستاي سفيدچاه از بهشهر به بعد بايد به دل جنگل سرسبز بخش «يانه سر» بزنين تا بعد از طي ۲۰ كيلومتر جاده پيچ درپيچ آسفالته، به گلوگاه برسيد. بعد از گلوگاه، روستاي «نيالا» در مسيرتون قرار مي گيره و بالاخره سفيد چاه در حاشيه جاده خودنمايي مي كنه.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۲:۴۹ توسط:sana موضوع:

تكرار دوباره عكس هاي بچگي پس از چندين سال


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۲:۳۶ توسط:sana موضوع:

غمگين ترين گربه جهان

اين گربه اخيرا به خاطر چهره غمگين و بانمكي كه دارد اين روزها در اينترنت مشهور شده و عكس هاي او همه جا در بين كاربران اينترنتي دست به دست مي چرخد. اين گربه كوچولو به خاطر فرم پلك چشم هايش به نظر غمگين ميرسد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۲:۲۲ توسط:sana موضوع:

فتوشاپ كاري هاي خلاقانه و بامزه !

تصاوير زير حاصل خلاقيت Stephen McMennamy هنرمند عكاس و كارگردان است كه با هنر خاصي با يكديگر تركيب و مجموعه اي متفاوت و شادرا پديد آورده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۲:۰۹ توسط:sana موضوع:

معماي شماره پاركينگ / بياييد حل كنيد

پرسشي كه در هنگ كنگ و براي امتحان ورودي سال اول راهنمايي طراحي شده بود به سرعت به شهرتي جهاني دست يافت . در اين پرسش خودرويي نشان داده شده كه در يكي از پاركينگ ها پارك كرده و از دانش آموزان پرسيده شده تا شماره پاركينگي كه خودرو در آن قرار دارد را در پاسخنامه بنويسند. دانش آموزان بايد با درنظر گرفتن شماره ديگر پاركينگ ها، شماره پاركينگ مورد نظر را حدس مي زدند. اگر شما هم مي خواهيد سطح دانش رياضي خود را بسنجيد، مي توانيد تلاش كنيد كه پاسخ اين پرسش را بيابيد، البته به خاطر داشته باشيد كه زمان در نظر گرفته شده براي پاسخ داده به اين پرسش تنها ۲۰ ثانيه است!برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۵۶ توسط:sana موضوع:

مردا همه نعمتن ميگي نه؟؟...

ﻣﺮﺩﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﻧﻌﻤﺘﻦ
ﻣﯿﮕﯽ ﻧﻪ
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ﭼﺎﯼ ﺍﺣﻤﺪ
ﺑﺮﻧﺞ ﻣﺤﺴﻦ
ﮐﺸﮏ ﮐﺎﻣﺒﯿﺰ
ﺳﺲ ﺑﯿﮋﻥ
ﺳﺲ ﺑﻬﺮﻭﺯ
ﭘﺸﻤﮏ ﺣﺎﺝ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ
ﻧﻌﻤﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﻟﻬﯽ ﺭﺍﻗﺪﺭ ﺑﺪﺍﻧﯿﻢ
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۴۴ توسط:sana موضوع:

آخرين غذاي 12 محكوم به اعدام

آخرين غذاي 12 محكوم به اعدام

«پيتر هارگروس»، در يك پروژه عكاسي از آخرين غذاي سفارش داده شده از سوي ۱۲ محكوم به اعدام، عكاسي كرده است.


او درباره هدفش از اين كار گفته: «من در اين پروژه محكومان به اعدام را مانند مردم عادي ديده‌ام نه مانند يك عدد (اشاره به شماره‌هاي شناسايي زندانيان). آدم‌هاي عادي‌اي كه در آخرين غذاي خود به دنبال شادي كوچكي هستند.»

اين عكس‌ها به شكل عجيبي غمناك هستند و مي‌شود توي آن‌ها رد دست‌هايي را پيدا كرد كه آخرين لقمه‌ها را بر دهان برده است؛ لقمه‌هايي كه شايد آخرين اتصال‌ها با دنياي زنده‌ها باشد.

هارگروس همچنين مي‌گويد: «با اين كار نمي‌خواستم جرم آن‌ها را كم‌اهميت نشان بدهم، فقط مي‌خواستم با اين عكس‌ها و بر اساس آخرين غذايي كه اين محكومان خواسته‌اند، چيزي ناشناخته از درونشان را نشان بدهم.»برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۳۲ توسط:sana موضوع:

طنز؛ پير دانا و جوانِ اوشكول!

سعيد هوشيار در روزنامه قانون نوشت:

روزي جواني جوياي نام و اوشكول، خدمت پير داناي ما رسيد و گفت: «سرنوشت اين دولت بعد از اتمام دورانش چه خواهد شد، بسي نگرانم!» پير كه كال آف ديوتي بازي مي‌كرد و در حال كشتن به سيستم رگباري بود، اندكي پاوز كرد و گفت: «گذشته را ببين! اين دولت نيز مانند پيشينيان همان خواهد شد.» جوان كه از سنگيني كلام پير دل پيچه گرفته بود، سعي كرد خود را به اندروني برساند و مشكلش را حل كند كه با مقاومت ياران پير مواجه شد، سپس سعي كرد به بهانه نعره زدن و اشك ريختن راه بيابان پيش گيرد و آنجا با كلوخي بياسايد كه بازهم ياران پير ماجرا را فهميدند و نگذاشتند، در نتيجه موضوع خودش به يك شكلي حل شد.

بعد از حل مشكل روبه پير گفت: «اي پير! اي مردم آزار! نفهميدم چه گفتي؟ من حال اين دولت را در چند سال ديگر پرسيدم، چرا گذشته را در حلق من فرو كردي؟ داستان چيست؟» پير نگاهي عاقل اندر بز به جوان كرد و گفت: «از بس فست فود مي خوري مغزت قد شتر هم فسفر ندارد، كمي بينديش كه گذشته الگوي آينده است.» جوان كه از اين كلام پير نزديك بود كه تگري بزند، بلند شد و 4به2 معكوس كشيد و با يك دريبل كشويي ياران پير را جا گذاشت و راه بيابان گرفت و تا 3 ماه روي بلندي‌ها زوزه گرگ مي‌كشيد، سپس با حالي درب و داغان نزد پير برگشت و گفت: «اي پير باور مي‌كني كه باز هم نفهميدم كه چه گفتي؟» پير كه مشغول ديدن سريال گيم آف ترونز بود، سريالش را متوقف كرد و گفت: «دولت قبل به چه معروف بود؟» جوان گوشي‌اش را برداشت و در گوگل سرچي كوتاه كرد و گفت: «همي مشخص است كه دولت قبل، دولت پاكدستان بود.» پير گفت: «خب! رحيمي كه كه تكليفش معلومه ، زنجاني كه مفلس شد، مرتضوي كه هنوز هيچي نشد، بقايي كه متهم شد، مشايي كه انحرافي بود و ...» جوان كه حالش بيش از پيش متحول شده بود، خواست راه صحرا پيش گيرد كه يكي از ياران پير او را گفت: «بي شعور اگر دوباره بذاري بري ديگه نمي ذارم برگرديا! نفهم جوگير! چيزي نگفت كه! الكي اسكول بازي در نيار!» جوان كه ديد توان دگرگوني و نعره زدن ندارد رو به پير گفت: «خب باز هم چه ربطي داره؟ حتما يه كاري كرده بودند گرفتنشون ديگه!» پير كه كم كم داشت عصباني مي شد و اعصابش خرد شده بود، رو به جوان گفت: «اي اسكول! اي نفهم! قبول يه كاري كردند، اصلا دولت نهم و دهم هيچ! قبليش چه؟» جوان كه از نفهمي شهره عام و خاص بود، گفت: «قبليش چه؟ چرا رمزي حرف مي زني پير! عين آدم بگو ديگه!» پير يك چك افسري به گوش جوان زد و ادامه داد: «همين بس كه دولت نهم و دهم را مي‌توانيم نام ببريم و دولت قبليش را جرات نام بردن هم نداريم! كه نامش موجب توقيف است و تمجيدش موجب تشويش!» جوان كه از قيافه‌اش مشخص بود هيچ نفهميده، كمي اين پا و آن پا كرد و سپس خواست از خانه پير سمت بيابان پيش گيرد كه چون يار پير نمي‌گذاشت از پنجره خود را به پايين پرت كرد و چون خانه پير كنار اتوبان بود، انحراف به چپ يك پرايد چونان موجب اصابت به جوان شد كه مادرش عزادار شد.‌

كپي برداري از http://www.bartarinha.ir/fa/news/213435/n0z

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۱۹ توسط:sana موضوع:

اولين قرباني تصادف رانندگي در ايران + عكس

اولين قرباني تصادف رانندگي در ايرانغلامحسين درويش معروف به درويش خان يكي ازنامداراترين موسيقي‌‌دانان ايران، اولين قرباني تصادف رانندگي در ايران است.

ماجرا از اين قرار است كه:آخر شب دوم اسفند ماه سال ۱۳۰۵ هجري شمسي جهت عزيمت استاد از محفل موسيقي به منزل درشكه اي دو اسبه كرايه مي‌كنند و استاد سوار بر درشكه به طرف منزل حركت مي‌نمايد. درآن زمان اتومبيل به تازگي وارد خيابانهاي شهر شده بود و تعداد آنها به سختي به ۵۰ دستگاه مي‌رسيد و همچنين اخذگواهي نامه رانندگي هنوز وجود نداشت و رانندگان عموما” ناشي بودند و قوانين راهنمايي و رانندگي نيز نه وجود داشت و نه اعمال مي‌شد. زمانيكه درشكه حامل درويش خان از خيابان اميريه به سمت شمال مي‌پيچد، اتومبيل فوردي از جهت مخالف با درشكه و اسبهاي آن تصادف مي‌كند ، اسبهاي درشكه درجا تلف مي‌شوند و استاد از درشكه به بيرون پرتاب شده و از ناحيه سر به زمين برخورد مي‌كنند، بلافاصله مردم رسيده و مجروح را به بيمارستان نظميه تهران كه بهترين بيمارستان آن زمان تهران بود مي‌رسانند. اما متاسفانه ضربه سنگين بوده و استاد گرانقدر موسيقي ايران بعد از ۵ روز ، به دليل ضربه مغزي فوت نموده و جامعه موسيقي را سياه پوش و داغدار فقدان خود مي‌نمايد . درويش خان در زمان مرگ ۵۴ ساله بود، پيكر استاد را در گورستان ظهير الدوله جنب مزار مراد خود ظهيرالدوله داماد درويش مسلك ناصرالدين شاه دفن نمودند. مزار درويش خان در خيابان دربند گورستان ظهير الدوله پايين آرامگاه ظهيرالدوله است .برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۰۷ توسط:sana موضوع:

تولد فسقلي ترين نوزاد + عكس

تولد فسقلي ترين نوزاد در لانگلونز

فسقلي ترين نوزاد با وزن 481 گرم در لانگلونز بدنيا آمد.خانم سارا اندروود مادر نوزاد مبتلا به عارضه eclampsia بود و مجبور بود به خاطر كنترل فشار خونش از طريق سزارين بچه خود را بدنيا اورد.پزشكان در همان ابتدا به خانواده گفتند كه به خاطر اينكه فرزند سه ماه زودتر از موعد مقرر برداشته مي شود چند ماهي را بايد در بيمارستان تحت مراقبت باشد.

مارك پدر فرزند كه بنا ساختمان است با غرور مي گويد هنگامي كه “ليلي” دخترمان بدنيا امد مي ترسيديم كه او را لمس كنيم.خيلي شكننده بنظر مي رسيد.نمي خواستيم به وي اسيبي برسد.

وي در ادامه از همه پرسنل بيمارستان و پرستاراني كه مدام مراقب دخترشان بودند تشكر نمود.اكنون پس از گذشت چند ماه هنوز وزن نوزاد از وزن طبيعي نوزاد عادي پايين تر است و به 2 كيلو و400 گرم رسيده است.
مارك اكنون جهت تشكر از بخش كودكان بيمارستان اسپانسري مسابقه دوچرخه سواري را بر عهده گرفته تا به ميزان هزار پوند به بخش كودكان كمك نمايدبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۰:۵۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا